رودان نيوز
 • کد خبر : 86852
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ مرداد, ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۰
 •   
  گزارش/

  گفتگو با پزشکان جهادی / معامله ای با خدا

  اگر از اغلب کودکان سؤال شود که در آینده می‌خواهید چه‌کاره شوید حتماً پزشک، مهندس، خلبان و با مشاغلی را بیان می‌کنند که دسترسی به آن ساده نیست اما در عین حال این امکان وجود دارد. افرادی که وارد حیطه پزشکی می‌شوند یک موضوع را سرلوحه کار خود قرار می‌دهند و آن هم نجات جان انسان‌هاست.

  image_pdfimage_print

  به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رودان نیوز؛برخی پزشکان کار خود را از بعد مالی گسترش می‌دهند و عنوان می‌کنند از دانشی که بهره‌مند هستند درآمد دارند و هیچ کسی هم به آنها خرده نمی‌گیرد. در این میان برخی پزشکان با رعایت اوضاع اقتصادی خانوارها یا از دریافت ویزیت خودداری می‌کنند و یا سعی دارند به عناوین مختلف به دیگران کمکی داشته باشند. در این گزارش قصد داریم از پزشکانی برایتان بگوییم که علی‌رغم درآمد بالایی که دارند با سر زدن به فقرا و خانواده‌های بی‌بضاعت به صورت رایگان به درمان آنها می‌پردازند و جالب اینجاست که خیلی سخت حاضر به مصاحبه شدند و معتقد بودند کار آنها جهاد در راه خداست و نباید کسی از این موضوع باخبر شود.

  دکتر اطفال

  خانم دکتر نرجس رجا بهشتی دکترای اطفال دارد که سه تا چهار روز در هفته در بیمارستان‌های مختلف تهران مشغول به کار است و در روزهای دیگر در مطب شخصی خود به معالجه بیماران و کودکان می‌پردازد. وی ۲۹ سال سن دارد و طی دو سال گذشته تصمیم گرفته بخشی از دانش خود را برای فقرا به کار بگیرد. به طوری که با حضور در مناطق محروم تهران اقدام به معالجه کودکانی می‌کند که خانواده آنها بضاعت مالی ندارد و همه خدماتی که برای این افراد انجام می‌شود به صورت رایگان است. البته وی کار خود را خیلی کوچک می‌داند و می‌گوید که من خرده کمکی می‌کنم.

  کارمندان به طور معمول روزهای جمعه تعطیل هستند اما مشاغل حساسی مانند پزشکی تعطیلی ندارند و یک شغل ۲۴ ساعته محسوب می‌شود. با این تفاسیر برخی پزشکان برنامه خود را به گونه‌ای تنظیم می‌کنند که بتوانند روز جمعه کنار خانواده‌شان باشند اما دکتر بهشتی برنامه‌ریزی کرده که روزهای جمعه نه در بیمارستان باشد و نه در مطب. وی روزهای جمعه خود را به ارائه خدمات به بیماران بی‌بضاعت و محروم اختصاص داده و هر جمعه در یکی از محله‌های محروم تهران حاضر می‌شود تا بیماران را درمان کند.

  بهشتی می‌گوید: تیم پزشکی که به مناطق محروم می‌روند متشکل از یک تیم دندانپزشکی، جراحی، زنان، اطفال، عمومی و داخلی است و هر زمان که به این مناطق می‌رویم آنقدر مراجعه‌کننده زیاد است که ممکن است در یک روز توانایی پاسخگویی نداشته باشیم و مجبور شویم فردای آن روز نیز به آن منطقه مراجعه کنیم.

  این دکتر اطفال درباره فعالیت همسرش هم توضیحاتی داد. وی می‌گوید: همسرم پزشک نیست و همراه ما نمی‌آید اما در بخش‌های دیگر گروه‌های جهادی فعالیت دارد و بسیار در این راه مرا حمایت می‌کند.

  وی در مورد چگونگی آشنایی خود با گروه‌های جهادی می‌گوید و می‌افزاید: گروه جهادی شهید قاسمی با شناسایی مناطق محروم تهران خدمات مختلفی را به خانوارهای کم‌درآمد ارائه می‌دهد. یکی از اهدافی که این گروه جهادی دنبال می‌کرد بحث سلامت خانواده‌های محروم بود و با پزشکان مختلف در این باره صحبت می‌کرد. خوشبختانه این توفیق را داشتم که در بخش اطفال همراه این گروه جهادی شوم و بتوانم به محرومان کمک کنم.

  ویزیت رایگان در تهران

  بهشتی تصریح می‌کند: در دو سال گذشته ویزیت‌های رایگانی در سطح تهران انجام دادم که همه این اقدامات با هماهنگی گروه جهادی شهید قاسمی بود. ظاهراً افراد خدوم دیگر ابتدا به مناطق مراجعه می‌کردند و گزارش آن را در اختیار مسئول گروه قرار می‌دادند. بر اساس شناسایی انجام‌شده از مناطق محروم افراد به آنجا اعزام می‌شدند تا بتوانند مشکل آنها را برطرف کنند.

  وی با بیان خاطره‌ای در این زمینه می‌گوید: یک‌بار در یکی از محله‌های تهران مشغول درمان یکی از اطفال بودم، بعد از اینکه کارم به پایان رسید مادر کودک جلو آمد و با لحنی آرام و محبت‌آمیز گفت: «خدا خیرت دهد، انشاالله هر چیزی که از خدا می‌خواهی به تو بدهد» و بعد رفت. جمله و لحن وی مدت‌ها در خاطر من ماند و برای کمک بیشتر به خانواده‌های کم‌درآمد انگیزه بیشتری پیدا کردم. به طوری که علاوه بر جمعه‌ها در برخی روزها به مدارس مناطق محروم می‌روم تا بتوانم کودکان را معاینه و اگر نیاز به درمان داشته باشند معالجه کنم.

  بهشتی می‌گوید: خانواده‌های محروم و کم‌درآمد زمانی که بیمارانشان درمان می‌شوند و داروها را به صورت رایگان می‌گیرند دعاهایی می‌کنند که هیچ وقت طعم این لذت در به دست آوردن پول حس نمی‌شود. این دعاها بهترین هدیه برای ما است و به نوعی خستگی را از ما دور می‌کند.

  جهادگر حوزه بهداشت

  در ادامه گزارش از کسی نگارش کردیم که به سختی حاضر به گفت‌وگو با خبرنگار ما شد. وقتی موضوع را متوجه شد که قرار است درباره فعالیت گروه‌های جهادی گزارشی تهیه کنیم در ابتدا گفت که اشتباه گرفته‌اید اما به اصرار خبرنگار ما گوشی را قطع نکرد تا توضیحات کامل شود.

  وی معتقد است کاری که انجام می‌دهد را نباید جار بزند و برای خدا این کار را می‌کند. جالب اینجاست که چند ماه از سال را مشغول خدمت‌رسانی رایگان به هم‌وطنان است و باز هم می‌گوید کاری انجام نداده است که بخواهیم با وی در این مورد مصاحبه کنیم. پس از چند دقیقه این رزمنده دفاع مقدس گفت‌وگویی با خبرنگار ما داشت که صحبت‌های وی بسیار جالب بود. دکتر مجید محمدیان، پزشک عمومی و اطفال متولد ۱۳۴۵ است و به گفته خودش از ۱۳ سالگی در بسیج فعالیت داشته و تا زمانی که بتواند در این راه پرافتخار خواهد ماند.

  محمدیان ۱۲ سال است که در استان قم زندگی می‌کند و پیش از اینکه وارد این شهر مذهبی شود در اردبیل مدیرکل پزشکی قانونی بوده که از سال ۸۶ به این استان می‌آید و مسئولیت معاون غذا و داروی این شهر را بر عهده می‌گیرد. وی تا سال ۸۹ در این سمت بود تا اینکه در همان سال به معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی این استان منصوب می‌شود و تا سال ۹۲ هم این سمت را دارا بود.

  این پزشک گروه‌های جهادی در بخش اطفال، بهداشت و بلایا فعالیت و تحقیقات گسترده‌ای انجام داده است.

  وی در مورد فعالیت خود در گروه‌های جهادی توضیح می‌دهد: چند سال پیش با توجه به علاقه‌ای که داشتم به عنوان عضو داوطلب هلال‌احمر ثبت‌نام کردم و هر وقت که دوستان به بنده نیاز داشته باشند تماس می‌گیرند و ما هم انجام وظیفه می‌کنیم.

  محمدیان به بیان خاطره‌ای در مورد اربعین می‌پردازد و می‌گوید: زمان اربعین به عنوان یکی از مخلصین امام حسین (ع) به زائرانی که پیاده به زیارت آن حضرت می‌روند خدمت‌رسانی می‌کنم و در آخرین اربعینی که گذشت حدود ۸۲ هزار نفر توسط تیم ۱۹ نفره ما معاینه و درمان شدند.

  درمان ۲ هزار نفر در ۱۰ روز

  وی می‌افزاید: به طور مرتب به مناطق محروم ایران سفر می‌کنیم که یکی از آن محل‌ها منطقه جکیگور در استان سیستان و بلوچستان است. این منطقه از نظر بهداشتی بسیار محروم است و بنده سعی می‌کنم علاوه بر درمان آنها نکات آموزشی بهداشت را هم در قالب کلاس‌هایی برای بانوان بازگو کنم تا با این نکات آشنا شوند. هر روزی که به این منطقه می‌روم حدود ۲۰۰ نفر برای درمان مراجعه می‌کنند. در ۱۰ روزی که بنده آنجا هستم حدود ۲ هزار نفر مراجعه می‌کنند.

  این پزشک گروه‌های جهادی می‌گوید: در زلزله کرمانشاه ما به منطقه دالاهو رفتیم و حدود ۶۰۰ نفر را معاینه و درمان کردیم.

  البته درمان رایگان این پزشک خیر تنها مربوط به سفر گروه‌های جهادی نمی‌شود و وی در استان قم نیز به مناطق محروم می‌رود تا افراد بیشتری از علم او بهره ببرند. همچنین روزانه چند ساعت را در مساجد مختلف با اعلام قبلی می‌نشیند و افراد مختلف برای درمان مراجعه می‌کنند. با یک حساب سرانگشتی اگر از هر فرد در مطب خود تنها ۲۰ هزار تومان ویزیت دریافت کند که البته ویزیت پزشکان بالاتر از این ارقام است در طول یک ساعت می‌تواند حدود دو میلیون تومان درآمد کسب کند اما محمدیان از این درآمد صرف‌نظر می‌کند و در طول یک ساعتی که در مسجد است حدود ۱۰۰ نفر را معاینه و درمان می‌کند.

  البته این پزشک جهادگر هرچند دقیقه یک‌بار تاکید می‌کند که کار خاصی انجام نمی‌دهد و کار افراد دیگر که در بخش‌های عمرانی فعالیت می‌کنند بسیار ارزشمندتر است. او می‌گوید: من تنها یک خودکار دستم می‌گیرم اما سایر افرادی که با ما هم‌سفر می‌شوند را می‌بینم که در گرما و سرما مشغول درست کردن خانه‌های محرومان هستند و به نظرم این کار باید گسترش یابد.

  محمدیان چندین انیمیشن و کتاب کودک و نوجوان در زمینه بهداشت را به سه زبان دنیا ترجمه و منتشر کرده تا بتواند کاری مفید در این عرضه برای کشور انجام دهد. وی معتقد است ضعف اطلاعات بهداشتی به سواد افراد بازنمی‌گردد و ممکن است برخی افراد در زمینه زناشویی، بهداشت زنان، بهداشت مردان، بهداشت کودکان، بهداشت محیط و غیره با ضعف اطلاعاتی روبه‌رو باشند و مراکز آموزش و بهداشتی کشور باید در این زمینه تفکر کنند.

  این رزمنده دفاع مقدس تاکید می‌کند: زمانی که به مناطق گرم و خشک مانند سیستان و بلوچستان سفر می‌کنم از یک سو دلم می‌گیرد و از سوی دیگر خوشحالم که می‌توانم کمکی به آنها کنم. وقتی وارد این منطقه می‌شویم از ایستگاه پزشکان تا منطقه جکیگور حدود یک ساعت راه است و تحمل گرما در خودرویی که دائماً کولر آن روشن است شاید کمی سخت باشد اما در کنار راه افرادی را می‌بینیم که با پای پیاده مسیر را طی می‌کنند را به ایستگاه درمان برسند و ما هم همیشه برنامه‌مان را طوری تنظیم می‌کنیم که حتماً این افراد مورد معالجه قرار بگیرند.


  نظرات

  Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین عناوین

 • محو دولت اسرائیل به‌معنای محو آن رژیم تحمیلی و اراذلی مانند نتانیاهو است/ امروز بزرگترین مصیبت دنیای اسلام، قضیه فلسطین است
 • برخورد قوه قضائیه با مفسدان اقتصادی امید را در مردم زنده می کند/ افت قیمت بادمجان قابل قبول نیست/کشاورزان رودانی نباید متحمل ضرر شوند
 • بازگشت دوباره سهمیه بندی بنزین/ بنزین سهمیه ای ۱۵۰۰ تومان، بنزین آزاد ۳۰۰۰ تومان
 • من کشاورزم و درد کشاورزان را با تمام وجود لمس می کنم/ قیمت بادمجان رودان روبه افزایش است
 • سناریوی تکراری افت قیمت بادمجان در فصل برداشت/ فرماندار رودان: دور ریختن محصول بادمجان توسط کشاورزان صحت ندارد
 • نسل جوان جامعه را با جنایات آمریکا آشنا کنیم/هرکسی به آمریکا تکیه کرد شکست می خورد
 • پرچم استکبارستیزی در جهان را ملت ایران بالا بُرد/احساس خوش خیالی رابطه با آمریکا باطل است
 • فریاد استکبار ستیزی مردم رودان در راهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان+تصاویر
 • افول آمریکا در دنیا از ۱۳ آبان ۵۸ شروع شد/ شعارمرگ بر آمریکا، اعلام برائت از دشمن است
 • یاس و ناامیدی دشمنان انقلاب اسلامی در ۱۳آبان/چهره واقعی آمریکا با گذشت زمان بیشتر آشکار تر می شود
 • غبار حقارت و ملامت در ۱۳آبان، برای همیشه بر چهره آمریکا ماند
 • برگزاری آیین سوگواری و عزاداری شهادت امام رضا(ع) در امامزاده سیدسلطان محمد رودان+تصاویر
 • بازداشت سرشبکه ضد انقلاب آمدنیوز
 • ذات انقلاب اسلامی خدمت به مردم است و میانه ای با قانون گریزی ندارد/ترکیه جا پای آمریکا را پُر نکند
 • طرح مهر تحصیلی اوقاف در شهرستان رودان برگزار شد
 • برندسازی عامل بُرد محصولات کشاورزی است/ صادرات ۵ میلیون دلاری محصولات کشاورزی رودان در۶ماهه اول سال
 • قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا نمونه ای از همکاری بین سپاه و دولت است/ انتظار مردم از نیروی انتظامی سرعت عمل در برخورد با عوامل ناهنجار در جامعه است
 • انتقاد فرماندار و امام جمعه رودان از مسئولان استانی جواب داد/مدیرکل ورزش و جوانان هرمزگان با سفر به رودان قول رفع کمبودهای ورزشی شهرستان را دادند
 • امید به آمریکا و کشورهای غربی برای حل مشکلات نشان از توکل نکردن به خداوند متعال است/اعمال تحریم های تکراری بانک مرکزی ایران، ضعف و خواری آمریکایی ها را می رساند
 • همایش بصیرت حسینی در رودان با حضور مهمانان ویژه کنگره بین المللی امام سجاد(ع) برگزار شد+تصویر
 • به مناسبت هفته دفاع مقدس قبورمطهر شهدای رودان غبارروبی و عطرافشانی شد+تصاویر
 • دفاع مقدس نمونه بارز مدرسه ایثار و شهادت است
 • محفل انس و مودت اردویی بازنشستگان سپاه رودان برگزار شد+عکس
 • رفع مشکلات مردم با برپایی میز خدمت / مدیران دستگاه های اجرایی رودان بین مردم حاضر شدند
 • خدمات بی منت گروه جهادی بسیج دانشجویی رودان به روستاییان +عکس
 • ۴۷نفر از اهالی روستای صحرارود فاریاب رودان ویزیت رایگان شدند+ عکس
 • تکیه به اسرائیل و آمریکا نتیجه‌ای جز افزایش تنش ندارد/ راه گفت‌وگوی مستقیم عربی-ایرانی باید گشوده شود
 • دوچرخه هدیه مدارس به دانش آموزان درس‌خوان
 • قیمت بلیت پرواز تهران-نجف چقدر است؟
 • یارانه پنهانی که به جیب مرفهان سرازیر می‌شود/ سود واقعی شدن قیمت‌ها به نفع اقشار پر درآمد است یا کم درآمد؟
 • زنگ بازگشایی مدارس هرمزگان با حضور نماینده وزیرآموزش و پرورش در رودان نواخته شد+عکس
 • انتقاد امام جمعه رودان از مسئولان استانی/وضعیت زیرساخت های ورزشی در رودان نگران کننده است
 • گلایه فرماندار رودان از کمبود امکانات و فضای ورزشی در شهرستان/قهرمانان رودانی از کمبود فضای ورزشی رنج می برند/ هیچ اقدامی در رفع کمبودها ورزشی رودان صورت نگرفته است
 • دهقان‌نسب: عامل اصلی دروغ دختر آبی شناسایی شود/ نجفی: سلبریتی‌ها بدلیل نداشتن دانش کافی بی‌محابا به همه چیز می‌تازند/ ایرانمنش: برخی سلبریتی‌ها و سیاسیون آتش دشمن را شعله‌ورتر می‌کنند/ گلریز: اظهارنظرهای بدون اطلاع آب به آسیاب دشمن ریختن است
 • موازنه قدرت در فضای مجازی در حال تغییر است/ جریان معاند دیگر به طور کامل قدرت این حوزه را در اختیار ندارد
 • ما به کنار رفتن بولتون قانع نیستیم، روزی می‌رسد که ترامپ را محاکمه کنیم/ تلاش دشمن برای محاصره اقتصادی و فرهنگی کشور
 • در روزهای نزدیک شدن به فصل بازگشایی مدارس دانش آموزان نیازمند را دریابیم
 • تولید اولین انیمیشن (پویانمایی)با موضوع فرهنگ ترافیک توسط پلیس راهور رودان
 • نباید هر مشکلی در کشور را به بندناف انتخابات گره بزنیم/مسئولان به اخراج تاکتیکی بولتون خوشبین نباشند
 • تجلیل از برگزیدگان رودانی نهمین جشنواره ملی کتابخوان رضوی در نمازجمعه شهرستان
 • برگزاری هرشب عزاداری به نیت یک شهیدمحله در حسینیه زنگزان رودان+عکس
 • طلوع حقیقت با غمگین‌ترین غروب جهان/مراسم شام غریبان در رودان برگزار شد+عکس
 • اقامه نمازظهر عاشورای مردم رودان به تاسی از امام حسین(ع)+عکس
 • بصیرت عاشورائیان بر شمشیرشان حکمرانی کرد/عزاداری امام حسین(ع) باعث تقرب مردم به دین می شود
 • رخت عزای تاسوعای حسینی بر تن مردم رودان+تصاویر
 • پایه های رژیم شاهنشاهی درقیام۱۷ شهریور به لرزه درآمد
 • قیام ملت ایران علیه حکومت پهلوی از جمعه خونین۱۷شهریور۵۷ آغاز شد
 • امتداد عشق و اردات مردم رودان به امام حسین(ع)/امامزاده شاه قطب الدین حیدر(ع) رودان میزبان خیل عظیم عزاداران حسینی+تصاویر
 • ولایت‎پذیری نوجوان ۱۳ ساله دشت کربلا/سوگواره «احلی من العسل» در مدرسه یاران مهدی(عج) رودان برگزار شد+تصاویر
 • جلسه شورای کانون بازنشستگان و بسیج پیشکسوتان رودان برگزار شد+تصاویر
 • ویزیت رایگان ۵۵ نفر از اهالی روستای بادافشان رودان+عکس
 • شاخه سار انقلاب اسلامی در سراسرجهان سایه افکنده است
 • اشتغالزایی برای ۲۰نفر با ایجاد کارگاه خیاطی در طبقه دوم حسینیه محله زنگزان+تصاویر
 • اختتامیه لیگ فوتسال پایگاه های بسیج رودان /پایگاه امام رضا(ع) قهرمان شد+عکس
 • شهید رجایی حاضر نبود به هر قیمتی با کسی سازش کند/ مسئولیت نباید انسان را مغرور کند
 • Untitled-1-Recovered123