رودان نيوز
 • کد خبر : 2941
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 16 ژوئن, 2012 - 07:59
 •   

  هديه برگشتي / انبار باروت ضد انقلاب چگونه خنثي شد؟

  آبنما نیوز : افشاي ابعاد پروژه «هديه 60» از سوي مهره اصلي اين پروژه، بار ديگر ضدانقلاب و سرويس هاي اطلاعاتي بيگانه را دچار شوك كرده است. به گزارش آبنما نیوز به نقل از سرویس سیاسی صراط ، صندلي كه حالا خالي است و دكوري كه سال گذشته در چنين روزهايي ملتي را به وجد […]

  آبنما نیوز : افشاي ابعاد پروژه «هديه 60» از سوي مهره اصلي اين پروژه، بار ديگر ضدانقلاب و سرويس هاي اطلاعاتي بيگانه را دچار شوك كرده است.
  به گزارش آبنما نیوز به نقل از سرویس سیاسی صراط ، صندلي كه حالا خالي است و دكوري كه سال گذشته در چنين روزهايي ملتي را به وجد آورد و هيمنه اي پوشالي را از دشمن فرو ريخت اكنون اين دكور تبديل به علامت سؤالي براي دشمن شده است… 

  سال گذشته پس از پخش مستند الماسي براي فريب عليرضا نوري زاده در گفتگو با بي بي سي فارسي كه در تاريخ 16.4.1390 انجام شد گفت : «من تصورم اين است كه مدحي هنوز در تايلند است و با نگاه به دكوراسيون و مبلمان مي شود حدس زد آن فيلم كه در تايلند گرفته شده است». 

  مجري بي بي سي فارسي در آن برنامه با رد ضمني صحبت هاي نوري زاده گفت:«دكوراسيون را همه جا مي توانند درست كنند». 

  نوري زاده كه توقع ديدن مدحي در تهران را هرگز براي خود و همفكرانش تصور نمي كرد در پاسخ عنوان كرد : «نمي توانند دكوراسيوني درست كنند كه شبيه تايلند بشه؟ آن مبلمان آقاي مدحي را افرادي كه آنجا رفتند ديدند». 

  نوري زاده كه به شدت تحت تاثير حرف ها و اظهارات ضد و نقيضش در خصوص وضعيت نوري زاده بود در ويژه نامه صداي آمريكا درباره مستند الماسي براي فريب اذعان مي كند :«اعتقاد دارم فيلم گرفته شده در ايران نيست بلكه در ازمير تركيه گرفته شده است». 

  مصاحبه هاي نوري زاده با شبكه هاي ضد انقلاب بعد از تبعات گسترده پخش مستند الماسي براي فريب همچنان ادامه دارد،نوري زاده با شركت در برنامه ديگري در يك شبكه ضد انقلاب در خصوص اظهاراتش در مورد خانه اي كه مدحي در آن حضور دارد مي گويد: «فضاي خانه اي كه مدحي درآن صحبت مي كند به نظر نمي رسد فضاي يك خانه ي ايراني باشد». 

  حالا با گذشت چيزي حدود يك سال از پخش مستند الماسي براي فريب فرد ديگر بر روي اين صندلي تكيه مي زند خواه اين فرد در پايتخت ايران افشا گري كند خواه در قلب جغرافياي ضد انقلاب.

  او حالا لب به سخن گشوده است و از دكوري آشنا در ذهنش مي گويد:«اين دكور با اين مبلمان و چيدمان و اثاث به احتمال زياد يادآور شخص ديگري است كه سال گذشته در همين برهه افشاگري بزرگي را عليه ضد انقلاب انجام داد. البته بر همه روشن است كه جغرافيا و مكان اين اتاق ودكوراسيون اهميت چنداني ندارد بلكه نكته مهم مطالبي است كه در اين اطاق گفته مي شود». 

  در افشا گري جديد عليه ضد انقلاب انبار باروت معاندان يك بار ديگر منفجر مي شود تا اين فرد جديدانبار باروت را به آتش بكشد. 

  رضا دنيا ديده شيران از قلب ضد انقلاب به ايران آمده تا اين گونه دوباره اردوگاه متزلزل غرب ر ا از هم بپاشد :«هم اكنون من تلاش مي كنم درهمان جايگاه پرونده تازه اي را بازگشايي كنم كه فكر مي كنم نقش بزرگي در افشاگري ها، عليه ضدانقلاب داشته باشد». 

  رضا دنيا ديده شيران انبار باروتي در بيروت است كه قرار بود محل جديد آتش افروزي فتنه گران باشد ،فردي كه شهرتش را پيش از اين بايد در مقالاتش كه به زبان عربي جست وجو كرد. 

  شيران در تهران بر همان صندلي كه مدحي تكيه زده بود تكيه زده خود را اينگونه معرفي مي كند: «سيدرضا دنيا ديده شيران هستم ، داراي مدرك فوق ليسانس از دانشكده بين المللي و دكتراي فلسفه از دانشگاه لبنان، مدت 24 سال است كه در بيروت ساكن هستم». 

  شيران با قرار گرفتن در مقابل دوربين نقاب ازصورت برمي كند و خودش را اين گونه توصيف مي كند: «تماس گسترده با چهره هاي مختلف سياسي، اقتصادي و فرهنگي در لبنان و ايران به صورت همزمان اين موقعيت را براي من فراهم كرده بود كه از سوي چهره هاي ايراني و لبناني از من به عنوان كريدور و گذرگاه تماس ميان خودشان ياد كنند و به طور عملي مفهوم سفارت خانه مجازي در مورد من مصداق خارجي پيدا مي كرد». 

  دنيا ديده شيران از ورودش به بازي باخت- باخت فتنه 88 اين گونه عنوان داشت : «اين قابليت ها همزمان من را دركانون توجه چند مولفه قرارداد كه اگر بخواهيم آنها را رده بندي كنيم مي توان به نوري زاده، فردي به نام ع:ب، حزب مشاركت، آمريكايي ها و سعودي ها اشاره كرد كه به طور مشخص درسالهاي 88 و 89 به شكل همزمان تماس خود را با من حفظ كردند». 

  گفتني است اين سفارت خانه مجازي در اوج حوادث سال 88 به پل ارتباطي براي قائله سازان داخلي و جريان سازان آمريكايي و انگليسي تبديل شده بود، به گونه اي كه او مسئول ارگان رسمي فتنه در بيروت هم مي شود». 

  شيران عنوان مي كند ع.ب قبل از انتخابات 88 با او تماس مي گيرد ودر خصوص اين تماس كه با او گرفته شده بود مي گويد : «با توجه به سابقه دوستي كه بين ما وجود داشت «ب » از من خواست كه دفتر روزنامه كلمه را در بيروت افتتاح كنم و تحقيقي در مورد هزينه ها داشته باشم و همچنين نحوه احداث يك شبكه تلويزيوني در بيروت را براي اپوزيسيون به نام سايت كلمه پيگيري كنم». 

  شيران مقدمات تلويزيون هميشه برفكي فتنه را برپا مي كند :«ما رفتيم به حومه جنوبي بيروت در منطقه ((قبيري)) روبروي مسجد قبيري.شركتي به نام موسوي در آنجا وجود دارد كه براي احداث شبكه پهناي باند كرايه كرديم و كار انجام شد.طي پيگيري هايي كه به عمل آمد معلوم شد كه پهناي باند كار مي كند». 

  لازم به ذكر است مقدمات افتتاح شبكه فتنه با نشان دادن گوشه دلارهاي ستاد فتنه در تهران شكل گرفته اما اين پروژه هم سرنوشتي جز شكست نداشت. 

  شيران با اشاره به اينكه ع:ب از من خواست تا يك حسابي را در بانك هاي لبناني به منظور راه اندازي دفتر روزنامه كلمه و شبكه تلويزيوني باز كنم ،گفت : «دادم و حسابي را در بانك لبنان المهجر باز كردم كه پولي به مبلغ پنجاه هزار دلار بلافاصله به حساب واريز شد». 

  وي در ادامه بيان داشت :«بعد از اينكه جريان فتنه در ايران با شكست مواجه شد و محدوديت هايي كه براي آقاي ع:ب در تماس با من ايجاد شد شخص ديگري به نام حسين گلشن براي برقراري رابطه با من فعال شد». 

  اما ريزش فتنه همه چيز را به هم مي ريزد و اپوزيسيون را از تشكيل تلويزيون در بيروت منصرف مي كند.از طرف ديگر نفوذ اين فرد در بين سياستمداران 14 مارس لبنان يعني جريان مخالف مقاومت فرصت خوبي است كه نبايد از دست برود. 

  شيران در باره ارتباطش با گلشتن تشريح كرد :«شخص ديگري به نام حسين گلشن به عنوان رابط بين من و ع:ب فعال شد كه در ايميلي به من گفت: به زودي عازم لبنان مي شود . گلشن در اين ديدار صراحتا به من ابلاغ كرد كه بنده نماينده رسمي روزنامه كلمه در بيروت هستم. هدفش از اين سفر اين است كه جمعي از روزنامه نگاران و نخبه هاي مطبوعاتي لبنان را در دفتري در لبنان سامان دهد كه كار اين مجموعه پيگيري اخبار فتنه و انعكاس روزنامه و يا هفته نامه آن در جرايد لبنان باشد». 

  وي همچنين افزود :«گلشن طي تماس هاي بعدي از من خواست پيام يكي از سران فتنه به مناسبت نخستين سالگرد جريان فتنه در ايران را به زبان عربي ترجمه كرده و در روزنامه هاي لبنان منتشر كنيم كه اين كار انجام شد و با هماهنگي ((جهاد الزّين)) در روزنامه النهار بيروت درتاريخ مقرر منتشر شد». 

  جهادالزّين نام رابطي بين اين فرد و جريان ضد مقاومت در لبنان است كه اقدامات ضد انقلاب ايران در انعكاس تحركات فتنه را تسهيل مي كند. 

  عامل فتنه گران در بيروت در ادامه گفت :«يكي ديگر از دلايل پيگيري من براي احداث تلويزيون در بيروت ، توانايي ارتباط و ارتباط بالفعل من با جريان 14 مارس يا جريان همسو با آمريكا و انگليس بود». 

  اما امثال جهادالزّين در دايره دوستان شيران كم نيستند افرادي كه در جريان سياسي 14مارس لبنان حضور داشتند و حالا شيران درباره ارتباطش با جريان 14 مارس لبنان اين گونه مي گويد :«مي توان به رابطه من با آقاي ((روژه اده))از سياستمداران و سرمايه داران بزرگ مسيحي ماروني اشاره كرد كه در خط 14 مارس يا قواي همسو با سياست آمريكا و انگليس در لبنان قرارداشتند و همچنين خانم ((ايزل خوري)) بيوه سمير قصير روزنامه نگار لبناني از افراد مرتبط با اين طرح است كه از گويندگان مشهور تلويزيوني در لبنان به شمار مي آيد و هم اكنون هم در شبكه العربيه برنامه خاصي را مديريت مي كند.» 

  وي همچنين افزود : «از ديگر افراط مرتبط با اين پروژه مي توان به دكتر سامي نادر از اساتيد برجسته دانشگاه اشاره كرد كه رول مشاور سياسي آقاي عده را بازي مي كند». 

  افراد اشاره شده صحنه گرداناني بودند كه بايد شاخه فتنه در لبنان را به حركت در مي آورد ند و پوششي را براي جريان منحله به نام مشاركت تعبيه مي كردند تا مشاركت بتواند در بيرون فعاليت پررنگي داشته باشد. 

  شيران در ادامه افشاگري هاي خود مي افزايد :«پس از اينكه متوجه شد من با روژه اده آشنا هستم به من اصرار كرد كه به دليل توانمندي هاي بالفعل با سامي نادر سامي آشنا شوم ،چرا كه حزب مشاركت در لبنان مي خواهد فعاليت هاي سياسي خود را آغاز كند و نياز به يك پوشش سياسي مالي مناسب براي اين موضوع دارد». 

  ايجاد دفتر مشاركت در بيروت استراتژي قطعي ضد انقلاب داخلي مي شود ولي زمين گير شدن فتنه در ايران اين مجال را از فتنه گران گرفته و كسي حاضر نمي شود بر روي مهره هاي سوخته داخلي سرمايه گذاري كند. 

  نيمه دوم سال 89 مقارن با موج بيداري اسلامي و از دست رفتن يك به يك مهره هاي غرب در منطقه، امريكا و انگليس راهي را جز هدف قرار دادن مقاومت يعني لبنان و سوريه پيش روي خود نمي بينند و از طرفي ديگر حفره اطلاعاتي ايجاد شده در فتنه 88 نمي تواند چشم طمع سرويس هاي اطلاعاتي را بر روي تخريب ايران ببندد و آنها را بر آن مي دارد تا طرحي نو تدارك ببينند و به بازماندگان فتنه هديه دهند هديه اي كه شايد با آن بتوانند جلوي فرو ريختن دو مينوي قدرت در منطقه را بگيرند. 

  شيران اصلي ترين هدف آمريكايي ها و انگليسي ها را از تمركز دادن تلاش هايشان عليه مقاومت در لبنان عمق دادن به جريان فتنه در ايران دانست واظهار داشت: «ايران از عمق منطقه لازم برخوردار نبود و مناسب ترين منطقه از سوي آمريكايي ها لبنان تشخيص داده شد». 

  اين كار مي توانست دو هدف را برآورده كند.هدف اول تاثير منفي بر جريان مقاومت در برابر پيش برنده آن در لبنان و هدف بعدي تضعيف جريان حاميان مقاومت كه در راس آن جمهوري اسلامي ايران بود. نكته سومي كه مي شود به اين دو نكته اضافه كرد در اول بزنگاه سياسي در لبنان است كه مي توانست از تمركز يافتن جريان فتنه عليه جمهوري اسلامي در انتخابات مجلس نهايت استفاده را ببرند. 

  انتخابات مجلس ايران در پيش است و بايد اين استراتژي پياده شود آن هم با طراحي يك كودتاي بين المللي به نام هديه شصت يا (60 Gift )كه شاخه جريان فتنه در بيروت بايد آن را پياده كند.اما چرا بيروت به عنوان قلب مبارزه براي ضربه زدن به ايران انتخاب مي شود؟

  شيران در اين خصوص مي گويد : «ناكامي تلاش سناريو انگليس ها و آمريكايي ها در جريان انتخابات سال 1388 باعث شد كه آنها به طراحي تازه اي روي بياورند كه ستون فقرات اين برنامه پيوند دادن و متحد سازي اپوزيسيون ايران در بطن برنامه هايشان بود و ماجراي هديه 60 از آنجا شروع شد كه در ارتباط بين اپوزيسيون مستقر در پاريس و لبنان اين اصطلاح از طرف آنها عنوان شد كه من متوجه وجود چنين پروژه اي شدم». 

  اما فارغ از جزئيات هديه 60 اين سناريو چه چيزي را دنبال مي كرد؟

  شيران با اذعان به اينكه در صورت پيشرفت و پيشبرد اهداف فتنه گران ، شيعيان لبنان به خاطر حمايت و احساس مسئوليتشان در قبال جمهوري اسلامي ايران در برابر جريان فتنه به طور حتم واكنش نشان مي دادند بيان داشت : «واكنش شيعيان لبنان به اين معنا بود كه شيعه در مقابل شيعه صف آرايي مي كند و اين هدف كاملا پنهاني گردانندگان فتنه بود ، و دواير اطلاعاتي غربي اين قضيه را به جديت دنبال مي كردند». 

  وي در ادامه افزود : «به دليل ارتباطي كه با هر دو طرف اين جريان داشتم مي توانستم عامل وصل كننده فتنه گران باشم و اين درست نكته اي بود كه جريان فتنه را عملا به جريان فتنه شيعي- شيعي در داخل لبنان تبديل مي كرد و به دنبال آن اهل تسنن در قالب كنفرانس 14 مارس عملا در برابر مقاومت واكنش نشان مي داد و صف آرايي شديدي صورت مي گرفت». 

  بنا به اين گزارش اين پروژه اسم رمز يك برنامه مفصلي بود كه از سوي دواير اطلاعاتي آمريكا و انگليس و حاميان منطقه اي و تجربي كاملا مورد حمايت و پشتيباني قرار گرفته بود. 

  شيران در خصوص مراحل پروژه 60 اظهار داشت :«اين پروژه دست كم سه مولفه اساسي دارد؛ يكي اپوزيسيون خارج نشين ايران ، ضدانقلاب و ديگري هم دواير اطلاعاتي و سرويس هاي اطلاعاتي غربي و اسرائيل كه كمك بي دريغي در اين رابطه براي اين اپوزيسيون تدارك ديده بودند». 

  البته عليرضا نوري زاده كه پاي ثابت و صحنه گردان اصلي اين پروژه است ، سعودي ها را متقاعد مي كند تا در مرحله مقدماتي اين طرح در آبان ماه يعني چندي پيش از مراسم حج ، گردهمايي ضدانقلاب داخل و خارج را در رياض برپا كنند. 

  شيران با اشاره سفرش به عربستان تصريح كرد : «با نوري زاده تماس هايي داشتيم.او طي تماس هايي كه در آن برهه با من داشت از من خواست تا براي ملاقات با او به عربستان بروم و همه مقدمات سفر از جمله هتل و بليط هواپيما را فراهم كرد». 

  وي در ادامه افزود : «طبق در خواست نوري زاده به عربستان رفتم و ضمن ملاقات با شخصي به نام ابو موسي كه يكي از مأموران امنيتي سفارت خانه عربستان بود بليط firstclass و ويزاي سفر به جده را از وي گرفتم». 

  شيران با تكيه زدن بر صندلي firstclass پرواز 26.37 ساعت 21:20 دقيقه وارد خاك سعودي مي شود تا عمليات فاز اول 60 كليد بخورد. 

  شيران در خصوص اجراي فاز اول پروژه هديه 60 مي گويد :«نوري زاده به همراه عوامل امنيتي سعودي در فرودگاه جده منتظر بود و با ورود من به فرودگاه سوار ماشيني كه از قبل آنجا آماده شده بود شديم و وي در داخل ماشين به برخوردهاي سخاوتمندانه ملك عبدالله كه البته بعدها متوجه شدم كه منظورش از به كار بردن اصطلاح سخاوتمند و دست و دلباز چيست تاكيد فراوان داشت ،كه يك مقدمه آن در رسانه ها شاهد بوديم كه در قالب هديه اي به نوري زاده و مهاجراني نشان داده شده است». 

  البته نمونه اين سخاوتمندي حاكمان سعودي چندي بعد در رسوايي ((الجنادريه ))كه نوري زاده و مهاجراني با دريافت ميليونها دلار پذيرايي شدند و خبرش فاش شد تجلي پيدا مي كنند. 

  شيران در خصوص جزئيات سفرش به عربستان بيان داشت :«ساعت 4 بعد از ظهر نوري زاده به اتفاق شخصي به نام ابو احمد وارد اتاق من شد و تأكيد كرد، فرد همراه از مقامات استخباراتي عربستان است و بعدا هم پوشه اي را تحويل اين شخص داد كه دربر دارنده جزئيات طرح احداث شبكه تلويزيوني در بيروت بود. آنها به من ابلاغ كردند كه بنده به عنوان مسئول و عامل پيگيري اين طرح در بيروت تعيين شدم». 

  نوري زاده كه ميزبان شيران در عربستان است او را به گردهمايي بزرگ ضد انقلاب هم فرا مي خواند ، ولي به يك باره لو رفتن خبر اين گردهمايي مقامات استخبارات را برآن مي دارد كه نوري زاده را از ادامه كار منع كنند. 

  شيران در خصوص لغو جلسه اپوزسيون در عربستان اين گونه مي گويد :«فردا همان روز حوالي بعدازظهر نوري زاده با من تماس گرفت كه بهتر است فردا شب به بيروت برگردي. بعدها متوجه شدم علت اين عجله و تغيير برنامه وي اين است كه قرار بود نشستي از اعضاي اپوزيسيون ايران در عربستان به ابتكار آمريكايي ها و عربستاني ها و نوري زاده در عربستان شكل بگيرد كه بنده هم به عنوان يكي از مدعوين آن جلسه بودم». 

  انتشار اين خبر آن قدر براي نوري زاده سنگين تمام مي شود كه دست به دامان رسانه سيا يعني صداي آمريكا هم مي شود تا با هر طرفندي كه شده حضورش در عربستان را تكذيب كند.تلويزيون صداي آمريكا در 14 آبان ماه 1389 با ترفند نخ نماي تلويزيوني پرده آبي نوري زاده را در خارج از مرزهاي عربستان نشان مي دهد و نوري زاده در مصاحبه اي در استوديويي واقع در رياض براي براي انكار واقعيت تلاش مي كند و اظهار مي دارد:«سلام به دكتر چالنگي عزيزم و دكتر سازگاراي عزيز و تمامي بينندگان و شنوندگان صداي آمريكا به ويژه درخانه پدري.من فكر كردم شما الان به جاي اينكه بگوييد برويم لندن مي گوييد برويم عربستان چون قرار بود من و آقاي سازگارا الآن با اسكورت MI6 وارد عربستان شويم.چون در خبرها نوشته مدتي است بنده و آقاي سازگارا پس از يك توري كه در كشورهاي عربي داشتيم با اسكورت MI6 و با كيسه هاي پول وارد عربستان شديم». 

  شيران در رابطه با اظهارات نوري زاده در تلويزيون صداي آمريكا مي گويد :«با لو رفتن جزئيات سفر نوري زاده به عربستان پيش از وقت موعود و واكنش عجولانه و وحشت زده وي در بازگشت به لندن و شناسايي نفوذي ها در داخل جريان اپوزيسيون در داخل كشور عواملي بود كه باعث شد وحشت و سردرگمي در رفتار دواير اطلاعاتي و تقويت و بازيابي جريان فتنه در خارج از كشور بروز كند». 

  با اين تفاسير فاز نخست هديه 60 با هدف ايجاد اختلال و اغتشاش در حج 91 شكست مي خورد به دنبال آن سعودي ها هم از طرح پرهزينه تلويزيون كه شيران مسئول آن بود انصراف مي دهند. 

  شيران در خصوص بازگشتش از عربستان به بيروت گفت : «بعد از بازگشت به بيروت فردا يا روز بعد از آن شخصي به نام ابوهادي با من تماس گرفت و تأكيد كرد از طرف ابواحمد با من تماس گرفته و خواستار ديدار با من شد. درطي ملاقات كوتاهي برآورد طرح شبكه تلويزيوني در بيروت را كه تدوين كرده بودم از من گرفت و بلافاصله محل را ترك كرد». 

  وي همچنين تصريح كرد :«ملاقات ديگري پس از مدتي در بيروت صورت گرفت و ابوهادي در ابتداي ملاقات تأكيد كرد از قول اكثر تحليل گران عربستاني و محافل دست اندركار منطقه اي نمي توان اميدي به جريان فتنه سبز داشت.پيروز شدن سريع و به دست گرفتن قدرت در ايران توسط نظام جمهوري اسلامي ايران برآوردها حاكي از آن است كه حاكميت مركزي توانسته اين فتنه را مهار كند.لذا با توجه به اين مقدمه احداث يك شبكه تلويزيوني با توجه به ركود كامل و ريزش كامل بدنه فتنه كار بي حاصلي است». 

  اما طرف آمريكايي كه تاكنون چك هاي زيادي را براي اين هديه به اپوزيسيون متقبل شده قصد ندارد كه از مصوبات آن دست بردارد.بنابراين ستاد مستقر در پاريس به سركردگي امير ارجمند فعاليتش را دو چندان مي كند تا شايد از استراتژي پاريس:بيروت:تهران درآستانه انتخابات نتيجه اي گرفته شود.

  اما مشكل اصلي نكته ديگري است كه سعودي ها به آن پي برده بودند يعني Data Hole يا حفره اطلاعاتي. شيران در ادامه تصريح مي كند :«بعد از اينكه سعودي ها از پيگيري طرح شبكه تلويزيوني در بيروت منصرف شدند و اين انصراف خود را به من تفهيم كردند با ناراحتي عنوان شد كه ميزان آلودگي اطلاعاتي در رابطه با فتنه سبز كه از سوي آنها جنبش سبز ناميده مي شد فوق العاده بالا رفته است تا جايي كه ابوهادي با لحن تمسخر آميزي گفت دستگاه اطلاعاتي ايران،اپوزيسيون ايران را به هر شكلي كه بخواهد بازي مي دهد». 

  لازم به ياد آوري است كه در جلسه محرمانه مدحي،جهانشاهي و خوانساري در پاريس با هدف اعتماد سازي ديديم كه مدحي رو به دوربين بيان داشت:«روبه دوربين بايستيد آقايان، ما سه نفر متحديم شما هم با ماييد و ما هم با شما هستيم.و فقط خواهش مي كنم ما را پيش دوستان بدقول نكنيد و مي دانم اين كار را نمي كنيد، از دوستان هم خواهش مي كنم ما را پيش شما بدقول نكنند و مي دانم اين كار را نخواهند كرد.» 

  قابل توجه است كه براي مبادله امن اطلاعات طرح تماس 2 بين اعضاي شبكه طراحي و به كار گرفته مي شود تا حفره اطلاعاتي پوشيده شود. 

  شيران با اشاره به اينكه بعد از مدتي با كمك متخصصان خارجي اشكالات طرح تماس تا حدود زيادي برطرف شد عنوان كرد : «قرار شد پارامترهاي امنيتي آن تقويت شود به صورتي كه به دنبال ايجاد آن تغييرات طرح تماس 2 شكل گرفت كه داراي مركزيت رايانه اي فوق العاده پيشرفته اي بود.مهم ترين ويژگي و تفاوت اين طرح يا طرح قبلي اين است كه اعضا خيلي محدود هستند وكاملا براي تشكيلات شناخته شده هستند.به هر حال قرار بر اين شد كه تغييرات مهمي در تشكيلات انجام شود و ابتدا هم از اخراج دو عضو اين تشكيلات كه مشكوك به نفوذي بودند شروع شود». 

  وي افزود «تغييرات به اين شكل شروع شد كه اعضاي اصلي از اعضاي خودي و مركزيت فتنه سبز تشكيل شد و هر يك داراي كد مشخصي بودند و هر يك از اين اعضاي كد دار به نوبه خود شخص ديگري را معرفي كنند كه براي تشكيلات شناخته شده است.به همين ترتيب يك تشكيلات كاملا هدفي مورد اطمينان و عظيم ايجاد مي شود كه قادر است تغذيه فكري و ارتباط ميان اعضا و كادر را به شكل بسيار امني فراهم كند.انتخابات مجلس شوراي اسلامي نزديك است و همه دستها براي برهم زدن فضاي اين انتخابات به حركت در آيد». 

  ولي پيش از آنكه دشمن باروت تهيه شده در بيروت را به آتش بكشد چك هاي هديه 60 برگشت مي خورد.البته هديه 60 تنها اخلال در انتخابات را دنبال نمي كرد، بلكه شامل فرآيندهاي پيچيده و رسانه اي امنيتي است كه ابعاد مختلفي دارد. 

  خبر برگزاري كنفرانس گذر به دموكراسي واشنگتن هم علي رغم طرح تماس 2 و تمهيدات محرمانه بودنش برروي خروجي خبرگزاري هاي داخلي افشا مي شود. 

  شيران هدف اصلي هديه 60 را احياي مركزيت و مديريت اغتشاش در جمهوري اسلامي دانست و گفت : «در راستاي اجراي انتخابات دور نهم مجلس ابزارهاي مختلفي به كار برده مي شد كه بيشترين آنها و متمركز ترين آنها تحت تأثير و برنامه ريزي دواير اطلاعاتي آمريكا و هم پيمانان با آمريكا در سطح منطقه شكل گرفت.من هم به خاطر ارتباطي كه با اپوزيسيون ايران داشتم درجريان اين ماجرا قرار گرفتم ولي با شكست پروژه هديه 60 عملا سردرگمي و وحشت زيادي براي طراحان اين پروژه شد». 

  شيران با اشاره به كنفرانس گذر به دموكراسي عنوان كرد : «اين كنفرانس قرار بود در واشنگتن برگزار شود اما به دليل لو رفتن و فاش شدن مفاد آن در رسانه ها قبل از برگزاري موجبات شكست اين پروژه را فراهم كرد». 

  با وجود طرح تماس 2 و تمهيدات انديشيده شده براي مخفي بودنش خبر برگزاري آن بر روي خروجي خبرگزاري هاي ايران دست به دست مي شود.جزئيات هديه آمريكايي حالا عريان شده است و اختلافات ضد انقلاب باز محور اصلي رسانه هاي آن سوي مرزها مي شود. 

  در برنامه اي در شبكه سازمان سيا يعني صداي آمريكا مجري برنامه اذعان دارد:«اپوزيسيون خارج از كشور تا حالا نتوانسته اند با وجود داشتن هدف مشترك به يك ائتلاف و يا اتفاق نظر براي فعاليت هايشان برسند و مهمان آن برنامه تاكيد مي كند 33سال است كه اين معضل وجود دارد». 

  يكي از تحليلگران صداي امريكا در خصوص عملكرد نوري زاده مي گويد :«به نظر من در كار سياسي ديگر اين دو دوزه بازي ها را بايد خاتمه داد و اين فرصت طلبي هاي تاريخي بايد خاتمه پيدا كند و باز و شفاف به مردم گفت ما عرضه نداريم». 

  ضد انقلاب در ادامه اعتراف هاي خود مي گويد :«من كاملا ضد صحبت هاي آنها بودم و اگر مي دانستم به هيچ وجه از اول شركت نمي كردم.هنوز به نظر مي رسد كه سازمان هاي سياسي پروژه خود را مشخص نكردند و هنوز روي پروژه ها بحث جدي صورت نمي گيرد». 

  مجري صداي آمريكا در اعلام يك نظر سنجي مي گويد:«اين پروژه ها ازچه حكايت دارد؟ همانطور كه در نظرسنجي فيس بوك برنامه افق مي بينيد اكثريت اين گزينه را انتخاب كردند كه از تداوم بي برنامگي اپوزيسيون حكايت دارد. اين گزينه اي است كه كاربران فيسبوك افق تا اين لحظه انتخاب كرده اند». 

  عامل فتنه گران در بيروت با اشاره به لو رفتن پروژه مي گويد :«بعد از لو رفتن اين طرح به مدت يك ماه همه ساكت بودند و هيچ تحليلي در ارتباط با علت لو رفتن هديه 60 مطرح نشد، ولي بعد از يك ماه حرف و حديث ها از اين طرف و آن طرف شروع شد و يكي از تئوري هايي كه مطرح شد منتسب به دستگيري آقاي سعيد مدني و مطالبي كه ممكن است دربازجويي ها گفته شود،بود». 

  همچنين رسوايي ديگري دراين پرونده سياه ثبت مي شود تا مردم شيريني و حلاوت سيلي وعده داده شده خود را در كام خود بچشند و كدهاي افشاگرانه اين فرد مطلع شكست ديگري مي شود به رسوايي ضد انقلاب. 

  شيران در پايان خاطر نشان كرد:«از مطالبي كه بيان شد كاملا مي شود استنباط كرد كه من در بسياري از گام ها دچار اشتباه و خطا و تزلزل شده ام.اكنون در اين جايگاه از پيشگاه ملت و نظام تقاضاي بخشش و عفو دارم تا با ارائه خدمات خود گذشته را جبران كنم». 

  برچسب ها : ,
  لینک کوتاه به مطلب : http://www.roodannews.ir/?p=2941

 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین عناوین

 • جشنواره ورزشی «سردار سلیمانی» در رودان پایان یافت
 • اخذ برگ سوء پیشینه برای ثبت نام در انتخابات شوراهای الزامی است
 • توزیع بسته‌های معیشتی توسط جهادگران رودانی در بیکاه
 • مشکل مالی دغدغه اصلی تنها نماینده هرمزگان در لیگ برتر فوتسال بانوان کشور
 • کمترین دغدغه مسائل آموزشی را در شهرستان رودان داریم/ باید خود برای زندگی در زیست بوم جدید آماده کنیم
 • مروری بر وصیت نامه شهید علی ترکی‌زاده/مرگ بر آمریکا یادتان نرود
 • ذخیره سازی بیش از ۷۰۰ تن پرتقال شب عید در رودان
 • مردم در این شرایط سخت بیش از پیش قدردان معلمان هستند/ تربیت نسل آینده کشور در گرو داشتن معلمان با نشاط است
 • «کرونا» روستای هیزبندگان رودان را قرنطینه کرد
 • پلمب ۷ واحد صنفی کارگاهی در رودان
 • دستگیری سارقان منازل در رودان
 • طرح کمربند سبز در رودان احیا می شود
 • مروری بر وصیت نامه شهید احمد دیداری/خواهرانم حجاب شما از قطره خون من کوبنده‌تر است
 • زمینه اشتغال بیش از ۴۰۰ نفر در رودان به برکت وقف/سازمان اوقاف از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی برای اجرای طرح‌های ماندگار استقبال می‌کند
 • آغاز واکسیناسیون فلج اطفال در رودان، جاسک و بشاگرد
 • تیم فوتسال بانوان هیات رودان مس کرمان را شکست داد
 • کشف بیش از۴تن لیمو خشک قاچاق در رودان
 • آسایش و امنیت نظام مرهون خون پاک شهیدان است
 • راهپیمایی باشکوه خودرویی و موتوری ۲۲ بهمن در رودان
 • مقام معظم رهبری به معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی بویژه به جوانان تاکید دارند
 • مروری بر وصیت نامه شهید موسی استادی/ از شما میخواهم امام امت را تنها نگذارید
 • ایران اسلامی با همۀ فشارهای سخت نظامی و اقتصادی، بر بلندای قلّۀ عزت است
 • شجاعت‌ رزمندگان اسلام وحدت‌آفرین است/ انقلاب اسلامی معجزه الهی بود
 • انجام ۷ هزار تست کووید ۱۹ در شهرستان رودان
 • دهه فجر فرصتی برای تجدید میثاق با آرمان های انقلاب است
 • نگران هیچ تعرض و تهاجمی از سوی دشمنان نیستیم
 • برتری قاطعانه دختران رودان برابر نماینده شیراز
 • ما مردم بی نظیر و ممتازی قبل، حین و بعد از انقلاب داشتیم/عاملان ترور سردار سلیمانی هرگز روی خوش نخواهند دید
 • ۱۰ طرح در رودان با حضور استاندار هرمزگان به بهره‌برداری رسید
 • ورزش ابزاری برای مبارزه با تهاجم فرهنگی می باشد/ باغداران رودانی نیاز به حمایت و مساعدت دولت دارند
 • قدم‌های محکم جهادگران رودانی برای یاری نیازمندان
 • مسئولان باید با کتاب و کتابخوانی عجین باشند/ با اهدای کتاب و وقف کتاب فرهنگ کتابخوانی را در جامعه نهادینه شود
 • بدگویی و بدزبانی در جامعه باید جمع شود و ادب اسلامی در سخن گفتن گسترش یابد/ به نگاه کالایی و ابزاری غرب به زن سراپا اعتراض هستیم
 • پلمپ ۳ واحد صنفی به علت تخلفات کرونایی در رودان
 • رابطه دوستانه در خانواده، اعتماد به نفس کودکان را بالا می برد
 • افتتاح ٣ طرح در سومین روز از دهه فجر در رودان
 • حضور بانوان فوتسالیست رودانی در لیگ برتر بسیار ارزشمند است/ توهین و نسبت دادن خبرگزاری ها و سایت ها زیبنده تیم فوتسال بانوان رودان نیست
 • مروری بر وصیت نامه شهید مراد خسروی/ حساسیت شهید خسروی به ادای دین به تیم فوتبالش
 • ۴۰۰ واحد مسکن برای نیازمندان در رودان احداث می شود
 • رژه موتوری بسیجیان رودانی در اولین روز از دهه فجر
 • زنگ انقلاب در رودان نواخته شد
 • بیش از ۶۰ پروژه عمرانی هم‌زمان با دهه فجر در رودان افتتاح و کلنگ زنی می شود
 • ایثار و صبر در فرهنگ اسلامی نشانه ایمان است
 • کلنگ مدرسه ۳ کلاسه خیرساز در روستای خیرآباد رودان به زمین زده شد
 • ایجاد فضای شور و نشاط انتخاباتی مهمترین رسالت فرمانداران و بخشداران/ جشن های سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برگزار شود
 • آستان مقدس امامزادگان، قطب های فرهنگی هر منطقه هستند/ توسل به حضرت زهرا(س) رمز پیروزی هر کاری می باشد
 • بیش از صد برنامه فرهنگی، هنری و ورزشی همزمان با دهه فجر در رودان برگزار می شود
 • ناکامی قاچاقچیان در انتقال بیش از یک تن مواد افیونی
 • جشنواره ورزشی جام سردار سلیمانی در رودان برگزار می شود
 • پرداخت ۶۹۰میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در رودان
 • مروری بر وصیت نامه شهید ابراهیم احمدی زاده/ هیچگاه سنگر دفاع از اسلام را رها نکنید
 • تبیین حرکت عظیم شهدا یک رسالت اجتماعی است/مسئولان در گرامیداشت یاد و خاطره شهدا پیشگام باشند
 • کتاب «جهانی شدن شبکه های اجتماعی و اسلام سیاسی» منتشر شد
 • ویزیت رایگان مردم روستا‌های رودان
 • نجات ۳۱ کوهنورد گرفتار در ارتفاعات رودان
 • Untitled-1-Recovered123