رودان نيوز
 • کد خبر : 2953
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 20 ژوئن, 2012 - 07:12
 •   

  در حاشيه مصاحبه ي شگفت انگيز سيما با « سيد حسن نصرالله »/صداوسيما اسب ترواي نفوذ در دژ مقاومت ؟!

  بسم ربّ الشهداء   سوالاتي از جنس « سي ان ان » و « بي بي سي » توسط مجري صداوسيما  :   پس از مدّت ها که شنيديم رسانه ي ملّي يک مصاحبه ي تفصيلي با فرزند معنوي روح الله و مجاهد عظيم الشأن « سيد حسن نصرالله » ترتيب داده است از اينکه […]

  بسم ربّ الشهداء

   

  سوالاتي از جنس « سي ان ان » و « بي بي سي » توسط مجري صداوسيما  :

   

  پس از مدّت ها که شنيديم رسانه ي ملّي يک مصاحبه ي تفصيلي با فرزند معنوي روح الله و مجاهد عظيم الشأن « سيد حسن نصرالله » ترتيب داده است از اينکه رسانه بعد از سال ها تأخير به سوژه هاي اصلي مي پردازد اميدوارشديم چراکه اگر به اين نوع برنامه ها درست پرداخته شود همگرايي با پاره ي تن اسلام در کشور بيش از پيش خواهد شد.

  ولي گزينش مجري اي خاص اين نگراني را افزود که نکند حقّ اين مصاحبه ادا نشود . و متأسفانه با پخش اين مصاحبه اين نگراني به واقعيتي تلخ مبدل شد ، هيچ رسانه اي در مدّت زندگي پنهاني دبير کلّ حزب الله نتوانسه بود به اين رکيکي مباني مقاومت و ارزش هاي آنرا حضوري به سؤال بکشد ، و ابهت سيد نصرالله را با منش کاسبکارانه ي جام جم نشينان تحليل کند . به قسمتي از اين مصاحبه توجه کنيد

   

  مجري سيما : جناب آقاي نصرالله شما در سخنان ديروزتان به اين مسئله اشاره داشتيد که اسرائيل بزرگ آرزوي نيل تا فرات را داشت، اما الان کار به جايي رسيده که دارد دور خودش هم ديوار مي‌کشد. ولي به هر حال فرض محال که محال نيست، فرض کنيم شرايط روزي عوض شود و در واقع دو کشور اسرائيل و فلسطين ثبت شده در سازمان ملل و پذيرفته شده توسط جامعه‌ي بين الملل در منطقه تأسيس شوند، با هم سفير مبادله کنند، سفارت‌خانه بزنند و همديگر را به رسميت بشناسند. و ملت فلسطين هم قبول کنند. آيا حزب الله چنين چيزي را خواهد پذيرفت يا خير؟

  سيد حسن نصرالله : اولا اين غير ممکن است …

  مجري سيما : اگر مردم فلسطين بخواهند چه؟

  سيد حسن نصرالله : اين فرض محال است. ملت فلسطين اين مسئله را نمي‌پذيرند و مدعي زمين‌ها و اراضي خود از دريا تا رود بودند و مردم اين سرزمين به هيچ وجه نمي‌توانند دست بردارند.

  مجري سيما : پس به نظر شما راه حل چيست؟

  سيد حسن نصرالله : راه حل طبيعي همان است که حضرت امام خامنه‌اي (دام ظله الشريف) مطرح کردند …

  مجري سيما : چنين چيزي چقدر زمان خواهد برد؟ فکر مي‌کنيد چنين اتفاقي چند سال يا چند دهه طول بکشد تا رخ دهد؟

  سيد حسن نصرالله : من نمي‌گويم اين يک راه حل آسان است. ولي سخت‌تر از برپايي دوکشور نيست …

  مجري سيما : امتيازي يا امتيازهايي در عالم وجود ندارد که آمريکايي‌ها آن‌ها را به شما بدهند و شما حاضر باشيد در فرآيند صلح خاورميانه آن طور که آن‌ها مي‌خواهند مشارکت بکنيد، الا اين که اسرائيل از بين برود؟

  سيد حسن نصرالله :  به هيچ وجه. به هيچ وجه. ما در اين راه بهترين فرزندان، پدران، دوستان، مردان و زنان خود را به عنوان شهيد تقديم کرديم و اصلا قابل مناقشه نيست. و مسئله اين‌جا حق آشکار در مقابل باطل آشکار و مسئله‌ي قابل مناقشه يا به نتيجه‌ي بينابيني رسيدن نيست. اين سرزمين متعلق به فلسطينيان و امت اسلامي است.

  مجري سيما : پس تکليف اين چند ميليون اسرائيلي که الآن در سرزمين‌هاي اشغالي زندگي مي‌کنند چه مي‌شود؟!

  سيد حسن نصرالله :  به همان جايي که از آن آمده‌اند بر مي‌گردند…

  مجري سيما : جناب آقاي نصرالله، شما جمله‌ي خيلي معروفي داريد که اسرائيل از خانه‌ي عنکبوت هم سست‌تر است. آيا اين را گفته‌ايد که اسرائيليان بترسند يا واقعا اين را باور داريد؟

  مجري سيما : چرا برخورد شما در قبال مسائل بحرين وسوريه دوگانه است ؟

  تعجب نکنيد اين مصاحبه ي رسانه اي صهيونيستي و يا العربيه و الجزيره با سيد حسن نصرالله نيست . بلکه نماينده ي رسانه ي ملّي اين سؤالات جهتدار را که بدون هماهنگي با مديران بالايي محال است مطرح شده باشد ، مطرح کرده .

  در تمام مصاحبه تلاش خبرنگار براي گرفتن نقطه ي ضعفي از سيد حسن نصرالله مشاهده مي شود.

   

  مطرح شدن « دولت ملّت » – نظريه ي مرده ي خاتمي – توسط مجري سيما :

  مجري با لبخند « جام جمي » خود که عاري از هرگونه نبض اصولگرايانه است ، با مطرح کردن نظريه « دولت ملّت » به سيد حسن نصرالله جسورانه گفت : شما فکر نمي کنيد با فعاليت هاي خود کار موازي در مقابل دولت قانوني لبنان مي کنيد ؟! و بهتر نيست با پذيرفتن نظريه دولت ملت  که مورد قبول همه کشورهاست فعاليت طائفه اي خود را پايان دهيد ؟ که با پاسخ مستدل همراه با طومأنينه سيد نصرالله مواجه شد .

  نظريه دولت ملّت که دولت هاي کارگزاران و خاتمي با طرح آن قصد انحلال پايگاههاي مردمي انقلاب را داشتند که تا حذف « جهاد سازندگي » و برخي از نهادهاي برخاسته از انقلاب پيش رفتند هماني است که مد نظر خاتمي در شعار « جامعه ي مدني » بود .

  خاتمي که بر پايه اين نظريه ي جهان سلطه قصد به رسميت شناختن رژيم جعلي اسرائيل را داشت که با ممانعت جدّي امام خامنه اي روبه رو شد ولي وزير خارجه اش را روانه لبنان کرد تا از سيد نصرالله بخواهد با احترام به نظريه ي جهاني « دولت ملّت » شاخه ي نظامي خود را منحل و يا در ارتش لبنان ادغام کنند که پاسخ سيد نصرالله را شنيدند که فرمود : « ما در ايران فقط از يک نفر اطاعت مي کنيم و آن هم امام خامنه اي است . »

  حال که آن دولت ها ازاله شده اند و به همت دولت استکبارستيز « دکتر احمدي نژاد » و با پيروزي  جنگ 33 روزه به همگان ثابت شده است که نظريه دولت ملّت حيله اي است براي به بند کشيدن سازمان هاي مردم نهاد و انقلابي براي سرکوب مقاومت ، مجري تلويزيون رسمي جمهوري اسلامي وارد حريم مقاومت شده و با لحني طلبکارانه حزب الله عزيز لبنان را متهم به موازي کاري با دولت کرده و سخن جريان 14 مارس و المستقبل « حريري » را تکرار مي کند!

  مراکزي که مراقبند تا ملاقات هاي اخير دولتي ها با سيد حسن نصرالله مثل ملاقات آقايان « جوانفکر » و « رحيمي » سانسور شود چگونه اجازه مي دهند چنين مجرياني وارد دژ مقاومت شده و سخنگوي معارضان « بيداري اسلامي » شوند ؟! نکند در لحن سخن ايشان انحرافي نمي بينند ؟!

  تشکيک در ادامه رهبري « سيد حسن نصرالله » :

  مجري پا را فراتر گذاشت و خطاب به سيد نصرالله مدعي شد : فکر نمي کنيد تداوم رهبري شما و برداشته شدن محدوديت زماني رهبري حزب الله تمرکز قدرت و انحصار تصميم گيري به وجود آورده و مانع چرخش نخبگان جوان شده است ؟!

  صرف نظر از جواب مستدل و منطقي سيد نصرالله فحواي اين سوال تکرار همان شبهه پاسخ داده شده درباره ي تداوم رهبري ولي فقيه است که اينگونه موذيانه مطرح مي شود.

   

  زير سوال بردن « شهادت طلبي » و انتحاري خواندن « عمليات استشهادي » :

  در ادامه مجري با خنده ي سردش سيد حسن نصرالله را خطاب قرار داد و ظريفانه مسئوليت شهيدان لبنان را متوجه ايشان کرد و گفت : وقتي خانواده ي شهيدان را مي بينيد احساس شرمندگي نسبت به آنان نمي کنيد که به نوعي خود را مسئول کشته شدن عزيزانشان بدانيد.

  البته وقتي که مجري صلابت و آرامش سيد نصرالله در برابر شهادت فرزندنش را ديد با ژستي « جام جمي » ابراز تعجب کرد که چکگونه ممکن است که ايشان به عنوان يک پدر در شهادت فرزند برومندش آرامش داشته باشد.

  در آخر نيز مجري کارکشته ي سيما  با لطايفي « عمليات استشهادي »  را با تعبير توهين آميز « انتحاري » به کار برد که مورد اعتراض سيد نصرالله قرار گرفت .

  گرچه مناعت طبع و سعه صدر اين مجاهد غريب و مقتدر و پاسخ هاي مستدل ايشان و سلام و ارادت بي شائبه اش به امام خامنه اي و سلام مخصوصش به دکتر احمدي نژاد در آخرشبهه اي باقي نگذاشت ولي سخن ما در اين است که چرا تنها مصاحبه ي تفصيلي سيما در اين چند ساله و در سالگرد « عيد انتصار » بايد اينگونه با مجرياني برگزار شود ؟! مجرياني که در نگاه خوشبينانه حداقل نسبت به اصول و ارزش ها خنثي هستند .

  ضرورت دقت نظر حزب الله و خودي ندانستن تمام نيروي هاي رسمي نظام :

  اين دست گزارشات مهم بايد توسط عناصر اصيل حزب اللهي مثل برادر « نادر طالب زاده » و يا ديگر مجريان انقلابي – هرچند کم هستند ولي موجودند- صورت مي گرفت و جا دارد برادران حزب الله لبنان نيز با توجه به پيچيدگي هاي موجود در مراکز رسمي نظام ايران و با توجه به تجربيات چند سال گذشته به هرکسي که از مجاري رسمي نظام به آنها رجوع مي کند اعتماد نکرده و با شناسايي افراد اجازه ي تماس با دبير کلّ را به آنها بدهند چراکه متأسفانه شرايطي پيش آمده که مجاري رسمي کشور به خصوص صداو سيما کمتر در دست انقلابيون اصيل مي باشد.

  البته در اين مصاحبه چينش سؤالات به قدري نکات منفي در بر داشت که پايگاه اطلاع رساني شبکه المنار که مصاحبه هاي سيد نصرالله را منتشر مي کند از نشر اين مصاحبه خودداري کرده است ، با اين حال آيا کسي نمي خواهد کم کاري و همگرايي هاي اينچنيني رسانه ي ملّي با بيگانگان را متوقف کند؟!

  بي نظارتي و سوء مديريت ، اين رسانه را به اسب تروايي مبدّل کرده که  به خانه هاي همه ما مي آيد و چون اين مصاحبه در دژ نفوذ ناپذير حزب الله وارد مي شود و برنامه سازان سکولار و مجريان سفارشي از هرگونه تعرض به ارزش ها و اصول ابائي ندارند که در فتنه 88 همگرايي برخي از اين مجريان و دست اندرکاران با فتنه گران محرز بود.

  بنابراين شگفت انگيز است که  چرا فرقه ي جام جم دست کم گرفته مي شود و نفوذ آنان که حتّي در انتخابات مجلس نيز تأثير گذار بوده اند را خواص نمي بينند؟!

  منبع مطلب

   

  برچسب ها :
  لینک کوتاه به مطلب : http://www.roodannews.ir/?p=2953

 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین عناوین

 • امام موسی کاظم(ع) گنجینه بخشش، صبر و بردباری است
 • مروری بر وصیت نامه شهید عبدالله داوری/ شما را به صبر و خواندن نماز سفارش می‌کنم
 • آغاز مرحله دوم واکسیناسیون فلج اطفال در رودان، جاسک و بشاگرد
 • حضور و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات پیش رو مهمترین رکن و اصل انتخابات است
 • آثار راه یافته به بخش‌های مسابقه،‌ جنبی و مهمان اولین جشنواره مونولوگ رودان اعلام شد
 • راه حل مشکلات معیشتی و گرانی را در جلسات متعدد به مسئولان تذکر داده‌ایم/ هر چه ستاد مقابله با کرونا در مورد سفر عید اعلام کرد، همه عمل کنند
 • هزار اصله نهال در رودان کاشته شد
 • درخت کاری یک نعمت الهی است/ بزودی هیمنه پوچ آمریکا و حامیانش در منطقه نابود خواهد شد
 • تزریق گاز به بیش از ۱۰ محله شهر رودان
 • بزرگ‌ترین ملک آموزش‌وپرورش هرمزگان به مساحت ۱۱۹ هکتار سنددار شد
 • مروری بر وصیت نامه شهید جعفر افساء/ همانند مردم کوفه امام امت را تنها نگذارید
 • تشدید نظارت بر اصناف شهرستان رودان/ 27 واحد صنفی و کارگاهی در رودان پلمپ شدند
 • اهدای اعضای بدن زن جوان رودانی جان ۳نفر را نجات داد
 • کرونا مانع از سفر تیم فوتسال بانوان رودان به اهواز شد
 • پدران شهدا الگوی برتر ایثار، استقامت و فداکاری‌اند
 • اقتصاد بیمار را باید درمان کرد، نه مُسکِن زد/ رای مردم، رای اعتماد به حاکمیت این نظام مقدس است
 • جشنواره ورزشی «سردار سلیمانی» در رودان پایان یافت
 • اخذ برگ سوء پیشینه برای ثبت نام در انتخابات شوراهای الزامی است
 • توزیع بسته‌های معیشتی توسط جهادگران رودانی در بیکاه
 • مشکل مالی دغدغه اصلی تنها نماینده هرمزگان در لیگ برتر فوتسال بانوان کشور
 • کمترین دغدغه مسائل آموزشی را در شهرستان رودان داریم/ باید خود برای زندگی در زیست بوم جدید آماده کنیم
 • مروری بر وصیت نامه شهید علی ترکی‌زاده/مرگ بر آمریکا یادتان نرود
 • ذخیره سازی بیش از ۷۰۰ تن پرتقال شب عید در رودان
 • مردم در این شرایط سخت بیش از پیش قدردان معلمان هستند/ تربیت نسل آینده کشور در گرو داشتن معلمان با نشاط است
 • «کرونا» روستای هیزبندگان رودان را قرنطینه کرد
 • پلمب ۷ واحد صنفی کارگاهی در رودان
 • دستگیری سارقان منازل در رودان
 • طرح کمربند سبز در رودان احیا می شود
 • مروری بر وصیت نامه شهید احمد دیداری/خواهرانم حجاب شما از قطره خون من کوبنده‌تر است
 • زمینه اشتغال بیش از ۴۰۰ نفر در رودان به برکت وقف/سازمان اوقاف از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی برای اجرای طرح‌های ماندگار استقبال می‌کند
 • آغاز واکسیناسیون فلج اطفال در رودان، جاسک و بشاگرد
 • تیم فوتسال بانوان هیات رودان مس کرمان را شکست داد
 • کشف بیش از۴تن لیمو خشک قاچاق در رودان
 • آسایش و امنیت نظام مرهون خون پاک شهیدان است
 • راهپیمایی باشکوه خودرویی و موتوری ۲۲ بهمن در رودان
 • مقام معظم رهبری به معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی بویژه به جوانان تاکید دارند
 • مروری بر وصیت نامه شهید موسی استادی/ از شما میخواهم امام امت را تنها نگذارید
 • ایران اسلامی با همۀ فشارهای سخت نظامی و اقتصادی، بر بلندای قلّۀ عزت است
 • شجاعت‌ رزمندگان اسلام وحدت‌آفرین است/ انقلاب اسلامی معجزه الهی بود
 • انجام ۷ هزار تست کووید ۱۹ در شهرستان رودان
 • دهه فجر فرصتی برای تجدید میثاق با آرمان های انقلاب است
 • نگران هیچ تعرض و تهاجمی از سوی دشمنان نیستیم
 • برتری قاطعانه دختران رودان برابر نماینده شیراز
 • ما مردم بی نظیر و ممتازی قبل، حین و بعد از انقلاب داشتیم/عاملان ترور سردار سلیمانی هرگز روی خوش نخواهند دید
 • ۱۰ طرح در رودان با حضور استاندار هرمزگان به بهره‌برداری رسید
 • ورزش ابزاری برای مبارزه با تهاجم فرهنگی می باشد/ باغداران رودانی نیاز به حمایت و مساعدت دولت دارند
 • قدم‌های محکم جهادگران رودانی برای یاری نیازمندان
 • مسئولان باید با کتاب و کتابخوانی عجین باشند/ با اهدای کتاب و وقف کتاب فرهنگ کتابخوانی را در جامعه نهادینه شود
 • بدگویی و بدزبانی در جامعه باید جمع شود و ادب اسلامی در سخن گفتن گسترش یابد/ به نگاه کالایی و ابزاری غرب به زن سراپا اعتراض هستیم
 • پلمپ ۳ واحد صنفی به علت تخلفات کرونایی در رودان
 • رابطه دوستانه در خانواده، اعتماد به نفس کودکان را بالا می برد
 • افتتاح ٣ طرح در سومین روز از دهه فجر در رودان
 • حضور بانوان فوتسالیست رودانی در لیگ برتر بسیار ارزشمند است/ توهین و نسبت دادن خبرگزاری ها و سایت ها زیبنده تیم فوتسال بانوان رودان نیست
 • مروری بر وصیت نامه شهید مراد خسروی/ حساسیت شهید خسروی به ادای دین به تیم فوتبالش
 • ۴۰۰ واحد مسکن برای نیازمندان در رودان احداث می شود
 • Untitled-1-Recovered123