رودان نيوز
 • کد خبر : 2953
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 20 ژوئن, 2012 - 07:12
 •   

  در حاشيه مصاحبه ي شگفت انگيز سيما با « سيد حسن نصرالله »/صداوسيما اسب ترواي نفوذ در دژ مقاومت ؟!

  بسم ربّ الشهداء   سوالاتي از جنس « سي ان ان » و « بي بي سي » توسط مجري صداوسيما  :   پس از مدّت ها که شنيديم رسانه ي ملّي يک مصاحبه ي تفصيلي با فرزند معنوي روح الله و مجاهد عظيم الشأن « سيد حسن نصرالله » ترتيب داده است از اينکه […]

  بسم ربّ الشهداء

   

  سوالاتي از جنس « سي ان ان » و « بي بي سي » توسط مجري صداوسيما  :

   

  پس از مدّت ها که شنيديم رسانه ي ملّي يک مصاحبه ي تفصيلي با فرزند معنوي روح الله و مجاهد عظيم الشأن « سيد حسن نصرالله » ترتيب داده است از اينکه رسانه بعد از سال ها تأخير به سوژه هاي اصلي مي پردازد اميدوارشديم چراکه اگر به اين نوع برنامه ها درست پرداخته شود همگرايي با پاره ي تن اسلام در کشور بيش از پيش خواهد شد.

  ولي گزينش مجري اي خاص اين نگراني را افزود که نکند حقّ اين مصاحبه ادا نشود . و متأسفانه با پخش اين مصاحبه اين نگراني به واقعيتي تلخ مبدل شد ، هيچ رسانه اي در مدّت زندگي پنهاني دبير کلّ حزب الله نتوانسه بود به اين رکيکي مباني مقاومت و ارزش هاي آنرا حضوري به سؤال بکشد ، و ابهت سيد نصرالله را با منش کاسبکارانه ي جام جم نشينان تحليل کند . به قسمتي از اين مصاحبه توجه کنيد

   

  مجري سيما : جناب آقاي نصرالله شما در سخنان ديروزتان به اين مسئله اشاره داشتيد که اسرائيل بزرگ آرزوي نيل تا فرات را داشت، اما الان کار به جايي رسيده که دارد دور خودش هم ديوار مي‌کشد. ولي به هر حال فرض محال که محال نيست، فرض کنيم شرايط روزي عوض شود و در واقع دو کشور اسرائيل و فلسطين ثبت شده در سازمان ملل و پذيرفته شده توسط جامعه‌ي بين الملل در منطقه تأسيس شوند، با هم سفير مبادله کنند، سفارت‌خانه بزنند و همديگر را به رسميت بشناسند. و ملت فلسطين هم قبول کنند. آيا حزب الله چنين چيزي را خواهد پذيرفت يا خير؟

  سيد حسن نصرالله : اولا اين غير ممکن است …

  مجري سيما : اگر مردم فلسطين بخواهند چه؟

  سيد حسن نصرالله : اين فرض محال است. ملت فلسطين اين مسئله را نمي‌پذيرند و مدعي زمين‌ها و اراضي خود از دريا تا رود بودند و مردم اين سرزمين به هيچ وجه نمي‌توانند دست بردارند.

  مجري سيما : پس به نظر شما راه حل چيست؟

  سيد حسن نصرالله : راه حل طبيعي همان است که حضرت امام خامنه‌اي (دام ظله الشريف) مطرح کردند …

  مجري سيما : چنين چيزي چقدر زمان خواهد برد؟ فکر مي‌کنيد چنين اتفاقي چند سال يا چند دهه طول بکشد تا رخ دهد؟

  سيد حسن نصرالله : من نمي‌گويم اين يک راه حل آسان است. ولي سخت‌تر از برپايي دوکشور نيست …

  مجري سيما : امتيازي يا امتيازهايي در عالم وجود ندارد که آمريکايي‌ها آن‌ها را به شما بدهند و شما حاضر باشيد در فرآيند صلح خاورميانه آن طور که آن‌ها مي‌خواهند مشارکت بکنيد، الا اين که اسرائيل از بين برود؟

  سيد حسن نصرالله :  به هيچ وجه. به هيچ وجه. ما در اين راه بهترين فرزندان، پدران، دوستان، مردان و زنان خود را به عنوان شهيد تقديم کرديم و اصلا قابل مناقشه نيست. و مسئله اين‌جا حق آشکار در مقابل باطل آشکار و مسئله‌ي قابل مناقشه يا به نتيجه‌ي بينابيني رسيدن نيست. اين سرزمين متعلق به فلسطينيان و امت اسلامي است.

  مجري سيما : پس تکليف اين چند ميليون اسرائيلي که الآن در سرزمين‌هاي اشغالي زندگي مي‌کنند چه مي‌شود؟!

  سيد حسن نصرالله :  به همان جايي که از آن آمده‌اند بر مي‌گردند…

  مجري سيما : جناب آقاي نصرالله، شما جمله‌ي خيلي معروفي داريد که اسرائيل از خانه‌ي عنکبوت هم سست‌تر است. آيا اين را گفته‌ايد که اسرائيليان بترسند يا واقعا اين را باور داريد؟

  مجري سيما : چرا برخورد شما در قبال مسائل بحرين وسوريه دوگانه است ؟

  تعجب نکنيد اين مصاحبه ي رسانه اي صهيونيستي و يا العربيه و الجزيره با سيد حسن نصرالله نيست . بلکه نماينده ي رسانه ي ملّي اين سؤالات جهتدار را که بدون هماهنگي با مديران بالايي محال است مطرح شده باشد ، مطرح کرده .

  در تمام مصاحبه تلاش خبرنگار براي گرفتن نقطه ي ضعفي از سيد حسن نصرالله مشاهده مي شود.

   

  مطرح شدن « دولت ملّت » – نظريه ي مرده ي خاتمي – توسط مجري سيما :

  مجري با لبخند « جام جمي » خود که عاري از هرگونه نبض اصولگرايانه است ، با مطرح کردن نظريه « دولت ملّت » به سيد حسن نصرالله جسورانه گفت : شما فکر نمي کنيد با فعاليت هاي خود کار موازي در مقابل دولت قانوني لبنان مي کنيد ؟! و بهتر نيست با پذيرفتن نظريه دولت ملت  که مورد قبول همه کشورهاست فعاليت طائفه اي خود را پايان دهيد ؟ که با پاسخ مستدل همراه با طومأنينه سيد نصرالله مواجه شد .

  نظريه دولت ملّت که دولت هاي کارگزاران و خاتمي با طرح آن قصد انحلال پايگاههاي مردمي انقلاب را داشتند که تا حذف « جهاد سازندگي » و برخي از نهادهاي برخاسته از انقلاب پيش رفتند هماني است که مد نظر خاتمي در شعار « جامعه ي مدني » بود .

  خاتمي که بر پايه اين نظريه ي جهان سلطه قصد به رسميت شناختن رژيم جعلي اسرائيل را داشت که با ممانعت جدّي امام خامنه اي روبه رو شد ولي وزير خارجه اش را روانه لبنان کرد تا از سيد نصرالله بخواهد با احترام به نظريه ي جهاني « دولت ملّت » شاخه ي نظامي خود را منحل و يا در ارتش لبنان ادغام کنند که پاسخ سيد نصرالله را شنيدند که فرمود : « ما در ايران فقط از يک نفر اطاعت مي کنيم و آن هم امام خامنه اي است . »

  حال که آن دولت ها ازاله شده اند و به همت دولت استکبارستيز « دکتر احمدي نژاد » و با پيروزي  جنگ 33 روزه به همگان ثابت شده است که نظريه دولت ملّت حيله اي است براي به بند کشيدن سازمان هاي مردم نهاد و انقلابي براي سرکوب مقاومت ، مجري تلويزيون رسمي جمهوري اسلامي وارد حريم مقاومت شده و با لحني طلبکارانه حزب الله عزيز لبنان را متهم به موازي کاري با دولت کرده و سخن جريان 14 مارس و المستقبل « حريري » را تکرار مي کند!

  مراکزي که مراقبند تا ملاقات هاي اخير دولتي ها با سيد حسن نصرالله مثل ملاقات آقايان « جوانفکر » و « رحيمي » سانسور شود چگونه اجازه مي دهند چنين مجرياني وارد دژ مقاومت شده و سخنگوي معارضان « بيداري اسلامي » شوند ؟! نکند در لحن سخن ايشان انحرافي نمي بينند ؟!

  تشکيک در ادامه رهبري « سيد حسن نصرالله » :

  مجري پا را فراتر گذاشت و خطاب به سيد نصرالله مدعي شد : فکر نمي کنيد تداوم رهبري شما و برداشته شدن محدوديت زماني رهبري حزب الله تمرکز قدرت و انحصار تصميم گيري به وجود آورده و مانع چرخش نخبگان جوان شده است ؟!

  صرف نظر از جواب مستدل و منطقي سيد نصرالله فحواي اين سوال تکرار همان شبهه پاسخ داده شده درباره ي تداوم رهبري ولي فقيه است که اينگونه موذيانه مطرح مي شود.

   

  زير سوال بردن « شهادت طلبي » و انتحاري خواندن « عمليات استشهادي » :

  در ادامه مجري با خنده ي سردش سيد حسن نصرالله را خطاب قرار داد و ظريفانه مسئوليت شهيدان لبنان را متوجه ايشان کرد و گفت : وقتي خانواده ي شهيدان را مي بينيد احساس شرمندگي نسبت به آنان نمي کنيد که به نوعي خود را مسئول کشته شدن عزيزانشان بدانيد.

  البته وقتي که مجري صلابت و آرامش سيد نصرالله در برابر شهادت فرزندنش را ديد با ژستي « جام جمي » ابراز تعجب کرد که چکگونه ممکن است که ايشان به عنوان يک پدر در شهادت فرزند برومندش آرامش داشته باشد.

  در آخر نيز مجري کارکشته ي سيما  با لطايفي « عمليات استشهادي »  را با تعبير توهين آميز « انتحاري » به کار برد که مورد اعتراض سيد نصرالله قرار گرفت .

  گرچه مناعت طبع و سعه صدر اين مجاهد غريب و مقتدر و پاسخ هاي مستدل ايشان و سلام و ارادت بي شائبه اش به امام خامنه اي و سلام مخصوصش به دکتر احمدي نژاد در آخرشبهه اي باقي نگذاشت ولي سخن ما در اين است که چرا تنها مصاحبه ي تفصيلي سيما در اين چند ساله و در سالگرد « عيد انتصار » بايد اينگونه با مجرياني برگزار شود ؟! مجرياني که در نگاه خوشبينانه حداقل نسبت به اصول و ارزش ها خنثي هستند .

  ضرورت دقت نظر حزب الله و خودي ندانستن تمام نيروي هاي رسمي نظام :

  اين دست گزارشات مهم بايد توسط عناصر اصيل حزب اللهي مثل برادر « نادر طالب زاده » و يا ديگر مجريان انقلابي – هرچند کم هستند ولي موجودند- صورت مي گرفت و جا دارد برادران حزب الله لبنان نيز با توجه به پيچيدگي هاي موجود در مراکز رسمي نظام ايران و با توجه به تجربيات چند سال گذشته به هرکسي که از مجاري رسمي نظام به آنها رجوع مي کند اعتماد نکرده و با شناسايي افراد اجازه ي تماس با دبير کلّ را به آنها بدهند چراکه متأسفانه شرايطي پيش آمده که مجاري رسمي کشور به خصوص صداو سيما کمتر در دست انقلابيون اصيل مي باشد.

  البته در اين مصاحبه چينش سؤالات به قدري نکات منفي در بر داشت که پايگاه اطلاع رساني شبکه المنار که مصاحبه هاي سيد نصرالله را منتشر مي کند از نشر اين مصاحبه خودداري کرده است ، با اين حال آيا کسي نمي خواهد کم کاري و همگرايي هاي اينچنيني رسانه ي ملّي با بيگانگان را متوقف کند؟!

  بي نظارتي و سوء مديريت ، اين رسانه را به اسب تروايي مبدّل کرده که  به خانه هاي همه ما مي آيد و چون اين مصاحبه در دژ نفوذ ناپذير حزب الله وارد مي شود و برنامه سازان سکولار و مجريان سفارشي از هرگونه تعرض به ارزش ها و اصول ابائي ندارند که در فتنه 88 همگرايي برخي از اين مجريان و دست اندرکاران با فتنه گران محرز بود.

  بنابراين شگفت انگيز است که  چرا فرقه ي جام جم دست کم گرفته مي شود و نفوذ آنان که حتّي در انتخابات مجلس نيز تأثير گذار بوده اند را خواص نمي بينند؟!

  منبع مطلب

   

  برچسب ها :
  لینک کوتاه به مطلب : http://www.roodannews.ir/?p=2953

 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین عناوین

 • ۲۵سری جهیزیه بین زوج های نیازمند رودانی بمناسبت عید غدیر توزیع شد
 • پخت ۵۰هزار پرس غذا در عید غدیر با مشارکت ستاد اجرایی در رودان
 • کمبود فضای آموزشی، تجهیزات و نیروی انسانی مهمترین معضل رودان/۳۰درصد مدارس رودان شیفت چرخشی می باشد
 • یام «غدیر» ولایت پذیری است/شخصیت بزرگ امام علی(ع) از جایگاه عظیمی در بین تمام دنیا برخودار است
 • بیش از سه هزار پرس غذای گرم بمناسبت عید غدیر پخت می شود
 • درخشش تیم ایران در مسابقات اختراعات جهان در ژنو سوئیس/ مدال نقره بر گردن مخترعان هرمزگانی‌
 • امتیاز تیم فوتسال بانوان رودان به فروش می رسد
 • توزیع بیش از هزار پرس غذای گرم در کانون نینوا بخش بیکاه رودان
 • اجرای طرح «تبرکات علوی» در رودان
 • ۶۴ خودرو متخلف کرونایی در رودان اعمال قانون شدند
 • عودت ۵۸۰ خودروی پلاک غیر بومی از مبادی ورودی شهرستان رودان
 • 125رأس دام قربانی به قربانگاه‌های کمیته امداد رودان اهدا شد
 • فعالیت بیش از سه هزار و ۵۰۰نفر در برگزاری انتخابات شهرستان رودان
 • شرکت در انتخابات پایبندی به راه حاج قاسم است
 • دانشگاه «تیلبرگ»: محسن مهرعلیزاده تحصیلات خود را در این دانشگاه به پایان نرسانده استهرع
 • افشاگری وزیر اسبق کشاورزی درباره مدرک تحصیلی مهرعلیزاده/ ماجرای حکم‌های آقای کاندیدا برای خودش!
 • انتخابات ۱۴۰۰ آزمون بدون اشتباه جوانان برای آینده است
 • حضور حداکثری مردم در انتخابات دودمان دشمنان را به خاک سیاه می نشاند/ دولت اسلامی، زمینه حرکت در جهت تحقق اهداف والای الهی است
 • مردم رودان ناظر دومین مناظره انتخاباتی۱۴۰۰
 • بیش از هزار و ۱۰۰ کیسه برنج بین نیازمندان رودانی توزیع شد
 • تکذیب ادعای مطرح شده مبنی بر بدرفتاری یک قاضی با سرباز/ فرد موجود در فیلم قاضی نیست
 • شناسایی موارد مثبت کرونا در هرمزگان باز هم رکورد زد
 • مشارکت حداکثری در انتخابات در شکل گیری آینده ی روشن کشور تاثیر بسزایی دارد
 • عامل ذوب شدن سرمایه مردم در بورس را بشناسید؟
 • فعالان فضای مجازی، نقشی کلیدی و اثرگذار در حضور حداکثری مردم پای صندوق‌های رای دارند
 • رعایت پروتکل های بهداشتی، تنها راه برون رفت از وضعیت بحرانی و قرمز رودان است
 • مروری بر وصیت نامه شهید یونس کهالی پور/ نماز را ترک نکنید و راه امام حسین(ع) راه شما باشد
 • افتتاح دفتر خدمات الکترونیک قضایی در بیکاه رودان
 • ریل گذاری مسیر توسعه با مشارکت حداکثری و انتخاب صحیح انجام خواهد گرفت/ نخبگان به بصیرت افزایی جامعه کمک کنند
 • واکسینه شدن بیش از ۳هزار نفر علیه کرونا در رودان
 • ۱۸واحد صنفی متخلف در هفته قرمز کرونایی رودان پلمپ شد
 • تبلیغات محیطی و عمومی کاندیدای انتخابات در چارچوب الزامات بهداشتی خواهد بود
 • تشدید محدودیت های کرونایی در رودان/ رودان در اوج وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد
 • از سرقت کابل و قطعی برق تا گلایه دانش آموزان از ضعیف بودن اینترنت در رودان
 • مروری بر وصیت نامه شهید عباس جلالی/ به خانه شهیدان سر بزنید
 • گاز به گلخانه های رودان می رسد
 • انتخابات از افتخارات جمهوری اسلامی است
 • توزیع چراغ های خورشیدی در مناطق پرتعارض با حیات وحش در رودان
 • ممنوعیت برداشت و فروش لیموترش در رودان
 • دایر شدن ۱۳۴شعبه اخذ رای در رودان
 • توزیع بیش از هزار و 200پرس غذای گرم به همت دانشجویان رودانی
 • مروری بر وصیت نامه شهید موسی استادی/ دلبسته دنیا نباشید و راهتان راه خدایی باشد
 • جمع آوری ۴۵۰میلیون ریال جهت درمان بیماران و تهیه و توزیع بسته های معیشتی و ماسک در خیرآباد رودان
 • ۸۰۰ سری جهیزیه جهت ترویج ازدواج آسان به همت قرارگاه تحول محلات روستا تهیه و توزیع شد
 • ساخت 20منزل مسکونی و توزیع بیش از 7هزار بسته معیشتی برای نیازمندان رودانی
 • ایجاد اشتغال یکی از مهم ترین اهداف ما در قرارگاه های تحول محلات است
 • کاهش ۴۸۰ درصدی جرم خیزی در کمیز رودان/ گشت های مردم پایه رضویون امنیت را به منطقه هدیه دادند
 • هدف از راه اندازی و تشکیل قرارگاه تحول محلات رفع محرومیت و آسیب های اجتماعی است
 • کاهش ناهنجاری‌ها و کجروی‌ها ثمره ایجاد قرارگاه تحول محلات
 • هر پایگاه بسیج یک تیم ورزشی/ قرارگاه تحول بستری برای رشد استعدادهای بالقوه ورزشی
 • قرارگاه‌های تحول محلات خانواده‌ها را در مقابل هرگونه تهدید مصون می‌دارد
 • قرارگاه های تحول محلات در خط مقدم کمک به نیازمندان و رفع محرومیت هستند
 • از خرید پسماند خشک برای پرداخت هزینه درمان بیماران سرطانی تا بازگشایی گره کور ازدواج در محلات
 • بسیج حلقه ارتباط مردم و مسئولین/ برچیدن چهره فقر و محرومیت در قرارگاه های تحول محلات+ فیلم
 • جمع‌آوری بیش از ۲۵۰میلیون ریال در جشن گلریزان قرارگاه تحول محله بندمیر رودان
 • Untitled-1-Recovered123