رودان نيوز
 • کد خبر : 3216
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 6 سپتامبر, 2012 - 13:25
 •   

  شمسایی سکوتش را شکست : صانعی تالار افتخاراتم را ببیند/او چیزی از خودش ندارد

  آبنما نیوز : کاپیتان خط خورده تیم ملی فوتسال ایران با انتقاد از سرمربی تیم ملی گفت: صانعی به خانه‌ام بیاید و تالار افتخارات مرا ببیند. به گزارش آبنما نیوز ، وحید شمسایی که سابقه 13 سال حضور در تیم ملی را دارد این بار از سوی علی صانعی به جمع ملی‌پوشان دعوت نشد. سرمربی تیم […]

  آبنما نیوز : کاپیتان خط خورده تیم ملی فوتسال ایران با انتقاد از سرمربی تیم ملی گفت: صانعی به خانه‌ام بیاید و تالار افتخارات مرا ببیند.

  به گزارش آبنما نیوز ، وحید شمسایی که سابقه 13 سال حضور در تیم ملی را دارد این بار از سوی علی صانعی به جمع ملی‌پوشان دعوت نشد. سرمربی تیم ملی علت عدم دعوت وی را نداشتن تیم اعلام کرد و گفت شمسایی را به جام جهانی تایلند نخواهد برد.

  کاپیتان تیم ملی پس از ناکامی در رقابت‌های آسیایی و قرار گرفتن تیم ملی در رتبه سوم سکوت اختیار کرد و در مورد این شکست صحبتی نکرد، اما پس از 3 ماه در گفت‌وگو با فارس سکوتش را شکست و به انتقاد از صانعی پرداخت.

  گفت‌وگوی فارس با شمسایی را در زیر می‌خوانید.

  نگذارید حرف‌هایی بزنم که نتوانید سرتان را بالا بیاورید

  شمسایی در ابتدای گفت‌وگو با فارس عنوان کرد: می‌خواهم ساکت باشم تا تیم به حاشیه نرود، اما مثل اینکه آقایان دلشان نمی‌خواهد و دوست دارند حرف‌هایی زده شود. من نه به عنوان پرافتخارترین بازیکن ایران و آسیا و نه به عنوان کسی که افتخاراتی کسب کرده‌ام، فقط به عنوان یک ایرانی دوست دارم تیم با آرامش به جام جهانی برود، اما در این 2،3 ماه هر روز آقایان درباره من صحبت کردند. آقایان می‌نشینند و بلند می‌شوند و اسم مرا می‌آورند. می‌خواهند با اسم من خود را مطرح کنند، اما این خداست که اگر بخواهد فردی را مطرح می‌کند. با این شرایط ترجیح می‌دهم حرف‌هایی بزنم که خیلی‌ها بفهمند چه اتفاقاتی در فوتسال افتاده است. فقط می‌گویم نگذارید حرف‌هایی بزنم که نتوانید سرتان را بالا بیاورید.

  نمی‌توانید با عناد و دشمنی در تیم ملی پیش روید

  کاپیتان تیم ملی فوتسال تاکید کرد: با توجه به لطف خداوند که شامل حال ایران شد قرعه بسیار مناسبی نصیب تیم ملی شد. می‌توانیم به راحتی جزء 4 تیم برتر قرار بگیریم و به فینال هم راه یابیم. پتانسیل فوتسال ایران بسیار بالا است و می‌توانیم موفق باشیم به شرط اینکه آقایان به فکر منافع شخصی خود نباشند و پس از مسابقات و شکست مسائل را گردن افراد دیگر نیندازند.

  من مثل آقایان نیستم که قبل از مسابقات آسیایی در تمام رسانه‌ها اعلام می‌کنند اگر تیم نتیجه نگیرد می‌روم، اما پس از ناکامی سخت‌تر به جایگاه خود می‌چسبند و دوست ندارند جدا شوند. پس من پایبند اصل و اصول هستم، نه شما که با دروغ و فرافکنی می‌خواهید خود را ثابت کنید. تیم ملی برای مردم و کشور است، نه برای شما که بخواهید با عناد، دشمنی و کینه‌ورزی پیش روید. شما که به آدم فروشی معروفید. اگر قرار بوده وحید شمسایی در فوتسال موفق باشد تاکنون بوده و اگر هم قرار بوده موفق نشود این چنین نبوده است.

  تیم ملی رو به پسرفت است

  وی گفت: ایران دو بار در آسیا قهرمانی را از دست داده است. یک بار در سال 2006 که جوراندیرو سرمربی تیم بود و علی صانعی هم به عنوان مربی دروازه‌بان‌ها و بار دیگر امسال که صانعی سرمربی و جوراندیرو مربی بود. در سال 2006 پس از آن ناکامی تغییر و تحولات زیادی شد و کل ساختار فوتسال تغییر کرد. ترابیان و شمس آمدند و تیم رو به پیشرفت حرکت کرد، اما متاسفانه بار دیگر در حال پسرفت هستیم.

  تیم ملی جایی نیست که افراد بخواهند مسائل شخصی خود را در نظر بگیرند. ما خیلی راحت قهرمانی را از دست دادیم و سوم شدیم. پس از آن هم خیلی راحت تمام این ناکامی گردن کمک مربی و بازیکنان می‌افتد. فقط یاد گرفته‌ایم مشکلات خود را گردن افراد دیگری بیندازیم. باید ببینیم خودمان چه کرده‌ایم. مگر تیم ملی با تلفن زدن و ارتباط برقرار کردن است.

  تیم نتیجه نگیرد مربی مقصر است

  شمسایی اظهار داشت: تیم ملی هم‌اکنون تلفیقی از بازیکنان جوان و باتجربه است. ما با همین مهره‌ها توانستیم رتبه چهارمی جهان را کسب کنیم، پس هنگامی که تیم با همین بازیکنان نتیجه نمی‌‌گیرد این مربی است که باید جواب بدهد. یک بار می‌گویند بازیکن به بازیکن پاس نمی‌داد. سوال من این است پس کار سرمربی چیست؟

  یک بار می‌گویند حسن‌زاده و شمسایی دنبال آقای گلی بودند. در تمام ادوار مسابقات همین گونه بوده است، اما تفاوتش در این بود که مربیان بزرگ بالای سر تیم بوده و تیم توانسته نتیجه هم بگیرد. اینکه در دوره حضور صانعی چنین اتفاقی رخ می‌دهد نشان می‌دهد وی مربی خوبی نبوده و نتوانسته تیم را جمع کند.

  آقایان به خاطر منافع خود قدرت فوتسال را زیر سوال بردند

  شمسایی در ادامه گفت‌وگو با فارس خاطرنشان کرد: برای فوتسال ایران افراد زیادی زحمت کشیده‌اند افرادی مانند درودگرها، حیدریان‌ها و بابک معصومی‌ها. به آسانی نتوانستیم چنین جایگاهی را به دست‌آوریم که بخواهیم به این راحتی از دست بدهیم. حالا آقایان به خاطر منافع خود حاضرند این قدرت را زیر سوال ببرند.

  صانعی به خانه‌ام بیاید تا تالار افتخاراتم ببیند

  وی گفت: شنیده‌ام که گفته‌اند وحید شمسایی جایی در تاکتیک ما نداشته است. کدام تاکتیک؟! اگر تاکتیکی وجود داشت که قهرمان می‌شدیم. من که توانستم در مسابقات عنوان آقای گلی را کسب کنم، اما تیم نتیجه نگرفت، پس مشکل از عملکرد تیم و سرمربی بوده است. 13 سال است که در تیم ملی بازی می‌کنم و این صحبت‌ها برایم بسیار جالب است.

  احتمالا تاکنون هرچه بازی کرده‌ام، خودم نبوده‌ام و شخص دیگری به جای من بازی می‌کرده است! بعضی وقت‌ها به خودم هم شک می‌کنم! از خود می‌پرسم واقعا بازیکن تیم ملی بوده‌ام؟! واقعا آقای گل جهان و آسیا شده‌ام؟! واقعا 5 سال بهترین بازیکن سال آسیا شده‌ام؟! اگر صانعی دوست دارد به خانه‌ام بیاید و تالار افتخارات مرا ببیند. بد نیست چنین اتفاقی رخ دهد. خودش هم چنین مسائلی را می‌داند، اما خیلی راحت می‌خواهد مرا بکوبد.

  خواهش کردیم صانعی مربی دروازه‌بان‌های تیم ملی شود

  شمسایی تصریح کرد: آقایان رزومه کاریشان یادشان رفته است. صانعی زمانی که سرمربی دانشگاه آزاد بود تیمش همواره در انتهای جدول بود.  در سال 2006 من و رضا ناصری نزد صادق درودگر رفتیم و خواهش کردیم به علت اینکه علی صانعی بازیکن خوبی بوده به عنوان مربی دروازه‌بان‌های تیم ملی انتخاب شود. در سال اول هم جوراندیرو با این موضوع مخالف بود، اما با خواهش ما به تیم ملی آمد. خوب است که گذشته خود را فراموش نکنیم. گذشته خوبی با هم داشتیم و افتخارات زیادی کسب کردیم. خوب است این مسائل را فراموش نکنیم و زیر سوال نبریم.


  *کسانی که نمی‌توانند مرا ببینند بدانند حالا حالاها در فوتسال خواهم بود

  شمسایی گفت: من به فوتسال سلام نکرده‌ام که حالا بخواهم خداحافظی کنم. هر روز تمرین می‌کنم و بدن خود را آماده نگه داشته‌ام. ورزش را دوست دارم و با آن زندگی می‌کنم.  13 سال با افتخار و بدون هیچ منتی برای کشورم بازی کردم، اگر اعتباری دارم به خاطر لطف خدا و دعای خیر مردم بوده است. کسانی که نمی‌توانند مرا ببینند بدانند حالا حالاها هستم و مطمئنا تجربیات خود را در اختیار جوان‌ترها می‌گذارم و با قدرت به کارم ادامه می‌دهم.

  تیم ملی ملک شخصی شده است

  کاپیتان تیم ملی فوتسال عنوان کرد: تیم ملی هم‌اکنون ملک شخصی شده است. به خودم کاری ندارم، نظر سرمربی تیم بوده و مرا دعوت نکرده، اما بازیکنانی چون مصطفی نظری، جواد اصغری‌مقدم و مجید لطیفی بازیکنان کوچکی نیستند که به این راحتی از تیم ملی خط بخورند. فیفا به نظری لقب صخره داد. کسی که جزء 2 گلر برتر جام جهانی می‌شود بازیکن کوچکی نیست. درست است که هم‌اکنون بازیکنان جوان خوبی داریم اما حقش نیست که با این بازیکنان بزرگ این گونه رفتار شود. فکر می‌کنم این رفتارها خوب نباشد. اگر اشتباهی می‌کنیم باید بگوییم و آن را بپذیریم.

  حاضر نیستم شخصیت خود را زیر سوال ببرم

  شمسایی تاکید کرد: اگر توانستیم در سال 2008 موفق باشیم به این علت بود که مدیریت و باشگاه‌های ما همدل بودند و دعوایی در فوتسال نبود. در لیگ امسال جای خالی فولادماهان کاملا حس می‌شود. اگر باشگاه‌ها نباشند تیم ملی خوبی نخواهیم داشت. امسال از 3 تیم پیشنهاد داشتم، اما خودم آدمی نیستم که بخواهم با این مبالغ بازی کنم، نه اینکه دنبال پول باشم بلکه برای خود شخصیتی قائلم. شاید دوستان دیگر بتوانند با این مبالغ کار کنند. اگر بخواهم بازی کنم به صبای قم می‌روم که هم نزدیک ترین شخصم آنجاست و هم به عشق حضرت معصومه (س) رایگان بازی می‌کنم.

  مشکلات ما به علت تک محوری بودن است

  وی گفت: مگر در کشورمان چقدر امثال حسین شمس و محمود خوراکچی داریم؟ این افراد جزء افتخارات ما هستند، اما ‌اکنون کجا هستند. سیدمهدی ابطحی چرا باید در اهواز باشد؟ ناصر صالح و علی رعدی کجا هستند؟ تمام این تصمیمات به این علت است که تک محوری شدیم. نمی‌شود همه کارها را روی عناد، کینه ورزی و جایگاه خود انجام دهیم.

  با اتوبوس شرکت واحد بازیکنان را جابجا می‌کردند

  شمسایی در پایان گفت‌وگو با فارس خاطرنشان کرد: تیم ملی ارزش و قداست خاصی دارد، اما در رقابت‌های آسیایی کاری با ما کردند که به هیچ عنوان در شأن بازیکن تیم ملی نبود. به گونه‌ای رفتار کردند که اگر حتی بازیکنی آب معدنی بیشتری مصرف کرده بود باید از جیب خود پولش را می‌داد. در تورنمنت چین هم ما را با اتوبوس شرکت واحد برای خرید می‌بردند. 16،17 بازیکن کنار خیابان می‌ایستادیم تا اتوبوس خطی شرکت واحد بیاید. این چیزها باید درست شود وگرنه استعداد بازیکنان و شرایط مدیرتی خوبی داریم. بی مورد نبود که در زمان حسین شمس جزء 4 تیم اول بودیم چون خوب رفتار می‌کردند، اما این آقا (صانعی) هیچ چیزی از خودش ندارد.

  لینک کوتاه به مطلب : http://www.roodannews.ir/?p=3216

 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین عناوین

 • ایثارگران در معامله با خدا و پاسداری از ارزش‌ها لحظه‌ای دریغ نکردند
 • در انتخابات1400 احساسی عمل نکنید/ ایستادگی مردم فلسطین، اسرائیل را به زانو در آورده است
 • ممنوعیت تردد تعطیلات عید فطر در رودان به طور کامل اجرا می شود
 • مروری بر وصیت نامه شهید غلام حسن‌پور/ کارهایتان را برای رضای خدا انجام دهید
 • جمع‌آوری بیش از 250میلیون ریال در جشن گلریزان قرارگاه تحول محله بندمیر رودان
 • ۳۵۰بسته معیشتی و هزار و ۳۰۰پرس غذای گرم در رودان توزیع شد
 • کشف ۶۱۰لیتر مشروبات الکلی دست ساز در رودان
 • حرکت رو به زوال رژیم دشمن صهیونیستی آغاز شده است/ تغییر موازنه‌ قوا در مساله فلسطین به نفع دنیای اسلام
 • روز قدس، روز جهان اسلام است/ نابودی و زوال رژیم اشغالگر اسرائیل نزدیک می باشد
 • توزیع بسته های معیشتی و گوشت در رودان
 • ندای الغوث الغوث رودانی ها در سومین شب از لیالی قدر+تصاویر
 • یک تن و ۳۶۰ کیلوگرم تریاک در رودان کشف شد
 • مروری بر وصیت نامه شهید حمید توسلی/درس‌هایتان را خوب بخوانید که محتاج بیگانه نشوید
 • ندای الغوث الغوث رودانی ها در دومین شب از لیالی قدر+تصاویر
 • طرح مفتاح الجنه در رودان اجرا شد
 • ۱۹۷ کیلوگرم حشیش در رودان کشف شد
 • تجمع اعتراضى دانشجویان رودان به اظهارات اخیر وزیر امور خارجه + عکس
 • اهداء ۳۰سری جهیزیه به نوعروسان بخش رودخانه رودان
 • ۵ فوتی کرونا در ۱۰ اردیبهشت در هرمزگان
 • زلزله ۳.۶ ریشتری زیارتعلی رودان را لرزاند
 • بیش از ۵۵۰ سبد غذایی در بین کارگران رودان توزیع شد
 • توزیع ۷۰سری جهیزیه بین نوعروسان رودانی
 • افزایش بستری و فوتی ها در هرمزگان نسبت به ۶ ماه گذشته بی سابقه است
 • ۹۵میلیارد ریال وام به افراد جویای کار رودخانه رودان پرداخت شد
 • جدیدترین رنگ بندی کرونایی هرمزگان/ بندرعباس، قشم و بندرخمیر در وضعیت قرمز
 • جهاد 175 بسیجی رودانی در ماه مبارک رمضان
 • مروری بر وصیت نامه شهید خورشید خادمی/ از آرمان شهدا دفاع کنید
 • حمایت کانون علویون از خانواده های بیماران کرونایی رودان
 • یکسال حبس برای متخلفان شیوه نامه‌های بهداشتی در رودان
 • توزیع ۵۰هزار پرس غذای گرم بین افراد نیازمند بخش رودخانه رودان در ماه مبارک رمضان
 • شروع ثبت نام چهل و چهارمین دوره مسابقات قرآن کریم در رودان
 • ممنوعیت برگزاری مراسمات در ۱۱ منطقه رودان
 • ۴۹کیلوگرم حشیش در رودان کشف شد
 • روزهای تیره کرونایی در هرمزگان ادامه دارد/ واکسیناسیون گروه‌های هدف در حال انجام است
 • هنرمندان رودانی به میدان مبارزه با کرونا آمدند
 • نتیجه مثبت ۶۰ درصدی آزمایش کرونا در رودان
 • مروری بر وصیت نامه شهید غلامحسین پرخیده/ امیدوارم راه شهدا را ادامه دهید
 • پلمپ 10 واحد صنفی با شروع پیک چهارم کرونا در رودان
 • توزیع کالا‌های اساسی ماه رمضان در شهرستان رودان
 • افزایش کرونا در رودان و بشاگرد/تجمع در سواحل بندرعباس ممنوع است
 • لیگ برتر فوتسال بانوان/ تساوی پر گل هیات رودان در ساری
 • برگزاری جزءخوانی قرآن در بقاع متبرکه رودان بصورت مجازی
 • ۴۷کیلو ماده مخدر شیشه در رودان کشف شد
 • واژگونی پژو ۴۰۵ با ۲ کشته و مجروح در رودان
 • حمله خرس سیاه به شهروند رودانی
 • ۱۸۴بیمار مبتلا به کرونا در رودان شناسایی شدند
 • اشتباه خطرناک رئیس جمهور در پالس به تروریست ها/ اردیبهشت و خرداد برخورد با ظالم کراهت دارد!
 • اعتراف روحانی به انتخاباتی بودن مذاکرات وین
 • ۷۱۹ داوطلب در رودان برای ورود به شوراهای روستا ثبت نام کرده اند
 • افزایش دو برابری آمار ابتلا به بیماری کرونا در هرمزگان
 • کشف 120کیلوگرم تریاک در رودان
 • مروری بر وصیت نامه شهید کرامت حیدری‌ سراجی/ حمایت از ولایت فقیه، حمایت از اسلام است
 • قانون با برگزار کنندگان عروسی در رودان برخورد می کند
 • افراد مبتلا به کرونا باید در قرنطینه بمانند/ واحد‌های صنفی متخلف پلمپ می‌شوند
 • بانوان رودانی مس کرمان را با شکست بدرقه کردند
 • Untitled-1-Recovered123