رودان نيوز
 • کد خبر : 3293
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 16 سپتامبر, 2012 - 13:02
 •   

  آبنما نیوز : اخبار ویژه روزنامه های امروز 26 شهریور ماه 91

  آبنما نیوز : اخبار ویژه روزنامه های امروز 26 شهریور ماه 91   جام جم شكست فشارهاي غرب بر ايران هانس بليکس رئيس پيشين آژانس بين المللی انرژی اتمی تأکيد کرد فشارهاي غرب بر ايران براي توقف فعاليت هسته‌اي اين کشور شکست خورده است.به گزارش پرس تي وي، وي در مصاحبه‌اي با بيزنس ويک در […]

  آبنما نیوز : اخبار ویژه روزنامه های امروز 26 شهریور ماه 91

   

  جام جم

  شكست فشارهاي غرب بر ايران

  هانس بليکس رئيس پيشين آژانس بين المللی انرژی اتمی تأکيد کرد فشارهاي غرب بر ايران براي توقف فعاليت هسته‌اي اين کشور شکست خورده است.به گزارش پرس تي وي، وي در مصاحبه‌اي با بيزنس ويک در حاشيه نشست ژنو گفت: تهديد براي فشار و مجازات نتيجه نخواهد داد بخصوص اگر طرف مقابلتان، کشوري پر افتخار مانند ايران باشد.وي خاطرنشان کرد در خصوص ايران غرب بيشتر به سياست چماق توسل جسته تا هويج.رئيس پيشين آژانس بين المللی انرژی اتمی ادامه داد: آمريکا خودش بهتر مي‌داند چه مي‌کند ولي اغلب اوقات مشوق‌ها بيشتر از مجازات‌ها جواب داده‌اند.

  سه پروژه آمریکا در قبال ايران

  سعید حجاریان که به منزل بهاره هدایت از محکومان فتنه 88 رفته بود، طی سخنانی گفته است:” آمریکا سه پروژه تحریم، جنگ داخلی و حمله مستقیم را در مواجهه با ایران در دستور کار قرار داده است. به گزارش مشرق،وی حمله مستقیم را پس از عملیاتی شدن مرحله اول و دوم دانسته و گفته حتی اگر تحقق این دو مرحله مقدماتی 10 سال هم طول بکشد غرب مجبور است صبر کند. وی همچنین جنگ در سوریه را فراملیتی عنوان کرده و گفته سوریه خاکریز اول ایران است.

  توهین بی بی سی به مسلمانان

  شبکه بی بی سی فارسی همراه با دیگر شبکه های وابسته به نظام سلطه در انگلیس اعتراضات مردمی را فاقد انگیزه مذهبی عنوان و آن را ناشی از هیجاناتی مانند درگیری بعد از شکست در مسابقات ورزشی جلوه نمودند.به گزارش  “محدوده”،  گزارشگران شبکه های مختلف تلویزیونی بی بی سی از جمله بخش فارسی با گزارش میدانی از اعتراضات خوجوش مردم، اعتراضات مسلمانان نسبت به نمایش فیلمی که در آن ساحت مطهر پیامبر گرامی اسلام(ص) مورد جسارت قرار گرفته است خارج از انگیزه مذهبی عنوان کردند.شبکه بی بی سی فارسی با پشت سر گذاشتن بقیه رسانه های غربی اهانت به اسلام را به اشکال دیگر به منصه ظهور گذاشت و این بار با اراذل و اوباش خواندن معترضین رسما به مسلمانان معترض توهین کرد.

  گل های اپوزيسيون انحلال طلب

  سايت ضد انقلابي گويا نيوز با انتشار ياد داشتي به قلم اسماعيل نوری علا با عنوان«گل های اپوزيسيون انحلال طلب به دروازهء خودی!» به تحليل آشفتگي دروني ضد انقلاب خارج نشين پرداخت. وي گفت:هفتهء تأسف باری را از سر گذرانديم که، به نظر من، می توان آن را هفتهء «خود مات کردگی» و «به خود گل زدگی ِ» اپوزيسيون انحلال طلب ايران دانست؛ بی آنکه معلوم باشد چگونه می توان خسران های وارده در اين يک هفته را جمع و جور و رفع و رجوع کرد. من، در اين مقال، تنها به دو موردش می پردازم؛ يکی به داستان اعلاميهء مشترک دو حزب کردستانی و واکنش ها که برانگيخت و ديگری هم داستان اعلام موجوديت نهادی برای ايجاد کنگره ملی که جز دو سه آشنای حيرت انگيز کسی را از ميان برپا کنندگان اش نمی شناسی.دو حزب سرشناس کردستان (دموکرات و کومله) مشترکاً اعلاميه دادند که ما کردها نه يک «مليت» که يک «ملت» هستيم و «حق تعيين سرنوشت خود» را می خواهيم و اگر هم بخواهيم در اتحاديه ای به نام ايران بمانيم حکومت ايران بايد به يک حکومت فدرال «ملی ـ جغرافيائی» تبديل شود. اين دو حزب اصالتاً تجزيه طلب اند و می خواهند در اولين فرصت «کردستان شرقی ِ» مستقل را بوجود آورند. باری، هفتهء گذشته اپوزيسيون اين حکومت، با موفقيت تمام، توانست يک گل ديگر را هم وارد دروازهء خودی کند. يک عده ناشناس، همراه با يک عدهء کمتر شناخته شده، پس از ماه ها بکش و واکش و کج دار و مريز، بالاخره در هفتهء گذشته اعلام داشتند که نهادی در راستای تشکيل «شورای ملی ايرانيان برای انتخابات آزاد» موجوديت يافته و دارای سايت و آرم و منشوری است و وظيفهء همهء هموطنان آن است که هرچه زودتر به آن بپيوندند. تا اينجا داستان بيشتر به شوخی تلخی می ماند که نظائرش را تجربه کرده ايم. نکتهء مهم آن است که وقتی سراغ امضاء های روی سايت می روی يک باره چشمت به نام های رضا پهلوی، فرح پهلوی (آنگونه که خود نوشته اند)، و ياسمين پهلوی (همسر شاهزاده) می افتد که مثل سه شهروند عادی، بی سر و صدا، به اين «جريان» پيوسته اند.

  خراسان

  آصف نيوز نوشت

  محمد رضا باهنر در گفتگو با برخي چهره‌هاي سياسي معتقد است گزينه مطلوب براي انتخابات يازدهم رياست جمهوري علي اکبر ناطق نوري است. وي تصريح کرده در صورتي که ناطق نوري نيايد علي لاريجاني مي تواند گزينه مناسبي براي رياست جمهوري باشد.

  فاطرنيوز مدعي شد

  صادق زيبا کلام در گفتگوبا اين سايت با بيان اينکه انتظارات جبهه اصلاحات با توجه به انتخابات سال بعد هنوز مشخص نيست گفت: هر قدر آقاي خاتمي به لحاظ شخصيتي آدم شريف، محترم و صادقي هست، اما به لحاظ مديريت سياسي به نظر من زير صفر است.

  آصف نيوز مدعي شد

  دکتر علي اکبر ولايتي به درخواست برخي پزشکان جهت کانديداتوري در انتخابات سازمان نظام پزشکي جواب رد داده است. گفته مي شود اشتغال عمده وقت وي به بحث بيداري اسلامي مانع از پاسخ مثبت به اين درخواست بوده است.

  آصف نيوز نوشت

  سعيد حجاريان، طي سخناني گفته است: آمريکا سه پروژه تحريم، جنگ داخلي و حمله مستقيم را در مواجهه با ايران در دستور کار قرار داده است. وي حمله مستقيم را پس از عملياتي شدن مرحله اول و دوم دانسته و گفته حتي اگر تحقق اين دو مرحله مقدماتي 10 سال هم طول بکشد غرب مجبور است صبر کند. وي همچنين جنگ در سوريه را فرامليتي عنوان کرده و گفته سوريه خاکريز اول ايران است.

  بولتن مدعي شد

  هفته گذشته آيت ا… سيستاني با فرستادن فرستاده خود به نزد جلال طالباني در آلمان(که براي مداواي بيماري به آلمان رفته است) خواستار بازگشت وي به عراق شده است و همزمان نامه نگاري بين جلال طالباني و نوري مالکي در خصوص تحولات اخير عراق اتفاق افتاده است. قرار است طالباني به زودي به عراق بازگردد و اين اميدواري هست که طالباني بتواند به دور از تاثيرات خارجي، گروه‌هاي سياسي عراق را که روزهاي بسيار سردي را در روابط با يکديگر پشت سر مي گذارند، دور ميز مذاکره بنشاند.

  جمهوری اسلامی

  *فيلم موهني كه اين روزها خشم ملت‌هاي مسلمان را در سراسر جهان برانگيخته، با گستاخي تمام پيامبر اسلام را مورد هجوم قرار داده و چهره‌اي خشن از آن حضرت ترسيم مي‌كند. علاوه بر اين، دست اندركاران پشت پرده ساخت اين فيلم با گنجاندن صحنه‌هائي نيمه برهنه و موهن از يك مرد با همسرانش، تلاش مي‌كنند وانمود كنند اين افراد، پيامبر اكرم و ازواج ايشان هستند. اين اقدام، كينه عميق صهيونيست‌ها و حاميان آمريكائي آنها نسبت به اسلام و مسلمانان را نشان مي‌دهد. به نظر مي‌رسد آنها درصدد انتقام گرفتن از ملت‌هاي مسلماني هستند كه طي دو سال اخير با انقلاب‌هاي مردمي در جريان بيداري اسلامي، اقدامات مهمي در جهت قطع نفوذ آمريكا و صهيونيست‌ها از كشورهاي اسلامي به عمل آورده‌اند.

  *دولت آمريكا براي آنكه خود را به عنوان يكي از عوامل اصلي اهانت به پيامبر اسلام، از زير فشار افكار عمومي جهان خارج كند اين روزها تلاش گسترده را به عمل مي‌آورد تا كشورهاي اسلامي، سران آن‌ها و مجامع اسلامي، تجمعات اعتراض آميز ملت‌هاي مسلمان و محاصره سفارت خانه‌هاي آمريكا در كشورهاي اسلامي را محكوم كنند. در همين چارچوب، اردوغان نخست‌وزير تركيه، محمد مرسي رئيس‌جمهور مصر، سازمان همكاري‌هاي اسلامي و اتحاديه عرب در كنار محكوم كردن فيلم موهن ضد پيامبر اكرم، اقدامات ملت‌هاي مسلمان در اعتراض به آمريكا، به محاصره در آوردن سفارتخانه‌هاي آمريكا و به آتش كشيدن پرچم اين كشور را نيز محكوم كرده اند!

  *رسانه‌ها و صاحبنظران غربي نيز به شكل‌هاي مختلف اقدام دولت آمريكا، كه به سازندگان فيلم ضد پيامبر اسلام مجوز داده و اكنون نيز آن را منطبق با آزادي بيان و عقيده مي‌داند، را غيرقابل توجيه مي‌دانند. جرمي بوئن، از تحليل گران بي‌بي سي ضمن آنكه دين را فقره اصلي زندگي مردم خاورميانه مي‌داند، اعتراض به اهانت‌ها را امري طبيعي و بخشي از تاريخ اين مردم مي‌داند. استفان لندمن، نويسنده آمريكائي با بيان اين واقعيت كه اگر در آمريكا فيلمي عليه هولوكاست تهيه شود دولتمردان آمريكائي به شدت با آن برخورد مي‌كنند، از نابخردي آمريكائي‌ها ابراز تعجب نموده و مي‌گويد: فيلم موهن به پيامبر اسلام، موج بيداري اسلامي را توفنده‌تر خواهد ساخت. رئيس كميته خارجي مجلس روسيه نيز گفت: حمله مسلمانان به سفارت‌هاي آمريكا نتيجه اشتباه آمريكا در چگونگي رفتار با مسلمانان است.

  * درحالي كه “نيكلا باسيلي” نويسنده متن گفتگوهاي فيلم آمريكائي ضد پيامبر اكرم در حفاظت كامل پليس قرار دارد، گوگل درخواست مسلمانان براي حذف اين فيلم از يوتيوپ را رد كرده است. در همين حال، هيلاري كلينتون وزير خارجه آمريكا در عين حال كه اين فيلم ضد اسلامي را قابل سرزنش دانسته، گفته است نمي‌توان مانع ابراز عقايد شهروندان شد حتي اگر اهانت به عقايد ديگران باشد!

  دنیای اقتصاد

  باهنر: ناطق نوری و لاریجانی گزینه‌های مناسب ریاست‌جمهوری‌اند

  مشرق نیوز نوشت: محمدرضا باهنر در گفت‌وگو با برخی چهره‌های سیاسی گفته است گزینه مطلوب برای انتخابات یازدهم ریاست‌جمهوری علی اکبر ناطق نوری است. وی تصریح کرده در صورتی که ناطق نوری نیاید علی لاریجانی می‌تواند گزینه مناسبی برای ریاست‌جمهوری باشد.

  وطن امروز

  رئیس گروه آریا برای همسرش

  روایتی از یک قلم خرید رئیس گروه آریا برای همسرش درباره میزان ثروت رئیس گروه آریا روایت‌های زیادی نقل شده است. روایت‌هایی که گاهی بر اساس واقعیات نقل می‌شوند و برخی از آنها نیز منبع مشخصی ندارند. جدیدترین روایت را سایت مشرق اینگونه نقل کرده است: یکی از نزدیکان مه‌آفرید خسروی(آریا) درباره ولخرجی‌های وی از پول بیت‌المال گفت: «یکی از همسران آریا دارای 4 خودرو و چند مستخدم خارجی بود. مه‌آفرید خسروی در سفر به هنگ‌کنگ، برای همسر دومش یک سری جواهرآلات به ارزش 15میلیارد تومان خریداری می‌کند. وی همچنین در سفر به جزایر تفریحی یکی از کشورهای جنوب شرقی آسیا از بالگردهای اختصاصی استفاده می‌کرده است. به گفته این فرد نزدیک به آریا، وی در تهران بیش از 500 دستگاه ساختمان مسکونی، اداری و تجاری دارد».

  خودت هم خط‌کش برمی‌داری؟

  خودت اشاره می‌کنی خودت هم خط‌کش برمی‌داری؟

  اظهارات اخیر محمد خاتمی درباره تمایل اصلاح‌طلبان برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری و اظهارات دوپهلوی او مبنی بر مرزبندی با جنبش سبز، صدای یکی از سران روحانی این جریان را درآورده است. اصلاح‌طلبان سه‌شنبه هفته گذشته در جلسه‌ای به گفت و شنود پرداختند که این روحانی اصلاح‌طلب که برخی رسانه‌ها از وی به «مرد خاکستری اصلاحات» تعبیر می‌کنند به انتقاد از صحبت‌های انتخاباتی خاتمی پرداخت. وی به صراحت خاتمی را ترسو خطاب کرده و گفته: «این آقا خط‌کش برداشته و می‌خواهد بین ما خط‌کشی و مرزبندی کند. مگر اینهایی که به خیابان آمدند با اشاره غیر‌از من و تو به میدان آمدند که حالا می‌خواهید بین طرفداران ما مرزبندی کنید؟ من در عقل کسی که این حرف‌ها را زده شک می‌کنم».

  ادامه پروژه ناتوی فرهنگی غرب

  محسن نامجو خواننده وابسته به جریان فتنه که در دوران اصلاحات در حوزه‌های هنری و رسانه‌ای مرتبط با موسیقی مطرح شد و پس از توهین به کتاب آسمانی مسلمانان به آمریکا گریخت، هم‌اکنون در این کشور با حمایت‌های مخفیانه سازمان ناتوی فرهنگی در پروژه‌های‌ تخریبی علیه اعتقادات مسلمانان نقش ایفا می‌کند. این خواننده مبتذل‌خوان که با رویکرد اجرای موسیقی‌های مستهجن و طرح مسائل غیراخلاقی و نامتعارف جنسی می‌توان او را در رده شاهین نجفی قرار داد، پس از فرار از کشور برای مطرح شدن نیاز به فضای مناسب داشت که با جذب در یک دانشکده آمریکایی آن را به‌دست آورد. وی که در فتنه 88 و پس از آن، با حمایت رسانه‌ای سایت‌های‌ ضدانقلاب چون کلمه، جرس، رادیو فردا، صدای آمریکا و… در کنار گلشیفته فراهانی،‌ فعالیت تخریبی خود علیه اعتقادات دینی مردم و نظام سیاسی جمهوری اسلامی را پررنگ‌تر کرد، ‌در آخرین کنسرتش و در رویکردی مشابه‌ به اعتقادات مذهبی شیعیان توهینی‌‌ بی‌شرمانه کرده است. اما این حرکت رذیلانه که در همه جای دنیا به عنوان توهین به مقدسات و ادیان مختلف مذموم و مورد نکوهش است، توسط سایت بالاترین مرتبط با منوشه امیر و موساد و عوامل‌ سازمان سیا چون احمد باطبی در شبکه‌های اجتماعی فتنه‌گران تبلیغ و انتشار پیدا کرده تا ردپای دخالت سازمان ناتوی فرهنگی غرب پررنگ‌تر و شفاف‌تر در چشمان بینای مردم دیده شود.

  کیهان

  بهار عربي كجا بود؟! اين همان انقلاب اسلامي 57 است

  يك پايگاه اينترنتي وابسته به ضد انقلاب اعلام كرد حوادث اخير در كشورهاي اسلامي نشانه واهي بودن عنوان بهار عربي بود و آنچه واقعيت دارد انقلاب اسلامي است.نويسنده سايت ايران امروز وابسته به گروهي از سلطنت طلبان خارج نشين ضمن عقده گشايي و فحاشي عليه مسلمانان معترض به آمريكا در كشورهاي مختلف يادآور شد: من همان موقع كه به مردم عوام ليبي براي انقلاب كمك كردند نوشتم كه اسلحه هايي كه كشورهاي غربي مي دهند، سرانجام عليه بيگانه و غرب به كار گرفته خواهد شد. حالا در تكميل بهار عربي سفير كبير آمريكا را به همراه سه نفر ديگر در بنغازي كشته اند. آيا بهاري از اين خرم تر مي توان سراغ گرفت؟!

  نويسنده سايت سلطنت طلب ادامه مي دهد: به گمان من بهار عربي نيز مانند بهار آزادي سال 57 در ايران بود كه چند ماه بعد تبديل به زمهرير شد. هنوز نسيم خنك بهار آزادي در كشورهاي عربي به درستي حس نشده بود كه سرماي زمهرير استبداد دين بر محيط و اجتماع حكمفرما شد. نخست در قاهره به مشروب فروشيها حمله كردند؛ بعد در انتخابات مجلس نمايندگان مصر دينداران قشري برنده شدند؛ سپس خانم گوينده تلويزيون قاهره به زير حجاب اسلامي رفت؛ و سرانجام الله اكبر گويان به سفارت آمريكا حمله كرده و پرچم الله اكبر و محمدرسول الله برافراشته شد. به اين ترتيب، تاريخ طلوع و غروب بهار آزادي ايران به همان روال در اين كشورهاي عرب زبان نيز تكرار گشت. بهار عربي طنز تلخي است و سرنوشت آن نيز در همين تظاهرات اخير عليه آمريكا ديده مي شود.

  دست و پا زدن بي حاصل افراطيون در باتلاق تقلب

  برخلاف تكاپوي خاتمي براي امكان حضور اصلاح طلبان در انتخابات آينده، عضو مركزيت حزب مشاركت مي گويد با وضعيت فعلي شركت در انتخابات رياست جمهوري منتفي است.

  علي شكوري راد در مصاحبه با يك هفته نامه كه مي گويد امكان چاپ نيافته، گفته است: اصلاح طلب ها در انتخابات مجلس انسجام زيادي از خود نشان دادند وقتي آقاي خاتمي معيارهاي شركت در انتخابات را طرح كرد و گفت اگر تحقق يابد شركت مي كنيم اگر نه امكان شركت سلب مي شود تقريبا يك اجماع خوبي سر اين موضوع شكل گرفت و تا آخر خط هم اين انسجام باقي بود. موارد نقضش آنقدر كم بود كه قابل ملاحظه نبود؛ به جز راي دادن شخص آقاي خاتمي كه كمي بحث برانگيز شد(!)

  وي همچنين با برحذر داشتن اصلاح طلبان از حضور در انتخابات گفته است: تعدادي از نيروها در زندان هستند و خلاصه عرصه را تنگ كرده اند. از طرفي با اين مجريان و ناظران و رسانه هاي حكومتي تضمين لازم براي انتخابات آزاد وجود ندارد و اينها همه عواملي است كه بسياري از اصلاح طلب ها را منصرف مي كند كه به انتخابات به عنوان يك فرصت واقعي نگاه كنند. آنها مي گويند: «انتخابات آينده انتخابات ما نيست»، نه مي توانيم به مجريان انتخابات اعتماد كنيم كه آراء را واقعي بخوانند و نه به ناظران كه صلاحيت ها را درست بررسي و عادلانه اعلام نظر كنند. از همه اينها هم كه بگذريم در طرف مقابل اين صرافت يافت نمي شود كه در انتخابات آينده اگر يك نامزد، به هر اندازه اصلاح طلب، انتخاب شود بگذارند كه كار كرده و برنامه اش را اجرا كند.

  اين عضو حزب منحله مشاركت ضمن گفتمان همكاري حزب متبوع خود با طيف هاي مختلف ضدانقلاب كه از جمله در ارتباطات عناصر فراري اين حزب با گروهك ها جلوه گر است، مدعي شده «ما پوزيسيوني هستيم كه از قدرت بركناريم و در حقيقت اين اپوزيسيون است كه الان قدرت را در دست گرفته است».اتخاذ اين سياست كبكي! در حالي است كه در تجمعات مربوط به فتنه سبز عليه اسلام و جمهوري اسلامي و ولايت فقيه و امام و رهبري هتاكي صورت گرفت اما با اين حال جريان نفاق مدعي اصلاحات به همكاري خود با محافل ضد انقلاب ادامه داد و حتي اوباش ضدانقلاب را مردمان خداجو توصيف كردند و تا به امروز هم حاضر نشده اند عليه اين تحركات زنجيره اي ضدانقلاب موضع بگيرند.

  شكوري راد در ادامه اين مصاحبه گفته است: با شرايط موجود هيچ چشم اندازي براي شركت اصلاح طلبان در انتخابات آينده وجود ندارد… جناح حاكم حتي خاتمي را تحمل نمي كنند. او حتي اگر بيايد و تاييد هم بشود، بعيد است او را تحمل كنند.

  وي با اذعان به بن بست به وجود آمده براي فتنه گران مي گويد: يكي از اصلاح طلب ها كه قصد داشت براي انتخابات بيايد با دوستانش مشورت كرده بود. آنها به او گفته بودند اگر بخواهي بيايي اول آنها مي گويند بايد تاييد كني كه در انتخابات گذشته تقلب نشده است اگر تاييد نكني كه آنها نيز تو را تاييد نمي كنند اگر بكني كه بخش مهمي از رايت مي ريزد. بعد هم اگر تاييد كردي دست برنمي دارند مي گويند بايد به اصطلاح خودشان سران فتنه را محكوم كني و مرزبندي كني اگر نكني، تاييد نمي شوي. اگر بكني، كه رفته اي بيرون دايره اصلاح طلبي و چيزهاي ديگري هم از تو خواهند خواست كه اگر اجابت بكني كه ديگر آن وقت اصلاح طلب نيستي. بنابراين از ما چه انتظاري داري؟

  گفتني است عضو حزب مشاركت به دلايل كاملا روشن سعي كرده صورت مسئله را عوض كند چرا كه به فرض محال تاييد صلاحيت نامزد مورد حمايت افراطيون، آنها بايد توضيح دهند كه چگونه هم ادعاي بي پايه تقلب را مطرح كرده اند و هم مجددا در همان مكانيزم انتخاباتي وارد مي شوند؟ در واقع مسئله اول تاييد يا عدم تاييد نامزد آنها نيست بلكه آنها در يك بن بست خود ساخته افتاده اند و حالا هم با عنايت به تحركات خاتمي نگرانند كه مجددا مانند انتخابات مجلس نهم، سكه يك پول شوند و تمام رشته هاي خود را توسط امثال خاتمي پنبه شده ببينند.

  نگهبان كنسولگري گفت تعهد من به رسول خدا(ص) است نه سفير آمريكا

  يك نگهبان كنسولگري آمريكا در بنغازي درباره اينكه چرا مانع از حمله به كنسولگري ايالات متحده نشده مي گويد اولين و آخرين پايبندي من به پيامبر اسلام(ص) است و نه كنسولگري آمريكا.روزنامه القدس العربي درباره انفجار غيرت مسلمين براي دفاع از ساحت پيامبر اعظم(ص) نوشت: هدف از توليد فيلم اهانت به مقدسات اسلامي، فتنه انگيزي و ايجاد درگيري و زد و خورد بين مسلمانان و مسيحيان در مصر و ديگر كشورهاي عربي بود، ولي آنچه كه اتفاق افتاد كاملا برعكس انتظار آنها بود. در تظاهرات اعتراض آميز مقابل سفارتخانه هاي آمريكا ديديم كه مسيحيان شانه به شانه مسلمانان حركت كردند، و حتي اگر بگوييم برخي از آنها خشمگين تر بودند، مبالغه نكرده ايم.

  عبدالباري العطوان سردبير القدس العربي مي نويسد: اين فيلم توهين آميز و مشمئزكننده، پيروان همه مذاهب اسلامي را متحد كرد و همه اختلافاتي را كه طي ماه هاي اخير بين آنها به وجود آمده بود، از بين برد.

  وي خاطر نشان كرد: يكي از نگهبانان كنسولگري آمريكا در بنغازي در پاسخ به اين سأال كه چرا مانع از حمله به اين كنسولگري و كشته شدن سفير و سه ديپلمات آمريكايي نشده، تاكيد كرد كه با مسلمانان همدردي كرده است. وي گفت كه بين دو گزينه مسلمانان خشمگين و معترض به اهانت به اسلام و سفير آمريكا و كنسولگري آن، برادران مسلمانش را انتخاب كرده؛ زيرا اولين و آخرين پايبندي او پيامبر است و نه سفير و كنسولگري آمريكا.

  عطوان با اشاره به اظهار تعجب وزير خارجه آمريكا در خصوص حمله به كنسولگري اين كشور در بنغازي، گفت: هيلاري كلينتون و اكثر مراكز مطالعات و تحقيقات كه مدعي آگاهي از امور اسلام و خاورميانه هستند، اين واكنش را درك نمي كنند؛ به همين دليل كلينتون از واكنش ليبيايي ها متعجب شد.عطوان با اشاره به توهين هاي مكرر در دنيا به مسلمانان و مقدسات آنها، مانند كشيدن كاريكاتورهاي توهين آميز، سوزاندن نسخه هايي از قرآن كريم، اهانت به اجساد مسلمانان كشته شده در افغانستان، اشغال اراضي اسلامي، يهودي سازي قدس و به رسميت شناختن اشغال سرزمين فلسطين، گفت: از كشته شدن افراد در حوادث خونبار و واكنش هاي تند به سفارتخانه هايي كه بايد طبق قوانين بين المللي امن باشند متاسفيم؛ ولي آيا با اشغال كشورها و قتل صدها هزار نفر، اين قوانين نقض نمي شود؟!عطوان تاكيد كرد: شديدترين حملات به سفارتخانه هاي آمريكا در پايتخت كشورهايي صورت گرفت كه از ديكتاتورها آزاد شده و مردم دولتهاي اسلامي را برگزيدند، تا از اين راه انزجارشان را از سالها ستمگري حاكماني مانند حسني مبارك و زين العابدين بن علي كه از سوي آمريكا حمايت مي شدند، نشان دهند.

  مخالفت اكثريت مردم تركيه با سياست هاي ضد ايراني اوباما

  75 درصد مردم تركيه سياست هاي باراك اوباما عليه ايران را اشتباه مي دانند.

  يك موسسه پژوهشي آمريكايي موسوم به صندوق مارشال ضمن انتشار نتايج تحقيقات خود اعلام كرد: 75 درصد شهروندان تركيه مخالف سياست هاي ضد ايراني اوباما هستند و 66درصد آنها سياست هاي واشنگتن درباره افغانستان را قبول ندارند. 75 درصد مردم تركيه خواهان همكاري با كشورهاي آسيايي به جاي آمريكا شده اند.69 درصد مردم تركيه در اين تحقيق مخالف هرگونه عمليات نظامي عليه ايران به دليل برنامه هسته اي اين كشور هستند.طبق اين تحقيق 57 درصد مردم تركيه اعتقاد دارند كه تركيه بايد خود را از رخدادهاي سوريه دور نگه دارد و تنها 32 درصد اعتقاد به مداخله تركيه در سوريه دارند.

  تحريم هاي سخت را وضع كرده ايم كه ايران آنها را دور بزند؟!

  ايران با موفقيت تحريم هاي آمريكا را دور مي زند و برخي بانك هاي اروپايي نيز در اين زمينه با ايران همكاري مي كنند.

  روزنامه وال استريت ژورنال در گزارشي نوشت: ايران تحريم هاي دولت آمريكا را كه سخت ترين تحريم ها از سوي اوباما اعلام شده، با انواع روش ها از جمله مبادلات پاياپاي و بيمه نفت كش ها دور مي زند. تهران اكنون با وجود اعمال تحريم هاي سخت توسط آمريكا، از راه هاي قانوني اقدام به دور زدن تحريم ها مي كند و راه هاي مختلفي براي فروش نفت خود در بازارهاي آسيايي- با وجود مشكلات بانكي- پيدا كرده است و مدام راه هاي فرار تازه اي مي يابد.اين روزنامه همچنين گزارش داد: برخي بانك هاي اروپايي به تحريم ايران اهميت نمي دهند و با وجود فشارهاي آمريكا همچنان روابط مالي خود با جمهوري اسلامي را حفظ كرده اند از جمله دويچه بانك آلمان، «بي ان پي پاري با»ي فرانسه،اچ اس بي سي انگليس، آي ان جي هلند و بانكو استاتدر اسپانيا. به عنوان مثال برخي از اين بانك ها تا رقم دو ميليارد و هشت صد ميليون دلار مبادلات پولي با ايران داشته اند.اين روزنامه آمريكايي مي نويسد: ارقام دقيق حجم داد و ستدها براي آگاهي عمومي منتشر نشده اند ولي مطالعه مدارك رسمي كه گزارشگر روزنامه مشاهده كرده، از معاملات چندين ميليارد يورويي با ايران حكايت مي كنند.به نوشته وال استريت ژورنال، به رغم تلاش هاي ايالات متحده براي منزوي ساختن جمهوري اسلامي، اين داد و ستدها نشانه تداوم دسترسي حكومت ايران به سيستم مالي جهاني است.

  مقامات اسرائيل بلوف نمي زنند خودزني مي كنند

  بلوف هاي بي سرانجام اسرائيل عليه ايران، چالشي بزرگ و لطمه اي جبران ناپذير به اعتبار تل آويو است.داليا داساكين تحليلگر انديشكده آمريكايي «رند» ضمن تاكيد بر تحليل فوق معتقد است رجزخواني هاي بي حاصل مقامات اسرائيل نظير نتانياهو و ايهود باراك چالش هاي بزرگتري را براي رژيم اسرائيل در پي دارد. به گزارش خبرگزاري قدس وي مي نويسد: اكثر مقامات نظامي و امنيتي اسرائيل مخالف حمله به ايران هستند و نخبگان امنيتي اسرائيل نيز بر اين عقيده اند كه حمله نظامي نه تنها نمي تواند برنامه هسته اي ايران را متوقف كند بلكه ممكن است به ايران انگيزه بيشتري براي ادامه برنامه هاي خود بدهد. «داساكين» مي افزايد: نخست وزير «بنيامين نتانياهو» و وزير جنگ «ايهود باراك» كه به جانبداري از گزينه نظامي شهره هستند بجاي كسب شهرت داخلي و بين المللي حاصل از اين بلوف ها نه تنها اعتبار خود بلكه رژيم اسرائيل را به خطر انداخته اند. سران اسرائيل بايد بدانند با اين تهديدهاي توخالي و عمل نكردن به آن، اسرائيل را با چالشي بسيار بزرگتر از آنچه كه با آن دست به گريبان است مواجه خواهند كرد كه اعتبار آنها را، هم در ميان مردم خود و هم در خارج از بين خواهد برد. همچنين كارآمدي چنين تهديدهايي در تهييج فشار بين المللي عليه ايران نيز در يك نقطه مشخص كاهش مي يابد و ما اكنون تقريبا به اين نقطه رسيده ايم.

  قدس

  نمایی از ثروت افسانه‌ای مه آفرید

  مشرق: یکی از نزدیکان مه آفرید خسروی(آریا) درباره ولخرجی‌های وی از پول بیت المال گفت: یکی از همسران آریا دارای چهار خودرو و چند مستخدم خارجی بود. مه آفرید خسروی در سفر به هنگ کنگ، برای همسر دومش یک سری جواهرآلات به ارزش 15میلیارد تومان خریداری می‌کند.وی همچنین در سفر به جزایر تفریحی یکی از کشورهای جنوب شرقی آسیا از بالگردهای اختصاصی استفاده می‌کرده است.به گفته این فرد نزدیک به آریا، وی در تهران بیش از 500 دستگاه ساختمان مسکونی، اداری و تجاری دارد.

  احمدی نژاد شهردار ری نمی شود
  مشرف: تمدن استاندار تهران در پاسخ به این پرسش که گفته می‌شود خانم پروین احمدی نژاد گزینه شهرداری ری است، با رد این شایعه گفت: گزینه‌های شهرداری ری نیز پس از انتخاب فرماندار مشخص شده و بزودی شهردار ری از بین یکی از گزینه‌های مطرح انتخاب می‌شود.
  همسر پادشاه سعودی در سواحل آنتالیا
  الف: همسر پادشاه عربستان با 55 همراه، در حالی با هواپیمای شخصی روز جمعه وارد فرودگاه آنتالیا شد که 20 خودرو در انتظار انتقال آنان به محل اقامتشان بود. وی و همراهانش در یک قایق بادبانی متعلق به پادشاه این کشور اسکان یافتند تا تور 20 روزه خود را برای گذراندن تعطیلات در دریای مدیترانه آغاز کنند.
  حرفهای سعید حجاریان
  مشرق: سعید حجاریان که به منزل بهاره هدایت از محکومان فتنه 88 رفته بود، در سخنانی گفته: آمریکا سه پروژه تحریم، جنگ داخلی و حمله مستقیم را در مواجهه با ایران در دستور کار قرار داده است. وی حمله مستقیم را پس از عملیاتی شدن مرحله اول و دوم دانسته و گفته حتی اگر تحقق این دو مرحله مقدماتی 10 سال هم طول بکشد، غرب مجبور است صبر کند. وی همچنین جنگ در سوریه را فراملیتی عنوان کرده و گفته سوریه خاکریز اول ایران است.
  گمانه زنی های باهنر
  مشرق: محمد رضا باهنر در گفت وگو با برخی چهره های سیاسی گفته، معتقد است، گزینه مطلوب برای انتخابات یازدهم علی اکبر ناطق نوری است. وی تصریح کرده در صورتی که ناطق نوری نیاید علی لاریجانی می تواند گزینه مناسبی باشد.
  ولایتی نپذیرفت
  مشرق: شنیده ایم دکتر ولایتی به درخواست برخی پزشکان جهت نامزدی در انتخابات سازمان نظام پزشکی جواب رد داده. اشتغال عمده وقت وی به بحث بیداری اسلامی مانع از پاسخ مثبت به این درخواست بوده است

   

  منبع : بصیرت


 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین عناوین

 • متحد معزآباد رودان، صدرنشین هفته دوم لیگ برتر فوتبال هرمزگان
 • رودان همچنان در وضعیت آبی/ مدارس و اصناف متخلف تعطیل می شوند
 • طرح جامع ترافیکی شهر رودان تدوین شود
 • قاچاقچیان در انتقال بیش از ۷۹۰کیلو مواد افیونی در هرمزگان ناکام ماندند
 • مروری بر وصیت نامه شهید محمد چراغی/من عاشق امام حسین (ع) هستم
 • آیین سوگواری شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) در رودان
 • چگونه کشورهایی که دارو را برما تحریم کرده اند واکسن کرونا هدیه می دهند
 • تخصیص ۵۰ هکتار زمین جدید برای تاسیس گلخانه و تولید بذر هیبریدی در رودان
 • دستگیری ۱۴متهم تحت تعقیب قضایی و انتظامی در رودان
 • نخستين وركشاپ آموزشي «مي خواهم بازيگر شوم» در رودان برگزار مي شود
 • یاد سردار دلها میان دانش آموزان روستای پشته‌ گیش بیکاه رودان
 • رقابت دوی صحرانوردی در رودان
 • سه فوتی جدید ناشی از کرونا در رودان و بندرعباس
 • راه، برق و اینترنت عمده‌ترین مشکلات دهنو رهدار می باشد/ مردم رهدار چشم انتظار یاری مسئولین رودان
 • کسب مقام دوم کشوری دانش آموز رودانی در دومین جشنواره علمی زیست فناوری
 • تخصیص اعتبار جهت احداث 400واحد مسکن روستایی در رودان/ 19هزار واحد مسکونی غیر مقاوم در رودان وجود دارد
 • پدر شهید «اصغر سالاری» آسمانی شد
 • مروری بر وصیت نامه شهید شیرو داوری/مرگ بر آمریکا فراموش نشود
 • شهید سلیمانی الگو خدمتی مدیران باشد/ضرورت استفاده از ظرفیت های فضای مجازی جهت معرفی دستاورد های انقلاب اسلامی
 • توزیع بیش از ۲هزار بسته معیشتی و یکصد دستگاه یخچال بین نیازمندان رودانی
 • روستایی که بین ۲استان بلاتکلیف است/ ترک تحصیل دانش آموزان«خراوی»
 • خسارت بیش از۶۸۰ میلیارد ریال به محصولات کشاورزی بر اثر سرما در هرمزگان
 • آمریکایی ها بعد از شهادت حاج قاسم روز خوشی ندارند/سیلی های محکم تری در راه است
 • ورود واکسن آمریکایی و انگلیسی ممنوع است/غربی‌ها باید تمامی تحریم‌ها را بردارند
 • ۱۵۰ بسته معیشتی بین نیازمندان هرمزگانی در طرح سردار سلیمانی توزیع شد
 • بزرگداشت شهید روشی همزمان با مراسم سالگرد شهادت سردار سلیمانی در رودان
 • مروری بر وصیت نامه شهید غلامشاه افساء/برای حفظ اسلام در راه خدا صبر کنید
 • توزیع 47سری جهیزیه بین زوج های نیازمند رودانی
 • علمدار اسلام‌آباد فاتح پیکارهای فوتبال «جام مرد میدان» در رودان شد
 • مراسم گرامیداشت سالگرد شهادت «سردار حاج قاسم سلیمانی» در رودان برگزار شد
 • توزیع ۶۰۰بسته‌ معیشتی و بهداشتی در رودان
 • بیش از ۲۰ هزار بسته معیشتی از محل موقوفات درهرمزگان توزیع شده است
 • شهید سلیمانی در همه امور مطیع امر رهبری بود/ ضرورت رسیدگی به وضعیت اینترنت در رودان
 • آمادگی توزیع روغن در بیش از ۴۵۰ مرکز در رودان
 • اخلاص مهمترین ویژگی اخلاقی شهید سلیمانی بود/ مکتب حاج قاسم در بین اقشار مختلف جامعه نهادینه شده است
 • شهید سلیمانی در اوج ولایت مداری و اخلاص بود
 • چاه جدید برنطین رودان وارد مدار تولید شد
 • مشت محکم مردم بر تابوت امپریالیستی آمریکا و صهیونیسم در حماسه ۹ دی
 • حماسه ۹دی سرمشقی برای گام دوم انقلاب اسلامی/ بصیرت مردم ایران رمز پیروزی در مقابل فتنه های دشمنان است
 • بیش از ۵۰ برنامه فرهنگی در نخستین سالگرد سردار شهید قاسم سلیمانی در رودان برگزار می شود
 • مروری بر وصیت نامه شهید غلام جعفرزاده/ پشتیبان ولایت فقیه باشید
 • مردمی بودن و ولایت پذیری از ویژگی های برجسته شهید سلیمانی بود
 • نخستین مرکز نوآوری بخش تعاون هرمزگان در رودان افتتاح شد
 • دو جان باخته جدید کرونا در بندرعباس و رودان/ آمار کرونا در هرمزگان کاهش قابل توجهی داشته است
 • تست رایگان کرونا در رودان به شرط تأیید پزشک انجام می شود
 • ۱۰متهم فراری در رودان دستگیر شدند
 • کشف بیش از ۲۳۴ کیلوگرم مواد مخدر در رودان
 • دارندگان سهام عدالت برای دریافت سود در سامانه «سجام» ثبت نام کنند
 • حق مردم ایستادن در صف مرغ و روغن نیست/ ۹دی روز بصیرت و پشتیبانی از ولایت فقیه است
 • بهره برداری از گلخانه و نهالستان مجتمع کشاورزی اردوگاه رودان
 • بانوان فوتسالیست رودانی لیگ برتری شدند
 • اشک ها و وداع مردم شهید پرور ایران با سردار شهید حاج قاسم سلیمانی+فیلم
 • اعتراف مصطفی معین به مداخله واکسن های غربی کرونا در زنجیره ژنتیکی انسان!
 • خطر بزرگ واکسن اروپایی آمریکایی با پیوند زنجیره ژنتیکی ویروس کرونا با انسان
 • دانشجویان بسیجی از پرستاران بیمارستان امام علی(ع) رودان قدردانی کردند
 • Untitled-1-Recovered123