رودان نيوز
 • کد خبر : 3515
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 10 دسامبر, 2012 - 23:37
 •   

  رمزگشایی تمام اطلاعات پهپاد«RQ170»/توان ساخت موشک‌هایی با برد بیش‌از 2000کیلومتر را داریم

  آبنما نبوز : فرمانده نیروی هوافضای سپاه از رمزگشایی کامل پهپاد RQ170 خبر داد و گفت: با شکار این پهپاد، پیشرفته‌ترین فناوری‌های دنیا در این زمینه در اختیار ایران است.   به گزارش آبنما نیوز به نقل از خبرگزاری فارس ، سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوا و فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عصر امروز […]

  آبنما نبوز : فرمانده نیروی هوافضای سپاه از رمزگشایی کامل پهپاد RQ170 خبر داد و گفت: با شکار این پهپاد، پیشرفته‌ترین فناوری‌های دنیا در این زمینه در اختیار ایران است.


   

  به گزارش آبنما نیوز به نقل از خبرگزاری فارس ، سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوا و فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عصر امروز در همایش «روز پیروزی» که توسط دانشکده هوا و فضای دانشگاه خواجه‌نصیرالدین طوسی برگزار شد، با اشاره به به دام اندختن پهپادهای آمریکایی و نیز استفاده از فناوری‌های آنها، به هواپیمای بدون سرنشین RQ170 اشاره کرد و گفت: این هواپیما که سال گذشته در شرق کشور به دام انداخته شد، یک هواپیمای بسیار پیشرفته جاسوسی است که البته رادارگریزی، تنها ویژگی مهم آن نیست بلکه این هواپیمای پنهانکار در چندین بخش از فناوری‌های سطح بالا برخوردار است.

  * ویژگی‌های منحصر به فرد پهپاد آمریکایی در اختیار ایران

  حاجی‌زاده گفت: موتور این هواپیما و سیستم حرارتی آن به گونه‌ای است که اختلاف دما ایجاد نکرده و موجب می‌شود تا این هواپیما از دید رادارها دور بماند.

  وی با اشاره به ارتباط این هواپیما با سامانه‌های ماهواره‌ای اظهار داشت: در بخش صوت این هواپیما نیز از فناوری‌هایی استفاده شده که صدای این هواپیما با سنسورهای موجود قابل شنیدن نباشد و در رنگ آن نیز از فناوریی استفاده شده که وقتی این هواپیما مقداری فاصله می‌گیرد، نمی‌توان آن را دید.

  وی خاطرنشان کرد: ابر سفیدی که پشت هواپیماها در موقع پرواز به وجود می‌آید در این پهپاد نیست و البته در سنسورهای جاسوسی آن نیز که فراطیفی عمل می‌کند از فناوری‌های بسیار پیشرفته‌ای استفاده شده که می‌تواند از طریق بازتابش امواج، حتی جنس و فیزیک اجسام بر روی زمین را هم مشخص کند.

  برای مثال، در این سیستم تشخیص حتی یک تانک در زیر تور استتار قابل شناسایی است و این سامانه می‌تواند جنس زمینو تاحدی عمق آب را هم برای انجام عملیات‌های آبی و خاکی شناسایی کند.

  حاجی‌زاده با تأکید بر اینکه امروز ما تمامی سامانه‌ها و هاردهای این هواپیما را رمزگشایی و تمام اطلاعات آن را استخراج کرده‌ایم، اظهار داشت: هیچ چیزی از این هواپیما نیست که ما ندانیم و ما قدم به قدم می‌دانیم که این هواپیما کجاها رفته است.

  * RQ170 هیچ ماموریت هسته‌ای در ایران نداشته است

  فرمانده نیروی هوافضای سپاه تصریح کرد: پیش از انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، صهیونیست‌ها پیش اوباما رفته و از اینکه او نسبت به مسائل هسته‌ای ایران کم‌کار است انتقاد کرده بودند اما اوباما به آنها گفته بود مأموریت RQ170 در حقیقت جاسوسی هسته‌ای از ایران بوده و ما برای این کار چنین هزینه سنگینی هم داده‌ایم.

  وی خاطرنشان کرد: امروز ما تمام اطلاعات هواپیما را استخراج کردیم و معلوم شد که این هواپیما هیچ مأموریت هسته‌ای در ایران نداشته است.

  حاجی‌زاده افزود: اینها نشان‌دهنده آن است که موضوع هسته‌ای تنها یک بهانه در دست غربی‌ها است.

  * RQ170 به سلامت به زمین نشست

  فرمانده نیروی هوافضای سپاه در ادامه در پاسخ به سؤالی مبنی بر چگونگی به دام انداختن RQ170 گفت ما نمی‌توانیم برخی موضوعات را اعلام کنیم و آمریکایی‌ها هم حالا حالاها باید منتظر باشند تا این موضوع را بفهمند.

  حاجی‌زاده همچنین در پاسخ به سؤال دیگری در خصوص اینکه گفته می‌شود بخش زیرین RQ170 از بین رفته است، گفت: این هواپیما آنقدر به لحاظ ضخامت نازک است که در افق به صورت یک خط دیده می‌شود که البته این یکی از ویژگی‌های رادارگریزی آن است.

  حاجی‌زاده ادامه داد:‌این هواپیما در بخش زیرین، تنها چرخ‌های خود را دارد که البته چون این هواپیما در کویر به زمین نشانده شده چرخ‌های آن آسیب دیده اما بخش زیرین آن سالم است و این را خود آمریکایی‌ها هم می‌دانند.

  وی تصریح کرد: اجزا و سامانه‌های این هواپیما در هنگام مأموریت به صورت تلسکوپی از زیر آن بیرون آمده و بعد از انجام مأموریت مجدداً به داخل هواپیما جمع می‌شود.

  وی گفت: در آینده اگر مسائل محرمانه و طبقه‌بندی وجود نداشت، شاید عکس‌های دیگری از این هواپیما و اجزای داخل آن را منتشر کنیم.

  * پیشرفته‌ترین فناوری پهپادها در اختیار ایران است

  وی با تأکید بر اینکه با شکار این هواپیما پیشرفته‌ترین فناوریهای پهپادی و شناسایی در اختیار ایران قرار گرفته است، گفت: اینکه ما تنها به بحث مهندسی معکوس بپردازیم، یک بحث ابتدایی است و ما تلاش می‌کنیم تا بهترین استفاده را از این فناوری‌ها داشته باشیم که البته بومی‌سازی بعضی از این فناوری‌ها ممکن است تا مدتها طول بکشد چرا که این سیستم‌ها در اختیار پیشرفته‌ترین کشورهای جهان نیز قرار ندارد.

  * پهپاد ایوب، ساخت ایران در سال 1381 است

  فرمانده نیروی هوافضای سپاه با رد این موضوع که گفته می‌شود، پهپاد ایوب (پهپاد در اختیار حزب‌الله) با استفاده از فناوری‌ها و قطعات RQ170 ساخته شده گفت: پهپاد ایوب در سال 1381 در ایران ساخته شد و این نشان می‌دهد که ما در آن زمان نیز این فناوری‌ را داشته‌ایم.

  حاجی‌زاده با تأکید بر اینکه رادارهای اسرائیل توان شناسایی این پهپاد را نداشتند گفت:‌ حزب‌الله از نوع انتخاب مسیر و هدف و زمان اعلام آن اهداف دیگری را دنبال می‌کرد و می‌دانست که این هواپیما با این روند شناسایی خواهد شد اما آنها اهداف دیگری را دنبال می‌کردند که به آن نیز دست پیدا کردند.

  * تولید پهپادهای از نوع اسکن ایگل در داخل کشور

  حاجی‌زاده در خصوص به دام انداختن پهپاد اسکن‌ایگل که اخیراً اخبار به دام انداختن آن منتشر شده گفت: پهپادهای از این نوع و یا از مدل دیگری به نام شدو (سایه) از آمریکایی‌ها در اختیار ما قرار داشته که برخی به علت نقص فنی سقوط کرده‌اند و برخی نیز توسط پدافند ما به دام افتادند که این پهپاد اسکن‌ایگل نیز در میان آنها بوده و امروز تعداد زیادی از این هواپیما نیز در داخل تولید شده است و به دام انداختن آن چیز جدیدی به ما اضافه نمی‌کند.

  وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها به خوبی از توان ما مطلع هستند اظهار داشت: وقتی پهپاد آنها بر روی خلیج فارس مورد هجوم جنگنده‌های ما قرار گرفت، آمریکایی‌ها از یک موضع پایین اعلام کردند که این هواپیما سامانه‌های موشکی بر رویش نصب نبوده است.

  * فرهنگ عاشورایی؛ عامل شکست اسراییل در غزه

  وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به نتایج به وجود آمده از جنگ هشت روزه غزه گفت:‌ در سال 1967 همه کشورهای عربی تصمیم به جنگ با اسرائیل گرفتند که در این جنگ شکست خوردند اما در جنگ هشت روزه غزه فلسطینی‌ها با امکاناتی محدود کاری کردند که اسرائیل مجبور شد تمام شروط آنها را بپذیرد و البته اگرچه همه بر روی کمک‌های فیزیکی ایران تکیه کردند اما آنچه باعث شکست رژیم صهیونیستی در این جنگ شد، راکت‌ها نبودند بلکه فرهنگ عاشورایی بود که امروز بر رزمندگان فلسطینی حاکم شده و در پیام آقای هنیه نیز به آن اشاره شد.

  * بمب اتم ملت ایران مسیر سالار شهیدان است

  حاجی‌زاده با بیان اینکه بمب اتم ملت ایران مسیر سالار شهیدان است،‌گفت: دشمن از بمب‌ها و موشک‌های ما هراس ندارد بلکه هراس آنها از فرهنگ عاشورایی است که ملت ما به دیگران منتقل کرده است.

  * استقرار پاتریوت در مرز ترکیه و سوریه جنگ روانی است

  حاجی‌زاده در بخش دیگری از سخنانش در خصوص مسائل سوریه گفت: هرچند اوضاع در این کشور پیچیده شده اما آنچه مسلم است آمریکایی‌ها نمی‌توانند سناریوی لیبی را در این کشور پیاده کنند چرا که در آنجا قذافی و تعداد معدودی از نیروهایش در یک طرف بودند و مردم لیبی و ناتو در طرف دیگر اما در سوریه مردم از دولت خود حمایت می‌کنند و تروریست‌ها نیز با این کشتارهایی که انجام می‌دهند نمی‌توانند در این کشور حاکم شوند همانطور که منافین با ترورهای بیشمارشان نتوانستند بر ایران مسلط شوند.

  حاجی‌زاده با بیان اینکه سوریه ظرفیت ایجاد جنگ تمام‌عیار در آن را ندارد به استقرار موشک‌های پاتریوت در مرز ترکیه و سوریه اشاره کرد و آن را یک عملیات روانی برای ایجاد منطقه پرواز ممنوع دانست و گفت: اگر اینها مقدمه‌ای برای اقدام زمینی علیه سوریه باشد، آمریکایی‌ها باید بدانند که در باتلاق فرو خواهند رفت. ما هم هرگونه پشتیبانی معنوی، فکری و سیاسی که وظیفه‌مان باشد در قبال سوریه انجام می‌دهیم.

  * هیچ همکاری با چین و روسیه در زمینه پهپادها نداریم

  حاجی‌زاده در ادامه در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه گفته می‌شود ایران با کشورهایی نظیر چین و روسیه در به دام انداختن پهبادهای آمریکا مشارکت داشته است، ضمن تکذیب این موضوع خاطرنشان کرد: هیچ کشوری این توانمندی‌ها را به ما نداده و اگر آنها این توانمندی‌ها را داشتند خودشان از آن استفاده می‌کردند چرا که آمریکا در همه جای دنیا جاسوسی می‌کند.

  وی افزود: اگرچه شاید از طرف برخی کشورها درخواستی مبنی بر مشارکت در استفاده از فناوری این پهپادها به دولت یا وزارت خارجه شده باشد اما ما هیچگونه همکاری چه در زمینه به دام انداختن و چه بهره‌بری از پهپادها با هیچ کشوری نداشته‌ایم.

  * تولید انبوه و متنوع موشک‌های دوربرد در ایران

  حاجی‌زاده در خصوص سامانه موشکی S300 نیز گفت: این قرارداد ملقا شده و جمهوری اسلامی ایران در حال پیگیری آن است اما به عرصه موشکی با اقداماتی که افرادی مانند شهید طهرانی‌مقدم انجام داد امروز ما از راکت‌های ابتدایی مثل نازعات و زلزال به موشک‌های دوربرد سجیل و شهاب 3 رسیده‌ایم که امروز تعداد بیشماری از آنها با تنوع مختلف در کشور تولید می‌شود.

  * توان ساخت موشک‌های با برد بیش‌از 2000 کیلومتر را داریم

  حاجی‌زاده ادامه داد: ما احتیاجی به موشک‌های با برد بیش از 2000کیلومتر نداریم چرا که اهداف ما یا در منطقه است و هدف دوردستمان نیز رژیم صهیونیستی است. اگرچه فناوری ساخت موشک با برد بیش از 2000کیلومتر را داریم (همانطور که ماهواره در مدار زمین قرار دادیم) اما نیازی به آن احساس نمی‌کنیم.

  * توان موشکی حزب‌الله صدها برابر فلسطینیان است

  وی در خصوص راکت‌های فجر 5 نیز گفت: این راکت‌ها در نیروی زمینی ما به کار گرفته می‌شود که یک نوع آن بردی در حدود 75کیلومتر دارد اما آنچه مسلم است امکانات در اختیار حزب‌الله لبنان به لحاظ فناوری و پیچیدگی و توانمندی صدها برابر آن چیزی است که امروز در اختیار فلسطینیان است.

  فرمانده نیروی هوافضای سپاه با بیان اینکه متأسفانه به علت محدویت غزه نتوانستیم کمک زیادی به آنها بکنیم، گفت: اما وضعیت در حزب‌الله لبنان و به طریق اولی در ایران بسیار متفاوت‌تر است.

  * ارتش و سپاه دو بازوی توانمند نظام

  حاجی‌زاده سپاه و ارتش را دو بازوی قدرتمند نظام عنوان کرد و گفت: هرکدام از این نیروها وظایف خاصی دارند که نمی‌توان از هیچکدام آنها چشم‌پوشی کرد.

  وی تدابیر و تصمیمات رهبر معظم انقلاب در خصوص مباحث نظامی را حکیمانه توصیف کرد و گفت: شاید افراد زیادی از فرماندهی ایشان و نیروهای مسلح خبر نداشته باشند چرا که این موضوعات محرمانه است اما همینقدر باید گفت که هدایت ایشان کشور را به جایگاهی رسانده که کسی جرأت جسارت به ایران را ندارد.

  * ماجرای تهدید رسمی ایران به جنگ در زمان بوش

  حاجی‌زاده افزود: در زمان بوش هر روز به انحای مختلف به ما پیغام می‌دادند و تهدید می‌کردند و حتی یکبار از طرف یکی از کشورهای بزرگ به صورت رسمی پیام دادند و برای جنگ تاریخ تعیین کردند که برخی مسئولین هم نگران شدند اما کسی که هیچ نگرانی در او ایجاد نشد فرمانده معظم کل قوا بود که با تدبیر تهدیدات را خنثی کردند.

  حاجی‌زاده گفت: اگر این تدابیر نبود ما در جنگ‌های منطقه پایمان باز می‌شد برای مثال آمریکایی‌ها قصد داشتند کاری کنند که ما با طالبان در افغانستان درگیر شویم و به نوعی به نیابت از ناتو با آنها بجنگیم که اما رهبر معظم انقلاب با تدابیر خود جلوی این توطئه را گرفتند.

  وی با بیان اینکه ما هیچگاه به دنبال کشورگشایی نیستیم گفت: به همین خاطر نیاز به ایجاد پایگاه‌های نظامی در دنیا نداریم و آنچه که در فلسطین و حزب‌الله است متعلق به اسلام و ملت‌های خودشان است و اگر قرار بود این پایگاه‌ها کسی را نجات دهد وضع شوروی به این روز نمی‌افتاد. ما به جای ایجاد پایگاه، حرف‌هایی داریم که برد لازم را در جهان دارد.

  * تاکید بر استفاده نیروهای مسلح از ظرفیت دانشگاهها

  حاجی‌زاده در پایان با تأکید بر استفاده از ظرفیت‌های موجود در دانشگاه‌ها در نیروهای مسلح گفت: اگرچه شاید برخی سوءمدیریت‌ها نیز باشد اما اراده ما بر استفاده از این ظرفیت‌ها است و تجربه نشان داده هرجا که توانسته‌ایم، دستاوردهای بسیار بالایی نصیب نیروهای مسلح کشورمان شده است.

  لینک کوتاه به مطلب : http://www.roodannews.ir/?p=3515

 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین عناوین

 • توسعه سرانه فضاهای ورزشی در سطح محلات رودان
 • افت آب زیرزمینی در 93 درصد از دشت‌های هرمزگان
 • اعلام برنامه هفته نخست رقابت‌های لیگ برتر فوتسال بانوان/ تیم فوتسال بانوان رودان به مصاف پویندگان فجر شیراز می رود
 • جشن میلاد پیامبر اکرم(ص) و امام صادق(ع) در رودان
 • شاخص اصلی وحدت، فلسطین است؛ دولت‌هایی که عادی‌سازی کردند خطای خود را جبران کنند/ امروز بیش از هر چیز به صبر و پایداری در مقابل مشکلات نیاز داریم
 • ریشه فساد با وحدت سران قوا خشکانده می شود/مسؤولان به وعده‌های خود در قبال ورزش رودان عمل کنند
 • تجلیل از اوقاف رودان بعنوان اداره برتر در ترویج وقف/ یکی از راه های رسیدن به جایگاه مطلوب تمدن اسلامی وقف است
 • برگزاری جشن ولادت پیامبر اکرم(ص) و امام صادق(ع) در رودان+تصاویر
 • برگزاری مراسم دعای ندبه در امامزاده شاه قطب الدین حیدر(ع) رودان
 • سفر رئیس کمیته امداد کشور به رودان
 • فیلم| واکسیناسیون مردم رودان علیه کرونا۳
 • برداشت ماهی‌های خاویاری در هرمزگان
 • کارت واکسن، شرط دریافت خدمات در هرمزگان
 • دشمنان هیچ گاه نمی توانند اتحاد مسلمانان را خدشه دار کنند
 • توزیع ۵تن برنج و ۳ تن شکر با قیمت بازرگانی در فروشگاه منصف رودان
 • نگاهی به زندگانی حضرت مهدی(عج)
 • اولویت و هدف مسئولان رفع مشکلات مردم باشد/ دشمنان به دنبال تفرقه افکنی بین جوامع اسلامی هستند
 • وقف یک قطعه زمین باغی با نیت درمان و سلامت در بیکاه رودان
 • تجلیل از موتور سیکلت سواران قانونمند در رودان+عکس
 • هوشمندی و ارتباط با مردم در عملکرد نیروی انتظامی مشهود است
 • «پدافند غیرعامل» ضرورتی که باید در جامعه تبیین شود
 • تشییع پیکر مادر شهید «محمد چراغی» در رودان
 • بیش از 81درصد مردم رودان واکسن کرونا دریافت کرده‌اند/ واکسینه شدن 77درصد جمعیت دانش آموزی رودان
 • دانش آموزان روستای خراوی بین کرمان و هرمزگان بار دیگر به مدرسه می روند
 • صبحگاه مشترک نیروهای مسلح در رودان برگزار شد+عکس
 • همدلی سران قوا مایه امید مردم است/ امروز نیروی دریایی سپاه، قدرت اول خلیج فارس است
 • کاهش 14درصدی سرقت در رودان/ کشفیات مواد مخدر در رودان 60درصد افزایش داشته است
 • مراسم عزاداری شهادت امام رضا(ع) بصورت زنده از امام زاده سید سلطان محمد(ع) رودان پخش می شود
 • دامپزشکی به عنوان خط مقدم عرصه بهداشت و سلامت جامعه نقش آفرینی می کند
 • ۱۰عنوان برنامه در هفته وقف در رودان برگزار می شود/ صدور حکم ۹پرونده خلع ید و موقوفه خواری
 • سومین سوگواره نوحه های نشسته در بخش جغین برگزار شد
 • مرکز تخصصی حوزه علمیه رودان افتتاح شد
 • همایش نواها و آواهای آیینی مذهبی در رودان برگزار شد
 • تخصیص اعتبار 80میلیارد ریال برای آسفالت روستای بادافشان رودان
 • 30سال از انتظار برای آسفالت جاده روستای بادافشان می گذرد/ سنگ نوشته های بادافشان، ظرفیت از دست رفته گردشگری در رودان
 • عامل شهادت مأمور انتظامی در بندرعباس دستگیر شد
 • پاسخ جمهوری اسلامی ایران به هر تجاوزی کوبنده است/ ترکیه و آذربایجان به دام اسرائیل و آمریکا نیفتند
 • آب به روستای «کم کرت جغین» رسید
 • جست‌وجوی خواستگاه شعار «ما می‌توانیم» در دوران دفاع مقدس
 • ۱۲۰ بسته کمک معیشتی بین نیازمندان دهستان فاریاب توزیع شد
 • افزایش ظرفیت پهنای باند تلفن همراه روستایی در میناب و رودان
 • مادر شهید «موسی نجفی زاده» دعوت حق را لبیک گفت
 • کشف ۲۷۰ کیلوگرم مواد افیونی در رودان
 • جوانان جغین رودان همچنان در انتظار چمن ورزشگاه
 • مراسم گرامیداشت شهدای بخش رودخانه رودان برگزار شد+تصویر
 • کمک یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی مردم رودان به دانش آموزان نیازمند
 • توزیع بسته های معیشتی و کمک های مومنانه در شهرستان رودان
 • دفاع مقدس راه مقاومت در برابر دشمنان را نشان داد/ نسل جدید باید بداند که نظام و انقلاب چگونه به این جایگاه رسیده است
 • سارقان قطعات خودرو در دام پلیس رودان
 • پس از یک دهه انتظار، آسفالت مسکن مهر رودان کلید خورد
 • آغاز واکسیناسیون دانش آموزان در رودان
 • وعده‌های مدیران ورزش هرمزگان همچنان بی سرانجام/ دوندگان رودانی در کوه‌های اطراف شهر تمرین می کنند
 • روحیه جهادی، مهمترین رکن تحقق عدالت در دولت است
 • حضور سه هرمزگانی در لیگ برتر وزنه برداری
 • آغاز واکسیناسیون جمعیت بالای ۱۸ سال در روستا‌های رودان
 • Untitled-1-Recovered123