رودان نيوز
 • کد خبر : 3563
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 22 دسامبر, 2012 - 14:37
 •   

  آبنما نیوز : اخبار کوتاه دوم دی ماه 1391

    آبنما نیوز : امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) : توجه كنند به اينكه جريان علمى در كشور ما، در دورانى كه در غرب و در اروپا خبرى نبوده، شكوفايى‌هايى داشته است (13/9/91)     الگوسازی امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) در دیدار دست‌اندرکاران همایش بین‌المللی بررسی احوال و آثار حکیم قطب‌الدین شیرازی که چندی پیش انجام گرفت، به دو موضوع […]

   

  آبنما نیوز : امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) : توجه كنند به اينكه جريان علمى در كشور ما، در دورانى كه در غرب و در اروپا خبرى نبوده، شكوفايى‌هايى داشته است (13/9/91)

   

   

  الگوسازی
  امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) در دیدار دست‌اندرکاران همایش بین‌المللی بررسی احوال و آثار حکیم قطب‌الدین شیرازی که چندی پیش انجام گرفت، به دو موضوع اساسی و مورد نیاز امروز جامعه اشاره فرمودند :

  1-توسعه ظرفیت علمی؛ «تخصص‌گرایی به معنای محدود کردن ذهن و فکر انسان، یک نکته برجسته‌ای نیست که همین طور تخصص‌ها پشت سر هم همدیگر را می‌شکافند، یک تخصص کوچک‌تری، دایره محدودتری به‌وجود می‌آید، به یک معنا به‌خاطر رسیدگی به وضع زندگی انسان در آن تخصص خاص چیز خوبی است؛ اما به یک معنا محدود کردن انسان استچون ظرفیت ذهن انسان خیلی وسیع است و می‌تواند در همه این امور صاحب‌نظر باشد.» معظم‌له فراز فوق را پس از آن بیان کردند که درباره تبحر قطب‌الدین شیرازی در چند رشته علمی توضیحاتی دادند. نقد ظریف ایشان به تخصص واحد و قناعت به آن و بی‌خبری از حوزه سایر علوم و اشاره به گسترده بودن ظرفیت ذهنی انسان، نکته دقیقی است که در گذشته مصادیق عینی فراوانی داشته است به‌نحوی که در بین گذشتگان، کمتر شخصیتی را می‌توان پیدا کرد که ساحت علمی‌اش در یک علم منحصر بوده باشد. چه‌بسا تأمل در این مهم و کاوش دقیق وضعیت علمای گذشته، تحول مهمی در وضعیت علمای امروز ایجاد کند که به‌نحوی خدمت به علم و بشریت است.

  2-شناختن قدر سرمایه‌های خود؛ «سعی کنید این شخصیت‌های برجسته را به‌عنوان الگوهایی برای نسل جوان امروز ما معرفی کنید که جوان امروز بداند که می‌تواند الگویش این باشد. هیچ لزومی ندارد که ما یک شخصیت را از اعماق تاریکی‌های قرون وسطایی اروپا بکشیم بیرون، او را به‌عنوان یک شخصیت معرفی کنیم، اینها [الگو] هستند.» برخی الگوها اگر در مقاطع خاص زندگی افراد در معرض شناخت آن‌ها قرار گیرند، در شکل‌گیری شخصیت افراد مؤثرند و برخی الگوها رفتار کوتاه‌مدت افراد را جهت می‌دهند. اولی بسیار مهم‌تر است و چنانچه در آن مرحله خوب عمل شود، تا حد زیادی زمینه دومی از بین می‌رود. میراث دینی و ملی ایرانیان سرشار از این الگوها است که باید درباره چگونگی استفاده از آن به راهکار مناسب رسید و آن را از رکود خارج ساخت.

  تحریم‌های جدید آمریکا و اروپا علیه ایران

  روزنامه نیویورک‌تایمز 21 دسامبر 2012 (1 دی) در مقاله‌ای به تحریم‌های جدید آمریکا و اروپا علیه ایران پرداخت و نوشت: آمریکا و اروپا روز جمعه از تشدید هماهنگ تحریم‌ها علیه ایران خبر دادند که طی آن، شمار شرکت‌ها و افراد مرتبط با برنامه هسته‌ای که در فهرست سیاه قرار گرفته‌اند، افزایش می‌یابد. وزارت خزانه‌داری آمریکا چهار شرکت و یک مقام ایرانی و اتحادیه اروپا نیز 18 شرکت و یک مقام را در فهرست سیاه قرار دادند. همچنین وزارت خزانه‌داری اعلام کرد یکی از این چهار شرکت در تأمین تسلیحات برای بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه، دخیل بود. باوجود اظهارات و اعلام آمادگی آمریکا و اتحادیه اروپا برای آغاز مجدد مذاکرات، تاریخ و مکانی برای آن تعیین نشده است. خبرگزاری‌های روسیه روز پنج‌شنبه در این باره گزارش دادند که آغاز مجدد مذاکرات ممکن است در ماه ژانویه باشد.

  در ادامه مقاله آمده است: وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد افزایش تحریم‌ها، توقیف اموال و ممنوعیت روابط تجاری با آمریکایی‌ها را نیز در برخواهد گرفت. علاوه بر قانون دوساله تحریم‌ها علیه ایران، هر نهاد مالی خارجی که با ایران رابطه تجاری دارد، حضور خود در بازار آمریکا را به خطر می‌اندازد. دیوید اس. کوهن، معاون امور تحریم‌ها در وزارت خزانه‌داری، در بیانیه‌ای اعلام کرد که شرکت واردات صادارت سد (SAD) در راستای «حمایت از خشونت‌های رژیم اسد» برای این رژیم تسلیحات و تجهیزات نظامی ارسال می‌کند. اتحادیه اروپا از انتشار فوری اسامی قرار گرفته در فهرست سیاه امتناع کرد و انتشار آن را به بعد موکول کرد؛ اما اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای اعلام کرد که تمام شرکت‌ها و افراد جدیدی که در فهرست سیاه قرار گرفته‌اند، «در فعالیت‌های هسته‌ای یا حمایت از دولت ایران» دخیل بوده‌اند. این اقدامات آمریکا و اتحادیه اروپا در حالی صورت می‌گیرد که از یک سال گذشته ایران هدف این‌گونه‌ مجازات‌های اقتصادی غرب گرفته بود.

  در پایان مقاله آمده است: در آخرین دور مذاکرات ایران با گروه 1+5 که ماه ژوئن در مسکو برگزار شد، برخی نشانه‌های مصالحه دیده شده است. ایران سپس اشاره کرد تمایل دارد غنی‌سازی 20 درصدی اورانیوم را متوقف کند که البته انجام آن را به اقدام گروه 1+5 برای رسمیت‌بخشی به حق ایران برای غنی‌سازی هسته‌ای مشروط کرد. در نهایت، گروه 1+5 نیز درخواست کرد ایران ذخایر اورانیوم 20 درصدی را به خارج بفرستد و فعالیت تأسیسات زیرزمینی غنی‌سازی در فردو را متوقف  کند که با مخالفت ایران روبه‌رو شد. رهبران اسرائیل نیز که ایران را خطرناک‌ترین دشمن کشور خود می‌دانند، اعلام کرده‌اند ایران تا تابستان سال آینده به حد کافی اورانیوم غنی‌شده برای تولید یک بمب تولید خواهد کرد و در مورد حمله نظامی پیش‌دستانه علیه اهداف هسته‌ای ایران هشدار داده‌اند.

  اخبار و تحلیل‌ها: غربی‌ها با افزایش تحریم‌ها به‌دنبال منعطف کردن ایران و واداشتن آن به کوتاه آمدن از مواضعش هستند و چون هدف آن‌ها محروم ساختن ایران از حقوق مسلمش است، قاعدتاً واکنش ایران به این تحریم‌ها باید با استقامت و اصرار بیشتر بر مواضع حقش باشد. غربی‌ها در بحث هسته‌ای بارها پیمان‌شکنی و فرصت‌طلبی کردند و لزومی ندارد که ایران درباره ذخایر اورانیوم 20 درصدی مجدداً از آن‌ها فریب بخورد. صهیونیست‌ها نیز چند سالی است در مقاطع مختلف علیه ایران جوسازی می‌کنند که گاهی با تهدید هم همراه می‌شود؛ اما به‌علت آگاهی از پیامدهای کوبنده هر نوع خطایی، در مرحله تهدید متوقف شده‌اند و تهدید برای آن‌ها به‌صورت یک عادت در آمده است.

  پیشتازی اسلام در جهان

  مرکز مطالعات و پژوهش‌هاي ديني اجتماعي «پيوفورم» آمریکا طي گزارشي جديدترين آمار توزيع جمعيتي اديان جهان را اعلام کرد. بر اساس گزارش اين مرکز، در آمارگيري که در ۲۳۰ کشور جهان درباره پیروان ادیان مختلف انجام شده است، دين مسیحیت با 5/31 درصد پیرو در میان مردم جهان، در رتبه اول و اسلام با ۲۳ درصد پیرو، در رتبه دوم قرار دارند. اين مرکز همچنين در گزارش خود آورده است دین مسیحیت 2/2 میلیارد نفر و اسلام 6/1میلیارد نفر پیرو دارند و پس از این دو، ملحدان (بی‌دینان) با يک ميليارد نفر بیشترین جمعیت جهان را تشکیل می‌دهند و در رتبه سوم جهان قرار دارند. همچنين شمار پيروان آیین هندو نزدیک به یک میلیارد نفر، بودا ۵۰۰ میلیون نفر و دین يهود بيش از ۱۴ میلیون نفر گزارش شده است. بر اساس این آمار، جنوب شرق آسیا با ۸۵۸ ميليون نفر ملحد بیشترین شمار ملحدان را در خود جای داده است. کمترین شمار ملحدان نيز در خاورمیانه هستند که شمار آن‌ها از یک میلیون و صدهزار نفر تجاوز نمی‌کند. بنا به آمار این مرکز، کشور چین که در حدود 2/62 در صد از «بی‌دینان» در آن ساکن هستند، مرکز ملحدان جهان شمرده می‌شود. اين گزارش می‌افزاید دین اسلام بیش از دیگر ادیان در حال گسترش در جهان است.

  نامه کارشناسان خبره آمریکایی به اوباما

  روزنامه آمریکایی «کریستین ساینس مانیتور» در گزارشی به لزوم تغییر رویکرد تعامل آمریکا با ایران پرداخت و نوشت: گروهی از کارشناسان موضوع ایران و مقامات ارشد سابق آمریکا تأکید کرده‌اند که «تحریم‌ها احتمالاً ادامه برنامه هسته‌ای ایران را متوقف نخواهد کرد و از کاخ سفید درخواست کردند که به دنبال مذاکرات قدرتمند، جدی و واقعی با تهران باشند که این‌گونه مذاکرات، بهترین فرصت برای جلوگیری از تجهیز ایران به سلاح هسته‌ای است.این روزنامه افزود: 24 کارشناس خبره در موضوع ایران طی نامه‌ای، به اوباما پیشنهاد داده‌اند تعامل دیپلماتیک می‌تواند بزرگ‌ترین هراس غرب درباره برنامه هسته‌ای ایران را کاهش دهد؛ اما این در صورتی است که واشنگتن موضع خود در قبال گفت‌وگوهای هسته‌ای را تغییر دهد. این نامه که روز ششم دسامبر به اوباما نوشته شده و هم‌اکنون رسانه‌ای شده، تأکید دارد: رویکرد میانه دیپلماسی تنها گزینه‌ای است که می‌تواند مانع از جنگ و مسلح شدن ایران به سلاح هسته‌ای شود.

  بر اساس این نامه، موفقیت، نیازمند گام‌های دوجانبه و عقب‌نشینی مناسب و مقتضی تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران است. این درخواست از اوباما در حالی مطرح می‌شود که کنگره این کشور تحریم‌ها علیه ایران را تشدید کرده است.

  اخبار کوتاه

  پایگاه خبری «دبکافایل» که نزدیک به منابع نظامی و امنیتی رژیم صهیونیستی است، نوشت: «ایران تلاش می‌کند هواپیماهای بدون سرنشین (پهپاد) ساخت اسرائیل را در مرزهای شمال غربی خود، شکار کند.» این پایگاه امنیتی با اذعان به هراس رژیم صهیونیستی از شکار «پهپادهایش» توسط جمهوری اسلامی ایران، نوشت: «هم‌اکنون در اسرائیل کمترین شک و تردیدی وجود ندارد که ایران به‌دنبال شکار این پهپادهاست، البته قطعاً در اختیار گرفتن پهپاد ساخت اسرائیل، چالشی به‌مراتب بزرگ‌تر برای اسرائیل به وجود خواهد آورد

  عربستان سعودي ضمن جمع‌آوري اخبار و اطلاعاتي درباره تحرکات قومي و گروه‌هاي تجزيه‌طلب عرب استان خوزستان، تلاش دارد در منطقه، استيلا و نفوذ داشته باشد. این کشور که حامی فرقه ضاله وهابیت است، به‌‌تازگی با حمايت مالي برخي گروه‌هاي تروريستي وهابي، شبکه ۲۴ ساعته تروريستي ماهواره‌اي تأسیس کرده است و سعی دارد با استفاده از نفوذ فرهنگی بر جوانان این استان، فرقه وهابیت را ترویج و ضدیت با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را گسترش دهد.

  عناصر فرقه ضاله بهائيت خواستار شرکت فعال فرزندان خود در رشته حقوق دانشگاه غير قانوني و زیرزمینی اين فرقه شده‌اند. عناصر این فرقه ضاله يکي از عوامل مؤثر در ضربات وارده بر فرقه از سوي جمهوري اسلامي ايران را کم‌اطلاعي عناصر تشکيلاتي فرقه از مسائل حقوقي عنوان کرده‌اند. گفتنی است در سال ۹۰ دانشگاه غيرقانوني و زیرزمینی بهائيت در سراسر کشور با برخورد جدی مسئولان امر تعطیل شد و عوامل آن بازداشت شدند و لیکن ظاهراً این فرقه بنابر برخی دستورات تشکیلاتی، دوباره این دانشگاه زیرزمینی را احیا کرده است.

  روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت» در گزارشی نوشت: عناصری از 29 کشور وارد سوریه می‌شوند تا به جنگ داخلی این کشور دامن بزنند. ایندیپندنت هشدار داد انتقال مبارزان خارجی به سوریه، جنگ را در این کشور تشدید می‌کند؛ و احتمالاً دامنه آن به کشورهای همسایه نیز کشیده شود. این روزنامه انگلیسی به نقل از «کارین ابوزید» یکی از بازرسان سازمان ملل خاطرنشان کرد بیشتر این عناصر از کشورهای همسایه سوریه، شمال آفریقا، اروپا و آمریکا به سوریه اعزام می‌شوند.

  خانواده‌های هزاران تن از طلبه‌های وهابی پاکستانی که به‌صورت غیرقانونی و توسط دستگاه‌های امنیتی عربستان و قطر به سوریه اعزام شده بودند، در هفته‌های اخیر در برابر مراکز دولتی پاکستان تجمع کرده و خواستار معلوم شدن وضعیت آنان شده‌اند. برخی اخبار حاکی است تنها در درگیری‌های اطراف فرودگاه دمشق بیش از هزار نفر از طالبان پاکستانی کشته شده و در گورهای دسته‌جمعی دفن شده‌اند.

  منبع : بصیرت

  برچسب ها :
  لینک کوتاه به مطلب : http://www.roodannews.ir/?p=3563

 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین عناوین

 • سفر رئیس کمیته امداد کشور به رودان
 • فیلم| واکسیناسیون مردم رودان علیه کرونا۳
 • برداشت ماهی‌های خاویاری در هرمزگان
 • کارت واکسن، شرط دریافت خدمات در هرمزگان
 • دشمنان هیچ گاه نمی توانند اتحاد مسلمانان را خدشه دار کنند
 • توزیع ۵تن برنج و ۳ تن شکر با قیمت بازرگانی در فروشگاه منصف رودان
 • نگاهی به زندگانی حضرت مهدی(عج)
 • اولویت و هدف مسئولان رفع مشکلات مردم باشد/ دشمنان به دنبال تفرقه افکنی بین جوامع اسلامی هستند
 • وقف یک قطعه زمین باغی با نیت درمان و سلامت در بیکاه رودان
 • تجلیل از موتور سیکلت سواران قانونمند در رودان+عکس
 • هوشمندی و ارتباط با مردم در عملکرد نیروی انتظامی مشهود است
 • «پدافند غیرعامل» ضرورتی که باید در جامعه تبیین شود
 • تشییع پیکر مادر شهید «محمد چراغی» در رودان
 • بیش از 81درصد مردم رودان واکسن کرونا دریافت کرده‌اند/ واکسینه شدن 77درصد جمعیت دانش آموزی رودان
 • دانش آموزان روستای خراوی بین کرمان و هرمزگان بار دیگر به مدرسه می روند
 • صبحگاه مشترک نیروهای مسلح در رودان برگزار شد+عکس
 • همدلی سران قوا مایه امید مردم است/ امروز نیروی دریایی سپاه، قدرت اول خلیج فارس است
 • کاهش 14درصدی سرقت در رودان/ کشفیات مواد مخدر در رودان 60درصد افزایش داشته است
 • مراسم عزاداری شهادت امام رضا(ع) بصورت زنده از امام زاده سید سلطان محمد(ع) رودان پخش می شود
 • دامپزشکی به عنوان خط مقدم عرصه بهداشت و سلامت جامعه نقش آفرینی می کند
 • ۱۰عنوان برنامه در هفته وقف در رودان برگزار می شود/ صدور حکم ۹پرونده خلع ید و موقوفه خواری
 • سومین سوگواره نوحه های نشسته در بخش جغین برگزار شد
 • مرکز تخصصی حوزه علمیه رودان افتتاح شد
 • همایش نواها و آواهای آیینی مذهبی در رودان برگزار شد
 • تخصیص اعتبار 80میلیارد ریال برای آسفالت روستای بادافشان رودان
 • 30سال از انتظار برای آسفالت جاده روستای بادافشان می گذرد/ سنگ نوشته های بادافشان، ظرفیت از دست رفته گردشگری در رودان
 • عامل شهادت مأمور انتظامی در بندرعباس دستگیر شد
 • پاسخ جمهوری اسلامی ایران به هر تجاوزی کوبنده است/ ترکیه و آذربایجان به دام اسرائیل و آمریکا نیفتند
 • آب به روستای «کم کرت جغین» رسید
 • جست‌وجوی خواستگاه شعار «ما می‌توانیم» در دوران دفاع مقدس
 • ۱۲۰ بسته کمک معیشتی بین نیازمندان دهستان فاریاب توزیع شد
 • افزایش ظرفیت پهنای باند تلفن همراه روستایی در میناب و رودان
 • مادر شهید «موسی نجفی زاده» دعوت حق را لبیک گفت
 • کشف ۲۷۰ کیلوگرم مواد افیونی در رودان
 • جوانان جغین رودان همچنان در انتظار چمن ورزشگاه
 • مراسم گرامیداشت شهدای بخش رودخانه رودان برگزار شد+تصویر
 • کمک یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی مردم رودان به دانش آموزان نیازمند
 • توزیع بسته های معیشتی و کمک های مومنانه در شهرستان رودان
 • دفاع مقدس راه مقاومت در برابر دشمنان را نشان داد/ نسل جدید باید بداند که نظام و انقلاب چگونه به این جایگاه رسیده است
 • سارقان قطعات خودرو در دام پلیس رودان
 • پس از یک دهه انتظار، آسفالت مسکن مهر رودان کلید خورد
 • آغاز واکسیناسیون دانش آموزان در رودان
 • وعده‌های مدیران ورزش هرمزگان همچنان بی سرانجام/ دوندگان رودانی در کوه‌های اطراف شهر تمرین می کنند
 • روحیه جهادی، مهمترین رکن تحقق عدالت در دولت است
 • حضور سه هرمزگانی در لیگ برتر وزنه برداری
 • آغاز واکسیناسیون جمعیت بالای ۱۸ سال در روستا‌های رودان
 • واکسیناسیون مردم رودان علیه کرونا2
 • علاقه‌مندان به حضور در شورایارهای محلات رودان ثبت نام کنند
 • تزریق بیش از ۵۶ هزار دوز واکسن کرونا برای گروه‌های هدف رودان
 • بسیج برای ریشه کنی کرونا به میدان آمده است
 • پویش مهربانی «سرمشق مهر» در هرمزگان آغاز شد
 • گزارش تصویری| همایش سه ساله‌های حسینی در رودان برگزار شد
 • آینده مبهم لیموکاران رودانی| کشاورزان سرگردان شدند
 • نمازجمعه بزرگترین کنگره عظیم جامعه اسلامی پس از فریضه حج است/ بیمارستان، خط مقدم و کادر درمان، رزمندگان مقابله با کرونا هستند
 • نماز جمعه رودان پس از ماه‌ها تعطیلی کرونایی فردا برگزار می‌شود
 • Untitled-1-Recovered123