رودان نيوز
 • کد خبر : 3794
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 16 فوریه, 2013 - 17:34
 •   

  هشدار نصرالله به اسرائیل: حمله کنید نابودید

  آبنما نیوز : دبیرکل حزب‌الله لبنان به رژیم صهیونیستی درباره پیامدهای هرگونه تجاوز به خاک لبنان هشدار داد و گفت:« فرودگاه‌ها، بنادر و ایستگاه‌های برق شما در تیررس ماست، تنها به چند موشک نیاز دارید تا اسرائیل را در تاریکی فرو ببریم».     به گزارش آبنما نیوز به نقل از خبرگزاری فارس ،« سیدحسن […]

  آبنما نیوز : دبیرکل حزب‌الله لبنان به رژیم صهیونیستی درباره پیامدهای هرگونه تجاوز به خاک لبنان هشدار داد و گفت:« فرودگاه‌ها، بنادر و ایستگاه‌های برق شما در تیررس ماست، تنها به چند موشک نیاز دارید تا اسرائیل را در تاریکی فرو ببریم».

   

   

  به گزارش آبنما نیوز به نقل از خبرگزاری فارس ،« سیدحسن نصرالله » دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنانی به مناسبت برزگداشت رهبران شهید مقاومت گفت: ما از این شهدا الهام می‌گیریم و از آنها می‌آموزیم و با آنها پیمان دوباره می‌بندیم و وصیت آنها حفظ می‌کنیم و مرد ایستادگی و مقاومت باقی خواهیم ماند. این فرماندهان شهید شاهد تمام مراحل مقاومت بوده و تا به امروز هستند.

  وی که سخنانش به طور مستقیم از شبکه خبری المنار پخش شد، افزود: شهید راغب حرب شاهد تاسیس مقاومت و فرماندهان و اتخاذ تصمیمات و شهید عباس موسوی شاهد مرحله ثبات و استقرار و ثبات در خط مقاومت بود و شهید عماد مغنیه شاهد مرحله پیشرفت کمی و کیفی و مرحله موفقیت‌ها و پیروزی‌ها بود.

  دبیرکل حزب‌الله لبنان افزود: در مدرسه این رهبران شهدا طرح و برنامه مقاومت بود و اولویت نیز مقاومت بوده چون تشخیص درست آنان خطر بزرگ یعنی اسرائیل و طرح صهیونیستی بود و هنگامی‌که ما از ابعاد ملی و قومی و اسلامی اندیشه می‌کنیم، به این نتیجه می‌رسیم و هنگامی‌که با منطق درگیری‌ها و نزاع‌های محلی اندیشه می‌کنیم، خطر چیز دیگری نمود می‌کند و تنها راهکار پیش‌روی ملت‌ها گزینه مقاومت مردمی در تمام اشکال و خط‌مشی‌ها و سطوح آن است، به همین دلیل این رهبران شهید همچون شهید «امام موسی صدر»، بنیانگذار مقاومت به طرح مقاومت ایمان آورده و به آن وفادار بوده و جوانی و زندگی خویش و تلاش‌هایشان را در این راه صرف کرده و در این راه هم به شهادت رسیدند و  به ما یاد دادند که به این طرح وفادار باشیم و برای آن تلاش کنیم.

  سید حسن نصر الله در ادامه تصریح کرد: پس از 30 سال طرح مقاومت چون کوه در زمین سخت و مقاوم حقایق و معادلات و موفقیت‌ها و پیروزی‌ها ایستاده و این یک رویا نیست که خواهان تحقق آن باشیم. طی 30 سال مقاومت لبنان از سر سخت‌ترین و مقاوم‌ترین حقایق موجود و واقعیت‌های روشن بود که معادلات استراتژیکی را تغییر داد که قرن‌ها پایه‌ریزی شده بودند و موفقیت‌های مقاومت شاهدی عیان از زمان آزاد سازی کشور تا حمایت و پشتیبانی از آن است و این موفقیت‌ها راه ما را تکمیل می‌کند و بدانید، راه پیروزی بسیار طولانی است.

  مقاومت حامی قدرتمند ملت فلسطین است

  دبیرکل حزب الله لبنان افزود: شعار امسال بزرگداشت این شهدا «رهبران در راه فلسطین» است و در ابتدا اینگونه به نظر می‌رسد که این شعار در این مرحله شعار عجیب و غریبی به نظر برسد و در این میان کسانی یافت شوند بگویند که هم اکنون چه وقت سخن گفتن از فلسطین و و اندیشیدن به فلسطین است. اما اگر به اوضاع منطقه نگاه کنیم درخواهیم یافت که این سوالی طبیعی است، اما مقاومت در لبنان با تمام گروه‌ها و گردان‌هایش از جمله حزب الله حامی قدرتمند فلسطین و مردم فلسطین و ایستادگی و مقاومت آنها بود و اگر طرح آمریکا – اسرائیل در سال 1982 موفق می‌شد، بی‌تردید هر وجب از خاک فلسطین به یغما می‌رفت.

  مقاومت طرح اسرائیل بزرگ را از بین برد و امیدها را زنده کرد

  سیدحسن نصرالله با تاکید بر اینکه «مقاومت طرح اسرائیل بزرگ را ناکام ساخت و امیدها و آرزوهارا زنده کرد» اظهار داشت: مقاومت فلسطین و لبنان وحدت روح و قلب و وحدت سرنوشت را آشکار ساخت و مقاومت در لبنان از مقاومت فلسطین حمایت کرد تا قدرتمند باشد و از لحاظ معنوی و مادی قوی باشد و ما ایمان داشتیم و ایمان داریم که استراتژی باید حمایت از ملت فلسطین باشد تا از طریق مقاومت خویش بتواند، حقوق و زمین و مقدسات خود را بازگرداند و این تجربه‌ای موفق در لبنان بود، هنگانی‌که لبنانی‌ها به پا خاستند و با عزم و اراده شهید شدند و با عزم و اراده تاریخ را ساختند و همین مقاومت در غزه نیز پیروز شد و می‌تواند پیروز هم بشود، اما مهم آن است که ملت فلسطین راه خود را ادامه دهند و ما حمایت خود را از آنها ادامه دهیم.

  از انقلاب مسالمت آمیز مردم بحرین حمایت می کنیم

  دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به انقلاب مردم بحرین تصریح کرد: ما از انقلاب مسالمت آمیز مردم بحرین ستایش می کنیم و امیدواریم که جلسه گفت‌وگوهای ملی در این کشور بحران ملت بحرین را به نتیجه مورد نظر آنها برساند.

  ستایش از نقش ایران و سوریه در حمایت از مقاومت لبنان

  وی در بخشی دیگری از سخنانش شهادت «حسن شاطری» مسئول ستاد بازسازی لبنان را به ملت و خانواده این شهید تسلیت گفت و اظهار داشت: ما از همه کسانی که در حمایت از مقاومت در لبنان و مقاومت در فلسطین سهیم بوده اند، تشکر می کنیم به ویژه جمهوری اسلامی ایران و سوریه و به این مناسبت، شهادت مهندس حسام خوشنویس(در لبنان به این اسم معروف بود) را تسلیت عرض می نماییم.

  وی با اشاره به برخی اتهامات مطرح شده علیه حزب‌الله مبنی بر دست داشتن در ترور گردشگران اسرائیلی در بلغارستان تاکید کرد که بزرگنمایی رسانه‌ای شدیدی علیه لبنان و لبنانی‌ها از سوی برخی طرف‌های عربی و داخلی در لبنان مطرح شده و برخی مدعی شده‌اند که اسرائیل به لبنان حمله خواهد کرد، آنها پیش‌بینی جنگ بزرگی را کرده اند و متاسفانه این بزرگنمایی آنقدر که از کشورهای عربی دنبال شده، از سوی اسرائیل ترویج نشده است. این رسانه‌های لبنانی و عربی هستند که وعده حمله به این کشور را می دهند.

  وی ادامه داد: من نمی‌خواهم به این اتهام بلغارستان بپردازم، چرا که ما این موضوع را با آرامش دنبال می‌کنیم، اما از سویی عملکرد بد برخی گروه ها در مورد این ادعا را دیده‌ایم. برخی خیلی سریع این اتهامات را پذیرفته و علیه ما اقامه دعوا کرده‌اند و لبنان را در پیامدهای اقتصادی و سیاسی قرار دادن این کشور در لیست ترور بین المللی انداخته و خود را برای براندازی دولت آماده کرده‌اند.

  دبیرکل حزب الله لبنان تصریح کرد که موضع گیری بدتر این است که آنها اعلام کردند اسرائیل به علت این اتهامات به لبنان حمله خواهد کرد، ما از اینکه این گروه ها در لبنان هستند، ابراز تاسف می‌کنیم، اما در این مورد به دو موضوع اکتفا می‌کنم: اسرائیل برای انجام هر حمله‌ای نیاز به بهانه ندارد و منتظر هیچ تحقیقاتی نخواهد ماند. در سال 1982 اسرائیل گروه های فلسطینی را به تلاش برای ترور سفیر اسرائیل در لندن متهم کرد و منتظر اعلام نتایج تحقیقات نیز نماند.

  جنگ در لبنان دیگر برای اسرائیل تفریح نیست/تل‌آویو برای حمله نیاز به بهانه ندارد

  وی افزود: اسرائیل هر موقع بخواهد می‌تواند بهانه ای برای خود درست کند، اما اوضاع امروز فرق کرده است، از دقایق اولیه این حادثه در بلغارستان نتانیاهو اتهام زنی به حزب الله را آغاز کرده، قبل از آن نیز حوادثی در هند ، گرجستان و تایلند انجام شده بود و اسرائیل حزب‌الله را متهم کرده بود، اما هیچ جنگی در این میان آغاز نشد.

  نصرالله تاکید کرد: اسرائیل حساب و کتاب‌ها و پروژه هایی برای خود دارد و در هر درگیری به پیروزی قطعی می اندیشد و بر اساس واکنش ها اقدام به آغاز جنگ نمی کند. ما در تعامل با اسرائیل باید از این ساده انگاری خارج شویم.

  دبیرکل حزب الله تصریح کرد: موضوع دومی که باید به آن اشاره کنم، این است که همه ما لبنانی‌ها باید بدانیم که واقعیت بعد از سال 2000 ایجاد شده و آن این است که اسرائیل هنگامی که به فکر حمله به لبنان باشد، هزاران حساب و کتاب را دنبال می کند و تجربه و اظهارات اسرائیلی ها و مناقشات و مطالعات علمی آکادمی ها و اظهارات سران امنیتی و نظامی سابق اسرائیل و مانورهای نظامی هوایی، دریایی و زمینی آنها این موضوع را مورد تایید قرار داده است.

  وی ادامه داد: همه موارد فوق نشان می‌دهد که اسرائیل می‌داند که باید برای جبهه ای واقعی آماده شود که یک تفریح نیست، الان در میان اسرائیلی‌ها درگیری وجود دارد مبنی بر اینکه آیا اگر وارد جنگ با لبنان شوند؛ می توانند نتایج را تضمین کنند و آیا می توانند شکست دیگری را تحمل کنند یا نه؟

  دبیرکل حزب الله لبنان درباره تهدیدات رژیم صهیونیستی علیه لبنان خطاب به مردم لبنان گفت: امروز به ملت لبنان تاکید می‌کنم که دشمن برای لبنان باید یک میلیون محاسبه بکند زیرا لبنان دیگر عصای شکسته نیست و دیگر مکانی برای تفرجگاه اسرائیل نیست و دیگر کشوری نیست که از سوی یک تیم موسیقی مضحکه قرار گرفته و یا اشغال شود، اوضاع کاملا متفاوت است.

  مقاومت در آمادگی کامل بسر می‌برد

  وی افزود: نیازی به یادآوری آنچه قبلا گفته بودم نیست تا اشتباهی در ارزیابی دشمن و کسانی که به محاسبات دشمن دل بسته‌اند، پیش نیاید، ممکن است برخی‌ها چنین تصور کنند که سوریه وارد درگیری بزرگی شده و در حال حاضر خارج از معادله هر گونه نبردی با دشمن است و سرگرم درگیری داخلی خود است و نمی‌تواند پشتیبان و پلی برای مقاومت باشد و این قصه تنهایی مقاومت و ضعیف بودن آن است و ما به کسانی که اینگونه فکر می‌کنند، می‌گوئیم که این تفکر کاملا اشتباه است و امروز مقاومت در لبنان در نهایت آمادگی است و هرچه نیاز داریم در لبنان هست و نیازی به انتقال آن از سوریه و یا ایران نیست و همه آن چیزی که نیاز داریم در لبنان موجود است.

  هرگز در قبال تجاوز اسرائیل سکوت نخواهیم کرد

  نصرالله اظهار داشت: سخنانی که در گذشته گفتم اسرائیل می‌داند که همه آنها جدی است و اگر بخواهم صدایم را بلند کنم اسرائیل می‌فهمد که به این امر نیاز بوده است اما من با تمام آرامش به اسرائیل هشدار می‌دهم که مقاومت در لبنان در برابر هیچ تجاوزی علیه لبنان و یا اراضی لبنانی، هرگز سکوت نخواهد کرد .

  برای درهم کوبیدن تاسیسات اسرائیل فقط به چند موشک نیاز است

  وی به رژیم صهیونیستی درباره پیامدهای هرگونه تجاوز به خاک لبنان هشدار داد و تصریح کرد: فرودگاه‌ها، بنادر و ایستگاه‌های برق شما در تیررس ماست، به چند موشک نیاز دارید تا اسرائیل را در تاریکی فرو ببریم، ایستگاه برقی هست که می‌گویند 6 ماه زمان نیاز دارد تا دوباره احیا شود آیا این را تحمل می‌کنید؟ آنها می‌دانند که هر چه بنده در گذشته گفته‌ام همه جدی بوده است و به همین دلیل شبانه روز در تلاش هستند، ما امروز به خون پاک و مطهر و عزیز شهدا می‌گوئیم که فرزندان و شاگردان شما عزم قوی و اراده راسخ برای مقابله با هر گونه تجاوز و حفظ وصیت شما را دارند و حسابرسی باز همچنان بازخواهد ماند.

  در مذاکرات نصرالله با رفیق حریری چه گذشت؟

  نصرالله با اشاره به برخی مذاکرات خود با رفیق حریری در مورد مسایل مختلف از جمله اولویت مقاومت در لبنان تاکید کرد: رفیق حریری به من گفت که من با باقی ماندن مقاومت و سلاح مقاومت تا زمان بازگشت اسرا و آزاد سازی مزارع شبعا و تا زمان امضای سازش عادلانه و فراگیر موافقم. این موضوعی بود که هنوز برخی شاهدهای زنده در آن جلسه می توانند به آن شهادت دهند، بعد از شهادت رفیق حریری، حریری پسر گفت که به تمام مذاکرات نصرالله با پدرش متعهد باقی خواهد ماند و ما به همین تعهد شفاهی با او از مواضع خود عقب نشستیم.

  هیچ گروهی به تنهایی قادر به اداره کشور نیست

  دبیرکل حزب الله تمایل خود به مشارکت ملی واقعی را اعلام کرده و گفت که امکان ندارد که هیچ گروه یا مذهبی بتواند کشور را به تنهایی اداره کند و هر کسی این کار را انجام دهد، ریسک بزرگی انجام داده است، ما به این موضوع اعتقاد داریم.

  وی خطاب به گروه مخالف دولت ادامه داد: آنها می گویند که می‌خواهند از رسیدن به سلطه گذشت کنند، این در حالی است که میقاتی یک ماه منتظر آنها بود تا در دولت شرکت کنند، اما آنها رد کردند، ما به دنبال مشارکت هستیم و مشکلی در عقب‌نشینی از برخی مسایل در این‌باره نداریم، ما به لبنان قوی چشم بسته‌ایم که بتواند از خود حمایت کند و غیر از خداوند به کس دیگری جز بازوان ملت و مقاومت و شرکای خود وابسته نباشد. این آرمان شهدا و رهبران ما بود و ما این آرمان را دنبال می‌کنیم.

  سید حسن نصرالله با اشاره به برخی ادعاهای سعد حریری در سخنرانی خود در مراسم هشتمین سال ترور رفیق حریری درباره تشکیل دولت در لبنان تاکید کرد که این موضوع با موافقت نبیه بری و گرفته شدن یک کرسی وزارتی از وی به نفع جریان سنی به دست آمد.

  وی در مورد تامین مالی دادگاه حریری از سوی دولت میقاتی نیز صحبت کرده و گفت: ما مطمئنیم که این اقدام در راستای توطئه علیه حزب‌الله یا از پشت خنجر زدن به مقاومت نیست.

  نصرالله با تاکید بر اینکه با قانون انتخاباتی ارتدوکس موافق است، گفت که اولویت‌های حزب‌الله به دنبال تایید قانون نسبی است، اما ما قانون ارتدوکس را قبول کرده ایم و من گفتم که مسیحیان این قانون را فرصتی برای خود می دانند و ما این فرصت را به آنها می دهیم.

  هر موضعی که درگیری‌های سوریه را به لبنان منتقل کند مردود است

  وی با اشاره به ائتلاف حزب‌الله لبنان با میشل عون در سال 2006 تاکید کرد که در جنگ تموز (33 روزه) نبرد مرگ و زندگی بود و عون در آن زمان موضع ملی اتخاذ کرد، آنهم در زمانی که نابود کردن حزب الله هدف قرار گرفته بود.

  وی در مورد ائتلاف با ولید جنبلاط رهبر دروزی های لبنان نیز گفت که ما موضع وی در قبال سوریه و ایران را فراموش می‌کنیم؛ ما با جنبلاط در مورد این مواضع مبارزه نمی‌کنیم و در صدد این کار نیستیم و جنبلاط در مواضع خود نسبت به مقاومت شفاف است.

  سید حسن نصرالله به اوضاع سوریه نیز اشاره کرده و گفت که هر موضوعی که باعث انتقال درگیری‌های سوریه به لبنان شود، اشتباه است و به نفع لبنان نیست.

   

  لینک کوتاه به مطلب : http://www.roodannews.ir/?p=3794

 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین عناوین

 • دستگیری توزیع کننده مشروبات الکلی دست ساز در رودان
 • اجرای چهارمین مرحله رزمایش احسان و همدلی در رودان
 • پیام تبریک و تقدیر امام جمعه شهرستان رودان به مناسبت هفته بسیج
 • رودان با بیش از ۸۰ برنامه به پیشواز هفته بسیج می‌رود
 • کشف ۶۶۰لیتر مشروبات الکلی دست ساز در رودان
 • نشان برنز المپیاد کشوری فیلم سازان به دانش آموز رودانی رسید
 • ورود پلاک‌های غیربومی به رودان ممنوع است / احضار ۲۱ متولی برگزاری جشن عروسی در رودان
 • هرمزگان هنوز در ابتدای مسیر توسعه و تخصص علمی است
 • افزایش نگران کننده طلاق در رودان / رسانه‌ها می‌توانند نقش بسزایی در حوزه طلاق داشته باشند
 • مروری به وصیت‌نامه شهید “محمداقتداری” /مگذارید سلاحم روی زمین بماند و سنگرم خالی باشد
 • مشارکت پایگاه های بسیج رودان در مقابله با تهدیدکنندگان سلامت جامعه
 • قرارگاه های تحول محلات، گره گشای مشکلات و معضلات رودان
 • مرگ ۸۶۳ هرمزگانی بر اثر ابتلا به کرونا/ سه فوتی جدید در رودان و بندرعباس
 • برخورد قضایی با ۱۰ بانی مراسم عروسی در رودان
 • جوانان، قربانی اصلی گران شدن مسکن هستند
 • وضعیت اماکن ورزشی رودان بسیار تاسف بار می باشد
 • وعده مسئولان برای احداث پل روستای بیدان رودان در حد حرف باقی مانده است
 • صدور ۲۲ مجوز سرمایه‌گذاری در قالب طرح‌های‌ آب بسته‌بندی و آشامیدنی در هرمزگان
 • کمبود متخصص بزرگترین تهدید آینده بخش کشاورزی/فارغ‌التحصیلان با ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان و تولید بذر هیبرید اشتغال می یابند
 • بیش از ۵۰ تن کالای اساسی برای تنظیم بازار در رودان توزیع شده است
 • مروری به وصیت‌نامه شهید علی امیریان جغین/به یاد علی اصغر شش ماهه باش و برای او گریه کن
 • احترام به پدر و مادر مهم‌ترین الگوی ولایت‌مداری است
 • پیش بینی برداشت ۷۹هزار تن خیار سبز در هرمزگان
 • ویدئوهای کمتردیده شده از سخنان جوبایدن
 • کتاب «روزی که شکسپیر به رودان آمد» نوشته یلدا جعفری به چاپ رسید
 • شهردار رودان بازداشت شد
 • تقویت کرسی‌های‌ آزاد‌اندیشی‌ در دانشگاه‌ها ضرورت دارد
 • دانشجویان رودانی در اردوهای جهادی مشارکت بالایی دارند
 • تغییر رئیس جمهور آمریکا تاثیری در برنامه های انقلاب ندارد/ رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی تضمین کننده سلامت جامعه
 • پروژه تولید بذرهای هیبریدی در هرمزگان توسعه می یابد/نهال انواع رقم‌های لیموترش تولید می شود
 • برپایی عروسی ها با جمعیت زیاد در روزهای اخیر بسیار نگران کننده است
 • مسلمانان در برابر توهين به مقدسات سكوت نمی کنند
 • 39 سارق حرفه‌ای در رودان دستگیر شدند
 • ایستادگی ملت ایران نماد استکبارستیزی و حق‌طلبی است/جهش اقتصاد شهرستان رودان در دوران تحریم
 • افول آمریکا با بروز بحران های داخلی اش جدی تر شده است
 • مروری به زندگینامه شهید بختیار رنجبری کمیز/در خواندن نماز غفلت نکنید
 • رودانی ها بیش از یک میلیارد و ۹۲۰ میلیون تومان زکات پرداخت کردند
 • اعتراض مسلمانان در برابر توهین به پیامبر(ص) نشان دهنده زنده بودن اسلام است/ تردیدی در نابودی رژیم صهیونیستی وجود ندارد
 • دستگیری 3متهم مسلح و کشف یک قبضه سلاح جنگی در رودان
 • هیچگونه کمبود روغن در رودان نداریم
 • بیش از هزار و ۷۰۰دانش آموز رودانی در طرح های آموزش قرآن کریم شرکت کرده اند
 • ۸۰ درصد پرونده‌ها در شورای حل اختلاف جغین به صلح ختم شده است
 • فطرت پاک جوانان آمادگی پذیرش حقیقت تاریخ را دارد
 • برگزاری مراسم هفته وحدت در بقاع متبرکه رودان
 • بهترین راه مقابله با دسیسه دشمنان، وحدت بین مسلمانان است
 • بیانیه بسیج دانشجویی رودان در محکومیت اهانت به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص)
 • اقدامات رئیس جمهور فرانسه نشانه ضعف فرهنگی- تمدنی غربی هاست/ هتک حرمت به پیامبر(ص) پلانی از پروژه اسلام ستیزی است
 • شعار مرگ بر فرانسه در شورای اداری رودان طنین انداز شد
 • پیش بینی تولید ۳هزار تن کلزا از مزارع هرمزگان
 • فضای مجازی، پلی برای گسترش و تبلیغ فرهنگ نماز است
 • ۲۱ مورد از وعده‌های متولیان ورزش هرمزگان در رودان بدون عمل مانده است
 • آموزش و پرورش علاوه بر تعلیم و تربیت، رسالت تامین سلامت دانش آموزان را هم برعهده دارد
 • مروری به زندگینامه شهید «یوسف بلالی»/ نماز و صله رحم را فراموش نکنید
 • نهم ربیع الاول سرآغاز ولایت و تجلی حاکمیت مستضعفان است
 • ورود عشایر کوچ رو به مراتع رودان
 • Untitled-1-Recovered123