رودان نيوز
 • کد خبر : 3866
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 7 مارس, 2013 - 09:04
 •   

  اخبار و تحلیل های 17 اسفند 1391

  آبنما نیوز : امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) :ملت ايران و نظام جمهورى اسلامى تسليم‌شدنى نيست.(28/11/91)   1-    درخت و حیات امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) روز گذشته، پس از غرس دو اصله نهال به مناسبت روز درختکاری و تأکید بر کاشت درخت در همه ایام و یادآوری ارزش درخت در آموزه‌های اسلامی، در بیانی گلایه‌آمیز فرمودند: «من گلایه‌‌ای که باید […]

  آبنما نیوز : امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) :ملت ايران و نظام جمهورى اسلامى تسليم‌شدنى نيست.(28/11/91)

   


  1-    درخت و حیات

  امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) روز گذشته، پس از غرس دو اصله نهال به مناسبت روز درختکاری و تأکید بر کاشت درخت در همه ایام و یادآوری ارزش درخت در آموزه‌های اسلامی، در بیانی گلایه‌آمیز فرمودند: «من گلایه‌‌ای که باید بکنم از مجموع مسئولان در مسئله درخت و درختکاری و جنگل و این چیزها، این است که ما اینجا دانه دانه درخت می‌کاریم، اما صدها صدها و هزارها هزارها درخت در جاهایی که نباید قطع شود، بی‌جهت قطع می‌شود.»

  درختکاری یکی از بحث‌های اساسی در موضوع محیط زیست است و با اینکه از معضلات جهانی محسوب می‌شود و ایران نیز با شدت تمام، درگیر آن است، همچنان از لحاظ توجه و اهتمام به آن، بدون هرگونه اولویتی است و سودجویان در سایه امن این بی‌‌اولویتی و نبود تحرک لازم برای پرداختن به آن، با خیالی آسوده با تاراج این منبع عظیم حیات به سودهای کلان دست پیدا می‌کنند و با این سودجویی‌ها حق حیات میلیون‌ها انسان را از بین می‌برند. در کنار توجه مشخص به این مهم، اهتمام ورزیدن جدی به آن، از وظایف حکومت و کلیه مجموعه‌هایی است که به‌نوعی در چارچوب حکومت جای گرفته‌اند. حیات در بود درخت است و ممات در نبود آن.
  2- جنون بی‌درمان!

  مقاومت بی‌وقفه ملت مظلوم فلسطین در دهه‌های گذشته در برابر توطئه‌های صهیونیسم که برای منقاد کردن این ملت انجام می‌گرفت ولی هیچ‌گاه به نتیجه نرسید، صهیونیست‌ها را به‌شدت عصبانی و کینه‌جو کرده است. صهیونیست‌ها منشأ این ایستادگی را آموزه‌های اسلامی می‌دانند؛ از این رو با هر برنامه‌ای که رنگ و بوی اسلامی داشته و انگیزه مبارزه و مقاومت در برابر صهیونیست‌ها را تقویت می‌کند، مقابله می‌کنند. حمله چند روز پیش نظامیان صهیونیست به کلاس آموزش قرآن دختران فلسطینی در مسجدالاقصی و اهانت یکی از نظامیان به قرآن، ناشی از چنین نگرشی است. یکی از نظامیان یورش برده به این کلاس آموزش قرآن با لگدزدن به قرآن، به کتاب مقدس مسلمانان اهانت کرد که منجر به درگیری با فلسطینیان و واکنش برخی گروه‌های فلسطینی و فلسطینیان و شخصیت‌های مسلمان شد. مقامات صهیونیست بر خلاف میل باطنی‌شان برای زدودن اتهام نژادپرستی و افراط‌گرایی دینی و تظاهر به پایبندی به آزادی و احترام به ادیان، هزینه‌های گزافی را صرف تبلیغات می‌کنند و چنین رفتارهای نژادپرستانه را به افراد شخصی و گروه‌های تندرو نسبت می‌دهند؛ اما زمانی که تعهدشان را درباره اخراج شخصی که به قرآن اهانت کرده، زیر پا می‌گذارند و وی به کارش بازمی‌گردد، دروغ‌های آن‌ها که رسوایی در پی دارد، آشکار می‌شود. تکرار این اتفاقات که در پرونده رژیم صهیونیستی بسیار زیادند، تنفر تدریجی و جهانی از این رژیم جعلی را در پی داشته که روزبه‌روز هم به آن افزوده می‌شود.

  چشم‌انداز راهبردهای آمریکا در قبال ایران و سوریه

  خبرگزاری رویترز 5 مارس 2013(15 اسفند) در مقاله‌ای به برنامه هسته‌ای ایران و بحران سوریه پرداخت و نوشت: یک ژنرال ارشد آمریکا روز سه‌شنبه گفت که تلاش‌های آمریکا با هدف جلوگیری از دستیابی ایران به تسلیحات هسته‌ای کارساز نیست؛ اما در عین حال، از تحریم‌های فلج‌کننده و تلاش‌های دیپلماتیک با هدف انزوای جمهوری اسلامی اعلام حمایت کرد. ژنرال جیمز متیس، رئیس فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا در جلسه شنود سنا گفت: «از مسیری که می‌رویم، حمایت خواهم کرد. من تنها دیدگاهی مبهم‌تر در مورد ایران دارم.» ژنرال متیس در مورد بحران سوریه نیز گفت: «شرایط این کشور برای مسلح کردن شورشیان مخالف رژیم بشار اسد بسیار پیچیده است… ما نمی‌خواهیم با حسن‌نیت خود برخلاف مصلحت، افرادی را مسلح کنیم که اساساً دشمنان قسم‌خورده ما هستند.» بیش از 70 هزار سوری در جنگ داخلی سوریه کشته شده‌اند، حدود 860 هزار نفر به خارج از کشور گریخته‌اند و میلیون‌ها نفر درون کشور آواره شده‌اند و یا به کمک بشردوستانه نیاز دارند.
  در ادامه مقاله آمده است: ژنرال متیس پیش‌بینی کرد که سرنگونی رژیم اسد عقب‌نشینی جدی برای ایران خواهد بود و سبب می‌شود ایران به شبه‌نظامیان سوریه را مسلح کند تا شرایطی مانند حزب‌الله لبنان برای این شبه‌نظامیان دست‌نشانده ایجاد کند… سرنگونی رژیم اسد بزرگ‌ترین شکست راهبردی برای ایران طی 25 سال اخیر خواهد بود.» ژنرال متیس در پاسخ به این پرسش که آیا آمریکا برای سناریوی سرنگونی اسد و دوران پس از آن برنامه‌ریزی کرده یا خیر، گفت: «برنامه‌ریزی آرام با متحدان منطقه‌ای برای عملیات‌های ایجاد ثبات پس از سرنگونی رژیم اسد صورت گرفته است و سازمان‌های منطقه‌ای مانند اتحادیه عرب و شورای همکاری خلیج فارس ممکن است در این روند دخیل باشند… برنامه‌ریزی‌هایی با ارتش‌های منطقه صورت داده‌ایم و اساساً چارچوبی برای شبیه‌سازی تحولات آینده طراحی کرده‌ایم… شرایط سوریه همچنان به طور بنیادین غیرقابل پیش‌بینی است، حتی اگر پایگاه قدرت اسد و حوزه نظارت جغرافیایی فرسایش پیدا کند.» ژنرال متیس در پاسخ به این پرسش که آقای اسد چه مدت می‌تواند حداقل در بخشی از سوریه قدرت را حفظ کند، گفت: «واقعاً توانایی پیش‌بینی دقیق این موضوع را ندارم.»

  در پایان مقاله آمده است: ژنرال متیس گفت که از تحریم‌های اقتصادی فلج‌کننده و انزوای دیپلماتیک ایران حمایت کامل می‌کند. وی گفت: «معتقدم ایرانی‌ها تلاش می‌کنند زمان را با گفت‌و‌گوها بخرند، اما نباید به گونه‌ای رفتار کنیم که خواهان گفت‌وگو نیستیم.» در پنتاگون چاک هگل، وزیر دفاع گفت که طی گفت‌و‌گو با همتای اسرائیلی خود اعلام کرده واشنگتن متعهد به جلوگیری از دستیابی ایران به تسلیحات هسته‌ای است.
  اخبار و تحلیل‌ها: اظهارات جیمز متیس حاکی از پیچیدگی بسیار پرونده سوریه و نقش مهم ایران در آن است. نگرانی آمریکایی‌ها از نقش ایران در سوریه به آینده نیز امتداد می‌یابد. صحبت‌های چاک هگل نیز بیانگر تغییرات اساسی در برخورد آمریکا با بحث هسته‌ای ایران است و اینکه عوامل وضعیت‌ساز به‌گونه‌ای چینش شده‌اند که آمریکا ناچار است روند موجود را حفظ کند.

  این یک دستور است…!

  رسانه‌های ضدانقلاب روز گذشته به‌منظور خدشه‌دار کردن چهره مسئولان نظام و تخریب سپاه پاسداران، خبر بی‌پایه و اساسی را با عنوان «طائب به ابطحی: به خاتمی بگو نامزد نشود؛ این یک دستور است!» را منتشر کردند.

  رسانه‌های ضدانقلاب در این خبر مدعی شده بودند که معاون اطلاعات سپاه پاسداران در دیدار با محمدعلی ابطحی به وی گفته است که از خاتمی بخواهد تا در انتخابات نامزد نشود و ابطحی سعی کرده از این پیغامبری استنکاف کند؛ اما طائب به او می‌گوید برو این پیغام را برسان و بگو این یک دستور و حکم است! این درحالی است که این خبرسازی و شایعه‌پراکنی رسانه‌های بیگانه با واکنش جدی محمدعلی ابطحی مواجه شده است.
  وی در این باره در وبلاگ شخصی خود نوشته است: «باور نمی‌کردم این دروغ ساخته‌شده‌ای که از سه هفته پیش به گوش من خورده بود و در محافل خصوصی تکذیب کرده بودم، در سایت‌ها بیاید.»
  در حالی که «بهروز شجاعی» سخنگوی گروه یاری(حامیان خاتمی) خبر برنامه حضور سیدمحمد خاتمی در انتخابات آتی را تکذیب کرد و با بیان اینکه گروه یاری، اولین گروهی بود که در آستانه انتخابات ۸۸ برای دعوت از خاتمی شکل گرفت، گفت: به‌تازگی یک دیدار با آقای خاتمی داشتیم که در آن دیدار به وی پیشنهاد دادیم تا کاندیدا نشود!

  اخبار کوتاه

  *روزنامه انگلیسی ساندی تلگراف عنوان کرد: بخش وسیعی از تظاهرات شهرهای عراق را عناصری از حزب منحله بعث رهبری می‌کنند، به این امید که مجدداً حکومت را در اختیار بگیرند. این روزنامه می‌افزاید: این افراد به دنبال مزایا و مقاماتی هستند که بعد از سرنگونی صدام، آن را از دست دادند، اختیاراتی که طی سه دهه از آن بهره می‌بردند.

  *گروهک تروریستی منافقین که همیشه تلاش کرده تا از فرصت‌های مختلف استفاده کند و اقدامات تروریستی و ضد امنیتی خود را پیش ببرد، امسال نیز با نزدیک شدن به 8 مارس که فمینیست‌ها آن را روز زن می‌خوانند و همچنین چهارشنبه آخر سال، در رسانه‌های خود به تبلیغ و تحریک افراد برای اغتشاش و ناآرامی پرداخته‌اند. «آژانس ایران خبر» یکی از وبگاه‌های منافقین با فعالیت گسترده در شبکه‌های اجتماعی سعی می‌کند این خط را به عوامل خود در دانشگاه‌ها بدهد که باید به بهانه این روز در دانشگاه‌ها تجمعی ولو بسیار کوچک برگزار کنند و سپس فیلم آن را برای این سایت بفرستند.

  *مصطفی تاج‌زاده، از عوامل فتنه 88، با انتشار مطلبی در سایت کلمه نوشت: بار دیگر تأکید می‌کنم که شعار راهبردی ما «انتخابات آزاد» است. وی که هم اکنون دوران محکومیت خود را به دلیل نقش‌آفرینی در فتنه 88 پشت سر می‌گذارد، در این نوشته افزود: این شعار تحت هیچ شرایطی نباید فراموش شود یا مورد کم‌توجهی قرار گیرد. انتساب این سخنان به تاجزاده و انتشار آن در سایت موسوی در حالی است که معاون سیاسی پیشین وزارت کشور در دولت اصلاحات مدعی است در زندان انفرادی به سر می‌برد و به امکانات ارتباطی دسترسی ندارد!

  *محمدرضا عارف در دیدار جمعی از مدیران دولت اصلاحات با انتقاد از دوره اصلاحات گفت: در دوران اصلاحات عده‌ای به دنبال راحت‌طلبی بودند. وی تأکید کرد در آن دوره باید جلوی تندوری‌ها گرفته می‌شد!

  *اسفندیار رحیم‌مشایی با حضور ناگهانی در همایشی با نام «درخت دوستی» که با حضور برخی از هنرمندان در حال برگزاری بود، طی سخنانی با تأکید بر تمدن ایران و تاریخ 2500 سال آن، کوروش را نماد انسان دانست! وی در پایان سخنان خود هم با سخن از بهار اضافه کرد مکتب ما مکتب سبز بهاری است.

  * “جان کری” وزیر خارجه آمریکا، می‌گوید اطمینان دارد که تسلیحات ارسالی از سوی دوستان آمریکا در منطقه به‌دست شورشیان میانه‌روی سوریه‌ می‌رسد! جان کری که پس از دیدارش از عربستان سعودی، در قطر سخن می‌گفت، احتمال رسیدن سلاح‌ها به شورشیان تندرو در سوریه را ضعیف دانست! شورشیان مورد ادعای جان کری تروریست‌هایی هستند که عامل کشتار زنان و کودکان سوری هستند و از هیچ جنایتی رویگردان نیستند!

  *”حمدبن‌خلیفه آل‌ثانی” امیر قطر، به‌تازگی با طارق الهاشمی و نمایندگان برخی از گروه‌های مسلح عراق دیدار کرد و از آن‌ها خواست تا اختلافات کنونی را کاهش دهند تا «ائتلاف عراق» بهتر و استوارتر از ائتلاف مخالفان سوریه ظاهر شود.

  *روزنامه «اسرائیل هایوم» نوشت: الیوت آبرامز از مشاوران و اعضای دولت بوش و عضو ارشد بخش مطالعات خاورمیانه در شورای روابط خارجی آمریکا، در سخنان خود در نشست آیپک اذعان کرد که آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر ایران در بهترین شرایط قرار دارد و این در حالی است که آمریکا و رژیم صهیونیستی در موضع ضعف قرار گرفته‌اند.

  منبع : بصیرت

   


 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین عناوین

 • مادر ورزش‌های جهان در اغمای رسیدگی مسئولان/ اینجا زمین های خاکی میزبان استعدادهای نهفته است
 • ۱۷بیمار کرونایی در هرمزگان جان باختند/وضعیت بحرانی ابتلا به کرونا در هرمزگان همچنان ادامه دارد
 • پخت و توزیع ۱۲هزار پرس غذای گرم به همت بسیج دانشجویی رودان
 • راه یابی ۱۰ثربرگزیده دانش آموزان رودانی به مرحله کشوری دومین جشنواره علمی، پژوهشی پژوهشسراهای دانش آموزی
 • ۲۰ برنامه فرهنگی به‌مناسبت غدیر در رودان برگزار شد
 • ۲۵سری جهیزیه بین زوج های نیازمند رودانی بمناسبت عید غدیر توزیع شد
 • پخت ۵۰هزار پرس غذا در عید غدیر با مشارکت ستاد اجرایی در رودان
 • کمبود فضای آموزشی، تجهیزات و نیروی انسانی مهمترین معضل رودان/۳۰درصد مدارس رودان شیفت چرخشی می باشد
 • یام «غدیر» ولایت پذیری است/شخصیت بزرگ امام علی(ع) از جایگاه عظیمی در بین تمام دنیا برخودار است
 • بیش از سه هزار پرس غذای گرم بمناسبت عید غدیر پخت می شود
 • درخشش تیم ایران در مسابقات اختراعات جهان در ژنو سوئیس/ مدال نقره بر گردن مخترعان هرمزگانی‌
 • امتیاز تیم فوتسال بانوان رودان به فروش می رسد
 • توزیع بیش از هزار پرس غذای گرم در کانون نینوا بخش بیکاه رودان
 • اجرای طرح «تبرکات علوی» در رودان
 • ۶۴ خودرو متخلف کرونایی در رودان اعمال قانون شدند
 • عودت ۵۸۰ خودروی پلاک غیر بومی از مبادی ورودی شهرستان رودان
 • 125رأس دام قربانی به قربانگاه‌های کمیته امداد رودان اهدا شد
 • فعالیت بیش از سه هزار و ۵۰۰نفر در برگزاری انتخابات شهرستان رودان
 • شرکت در انتخابات پایبندی به راه حاج قاسم است
 • دانشگاه «تیلبرگ»: محسن مهرعلیزاده تحصیلات خود را در این دانشگاه به پایان نرسانده استهرع
 • افشاگری وزیر اسبق کشاورزی درباره مدرک تحصیلی مهرعلیزاده/ ماجرای حکم‌های آقای کاندیدا برای خودش!
 • انتخابات ۱۴۰۰ آزمون بدون اشتباه جوانان برای آینده است
 • حضور حداکثری مردم در انتخابات دودمان دشمنان را به خاک سیاه می نشاند/ دولت اسلامی، زمینه حرکت در جهت تحقق اهداف والای الهی است
 • مردم رودان ناظر دومین مناظره انتخاباتی۱۴۰۰
 • بیش از هزار و ۱۰۰ کیسه برنج بین نیازمندان رودانی توزیع شد
 • تکذیب ادعای مطرح شده مبنی بر بدرفتاری یک قاضی با سرباز/ فرد موجود در فیلم قاضی نیست
 • شناسایی موارد مثبت کرونا در هرمزگان باز هم رکورد زد
 • مشارکت حداکثری در انتخابات در شکل گیری آینده ی روشن کشور تاثیر بسزایی دارد
 • عامل ذوب شدن سرمایه مردم در بورس را بشناسید؟
 • فعالان فضای مجازی، نقشی کلیدی و اثرگذار در حضور حداکثری مردم پای صندوق‌های رای دارند
 • رعایت پروتکل های بهداشتی، تنها راه برون رفت از وضعیت بحرانی و قرمز رودان است
 • مروری بر وصیت نامه شهید یونس کهالی پور/ نماز را ترک نکنید و راه امام حسین(ع) راه شما باشد
 • افتتاح دفتر خدمات الکترونیک قضایی در بیکاه رودان
 • ریل گذاری مسیر توسعه با مشارکت حداکثری و انتخاب صحیح انجام خواهد گرفت/ نخبگان به بصیرت افزایی جامعه کمک کنند
 • واکسینه شدن بیش از ۳هزار نفر علیه کرونا در رودان
 • ۱۸واحد صنفی متخلف در هفته قرمز کرونایی رودان پلمپ شد
 • تبلیغات محیطی و عمومی کاندیدای انتخابات در چارچوب الزامات بهداشتی خواهد بود
 • تشدید محدودیت های کرونایی در رودان/ رودان در اوج وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد
 • از سرقت کابل و قطعی برق تا گلایه دانش آموزان از ضعیف بودن اینترنت در رودان
 • مروری بر وصیت نامه شهید عباس جلالی/ به خانه شهیدان سر بزنید
 • گاز به گلخانه های رودان می رسد
 • انتخابات از افتخارات جمهوری اسلامی است
 • توزیع چراغ های خورشیدی در مناطق پرتعارض با حیات وحش در رودان
 • ممنوعیت برداشت و فروش لیموترش در رودان
 • دایر شدن ۱۳۴شعبه اخذ رای در رودان
 • توزیع بیش از هزار و 200پرس غذای گرم به همت دانشجویان رودانی
 • مروری بر وصیت نامه شهید موسی استادی/ دلبسته دنیا نباشید و راهتان راه خدایی باشد
 • جمع آوری ۴۵۰میلیون ریال جهت درمان بیماران و تهیه و توزیع بسته های معیشتی و ماسک در خیرآباد رودان
 • ۸۰۰ سری جهیزیه جهت ترویج ازدواج آسان به همت قرارگاه تحول محلات روستا تهیه و توزیع شد
 • ساخت 20منزل مسکونی و توزیع بیش از 7هزار بسته معیشتی برای نیازمندان رودانی
 • ایجاد اشتغال یکی از مهم ترین اهداف ما در قرارگاه های تحول محلات است
 • کاهش ۴۸۰ درصدی جرم خیزی در کمیز رودان/ گشت های مردم پایه رضویون امنیت را به منطقه هدیه دادند
 • هدف از راه اندازی و تشکیل قرارگاه تحول محلات رفع محرومیت و آسیب های اجتماعی است
 • کاهش ناهنجاری‌ها و کجروی‌ها ثمره ایجاد قرارگاه تحول محلات
 • هر پایگاه بسیج یک تیم ورزشی/ قرارگاه تحول بستری برای رشد استعدادهای بالقوه ورزشی
 • Untitled-1-Recovered123