رودان نيوز
 • کد خبر : 3866
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 7 مارس, 2013 - 09:04
 •   

  اخبار و تحلیل های 17 اسفند 1391

  آبنما نیوز : امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) :ملت ايران و نظام جمهورى اسلامى تسليم‌شدنى نيست.(28/11/91)   1-    درخت و حیات امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) روز گذشته، پس از غرس دو اصله نهال به مناسبت روز درختکاری و تأکید بر کاشت درخت در همه ایام و یادآوری ارزش درخت در آموزه‌های اسلامی، در بیانی گلایه‌آمیز فرمودند: «من گلایه‌‌ای که باید […]

  آبنما نیوز : امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) :ملت ايران و نظام جمهورى اسلامى تسليم‌شدنى نيست.(28/11/91)

   


  1-    درخت و حیات

  امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) روز گذشته، پس از غرس دو اصله نهال به مناسبت روز درختکاری و تأکید بر کاشت درخت در همه ایام و یادآوری ارزش درخت در آموزه‌های اسلامی، در بیانی گلایه‌آمیز فرمودند: «من گلایه‌‌ای که باید بکنم از مجموع مسئولان در مسئله درخت و درختکاری و جنگل و این چیزها، این است که ما اینجا دانه دانه درخت می‌کاریم، اما صدها صدها و هزارها هزارها درخت در جاهایی که نباید قطع شود، بی‌جهت قطع می‌شود.»

  درختکاری یکی از بحث‌های اساسی در موضوع محیط زیست است و با اینکه از معضلات جهانی محسوب می‌شود و ایران نیز با شدت تمام، درگیر آن است، همچنان از لحاظ توجه و اهتمام به آن، بدون هرگونه اولویتی است و سودجویان در سایه امن این بی‌‌اولویتی و نبود تحرک لازم برای پرداختن به آن، با خیالی آسوده با تاراج این منبع عظیم حیات به سودهای کلان دست پیدا می‌کنند و با این سودجویی‌ها حق حیات میلیون‌ها انسان را از بین می‌برند. در کنار توجه مشخص به این مهم، اهتمام ورزیدن جدی به آن، از وظایف حکومت و کلیه مجموعه‌هایی است که به‌نوعی در چارچوب حکومت جای گرفته‌اند. حیات در بود درخت است و ممات در نبود آن.
  2- جنون بی‌درمان!

  مقاومت بی‌وقفه ملت مظلوم فلسطین در دهه‌های گذشته در برابر توطئه‌های صهیونیسم که برای منقاد کردن این ملت انجام می‌گرفت ولی هیچ‌گاه به نتیجه نرسید، صهیونیست‌ها را به‌شدت عصبانی و کینه‌جو کرده است. صهیونیست‌ها منشأ این ایستادگی را آموزه‌های اسلامی می‌دانند؛ از این رو با هر برنامه‌ای که رنگ و بوی اسلامی داشته و انگیزه مبارزه و مقاومت در برابر صهیونیست‌ها را تقویت می‌کند، مقابله می‌کنند. حمله چند روز پیش نظامیان صهیونیست به کلاس آموزش قرآن دختران فلسطینی در مسجدالاقصی و اهانت یکی از نظامیان به قرآن، ناشی از چنین نگرشی است. یکی از نظامیان یورش برده به این کلاس آموزش قرآن با لگدزدن به قرآن، به کتاب مقدس مسلمانان اهانت کرد که منجر به درگیری با فلسطینیان و واکنش برخی گروه‌های فلسطینی و فلسطینیان و شخصیت‌های مسلمان شد. مقامات صهیونیست بر خلاف میل باطنی‌شان برای زدودن اتهام نژادپرستی و افراط‌گرایی دینی و تظاهر به پایبندی به آزادی و احترام به ادیان، هزینه‌های گزافی را صرف تبلیغات می‌کنند و چنین رفتارهای نژادپرستانه را به افراد شخصی و گروه‌های تندرو نسبت می‌دهند؛ اما زمانی که تعهدشان را درباره اخراج شخصی که به قرآن اهانت کرده، زیر پا می‌گذارند و وی به کارش بازمی‌گردد، دروغ‌های آن‌ها که رسوایی در پی دارد، آشکار می‌شود. تکرار این اتفاقات که در پرونده رژیم صهیونیستی بسیار زیادند، تنفر تدریجی و جهانی از این رژیم جعلی را در پی داشته که روزبه‌روز هم به آن افزوده می‌شود.

  چشم‌انداز راهبردهای آمریکا در قبال ایران و سوریه

  خبرگزاری رویترز 5 مارس 2013(15 اسفند) در مقاله‌ای به برنامه هسته‌ای ایران و بحران سوریه پرداخت و نوشت: یک ژنرال ارشد آمریکا روز سه‌شنبه گفت که تلاش‌های آمریکا با هدف جلوگیری از دستیابی ایران به تسلیحات هسته‌ای کارساز نیست؛ اما در عین حال، از تحریم‌های فلج‌کننده و تلاش‌های دیپلماتیک با هدف انزوای جمهوری اسلامی اعلام حمایت کرد. ژنرال جیمز متیس، رئیس فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا در جلسه شنود سنا گفت: «از مسیری که می‌رویم، حمایت خواهم کرد. من تنها دیدگاهی مبهم‌تر در مورد ایران دارم.» ژنرال متیس در مورد بحران سوریه نیز گفت: «شرایط این کشور برای مسلح کردن شورشیان مخالف رژیم بشار اسد بسیار پیچیده است… ما نمی‌خواهیم با حسن‌نیت خود برخلاف مصلحت، افرادی را مسلح کنیم که اساساً دشمنان قسم‌خورده ما هستند.» بیش از 70 هزار سوری در جنگ داخلی سوریه کشته شده‌اند، حدود 860 هزار نفر به خارج از کشور گریخته‌اند و میلیون‌ها نفر درون کشور آواره شده‌اند و یا به کمک بشردوستانه نیاز دارند.
  در ادامه مقاله آمده است: ژنرال متیس پیش‌بینی کرد که سرنگونی رژیم اسد عقب‌نشینی جدی برای ایران خواهد بود و سبب می‌شود ایران به شبه‌نظامیان سوریه را مسلح کند تا شرایطی مانند حزب‌الله لبنان برای این شبه‌نظامیان دست‌نشانده ایجاد کند… سرنگونی رژیم اسد بزرگ‌ترین شکست راهبردی برای ایران طی 25 سال اخیر خواهد بود.» ژنرال متیس در پاسخ به این پرسش که آیا آمریکا برای سناریوی سرنگونی اسد و دوران پس از آن برنامه‌ریزی کرده یا خیر، گفت: «برنامه‌ریزی آرام با متحدان منطقه‌ای برای عملیات‌های ایجاد ثبات پس از سرنگونی رژیم اسد صورت گرفته است و سازمان‌های منطقه‌ای مانند اتحادیه عرب و شورای همکاری خلیج فارس ممکن است در این روند دخیل باشند… برنامه‌ریزی‌هایی با ارتش‌های منطقه صورت داده‌ایم و اساساً چارچوبی برای شبیه‌سازی تحولات آینده طراحی کرده‌ایم… شرایط سوریه همچنان به طور بنیادین غیرقابل پیش‌بینی است، حتی اگر پایگاه قدرت اسد و حوزه نظارت جغرافیایی فرسایش پیدا کند.» ژنرال متیس در پاسخ به این پرسش که آقای اسد چه مدت می‌تواند حداقل در بخشی از سوریه قدرت را حفظ کند، گفت: «واقعاً توانایی پیش‌بینی دقیق این موضوع را ندارم.»

  در پایان مقاله آمده است: ژنرال متیس گفت که از تحریم‌های اقتصادی فلج‌کننده و انزوای دیپلماتیک ایران حمایت کامل می‌کند. وی گفت: «معتقدم ایرانی‌ها تلاش می‌کنند زمان را با گفت‌و‌گوها بخرند، اما نباید به گونه‌ای رفتار کنیم که خواهان گفت‌وگو نیستیم.» در پنتاگون چاک هگل، وزیر دفاع گفت که طی گفت‌و‌گو با همتای اسرائیلی خود اعلام کرده واشنگتن متعهد به جلوگیری از دستیابی ایران به تسلیحات هسته‌ای است.
  اخبار و تحلیل‌ها: اظهارات جیمز متیس حاکی از پیچیدگی بسیار پرونده سوریه و نقش مهم ایران در آن است. نگرانی آمریکایی‌ها از نقش ایران در سوریه به آینده نیز امتداد می‌یابد. صحبت‌های چاک هگل نیز بیانگر تغییرات اساسی در برخورد آمریکا با بحث هسته‌ای ایران است و اینکه عوامل وضعیت‌ساز به‌گونه‌ای چینش شده‌اند که آمریکا ناچار است روند موجود را حفظ کند.

  این یک دستور است…!

  رسانه‌های ضدانقلاب روز گذشته به‌منظور خدشه‌دار کردن چهره مسئولان نظام و تخریب سپاه پاسداران، خبر بی‌پایه و اساسی را با عنوان «طائب به ابطحی: به خاتمی بگو نامزد نشود؛ این یک دستور است!» را منتشر کردند.

  رسانه‌های ضدانقلاب در این خبر مدعی شده بودند که معاون اطلاعات سپاه پاسداران در دیدار با محمدعلی ابطحی به وی گفته است که از خاتمی بخواهد تا در انتخابات نامزد نشود و ابطحی سعی کرده از این پیغامبری استنکاف کند؛ اما طائب به او می‌گوید برو این پیغام را برسان و بگو این یک دستور و حکم است! این درحالی است که این خبرسازی و شایعه‌پراکنی رسانه‌های بیگانه با واکنش جدی محمدعلی ابطحی مواجه شده است.
  وی در این باره در وبلاگ شخصی خود نوشته است: «باور نمی‌کردم این دروغ ساخته‌شده‌ای که از سه هفته پیش به گوش من خورده بود و در محافل خصوصی تکذیب کرده بودم، در سایت‌ها بیاید.»
  در حالی که «بهروز شجاعی» سخنگوی گروه یاری(حامیان خاتمی) خبر برنامه حضور سیدمحمد خاتمی در انتخابات آتی را تکذیب کرد و با بیان اینکه گروه یاری، اولین گروهی بود که در آستانه انتخابات ۸۸ برای دعوت از خاتمی شکل گرفت، گفت: به‌تازگی یک دیدار با آقای خاتمی داشتیم که در آن دیدار به وی پیشنهاد دادیم تا کاندیدا نشود!

  اخبار کوتاه

  *روزنامه انگلیسی ساندی تلگراف عنوان کرد: بخش وسیعی از تظاهرات شهرهای عراق را عناصری از حزب منحله بعث رهبری می‌کنند، به این امید که مجدداً حکومت را در اختیار بگیرند. این روزنامه می‌افزاید: این افراد به دنبال مزایا و مقاماتی هستند که بعد از سرنگونی صدام، آن را از دست دادند، اختیاراتی که طی سه دهه از آن بهره می‌بردند.

  *گروهک تروریستی منافقین که همیشه تلاش کرده تا از فرصت‌های مختلف استفاده کند و اقدامات تروریستی و ضد امنیتی خود را پیش ببرد، امسال نیز با نزدیک شدن به 8 مارس که فمینیست‌ها آن را روز زن می‌خوانند و همچنین چهارشنبه آخر سال، در رسانه‌های خود به تبلیغ و تحریک افراد برای اغتشاش و ناآرامی پرداخته‌اند. «آژانس ایران خبر» یکی از وبگاه‌های منافقین با فعالیت گسترده در شبکه‌های اجتماعی سعی می‌کند این خط را به عوامل خود در دانشگاه‌ها بدهد که باید به بهانه این روز در دانشگاه‌ها تجمعی ولو بسیار کوچک برگزار کنند و سپس فیلم آن را برای این سایت بفرستند.

  *مصطفی تاج‌زاده، از عوامل فتنه 88، با انتشار مطلبی در سایت کلمه نوشت: بار دیگر تأکید می‌کنم که شعار راهبردی ما «انتخابات آزاد» است. وی که هم اکنون دوران محکومیت خود را به دلیل نقش‌آفرینی در فتنه 88 پشت سر می‌گذارد، در این نوشته افزود: این شعار تحت هیچ شرایطی نباید فراموش شود یا مورد کم‌توجهی قرار گیرد. انتساب این سخنان به تاجزاده و انتشار آن در سایت موسوی در حالی است که معاون سیاسی پیشین وزارت کشور در دولت اصلاحات مدعی است در زندان انفرادی به سر می‌برد و به امکانات ارتباطی دسترسی ندارد!

  *محمدرضا عارف در دیدار جمعی از مدیران دولت اصلاحات با انتقاد از دوره اصلاحات گفت: در دوران اصلاحات عده‌ای به دنبال راحت‌طلبی بودند. وی تأکید کرد در آن دوره باید جلوی تندوری‌ها گرفته می‌شد!

  *اسفندیار رحیم‌مشایی با حضور ناگهانی در همایشی با نام «درخت دوستی» که با حضور برخی از هنرمندان در حال برگزاری بود، طی سخنانی با تأکید بر تمدن ایران و تاریخ 2500 سال آن، کوروش را نماد انسان دانست! وی در پایان سخنان خود هم با سخن از بهار اضافه کرد مکتب ما مکتب سبز بهاری است.

  * “جان کری” وزیر خارجه آمریکا، می‌گوید اطمینان دارد که تسلیحات ارسالی از سوی دوستان آمریکا در منطقه به‌دست شورشیان میانه‌روی سوریه‌ می‌رسد! جان کری که پس از دیدارش از عربستان سعودی، در قطر سخن می‌گفت، احتمال رسیدن سلاح‌ها به شورشیان تندرو در سوریه را ضعیف دانست! شورشیان مورد ادعای جان کری تروریست‌هایی هستند که عامل کشتار زنان و کودکان سوری هستند و از هیچ جنایتی رویگردان نیستند!

  *”حمدبن‌خلیفه آل‌ثانی” امیر قطر، به‌تازگی با طارق الهاشمی و نمایندگان برخی از گروه‌های مسلح عراق دیدار کرد و از آن‌ها خواست تا اختلافات کنونی را کاهش دهند تا «ائتلاف عراق» بهتر و استوارتر از ائتلاف مخالفان سوریه ظاهر شود.

  *روزنامه «اسرائیل هایوم» نوشت: الیوت آبرامز از مشاوران و اعضای دولت بوش و عضو ارشد بخش مطالعات خاورمیانه در شورای روابط خارجی آمریکا، در سخنان خود در نشست آیپک اذعان کرد که آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر ایران در بهترین شرایط قرار دارد و این در حالی است که آمریکا و رژیم صهیونیستی در موضع ضعف قرار گرفته‌اند.

  منبع : بصیرت

   


 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین عناوین

 • درخت کاری یک نعمت الهی است/ بزودی هیمنه پوچ آمریکا و حامیانش در منطقه نابود خواهد شد
 • تزریق گاز به بیش از ۱۰ محله شهر رودان
 • بزرگ‌ترین ملک آموزش‌وپرورش هرمزگان به مساحت ۱۱۹ هکتار سنددار شد
 • مروری بر وصیت نامه شهید جعفر افساء/ همانند مردم کوفه امام امت را تنها نگذارید
 • تشدید نظارت بر اصناف شهرستان رودان/ 27 واحد صنفی و کارگاهی در رودان پلمپ شدند
 • اهدای اعضای بدن زن جوان رودانی جان ۳نفر را نجات داد
 • کرونا مانع از سفر تیم فوتسال بانوان رودان به اهواز شد
 • پدران شهدا الگوی برتر ایثار، استقامت و فداکاری‌اند
 • اقتصاد بیمار را باید درمان کرد، نه مُسکِن زد/ رای مردم، رای اعتماد به حاکمیت این نظام مقدس است
 • جشنواره ورزشی «سردار سلیمانی» در رودان پایان یافت
 • اخذ برگ سوء پیشینه برای ثبت نام در انتخابات شوراهای الزامی است
 • توزیع بسته‌های معیشتی توسط جهادگران رودانی در بیکاه
 • مشکل مالی دغدغه اصلی تنها نماینده هرمزگان در لیگ برتر فوتسال بانوان کشور
 • کمترین دغدغه مسائل آموزشی را در شهرستان رودان داریم/ باید خود برای زندگی در زیست بوم جدید آماده کنیم
 • مروری بر وصیت نامه شهید علی ترکی‌زاده/مرگ بر آمریکا یادتان نرود
 • ذخیره سازی بیش از ۷۰۰ تن پرتقال شب عید در رودان
 • مردم در این شرایط سخت بیش از پیش قدردان معلمان هستند/ تربیت نسل آینده کشور در گرو داشتن معلمان با نشاط است
 • «کرونا» روستای هیزبندگان رودان را قرنطینه کرد
 • پلمب ۷ واحد صنفی کارگاهی در رودان
 • دستگیری سارقان منازل در رودان
 • طرح کمربند سبز در رودان احیا می شود
 • مروری بر وصیت نامه شهید احمد دیداری/خواهرانم حجاب شما از قطره خون من کوبنده‌تر است
 • زمینه اشتغال بیش از ۴۰۰ نفر در رودان به برکت وقف/سازمان اوقاف از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی برای اجرای طرح‌های ماندگار استقبال می‌کند
 • آغاز واکسیناسیون فلج اطفال در رودان، جاسک و بشاگرد
 • تیم فوتسال بانوان هیات رودان مس کرمان را شکست داد
 • کشف بیش از۴تن لیمو خشک قاچاق در رودان
 • آسایش و امنیت نظام مرهون خون پاک شهیدان است
 • راهپیمایی باشکوه خودرویی و موتوری ۲۲ بهمن در رودان
 • مقام معظم رهبری به معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی بویژه به جوانان تاکید دارند
 • مروری بر وصیت نامه شهید موسی استادی/ از شما میخواهم امام امت را تنها نگذارید
 • ایران اسلامی با همۀ فشارهای سخت نظامی و اقتصادی، بر بلندای قلّۀ عزت است
 • شجاعت‌ رزمندگان اسلام وحدت‌آفرین است/ انقلاب اسلامی معجزه الهی بود
 • انجام ۷ هزار تست کووید ۱۹ در شهرستان رودان
 • دهه فجر فرصتی برای تجدید میثاق با آرمان های انقلاب است
 • نگران هیچ تعرض و تهاجمی از سوی دشمنان نیستیم
 • برتری قاطعانه دختران رودان برابر نماینده شیراز
 • ما مردم بی نظیر و ممتازی قبل، حین و بعد از انقلاب داشتیم/عاملان ترور سردار سلیمانی هرگز روی خوش نخواهند دید
 • ۱۰ طرح در رودان با حضور استاندار هرمزگان به بهره‌برداری رسید
 • ورزش ابزاری برای مبارزه با تهاجم فرهنگی می باشد/ باغداران رودانی نیاز به حمایت و مساعدت دولت دارند
 • قدم‌های محکم جهادگران رودانی برای یاری نیازمندان
 • مسئولان باید با کتاب و کتابخوانی عجین باشند/ با اهدای کتاب و وقف کتاب فرهنگ کتابخوانی را در جامعه نهادینه شود
 • بدگویی و بدزبانی در جامعه باید جمع شود و ادب اسلامی در سخن گفتن گسترش یابد/ به نگاه کالایی و ابزاری غرب به زن سراپا اعتراض هستیم
 • پلمپ ۳ واحد صنفی به علت تخلفات کرونایی در رودان
 • رابطه دوستانه در خانواده، اعتماد به نفس کودکان را بالا می برد
 • افتتاح ٣ طرح در سومین روز از دهه فجر در رودان
 • حضور بانوان فوتسالیست رودانی در لیگ برتر بسیار ارزشمند است/ توهین و نسبت دادن خبرگزاری ها و سایت ها زیبنده تیم فوتسال بانوان رودان نیست
 • مروری بر وصیت نامه شهید مراد خسروی/ حساسیت شهید خسروی به ادای دین به تیم فوتبالش
 • ۴۰۰ واحد مسکن برای نیازمندان در رودان احداث می شود
 • رژه موتوری بسیجیان رودانی در اولین روز از دهه فجر
 • زنگ انقلاب در رودان نواخته شد
 • بیش از ۶۰ پروژه عمرانی هم‌زمان با دهه فجر در رودان افتتاح و کلنگ زنی می شود
 • ایثار و صبر در فرهنگ اسلامی نشانه ایمان است
 • کلنگ مدرسه ۳ کلاسه خیرساز در روستای خیرآباد رودان به زمین زده شد
 • ایجاد فضای شور و نشاط انتخاباتی مهمترین رسالت فرمانداران و بخشداران/ جشن های سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برگزار شود
 • آستان مقدس امامزادگان، قطب های فرهنگی هر منطقه هستند/ توسل به حضرت زهرا(س) رمز پیروزی هر کاری می باشد
 • Untitled-1-Recovered123