رودان نيوز
 • کد خبر : 459
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 16 آوریل, 2013 - 04:24
 •   

  مشروح گفت و گو / دیدار نماینده مردم شرق هرمزگان با شورای شهر رودان

  رودان نیوز : نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در راستای آگاهی از مشکلات شهری رودان با اعضای شورای اسلامی این شهر دیدار و از نزدیک در جریان مشکلات خدمات رسانی به شهروندان رودانی قرار گرفت. به گزارش رودان نیوز ، محمد عابدینی رئیس شورای شهر رودان در ابتدای این نشست ضمن عرض […]

  رودان نیوز : نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در راستای آگاهی از مشکلات شهری رودان با اعضای شورای اسلامی این شهر دیدار و از نزدیک در جریان مشکلات خدمات رسانی به شهروندان رودانی قرار گرفت.

  به گزارش رودان نیوز ، محمد عابدینی رئیس شورای شهر رودان در ابتدای این نشست ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری حضرت فاطمه (س) و تأکید بر سرلوحه قرار دادن شعار “حماسه سیاسی – حماسه اقتصادی ” ابراز امیدواری کرد : امسال  با همراهی و همگامی تمامی مسئولان  ، خدمات و عمران شهری در رودان شتاب بیشتری به خود بگیرد.

   

  عابدینی افزود : علی رغم اینکه منایع درآمدی شهرداری در سال گذشته بسیار محدود و ناچیز بود ، اما فعالیت های خوبی در حوزه عمران و خدمات عمومی صورت گرفت.

   

  رئیس شورای شهر رودان در این نشست تمامی شهروندان رودان را صاحب حقوق شهروندی مشترک و مطالبات آنان را به حق قلمداد و اضافه کرد : به واسطه گسترش فضای شهری  و وجود 21 محله به هم پیوسته ، مشکلات و معظلاتی برای خدمات رسانی به شهروندان وجود دارد که نیازمند افزایش اعتبارات از ناحیه دولت برای خدمات رسانی به این قشر محروم و حامی همیشگی انقلاب و نظام اسلامی است.

   

  اسحق مداح از اعضای شورای شهر رودان نیز در این نشست “ضمن تمجید از عملکرد شهردار رودان” ،” تأمین هزینه های جاری و پرداخت بخش اعظمی از  دیون شهرداری به دیگر  دستگاه ها ؛ که در سنوات گذشته حادث شده بود  را ناشی از یک مدیریت خوب با توجه به محدودیت اعتبارات در سال گذشته عنوان و تصریح کرد” :  برخی افراد نظرات شخصی خود را در اذهان پراکنده می کنند و  فکر می کنند شهرداری یک منبع لایزال درآمدی دارد  و  به مانند سایر دستگاه ها بودجه ای به آن اختصاص می یابد و باید خدمات رسانی کند .

   

  مداح اضافه کرد : تا به حال شورای شهر تریبونی در اختیار نداشته است که بتواند حرف دل خود را به اطلاع همشهریان رودانی برساند ، و  هیچ فردی نیز  به واسطه ی فعالیت هایی که شهرداری رودان علی رغم تمام مشقت ها و اعتبارات محدود انجام داده ؛ تقدیر نکرده است ، با این وجود  این مجموعه نیازی به تقدیر ندارد ، و معتقدیم هر کس برای رضای خدا تلاش کند ، خداوند شاهد و ناظر بر اعمال اوست .

   

  این عضو شورای شهر رودان سیاست های دولت در گذشته مبنی بر توسعه عمران و بهداشت روستایی ، توسعه شبکه آب و برق در روستاها را امری ضروری ارزیابی و تصریح کرد :  توقعات برای توسعه مناطق محروم بالاخص روستاها در اویل شکل گیری انقلاب اسلامی و پس از جنگ تحمیلی سبب شد که شهر رودان و مناطق شهری شرق هرمزگان  به لحاظ توسعه شهری عقب بیفتد  و اعتبارات عمرانی ناچیزی از سال های دور تا کنون به این  شهر اختصاص یافته است که خدمات رسانی به شهروندان را مختل کرده است.

   

  مداح در بخش دیگری از این نشست به برخی مشکلات شهری در رودان اشاره کرد که به اذعان وی ،مجموعه شهرداری به تنهایی نمی تواند بار آن را به دوش بکشد و آن را ثمره ناهماهنگی و بی توجهی به خواسته های مردمی دانست.

   

  وی بزرگراه بندرعباس – رودان ، که می توان اکنون از ان به عنوان “شاهراه اصلی شرق کشور” نام برد را نمونه بارز این بی توجهی به خواسته های مردمی عنوان کرد و گفت :  ورودی شهر رودان که جزئی از این پروژه بزرگ است پروژه ای است  که استاندار وقت توقع داشت شهردار وقت یک ماهه و با  100 میلیون تومان این  پروژه را به اتمام برساند ،  اما همین پروژه با اعتباری بالغ بر 4 میلیارد و 350 میلیون تومان به اداره راه و شهرسازی واگذار شد .

  مداح افزود : ورودی شهر رودان که می توانست به مانند دیگر نقاط مسکونی که در مسیر این بزرگراه قرار دارد به صورت یک پل روگذر احداث شود ، اکنون دچار مشکلات عدیده فنی است و همین مشکلات فنی و از جمله روشنایی ناکافی در مناطق مسکونی در مسیر این بزرگراه ، منجر به از دست دادن جان چند تن از شهروندان رودانی شده است.

   

  تغییر کاربری برخی  زمین های حوزه شهر ی از کشاورزی به مسکونی نیز از جمله موارد مورد اشاره این عضو شورای شهر رودان بود که وی  از سید عبدالکریم هاشمی نخل ابراهیمی نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی خواست نسبت به پیگیری و حل این مشکل ،مبادرت ورزد.

   

   دیدار نماینده مردم شرق هرمزگان با شورای شهر رودان

   

  محمد آزادی دیگر عضو حاضر شورای شهر رودان در این نشست بود که ضمن تقدیر از حضور نماینده مردم شرق هرمزگان برای بررسی مشکلات شهروندان رودانی ،  و یادآوری این موضوع که اعتبارات تخصیصی به شهر داری ها حذف شده است و شهرداری ها باید خود درآمدزایی و خدمات رسانی کنند افزود :   شهرداری رودان در حال حاضر  از طریق درآمد پیمانکاری اداره می شود ، که با توجه به نیاز شهر رودان در حوزه عمران و خدمات شهری و نیز  طیف وسیعی از مطالبات شهروندان باید به شهر رودان و دیگر شهر های شرقی استان نگاه ویژه ای شود.

   

  آزادی همچنین به اهمیت هدایت آبهای سطح الارضی در رودان اشاره کرد و گفت  : به این منظورکانالی به طول 500 متر  ، عرض شش متر و ارتفاع سه متر از چهار سال پیش برای جلوگیری از آسیب آبهای سطح الارضی که معمولا” پس از بارندگی خسارات زیادی را به باغ ها و مزارع وارد می کند و نیز باعث آبگرفتگی محلات رودان می شود احداث شده است که متأسفانه این طرح نیز به دلیل کمبود اعتبارات ناتمام مانده است.

   

  وی ادامه داد : اعتباراتی که به شهرهای شرق هرمزگان تخصیص داده می شود با توجه به وسعت، جمعیت و محرومیت این مناطق بسیار ناچیز است.

   

  آزادی به کمبود نیروی انسانی متخصص و کارآمد در مجموعه شهرداری رودان  نیز اشاره کرد و گفت : شهرداری رودان  در بخش های مختلف 132 نفر نیروی انسانی دارد که از این تعداد تنها 5 نفر دارای مدرک کارشناسی هستند .

   

  وی افزود : ما نیروی انسانی کارآمد که نیاز  شهرداری در بخش های مختلف را برطرف کند در دسترس داریم ، اما قوانینی که در وزارت کشور وجود دارد این اجازه را به ما نمی دهد که نسبت به بکارگیری این افراد اقدام کنیم ، این در حالی است با توجه به گسترش خدمات الکترونیکی دولت و به روز شدن خدمات و نیز عدم آشنایی بسیاری از نیروهای شاغل با خدمات دهی الکترونیکی ، نیازمند  نیروی انسانی متخصص هستیم که متأسفانه در شرایط فعلی این امکان به لحاظ قانونی برای ما میسر نیست.

   

  سید محمد رضا سجادی نایب رئیس شورای اسلامی شهر رودان نیز در این نشست ،  بر توسعه کانال احداثی در راستای هدایت آب های سطح الارضی برای جلوگیری از آسیب به باغات و مزارع  تأکید کرد.

   

  سید عبدالوهاب هاشمی شهردار رودان  دیگر سخنران این نشست بود که فعالیت های  انجام شده در طول یک سال گذشته را  بیشتر از توان مالی و اعتبارات شهرداری عنوان کرد .

   

  هاشمی گفت : شهرداری رودان برای تأمین بخشی از اعتبارات خود با عقد قراردادی به ارزش ریالی 38 میلیارد ریال با اداره راه و شهرسازی  ؛ زیر سازی ، جدول کشی و  آسفالت مسکن مهر در این شهرستان را به عنوان پیمانکار بر عهده گرفت ؛ از مجموع میلغ قراداد ، مقرر شد که 18 میلیارد ریال آن توسط تعاونی های مسکن مهر  یعنی به ازای هر واحد ، 10 میلیون ریال برای زیر سازی و تسطیح معابر ،  در وجه شهرداری به عنوان پیمانکار پرداخت شود که از این مبلغ ،  اداره راه و شهرسازی  تا کنون تنها 7 میلیارد ریال آن را پرداخت کرده است و طی جلسه ای که  اوایل سال جاری برگزار شد به دستور استاندار مقرر شد با پیگیری فرماندار از طریق شورای تأمین شهرستان به شهرداری پرداخت شود که هنوز محقق نشده است.

   

  وی در ادامه به توسعه فضای شهری و مشکلات فراروی آن نیز اشاره کرد و گفت : تخریب خانه های قدیمی و توسعه فضای شهری در رودان نیازمند اعتبارات است که با توجه به کمبود اعتبارات ، در این بخش با مشکل مواجه شده ایم.

   

  شهردار رودان در پایان گزارشی از عملکرد شهرداری در سال گذشته را ارائه و از نماینده مردم میناب ، رودان ، جاسک ، سیریک و بشاگرد در مجلس شورای اسلامی خواست تا نهایت تلاش خود را در راستای حل مشکلات شهروندان رودانی بکار گیرد.

   

  از حواشی نشست نماینده مردم شرق هرمزگان با اعضای شورای اسلامی شهر رودان می توان به اعلام عدم کاندیداتوری  اعضای  کنونی  شورای اسلامی  شهر رودان در انتخابات چهارمین دوره شوراهای اسلامی اشاره کرد.


 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین عناوین

 • لزوم تعویض اسناد دفترچه‌ای به سند کاداستری
 • توزیع 14هزار قرص نان در رودان
 • اولین محموله کمک شهرستان رودان به منطقه زلزله زده سایه خوش ارسال شد
 • خدمت رسانی بی وقفه سپاه در مناطق زلزله زده غرب هرمزگان/ اعلام آمادگی سپاه امام سجاد (ع) در ساخت منازل تخریبی
 • وزیر نیرو دستور بسیج امکانات برای تامین نیاز آبی مناطق زلزله زده را داد/ استقرار چهار تانکر برای آبرسانی سیار در سایه خوش و روستاهای مجاور
 • از فوت ۵ نفر از شهروندان تا تعطیلی تمامی ادارات دولتی/ دستور وزیر بهداشت برای رسیدگی فوری به آسیب دیدگان زلزله زدگان
 • خانواده در فرهنگ اسلامی یک کشور کوچک محسوب می شود/ حقوق بشر آمریکایی دروغی بزرگ است
 • کنکور سراسری با حضور یکهزار و ۵۸۶ داوطلب از فردا در رودان آغاز می شود
 • منزل۱۷نیازمند کمیز رودان ایزوگام‌ و مرمت شد/ ۲۳خانه این روستا در لیست خدمت
 • نیروی دریایی سپاه تا هر جا که بتواند برای مردم خدمت گذار خواهد بود
 • قصه تکراری لیمو، غصه هرساله باغداران / کشاورزان و باغداران رودانی از افت قیمت و نبود صنایع تبدیلی گلایه دارند
 • واکسیناسیون و نجات جان ۲۵۰ هزار ایرانی در سال/ ۲ سال و نیم مبارزه همزمان با «کرونا» و «تحریم دارو و واکسن»
 • نهضت بسیج سازندگی در راه آبادانی روستاهای رودان/ جهادگران بسیجی به دنبال گره‌گشایی از مشکلات مردم
 • زنگ هشدار کاهش جمعیت به صدا در آمده است/ مردم به شایعات فضای مجازی دامن نزنند
 • دانش آموزان رودانی یک مقام نخست و دو عنوان برگزیده جشنواره نوجوان خوارزمی را از آن خود کردند
 • افزایش شمار تب کریمه کنگو در هرمزگان به ۶نفر
 • وضعیت کرونایی همه شهر‌های هرمزگان به جز جاسک آبی است
 • فوتبالیست رودانی به تیم ملی دعوت شد
 • پیگیری جهت جذب اعتبارات اولویت اول مدیران شهرستان باشد
 • حضور خدام امام رضا(ع) نسیم روح بخش رضوی را در شهرستان رودان طنین انداز کرد+تصوير
 • ۱۷تن انبه قاچاق در رودان کشف شد
 • امام بزرگوار روح جمهوری اسلامی است/ اعتقاد مردم و گرایش آنها به دین و انقلاب، امروز از اول انقلاب بیشتر است
 • جهاد با هدف برطرف کردن آسیب های آموزشی در دوران کرونایی/جهاد آموزشی آموزگاران رودانی در دوران کرونایی قابل تحسین است
 • همراهی و مشارکت دو هزار و 500جوان و نوجوان در فعالیت های جهادی و فرهنگی کانون علویون رودان
 • زمین لرزه ۴٫۵ ریشتری جناح هرمزگان را لرزاند
 • نقش اثرگذار مراکز مشاوره پلیس در ارتقاء سطح آگاهی عمومی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی
 • ۳۲۰ برنامه آموزشی با محوریت فرهنگ سازی و ارتقای مشارکت عمومی اجرا شد/۳۷ گونه زیستی در هرمزگان با خطر انقراض مواجه هستند
 • ۷۴متهم در اجرای طرح ارتقاء و امنیت اجتماعی در رودان شناسایی و دستگیر شدند
 • فیلم‌ کوتاه “مادر فرشته” در رودان اکران شد/رونمایی از تصویر دیجیتال شهیده آرزو باهو
 • اعطاء بیش از هزار و ۴۰۰دستگاه لوازم خانگی به سیل‌زدگان رودان توسط بنیاد علوی
 • یادواره شهدای روستای سکل رودان برگزار شد+عکس و فيلم
 • عطر شهید گمنام در رودان پیچید+عکس
 • شهدا ارزشمندترین سرمایه های نظام و انقلاب هستند/ روحیه جهادی عامل پیش برد کارهاست
 • قتل زن ۳۸ساله در رودان/ قاتل در کمتر از ۲۴ساعت دستگیر شد
 • همخوانی سرود “سلام فرمانده” در رودان| گزارش تصویری
 • شکار غیرمجاز قوچ وحشی در رودان/ صیاد متخلف دستگیر شد
 • گزارش تصویری| بازخوانی سرود سلام فرمانده توسط دهه نودی های رودانی
 • رزمایش بزرگ جهادگران فاطمی در رودان برگزار شد/ گروه‌های جهادی در عرصه‌های مختلف پیشرو بوده اند
 • دامداران رودانی ضدعفونی آبشخورها را جدی بگیرند/ مایه کوبی بیش از ۱۴۰هزار راس دام از سال گذشته تاکنون
 • اقدامات اساسی در حوزه آب بخش رودخانه رودان صورت می گیرد/ نقش موثر شوراها و پیگیری های مستمر آنان در رفع مشکلات حوزه آب
 • کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در رودان راه اندازی می شود
 • افتخارات نوجوان رودانی در سینمای کشور/ تمام تلاشم را برای شناساندن فرهنگ و رسوم شهرم واستانم می گذارم
 • «آزادی فلسطین»، در صدر توییتر جهان قرار گرفت
 • زنده نگه داشتن روز قدس یعنی بیداری ملت ها علیه اسرائیل غاصب/ جامعه باید قدردان زحمات و تلاش های مقام معلم باشد
 • شعار انقلاب حمایت از فلسطین و محو رژیم صهیونیستی/ روز قدس، روز اسلام است
 • ۲۵سری جهیزیه به نوعروسان رودانی اهداء شد
 • ترخیص خودروها و موتورسیکلت‌هاي توقيفي تا عید فطر در رودان ادامه دارد
 • اعلام حمایت از مردم مظلوم فلسطین، اعلام بیزاری از دشمنان اسلام است
 • جام رمضان رودان| چهره چهار تیم برتر مشخص شد
 • اتحاد مسلمانان در حمایت از مردم مظلوم فلسطین کابوسی برای رژیم صهیونسیتی/ اهانت به قرآن کریم اهانت به همه ادیان و کتب الهی است
 • هشتگ #علمداران_خلیج _فارس جزو برترین های توییتر فارسی شد
 • مصیب داوری چهره برگزیده سال هنر انقلاب در هرمزگان شد+ عکس
 • مرحله سی و دوم رزمایش مواسات و همدلی در رودان/ 4هزار بسته معیشتی بین نیازمندان شهرستان رودان توزیع شد
 • مادر شهید معظم «علی سرحدی» به فرزند شهیدش پیوست
 • رودانی ها بیش از 240هزار دوز واکسن کرونا دریافت کرده اند/ واکسینه شدن فقط 21درصد از گروه سنی 5 تا 12 ساله رودان علیه کرونا
 • Untitled-1-Recovered123