رودان نيوز
 • کد خبر : 1048
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 28 آوریل, 2013 - 14:18
 •   

  کار رئیس‌جمهور مبارزه با فساد است نه افشاگری

  کاندیدای جبهه پایداری در انتخابات هجمه به سپاه را ناجوانمردانه و غیر صحیح خواند و گفت: سپاه وارد مصادیق در انتخابات نخواهد شد و ما اصلا نگران فعالیت‌های سپاه در انتخابات نیستیم. کامران باقری لنکرانی داوطلب انتخابابات ریاست جمهوری امروز در برنامه نشست خبری خود در پاسخ به این سوال که اظهارات رئیس جمهور در […]

  کاندیدای جبهه پایداری در انتخابات هجمه به سپاه را ناجوانمردانه و غیر صحیح خواند و گفت: سپاه وارد مصادیق در انتخابات نخواهد شد و ما اصلا نگران فعالیت‌های سپاه در انتخابات نیستیم.

  کامران باقری لنکرانی داوطلب انتخابابات ریاست جمهوری امروز در برنامه نشست خبری خود در پاسخ به این سوال که اظهارات رئیس جمهور در سفر استانی هیئت دولت را چگونه ارزیابی می‌کنید، گفت: در زمینه فساد شکایاتی به قوه قضائیه ارسال می‌‌شود. البته نکته‌ای که باید به آن توجه کرد این است که این وظیفه دولت است که زمینه فساد را از بین ببرد و از رئیس جمهور توقع افشاگری نیست.

  وی خاطرنشان کرد: توقع می‌رفت که در این 8 سال زمینه فساد از بین برود. اینکه به گونه‌ای صحبت کنیم که می‌خواهیم افشاگری کنیم، آن را رویکرد مناسبی برای اداره کشور نمی‌بینیم.

  عضو شورای مرکزی جبهه پایداری ادامه داد: عده‌ای نیز می‌گویند ما می‌خواستیم در این زمینه اقداماتی را انجام دهیم، اما نگذاشتند که ما این را هم صحیح نمی‌دانیم.

  لنکرانی با بیان اینکه مطالبه مردم و رهبری مبارزه با فساد است، افزود: شعار این دولت در دور پیش همین موضوع بود (مبارزه با فساد) ؛ اما معتقدم در این حوزه سستی صورت گرفته و باید پاسخگوی مردم و رهبری باشیم.

  وی تاکید کرد: بخش مهمی از مبارزه با فساد همکاری با قوه قضائیه است. نباید فکر کنیم که کشور را فقط یک قوه می‌چرخاند. این فکر درستی نیست. نظام ما برگرفته از مردمسالاری دینی است و در این نظام هر سه قوه حضور دارند و باید با هم تعامل داشته باشند، از این رو معتقدم مبارزه با فساد با تعامل 3 قوه به سرانجام می‌رسد.

  کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه باید نقدها را پذیرفت، اظهار داشت: نقدپذیری باور ماست و اگر کسی از ما نقد کرد، باید آن را هدیه الهی بدانیم نه اینکه ناراحت و عصبانی شویم. البته خیلی وقت‌ها این نقدها مشوقانه نبوده و در جهت انتقام‌جویی ابراز شده است، اما باز باید این انتقامجویی‌ها را هم به نحوی پذیرفت و به نوعی از آنها استفاده کرد.

  باقری لنکرانی در ادامه ارتباط با نخبگان را ضروری دانست و افزود: اگر بنده در انتخابات رای بیاورم، تا زمان تنفیذ که حدود 40 روز خواهد شد، از شبکه نخبگان در برنامه‌ریزی‌ها استفاده خواهم کرد.

  وی در پاسخ به این سوال که آیا از داوطلبان فعلی انتخابات ریاست جمهوری در کابینه خود استفاده خواهید کرد یا نه؟ گفت: کابینه در قالب هیئت دولت و با حضور شخصیت‌های حقوقی شناخته می‌شود. کابینه شرکت سهامی نیست و هر کس که به فکر اعتلای کشور باشد می‌تواند در آن حضور داشته باشد و هر کدام از داوطلبان نیز که این نگاه را داشته باشند، می‌توانند در کابینه باشند.

  عضو شورای مرکزی جبهه پایداری در ادامه درباره نگاه خود به حوزه اقتصادی کشور، افزود: من در این باره در کنگره کانون دانشگاهیان مفصل صحبت کردم، اما اگر بخواهم به نکات دیگری نیز بپردازم باید بگویم که عده‌ای بر این باورند که مشکلات اقتصادی در این دولت ایجاد شده است در حالی که در این دو سال مشکلات اقتصادی تشدید شده است و نباید همه این موارد را فقط مخصوص به حال حاضر دانست.

  لنکرانی با اشاره به تحریم‌های کشورهای غربی علیه ایران نیز اظهار داشت: تحریم‌ها نیز فشارهایی را بر ما وارد کرد، اما ما می‌توانیم با توجه به ظرفیت‌هایی که داریم از این تحریم‌ها عبور کنیم.

  وی در خصوص هدفمندی یارانه‌ها هم گفت: هدفمندی‌ یارانه‌ها نیز دارای نقاط مثبتی است که باید آن نقاط مثبت را در برنامه‌های اقتصادی در نظر گرفت.

  کاندیدای جبهه پایداری در انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه مردم از نظر معیشتی تحت فشار هستند، افزود: برنامه دولت یازدهم باید توجه به وضعیت معیشتی 5 دهک پایین جامعه باشد.

  لنکرانی در پاسخ به این سوال که آیا در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری از بانوان در کابینه خود  استفاده خواهد کرد، تصریح کرد: ظرفیت خوبی در بین بانوان کشور وجود دارد و این ظرفیت‌ها را می‌توان در دولت یازدهم مورد توجه قرار داد. اما اینکه از چند نفر از خانم‌ها استفاده می‌کنیم، بستگی به شایستگی‌ها و سمت‌ها دارد.

  وی  اضافه کرد: البته برخی از مشاغل نیز فقط مخصوص بانوان هستند که در این راستا می‌توان از سمت مشاور رئیس جمهور در امور خانواده و زنان نام برد.

  عضو شورای مرکزی جبهه پایداری در ادامه این نشست خبری درباره اینکه آیا به پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری امیدوار هستید، گفت: این مردم هستند که باید انتخاب کنند. اما ما به پیروزی امیدواریم و معتقدیم مردم ما به این بلوغ رسیده‌اند که خود انتخاب کنند. ضمن آنکه در ادوار گذشته هم دیدیم که سلیقه‌های مختلف وارد عرصه انتخابات شدند و این نشان می‌دهد که آرای مردم در کشور تصنعی نیست.

  باقری لنکرانی در پاسخ به این سوال که با توجه به انتقادهایی که به احمدی‌نژاد دارید، چرا در سال 88 از وی طرفداری کردید، افزود: اگر ما به آن دوره از انتخابات برگردیم، در بین آن 4 کاندیدا علی‌رغم تمامی دلخوری‌هایی که پیدا کرده‌ایم، باز به آقای احمدی‌نژاد رای می‌دهیم.

  وی به وقایع سال 88 که منجر به فتنه 88 شد اشاره کرد و یادآور شد: در آن دوره عده‌ای پس از اعلام نتایج مقابل نظام ایستادند و برخی هم شفاف اظهار نظر نکردند. این نقطه تلخ از کارنامه آنها قابل پاک شدن نیست. آنها منافع ملی را بر تمایلات شخصی ترجیح دادند و منافع ملی را زیر پا گذاشتند و 8 ماه کشور را دچار آشوب کردند و از هیچ کاری دریغ نکردند.

  عضو شورای مرکزی جبهه پایداری خاطرنشان کرد: این در حالی بود که همین افراد در زمان انتخابات در مصاحبه‌های خود می‌گفتند که پیرو ولایت فقیه هستند و قانون اساسی را قبول دارند.

  کاندیدای جبهه پایداری در انتخابات ریاست جمهوری درباره اینکه آیا شما پس از پیروزی همان مسیر دولت نهم را ادمه خواهید داد و یا رویکرد فعلی خود را تغییر می‌دهید، گفت: مهمترین تضمین امر به معروف و نهی از منکر است. همچنین همانطور که گفتم نقدها را باید بشنویم و در مسیر صحیح حرکت کنیم تا انحرافی پیش نیاید. البته اینکه برخی از ارزش‌ها فاصله گرفته‌اند به دلیل آن است که مطالبی متناقض با ارزش‌ها مطرح می‌کنند. وگرنه ارزشها هیچ اشکالی ندارد و اشکالی هم پیدا نکرده است.

  لنکرانی در ادامه درباره اینکه گفته می‌شود سپاه پاسداران برنامه‌ایی را برای انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری در نظر گرفته است، سپاه را از نهادهای تاثیرگذار و دارای نقاط قوت عنوان کرد و گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به خوبی نشان داده که در عرصه‌های مختلف پاسدار انقلاب است.  امام(ره) گفتند که سپاه در امور سیاسی دخالت نکند. نماینده رهبری مراقبت‌ها را انجام می‌‌دهند که سپاه از دستورات رهبری فاصله نگیرند و همواره براساس خط و مشی این نهاد حرکت کنند.

  وی تصریح کرد: بنده شناختی که از مسئولین سپاه و نمایندگی رهبری پیدا کردم آن است که آنها براساس دغدغه‌ها و رهنمودهای رهبری حرکت می‌کنند. از این رو سپاه وارد مصادیق در انتخابات نخواهد شد و عمده ورود آن معرفی شاخصه‌هاست.

  عضو شورای مرکزی جبهه پایداری با بیان اینکه حمله‌هایی که به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می‌شود ناجوانمردانه و غیر صحیح می‌دانیم گفت:  ما اصلا نگران فعالیت‌های سپاه در انتخابات نیستیم و همانطور که گفتم آنها براساس منویات مقام معظم رهبری حرکت می‌کنند.

  لنکرانی در پاسخ به این سوال که هزینه‌های مالی جبهه پایداری در انتخابات ریاست جمهوری از کجا تامین می‌شود، افزود: صدها بنر در شهر نصب می‌شود، صدها نفر برای شرکت در نشست‌ها به تهران دعوت می‌شوند، اما ما خود از دیگران دعوت می‌کنیم تا در نشست‌هایمان شرکت کنند. محل اقامت آنها را هم تامین نمی‌کنیم و وقتی که می‌خواهند اینجا را ترک کنند، کمک‌هایی را هم به ما می‌کنند. این دو رویکرد متفاوت را نشان می‌دهد.

  وی با بیان اینکه جبهه پایداری گفتمانی است نه حزبی، اظهار داشت: ما حزب سیاسی نیستیم، کارکرد حزبی هم نداریم و به همین جهت هم مثل احزاب عضوگیری نمی‌کنیم. بر گفتمان تاکید داریم و از گفتمان دفاع می‌کنیم. در انتخابات مجلس نهم رویکرد حزبی نداشتیم، اگر رویکرد حزبی داشتیم فقط اعضای خود را در فهرست انتخاباتی‌مان قرار می‌دادیم در حالی که بعضی از افراد که در آن فهرست قرار دارند، ارتباطی با ما نداشتند.

  عضو شورای مرکزی جبهه پایداری در مورد ائتلاف‌های انتخابات ریاست جمهوری نیز گفت: هر کس که خود را اصلح دانست باید در انتخابات حضور پیدا کند و  اینکه کسی حضورش در انتخابات فقط برای گرفتن پست در کابینه آینده باشد، رویکردی غلط را در پیش گرفته است. کسانی که داوطلب شده‌اند باید بمانند و نظرات خود را ارائه دهند.

  کاندیدای جبهه پایداری در انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: با حضور این کاندیداهای احتمالی بنده تردیدی برای ادامه کارم نمی‌بینم. البته کاندیدا کسی است که ثبت‌نام کند و پس از مراحل طی شده و تایید شورای نگهبان به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری شناخته شود.

  خبرنگاری از لنکرانی در باره مذاکره با آمریکا پرسید و اینکه آیا شما با مذاکره با آمریکا موافق هستید یا نه؟ وی در پاسخ افزود: اگر فکر کنیم با مذاکره با آمریکا مشکلات اقتصادی حل می‌شود، ساده‌انگاری کرده‌ایم. نگاه آمریکا به مذاکره عمدتا سیاسی است و آنچه که در پروسه مذاکره از جانب آمریکا بروز کرده، دریچه زیر سوال بردن اقتدار نظام بوده است. آمریکا بنای تعامل مناسب با ما ندارد و از این رو معتقدم ما هیچ در باغ سبزی در مذاکره با آمریکا نخواهیم دید و فقط این مذاکره قدرت مانور ما را کم خواهد کرد.

  وی به مشکلات اقتصادی آمریکا اشاره و تاکید کرد: اگر آمریکا توان حل معضلات اقتصادی را داشت، معضلات فعلی کشور خود را در حوزه اقتصاد حل می‌کرد و نمی‌گذاشت روند اقتصادی‌اش دچار نزول شود.

  عضو شورای مرکزی جبهه پایداری در خصوص نحوه توجه به سیاست خارجی در دولت آینده گفت: باید در ارتباط خارجی قطب‌های جدید دنیا را مورد توجه قرار داد. نباید براساس قطب‌های گذشته حرکت کرد. قطب‌های گذشته سست شده‌ و با مشکلاتی هم روبرو شده‌اند.

  لنکرانی درباره برنامه‌های خود برای انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: ما در دو قالب برنامه‌های دولت یازدهم را ارائه خواهیم داد. نگاه اول برنامه جبهه پایداری است که توسط جبهه و یا سخنگوی آن ارائه خواهد شد و نگاه دوم برنامه‌های اختصاصی بنده است که با بعضی از نخبگان در این باره صحبت کردم و این برنامه‌ها را ارائه خواهم داد.

  وی در پاسخ به این سوال که آیا به نفع آقای جلیلی در انتخابات کناره‌گیری خواهید کرد، افزود: حضورمان در انتخابات باید مومنانه و براساس عمل و وظیفه باشد. ما با برخی از این دوستان رایزنی داشته‌ایم تا آنها در انتخابات حضور پیدا کنند. با بسیاری از آنها تماس گرفتیم و من با خود آنها صحبت کردم، اما در نهایت بنابراین شد که بنده این وظیفه را برعهده بگیرم.

  کاندیدای جبهه پایداری در  انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: از همراهی این دوستان در تشکیل دولت یازدهم استفاده خواهیم کرد. ما با آنها احساس رقابت نمی‌کنیم و روابطمان دوستانه و صمیمی است.

  باقری لنکرانی در پاسخ به این سوال که هجمه رسانه‌های نیمه دولتی به شورای نگهبان را چگونه ارزیابی می‌کنید، به قواعد مردمسالاری دینی پرداخت و یکی از آن قواعد را صلاحیت کاندیداها در انتخابات توسط شورای نگهبان عنوان کرد و افزود: شورای نگهبان از 6 فقیه و 6 حقوقدان تشکیل شده است. البته یک عده فقط به این موضوع دامن می‌زنند که تصمیمات شورای نگهبان بی‌مبناست در حالی که این توهین به قانون اساسی و توهین به مردم است.

  وی با بیان اینکه شورای نگهبان نشان داده است که براساس موازین شرعی و قانونی عمل می‌کند، خاطرنشان کرد: در انتخابات مجلس هشتم هیئت اجرایی برخی از افراد را رد کرد که شورای نگهبان صلاحیت آنها را تایید کرد. همچنین یکی از سران اصلاحات در آن زمان گفت ما با توسل به شورای نگهبان به صحنه انتخابات برگشتیم. این نشان می‌دهد که شورای نگهبان براساس مبانی حقوقی، شرعی و قانونی عمل می‌کند.

  منیع : جام


 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین عناوین

 • سومین رویداد تولید محتوای تخصصی دیجیتال بسیج هرمزگان برگزار می شود
 • توسعه سرانه فضاهای ورزشی در سطح محلات رودان
 • افت آب زیرزمینی در 93 درصد از دشت‌های هرمزگان
 • اعلام برنامه هفته نخست رقابت‌های لیگ برتر فوتسال بانوان/ تیم فوتسال بانوان رودان به مصاف پویندگان فجر شیراز می رود
 • جشن میلاد پیامبر اکرم(ص) و امام صادق(ع) در رودان
 • شاخص اصلی وحدت، فلسطین است؛ دولت‌هایی که عادی‌سازی کردند خطای خود را جبران کنند/ امروز بیش از هر چیز به صبر و پایداری در مقابل مشکلات نیاز داریم
 • ریشه فساد با وحدت سران قوا خشکانده می شود/مسؤولان به وعده‌های خود در قبال ورزش رودان عمل کنند
 • تجلیل از اوقاف رودان بعنوان اداره برتر در ترویج وقف/ یکی از راه های رسیدن به جایگاه مطلوب تمدن اسلامی وقف است
 • برگزاری جشن ولادت پیامبر اکرم(ص) و امام صادق(ع) در رودان+تصاویر
 • برگزاری مراسم دعای ندبه در امامزاده شاه قطب الدین حیدر(ع) رودان
 • سفر رئیس کمیته امداد کشور به رودان
 • فیلم| واکسیناسیون مردم رودان علیه کرونا۳
 • برداشت ماهی‌های خاویاری در هرمزگان
 • کارت واکسن، شرط دریافت خدمات در هرمزگان
 • دشمنان هیچ گاه نمی توانند اتحاد مسلمانان را خدشه دار کنند
 • توزیع ۵تن برنج و ۳ تن شکر با قیمت بازرگانی در فروشگاه منصف رودان
 • نگاهی به زندگانی حضرت مهدی(عج)
 • اولویت و هدف مسئولان رفع مشکلات مردم باشد/ دشمنان به دنبال تفرقه افکنی بین جوامع اسلامی هستند
 • وقف یک قطعه زمین باغی با نیت درمان و سلامت در بیکاه رودان
 • تجلیل از موتور سیکلت سواران قانونمند در رودان+عکس
 • هوشمندی و ارتباط با مردم در عملکرد نیروی انتظامی مشهود است
 • «پدافند غیرعامل» ضرورتی که باید در جامعه تبیین شود
 • تشییع پیکر مادر شهید «محمد چراغی» در رودان
 • بیش از 81درصد مردم رودان واکسن کرونا دریافت کرده‌اند/ واکسینه شدن 77درصد جمعیت دانش آموزی رودان
 • دانش آموزان روستای خراوی بین کرمان و هرمزگان بار دیگر به مدرسه می روند
 • صبحگاه مشترک نیروهای مسلح در رودان برگزار شد+عکس
 • همدلی سران قوا مایه امید مردم است/ امروز نیروی دریایی سپاه، قدرت اول خلیج فارس است
 • کاهش 14درصدی سرقت در رودان/ کشفیات مواد مخدر در رودان 60درصد افزایش داشته است
 • مراسم عزاداری شهادت امام رضا(ع) بصورت زنده از امام زاده سید سلطان محمد(ع) رودان پخش می شود
 • دامپزشکی به عنوان خط مقدم عرصه بهداشت و سلامت جامعه نقش آفرینی می کند
 • ۱۰عنوان برنامه در هفته وقف در رودان برگزار می شود/ صدور حکم ۹پرونده خلع ید و موقوفه خواری
 • سومین سوگواره نوحه های نشسته در بخش جغین برگزار شد
 • مرکز تخصصی حوزه علمیه رودان افتتاح شد
 • همایش نواها و آواهای آیینی مذهبی در رودان برگزار شد
 • تخصیص اعتبار 80میلیارد ریال برای آسفالت روستای بادافشان رودان
 • 30سال از انتظار برای آسفالت جاده روستای بادافشان می گذرد/ سنگ نوشته های بادافشان، ظرفیت از دست رفته گردشگری در رودان
 • عامل شهادت مأمور انتظامی در بندرعباس دستگیر شد
 • پاسخ جمهوری اسلامی ایران به هر تجاوزی کوبنده است/ ترکیه و آذربایجان به دام اسرائیل و آمریکا نیفتند
 • آب به روستای «کم کرت جغین» رسید
 • جست‌وجوی خواستگاه شعار «ما می‌توانیم» در دوران دفاع مقدس
 • ۱۲۰ بسته کمک معیشتی بین نیازمندان دهستان فاریاب توزیع شد
 • افزایش ظرفیت پهنای باند تلفن همراه روستایی در میناب و رودان
 • مادر شهید «موسی نجفی زاده» دعوت حق را لبیک گفت
 • کشف ۲۷۰ کیلوگرم مواد افیونی در رودان
 • جوانان جغین رودان همچنان در انتظار چمن ورزشگاه
 • مراسم گرامیداشت شهدای بخش رودخانه رودان برگزار شد+تصویر
 • کمک یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی مردم رودان به دانش آموزان نیازمند
 • توزیع بسته های معیشتی و کمک های مومنانه در شهرستان رودان
 • دفاع مقدس راه مقاومت در برابر دشمنان را نشان داد/ نسل جدید باید بداند که نظام و انقلاب چگونه به این جایگاه رسیده است
 • سارقان قطعات خودرو در دام پلیس رودان
 • پس از یک دهه انتظار، آسفالت مسکن مهر رودان کلید خورد
 • آغاز واکسیناسیون دانش آموزان در رودان
 • وعده‌های مدیران ورزش هرمزگان همچنان بی سرانجام/ دوندگان رودانی در کوه‌های اطراف شهر تمرین می کنند
 • روحیه جهادی، مهمترین رکن تحقق عدالت در دولت است
 • حضور سه هرمزگانی در لیگ برتر وزنه برداری
 • Untitled-1-Recovered123