رودان نيوز
 • کد خبر : 1295
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 2 مه, 2013 - 12:23
 •   

  حرف آخر را خاتمی می زند/ امیدواریم یا خاتمی یا هاشمی بیاید/ پرونده ای برای مشایی…

  با نزدیک شدن به ایام داغ انتخابات رسانه های ضد انقلاب و وابسته به غرب نیز با بازتاب خبرهای انتخاباتی سعی در نقش آفرینی در این اتفاق مهم را دارند و بیشتر اخبار آنها حول محور اصلاح طلبان دور می زند. حرف آخر را خاتمی می زند بی بی سی در بازتاب اخبار انتخابات ریاست […]

  با نزدیک شدن به ایام داغ انتخابات رسانه های ضد انقلاب و وابسته به غرب نیز با بازتاب خبرهای انتخاباتی سعی در نقش آفرینی در این اتفاق مهم را دارند و بیشتر اخبار آنها حول محور اصلاح طلبان دور می زند.

  حرف آخر را خاتمی می زند

  بی بی سی در بازتاب اخبار انتخابات ریاست جمهوری 92 نوشت: محسن مهرعلیزاده٬ رئیس سازمان تربیت بدنی در دولت محمد خاتمی گفته است که ستاد اصلاح طلبان پس از نظر نهایی آقای خاتمی در خصوص نامزدی اش در انتخابات٬ تشکیل خواهد شد.

  او گفت: “هنوز اصلاح طلبان ستادی تشکیل نداده‌اند و بجای آن شورای مشورتی ایجاد شده است، بعد از نظر نهایی خاتمی ستاد ائتلاف اصلاح طلبان تشکیل خواهد شد.”

  آقای مهرعلیزاده در خصوص اجماع بر روی نامزدی از سوی اصلاح طلبان در صورت عدم کاندیداتوری آقای خاتمی گفت: “شاخص های مد نظر از سوی خاتمی و مشاوران تعیین می شود تا فرد مورد اجماع معرفی شود.”

  رودان نیوز : حرف آخر را خاتمی می زند/ امیدواریم یا خاتمی یا هاشمی بیاید/ پرونده ای برای مشایی...

  بی بی سی در ادامه نوشت: او درباره احتمال نامزدی آقای خاتمی گفت: “وی هنوز نظر قطعی خود را در خصوص آمدن یا نیامدن به عرصه انتخابات اعلام نکرده، بنابراین اصلاح طلبان منتظر نظر نهایی وی هستند، در صورت نظر مثبت٬ هیچ نامزدی از این طیف معرفی نخواهد شد.”

  آقای خاتمی هنوز نظر قطعی خود را درباره نامزدی اش اعلام نکرده٬ اما در روزهای اخیر به نظر می رسد احتمال آمدن او کمرنگ شده است.

  چند نفر از نزدیکان او از جمله محمود دعایی٬ مدیر مسئول روزنامه اطلاعات گفته اند که آقای خاتمی قطعا خود را نامزد نمی کند.

  ***

  خاتمی قطعا نمی‌آید، هاشمی هم احتمالا

  وب سایت رادیو فردا خبری از انتخابات ریاست جمهوری ایران نوشت: در حالی که گمانه‌زنی‌ها درباره نامزدی محمد خاتمی و اکبر هاشمی رفسنجانی در انتخابات ریاست جمهوری ایران ادامه دارد، محمود دعایی و محمدعلی نجفی، از فعالان اصلاح‌طلب، روز چهارشنبه، ۱۱ اردیبهشت، از عدم حضور این دو چهره سیاسی در انتخابات سخن گفتند.

  رادیو فردا به نقل از رسانه های داخلی نوشت: آقای دعایی، مدیرمسئول روزنامه اطلاعات، در مصاحبه‌ با این خبرگزاری گفته است که محمد خاتمی «قطعا کاندیدا نمی‌شود».

  محمود دعایی همچنین حضور اکبر هاشمی رفسنجانی در انتخابات را «بعید» دانسته و در نهایت تاکید کرده است که «راه برون رفت از مشکلات امروز کشور گذشت از سوی همه کسانی است که با هم اختلاف دارند».

  ثبت نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ایران کمتر از یک هفته بعد، از روز ۱۷ اردیبهشت آغاز می‌شود، اما با این حال حضور اصلاح‌طلبان در این انتخابات همچنان معمایی حل نشده باقی مانده است.

  در هفته‌های اخیر بسیاری از گروه‌ها و چهره‌های اصلاح‌طلب از محمد خاتمی، رییس جمهوری پیشین ایران، دعوت کرده‌اند که در این انتخابات حضور یابد، اما در جبهه مقابل، برخی از محافظه‌کاران مانند حسین شریعتمداری با تهدید به «ردصلاحیت»، برای او خط و نشان کشیده‌اند.

  رادیو فردا در خصوص آمدن و نیامدن خاتمی نیز نوشت: پاسخ‌های خاتمی نیز تاکنون نه منفی بوده است، نه مثبت و تنها نشان از تردیدهای جدی او داشته، چنان‌چه به تازگی در دیدار با جمعی از جوانان احزاب اصلاح‌طلب گفته است: «اگر حاکمیت به هر دلیل، فردی مانند من را نخواهد و به هر قیمتی نگذارد که بیاید، آن روز آنان که امیدوار بودند چه حالی پیدا می‌کنند؟ آیا کینه‌ها و دلخوری‌ها بیشتر نمی‌شود؟»

  رودان نیوز : حرف آخر را خاتمی می زند/ امیدواریم یا خاتمی یا هاشمی بیاید/ پرونده ای برای مشایی...

  اما از سویی بحث نامزدی اکبر هاشمی رفسنجانی در این انتخابات هم وجود دارد، رییس جمهوری سابق ایران و رییس فعلی مجمع تشخیص مصلحت نظام که در سال‌های اخیر مواضعی نزدیک به اصلاح‌طلبان داشته است و همین امر باعث شده برخی گروه‌ها و چهره‌های اصلاح‌طلب و حتی میانه‌رو کشور تمایل به حضور او در انتخابات داشته باشند.

  آقای هاشمی که پیش از این سخن بر سر نیامدن او در انتخابات مطرح بود، به تازگی با اشاره به «مشکلات» عدیده کشور، مانند «بدهی‌های بسیار» و تحریم‌های بین‌المللی  گفته است: «نمی‌گویم که نمی‌آیم. ولی می‌گویم ضرورت نیست که پیرمرد ۸۰ ساله بیاید.»

  رادیو فردا در ادامه نوشت: اکنون نیز محمدعلی نجفی، عضور اصلاح‌طلب شورای شهر تهران و حزب کارگزاران سازندگی، می‌گوید که گمان می‌کند، تصمیم آقای هاشمی بر عدم حضور در انتخابات باشد؛ اگرچه او تاکید کرده است که صحبت‌های اخیر اکبر هاشمی رفسنجانی را هم نمی‌توان به معنای نیامدن او دانست.

  به گفته نجفی: «ما امید داریم که یکی از آقایان خاتمی یا هاشمی برای ورود به انتخابات اعلام آمادگی کنند. در غیر این صورت امیدواریم که بتوانیم در میان دوستان، اجماعی برای ورود با یک نامزد در صحنه انتخابات ایجاد کنیم.»

  از میان چهره‌های اصلاح‌طلب یا نزدیک به اصلاح‌طلبان، محمدرضا عارف، مصطفی کواکبیان و حسن روحانی برای حضور در انتخابات اعلام آمادگی کرده‌اند. به جز این، بحث نامزدی اسحاق جهانگیری و محمدعلی نجفی هم وجود دارد که اکنون آقای نجفی می‌گوید «انگیزه کافی» برای چنین کاری ندارد.

  ***

  تشکیل پرونده برای مشایی در کمیسیون اصل ۹۰

  وب سایت رادیو فردا وابسته به سازمان سیا در خبری دیگر به موضوع پرونده “اسفندیار رحیم مشایی” پرداخت.

  این وب سایت با انتخاب تیتر “یک هفته به ثبت‌نام نامزدها؛ تشکیل پرونده برای مشایی در کمیسیون اصل ۹۰” نوشت: سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از تشکیل پرونده‌ای در این کمیسیون علیه اسفندیار رحیم مشایی، نامزد احتمالی دولت در انتخابات ریاست جمهوری، خبر داد.

  به نوشته رادیو فردا: در حالی که در حدود یک هفته به ثبت‌نام نامزدهای ریاست‌جمهوری باقی‌ است، مصطفی افضلی، سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: «پرونده شکایت اشخاص حقیقی و حقوقی از مشایی در کمیسیون اصل ۹۰ بررسی شده و تا قبل از آغاز بررسی صلاحیت کاندیداهای احتمالی در اختیار نهادهای نظارتی قرار خواهد گرفت.»

  رودان نیوز : حرف آخر را خاتمی می زند/ امیدواریم یا خاتمی یا هاشمی بیاید/ پرونده ای برای مشایی...

  به گفته سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ روز سه‌شنبه ۱۰ اردیبهشت، تصریح کرد: «هنوز بنا نداریم که ابعاد این پرونده را بیان کنیم اما قطعا این گزارش می‌تواند به نهادهای نظارتی که وظیفه بررسی صلاحیت کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری را دارند کمک کند.»

  وی تاکید کرد گزارش پرونده شکایت از مشایی تا قبل از آغاز بررسی صلاحیت‌ها تهیه و ارائه خواهد شد.

  رادیو فردا ادامه داد: «روز هفدهم اردیبهشت، آغاز ثبت‌نام نامزدهای ریاست جمهوری است و دولت محمود احمدی‌نژاد هنوز کاندیدای خود را معرفی نکرده است.

  با این حال با توجه به نزدیکی اسفندیار رحیم مشایی به رئیس دولت و افزایش حضور وی در محافل عمومی و سفرهای استانی، بسیاری وی را کاندیدای مورد نظر محمود احمدی‌نژاد می‌دانند.»

  ***

  هنوز هیچ چیز مشخص نیست

  وب سایت روزآنلاین در خبری به بازتاب گزارش “دی تسایت” از انتخابات ایران پرداخت که آخرین مواضع آقای هاشمی را مطرح کرده است.

  دی تسایت با این عنوان که “هنوز هیچ چیز مشخص نیست” به اضهارات “اکبر هاشمی رفسنجانی” پرداخته و می نویسد: رییس جمهور پیشین جمهوری اسلامی، قبل از انتخابات ریاست جمهوری ماه ژوئن در ایران دولت محمود احمدی نژاد را مورد مؤاخذه قرار داده است. اینکه آیا او نامزدی خود را برای انتخابات اعلام خواهد کرد یا خیر، هنوز مشخص نیست.

  ۷ هفته قبل از انتخابات ریاست جمهوری در ایران، رفسنجانی رییس جمهور سابق، محمود احمدی نژاد را مورد انتقاد قرار داد. او دراین رابطه گفت: “سیاست دولت احمدی نژاد در ۸ سال اخیر این بود که سیاستمداران مجرب و باسابقه را کنار بگذارند یا در حصر خانگی نگاه دارند.”

  رودان نیوز : حرف آخر را خاتمی می زند/ امیدواریم یا خاتمی یا هاشمی بیاید/ پرونده ای برای مشایی...

  دی تسایت با ادعای اینکه “این تردید وجود دارد که این کشور به طور پنهان درحال ساخت تسلیحات هسته ای است” می نویسد: برنامه هسته ای ایران سال هاست که مورد مناقشه است. به همین دلیل، سازمان ملل تحریم هایی را علیه این کشور اعمال کرده. رفسنجانی همچنین واکنش احمدی نژاد به این رویکردها را مورد انتقاد قرار داد. او گفت: “بی شک کاغذ پاره نامیدن قطعنامه های سازمان ملل تبعات جدی و هزینه های سیاسی بالایی برای کشور به همراه داشته.” او همچنین مخالفت خود را با اظهارات ضد اسراییلی احمدی نژاد نشان داد. او گفت که هیچ کس دنبال جنگ با اسراییل نیست.

  دی تسایت در پایان می نویسد: رفسنجانی اظهار داشت که هنوز تصمیم خود را نگرفته است. او که درحال حاضر ۷۸ سال دارد گفت: “فکر می کنم که کشور به رییس جمهور ۸۰ ساله نیاز نداشته باشد.”

  منبع:جام

  انتهای پیام/


 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین عناوین

 • مادر ورزش‌های جهان در اغمای رسیدگی مسئولان/ اینجا زمین های خاکی میزبان استعدادهای نهفته است
 • ۱۷بیمار کرونایی در هرمزگان جان باختند/وضعیت بحرانی ابتلا به کرونا در هرمزگان همچنان ادامه دارد
 • پخت و توزیع ۱۲هزار پرس غذای گرم به همت بسیج دانشجویی رودان
 • راه یابی ۱۰ثربرگزیده دانش آموزان رودانی به مرحله کشوری دومین جشنواره علمی، پژوهشی پژوهشسراهای دانش آموزی
 • ۲۰ برنامه فرهنگی به‌مناسبت غدیر در رودان برگزار شد
 • ۲۵سری جهیزیه بین زوج های نیازمند رودانی بمناسبت عید غدیر توزیع شد
 • پخت ۵۰هزار پرس غذا در عید غدیر با مشارکت ستاد اجرایی در رودان
 • کمبود فضای آموزشی، تجهیزات و نیروی انسانی مهمترین معضل رودان/۳۰درصد مدارس رودان شیفت چرخشی می باشد
 • یام «غدیر» ولایت پذیری است/شخصیت بزرگ امام علی(ع) از جایگاه عظیمی در بین تمام دنیا برخودار است
 • بیش از سه هزار پرس غذای گرم بمناسبت عید غدیر پخت می شود
 • درخشش تیم ایران در مسابقات اختراعات جهان در ژنو سوئیس/ مدال نقره بر گردن مخترعان هرمزگانی‌
 • امتیاز تیم فوتسال بانوان رودان به فروش می رسد
 • توزیع بیش از هزار پرس غذای گرم در کانون نینوا بخش بیکاه رودان
 • اجرای طرح «تبرکات علوی» در رودان
 • ۶۴ خودرو متخلف کرونایی در رودان اعمال قانون شدند
 • عودت ۵۸۰ خودروی پلاک غیر بومی از مبادی ورودی شهرستان رودان
 • 125رأس دام قربانی به قربانگاه‌های کمیته امداد رودان اهدا شد
 • فعالیت بیش از سه هزار و ۵۰۰نفر در برگزاری انتخابات شهرستان رودان
 • شرکت در انتخابات پایبندی به راه حاج قاسم است
 • دانشگاه «تیلبرگ»: محسن مهرعلیزاده تحصیلات خود را در این دانشگاه به پایان نرسانده استهرع
 • افشاگری وزیر اسبق کشاورزی درباره مدرک تحصیلی مهرعلیزاده/ ماجرای حکم‌های آقای کاندیدا برای خودش!
 • انتخابات ۱۴۰۰ آزمون بدون اشتباه جوانان برای آینده است
 • حضور حداکثری مردم در انتخابات دودمان دشمنان را به خاک سیاه می نشاند/ دولت اسلامی، زمینه حرکت در جهت تحقق اهداف والای الهی است
 • مردم رودان ناظر دومین مناظره انتخاباتی۱۴۰۰
 • بیش از هزار و ۱۰۰ کیسه برنج بین نیازمندان رودانی توزیع شد
 • تکذیب ادعای مطرح شده مبنی بر بدرفتاری یک قاضی با سرباز/ فرد موجود در فیلم قاضی نیست
 • شناسایی موارد مثبت کرونا در هرمزگان باز هم رکورد زد
 • مشارکت حداکثری در انتخابات در شکل گیری آینده ی روشن کشور تاثیر بسزایی دارد
 • عامل ذوب شدن سرمایه مردم در بورس را بشناسید؟
 • فعالان فضای مجازی، نقشی کلیدی و اثرگذار در حضور حداکثری مردم پای صندوق‌های رای دارند
 • رعایت پروتکل های بهداشتی، تنها راه برون رفت از وضعیت بحرانی و قرمز رودان است
 • مروری بر وصیت نامه شهید یونس کهالی پور/ نماز را ترک نکنید و راه امام حسین(ع) راه شما باشد
 • افتتاح دفتر خدمات الکترونیک قضایی در بیکاه رودان
 • ریل گذاری مسیر توسعه با مشارکت حداکثری و انتخاب صحیح انجام خواهد گرفت/ نخبگان به بصیرت افزایی جامعه کمک کنند
 • واکسینه شدن بیش از ۳هزار نفر علیه کرونا در رودان
 • ۱۸واحد صنفی متخلف در هفته قرمز کرونایی رودان پلمپ شد
 • تبلیغات محیطی و عمومی کاندیدای انتخابات در چارچوب الزامات بهداشتی خواهد بود
 • تشدید محدودیت های کرونایی در رودان/ رودان در اوج وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد
 • از سرقت کابل و قطعی برق تا گلایه دانش آموزان از ضعیف بودن اینترنت در رودان
 • مروری بر وصیت نامه شهید عباس جلالی/ به خانه شهیدان سر بزنید
 • گاز به گلخانه های رودان می رسد
 • انتخابات از افتخارات جمهوری اسلامی است
 • توزیع چراغ های خورشیدی در مناطق پرتعارض با حیات وحش در رودان
 • ممنوعیت برداشت و فروش لیموترش در رودان
 • دایر شدن ۱۳۴شعبه اخذ رای در رودان
 • توزیع بیش از هزار و 200پرس غذای گرم به همت دانشجویان رودانی
 • مروری بر وصیت نامه شهید موسی استادی/ دلبسته دنیا نباشید و راهتان راه خدایی باشد
 • جمع آوری ۴۵۰میلیون ریال جهت درمان بیماران و تهیه و توزیع بسته های معیشتی و ماسک در خیرآباد رودان
 • ۸۰۰ سری جهیزیه جهت ترویج ازدواج آسان به همت قرارگاه تحول محلات روستا تهیه و توزیع شد
 • ساخت 20منزل مسکونی و توزیع بیش از 7هزار بسته معیشتی برای نیازمندان رودانی
 • ایجاد اشتغال یکی از مهم ترین اهداف ما در قرارگاه های تحول محلات است
 • کاهش ۴۸۰ درصدی جرم خیزی در کمیز رودان/ گشت های مردم پایه رضویون امنیت را به منطقه هدیه دادند
 • هدف از راه اندازی و تشکیل قرارگاه تحول محلات رفع محرومیت و آسیب های اجتماعی است
 • کاهش ناهنجاری‌ها و کجروی‌ها ثمره ایجاد قرارگاه تحول محلات
 • هر پایگاه بسیج یک تیم ورزشی/ قرارگاه تحول بستری برای رشد استعدادهای بالقوه ورزشی
 • Untitled-1-Recovered123