رودان نيوز
 • کد خبر : 1533
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 5 مه, 2013 - 01:23
 •   

  جزئیات پرونده تخلف اقتصادی 400 میلیون یورویی کیش را منتشر می کنیم/اصولگرایان حلقه اول اعضای کابینه ام هستند

  رئیس سازمان بازرسی کل کشور درباره جزئیات پرونده های تخلف اقتصادی که ارزش آن 400 میلیون یورو و مربوط به پروژه ای در جزیره کیش است، نکاتی را اعلام کرد. به گزارش خبرنگار مهر در بندرعباس، حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی بعد از ظهر پنجشنبه در نشستی خبری که در بندرعباس برگزار شد با بیان اینکه […]

  رئیس سازمان بازرسی کل کشور درباره جزئیات پرونده های تخلف اقتصادی که ارزش آن 400 میلیون یورو و مربوط به پروژه ای در جزیره کیش است، نکاتی را اعلام کرد.

  به گزارش خبرنگار مهر در بندرعباس، حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی بعد از ظهر پنجشنبه در نشستی خبری که در بندرعباس برگزار شد با بیان اینکه مبلغ فعلی یارانه برای بخشی از جامعه باید افزایش پیدا کند، اظهار داشت: از مبلغ فعلی یارانه ها باید در سه حوزه استفاده کرد، به گونه ای که یارانه گروهی از جامعه که مبلغ فعلی کفاف آنها را نمی دهد باید افزایش پیدا کند، بخشی از آن باید به سمت تولید هدایت شود و در خصوص طیف گسترده ای از جامعه که شامل طبقه متوسط هستند باید تامین اجتماعی تقویت شده و به این بخش کمک کرد.

  مجاری نظام اقتصادی باید اصلاح شوند

  وی در ادامه در پاسخ به سوالی در رابطه با ریشه های فساد اقتصادی و راهکارهای مقابله با آن، عنوان کرد: ریشه اصلی فساد، طمع و زیاده خواهی افراد است و در صورت نداشتن قوانین مناسب و یا نداشتن ابزار کافی برای اجرا، فساد رخ می دهد اما در کشور قوانین خوبی برای جلوگیری و مقابله با فساد اقتصادی موجود است اما در اجرای این قوانین کمبودهایی وجود دارد.

  رئیس سازمان بازرسی کل کشور تصریح کرد: در این راستا باید تمرکز بیشتری روی اجرای قوانین داشته باشیم و ابزار اجرا نیز باید فراهم شود و در راستای ایجاد یک نظام سالم اقتصادی عوامل متعددی از جمله بانک، بیمه، مالیات و تامین اجتماعی دخیل هستند که در صورت معیوب بودن این مجاری هر روز با تولید فساد مواجه خواهیم بود.

  پورمحمدی خاطرنشان کرد: در حال حاضر در کشور ما برخی مجاری اقتصادی دارای ایرادهایی هستند که اگر اصلاح نشوند، به طور پیوسته با تولید فساد مواجه خواهیم بود و بهترین راه مبارزه با فساد، کنترل این مجاری است و این مسئله کاری است که در دو دهه گذشته باید همراه با توسعه کشور انجام می شد تا هم اکنون در این مجراها، مشکلاتی ایجاد نمی شد.

  وی در پاسخ به سوالی در مورد نتایج نظرسنجی ائتلاف پنج نفره اصولگرایان، گفت: نتایج این نظرسنجی اعلام شده اما هنوز کامل نیست و براساس آن برای آینده تصمیم گیری خواهیم کرد.

  انتشار جزئیات پرونده 400 میلیون یورویی جزیره کیش

  رئیس سازمان بازرسی کل کشور همچنین در خصوص پرونده های بزرگ فساد اقتصادی در استان هرمزگان نیز، بیان داشت: با توجه به حجم گسترده فعالیت های اقتصادی در هرمزگان در این استان نیز پرونده های بزرگی در جریان است که ما بنا بر انتشار آنها را نداشتیم اما چون خود دوستان اصرار داشته اند ما در روزهای ابتدایی هفته آینده، جزئیات یکی از این پرونده ها که مربوط به جزیره کیش است را منتشر خواهیم کرد.

  پورمحمدی افزود: این پرونده مربوط به یکی از پروژه های جزیره کیش به ارزش 400 میلیون یورو است که برخی آقایان قرارداد آن را امضا کرده اند که ما جزئیات این پرونده را هفته آینده منتشر می کنیم.

  وی در رابطه با پرونده فرودگاه قشم نیز گفت: در این خصوص نیز ما گزارشاتی ارائه کردیم و پرونده در دادگاه مورد بررسی قرار گرفت اما در این مورد مجددا دستور دادرسی صادر شده چون فکر می کنیم در این پرونده حقوق بیت المال رعایت نشده است.

  این نامزد احتمالی انتخابات ریاست جمهوری در مورد برنامه هایش برای ایجاد عدالت، اظهار داشت: کشور ما دارای موقعیت های ممتازی است که اگر در راستای به فعل رساندن این ظرفیت ها تلاش کنیم، قطعا شاهد بهبود وضعیت اقتصادی مردم خواهیم بود و درآمدهای کشور نیز افزایش خواهد یافت.

  پورمحمدی ادامه داد: تمامی فرآیندها در راستای استفاده از ظرفیت های کشور باید همراه با توزیع عادلانه درآمد همراه باشد و همپای پیشرفت کشور باید عدالت نیز در کشور ایجاد شود و شاهد ایجاد عدالت اقتصادی در کشور باشیم که در این راستا استان هرمزگان نیز از ظرفیت ها و موقعیت مهمی در کشور برخوردار است.

   بی ثباتی نگران کننده در نظام اجرایی کشور

  وی همچنین با انتقاد شدید از وجود بی ثباتی در نظام اجرایی کشور، عنوان کرد: متاسفانه در حال حاضر در نظام اجرایی کشور بی ثباتی نگران کننده ای وجود دارد و تغییرات پیاپی مدیران آسیب هایی را در این زمینه ایجاد کرده است و متاسفانه در بحث تامین منابع مالی به جایی برنامه ریزی درست، نظام چانه زنی فعال شده و اغلب طرح های ما به علت اجرا با تاخیر فراوان، غیراقتصادی شده اند.

  رئیس سازمان بازرسی کل کشور اضافه کرد: یکی از بهترین راهکارها برای مقابله با این مسئله، توسعه دولت الکترونیک برای ارائه خدمات بهتر به مردم و مبارزه با فساد و سالم سازی نظام اداری است.

  موضوع مشایی مهم نیست

  پورمحمدی در پاسخ به سوالی در خصوص تایید و یا رد صلاحیت اسفندیار رحیم مشایی و مباحثی همچون تهدیدات دولت در صورت رد صلاحیت مشایی، بیان داشت: موضوع مشایی اصلا مهم نیست و اگر این فرد در انتخابات ثبت نام کرد و تایید شد یک رقیب محسوب می شود و در غیر این صورت دیگر مسئله ای وجود ندارد و مملکت نیز محکم تر از این حرف هاست که با این گونه تهدیدات کم و یا زیاد شود و ملت ایران نیز بسیار بزرگ است و این گونه تهدیدات نمی تواند برای ملت ایران مشکل ساز شود.

  وی در ادامه شعار محوری خود در انتخابات ریاست جمهوری را دولت قانون، تولید و اشتغال بر پایه تدبیر، اقتدار و صداقت عنوان کرد و افزود: ما برنامه ای طراحی کرده ایم که با اجرای آن به سه هدف دولت قانونمند، ملت ثروتمند و ایران قدرتمند خواهیم رسید و روح شعارهای انتخاباتی بنده نیز ایجاد اعتماد در کشور و مهربانی با مردم و تدبیر و سیاست در مباحث سیاست خارجی و برخورد با دشمنان است.

  اصولگرایان حلقه اول اعضای کابینه ام هستند

  این نامزد احتمالی انتخابات ریاست جمهوری یادآور شد: اعضای کابینه بنده در صورت انتخاب شدنم توسط مردم، افراد توانمند و با سابقه خوب اجرایی و سالم خواهند بود که قطعا حلقه اول این افراد از اصولگرایان هستند و در رده های بعدی نیز از افراد متخصص و مجرب بدون در نظر گرفتن گرایشات سیاسی و با توجه به مباحث تخصصی استفاده خواهیم کرد.

  پورمحمدی با بیان اینکه ساختار نظام اداری کشور باید قانونمند شود، عنوان کرد: بنده در نظر دارم تا ساختار مناسب سازمان اداری کشور را در راستای جلوگیری از دست اندازی های غیرقانونی مدیران ارشد تنظیم کنم و ساختار نظام اداری کشور باید قانونمند و غیرسیاسی شود.

  وی در ادامه پرونده سازی برای مردم با کنترل های خاص را ضد حقوق جامعه دانست و افزود: ما باید از حریم مردم محافظت کرده و فضایی آرام و امن در جامعه ایجاد کنیم و در این خصوص هیچ کس حق تعرض به حقوق مردم را ندارد و باید طبق قانون عمل شود.

  لزوم تنش زدایی در سیاست خارجی

  این نامزد احتمالی انتخابات ریاست جمهوری در تشریح برنامه های سیاست خارجی خود گفت: کشور ایران به علت برخورداری از موقعیتی حساس و منابع فراوان همواره مورد طمع برخی قدرت ها بوده و در سیاست خارجی ما باید ضمن تنش زدایی و حفظ امنیت کشور از منافع خود دفاع کرده و در صورت اقتضا و در حد ضرورت با تندی برخورد کنیم.

  پورمحمدی خاطرنشان کرد: البته تنش زدایی به معنای تسلیم در برابر دشمنان نیست، بلکه باید با افزایش توان داخلی خود به دنبال بهبود روابط با دیگر کشورها باشیم و در شرایط برابر و عادلانه با آنها گفتگو کنیم.

  وی در ادامه به برنامه ها و سیاست های اجتماعی و فرهنگی خود اشاره کرد و اظهار داشت: در این خصوص به علت آسیب هایی که ایجاد شده، نیازمند فعالیت مثبت هستیم و باید با استفاده از توان بالای خود در حوزه های فکری و فرهنگی از ظرفیت و انرژی فعال جوانان استفاده کنیم و شرط لازم برای توفیق در برنامه های اجتماعی و فرهنگی، موفقیت در بخش اقتصادی است.

  نقش دولت در تحریم ها

  رئیس سازمان بازرسی کل کشور در خصوص نقش دولت فعلی در وقوع و تاثیر تحریم ها نیز گفت: دولت در جلوگیری از وقوع تحریم ها می توانست بهتر عمل کند تا کار به اینجا نرسد و همچنین با مدیریت بهتر می توانست تاثیر تحریم ها را کاهش دهد و اگر از ظرفیت های خود بهتر استفاده کنیم، قطعا می توانیم در مقابل تحریم ها ایستادگی کرده و از تحریم ها سکوی رشد خود را بسازیم.

  پورمحمدی همچنین برخی تصمیمات دولت فعلی همچون بازگشت به شعارهای انقلاب، توجه به مناطق محروم، سفرهای استانی، هدفمندسازی یارانه ها و سهمیه بندی سوخت و استفاده از جوانان در چرخه مدیریتی کشور را مثبت ارزیابی کرد و افزود: البته در اجرای برخی از این تصمیمات همچون تغییر و تحولات مدیریتی و هدفمندسازی یارانه ها باید بهتر عمل می شود و در مجموع در مواردی همچون اجرای قانون، رعایت اخلاق، برنامه محوری و استفاده از افراد متخصص به این دولت انتقادهایی وارد است.

  وی در پاسخ به سوالی در خصوص منابع تامین هزینه های تبلیغات انتخاباتی خود، اظهار داشت: این منابع کاملا مردمی هستند و توسط افرادی که در استان های مختلف بنده را می شناسند تامین می شوند و بنده نیز با استفاده از مرخصی سفرهای استانی خود را برای انتخابات انجام می دهم.

  این نامزد احتمالی انتخابات ریاست جمهوری در رابطه با ماندنش تا پایان انتخابات ریاست جمهوری به عنوان نامزد انتخابات، بیان داشت: ما طبق ساز و کار ائتلاف کار خود را انجام می دهیم و در صورتی که قرار باشد یک نفر از این ائتلاف در انتخابات شرکت کند، بقیه باید کنار بروند و این مسئله هنوز مشخص نیست و تا پیش از پایان مهلت ثبت نام به جمع بندی نهایی خواهیم رسید.

  انتهای پیام/


 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین عناوین

 • توزیع کالا‌های اساسی ماه رمضان در شهرستان رودان
 • افزایش کرونا در رودان و بشاگرد/تجمع در سواحل بندرعباس ممنوع است
 • لیگ برتر فوتسال بانوان/ تساوی پر گل هیات رودان در ساری
 • برگزاری جزءخوانی قرآن در بقاع متبرکه رودان بصورت مجازی
 • ۴۷کیلو ماده مخدر شیشه در رودان کشف شد
 • واژگونی پژو ۴۰۵ با ۲ کشته و مجروح در رودان
 • حمله خرس سیاه به شهروند رودانی
 • ۱۸۴بیمار مبتلا به کرونا در رودان شناسایی شدند
 • اشتباه خطرناک رئیس جمهور در پالس به تروریست ها/ اردیبهشت و خرداد برخورد با ظالم کراهت دارد!
 • اعتراف روحانی به انتخاباتی بودن مذاکرات وین
 • ۷۱۹ داوطلب در رودان برای ورود به شوراهای روستا ثبت نام کرده اند
 • افزایش دو برابری آمار ابتلا به بیماری کرونا در هرمزگان
 • کشف 120کیلوگرم تریاک در رودان
 • مروری بر وصیت نامه شهید کرامت حیدری‌ سراجی/ حمایت از ولایت فقیه، حمایت از اسلام است
 • قانون با برگزار کنندگان عروسی در رودان برخورد می کند
 • افراد مبتلا به کرونا باید در قرنطینه بمانند/ واحد‌های صنفی متخلف پلمپ می‌شوند
 • بانوان رودانی مس کرمان را با شکست بدرقه کردند
 • برداشت دانه روغنی کلزا در بخش رودخانه رودان آغاز شد
 • کرونا در محله‌های سنگی و پشته معزآباد رودان می‌تازد
 • وضعیت 6 شهرستان قرمز و 3 شهر در وضعیت نارنجی قرار گرفتند/ رودان در وضعیت نارنجی(پرخطر)
 • رئیس آموزش و پرورش رودان تغییر کرد
 • جام ستاره انقلاب رودان به تیم شهدای پشته رسید
 • مروری بر وصیت نامه روحانی شهید مسعود رهگشا/ در خط امام و رهبری و ملتی بیدار باشید
 • فرهنگ استفاده صحیح از فضای مجازی در بین دانش آموزان تبیین شود
 • معرفی ۴۹واحد صنفی متخلف به مراجع قضایی در رودان/ رودان در وضعیت زرد کرونا قرار دارد
 • کشف ۴۳۴کیلوگرم هروئین در رودان
 • نصب 3هزار و 75 علمک گاز در رودان
 • تیم فوتسال بانوان هیات رودان پویندگان فجر شیراز را شکست داد
 • عصبانیت استکبار جهانی از توافق راهبردی ایران و چین، گواه بر موفقیت آن است
 • مهندسی گفتگوها در کلاب هاوس/ قسم جلاله ظریف به چالش یک منتقد: والله کاندیدا نیستم/ آیا آذری جهرمی مجری جلسه بود؟
 • مروری بر زندگی نامه شهید حسن راستین/ همیشه باید گوش به فرمان رهبرمان باشیم
 • ثبت اولین وقف سال ۱۴۰۰ هرمزگان در شهرستان رودان
 • دستگیری یک متخلف شکار و صید در رودان
 • تبرکات مهدوی اوقاف رودان به 313 نیازمند رسید
 • مرگ نوجوان ۱۲ساله کرمانی در رودخانه برنطین رودان
 • دستگیری ۲ شکارچی و کشف دو سلاح شکاری در رودان
 • مشکلات برجامی ما از تصویب عجولانه ۲۰ دقیقه ای است
 • روایت کامل از ماجرای تعرض نگهبان سد به دو دختر بچه گنبدی/موج سواری ضدانقلاب برای ایجاد آشوب در شهرهای قومیتی
 • اجرایی شدن شعار سال با روی کار آمدن دولت جوان حزب اللهی محقق خواهد شد
 • مروری بر وصیت نامه سردار شهید علی حاجبی/ برای شهرت به جبهه نیامدم
 • رهبر انقلاب سال ۱۴۰۰ را سال «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع زدایی‌ها» نام‌گذاری کردند
 • بانوان فوتسالیست رودان نماد غیرت و تعصب
 • 500بسته معیشتی در بین نیازمندان رودانی توزیع شد
 • 2تن میوه بین خانواده های نیازمند رودان توزیع شد
 • دلیل مشکلات اقتصادی کشور، بی تدبیری و سوءمدیریت می باشد
 • خدمت به آزادگان و جانبازان جزو اهداف مهم ما محسوب می شود
 • ۵۹ داوطلب برای رسیدن به کرسی شورای شهر در رودان نام نویسی کردند
 • مروری بر وصیت نامه شهید عیسی بلوچ کارگر/برادران و خواهرانم نماز را سبک نشمارید
 • مردم شکایات خود را از عدم رعایت پروتکل های اصناف به ۱۹۰ اعلام کنند/ نیازمند همه همگانی مردم و مسئولین در مقابله با این ویروس منحوس هستیم
 • مشاهده یک مورد کرونای انگلیسی(جهش یافته) در رودان
 • برگزیدگان اولین جشنواره تئاترمونولوگ رودان معرفی شدند
 • توزیع ۸۰بسته معیشتی بین خانواده های نیازمند رودانی
 • اولین روز اجراهای جشنواره تئاتر مونولوگ رودان
 • بهره‌برداری از ۱۲طرح‌های عمرانی و اشتغال‌زا ویژه مددجویان در رودان
 • اعضای هیات نظارت بر انتخابات شوراها شهرستان رودان معرفی شدند
 • Untitled-1-Recovered123