رودان نيوز
 • کد خبر : 1815
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 11 مه, 2013 - 12:37
 •   

  برای نابودی استقلال به قلعه‌نویی تو‌دهنی می‌زنند/ استعفا می‌کنم و به پرسپولیس می‌روم!

  مدیرعامل باشگاه استقلال گفت: برخی‌ها به خاطر خوش‌خدمتی به ضرغامی و برای نابودی استقلال به قلعه‌نویی تودهنی می‌زنند. علی فتح‌الله‌زاده امسال توانست مجددا در حضور امیر قلعه‌نویی عنوان قهرمانی لیگ برتر را کسب کند. وی در طول فصل با چالش‌های زیادی از جمله مشکلات مالی، احداث کمپ باشگاه استقلال، بازگشت فرهاد مجیدی و تمدید قرارداد […]

  مدیرعامل باشگاه استقلال گفت: برخی‌ها به خاطر خوش‌خدمتی به ضرغامی و برای نابودی استقلال به قلعه‌نویی تودهنی می‌زنند.

  علی فتح‌الله‌زاده امسال توانست مجددا در حضور امیر قلعه‌نویی عنوان قهرمانی لیگ برتر را کسب کند. وی در طول فصل با چالش‌های زیادی از جمله مشکلات مالی، احداث کمپ باشگاه استقلال، بازگشت فرهاد مجیدی و تمدید قرارداد ستاره‌های تیمش مواجه بود که در نهایت این چالش‌ها را با موفقیت پشت سر گذاشت.

  مدیرعامل باشگاه استقلال با حضور در خبرگزاری فارس، و بازدید از قسمت‌های مختلف به سؤالات پاسخ داد:

  *می‌خواهیم از بحث فرهنگی شروع کنیم، به نظر شما علت و سرمنشأ برخی بی‌اخلاقی‌ها در رسانه‌های ورزشی چیست؟

  اول از همه می‌گویم بسم‌الله‌ الرحمن الرحیم، چون بحثی که مطرح می‌کنم تخریبش بسیار زیاد است، صادقانه آن چیزی که درکم است را می‌گویم و امیدوارم مطبوعاتی‌های با وجدان این قضایا را درک کنند و عده‌ای هم که نمی‌خواهند مثل همیشه رفتار می‌کنند. باید بگویم 80 درصد قضایا به مطبوعات، رسانه‌ها و به خصوص رسانه ملی برمی‌گردد و 20 درصد از آن به مدیران ورزش، به این دلیل که ما تمام نقاط منفی مدیران ورزش را می‌گیریم و به آن بال و پر می‌دهیم. درست مثل این است که ما یک انسان را از بین می‌بریم و این خودش یک گناه است و بعد از آن به کشتن اکتفا نمی‌کنیم و تمام بدن آن را تکه تکه می‌کنیم که این یک فاجعه است. اما حرف من این است اگر کسی کار بدی کرد به آن بال و پر ندهیم به همین دلیل است که در حوزه سیاست، وضع بدتر از ورزش است. شما در مجلس ببینید، وقتی نماینده‌ای با یک نفر دیگر بحث می‌کند و حتی سیلی به هم می‌زنند، خیلی زود قضیه فیصله پیدا کرد و جمع شد در حالی که اهمیت موضوع برای آنها خیلی بالاتر است. در ورزش 2 جوان 18 ساله با آن فشار بازی اگر یک درگیری کوچک پیدا کنند، شاهد هستیم که 6 کانال تلویزیون از زوایای مختلف آن صحنه را پخش می‌کنند، جالب اینجاست که تلویزیون برای صحنه‌های فنی فوتبال بیش از 2 دوربین قرار ندارد، اما حاشیه‌ها از 100 زاویه با 200 دوربین پخش می‌شود! شما به مسائل فنی بپردازید.

  *بیشتر توضیح بدهید.

  من با آقای ضرغامی حرف دارم، من با ضرغامی از مدت‌ها پیش دوست هستم چون قبلا ایشان با ما مهربان‌تر بود نه این ضرغامی که 10 سال است که در صدا و سیما حضور دارد اما یک بار به مدیران ارشد افتخار نداده تا صحبت آنها را بشنود، البته او یک بار جلسه‌ای را برگزار کرد اما می‌خواهم این را بگویم رئیس جمهور، رئیس مجلس و خیلی‌های دیگر با ما جلسه گذاشتند، به جز آقای ضرغامی. من به ضرغامی اثبات می‌کنم که راه را غلط می‌رود. او در بحث فرهنگی دقت نکرده و این موضوع را رها کرده است و از همین جا است که ما ضربه می‌خوریم. جای تاسف است در جایی که یک معلم حضور دارد، معلمی را رها کرده و با شاگرد، شاگردی می‌کند. مربی ما یک بحث کوچک با رسانه پیدا کرد و آنها به خاطر یک فرد بزرگی استقلال را هم ندیدند، مدام در حال بزرگ کردن قهرمان جام حذفی هستیم و انگار نه انگار که استقلال قهرمان شده است. درحالی که همه می‌دانند وزن لیگ از جام حذفی بیشتر است. من نمی‌گویم ضرغامی این کار را می‌کند اما یک  عده بادمجان دور قاب‌چین به خاطر خوش‌خدمتی به ضرغامی استقلال را نابود می‌کنند تا به قلعه‌نویی تودهنی بزنند. ضرغامی باید حواسش باشد که با این‌ها برخورد کند. این مسئله شوخی نیست و باشگاه استقلال به 20 میلیون ایرانی تعلق دارد.

  * ظاهرا خیلی از تلویزیون ناراحت هستید؟

  چرا نباشم، جالب است تلویزیون ملی ما تبانی فوتبال در کشور لبنان را 40 دقیقه پخش می‌کند و در همان زمان استقلال تیم شیخ عرب را شکست می‌دهد اما هیچ توجهی به آن نمی‌شود. جالب است ما العینی را در همان روز شکست دادیم که متعلق به شیخ امارات است. من از این جور موارد خیلی دارم که بگویم و این مسائل باید زودتر حل می‌شد اما ما نتوانستیم با ضرغامی ملاقات کنیم. ما هم که بیکار نیستیم مدام التماس کنیم چون برای خودمان شأنی داریم. من این مشکلات را در قالب یک کتاب می‌نویسم و به ضرغامی تقدیم می‌کنم تا او مطالعه کند و ببیند در زمان مسئولیتش چه فاجعه‌ای رخ داده است.

  *ما می‌خواهیم بپرسیم حالا که شما این مسائل را مطرح کردید، باشگاه استقلال به لحاظ فرهنگی چه کاری انجام داده است؟

  من اعتقاد دارم این سؤال غلط است، باشگاه فوتبال و ورزش در خودش یک فرهنگ است. وقتی ما ورزش می‌کنیم و بازیکنان را به این کار ترغیب می‌کنیم این خودش یک نوع فرهنگ است. شاید اگر یک جوان را رها کنیم و در بیرون او به سراغ کارهای دیگری برود ولی ما همان کار غیر فرهنگی را تبدیل به فرهنگ کردیم. من اعتقاد دارم کار فرهنگی را نهادهایی باید انجام دهند که میلیاردی پول می‌دهند، اگر نمی‌توانند بخشی از پول فرهنگ را به ما بدهند تا ما کار فرهنگی انجام دهیم. این پتانسیل در باشگاه‌ها وجود دارد. مثال‌هایی‌ می‌زنم. زمانی که به قرآن عزیز ما هتک حرمت شد، باشگاه استقلال از ابتدا تا انتهای استادیوم آزادی راهپیمایی کرد، مگر این کار فرهنگی نبود؟ تلویزیون کی روی این موضوع مانور کرد و آن را نشان داد، در روزی که به امام رضا و ائمه اطهار توهین شد، باشگاه استقلال تیم دوچرخه‌‌ سواری‌اش را به مشهد اعزام کرد و این همه دوچرخه سواران ما رکاب زدند، کجا این مسئله را نشان دادند وقتی رسانه‌ ملی با کار فرهنگی مخالف است و این تصاویر را نشان نمی‌دهد شما توقع دارید ما کار فرهنگی انجام دهیم. ما کار فرهنگی انجام می‌دهیم اما خریداری ندارد.

  *قبول دارید افکار عمومی به بحث فرهنگی نیاز دارد.

  ما این کار را تزریق می‌کنیم ولی آمپولی که این مواد را باید به بدن جوان‌ها تزریق کند، خراب است. مثال می‌زنم مگر یادتان نیست در مورد بحث کاپیتانی استقلال چه هجمه‌ای به ما وارد شد، هر روز می‌گفتند مجیدی، نکونام،‌رحمتی و فلانی باید کاپیتان شود، همه این مسائل را نشان دادند ولی در یکی دو مسابقه مهدی رحمتی کاپیتان بود و وقتی جباری و مجیدی به زمین آمدند، بازوبند را به این دو نفر داد که اتفاقا هیچکدام از اینها قبول نکردند و گفتند رحمتی کاپیتان باشد. آیا این مسئله را نشان دادند؟ ما خیلی کارها انجام دادیم اما نشان داده نمی‌شود. اگر یک بازیکن زیر 23 سال ما کوچکترین حرکتی انجام دهد، فردا همه روزنامه‌ها آن را تیتر یک می‌کنند اما مهدی رحمتی با آن ابهت سال‌ها است در حرم امام رضا عینک و ماسک به صورت می‌زند و مسئول ویلچررانی افراد معلول است. آیا کوچکترین مانوری روی این قضیه دیده‌اید، از

  *همین که با کار غیر فرهنگی مقابله کنید، خودش خیلی مهم است.

  یک بار به آسایشگاه معلولان رفتیم و دیدم یک معلول عزیز پرسپولیسی دو آتشه است، پرچمی نصب کرده بود چون می‌دانست قرار است ما به آنجا برویم. مدام با شیپور برای ما کُری می‌خواند. همه می‌گفتند پیش او نرو اما من گفتم او به خاطر ما معلول شده و اینجا دیگر قرمز و آبی ندارد. دست او را هم می‌بوسم. این کار هم فرهنگی است دیگر. وقتی نشان نمی‌دهند همین می‌شود. وقتی مردم هم بدانند که کار فرهنگی به چشم نمی‌آید آن را رها می کنند. در همین بحث تبریز بازیکنان استقلال نزدیک به 300 میلیون تومان کمک کردند، درحالی که یک وزارتخانه 100 میلیون تومان کمک کرد. آیا این مسئله به چشم آمد؟ الان هم می‌گویم مانور کردن روی بحث فرهنگی کار ما نیست و کار صدا و سیما است.

  *پس بین رسانه‌ها و مدیران ورزشی فاصله است.

  خیلی فاصله است. فاصله در تیراژ هم است، متاسفانه وضعیت کاغذ برای رسانه‌ها و مطبوعات 5 برابر شده و این‌ها دیگر نمی‌توانند دوام بیاورند. وقتی کاغذ کیلویی 700 تومان 2800 تومان شده است چگونه باید کار کنم، مجبورم قیمت را بالا ببرم. روزنامه هم که مثل مواد غذایی نیست که واجب باشد خواننده می‌گوید نمی‌خرم و نمی‌خواهم. من می‌گویم اگر سیگار را گران می‌کنید، کاغذ را نباید گران کنید. آیا آقایان می‌دانند کاغذ چقدر گران است؟‌در همین جا به شما می گویم اگر ضرغامی یک ساعت با من صحبت کند، 3 روز مریض می‌شود! اگر این اتفاق نیفتاد، هرچه دوست دارید بگویید. اگر خطاهایی که وجود دارد را برای او بشمارم وحشت می‌کند. اینها در آن دنیا جوابگویی می‌خواهد متاسفانه بعضی‌ها آبروی ما را می‌برند. در کمال ناباوری یک روز دیدم در سایت صدا و سیما خبری منتشر شد مبنی بر اینکه فتح‌الله‌زاده جاعل است. وقتی تماس گرفتم به آنها گفتم این چه مطلبی است اگر من جاعل و کلاهبردار هستم پس چرا بیرون هستم و به زندان نرفتم. او با خبرنگارش برخورد کرده اما چه فایده‌ای دارد؟ آبروی ما را برده ولی تازه به یاد برخورد افتاده است. همین جا می‌گویم دوستان یک شبکه به من بدهند و من کار فرهنگ‌سازی، ورزش و پویایی را نشان بدهم، اگر از همین شبکه در عرض 2 سال کار فرهنگی را به مردم نشان ندادم گردن من را بزنند. کار رسانه این است. رسانه ملی مسئولیت خود را فراموش کرده و به دنبال جنجال است. روزی به یکی از دوستان گفتم اگر در خیابان دو جوان با یکدیگر درگیر بشوند ما هم می‌رویم و آنها را تماشا می‌کنیم اما آیا اگر این همه مردم در آنجا جمع شده‌اند، آن کار درست است. کار غلط به دنبال خود جمعیت می‌کشد. من اگر در صدا و سیما مسئولیت داشته باشم اگر کسی به مدیرم توهین کرد عرضه داشته باشم خودم حقم را می‌گیرم اما نمی‌گویم که به خاطر من فلانی را بزنید بروید کارهای منفی او را در بیاورید چون من چنین اجازه‌ای را ندارم همین کارها را می‌کنیم که وضعیت کشور اینگونه می‌شود. برخلاف کسانی که نمی‌دانند ورزش چیست و مدام شعار می‌دهند و با وجود آنکه ناپاکی در ورزش را رد نمی‌کنم اما اعتقاد دارم که در کل جهان، ایران از همه آنان پاک‌تر است. متاسفانه ما جوری عنوان می‌کنیم که انگار همه چیز غلط است. برایتان مثالی می‌زنم.

  * بفرمایید.

  قدیم‌ها پلیس‌هایی حضور داشتند که به یک باره قایم می‌شدند و مقابل خودرو می‌پریدند و می‌گفتند این خلاف را کرده‌ای و باید جریمه شوی، درحالی که حالا دیدم مثلا در یک پیچ تند اگر بالای 80 کیلومتر سرعت بروید شما را جریمه می‌کنند، حالا این را می‌گویم که دوستان ناجا هم استفاده کنند. در یک کشور اروپایی تابلو زده بود اگر از این محوطه بیش از 100 کیلومتر سرعت داشته باشید، 100 دلار جریمه می‌شوید. اما اگر در پیچ بعد سرعتت کمتر شود، 50 دلار از جریمه‌ات کم می‌شود و اگر مجددا در پیچ بعد قانون را مراعات کنی، کل آن جریمه ابتدایی پاک می‌شود. ببینید با 4 تابلو چکار کردند؟ این 4 تابلو با آدم‌ها صحبت می‌کند.

  *در جلسه‌ای که مقام معظم رهبری حضور داشتند، ایشان صحبت‌هایی مطرح کردند که در خصوص مدیران ورزشی هم بود. شما چقدر از آن جلسه به بعد تغییر کردید؟

  من می‌گویم انسان وقتی عصبانی می شود کنترلش از بین می‌رود، شما اگر تشخیص دادید که عصبانیت من طبیعی است آنجا من را نبینید، انتقاد کنید ولی عصبانیت من را نشان ندهید. درست است که اگر آن عصبانیت را نشان دهید، تیراژتان بالا می‌‌رود اما فرهنگ‌سازی کنید. البته باید بگویم چون هزینه‌های رسانه‌ها بالا است به این مسائل پناه برده‌اند. چون خودم رسانه‌ای هستم و این مسائل را می‌فهمم. ما از دولت انتظار داریم که کاری کند رسانه‌ها و روزنامه‌ها با صفحات بیشتری منتشر کنند و به سوددهی برسند. من یک چیز را کلی می‌گویم و امیدوارم دوستان مطبوعاتی از دست من ناراحت نشوند. یک نفر جواب من را بدهد، تیم من در صدر جدول است و قهرمان شده چرا من باید مثل همه تیم‌ها باشم! مگر تیم ما قهرمان نشده است، هیچ اتهامی به کسی نمی‌زنم. حال اگر خدای ناکرده من نتیجه نمی‌گرفتم ببینید چه بلایی به سرم می‌آوردند. امروز که من قهرمان شدم انگار اصلا این تیم مدیر ندارد. هیچکس به آن نمی‌پردازد، بعد اسم‌هایی از بیرون می‌آورند که این‌ها تیم را زنده کردند.

  اما در مورد آن جلسه باید بگویم که سعادت نداشتم در خدمت مقام معظم رهبری باشم. من 100 جلسه را رها می کردم تا به این جلسه بروم و از فرمایشات مقام معظم رهبری استفاده کنم اما من در سفر به مالزی حضور داشتم و اگر زودتر این جلسه را اعلام می کردند حتما سفرم را لغو می کردم ولی صحبت‌های ایشان را کاملا گوش کردم و فکر می کنم از آن روز تا به حال خیلی فرق کردم و ان شا‌الله تا آخر به این رویه ادامه خواهم داد. اما خیلی خوشحال شدم چون رهبر انقلاب هم به این موضوع اشاره کردند که در این ورزش پاکی ها زیاد است و ایشان نیمه پر لیوان را دیده‌اند. در اروپا آدمهایی را الگو می کنند و می گویند این قهرمان است که اگر وارد زندگی آنها شوید می گویید کجای این آدم قهرمان است. نباید از یک بازیکن انتظار داشته باشیم که امام جماعت باشد. شاید به اندازه تعداد انگشتان یک دست وجود داشته باشد اما در مورد همه این را نمی پذیرم. اگر یک بازیکن ملی که در آن سطح برای تیم ملی افتخار آفرینی می کند نمازش را بخواند من دستش را می بوسم.

  * از این بحث بگذریم…چرا استقلال تا این اندازه بدهی دارد؟

  برای اینکه وزارتخانه نتوانسته جوابش را بدهد. بدهی‌ها برای ما نیست بلکه انباشته 10 سال قبل است. من به تنهایی مقصر این موضوع نیستم. در لیستی که فدراسیون ارائه کرده است من کمترین بدهی را داشتم. وقتی که استقلال را تحویل گرفتم 900 میلیون بدهی داشتیم. اکنون یک میلیارد و 100 میلیون تومان بدهی داریم. من 11 میلیارد تومان پول به استقلال آوردم. چه کاری دیگری می‌توانم انجام دهم. دولت باید تکلیف این مسائل را مشخص کند. تیم یا دولتی است که باید خرجش را بدهد و یا تیم را به ما تحویل دهید تا پول‌هایش را پرداخت کنم. وقتی نمی‌توانند تیم را خصوصی کنند باید پولش را پرداخت کنند. بالاخره شرایط به این منوال نمی‌ماند و ای اف اسی به نوعی روی این مسائل دست می‌گذارد تا تیم به صورت خصوصی سازی برود. ما به صورت شخصی و بدون داشتن مالکیت و مجانی برای استقلال کار می‌کنیم. در این شرایط 11 میلیارد تومان پول آوردیم اما اگر تیم برای شخص خاصی باشد او باید پولش را بدهد. حرفی که اکنون مطرح می‌شود این است که بچه برای من است و تو چشمت کور مجبور هستی برای آن بهترین ماشین و لباس را خریداری کنی. این بچه برای شماست و خودتان باید خرجش را بدهید. اگر من لباسی برای او تهیه کردم کارم اشتباه بوده است.

  *چرا وزارتخانه به استقلال پول نمی‌دهد؟

  آنها می‌گویند بودجه‌ای در اختیارشان قرار نگرفته است. من در پرسپولیس نیستم که بدانم چرا به آنها پول می‌دهند. از وزیر نه اما از معاون مالی و اداری وزیر گله دارم چون اصلا تلاشی برای پول دادن به ما نمی‌کند. وزیر تمام تلاش خود را انجام می‌دهد. یک روز به آقای عباسی گفتم ما خودمان برویم از دولت پول بگیریم، رفتیم با رئیس‌جمهور جلسه گذاشتیم و پس از آن کل مجموعه به ما گفتند چرا شما خودتان مستقیم به صحبت با رئیس‌جمهور می‌روید. پس ما چه کاری باید انجام دهیم؟ مشکلات زیادی داریم گفتیم اگر برای فصل بعد بودجه‌ای ندهند هر چند که تیم را درست کردم تا در آسیا مقام خوبی بگیرد اما با این شرایط نمی‌توانم بمانم.

  *واقعا قصد رفتن دارید؟

  اگر اینگونه باشد نمی‌توانم بمانم. هواداران باید من را درک کنند. 11 میلیارد پول آوردم اما دیگر نمی‌توانم. حدود 4 میلیارد از این پول به صورت قرض است. حساب و کتاب‌های شرکتم را به خاطر چک‌های استقلال بسته‌ام. چک‌های استقلال برگشت خورده و چون اسم من آنجا هست دیگر به من چک نمی‌دهند. اکنون یک گاوصندوق تهیه کردم و پول‌هایم را در آن می‌گذارم و خرید و فروش می‌کنم. در این شرایط کاری نمی‌توانم انجام دهم، حساب‌هایم بسته شده و این هم سرانجام کار برای ما است.

  * در گذشته زمانی که شما بودید پولی در اختیار باشگاه قرار نمی‌گرفت اما به محض رفتن‌تان به باشگاه پول داده می‌شد. دلیل این مسئله چیست؟

  حسادت! کسانی که بیرون هستند حوزه کاری ندارند اما ارتباطات‌شان خیلی قوی است و باعث می‌شوند جلوی پول دادن به من گرفته شود. مثالی بیان می‌کنم، استقلال 6 سال پیش 8 میلیارد هزینه داشت که 7 میلیارد آن بودجه بود. چیزی در حدود 90 درصد از هزینه تیم به صورت بودجه پرداخت شده است. اکنون 20 میلیارد هزینه ماست که تنها 3 میلیارد آن را پرداخت کرده‌اند. به آنها 90 درصد پرداخت می‌کنند که هیچ کاری نتوانستند کنند به من 20 درصد می‌دهند و می‌گویند قهرمانی آسیا را هم بدست بیاورید. این به نوعی ظلم و جفاست.

  * صعود استقلال از گروه مرگ و قهرمانی در لیگ برتر فکر می‌کنید باعث شود بودجه بیشتری در اختیار تیم‌تان قرار بگیرد؟

  در مرحله بعدی آسیا بازی‌های سخت‌تری در پیش داریم. حتما باید تیم‌مان را تقویت کنیم. همه می‌گویند مقابل الشباب قرعه خوبی برای استقلال افتاده است، از این جمله خیلی ناراحت می‌شوم. این صحبت تخصصی نیست مگر می‌شود برای تیمی قرعه خوبی بیفتد. تلاش‌مان باعث شد تا قرعه خوبی به دست بیاوریم. اگر نمی‌توانستیم العین را ببریم آیا با چنین قرعه‌ای روبرو می‌شدیم؟ واقعیت این است که با هیئت مدیره صحبت کردم و گفته‌ام تا پایان بازی با الشباب در استقلال می‌مانم. چرا که اکنون در شرایط حساسی قرار داریم اما بعد از آن اگر بودجه باشگاه 7-8 میلیارد که تعهد خودتان است‌ بدهید، می‌ایستم. اما اگر ندهید دیگر نیستم. من درخواست کردم 10 میلیارد پرداخت شود تا قراردادهای امسال را تسویه کنیم و برای سال آینده نیز پول داشته باشیم. چرا که باید برای سال بعد خرید کنیم. اما اگر این پول پرداخت نشود دیگر توانایی حضور ندارم.

  * شایعه شده پول اسپانسرهای فصل بعد را گرفته‌اید؟

  اسپانسرهای سال بعد را نگرفتیم بلکه با مصوبه هیئت مدیره اجازه گرفتیم 3 میلیارد از اسپانسر سال آینده را امسال هزینه کنند مضاف بر اینکه پولی که عقب افتاده و وزارتخانه باید به ما پرداخت کند به جای آن بگذارم. چرا که ما به همان اندازه و بیشتر از آن از وزارتخانه طلب داریم. تنها تغییراتی در مکان آن به وجود آوردیم.

  * به دریافت این بودجه امیدوار هستید؟

  حسم این است که نمی‌خواهند به من پولی بدهند. سال پیش اعتماد کردم، دوستان می‌گفتند خرج کن و ما پول را می‌دهیم اما یک مرتبه چشم باز کردم و دیدم فشار زیادی روی من ایجاد شده و تا مرگ پیش رفتم.

  *قبول دارید شما را مقابل بازیکنان و سایرین دروغگو کردند؟

  طبیعی است. ما می‌پرسیم کی پول می‌دهید می‌گویند یک هفته دیگر.  بازیکنان می گویند چه زمانی به آنها پول می دهیم می‌گوییم دو هفته دیگر پول می‌دهیم اما وقتی چنین اتفاقی نمی‌افتد دروغگو می‌شویم. من باید چه کنم. به بازیکنان دروغ نمی‌گویم. دروغ این است که پول را به من بدهند و من آن را قایم کنم و به بازیکنان پرداخت نکنم اما پولی به من داده نمی‌شود. سهم خودم را پرداخت کرده‌ام. آنوقت به من می‌گویند اگر نمی‌توانی پول بیاوری از تیم برو. این صحبت بسیار ناجوانمردانه است. من به سهم خودم به تیم پول آوردم. حتی از سهم خودم بیشتر به استقلال آورده‌ام. سهم من 8.5 میلیارد بوده اما من 13 میلیارد تومان آوردم. چرا از 11.5 میلیارد بیشتر شد برای اینکه 2.5 میلیارد به صورت غیرنقدی به باشگاه آوردم. خرجی که در کمپ کردم، سکو، چمن مصنوعی و فنس زده‌ام آنها را به صورت بلاعوض و با خواهش و تمنا گرفته‌ام. اینها به صورت مجانی بوده است که خودش به نوعی پول است. شما در تاریخ فوتبال استقلال بررسی کنید اگر مدیرعاملی 5 میلیارد تومان پول آورده باشد. من که این قدر پول به همراه قهرمانی آورده‌ام ضعیف و سنتی هستم اما آنهایی که 10 یا 16 میلیارد هزینه کردند و هیچ ساخت و سازی نکردند فنی و با دانش هستند.

  * بالاخره تکلیف قلعه نویی برای فصل بعد چه می شود؟

  شکر خدا اگر این مسائل حل شود امیر قلعه‌نویی در استقلال می‌ماند و او را نگه می‌دارم. در نهایت این است که از دوستان خوبی که در نیروی انتظامی دارم می‌گویم یکی از این دستبندهایی که برای دستگیر کردن است بیاورند تا یک پای قلعه‌نویی را به تیر دروازه ببندیم تا او هیچ جایی نرود.

  *حالا چرا شب گذشته در جشن قهرمانی شرکت نکرد؟

  من راستش را می گویم،هوادار با من به خاطر این رابطه عاطفی دارد که واقعیت را می گویم.اول اینکه قلعه نویی معمولا در قهرمانی ها حضور ندارد..یک بار من به زور در یکی از قهرمانی ها او را آوردم.اگر فیلم ها را هم ببینید متوجه می شوید در سپاهان هم  بالا نمی آمد.امسال چاشنی گلایه هم اضافه شده بود.

  * قلعه‌نویی از برخورد هواداران ناراحت است و چرا دائم در مصاحبه‌هایش نسبت به آنها معترض است؟

  این مسئله به دل او آمده است و این یک نوع ناز خانوادگی است. او انتظار ندارد تا درون یک بازی برخی برخوردها انجام شود. او انتظار چنین مسائلی را نداشته و این از علاقه‌اش به استقلال است.

  * قلعه‌نویی در صحبت‌هایش می‌گوید مجیدی را ابزار کردند و یک سری‌ها در شبکه‌های اجتماعی خط دادند که چنین شعارهایی را بیان کنند. به نظر می رسد منظور او از اطرافیان، اطرافیان فرهاد مجیدی است؟

  او قصد زدن مجیدی را ندارد. برخی مجیدی را دوست دارند. علاقه آنها باعث شده در برخی از شبکه‌های اجتماعی خط بدهند که این موضوع طبیعی است. هم کار آنها طبیعی است و هم حرف قلعه‌نویی درست است. آنها به خاطر عشقی که به مجیدی داشتند این کار را انجام دادند و قلعه‌نویی نیز درست می‌گوید که نباید در چنین شرایطی این کار انجام می‌شد. او انتظار چنین برخوردی را نداشت.

  * فرهاد مجیدی که قرار نیست خداحافظی کند؟

  اگر خدا خواست و من ماندم فرهاد مجیدی و امیر قلعه‌نویی نیز در استقلال می‌مانند. برای مجیدی خداحافظی از فوتبال زود است.وقتی من در سن 53 سالگی رحمتی را «درخت‌کَن»می‌کنم و مقابل هواداران می‌برم فرهاد مجیدی که سن و سالی ندارد باید از استقلال برود؟

  *پاداش قهرمانی به بازیکنان چه دادید؟

  15 میلیون می‌خواهیم پاداش بدهیم که هنوز پرداخت نشده است. این 15 میلیون با 5 میلیون بازی با فولاد است.

  * از جشن قهرمانی راضی بودید؟

  انصافا جشن خوبی بود. باید از مسئولان تشکر کنم که زحمت بسیار زیادی کشیدند و جشن شکیلی را برای بازیکنان و مسئولان ترتیب دادند.

  *بازیکنان مصاحبه می‌کنند و می‌گویند هنوز 9 میلیون پاداش قهرمانی در سال اول با قلعه‌نویی را دریافت نکردند؟

  در سال‌هایی که من با استقلال به قهرمانی رسیدیم پاداش‌های قهرمانی را به طور کامل پرداخت کرده‌ام و به این که کسی پاداش‌های قهرمانی را پرداخت کرده یا نکرده کاری ندارم! هر کسی فکر می‌کند پاداشش را نگرفته بیاید دریافت کند.

  * علیرضا رحیمی چرا اینقدر از باشگاه استقلال ناراحت است؟

  آنها مسائل را خیلی شلوغ می‌کنند و توهین‌های زیادی می‌کنند. می‌گویند قرارداد فرهاد مجیدی به شکل خاصی ثبت شده است. آقای رحیمی باید فوتبالی باشد و از حال و هوای قبلی خود به فوتبال بیاید. به این حرف‌ها  دامن زدن خوب نیست. یک بازی ما عقب افتادیم که تعیین کننده هم نبود. اگر آنها داماش را می‌بردند چه اتفاقی می‌افتاد؟ شما از این دید به مسئله نگاه کنید. در این صورت ما به اضطراب می‌افتادیم. هیچ کس باور نمی‌کرد ما فولاد را ببریم و سپاهان هم از داماش شکست بخورد. با استناد به این موضوع در صورت پیروزی سپاهان ما استرس بیشتری می‌گرفتیم. از ما یک جام گرفتند اگر ما پیروز نمی‌شدیم رقابت باز هم وجود داشت. یک جام به ناحق از ما گرفته شده است. 4 بازیکن ملی‌پوش ما با خستگی بسیار زیاد و پس از بازی برای تیم ملی به ایران بازگشتند و بدون استراحت در دیدار جام حذفی به مصاف استقلال رفتند اما آنها یک بازیکن در تیم ملی داشتند که به او هم اجازه بازی کردند ندادند. ما باید طلبکار باشیم که هیچی نمی‌گوییم اما دوستان دائما اعتراض می‌کنند و باید معرفت و اخلاق را بیشتر رعایت کنند.

  *برای حضور رحمتی در تیم ملی ورود می‌کنید؟

  تلاشم این است که با کی‌روش جلسه‌ای برگزار کنم به هر حال بازگشت رحمتی به نفع همه ماست. کی‌روش یک مربی بزرگ و با دانش است که امیدوارم این مسئله حل شود.

  * از آشتی رحمتی و نکونام خبر داشتید؟

  مگر می‌شود از این موضوع مطلع نباشیم؟ خودمان شرایط را ایجاد کردیم. علوی معاون فرهنگی ما مقدمات را فراهم کرد و شما نیز در این موضوع کمک کردید و مطلبی را منتشر کردید  که باعث شد در این آشتی کمک خوبی به ما شود. استارت این کار را زدیم و خیلی خوشحالم که بچه‌ها این قدر با هم رفیق شدند.

  * مهدی رحمتی گفته است که از استقلال می رود. چرا؟

  متاسفانه کار خوبی صورت نگرفت. یکی از دوستان از من پرسید که قرارداد رحمتی را تمدید می کنید من هم گفتم رحمتی را می خواهیم چه کار خودم درون دروازه می ایستم!سپس به رحمتی گفته اند که فتح الله زاده اعلام کرده رحمتی را می خواهیم چه کار. او هم ناراحت شده و گفته می خواهم بروم.

  *شاه‌ماهی فتح‌الله‌زاده برای سال بعد کدام بازیکن است؟

  اگر مانده باشیم برای فصل بعد در نقل و انتقالات عملکرد خوبی خواهیم داشت.

  * ظاهرا نکونام از مصاحبه شما مبنی بر اینکه گفته بودید نکونام را می‌دهید و انصاری‌فرد را می‌گیرید‌،‌ناراحت شده بود؟

  در مورد این موضوع با او صحبت کردم و این مسئله کاملا حل شده است.

  *بعد از اتفاقاتی که برای پرسپولیس افتاده با رویانیان صحبتی نداشتید؟

  احساس کردم رویانیان نیاز دارد چند روزی آرامش پیدا کند. شرایط سختی است. سختی کار ما مدیران عامل دو باشگاه بزرگ برد و باخت نیست. برد و باخت را می‌فهمیم و می‌دانیم این ذات فوتبال است. سنگینی ناراحتی هواداران ما را آزار می‌دهد. به اندازه صد هزار هواداری که به ورزشگاه آمده‌اند و میلیون‌ها نفری که به استادیوم نیامدند سنگینی این بار روی دوش رویانیان است. به خاطر این گذاشتم او دو روزی استراحت کند و سپس تماس خواهم گرفت. رویانیان را می‌توان فوتبالی دانست تجربیات تلخی داشته و این الان سرمایه شده که دیگر نباید به سادگی آن را از دست داد. مطمئنم با مدیریتی که رویانیان دارد او می‌تواند سال آینده پرسپولیس را به موفقیت برساند.

  *گل‌محمدی از سمت خود استعفا کرد برای پرسپولیس مربی در نظر ندارید؟

  خودم (با خنده) استعفا می‌دهم و به آنجا می‌روم. گل‌محمدی مربی جوان و آینده‌داری است می‌تواند خودش را در آینده برساند. قلعه‌نویی به استقلال اهواز رفت و از آنجا شروع کرد و اکنون به یکی از مربیان خوب آسیا تبدیل شده است. اعتقاد دارم مقصر اصلی در این اتفاق گل‌محمدی نبوده است. آنها در نیم فصل قافیه را باختند. گل‌محمدی در حد خودش خوب کار کرد و انشاءالله با تجربه بیشتر به پرسپولیس بازگردد.

  *چرا شما کاندیدای شورای شهر نشدید؟

  امسال اینقدر مشکلات داشتیم که نمی‌توانستیم به این مسئله فکر کنم.

  * چند بازیکن استقلال قراردادشان به پایان می‌رسد؟

  فکر می‌کنم حدود 13-14 نفر قراردادشان به پایان می‌رسد.

  * در مورد بیانیه‌ای که برای رسانه‌ها نوشتید و آنها را از ورود به برخی مسائل ممنوع کرده بودید، چه صحبتی دارید؟

  قرار گرفتن آن بیانیه روی سایت با من هماهنگ نشده بود اما زمانی که چاپ شد، ناراحت نشدم. مطبوعات آن زمان این موضوع را به خود گرفتند در حالی که این طور نبود  چرا که ما نمی‌توانیم به رسانه‌ها بگوییم چه چیزی بنویسند و چه چیزی ننویسند چرا که  ما چنین قدرتی نداریم. ما هدفی را دنبال می‌کردیم که نیز به آن دست یافتیم. هدف ما از انتشار آن بیانیه این بود که می‌دیدیم بازیکنان از شرایط خود خارج شدند و فکر می‌کنم احساس می‌کردند استقلال قهرمان شده است. قبل از آن 10 فرمان می‌گفتند قهرمان شده‌ایم و درخواست پاداش می‌کردند. تجربه ثابت کرده تیمی که تفکرش به اینجا می‌رسد نمی‌تواند قهرمان شود. آن بیانیه را زدیم برای مطبوعات که بازیکنان بترسند و به نتیجه هم رسیدیم. از رسانه‌ها  هم عذرخواهی می‌کنم که آنها را طعمه بازیکنان قرار دادیم!

  * فتح‌الله‌زاده به غیر از مدیرعاملی استقلال به حضور در تیم‌های دیگر فکر می‌کند؟

  اصلا. 5 سالی که در استقلال حضور نداشتم اکثر تیم‌های لیگ برتری سراغ من آمدند. شما فکر کنید سپاهان هم به سراغ من آمد. اصولا به غیر از استقلال در هیچ تیمی مدیریت نمی‌پذیرم و تا آخر عمرم هم چنین کاری نخواهم کرد. مگر اینکه خصوصی‌سازی به معنی واقعی خودش راه بیفتد و به صورت شخصی تیمی را راه‌اندازی کنم.

  * اسم آن تیم را چه می‌گذارید؟

  اسم این تیم را استقلال ایران می‌گذاریم. چه طور استقلال اهواز وجود دارد ما نیز یک استقلال ایران می‌سازیم.به غیر از استقلال نمی‌توانم در هیچ تیمی حضور داشته باشم. دوست ندارم مدیر همه جا بشوم و بگویند او مدیر فوتبالی است. من مدیر استقلالی هستم و به این تیم علاقه دارم.

  *در فدراسیون فوتبال حضور پیدا می‌کنید؟

  اگر به فدراسیون فوتبال بروم به کشورم خدمت می‌کنم. یک روز انشاءالله به حول و قوه الهی اگر لیاقت داشته باشم به استقلال می‌روم و شما مطمئن باشید آن زمان دغدغه رفتن به جام جهانی را نخواهیم داشت. برای ما کسر شان است که تیم ملی ایران برای رفتن به جام جهانی خود را به آب و آتش بزند. 5 تیم به جام جهانی از قاره آسیا صعود می‌کنند. مدیری که در آسیا می‌تواند اول تا سوم شود، آن هم در شرایطی که در باشگاهی تیم‌ها چند ملیتی هستند. می‌تواند در شرایط ملی نیز در آسیا به موفقیت برسد. مطمئن باشید در آن شرایط وضعیت خوبی داریم و نگاه‌مان آنوقت ملی است. مگر پروین پرسپولیسی نیست. او وقتی سرمربی تیم ملی بود 8 استقلالی‌ را به تیم ملی دعوت کرد. در شرایط ملی همه چیز سرخابی است. سپاهانی می‌شویم طرفدار تراکتور هستیم چرا که همه چیز را ملی نگاه می‌کنیم.

  *فکر می‌کنید تیم ملی به جام جهانی صعود می‌کند؟

  خیلی سخت است اما امیدوارم این اتفاق بیفتد.


 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • قصه تکراری لیمو، غصه هرساله باغداران / کشاورزان و باغداران رودانی از افت قیمت و نبود صنایع تبدیلی گلایه دارند
 • منزل۱۷نیازمند کمیز رودان ایزوگام‌ و مرمت شد/ ۲۳خانه این روستا در لیست خدمت
 • نیروی دریایی سپاه تا هر جا که بتواند برای مردم خدمت گذار خواهد بود
 • کنکور سراسری با حضور یکهزار و ۵۸۶ داوطلب از فردا در رودان آغاز می شود
 • لزوم تعویض اسناد دفترچه‌ای به سند کاداستری
 • خانواده در فرهنگ اسلامی یک کشور کوچک محسوب می شود/ حقوق بشر آمریکایی دروغی بزرگ است
 • وزیر نیرو دستور بسیج امکانات برای تامین نیاز آبی مناطق زلزله زده را داد/ استقرار چهار تانکر برای آبرسانی سیار در سایه خوش و روستاهای مجاور
 • توزیع 14هزار قرص نان در رودان
 • از فوت ۵ نفر از شهروندان تا تعطیلی تمامی ادارات دولتی/ دستور وزیر بهداشت برای رسیدگی فوری به آسیب دیدگان زلزله زدگان
 • خدمت رسانی بی وقفه سپاه در مناطق زلزله زده غرب هرمزگان/ اعلام آمادگی سپاه امام سجاد (ع) در ساخت منازل تخریبی
 • آخرین عناوین

 • لزوم تعویض اسناد دفترچه‌ای به سند کاداستری
 • توزیع 14هزار قرص نان در رودان
 • اولین محموله کمک شهرستان رودان به منطقه زلزله زده سایه خوش ارسال شد
 • خدمت رسانی بی وقفه سپاه در مناطق زلزله زده غرب هرمزگان/ اعلام آمادگی سپاه امام سجاد (ع) در ساخت منازل تخریبی
 • وزیر نیرو دستور بسیج امکانات برای تامین نیاز آبی مناطق زلزله زده را داد/ استقرار چهار تانکر برای آبرسانی سیار در سایه خوش و روستاهای مجاور
 • از فوت ۵ نفر از شهروندان تا تعطیلی تمامی ادارات دولتی/ دستور وزیر بهداشت برای رسیدگی فوری به آسیب دیدگان زلزله زدگان
 • خانواده در فرهنگ اسلامی یک کشور کوچک محسوب می شود/ حقوق بشر آمریکایی دروغی بزرگ است
 • کنکور سراسری با حضور یکهزار و ۵۸۶ داوطلب از فردا در رودان آغاز می شود
 • منزل۱۷نیازمند کمیز رودان ایزوگام‌ و مرمت شد/ ۲۳خانه این روستا در لیست خدمت
 • نیروی دریایی سپاه تا هر جا که بتواند برای مردم خدمت گذار خواهد بود
 • قصه تکراری لیمو، غصه هرساله باغداران / کشاورزان و باغداران رودانی از افت قیمت و نبود صنایع تبدیلی گلایه دارند
 • واکسیناسیون و نجات جان ۲۵۰ هزار ایرانی در سال/ ۲ سال و نیم مبارزه همزمان با «کرونا» و «تحریم دارو و واکسن»
 • نهضت بسیج سازندگی در راه آبادانی روستاهای رودان/ جهادگران بسیجی به دنبال گره‌گشایی از مشکلات مردم
 • زنگ هشدار کاهش جمعیت به صدا در آمده است/ مردم به شایعات فضای مجازی دامن نزنند
 • دانش آموزان رودانی یک مقام نخست و دو عنوان برگزیده جشنواره نوجوان خوارزمی را از آن خود کردند
 • افزایش شمار تب کریمه کنگو در هرمزگان به ۶نفر
 • وضعیت کرونایی همه شهر‌های هرمزگان به جز جاسک آبی است
 • فوتبالیست رودانی به تیم ملی دعوت شد
 • پیگیری جهت جذب اعتبارات اولویت اول مدیران شهرستان باشد
 • حضور خدام امام رضا(ع) نسیم روح بخش رضوی را در شهرستان رودان طنین انداز کرد+تصوير
 • ۱۷تن انبه قاچاق در رودان کشف شد
 • امام بزرگوار روح جمهوری اسلامی است/ اعتقاد مردم و گرایش آنها به دین و انقلاب، امروز از اول انقلاب بیشتر است
 • جهاد با هدف برطرف کردن آسیب های آموزشی در دوران کرونایی/جهاد آموزشی آموزگاران رودانی در دوران کرونایی قابل تحسین است
 • همراهی و مشارکت دو هزار و 500جوان و نوجوان در فعالیت های جهادی و فرهنگی کانون علویون رودان
 • زمین لرزه ۴٫۵ ریشتری جناح هرمزگان را لرزاند
 • نقش اثرگذار مراکز مشاوره پلیس در ارتقاء سطح آگاهی عمومی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی
 • ۳۲۰ برنامه آموزشی با محوریت فرهنگ سازی و ارتقای مشارکت عمومی اجرا شد/۳۷ گونه زیستی در هرمزگان با خطر انقراض مواجه هستند
 • ۷۴متهم در اجرای طرح ارتقاء و امنیت اجتماعی در رودان شناسایی و دستگیر شدند
 • فیلم‌ کوتاه “مادر فرشته” در رودان اکران شد/رونمایی از تصویر دیجیتال شهیده آرزو باهو
 • اعطاء بیش از هزار و ۴۰۰دستگاه لوازم خانگی به سیل‌زدگان رودان توسط بنیاد علوی
 • یادواره شهدای روستای سکل رودان برگزار شد+عکس و فيلم
 • عطر شهید گمنام در رودان پیچید+عکس
 • شهدا ارزشمندترین سرمایه های نظام و انقلاب هستند/ روحیه جهادی عامل پیش برد کارهاست
 • قتل زن ۳۸ساله در رودان/ قاتل در کمتر از ۲۴ساعت دستگیر شد
 • همخوانی سرود “سلام فرمانده” در رودان| گزارش تصویری
 • شکار غیرمجاز قوچ وحشی در رودان/ صیاد متخلف دستگیر شد
 • گزارش تصویری| بازخوانی سرود سلام فرمانده توسط دهه نودی های رودانی
 • رزمایش بزرگ جهادگران فاطمی در رودان برگزار شد/ گروه‌های جهادی در عرصه‌های مختلف پیشرو بوده اند
 • دامداران رودانی ضدعفونی آبشخورها را جدی بگیرند/ مایه کوبی بیش از ۱۴۰هزار راس دام از سال گذشته تاکنون
 • اقدامات اساسی در حوزه آب بخش رودخانه رودان صورت می گیرد/ نقش موثر شوراها و پیگیری های مستمر آنان در رفع مشکلات حوزه آب
 • کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در رودان راه اندازی می شود
 • افتخارات نوجوان رودانی در سینمای کشور/ تمام تلاشم را برای شناساندن فرهنگ و رسوم شهرم واستانم می گذارم
 • «آزادی فلسطین»، در صدر توییتر جهان قرار گرفت
 • زنده نگه داشتن روز قدس یعنی بیداری ملت ها علیه اسرائیل غاصب/ جامعه باید قدردان زحمات و تلاش های مقام معلم باشد
 • شعار انقلاب حمایت از فلسطین و محو رژیم صهیونیستی/ روز قدس، روز اسلام است
 • ۲۵سری جهیزیه به نوعروسان رودانی اهداء شد
 • ترخیص خودروها و موتورسیکلت‌هاي توقيفي تا عید فطر در رودان ادامه دارد
 • اعلام حمایت از مردم مظلوم فلسطین، اعلام بیزاری از دشمنان اسلام است
 • جام رمضان رودان| چهره چهار تیم برتر مشخص شد
 • اتحاد مسلمانان در حمایت از مردم مظلوم فلسطین کابوسی برای رژیم صهیونسیتی/ اهانت به قرآن کریم اهانت به همه ادیان و کتب الهی است
 • هشتگ #علمداران_خلیج _فارس جزو برترین های توییتر فارسی شد
 • مصیب داوری چهره برگزیده سال هنر انقلاب در هرمزگان شد+ عکس
 • مرحله سی و دوم رزمایش مواسات و همدلی در رودان/ 4هزار بسته معیشتی بین نیازمندان شهرستان رودان توزیع شد
 • مادر شهید معظم «علی سرحدی» به فرزند شهیدش پیوست
 • رودانی ها بیش از 240هزار دوز واکسن کرونا دریافت کرده اند/ واکسینه شدن فقط 21درصد از گروه سنی 5 تا 12 ساله رودان علیه کرونا
 • Untitled-1-Recovered123