رودان نيوز
 • کد خبر : 1815
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 11 مه, 2013 - 12:37
 •   

  برای نابودی استقلال به قلعه‌نویی تو‌دهنی می‌زنند/ استعفا می‌کنم و به پرسپولیس می‌روم!

  مدیرعامل باشگاه استقلال گفت: برخی‌ها به خاطر خوش‌خدمتی به ضرغامی و برای نابودی استقلال به قلعه‌نویی تودهنی می‌زنند. علی فتح‌الله‌زاده امسال توانست مجددا در حضور امیر قلعه‌نویی عنوان قهرمانی لیگ برتر را کسب کند. وی در طول فصل با چالش‌های زیادی از جمله مشکلات مالی، احداث کمپ باشگاه استقلال، بازگشت فرهاد مجیدی و تمدید قرارداد […]

  مدیرعامل باشگاه استقلال گفت: برخی‌ها به خاطر خوش‌خدمتی به ضرغامی و برای نابودی استقلال به قلعه‌نویی تودهنی می‌زنند.

  علی فتح‌الله‌زاده امسال توانست مجددا در حضور امیر قلعه‌نویی عنوان قهرمانی لیگ برتر را کسب کند. وی در طول فصل با چالش‌های زیادی از جمله مشکلات مالی، احداث کمپ باشگاه استقلال، بازگشت فرهاد مجیدی و تمدید قرارداد ستاره‌های تیمش مواجه بود که در نهایت این چالش‌ها را با موفقیت پشت سر گذاشت.

  مدیرعامل باشگاه استقلال با حضور در خبرگزاری فارس، و بازدید از قسمت‌های مختلف به سؤالات پاسخ داد:

  *می‌خواهیم از بحث فرهنگی شروع کنیم، به نظر شما علت و سرمنشأ برخی بی‌اخلاقی‌ها در رسانه‌های ورزشی چیست؟

  اول از همه می‌گویم بسم‌الله‌ الرحمن الرحیم، چون بحثی که مطرح می‌کنم تخریبش بسیار زیاد است، صادقانه آن چیزی که درکم است را می‌گویم و امیدوارم مطبوعاتی‌های با وجدان این قضایا را درک کنند و عده‌ای هم که نمی‌خواهند مثل همیشه رفتار می‌کنند. باید بگویم 80 درصد قضایا به مطبوعات، رسانه‌ها و به خصوص رسانه ملی برمی‌گردد و 20 درصد از آن به مدیران ورزش، به این دلیل که ما تمام نقاط منفی مدیران ورزش را می‌گیریم و به آن بال و پر می‌دهیم. درست مثل این است که ما یک انسان را از بین می‌بریم و این خودش یک گناه است و بعد از آن به کشتن اکتفا نمی‌کنیم و تمام بدن آن را تکه تکه می‌کنیم که این یک فاجعه است. اما حرف من این است اگر کسی کار بدی کرد به آن بال و پر ندهیم به همین دلیل است که در حوزه سیاست، وضع بدتر از ورزش است. شما در مجلس ببینید، وقتی نماینده‌ای با یک نفر دیگر بحث می‌کند و حتی سیلی به هم می‌زنند، خیلی زود قضیه فیصله پیدا کرد و جمع شد در حالی که اهمیت موضوع برای آنها خیلی بالاتر است. در ورزش 2 جوان 18 ساله با آن فشار بازی اگر یک درگیری کوچک پیدا کنند، شاهد هستیم که 6 کانال تلویزیون از زوایای مختلف آن صحنه را پخش می‌کنند، جالب اینجاست که تلویزیون برای صحنه‌های فنی فوتبال بیش از 2 دوربین قرار ندارد، اما حاشیه‌ها از 100 زاویه با 200 دوربین پخش می‌شود! شما به مسائل فنی بپردازید.

  *بیشتر توضیح بدهید.

  من با آقای ضرغامی حرف دارم، من با ضرغامی از مدت‌ها پیش دوست هستم چون قبلا ایشان با ما مهربان‌تر بود نه این ضرغامی که 10 سال است که در صدا و سیما حضور دارد اما یک بار به مدیران ارشد افتخار نداده تا صحبت آنها را بشنود، البته او یک بار جلسه‌ای را برگزار کرد اما می‌خواهم این را بگویم رئیس جمهور، رئیس مجلس و خیلی‌های دیگر با ما جلسه گذاشتند، به جز آقای ضرغامی. من به ضرغامی اثبات می‌کنم که راه را غلط می‌رود. او در بحث فرهنگی دقت نکرده و این موضوع را رها کرده است و از همین جا است که ما ضربه می‌خوریم. جای تاسف است در جایی که یک معلم حضور دارد، معلمی را رها کرده و با شاگرد، شاگردی می‌کند. مربی ما یک بحث کوچک با رسانه پیدا کرد و آنها به خاطر یک فرد بزرگی استقلال را هم ندیدند، مدام در حال بزرگ کردن قهرمان جام حذفی هستیم و انگار نه انگار که استقلال قهرمان شده است. درحالی که همه می‌دانند وزن لیگ از جام حذفی بیشتر است. من نمی‌گویم ضرغامی این کار را می‌کند اما یک  عده بادمجان دور قاب‌چین به خاطر خوش‌خدمتی به ضرغامی استقلال را نابود می‌کنند تا به قلعه‌نویی تودهنی بزنند. ضرغامی باید حواسش باشد که با این‌ها برخورد کند. این مسئله شوخی نیست و باشگاه استقلال به 20 میلیون ایرانی تعلق دارد.

  * ظاهرا خیلی از تلویزیون ناراحت هستید؟

  چرا نباشم، جالب است تلویزیون ملی ما تبانی فوتبال در کشور لبنان را 40 دقیقه پخش می‌کند و در همان زمان استقلال تیم شیخ عرب را شکست می‌دهد اما هیچ توجهی به آن نمی‌شود. جالب است ما العینی را در همان روز شکست دادیم که متعلق به شیخ امارات است. من از این جور موارد خیلی دارم که بگویم و این مسائل باید زودتر حل می‌شد اما ما نتوانستیم با ضرغامی ملاقات کنیم. ما هم که بیکار نیستیم مدام التماس کنیم چون برای خودمان شأنی داریم. من این مشکلات را در قالب یک کتاب می‌نویسم و به ضرغامی تقدیم می‌کنم تا او مطالعه کند و ببیند در زمان مسئولیتش چه فاجعه‌ای رخ داده است.

  *ما می‌خواهیم بپرسیم حالا که شما این مسائل را مطرح کردید، باشگاه استقلال به لحاظ فرهنگی چه کاری انجام داده است؟

  من اعتقاد دارم این سؤال غلط است، باشگاه فوتبال و ورزش در خودش یک فرهنگ است. وقتی ما ورزش می‌کنیم و بازیکنان را به این کار ترغیب می‌کنیم این خودش یک نوع فرهنگ است. شاید اگر یک جوان را رها کنیم و در بیرون او به سراغ کارهای دیگری برود ولی ما همان کار غیر فرهنگی را تبدیل به فرهنگ کردیم. من اعتقاد دارم کار فرهنگی را نهادهایی باید انجام دهند که میلیاردی پول می‌دهند، اگر نمی‌توانند بخشی از پول فرهنگ را به ما بدهند تا ما کار فرهنگی انجام دهیم. این پتانسیل در باشگاه‌ها وجود دارد. مثال‌هایی‌ می‌زنم. زمانی که به قرآن عزیز ما هتک حرمت شد، باشگاه استقلال از ابتدا تا انتهای استادیوم آزادی راهپیمایی کرد، مگر این کار فرهنگی نبود؟ تلویزیون کی روی این موضوع مانور کرد و آن را نشان داد، در روزی که به امام رضا و ائمه اطهار توهین شد، باشگاه استقلال تیم دوچرخه‌‌ سواری‌اش را به مشهد اعزام کرد و این همه دوچرخه سواران ما رکاب زدند، کجا این مسئله را نشان دادند وقتی رسانه‌ ملی با کار فرهنگی مخالف است و این تصاویر را نشان نمی‌دهد شما توقع دارید ما کار فرهنگی انجام دهیم. ما کار فرهنگی انجام می‌دهیم اما خریداری ندارد.

  *قبول دارید افکار عمومی به بحث فرهنگی نیاز دارد.

  ما این کار را تزریق می‌کنیم ولی آمپولی که این مواد را باید به بدن جوان‌ها تزریق کند، خراب است. مثال می‌زنم مگر یادتان نیست در مورد بحث کاپیتانی استقلال چه هجمه‌ای به ما وارد شد، هر روز می‌گفتند مجیدی، نکونام،‌رحمتی و فلانی باید کاپیتان شود، همه این مسائل را نشان دادند ولی در یکی دو مسابقه مهدی رحمتی کاپیتان بود و وقتی جباری و مجیدی به زمین آمدند، بازوبند را به این دو نفر داد که اتفاقا هیچکدام از اینها قبول نکردند و گفتند رحمتی کاپیتان باشد. آیا این مسئله را نشان دادند؟ ما خیلی کارها انجام دادیم اما نشان داده نمی‌شود. اگر یک بازیکن زیر 23 سال ما کوچکترین حرکتی انجام دهد، فردا همه روزنامه‌ها آن را تیتر یک می‌کنند اما مهدی رحمتی با آن ابهت سال‌ها است در حرم امام رضا عینک و ماسک به صورت می‌زند و مسئول ویلچررانی افراد معلول است. آیا کوچکترین مانوری روی این قضیه دیده‌اید، از

  *همین که با کار غیر فرهنگی مقابله کنید، خودش خیلی مهم است.

  یک بار به آسایشگاه معلولان رفتیم و دیدم یک معلول عزیز پرسپولیسی دو آتشه است، پرچمی نصب کرده بود چون می‌دانست قرار است ما به آنجا برویم. مدام با شیپور برای ما کُری می‌خواند. همه می‌گفتند پیش او نرو اما من گفتم او به خاطر ما معلول شده و اینجا دیگر قرمز و آبی ندارد. دست او را هم می‌بوسم. این کار هم فرهنگی است دیگر. وقتی نشان نمی‌دهند همین می‌شود. وقتی مردم هم بدانند که کار فرهنگی به چشم نمی‌آید آن را رها می کنند. در همین بحث تبریز بازیکنان استقلال نزدیک به 300 میلیون تومان کمک کردند، درحالی که یک وزارتخانه 100 میلیون تومان کمک کرد. آیا این مسئله به چشم آمد؟ الان هم می‌گویم مانور کردن روی بحث فرهنگی کار ما نیست و کار صدا و سیما است.

  *پس بین رسانه‌ها و مدیران ورزشی فاصله است.

  خیلی فاصله است. فاصله در تیراژ هم است، متاسفانه وضعیت کاغذ برای رسانه‌ها و مطبوعات 5 برابر شده و این‌ها دیگر نمی‌توانند دوام بیاورند. وقتی کاغذ کیلویی 700 تومان 2800 تومان شده است چگونه باید کار کنم، مجبورم قیمت را بالا ببرم. روزنامه هم که مثل مواد غذایی نیست که واجب باشد خواننده می‌گوید نمی‌خرم و نمی‌خواهم. من می‌گویم اگر سیگار را گران می‌کنید، کاغذ را نباید گران کنید. آیا آقایان می‌دانند کاغذ چقدر گران است؟‌در همین جا به شما می گویم اگر ضرغامی یک ساعت با من صحبت کند، 3 روز مریض می‌شود! اگر این اتفاق نیفتاد، هرچه دوست دارید بگویید. اگر خطاهایی که وجود دارد را برای او بشمارم وحشت می‌کند. اینها در آن دنیا جوابگویی می‌خواهد متاسفانه بعضی‌ها آبروی ما را می‌برند. در کمال ناباوری یک روز دیدم در سایت صدا و سیما خبری منتشر شد مبنی بر اینکه فتح‌الله‌زاده جاعل است. وقتی تماس گرفتم به آنها گفتم این چه مطلبی است اگر من جاعل و کلاهبردار هستم پس چرا بیرون هستم و به زندان نرفتم. او با خبرنگارش برخورد کرده اما چه فایده‌ای دارد؟ آبروی ما را برده ولی تازه به یاد برخورد افتاده است. همین جا می‌گویم دوستان یک شبکه به من بدهند و من کار فرهنگ‌سازی، ورزش و پویایی را نشان بدهم، اگر از همین شبکه در عرض 2 سال کار فرهنگی را به مردم نشان ندادم گردن من را بزنند. کار رسانه این است. رسانه ملی مسئولیت خود را فراموش کرده و به دنبال جنجال است. روزی به یکی از دوستان گفتم اگر در خیابان دو جوان با یکدیگر درگیر بشوند ما هم می‌رویم و آنها را تماشا می‌کنیم اما آیا اگر این همه مردم در آنجا جمع شده‌اند، آن کار درست است. کار غلط به دنبال خود جمعیت می‌کشد. من اگر در صدا و سیما مسئولیت داشته باشم اگر کسی به مدیرم توهین کرد عرضه داشته باشم خودم حقم را می‌گیرم اما نمی‌گویم که به خاطر من فلانی را بزنید بروید کارهای منفی او را در بیاورید چون من چنین اجازه‌ای را ندارم همین کارها را می‌کنیم که وضعیت کشور اینگونه می‌شود. برخلاف کسانی که نمی‌دانند ورزش چیست و مدام شعار می‌دهند و با وجود آنکه ناپاکی در ورزش را رد نمی‌کنم اما اعتقاد دارم که در کل جهان، ایران از همه آنان پاک‌تر است. متاسفانه ما جوری عنوان می‌کنیم که انگار همه چیز غلط است. برایتان مثالی می‌زنم.

  * بفرمایید.

  قدیم‌ها پلیس‌هایی حضور داشتند که به یک باره قایم می‌شدند و مقابل خودرو می‌پریدند و می‌گفتند این خلاف را کرده‌ای و باید جریمه شوی، درحالی که حالا دیدم مثلا در یک پیچ تند اگر بالای 80 کیلومتر سرعت بروید شما را جریمه می‌کنند، حالا این را می‌گویم که دوستان ناجا هم استفاده کنند. در یک کشور اروپایی تابلو زده بود اگر از این محوطه بیش از 100 کیلومتر سرعت داشته باشید، 100 دلار جریمه می‌شوید. اما اگر در پیچ بعد سرعتت کمتر شود، 50 دلار از جریمه‌ات کم می‌شود و اگر مجددا در پیچ بعد قانون را مراعات کنی، کل آن جریمه ابتدایی پاک می‌شود. ببینید با 4 تابلو چکار کردند؟ این 4 تابلو با آدم‌ها صحبت می‌کند.

  *در جلسه‌ای که مقام معظم رهبری حضور داشتند، ایشان صحبت‌هایی مطرح کردند که در خصوص مدیران ورزشی هم بود. شما چقدر از آن جلسه به بعد تغییر کردید؟

  من می‌گویم انسان وقتی عصبانی می شود کنترلش از بین می‌رود، شما اگر تشخیص دادید که عصبانیت من طبیعی است آنجا من را نبینید، انتقاد کنید ولی عصبانیت من را نشان ندهید. درست است که اگر آن عصبانیت را نشان دهید، تیراژتان بالا می‌‌رود اما فرهنگ‌سازی کنید. البته باید بگویم چون هزینه‌های رسانه‌ها بالا است به این مسائل پناه برده‌اند. چون خودم رسانه‌ای هستم و این مسائل را می‌فهمم. ما از دولت انتظار داریم که کاری کند رسانه‌ها و روزنامه‌ها با صفحات بیشتری منتشر کنند و به سوددهی برسند. من یک چیز را کلی می‌گویم و امیدوارم دوستان مطبوعاتی از دست من ناراحت نشوند. یک نفر جواب من را بدهد، تیم من در صدر جدول است و قهرمان شده چرا من باید مثل همه تیم‌ها باشم! مگر تیم ما قهرمان نشده است، هیچ اتهامی به کسی نمی‌زنم. حال اگر خدای ناکرده من نتیجه نمی‌گرفتم ببینید چه بلایی به سرم می‌آوردند. امروز که من قهرمان شدم انگار اصلا این تیم مدیر ندارد. هیچکس به آن نمی‌پردازد، بعد اسم‌هایی از بیرون می‌آورند که این‌ها تیم را زنده کردند.

  اما در مورد آن جلسه باید بگویم که سعادت نداشتم در خدمت مقام معظم رهبری باشم. من 100 جلسه را رها می کردم تا به این جلسه بروم و از فرمایشات مقام معظم رهبری استفاده کنم اما من در سفر به مالزی حضور داشتم و اگر زودتر این جلسه را اعلام می کردند حتما سفرم را لغو می کردم ولی صحبت‌های ایشان را کاملا گوش کردم و فکر می کنم از آن روز تا به حال خیلی فرق کردم و ان شا‌الله تا آخر به این رویه ادامه خواهم داد. اما خیلی خوشحال شدم چون رهبر انقلاب هم به این موضوع اشاره کردند که در این ورزش پاکی ها زیاد است و ایشان نیمه پر لیوان را دیده‌اند. در اروپا آدمهایی را الگو می کنند و می گویند این قهرمان است که اگر وارد زندگی آنها شوید می گویید کجای این آدم قهرمان است. نباید از یک بازیکن انتظار داشته باشیم که امام جماعت باشد. شاید به اندازه تعداد انگشتان یک دست وجود داشته باشد اما در مورد همه این را نمی پذیرم. اگر یک بازیکن ملی که در آن سطح برای تیم ملی افتخار آفرینی می کند نمازش را بخواند من دستش را می بوسم.

  * از این بحث بگذریم…چرا استقلال تا این اندازه بدهی دارد؟

  برای اینکه وزارتخانه نتوانسته جوابش را بدهد. بدهی‌ها برای ما نیست بلکه انباشته 10 سال قبل است. من به تنهایی مقصر این موضوع نیستم. در لیستی که فدراسیون ارائه کرده است من کمترین بدهی را داشتم. وقتی که استقلال را تحویل گرفتم 900 میلیون بدهی داشتیم. اکنون یک میلیارد و 100 میلیون تومان بدهی داریم. من 11 میلیارد تومان پول به استقلال آوردم. چه کاری دیگری می‌توانم انجام دهم. دولت باید تکلیف این مسائل را مشخص کند. تیم یا دولتی است که باید خرجش را بدهد و یا تیم را به ما تحویل دهید تا پول‌هایش را پرداخت کنم. وقتی نمی‌توانند تیم را خصوصی کنند باید پولش را پرداخت کنند. بالاخره شرایط به این منوال نمی‌ماند و ای اف اسی به نوعی روی این مسائل دست می‌گذارد تا تیم به صورت خصوصی سازی برود. ما به صورت شخصی و بدون داشتن مالکیت و مجانی برای استقلال کار می‌کنیم. در این شرایط 11 میلیارد تومان پول آوردیم اما اگر تیم برای شخص خاصی باشد او باید پولش را بدهد. حرفی که اکنون مطرح می‌شود این است که بچه برای من است و تو چشمت کور مجبور هستی برای آن بهترین ماشین و لباس را خریداری کنی. این بچه برای شماست و خودتان باید خرجش را بدهید. اگر من لباسی برای او تهیه کردم کارم اشتباه بوده است.

  *چرا وزارتخانه به استقلال پول نمی‌دهد؟

  آنها می‌گویند بودجه‌ای در اختیارشان قرار نگرفته است. من در پرسپولیس نیستم که بدانم چرا به آنها پول می‌دهند. از وزیر نه اما از معاون مالی و اداری وزیر گله دارم چون اصلا تلاشی برای پول دادن به ما نمی‌کند. وزیر تمام تلاش خود را انجام می‌دهد. یک روز به آقای عباسی گفتم ما خودمان برویم از دولت پول بگیریم، رفتیم با رئیس‌جمهور جلسه گذاشتیم و پس از آن کل مجموعه به ما گفتند چرا شما خودتان مستقیم به صحبت با رئیس‌جمهور می‌روید. پس ما چه کاری باید انجام دهیم؟ مشکلات زیادی داریم گفتیم اگر برای فصل بعد بودجه‌ای ندهند هر چند که تیم را درست کردم تا در آسیا مقام خوبی بگیرد اما با این شرایط نمی‌توانم بمانم.

  *واقعا قصد رفتن دارید؟

  اگر اینگونه باشد نمی‌توانم بمانم. هواداران باید من را درک کنند. 11 میلیارد پول آوردم اما دیگر نمی‌توانم. حدود 4 میلیارد از این پول به صورت قرض است. حساب و کتاب‌های شرکتم را به خاطر چک‌های استقلال بسته‌ام. چک‌های استقلال برگشت خورده و چون اسم من آنجا هست دیگر به من چک نمی‌دهند. اکنون یک گاوصندوق تهیه کردم و پول‌هایم را در آن می‌گذارم و خرید و فروش می‌کنم. در این شرایط کاری نمی‌توانم انجام دهم، حساب‌هایم بسته شده و این هم سرانجام کار برای ما است.

  * در گذشته زمانی که شما بودید پولی در اختیار باشگاه قرار نمی‌گرفت اما به محض رفتن‌تان به باشگاه پول داده می‌شد. دلیل این مسئله چیست؟

  حسادت! کسانی که بیرون هستند حوزه کاری ندارند اما ارتباطات‌شان خیلی قوی است و باعث می‌شوند جلوی پول دادن به من گرفته شود. مثالی بیان می‌کنم، استقلال 6 سال پیش 8 میلیارد هزینه داشت که 7 میلیارد آن بودجه بود. چیزی در حدود 90 درصد از هزینه تیم به صورت بودجه پرداخت شده است. اکنون 20 میلیارد هزینه ماست که تنها 3 میلیارد آن را پرداخت کرده‌اند. به آنها 90 درصد پرداخت می‌کنند که هیچ کاری نتوانستند کنند به من 20 درصد می‌دهند و می‌گویند قهرمانی آسیا را هم بدست بیاورید. این به نوعی ظلم و جفاست.

  * صعود استقلال از گروه مرگ و قهرمانی در لیگ برتر فکر می‌کنید باعث شود بودجه بیشتری در اختیار تیم‌تان قرار بگیرد؟

  در مرحله بعدی آسیا بازی‌های سخت‌تری در پیش داریم. حتما باید تیم‌مان را تقویت کنیم. همه می‌گویند مقابل الشباب قرعه خوبی برای استقلال افتاده است، از این جمله خیلی ناراحت می‌شوم. این صحبت تخصصی نیست مگر می‌شود برای تیمی قرعه خوبی بیفتد. تلاش‌مان باعث شد تا قرعه خوبی به دست بیاوریم. اگر نمی‌توانستیم العین را ببریم آیا با چنین قرعه‌ای روبرو می‌شدیم؟ واقعیت این است که با هیئت مدیره صحبت کردم و گفته‌ام تا پایان بازی با الشباب در استقلال می‌مانم. چرا که اکنون در شرایط حساسی قرار داریم اما بعد از آن اگر بودجه باشگاه 7-8 میلیارد که تعهد خودتان است‌ بدهید، می‌ایستم. اما اگر ندهید دیگر نیستم. من درخواست کردم 10 میلیارد پرداخت شود تا قراردادهای امسال را تسویه کنیم و برای سال آینده نیز پول داشته باشیم. چرا که باید برای سال بعد خرید کنیم. اما اگر این پول پرداخت نشود دیگر توانایی حضور ندارم.

  * شایعه شده پول اسپانسرهای فصل بعد را گرفته‌اید؟

  اسپانسرهای سال بعد را نگرفتیم بلکه با مصوبه هیئت مدیره اجازه گرفتیم 3 میلیارد از اسپانسر سال آینده را امسال هزینه کنند مضاف بر اینکه پولی که عقب افتاده و وزارتخانه باید به ما پرداخت کند به جای آن بگذارم. چرا که ما به همان اندازه و بیشتر از آن از وزارتخانه طلب داریم. تنها تغییراتی در مکان آن به وجود آوردیم.

  * به دریافت این بودجه امیدوار هستید؟

  حسم این است که نمی‌خواهند به من پولی بدهند. سال پیش اعتماد کردم، دوستان می‌گفتند خرج کن و ما پول را می‌دهیم اما یک مرتبه چشم باز کردم و دیدم فشار زیادی روی من ایجاد شده و تا مرگ پیش رفتم.

  *قبول دارید شما را مقابل بازیکنان و سایرین دروغگو کردند؟

  طبیعی است. ما می‌پرسیم کی پول می‌دهید می‌گویند یک هفته دیگر.  بازیکنان می گویند چه زمانی به آنها پول می دهیم می‌گوییم دو هفته دیگر پول می‌دهیم اما وقتی چنین اتفاقی نمی‌افتد دروغگو می‌شویم. من باید چه کنم. به بازیکنان دروغ نمی‌گویم. دروغ این است که پول را به من بدهند و من آن را قایم کنم و به بازیکنان پرداخت نکنم اما پولی به من داده نمی‌شود. سهم خودم را پرداخت کرده‌ام. آنوقت به من می‌گویند اگر نمی‌توانی پول بیاوری از تیم برو. این صحبت بسیار ناجوانمردانه است. من به سهم خودم به تیم پول آوردم. حتی از سهم خودم بیشتر به استقلال آورده‌ام. سهم من 8.5 میلیارد بوده اما من 13 میلیارد تومان آوردم. چرا از 11.5 میلیارد بیشتر شد برای اینکه 2.5 میلیارد به صورت غیرنقدی به باشگاه آوردم. خرجی که در کمپ کردم، سکو، چمن مصنوعی و فنس زده‌ام آنها را به صورت بلاعوض و با خواهش و تمنا گرفته‌ام. اینها به صورت مجانی بوده است که خودش به نوعی پول است. شما در تاریخ فوتبال استقلال بررسی کنید اگر مدیرعاملی 5 میلیارد تومان پول آورده باشد. من که این قدر پول به همراه قهرمانی آورده‌ام ضعیف و سنتی هستم اما آنهایی که 10 یا 16 میلیارد هزینه کردند و هیچ ساخت و سازی نکردند فنی و با دانش هستند.

  * بالاخره تکلیف قلعه نویی برای فصل بعد چه می شود؟

  شکر خدا اگر این مسائل حل شود امیر قلعه‌نویی در استقلال می‌ماند و او را نگه می‌دارم. در نهایت این است که از دوستان خوبی که در نیروی انتظامی دارم می‌گویم یکی از این دستبندهایی که برای دستگیر کردن است بیاورند تا یک پای قلعه‌نویی را به تیر دروازه ببندیم تا او هیچ جایی نرود.

  *حالا چرا شب گذشته در جشن قهرمانی شرکت نکرد؟

  من راستش را می گویم،هوادار با من به خاطر این رابطه عاطفی دارد که واقعیت را می گویم.اول اینکه قلعه نویی معمولا در قهرمانی ها حضور ندارد..یک بار من به زور در یکی از قهرمانی ها او را آوردم.اگر فیلم ها را هم ببینید متوجه می شوید در سپاهان هم  بالا نمی آمد.امسال چاشنی گلایه هم اضافه شده بود.

  * قلعه‌نویی از برخورد هواداران ناراحت است و چرا دائم در مصاحبه‌هایش نسبت به آنها معترض است؟

  این مسئله به دل او آمده است و این یک نوع ناز خانوادگی است. او انتظار ندارد تا درون یک بازی برخی برخوردها انجام شود. او انتظار چنین مسائلی را نداشته و این از علاقه‌اش به استقلال است.

  * قلعه‌نویی در صحبت‌هایش می‌گوید مجیدی را ابزار کردند و یک سری‌ها در شبکه‌های اجتماعی خط دادند که چنین شعارهایی را بیان کنند. به نظر می رسد منظور او از اطرافیان، اطرافیان فرهاد مجیدی است؟

  او قصد زدن مجیدی را ندارد. برخی مجیدی را دوست دارند. علاقه آنها باعث شده در برخی از شبکه‌های اجتماعی خط بدهند که این موضوع طبیعی است. هم کار آنها طبیعی است و هم حرف قلعه‌نویی درست است. آنها به خاطر عشقی که به مجیدی داشتند این کار را انجام دادند و قلعه‌نویی نیز درست می‌گوید که نباید در چنین شرایطی این کار انجام می‌شد. او انتظار چنین برخوردی را نداشت.

  * فرهاد مجیدی که قرار نیست خداحافظی کند؟

  اگر خدا خواست و من ماندم فرهاد مجیدی و امیر قلعه‌نویی نیز در استقلال می‌مانند. برای مجیدی خداحافظی از فوتبال زود است.وقتی من در سن 53 سالگی رحمتی را «درخت‌کَن»می‌کنم و مقابل هواداران می‌برم فرهاد مجیدی که سن و سالی ندارد باید از استقلال برود؟

  *پاداش قهرمانی به بازیکنان چه دادید؟

  15 میلیون می‌خواهیم پاداش بدهیم که هنوز پرداخت نشده است. این 15 میلیون با 5 میلیون بازی با فولاد است.

  * از جشن قهرمانی راضی بودید؟

  انصافا جشن خوبی بود. باید از مسئولان تشکر کنم که زحمت بسیار زیادی کشیدند و جشن شکیلی را برای بازیکنان و مسئولان ترتیب دادند.

  *بازیکنان مصاحبه می‌کنند و می‌گویند هنوز 9 میلیون پاداش قهرمانی در سال اول با قلعه‌نویی را دریافت نکردند؟

  در سال‌هایی که من با استقلال به قهرمانی رسیدیم پاداش‌های قهرمانی را به طور کامل پرداخت کرده‌ام و به این که کسی پاداش‌های قهرمانی را پرداخت کرده یا نکرده کاری ندارم! هر کسی فکر می‌کند پاداشش را نگرفته بیاید دریافت کند.

  * علیرضا رحیمی چرا اینقدر از باشگاه استقلال ناراحت است؟

  آنها مسائل را خیلی شلوغ می‌کنند و توهین‌های زیادی می‌کنند. می‌گویند قرارداد فرهاد مجیدی به شکل خاصی ثبت شده است. آقای رحیمی باید فوتبالی باشد و از حال و هوای قبلی خود به فوتبال بیاید. به این حرف‌ها  دامن زدن خوب نیست. یک بازی ما عقب افتادیم که تعیین کننده هم نبود. اگر آنها داماش را می‌بردند چه اتفاقی می‌افتاد؟ شما از این دید به مسئله نگاه کنید. در این صورت ما به اضطراب می‌افتادیم. هیچ کس باور نمی‌کرد ما فولاد را ببریم و سپاهان هم از داماش شکست بخورد. با استناد به این موضوع در صورت پیروزی سپاهان ما استرس بیشتری می‌گرفتیم. از ما یک جام گرفتند اگر ما پیروز نمی‌شدیم رقابت باز هم وجود داشت. یک جام به ناحق از ما گرفته شده است. 4 بازیکن ملی‌پوش ما با خستگی بسیار زیاد و پس از بازی برای تیم ملی به ایران بازگشتند و بدون استراحت در دیدار جام حذفی به مصاف استقلال رفتند اما آنها یک بازیکن در تیم ملی داشتند که به او هم اجازه بازی کردند ندادند. ما باید طلبکار باشیم که هیچی نمی‌گوییم اما دوستان دائما اعتراض می‌کنند و باید معرفت و اخلاق را بیشتر رعایت کنند.

  *برای حضور رحمتی در تیم ملی ورود می‌کنید؟

  تلاشم این است که با کی‌روش جلسه‌ای برگزار کنم به هر حال بازگشت رحمتی به نفع همه ماست. کی‌روش یک مربی بزرگ و با دانش است که امیدوارم این مسئله حل شود.

  * از آشتی رحمتی و نکونام خبر داشتید؟

  مگر می‌شود از این موضوع مطلع نباشیم؟ خودمان شرایط را ایجاد کردیم. علوی معاون فرهنگی ما مقدمات را فراهم کرد و شما نیز در این موضوع کمک کردید و مطلبی را منتشر کردید  که باعث شد در این آشتی کمک خوبی به ما شود. استارت این کار را زدیم و خیلی خوشحالم که بچه‌ها این قدر با هم رفیق شدند.

  * مهدی رحمتی گفته است که از استقلال می رود. چرا؟

  متاسفانه کار خوبی صورت نگرفت. یکی از دوستان از من پرسید که قرارداد رحمتی را تمدید می کنید من هم گفتم رحمتی را می خواهیم چه کار خودم درون دروازه می ایستم!سپس به رحمتی گفته اند که فتح الله زاده اعلام کرده رحمتی را می خواهیم چه کار. او هم ناراحت شده و گفته می خواهم بروم.

  *شاه‌ماهی فتح‌الله‌زاده برای سال بعد کدام بازیکن است؟

  اگر مانده باشیم برای فصل بعد در نقل و انتقالات عملکرد خوبی خواهیم داشت.

  * ظاهرا نکونام از مصاحبه شما مبنی بر اینکه گفته بودید نکونام را می‌دهید و انصاری‌فرد را می‌گیرید‌،‌ناراحت شده بود؟

  در مورد این موضوع با او صحبت کردم و این مسئله کاملا حل شده است.

  *بعد از اتفاقاتی که برای پرسپولیس افتاده با رویانیان صحبتی نداشتید؟

  احساس کردم رویانیان نیاز دارد چند روزی آرامش پیدا کند. شرایط سختی است. سختی کار ما مدیران عامل دو باشگاه بزرگ برد و باخت نیست. برد و باخت را می‌فهمیم و می‌دانیم این ذات فوتبال است. سنگینی ناراحتی هواداران ما را آزار می‌دهد. به اندازه صد هزار هواداری که به ورزشگاه آمده‌اند و میلیون‌ها نفری که به استادیوم نیامدند سنگینی این بار روی دوش رویانیان است. به خاطر این گذاشتم او دو روزی استراحت کند و سپس تماس خواهم گرفت. رویانیان را می‌توان فوتبالی دانست تجربیات تلخی داشته و این الان سرمایه شده که دیگر نباید به سادگی آن را از دست داد. مطمئنم با مدیریتی که رویانیان دارد او می‌تواند سال آینده پرسپولیس را به موفقیت برساند.

  *گل‌محمدی از سمت خود استعفا کرد برای پرسپولیس مربی در نظر ندارید؟

  خودم (با خنده) استعفا می‌دهم و به آنجا می‌روم. گل‌محمدی مربی جوان و آینده‌داری است می‌تواند خودش را در آینده برساند. قلعه‌نویی به استقلال اهواز رفت و از آنجا شروع کرد و اکنون به یکی از مربیان خوب آسیا تبدیل شده است. اعتقاد دارم مقصر اصلی در این اتفاق گل‌محمدی نبوده است. آنها در نیم فصل قافیه را باختند. گل‌محمدی در حد خودش خوب کار کرد و انشاءالله با تجربه بیشتر به پرسپولیس بازگردد.

  *چرا شما کاندیدای شورای شهر نشدید؟

  امسال اینقدر مشکلات داشتیم که نمی‌توانستیم به این مسئله فکر کنم.

  * چند بازیکن استقلال قراردادشان به پایان می‌رسد؟

  فکر می‌کنم حدود 13-14 نفر قراردادشان به پایان می‌رسد.

  * در مورد بیانیه‌ای که برای رسانه‌ها نوشتید و آنها را از ورود به برخی مسائل ممنوع کرده بودید، چه صحبتی دارید؟

  قرار گرفتن آن بیانیه روی سایت با من هماهنگ نشده بود اما زمانی که چاپ شد، ناراحت نشدم. مطبوعات آن زمان این موضوع را به خود گرفتند در حالی که این طور نبود  چرا که ما نمی‌توانیم به رسانه‌ها بگوییم چه چیزی بنویسند و چه چیزی ننویسند چرا که  ما چنین قدرتی نداریم. ما هدفی را دنبال می‌کردیم که نیز به آن دست یافتیم. هدف ما از انتشار آن بیانیه این بود که می‌دیدیم بازیکنان از شرایط خود خارج شدند و فکر می‌کنم احساس می‌کردند استقلال قهرمان شده است. قبل از آن 10 فرمان می‌گفتند قهرمان شده‌ایم و درخواست پاداش می‌کردند. تجربه ثابت کرده تیمی که تفکرش به اینجا می‌رسد نمی‌تواند قهرمان شود. آن بیانیه را زدیم برای مطبوعات که بازیکنان بترسند و به نتیجه هم رسیدیم. از رسانه‌ها  هم عذرخواهی می‌کنم که آنها را طعمه بازیکنان قرار دادیم!

  * فتح‌الله‌زاده به غیر از مدیرعاملی استقلال به حضور در تیم‌های دیگر فکر می‌کند؟

  اصلا. 5 سالی که در استقلال حضور نداشتم اکثر تیم‌های لیگ برتری سراغ من آمدند. شما فکر کنید سپاهان هم به سراغ من آمد. اصولا به غیر از استقلال در هیچ تیمی مدیریت نمی‌پذیرم و تا آخر عمرم هم چنین کاری نخواهم کرد. مگر اینکه خصوصی‌سازی به معنی واقعی خودش راه بیفتد و به صورت شخصی تیمی را راه‌اندازی کنم.

  * اسم آن تیم را چه می‌گذارید؟

  اسم این تیم را استقلال ایران می‌گذاریم. چه طور استقلال اهواز وجود دارد ما نیز یک استقلال ایران می‌سازیم.به غیر از استقلال نمی‌توانم در هیچ تیمی حضور داشته باشم. دوست ندارم مدیر همه جا بشوم و بگویند او مدیر فوتبالی است. من مدیر استقلالی هستم و به این تیم علاقه دارم.

  *در فدراسیون فوتبال حضور پیدا می‌کنید؟

  اگر به فدراسیون فوتبال بروم به کشورم خدمت می‌کنم. یک روز انشاءالله به حول و قوه الهی اگر لیاقت داشته باشم به استقلال می‌روم و شما مطمئن باشید آن زمان دغدغه رفتن به جام جهانی را نخواهیم داشت. برای ما کسر شان است که تیم ملی ایران برای رفتن به جام جهانی خود را به آب و آتش بزند. 5 تیم به جام جهانی از قاره آسیا صعود می‌کنند. مدیری که در آسیا می‌تواند اول تا سوم شود، آن هم در شرایطی که در باشگاهی تیم‌ها چند ملیتی هستند. می‌تواند در شرایط ملی نیز در آسیا به موفقیت برسد. مطمئن باشید در آن شرایط وضعیت خوبی داریم و نگاه‌مان آنوقت ملی است. مگر پروین پرسپولیسی نیست. او وقتی سرمربی تیم ملی بود 8 استقلالی‌ را به تیم ملی دعوت کرد. در شرایط ملی همه چیز سرخابی است. سپاهانی می‌شویم طرفدار تراکتور هستیم چرا که همه چیز را ملی نگاه می‌کنیم.

  *فکر می‌کنید تیم ملی به جام جهانی صعود می‌کند؟

  خیلی سخت است اما امیدوارم این اتفاق بیفتد.


 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین عناوین

 • صنایع بزرگ مستقر در هرمزگان حساب‌های خود را به بانک‌های استان منتقل کنند
 • سفر استاندار به رودان| از ماشنگی رودخانه تا ناصر آباد جغین زیر ذره بین مهدی دوستی + عکس
 • وقف یک واحد تجاری در شهرستان رودان
 • همت و اقتدار دولت گره‌گشای مشکلات کشور است
 • سومین کارگاه توانمندسازی شبکه امامت هرمزگان برگزار شد
 • برنامه مدیریت منابع و مصارف آب شرب استان هرمزگان به تصویب رسید
 • نرخ جدید شن و ماشه در هرمزگان تعیین شد/ هر تُن شسته ۵۸هزار تومان
 • افزایش سهمیه ۲ میلون دلاری پیله وری هرمزگان در سالجاری
 • 90سری جهیزیه بین زوج های نیازمند رودانی توزیع شد
 • پنجمین روز بدون سوگ کرونا در آذرماه
 • دستور استاندار هرمزگان برای بسیج امکانات جهت مقابله با پشه مخرب آئدس
 • ولایت‌پذیری و ولایتمداری مهمترین وصیت شهدا است
 • برکت آفرینی قرارگاه‌های طرح تحول در هرمزگان/ بسیج در تمام موضوعات انقلاب پای کار است
 • مشاهده پشه آئدس در لاستیک های دپو شده یک آپاراتی در بندرعباس/ چهار پشه بالغ صید شده حامل هیچ ویروسی نبودند
 • هراس آمریکا و رژیم صهیونیستی از قدرت و رویارویی ایران در منطقه
 • مادر شهید«غلام جعفرزاده» دعوت حق را لبیک گفت
 • بسیج نماد مدیریت جوان و جهادی
 • روحیه و تفکر بسیجی رمز پیروزی مقابله با دشمن است/ در برخورد با نجومی بگیران باید به موقع عمل شود
 • دومین تحصن کارگری در محور مواصلاتی رودان به منوجان/ بالاتر از حقوقمان چیزی نمی‌خواهیم+فیلم
 • بسیج برای کمک به کاهش آسیب‌های اجتماعی ظرفیت بسیاری دارد
 • همایش اقتدار بسیجیان در رودان + عکس
 • بسیج یعنی باور به مشارکت مردم در نظام جمهوری اسلامی
 • عزت و سروری ملت ها بدون عنصر شهادت امکان پذیرنیست/گاهی از یک خانواده رودانی ۸ نفر در جبهه بودند
 • بسیج مهندسین رودان ۶۰ تن آرد به مناطق زلزله زده فین ارسال می کنند
 • ایمان به خدا و عبور از بن بست ها دو ویژگی مهم بسیج است
 • وقتی که روحیه مطالبه گری در محلات تقویت می شود/ از حل مشکل آب روستایی تا کمک های مومنانه در کمیز رودان
 • آغاز تزریق دز سوم واکسن کرونا در رودان
 • تاکید رهبر معظم انقلاب بر معرفی ام‌سلمه و مادران اهل‌بیت (ع) به مردم
 • بسیج ماندگارترین جلوه اخلاص و ایستادگی است
 • وقتی که بسیجیان برای محرومیت زدایی به میدان می آیند/ از پیگیری مشکلات تا جلوگیری از طلاق در سکل رودان
 • بسیج سازندگی با هدف جهاد و خدمت در سنگر محرومیت زدایی
 • تبعیت از ولایت فقیه رمز ماندگاری بسیج است
 • مراسم شبی با شهدا در رودان برگزار می‌شود
 • هفتمین یادواره شهدای دهگلکن و کهنشوئیه رودان برگزار می‌شود
 • وقتی بسیج ناجی یک محله می شود/ از ایجاد اشتغال پایدار تا اقدامات موثر جهت کاهش آسیب های اجتماعی
 • وقتی تحول، پویایی و نوآوری محلات توسط خود مردم صورت می گیرد/ از اشتغالی آفرینی تا تهیه جهیزیه و برپایی جشن جهت ترویج ازدواج آسان در برنطین
 • دستگیری عامل شرارت و تیراندازی‌های منجر به جرح در رودان
 • استفاده از توانایی نخبگان برای توسعه کشور امری ضروری است/ بسیجیان مخلص و پای کار در میدان عمل هستند
 • عادی انگاری عامل شیوع کرونا خواهد بود/ وضعیت وخیم کرونا در روستای فاریاب رودان
 • آمادگی 130گروه‌ جهادی رودان برای خدمت‌رسانی به زلزله‌زدگان فین
 • ناپایداری جوی در هرمزگان/ خودداری از نصب چادر در حریم رودخانه‌های فصلی به ویژه در مناطق زلزله زده
 • توزیع بیش از ۳ هزار چادر بین مردم در مناطق زلزله زده/ دو هزار و ۷۵۰ واحد نیازمند نوسازی، بازسازی و تعمیرات هستند
 • 300تبلت سازمان ملل به دانش آموزان هرمزگانی رسید
 • ۳۳ مسجد و امامزاده در هرمزگان خسارت دید
 • برق مناطق زلزله زده هرمزگان به طور کامل وصل شد
 • صرف “ما می توانیم” در دولت سیزدهم
 • ساخت فیلم های “دوشیزه جان” و “ساحل مکران” در هرمزگان
 • ارسال ۲۳۰ تخته چادر از رودان به مناطق زلزله‌زده فین
 • مادر 22ساله رودانی، نجات بخش سه بیمار نيازمند پيوند شد
 • مبارزه با انحراف مهمترین ویژگی امام حسن عسکری (ع)بود
 • امام حسن عسکری (ع) در اخلاق و تحول آفرینی سرآمد بود
 • معیار سنجش مدیران انقلابی، میزان عمل به شاخص های انقلاب است/ بیکاری ۶۹ فرزند شهید در شان هرمزگان نیست
 • امضاء های طلایی باید حذف شود
 • ۴هزار تن محصول کلزا از مزارع هرمزگان برداشت می شود
 • سوت آغاز لیگ فوتبال رودان پس 2سال تعطیلی به‌صدا در می‌آید
 • Untitled-1-Recovered123