رودان نيوز
 • کد خبر : 2002
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 13 مه, 2013 - 16:52
 •   

  امروز دوشنبه/ گزارش آخرین اخبار و حواشی انتخابات ریاست جمهوری/ در حال بروزرسانی…

  در32 روز مانده به برگزاری یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، در تلاشیم تا آخرین اخبار و تحرکات و فعالیت های اشخاص و جریانات سیاسی را به اطلاع برسانیم. 00: 7 * نزدیکان آیت الله هاشمی اصرار دارند اینچنین وانمود کنند که وی بعد از تماس تلفنی با مقام معظم رهبری اقدام به ثبت نام در […]

  در32 روز مانده به برگزاری یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، در تلاشیم تا آخرین اخبار و تحرکات و فعالیت های اشخاص و جریانات سیاسی را به اطلاع برسانیم.

  00: 7

  * نزدیکان آیت الله هاشمی اصرار دارند اینچنین وانمود کنند که وی بعد از تماس تلفنی با مقام معظم رهبری اقدام به ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری کرده است.

  * حداد عادل عضو ائتلاف پیشرفت گفته در حال حاضر با ورود جلیلی باید منتظر بمانیم تا معلوم شود که آیا وی جهشی در میزان آرا دارد یا نه، اگر رأی وی بالا برود واقعیتی است که ما 3 نفر نمی‌توانیم آن را نادیده بگیریم.

  * روزنامه کیهان یادداشت روز خود را به ورود هاشمی رفسنجانی به کارزار انتخابات اختصاص داده و نوشت: پيش از اين با محاسبه شرايطي که مي‌دانستيم از نگاه آقاي رفسنجاني پنهان نيست پيش‌بيني کرده بوديم ايشان نامزد نمي‌شود ولي فاکتورهاي ديگري در ميدان محاسبات وي قرار گرفت و ايشان را در معرض يک شکست قطعي و غيرقابل اجتناب ديگر قرار داد.

  * معاون وزیر خارجه و رئیس هیئت نظارت بر انتخابات خارج از کشور شورای نگهبان گفت: فردا جلسه مشترک هیئت نظارت و هیئت اجرایی انتخابات ریاست جمهوری در خارج از کشور برگزار می‌شود.

  * طباطبائي‌نائيني نائب رئيس كميسيون حقوقي قضايي مجلس گفت: چنانچه فرد در مقام رسمي و غير آن، دليل يا مدركي براي ارتكاب جرم توسط اشخاص ديگر در دست دارد مي‌بايست آن را به مراجع قضايي اطلاع دهد چراكه مطرح كردن آن در افكار عمومي به عنوان تهديد نه تنها سودي ندارد بلكه جرم تلقي شده و قابل تعقيب است.

  * منوچهر متکي عضو ائتلاف پنج گانه به دعوت دانشجويان انجمن اسلامي دانشگاه شهيد چمران اهواز در اين دانشگاه به ايراد سخنراني مي‌پردازد.

  15 : 7

  * سخنگوی ستاد شریعتمداری با اشاره به جلسه دیروز عصر شریعتمداری با هاشمی، گفت: آقای هاشمی خواستند فعالیت های ستادهای انتخاباتی شریعتمداری ادامه پیدا کند تا اینکه خود آقای هاشمی در مورد نحوه تغییر ستادها به لحاظ ادغام ، انحلال و یا انصراف تصمیم گیری کنند.

  * سخنرانی کواکبیان در دانشگاه امیرکبیر در حالی برگزار شد که تعدادی دانشجو پشت درب سالن محل سخنرانی با کف و صوت زدن و سر دادن دورد بر هاشمی سعی در ایجاد تشنج در این سخنرانی را داشتند. با اصرار کواکبیان درب سالن باز و این دانشجویان نیز وارد سالن محل سخنرانی شدند. این دانشجویان بعد از ورود؛ دوباره شروع به سردادن این  شعار که کی به نفع هاشمی کنار می روی کردند که البته کواکبیان در رابطه با این شعارها گفت: لطفا طرفداران هاشمی این جلسه را برای شعار دادن انتخاب نکنند من کواکبیان هستم هاشمی نیستم.

  * غلامحسین الهام، سخنگوی دولت، برخی اظهارنظرها درباره غیرقانونی بودن حضور رییس‌جمهور در ستاد انتخابات کشور به همراه مشایی را رد کرد.

  * حداد عادل در خصوص واکنش احمدی‌نژاد به رد صلاحیت مشایی گفت: از خصوصیات احمدی‌نژاد این است که غیرقابل پیش‌بینی بوده و رفتارهایش را نمی‌توان پیش‌بینی کرد ولی من نگران واکنش ایشان نیستم و امیدوارم واکنش ایشان غیرطبیعی نباشد.

  * حداد عادل: احمدی‌نژاد از این موضوع بدش نمی‌آید که صحنه انتخابات آینده دو قطبی شود و شاید از اینکه هاشمی آمده خوشحال شده باشد به تصور اینکه مثل دو دوره 84 و 88 می‌‌تواند با دو قطبی کردن فضای انتخابات نتیجه‌ای بگیرد.

  30 : 7

  * علاء الدین بروجردی با اشاره به حضور احمدی نژاد در کنار مشایی هنگام ثبت نام گفت: این اتفاق در شان رئيس‌جمهور نبود اما متاسفانه اتفاق افتاد و به هيچ‌وجه قابل قبول نيست و براساس اعلام صريح سخنگوي شوراي نگهبان تخلف انتخاباتي محسوب مي‌شود.

  * نشست خبری اعلام موجودیت یکی از ستادهای دانشجویی حامیان سعید جلیلی که عنوان «مقاومت رمز پیشرفت» را برای خود برگزیده است، ا توجه به اعلام جلیلی مبنی بر عدم انجام هرگونه اقدام تبلیغاتی تا پیش از فرا رسیدن موعد قانونی تبلیغات، به زمان دیگری موکول شد.

  00 : 8

  * یونسی وزیر اطلاعات دولت اصلاحات با بیان اینکه حسن روحانی حامل تمام ویژگی هایی است که مقام معظم رهبری برای یک رئیس جمهور اصلح عنوان کرده است، گفت: روحانی روش و منش اصلاح طلبانه دارد.

  * کواکبیان کاندیدای اصلاح طلب یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه هنوز مشخص نیست که به نفع آیت الله هاشمی رفسنجانی کناره گیری کند گفت: احتمالا در روزهای آینده با آقای هاشمی دیداری خواهم داشت.

  *  مسعود پزشکیان در مورد احتمال کناره‌روی‌اش از عرصه رقابت انتخاباتی گفت: ان‌شاءالله کنار می‌روم و دیگر راه را ادامه نمی‌دهم. البته تاکنون در این زمینه رایزنی نکرده‌ام.

  * محمد باقر قالیباف عضو ائتلاف پیشرفت در سفر به تبریز گفت: در دوره‌هایی که‌ توانستیم به اهدافمان دست پیدا کنیم، مدیریت جامعه، ‌مدیریت موفق زمان جنگ بود به همین دلیل بنده به دنبال احیای مدیریت جهادی هستم.

  * محسن رضایی نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: من معتقد به استراتژی قیچی هستم، یعنی باید اول تورم و گرانی را قیچی و پس از آن از قویترین دیپلمات‌های خود برای مذاکرات استفاده کنیم.

  * امیرابراهیم رسولی مسئول دفتر دکتر حدادعادل با اشاره به درج جمله ای غیرواقعی در گزارش سخنرانی آقای حدادعادل در جمع دانشجویان دانشگاه تهران توسط برخی از رسانه ها اظهارداشت: بیان عباراتی در خصوص محبوبیت بیشتر یکی از کاندیداهای ائتلاف سه گانه توسط دکتر حداد به هیچ وجه صحت ندارد.

  * محمد خوش چهره نماینده مجلس و از منتقدان سیاست های اقتصادی دولت، با اشاره به اصرار مکرر دوستان و دانشجویانش برای ثبت نام در انتخابات گفت: خانم من با من نیامد در نتیجه من قوت قلبم را از دست دادم و تنهایی جرات حضور در وزارت کشور را نیافتم و نتوانستم برای ثبت نام بروم!

  30 : 8

  * اسفندیار رحیم مشایی در پاسخ به سوالی در خصوص علت حمایت احمدی نژاد از وی خاطرنشان کرد: این سوال را باید از خود احمدی نژاد بپرسید. وی همچنین به این سوال که در صورت رد صلاحیت شدن چه می کنید؟، پاسخ داد: اگر رد صلاحیت شوم گریه می کنم!

  * لنکرانی نامزد جبهه پایداری در دانشگاه قم گفت: جریان انحرافی دنبال زیر سوال بردن عدالت است و جریان دیگری هم وجود دارد که فتنه‌ای جدید را در سر می‌پروراند و در این میان اگر ما دقت نکنیم، آینده کشور مطابق آرزوی دشمن پیش می‌رود.

  * عسگری مشاور پارلماني مركز تحقيقات استراتژيك مجمع تشخيص مصلحت از کناره گيري حسن روحاني به نفع آيت الله هاشمي خبر داد و گفت: آقايان حسن روحاني و عارف قبلا هم اعلام کرده اند که به نفع آقاي هاشمي کنار خواهند کشيد البته بنده فکر مي کنم اين دو شخصيت بعد از اعلام نتايج بررسي صلاحيت ها از کانديداتوري انصراف دهند.

  00 : 9

  * کامران باقری لنکرانی درباره کناره‌گیری از کاندیداتوری در انتخابات به نفع سعید جلیلی اظهار داشت: در شرایط کنونی نمایندگان انقلاب اسلامی  متعدد هستند. این شرایط در این مرحله مشکلی ندارد ولی درگفتمان انقلاب باید یک نفر پرچم‌دار بوده و در میدان حاضر شود.

  * سیدین نیا، دبیر شورای مرکزی جبهه پایداری استان اصفهان با اشاره به بیانیه جبهه پایداری اصفهان در حمایت از جلیلی گفت: آنچه گفته می شود در تضعیف کسی نیست و باید در جایی که به تشخیص و تکلیف می رسیم مباحث خود را مطرح کنیم.

  30 : 9

  * سید مرتضی نبوی عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام با بيان اينکه امنيت کشور با حضور مردم تامين خواهد شد به گونه‌اي که توطئه‌هاي دشمن را خنثي خواهيم کرد، گفت: کانديداها و طرفداران آن‌ها بايد به واسطه قانون از نردبان قدرت بالا بروند.

  * حداد عادل عضو ائتلاف برای پیشرفت گفت: تحولاتی که در روز آخر ثبت‌نام صورت گرفت و شرایط جدیدی را برای انتخابات بوجود آورد، ضرورت وحدت اصولگرایان را بیشتر می‌کند.

  * ممدوحی، عضو مجلس خبرگان، تصریح کرد: شورای نگهبان مرجعی بی طرف در تایید صلاحیت نامزدهای انتخاباتی است و در این راستا قطعا عادلانه به وظیفه خود عمل خواهد کرد.

  00 : 10

  * حجت‌الاسلام احمد سالک، در مورد نظر جامعتین درخصوص خروجی نهایی ائتلاف 2+1 گفت: امیدواریم جامعتین در این هفته بتواند در جلسات خود در مورد 2+1 به نتیجه برسد، این جلسه در مورد کل ائتلاف پیشرفت، نظرسنجی‌ها و بحث‌های پیرامون آن است.

  * بسیج دانشجویی ۸ دانشگاه بزرگ تهران با صدور بیانیه‌ای مشترک تاکید کردند: از تمامی کاندیداهای انتخاباتی می‌خواهیم که به صورت شفاف هزینه‌های انتخاباتی و منابع تامین آن را منتشر کنند.

  * ادامچیان نایب رئیس شورای مرکزی حزب مؤتلفه گفت: اقدام رئیس‌جمهور در همراهی مشایی برای ثبت‌نام انتخابات ریاست‌جمهوری خلاف قانون بود. وی همچنین گفته حضور آیت‌الله هاشمی در انتخابات می‌تواند در ایجاد شور انتخاباتی بسیار مفید باشد.

  * عبدالوحید فیاض عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس معتقد است با توجه به اینکه هاشمی در انتخابات ثبت نام کرده است دیگر جریانی به نام اصلاح طلب وجود ندارد و سایر اصلاح طلبان کنار کشیده می‌شوند.

  * روستا آزاد، رئیس دانشگاه صنعتی شریف گفت: راه‌اندازی کارناوال‌ها در زمان ثبت‌نام فشار آوردن به سیستم قانونی کشور برای تایید صلاحیت از سوی شورای نگهبان است.

  * سیدی رکنی، دبیرکل جبهه اصولگرایان اصلاح‌طلب با اشاره به نظر اعضای این جبهه درباره کاندیداهای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری گفت: در بدنه شورای مرکزی این جبهه، برخی به قالیباف، تعدادی به ولایتی و برخی دیگر نیز به زاکانی و جلیلی نظر دارند.

  * بسیج دانشجویی دانشگاه تهران با صدور بیانیه‌ای پیرامون انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: اقدام رئیس‌جمهور برای حمایت صریح از یک کاندیدا خلاف قانون است.

  00 : 11

  * محمد حسین فرهنگی نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی گفت که آمدن هاشمی حتما روی آرای کاندیداهای موجود تاثیرگذار است، اما احتمال پیروزی وی در انتخابات را ضعیف دانست.

  * باقری لنکرانی در خصوص هزینه‌های تبلیغاتی خود اظهار داشت: بنده تاکنون هزينه خاصی برای تبلیغات انتخابات نداشته‌ام به جز بلیط‌های رفت و برگشت هواپیما که از شیراز به شهرهای مختلف داشته‌ایم.

  * صادق واعظ زاده کاندیدای ریاست جمهوری گفت: من حیرت میکنم که برخی دوستان در سنین کهولت وارد میدان می‌شوند. در دنیا مقامات عالی سنشان بین40 تا 50 است.

  * رئیس فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس، از جلسه مجمع عمومی این فراکسیون با محسن رضایی خبر داد و افزود: ادامه جلسات اعضای فراکسیون با کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری به پس از اعلام نظر شورای نگهبان موکول شد.

  * جمعی از نمایندگان مجلس که بیش ا ز 150 نفر هستند در نامه ای به قوه قضائیه خواستار رسیدگی قانونی به تخلف رئیس جمهور همراهی با یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری به هنگام ثبت نام در وزارت کشور شدند.

  * غلامعلی حداد عادل کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری و عضو ائتلاف پیشرفت به دعوت جامعه اسلامی دانشگاه آزاد تهران جنوب در این دانشگاه حضور می‌یابد و پیرامون مسائل انتخاباتی سخنرانی خواهد کرد.

  * شورای هماهنگی جبهه اصلاحات با صدور اطلاعیه‌ای از کاندیداتوری هاشمی رفسنجانی در انتخابات حمایت کرد.

  * همزمان با ایجاد تغییراتی در آرایش نیروها و شخصیت‌های سیاسی در انتخابات ریاست جمهوری، تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و از حامیان سیاسی شهردار تهران، عزم وی را برای حضور در انتخابات قوی‌تر از گذشته دانسته و با اشاره به سوابق محمد باقر قالیباف، او را مرد میدان‌های سخت دانستند.

  * سایت بی بی سی فارسی پستی از وبلاگ غلامعلی رجایی را، با عنوان “هاشمی بعد از تماس با رهبری ثبت نام کرد” منتشر کرده است که به ادعای وی هاشمی بعد از تماسی که با دفتر رهبری گرفته اقدام به ثبت نام کرده است. البته نتیجه و اینکه آیا پاسخی از سوی رهبری دریافت شده یا نه ابهامی است که اطرافیان آقای هاشمی به آن اشاره نمی کند.

  * عباس عبدی فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: «برداشت من این است که آقای هاشمی برای ماندن نیامده است هر چند ممکن است مجبور به ماندن هم بشود و این یک مسئله‌ی کلیدی است. حدس من این است که آقای هاشمی به دو منظور اقدام به ثبت نام کردند که اگر این دو منظور محقق شود، ایشان کنار خواهند کشید.»

  00 : 12

  * بر اساس تصمیمات ستاد انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری در صدا و سیما هر یک از نامزدها فرصت دارند 420 دقیقه از طریق تلویزیون و 216 دقیقه از طریق رادیو با مردم سخن بگویند.

  نامزدها همچنین در نشستی تخصصی در شبکه چهار سیما با کارشناسان به مدت 45 دقیقه فرصت تبلیغ برنامه ها و دفاع از آن را دارند.

  * فروزنده معاون رئیس جمهور در امور مجلس گفت: دولت مجری انتخابات است و باید تمام تلاشش این باشد که بی‌طرفی خود را در انتخابات حفظ کند. دولت هیچ گزینه ای در انتخابات ندارد.این موضوع در دولت نیز مورد بحث قرار گرفت و بر آن تاکید شد.

  * بی بی سی فارسی با انعکاس اظهارات علی اکبر ولایتی در مورد آقای هاشمی نوشت: آقای ولایتی گفته است که آقای هاشمی رفسنجانی در سال ۸۸ “موضعی که باید در برابر فتنه می گرفت، نگرفت. وی در آن شرایط رهبری را تنها گذاشت و همراهی نکرد.”

  * آیت الله هاشمی شاهرودی عضو مجلس خبرگان رهبری در دیدار با کاندیدای جبهه پایداری در شهر قم بر توجه کاندیداها نسبت به رعایت اخلاق انتخاباتی وعمل به قانون تاکید کرد.

  *  متقی‌فر کارشناس مسائل سیاسی، ” انحراف و فتنه” را دو تیغه یک قیچی می‌داند و در عین حال می‌گوید، به لحاظ منطقی، این فتنه تولید شده انحراف است که قرار است امروز به دست هاشمی و مشایی هدایت شود.

  * کوچک‌زاده نماینده مردم تهران در مجلس گفت: امروز افرادی خود را سهامدار و مالک این نظام و ملت می‌دانند که در انتخابات گذشته شکست سنگینی خورده‌اند و دست از ایجاد چالش‌ها در مسیر حرکت این نظام برنمی‌دارند.

  * حداد عادل نماینده مردم تهران در مجلس و عضو ائتلاف پیشرفت گفت: با توجه به اتحاد حلقه انحراف و جریان زیاده‌طلبان، بنده با تمام توان در صحنه حاضر خواهم بود و حاضر هستم تنها سرمایه‌ام را که آبروی انقلابی‌ام است، در این راه هزینه کنم.

  00 : 13

  * خبرگزاری رویترز با انتشار تحلیلی نوشت: ورود هاشمی رفسنجانی به عرصه انتخابات آن هم در آخرین دقایق امید برخی ها را ناامید کرد. آمدن هاشمی و مشایی بازی انتخابات را تغییر داد.

  * سایت شبکه خبری فرانس 24 با بیان اینکه رسانه های ایرانی در پی حمایت از جریان خاص یا کاندیدای بخصوص شکل جدیدی از تقسیم بندی را به خود گرفته اند، نوشت: «روزنامه های اصلاح طلب به طرفداری از هاشمی رفسنجانی برخاسته اند.»

  * کامران باقری‌لنکرانی کانديداي يازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري با آيت‌الله مظاهري و ناصري در اصفهان ديدار کرد.

  * حقيقت پور نماينده مجلس گفت: از روز گذشته نامه‌اي در مجلس در اعتراض به اقدام رئيس جمهور در همراهي با مشائي هنگام ثبت‌نام تهيه شده و در حال جمع آوری امضا هستیم.

  * ابوترابی عضو ائتلاف پنج گانه اصولگرایان با تاکید بر وحدت رویه اصولگرایان، گفت: نگاه بنده و بسیاری از دوستان اصولگرا همواره به این بوده است که بنا بر مرجعیت جامعتین راه برای موفقیت گفتمان اصولگرایی هموار شود.

  * عباس رستمي، حقوقدان گفت: تخلفات نامزدها از جمله اتهام، تهمت و افترا در بررسی صلاحیت‌های آن‌ها مد نظر قرار خواهد گرفت.

  * وهاب عزيزي، دبيرکل جهادگران ايران اسلامي گفت: قاليباف در حوزه مديريت کلان اجرايي توانمندی خود را بيش از آيت‌الله هاشمي نشان داده و فکر مي‌کنم که وی از هاشمی در انتخابات جلوتر است.

  * احمد سلامتیان عضو نهضت آزادی در گفت و گوی خود با بی بی سی فارسی در خصوص ادعاهای اطرافیان هاشمی مبنی بر تماس هاشمی با رهبر انقلاب گفت: صحبت ابتدایی ایشان این بود که با “موافقت” رهبر خواهد آمد؛ اما به تدریج این سخن تبدیل شد به این که در صورت “عدم مخالفت” رهبر خواهد آمد. که این دو حرف با هم تفاوت دارند. تا دقایق آخر نکته ای وجود ندارد که وی تماسی با رهبر گرفته باشد و هیچ تأییدی وجود ندارد که وی اجازه رهبر را گرفته باشد.

  * محمدرضا رحیمی به دلیل اولویت امور اجرایی در مدت باقی مانده دولت دهم از نامزدی انتخابات ریاست جمهور کناره گیری کرد.

  * شاکری عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی ضمن استقبال این جمعیت از حضور سعید جلیلی در انتخابات ریاست جمهوری اظهارداشت: حضور سعید جلیلی و علیرضا زاکانی موجب تقویت گفتمان انقلاب اسلامی و بسط حضور نیروهای حزب‌الهی در عرصه خواهد بود.

  00 : 14

  * احمد شیرزاد فعال اصلاح طلب: كاندیداهای اصلاح‌طلب سعی می‌کنند به جای رای خراب کردن رای افزایی کنند/ما در سال 84 خاطره تلخی از تشتت آرا داریم و آن تجربه برای درس گرفتن کافی است.

  * مرتضی آقا تهرانی با اشاره به تعیین باقری لنکرانی به عنوان نامزد انتخاباتی جبهه پایداری گفت: ما قاطعانه پای آقای لنکرانی می‌ایستیم و محکم هم می‌ایستیم، چون باید دنبال اصلح باشیم.

  * اکرمی عضو جامعه روحانیت مبارز تاكید كرد: من معتقدم به این دلیل كه آیت الله هاشمی شخصیتی فراجناحی است، هر فردی كه به انقلاب، نظام و مدیریت كشور بیندیشد جاذبه هاشمی او را به سمت خود خواهد كشید.

  * محمد هاشمی رفسنجانی برادر و رئیس دفتر آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری، با اشاره به اخبار منتشره در خصوص انتخاب جهانگیری، نجفی و مطهری به عنوان رئیس، قائم مقام و سخنگوی ستاد انتخاباتی هاشمی رفسنجانی گفت: هنوز هیچ کس انتخاب نشده و کسی در ستاد تعیین نشده است.

  *  زهره الهیان نماینده دوره هشتم مجلس شورای اسلامی با اشاره به ثبت‌نام همزمان هاشمی و مشایی برای انتخابات ریاست‌جمهوری، گفت: فتنه و انحراف ظرفیت‌های خود را در برابر اصولگرایان یکی کرده‌اند.

  * روزنامه لبنانی السفیر در تحلیلی نامزدی علی اکبر هاشمی رفسنجانی، سعید جلیلی و اسفندیار رحیم مشایی در آخرین روز ثبت نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ایران را به عنوان خلق شگفتی سه گانه سیاسی دانسته است.

  * اسحاق جهانگیری، در واکنش به خبری مبنی بر انتصابش به عنوان رئیس ستاد آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گفت که این موضوع صحت ندارد.

  00 : 15

  * عباس سلیمی نمین تحلیلگر مسائل سیاسی در یادداشتی در خصوص حضور همزمان هاشمی و احمدی نژاد در روز ثبت نام نوشت: هدف این سناریو تامل برانگیز که امروز ادعا می‌شود آقای هاشمی بعد از اطلاع از حضور بدیل احمدی‌نژاد مصمم به ثبت نام شده و متقابلا این طرف نیز مدعی است که بعد از اطلاع از عزم آقای هاشمی برای ثبت‌نام به میدان آمده است، محدود کردن گزینه‌های در پیش روی جامعه است.

  * محمدعلی حسن پور سخنگوی ستاد مرکزی همیاران پیشرفت در جمع اصناف و بازاريان گفت: برنامه‌هاي اقتصادي كارشناسي شده قاليباف در حمايت از بخش توليد، صنعت و مديريت نقدينگي بسياري از بحران‌های جاری اقتصادی را حل مي‌كند.

  * مظفر رئیس ستاد انتخاباتی ائتلاف ۱+۲ با رد شایعات مبنی بر کنار رفتن ائتلاف به نفع سعید جلیلی، تأکید کرد: تا این لحظه در شورای ائتلاف هیچ تصمیمی برای کنار رفتن به نفع فردی خارج از ائتلاف اتخاذ نشده است.

  *  مهرداد بذرپاش نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی معتقد است جریان اصلاح طلبی با حمایت از هاشمی رفسنجانی مرتکب یک اشتباه غیر قابل جبران شده است.

  * مرکز روابط عمومي دفتر رئيس‌جمهور با انتشار اطلاعيه‌اي به برخي شائبه‌ها و اظهارات رسانه‌اي در خصوص حضور احمدي‌نژاد در ستاد انتخابات كشور پاسخ داد و حضور رئیس جمهور در ستاد انتخابات کشور را غیرقانونی ندانست.

  * علی مطهری از انتصابش به عنوان سخنگوی ستاد انتخاباتی هاشمی رفسنجانی اظهار بی‌اطلاعی کرد.

  * ستاد انتخاباتي متخصصين و نخبگان “آيت‌الله هاشمي رفسنجاني” به رياست “خسرو نصيري‌زاده” تشکيل شد.

  *  حیدرپور عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی: ما 34 سال است که در فضای سیاسی کشور حضور داریم و قدر و وزن رجل سیاسی و مدیر و مدبر را کاملا می‌دانیم به اعتقاد ما جلیلی در فضای عادی هم نمی‌تواند اداره کشور را برعهده بگیرد.

  00 : 16

  * دفتر هاشمي رفسنجاني اعلام کرد: پس از ثبت‌ نام “آيت‌الله هاشمي رفسنجاني” در يازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري تاكنون، گزينه‌هاي مختلفي براي تصدي مسئوليت ستاد انتخاباتي ايشان مطرح شده، ولي به‌هيچ‌ وجه تصميمي در اين خصوص اتخاذ نشده و فرد يا افراد مشخصي براي اين مسئوليت معرفي نشده‌اند.

  * امام جمعه مشهد با بیان اینکه رسانه‌ها باید گفتمان‌ها را برجسته نمایند؛ مردم خودشان مصداق‌ها را پیدا می‌کنند، گفت: با ثبت‌نام برخی از چهره‌ها در روز آخر صفوف و جبهه‌های آنان به خوبی روشن شده است.

  * در مناظره ای که میان زیباکلام و نبوی برگزار شد صادق زیباکلام ضمن دفاع از سیاست‌های آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گفت: هاشمی به سرمایه‌داری غربی اعتقاد دارد؛ از آن طرف اما سیدعباس نبوی یادآور شد که در دولت هاشمی کشور ۲ بار تورم ۳۰۰ درصدی را تجربه کرده است.

  * علی اکبر جوانفکر کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با صدور اطلاعیه ای انصراف خود را از کاندیداتوری به نفع مشایی در این انتخابات اعلام کرد.

  * سخنگوي شوراي نگهبان با بيان اينکه شورای نگهبان همواره در تلاش بوده تا کسانی که طبق قانون واجد شرایط بوده‌اند را شناسایی و به وزارت کشور معرفی کند، گفت: ما امیدواریم تا پایان اردیبهشت یا اول خردادماه نتایج نهایی را به وزارت کشور اعلام کنیم.

  * شبکه “الجزیره” در برنامه ای به موضوع انتخابات ریاست جمهوری ایران و تاثیر آن بر سیاست های ایران در منطقه و جهان پرداخت و درباره نامزدی آقای هاشمی رفسنجانی گفت: وی به سوابق اداره اقتصادی و روشی که هوادارانش “روش عملی هاشمی” می خوانند مشهور است و نکته مهم تر از همه اینکه مواضع هاشمی نزدیک به غرب و آمریکا است.

  00 : 17

  * تماس هاشمی با رهبر انقلاب پیش از ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری رسماً تکذیب شد.

  * حسن روحانی نامزد انتخابات یازدهم با بیان اینکه هاشمی قاطعانه به من گفته بود که کاندیدای انتخابات نمی‌شود تاکید کرد: بنده و آقای هاشمی با هماهنگی مسیر را ادامه می‌دهیم اما در ۲۴ خرداد یک نفر از ما در لیست رای می‌مانیم.

  * عثمانی نماینده بوکان در مجلس تأکید کرد: هر کس و در هر سمتی کوچکترین زاویه با ولایت و رهبری داشته باشد ما مجلسی‌ها بزرگترین زاویه را با او خواهیم داشت.

  * روابط عمومی جبهه پایداری طی بیانیه‌ای اعلام کرد: شورای استانی جبهه پایداری در چند استان از جمله استان اصفهان مطابق اساسنامه مصوب شکل نگرفته است. این بیانیه در واکنش به اعلام حمایت شورای استانی جبهه پایداری اصفهان از سعید جلیلی صادر شده است.

  * آیت الله حسن ممدوحی در خصوص انتشار اظهار نظرهایی از سوی مسئول دفتر ‏و فرزند هاشمی رفسنجانی مبنی بر اینکه از دفتر رهبری با هاشمی تماس گرفته شده است، افزود: رهبری صریحا فرمودند که “به ‏کسی نمی گویم بیاید یا نیاید” و هرکسی این سخنان را مطرح کرده بیخود کرده است.

  00 : 18

  * اکبر اعلمی داوطلب کاندیداتوری در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: بدون شک تا پایان انتخابات در میدان رقابت‌ها باقی خواهم ماند و با قوت تمام آقای هاشمی و سایر کاندیداهای شاخص اصولگرا را به چالش خواهم کشید.

  * پس از اعلام کاندیداتوری دبیر شورای عالی امنیت ملی در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، جمعی از فعالان فرهنگی، مذهبی، سیاسی و نخبگان استان بوشهر گرد هم آمده و با تشکیل کمیته های دانشجویی، جوانان، زنان، تبلیغات، اقشار، طلاب و رسانه؛ ستاد دکتر جلیلی را رسما در استان بوشهر به کار انداخته اند.

  * حمید رسایی نماینده مجلس در یادداشتی نوشت: ثبت نام همزمان چهره‌هایی مانند لنکرانی، زاکانی و جلیلی برای بسیاری از همفکران آنها که در بدنه اجتماعی واحدی قرار است با رای خود یکی از آنها را به میدان کارزار بفرستند، [شاید] سخت باشد؛ بویژه که حداد عادل را هم باید در این گفتمان جا داد اما بی تردید با حاکم شدن گفتمانی که آیت الله مصباح علمدار آن است، در این جبهه خیلی زود به وحدت نظر خواهیم رسید و شاهد رقابت درون گفتمانی نخواهیم بود.

  * یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران، هم‌زمان با داخل کشور در ۱۲۰ کشور جهان (که هموطنان در آن کشورها هستند) و در بالغ بر ۲۸۰ شعبه اخذ رای در ۵ قاره جهان برگزار می‌شود.

  * حجت‌الاسلام سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری فردا (سه‌شنبه) به دعوت برخی تشکل‌های دانشجویی در جمع دانشجویان دانشگاه تهران سخنرانی خواهد کرد.

  00 : 19

  *  زاکانی کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به انتخاب مطهری از سوی هاشمی به عنوان سخنگوی ستادش گفت: انتخاب مطهری به عنوان سخنگوی ستاد هاشمی کاملاً حساب شده است. انتخاب مطهری نشانه توجه هاشمی به سبد رای اصولگرایان است.

  * كامران نجف زاده خبرنگار و مجري تلويزيون، مجري مناظره هاي كانديداها در شبكه سه خواهد بود.

  * فلاحت‌پیشه کارشناس مسائل سیاسی، و نماینده سابق مجلس می‌گوید: اینکه برخی افراد کارنامه مدیریتی قوی در اداره کلان شهری مانند تهران را دارند، بر همگان ثابت شده است و همین امر با فضای سیاست زده و تخریب از سوی برخی جریان‌ها زیر سئوال نمی‌رود.

  * راهبرد جدی انتخاب شده توسط جریان دولت، ایجاد فضای “دوقطبی” در انتخابات است؛ فضایی که به گفته نزدیکان جریان حامی دولت شدیدا می تواند به رای آوری کاندیدای مقبول ( در صورت تایید صلاحیت) آنها کمک کند.

  * کاندیدای احتمالی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری با هیچ‌کس مشورت نکردم و فقط شب قبل با آقای صالحی هماهنگ کردم و از قرآن استخاره گرفتم.

   

  00 : 20

  * قاضی‌زاده سخنگوی جبهه پایداری گفت: جبهه پایداری از حضور جلیلی در این عرصه خوشحال است و طی روزهای گذشته با بیانیه‌های مختلف این خوشحالی‌ را ابراز کرده است.

  * محسن رضایی کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تاکید براینکه انتخابات دو قطبی نخواهد بود، گفت به هیچ وجه از حضور در انتخابات انصراف نمی‌دهم. وی گفت: احتمال کشیده‌شدن انتخابات به دور دوم وجود دارد.

  * منوچهر متکی درباره علت ثبت نامش اظهار داشت:چهارشنبه هفته گذشته نظرسنجی ها  در جلسه ما مطرح شد اما به دلایلی  نتیجه نظرسنجی مورد اقبال قرار نگرفت و دوستان گفتند باید خودمان یک نفر را انتخاب کنیم ، بنده گفتم نمی شود ما قاعده گذاشته ایم.

  * آیت الله حسن ممدوحی عضو شورای مرکزی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از وارد صحنه شدن این نهاد روحانی برای تجمیع آراء و معرفی یک کاندیدای حداکثری در جریان اصولگرایی خبر داد و گفت: جامعه مدرسین بر انتخاب یک کاندیدای اصلح رای آور سفارش و تاکید دارد.

  * قیومی، عضو شورای مرکزی حزب مردم‌سالاری با بیان اینکه برنامه‌های کواکبیان کماکان ادامه خواهد داشت، گفت: کواکبیان فعلاً تصمیمی برای کناره‌‌گیری ندارند.

  * حسین مظفر رئیس ستاد انتخابات ائتلاف برای پیشرفت، درباره تاریخ نهائی شدن کاندیدای ائتلاف گفت: تصمیم نهایی بر انتخاب گزینه نهائی بعد از تأیید صلاحیت نامزدها در نشست شورای ائتلاف اتخاذ می شود.

  00 : 21

  * محسن رضایی داوطلب انتخابات ریاست جمهوری، اختلاف خود با هاشمی‌رفسنجانی را طبیعی دانست و در عین حال تاکید کرد که از صحنه انتخابات ریاست‌جمهوری کناره‌گیری نخواهد کرد.

  * واعظ‌‌ زاده نامزد انتخابات یازدهم گفت‌: افراد مسن سرمایه‌های کشور هستند که باید از آنها استفاده کرد، اما کار اجرایی باید در اختیار جوانان باشد.

  * علیرضا زاکانی حضور هاشمی در انتخابات را یک کار کاملا حساب شده دانست و به آرایش خارجی و داخلی طرفداران وی پرداخت و گفت: حضور هاشمی با اقبال رسانه‌های خارجی و ذوق زدگی آنها مواجه شد و در بخش داخلی هم مخالفان اصولگرایی در کنار ایشان جمع خواهند شد.

  * علیرضا زاکانی گفت: بنده معتقدم هاشمی نیم نگاهی هم به بخشی از اصولگرایان دارد و نوع نگاه خود را طوری تنظیم خواهد کرد که از سبد رای اصولگرایی نیز بهره ببرد، اما معتقدم و براساس دریافت هایی که دارم اگر وی همه ظرفیت‌ها را هم روی هم بگذارد در صحنه انتخابات آینده توفیقی نخواهد داشت.

  00 : 22

  * حزب عدالت‌طلبان ایران اسلامی در بیانیه‌ای به طور رسمی حمایت خود را از حضور علی‌اکبر ولایتی در انتخابات یازدهم ریاست جمهوری اعلام کرد.

  * وزیر کشور از تصویب شیوه نامه تبلیغات نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در هیئت اجرایی مرکزی انتخابات خبر داد.

  * برخی منابع امنیتی از فعال شدن کریدورهای اطلاعاتی میان دو سرویس اطلاعاتی خارجی و یک فرد نزدیک به یکی از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری در ایران ظرف هفته گذشته به نحو قابل توجهی خبر می دهند.

  * منابع اطلاعاتی با اشاره به اقامت چند ساله یکی از بستگان این کاندیدا در انگلستان و تردد مکرر بقیه اعضالی خانواده وی به این کشور، تاکید کردند که MI6 اکنون تصور می کند نسبت به بقیه سرویس‌های اطلاعاتی غربی در موقعیت بهتری برای اثرگذاری بر رویدادهای داخلی ایران بویژه کنترل رفتار انتخاباتی یک کاندیدای خاص دارد.

  * کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان با بیان اینکه این شورا هیچ وقت تابع فشار نبوده، گفت: اخذ برنامه و دعوت از کاندیداها در هیئت مرکزی تایید شده است.

  00 : 23

  * زاکانی کاندیدای احتمالی انتخابات با بیان اینکه توصیه برای بازگشت به گذشته یک ارتجاع و یک عقب گرد است گفت: ما حتی نباید اینجا بایستیم چه رسد به اینکه برویم به دهه 70، برادری که امروز نامزد شده آن روزی که توانمندتر از امروز بود و کشور را اداره می کرد اقتصاد کشور را به تورم 49.7 درصدی رساند.

  *  محمدحسین فرهنگی نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی گفت که آمدن هاشمی حتما روی آرای کاندیداهای موجود تاثیرگذار است، اما احتمال پیروزی وی در انتخابات را ضعیف دانست. وی اضافه کرده رقابت اصلی بین هاشمی، قالیباف و ولایتی خواهد بود.

  * محسن رضایی داوطلب انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه باید ناامنی‌های منطقه را حل و فصل کنیم، پیشنهاد داد تا کشورهای منطقه، شورای امنیت منطقه‌ای ایجاد کنند.

  * علی اکبر ولایتی عضو ائتلاف پیشرفت برای دیدار و‌گفت‌وگو با علما،‌ دانشجویان و مردم خوزستان، فردا سه شنبه در سفری یک روزه به اهواز خواهد رفت.

  ***

   

   

  جام

  گزارش روز گذشته // 33 روز مانده به انتخابات

  لینک کوتاه به مطلب : http://www.roodannews.ir/?p=2002

 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین عناوین

 • وعده‌های مدیران ورزش هرمزگان همچنان بی سرانجام/ دوندگان رودانی در کوه‌های اطراف شهر تمرین می کنند
 • روحیه جهادی، مهمترین رکن تحقق عدالت در دولت است
 • حضور سه هرمزگانی در لیگ برتر وزنه برداری
 • آغاز واکسیناسیون جمعیت بالای ۱۸ سال در روستا‌های رودان
 • واکسیناسیون مردم رودان علیه کرونا2
 • علاقه‌مندان به حضور در شورایارهای محلات رودان ثبت نام کنند
 • تزریق بیش از ۵۶ هزار دوز واکسن کرونا برای گروه‌های هدف رودان
 • بسیج برای ریشه کنی کرونا به میدان آمده است
 • پویش مهربانی «سرمشق مهر» در هرمزگان آغاز شد
 • گزارش تصویری| همایش سه ساله‌های حسینی در رودان برگزار شد
 • آینده مبهم لیموکاران رودانی| کشاورزان سرگردان شدند
 • نمازجمعه بزرگترین کنگره عظیم جامعه اسلامی پس از فریضه حج است/ بیمارستان، خط مقدم و کادر درمان، رزمندگان مقابله با کرونا هستند
 • نماز جمعه رودان پس از ماه‌ها تعطیلی کرونایی فردا برگزار می‌شود
 • توزیع بیش از ۳۰۰بسته معیشتی در طرح «شمیم حسینی» رودان
 • شهردار جدید رودان معارفه شد
 • فیلم| واکسیناسیون مردم رودان علیه کرونا
 • رئیس جدید دادگستری رودخانه منصوب شد
 • رودان از وضعیت قرمز کرونایی خارج شد
 • آب زیرزمینی در ۹۳ درصد از دشت‌های هرمزگان دچار افت شده است
 • نذر «نفس» در رودان/ گام‌های خیر عضو شورای شهر برای کمک به بیماران کرونایی
 • رئیس دادگستری و دادستان رودان تغییر کردند
 • مطالبه های پیازکاران هرمزگان تا هفته آینده واریز می‌شود
 • واکسینه شدن بیش از 43هزار نفر در رودان علیه کرونا
 • گزارش تصویری| واکسیناسیون مردم رودان علیه کرونا همه روزه در حال انجام است
 • بانوان رودانی حریفان خود را در لیگ برتر فوتسال بانوان کشور شناختند
 • دستگیری ۲سارق‌ حرفه‌ای‌ در بخش رودخانه توسط عوامل بسیج
 • کام تُرش باغداران رودانی تلخ شد
 • رهاسازی خرس مدرسه آبنمای رودان در طبیعت+فیلم
 • عملیات اجرایی دبستان شش کلاسه معلم رودان آغاز شد
 • جامعه از دعا غافل شده است/لزوم عمل به توصیه رهبری در خواندن دعای هفتم صحیفه
 • فیلم| ورود خرس به یک مدرسه در رودان
 • نیسان سوخت‌بر با بیش از ۵۰۰ کیلو حشیش در توقیف پلیس رودان
 • آغاز برداشت لیموشیرین از باغات شهرستان رودان
 • جان باختن ۱۱نفر براثر کرونا در هرمزگان در ۳۰ مرداد
 • گزارش تصویری| همایش زینبیون در رودان برگزار شد
 • مادر شهید «ابراهیم کمالی» دعوت حق را لبیک گفت
 • سکوت امام سجاد(ع) بر مبنای اقتضاء زمانه و با هدف حفظ سلسله امامت و ولایت بود
 • دستگیری۳۷ سارق حرفه ای در رودان
 • فیلم| رژه خودرویی و موتوری به مناسبت عاشورای حسینی در رودان برگزار شد
 • گزارش تصویری| رژه خودرویی و موتوری به مناسبت عاشورای حسینی در رودان
 • مراسم عزاداری تاسوعای حسینی در رودان
 • ارتقاء بیمارستان رودان از ۶۴ تخت به ۹۶ تخت/ در کرونا نوع دلتا امکان سرایت بیماری حتی با ماسک هم وجود دارد
 • برگزاری دوره “یاوران ولایت” به صورت مجازی در رودان
 • حجت جاودان شهردار رودان شد
 • همایش شیرخوارگان حسینی در رودان + تصاویر
 • گروه‌های جهادی به میدان مقابله با ویروس کرونا بیایند
 • انتخاب شهردار بومی و متخصص، رکن اول اعتماد شهروندان به شورای شهر است
 • شرایط هرمزگان سیاه شد/ پذیرش بیماران در راهروهای بیمارستان‌ها/ ۱۷فوتی جدید در هرمزگان
 • توزیع بیش از ۱۰۰سری جهیزیه بین زوج های جوان رودانی/ از سال۹۸ تاکنون ۹۵۰سری جهیزیه توزیع شده است
 • وقتی علم و سنت یاری رسان یکدیگرند/ از برپایی نمایشگاه دائمی نخل های ایران تا برنامه ای برای جلوگیری از هدر رفت آب
 • وضعیت رودان از مرز حاد و فوق بحرانی گذشت/از داوطلبین و گروه های جهادی برای کمک به کادر درمان و بیماران دعوت می کنیم
 • روسای شورای شهرهای رودان معرفی شدند
 • ابزار و حمایت مالی، دو بال پرواز ما خواهند بود/درخشش در فصل آتی در گرو حمایت مسئولین است
 • آغاز بکار طرح جبران و تثبیت یادگیری دانش آموزان در رودان
 • خواسته اهالی فوتبال رودان به ثمر نشست/آغاز بازسازی زمین چمن طبیعی رودان
 • Untitled-1-Recovered123