رودان نيوز
 • کد خبر : 2114
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 14 مه, 2013 - 10:30
 •   

  امروز سه شنبه/ آخرین گزارش ها از اخبار و حواشی انتخابات

  31 روز تا حماسه بزرگ ایرانیان همیشه سربلند باقیست، در تلاشیم تا هر روز در بسته ای ویژه آخرین اخبار و تحرکات و فعالیت های اشخاص و جریانات سیاسی را به اطلاع شما مخاطبین همیشه همراه برسانیم. 00 :7 * به گفته مدیر روابط عمومی زیرساخت، این شرکت برنامه‌ریزی می‌کند در ایام انتخابات ریاست جمهوری […]

  31 روز تا حماسه بزرگ ایرانیان همیشه سربلند باقیست، در تلاشیم تا هر روز در بسته ای ویژه آخرین اخبار و تحرکات و فعالیت های اشخاص و جریانات سیاسی را به اطلاع شما مخاطبین همیشه همراه برسانیم.

  00 :7

  * به گفته مدیر روابط عمومی زیرساخت، این شرکت برنامه‌ریزی می‌کند در ایام انتخابات ریاست جمهوری با برقراری بسترهای ارتباطی، شبکه امن، پایدار و مطمئن را در اختیار کاربران و برگزارکنندگان اینترنت قرار می‌دهد.

  * کاربران اینترنت و جامعه مجازی، آنهم آمار جستجوها در جامعه مجازی که حتی می تواند توسط مخالفان یک نامزد نیز صورت گرفته باشد، قابل تعمیم کامل به جامعه واقعی نیست. اما آمار جستجوهای انجام شده در گوگل نشان داد، هاشمی – مشایی – قالیباف و جلیلی تا پریروز (قبل از ثبت نام) بیشترین جستجو را برای خود ثبت کرده بوده اند و البته باید در نظر داشت که گوگل با نظرات شورای نگهبان چندان آشنا نیست!

  * به منظور پوشش برنامه‌های تبلیغاتی یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری، نصب دکور برنامه معرفی برنامه‌های نامزدها در استودیو 11 تولید سیما از روز دوشنبه آغاز شد.

  * منوچهر متکی کاندیدای ریاست جمهوری گفت: احمدی نژاد شاخص‌هایی چون پرکاری، سخت‌کوشی، پرتلاشی و برداشتن گام‌هایی برای حوزه‌های عمرانی در زیرساخت‌ها که رهبری بر آن تاکید داشتند، دارا بود و قابل مقایسه با دولت‌های دیگر نیست. متکی در عین حال گفت: احمدی نژاد معمولاً انتقادات را پذیرا نبود و دارای جزمیتی در تصمیم‌گیری بود که معتقد بود «این است و جز این نیست»، بنابراین بسیار طول می‌کشید که موضوعی خلاف آن امر و کار، برای ایشان ثابت شود.

  * هفته‌نامه‌ی اشپیگل آلمان، از هاشمی رفسنجانی به عنوان یکی از بنیانگذاران جمهوری اسلامی، میلیاردر و پادشاه پسته یاد کرده و همچنین به ماجرای دستور بازداشت هاشمی رفسنجانی به‌خاطر مسئول دانستن وی در بمب‌گذاری علیه مرکز یهودیان بوئنوس آیرس در سال ۲۰۰۶ اشاره کرده است.

  00 : 8

  * صادق زیبا کلام فعال اصلاح طلب گفته: انتخابات اگر سه قطبی نشود، قطعاً دو قطبی خواهد شد. چون اکثریت اصولگرایان در مقابل هاشمی قرار می‌گیرند.

  * داریوش مهرجویی درباره ساخت فیلم انتخاباتی گفت: به هیچ وجه قرار نیست فیلم انتخاباتی بسازم و ساختن فیلم انتخاباتی را تکذیب می‌کنم.

  * آیت ‌الله معلمی نماینده مازندران در مجلس خبرگان رهبری گفت: رئیس جمهور با حضور در ستاد انتخابات در کنار مشایی، شان ملت ایران را به بازی گرفت. وی در مورد همراهی رییس جمهور با اسفندیار رحیم مشایی در ستاد انتخابات کشور گفت: همراهی رئیس جمهور با یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری کار غیرمتعارف و بدعت سیاسی محسوب می‌شود.

  * عباس عبدی فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: اكنون نامزدهای هر سه جریان دولت، اصلاح طلبان و اصولگرایان با انواع گرایش های موجود در این جریان ثبت نام كردند؛ ولی همانطور كه قبلا هم گفته‌ام با حضور آقای هاشمی محور انتخابات شامل آقای هاشمی و غیرهاشمی می شود.

  * حسن تامینی لیچایی نماینده رشت خاطرنشان كرد: از هم اكنون باید برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گیرد تا حوادث فتنه 88 بار دیگر احیا نشود. وی با اشاره به ایجاد تنش‌ها و حاشیه‌های احتمالی در انتخابات پیش رو افزود: ورود هاشمی منجر به سوءاستفاده افراد ضد انقلاب و معاندان وابسته به بیگانگان خواهد شد. وی افزود: هاشمی باید دقت داشته باشد تا به نظام آسیب نرساند.

  * در پی اعتراضات به همراهی مشایی توسط رئیس جمهور، چند حقوقدان نیز معتقدند این اقدام غیرقانونی نیست ابراهیم اعتمادیان و بهمن كشاورز، حقوقدان، معتقدند «صرف‌نظر از این موضوع كه حضور احمدی‌نژاد در كنار مشایی برای او سود یا زیان دارد، همراهی رییس‌جمهور منع قانونی ندارد. ماده 68 تصریح دارد كه این اقدامات پس از اعلام اسامی نامزد‌ها ممنوع است. این در حالی است كه هنوز اسامی نامزد‌های تایید صلاحیت شده اعلام نشده است.»

  * روزنامه تلگراف چاپ لندن نوشت: ثبت نام هاشمی رفسنجانی مهم‌ترین عامل تاثیرگذاردر روند انتخابات ریاست جمهوری ایران است. این روزنامه هاشمی را به عنوان کسی معرفی می‌کند که سال‌هاست با ریاست جمهوری احمدی‌نژاد مخالف بوده، از اپوزیسیون انتخابات سال ۱۳۸۸ پشتیانی کرده است.

  * ستاد انتخاباتی اکبر هاشمی رفسنجانی در انتخابات ریاست جمهوری با رویکردهای بی‌سابقه و جدیدی به‌زودی فعال خواهد شد. بر اساس اخبار رسیده، آقایان علی‌اکبر ناطق نوری و سید محمد خاتمی برای تبلیغ هاشمی به شهرهای مختلف کشور سفر و به نفع هاشمی سخنرانی می‌کنند.

  * غلامعلی حدادعادل عضو ائتلاف 1+2 در حاشیه‌ی مراسم تشیع پیکر حاج محمود مرتضایی‌فرد وزیر شعار انقلاب در جمع خبرنگاران از احتمال کناره گیری کاندیداهای مختلف جریان اصولگرا به نفع جلیلی خبر داد.

  * روزنامه کیهان نوشت: هاشمی نه تنها از اصلاح‌طلبان و عقبه اپوزیسیونی آنها خاطرجمع نیست، بلکه حتی از فائزه و مهدی هاشمی نیز در درون خانواده اطمینان خاطر ندارد.

  * بی بی سی مدعی شده است که رئیس جمهور آینده ایران، هرکس که باشد، از برنامه هسته ای عقب نشینی خواهد کرد!

  00 : 9

  * بدرلو، سخنگوي حزب آبادگران جوان، تصريح کرد: علي‌رغم حمايت‌هاي همه جانبه‌اي که نظام جمهوري اسلامي ايران از احمدي نژاد در راستاي کمک به وي در جهت خدمت‌رساني به مردم کرده است، متاسفانه وي ضمن قدرنشناسي، از هيچ اقدامي نيز جهت برهم زدن ثبات و آرامش نسبي در کشور فروگذار نکرده است. همراهي احمدي‌نژاد با مشائي نشان‌دهنده اعتقاد رئيس جمهور مبني بر عدم صلاحيت و توانايي اين کانديدا است. احمدي نژاد با اين کار به دنبال کسب صلاحيت و محبوبيت براي مشائي است که بايد بداند که حتي با نذر و نياز نيز اين کار ناشدني است.

  * عضو شوراي مرکزي حزب کارگزاران سازندگي گفت: هنوز ما هيچ کاري نکرده‌ايم چرا که هيچکس نمي‌دانست آيت الله هاشمي مي‌خواهد ثبت نام کند بنابراين هيچ آمادگي وجود نداشت و هيچ برنامه‌اي هم نبود لذا به تازگي يعني طي دو روز گذشته دوستان به فکر افتاده‌اند که برنامه‌ريزي و فعاليت‌هايي را ساماندهي کنند.

  * موسوی تبريزي دبير‌کل مجمع محققين و مدرسين گفت: اين تشکل در انتخابات رياست‌جمهوري از آيت‌الله هاشمي حمايت خواهد کرد.

  * رسول منتجب‌نيا قائم مقام حزب اعتماد ملي گفت: حزب اعتماد ملي در راستاي ورود به انتخابات رياست‌جمهوري و حمايت از شخص آيت‌الله هاشمي هنوز تصميمي را اتخاذ نکرده است.

  * کیهان نوشت: معلوم نیست اقدام جوانفکر در ثبت‌نام و انصراف از نامزدی و سپس نشاندن مشایی در جایگاه نامزدی از کدام منطق پیروی می‌کند.

  * مصطفی افضلی‌فرد سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس گفت: اقدام اخیر احمدی‌نژاد در همراهی با مشایی برای ثبت‌نام در انتخابات توهین به جایگاه ریاست جمهوری و همچنین منزلت دولت به عنوان مجری انتخابات بود.

  * روزنامه کیهان نوشت: تردید اصلی هاشمی که همچنان نتوانسته بر آن غلبه کند، موضع مدعیان حمایت است؛ طیف‌هایی که در انتخابات سال 76 از حمایت ویژه هاشمی (مانند ترغیب پنهان کارگزاران به حمایت از خاتمی و القای تقلب به نفع ناطق نوری در نمازجمعه) برخوردار شده بودند، اما درکمتر از 2 سال تسویه حساب بسیار زشتی با او- به خاطر دشمنی‌های دهه اول انقلابشان با هاشمی که تا سال‌های 73 و72 ادامه یافت- انجام دادند. احتمال پیروزی هاشمی، اول دردسرهای او با این جماعت است و ناکامی محتمل‌تر او، دردسری مشابه.

  * حداد عادل عضو ائتلاف پیشرفت با بیان اینکه اصولگرایان باید در مقابل جریان هاشمی رفسنجانی با هوشیاری عمل کنند، گفت: اتحاد اصولگرایان در برابر این جریان اهمیت خیلی زیادی دارد.

  * علی نادری سردبیر پایگاه خبری رجانیوز گفت: اگر در چارچوب قانون عمل بشود، مطمئنا شاهد جشن ملی انتخاباتی خواهیم بود.

  * طهماسب مظاهری کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری، در‌خصوص حضور هاشمی رفسنجانی در انتخابات،‌گفت: امکان ندارد به نفع هاشمی رفسنجانی کنار بروم.

  * سید محمد باقر خرازی کاندیدای ریاست جمهوری اظهار داشت: اولاً اقتصاد کشاورزی و روستایی از حساسیت و اهمیت خاصی در برنامه اقتصادی اینجانب برخوردار است. ثانیاً باید برنامه های تجاری و اقتصادی شهرها را به خودشان واگذار کرد و همه امور را در شهرستان ها توزیع  کنیم و در نهایت هر شهر را باید به لحاظ اقتصادی بین المللی کنیم.

  * پرویز اسماعیلی سخنگوی ستاد انتخاباتی محمد باقر قالیباف گفت: اظهارات آقایان ولایتی و یا حداد عادل برای پذیرش آقای جلیلی، تصمیم ائتلاف یا برهم زدن ساختار آن نیست، ضمن اینکه اگر تصمیم ائتلاف باشد باید در شورای ائتلاف مطرح شود که تاکنون چنین نبوده است.

  00 : 10

  * روانبخش عضو جبهه پایداری معتقد است: اطرافیان آقای هاشمی اگر دیدند در نظر سنجی ها رای دارند تلاش خود را بیشتر می کنند اما اگر دیدند رأی بالایی ندارند هاشمی و دوستانش با هم انصراف می دهند و اعتراض می کنند که انتخابات آزاد نیست و از قبل مهندسی شده است و مشروعیت انتخابات را در دنیا زیر سوال می برند دو فتنه ای را در حین انتخابات رقم زده و به قول خودشان اشتباه دفعه قبل را نمی کنند و مانع امنیت صندوقها و انتخاب رییس جمهور منتخب می شوند.

  * حسین نجابت نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: هاشمی در این دوره همان هاشمی دوره پنجم و ششم ریاست‌جمهوری است البته با توان کمتر، در آن زمان با فکری جوان‌تر و اید‌ه‌ای نوتر بود اما در شرایط کنونی دیگر ایده جدید و توانی نیست. هاشمی سازندگی در کشور را به گونه‌ای آغاز کرد که دفاع از سرمایه‌داری بود که شکاف طبقاتی و در نهایت نارضایتی عمومی را به دنبال داشت و راه‌پیماییهای مشهد، شیراز و… از این قبیل است.

  * مهمان پرست کاندیدای احتمالی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: احساس کردم که ورودم به صحنه انتخابات می‌تواند به حضور پرشورتر مردم کمک کند و آمده‌ام که انشاء‌الله تا آخر باشم.

  * علی فلاحیان نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه برنامه‌ریزی برای تسهیل ازدواج جوانان یکی از برنامه‌های اولویت‌دار است، شعار خود در این دوره از انتخابات را «اسلام، پیشرفت، ایرانی نیرومند» ذکر کرد.

  * مجمع روحانيون مبارز به زودي در قالب بيانه‌اي مواضع خود را پيرامون انتخابات رياست‌جمهوري بيان خواهد کرد. مجید انصاری گفت: به طور حتم در قالب اين بيانيه مواضع خود را پيرامون انتخابات رياست‌جمهوري و حضور آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در اين صحنه اعلام مي‌کنيم.

  * مجتبی ذوالنور با تأکید بر اینکه اگر یک‌هزار مشایی هم رد صلاحیت شوند آب از آب در این مملکت تکان نمی‌خورد تصریح کرد: جریان انحرافی هیچ عمق، ریشه و موجودیت قابل اعتنایی حتی در بدنه دولت نداشته و به مانند غده‌ای بدخیم چند گرمی است که در بدن چند صد کیلویی دولت قرار گرفته است.

  00 : 11

  * صادق زیباکلام معتقد است: اخبار و اطلاعات دريافتي براي آقاي احمدي‌نژاد حكايت از اين دارد كه آقاي رحيم‌مشايي تاييد صلاحيت مي‌شود و بنابراين كانديداتوري آقايان رحيمي و جوانفكر ديگر معنا ندارد. بر فرض اين احتمال بايد گفت كه كانديداهاي درجه دوم و سوم دولت يعني رحيمي و جوانفكر با دستور آقاي احمدي‌نژاد در انتخابات كانديدا شدند و با دستور ايشان هم انصراف دادند.

  * چند نماینده مجلس معتقدند: مردم به دنبال فردی هستند که بتواند مدیریت جهادی را در کشور نهادینه کند و به اوضاع اقتصادی آنان بیش از گذشته توجه کند. آقای قالیباف تنها از محبوبیت مردمی و بین‌المللی برخوردار است، بلکه علما و مراجع تقلید نیز از ایشان را چهره‌ای ولایت مدار فردی می‌دانند.

  * علی رضایی فرزند محسن رضایی امروز  وارد اصفهان شده و از همان دقایق اولیه با برگزاری  جلسات متعدد ستادهای انتخاباتی پدر خود را در اصفهان فعال کرده است.

  * وب سایت رادیو فردا نظرسنجی خود را به موضوع همراهی مشایی توسط احمدی نژاد هنگام ثبت نام در ریاست جمهوری اختصاص داد. نکته جالب اینکه اکثر مخاطبان رادیو فردا نیز با نظر شورای نگهبان هم عقیده بوده و به “تخلف آشکار” بودن اقدام آقای احمدی نژاد رای داده اند.

  * سید امیر حسین قاضی‌زاده سخنگوی جبهه پایداری با بیان اینکه انتظار می‌رود شورای نگهبان صلاحیت نامزدها که عوامل و مجرمین فتنه و انحراف هستند، تایید نکند، تصریح کرد: در صورتی که مشایی و هاشمی رد صلاحیت شوند و حضور آنها در انتخابات منتفی باشد، دلیلی نمی‌بینیم که نظر خود را درباره نامزد اصلح که مورد وثوق علماست تغییر دهیم.

  00 : 12

  * در حالی که اکثر رسانه های غربی در حال تبلیغ برای فتنه گران و جریان انحرافی برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ایران هستند، روزنامه گاردین انگلیس وظیفه منصرف کردن مردم از حضور در انتخابات را بر عهده گرفت.

  * حداد عادل عضو ائتلاف پیشرفت با بیان اینکه اصولگرایان باید مقابل جریان هاشمی رفسنجانی با هوشیاری عمل کنند، گفت: اتحاد اصولگرایان در برابر این جریان اهمیت خیلی زیادی دارد.

  * محمد هاشمی رفسنجانی برادر و رئیس دفتر آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی، داوطلب انتخابات ریاست جمهوری گفت: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با انتصاب اسحاق جهانگیری به سمت ریاست ستاد انتخاباتی‌اش موافقت کرده است.

  * منوچهر متکی با اشاره به لزوم اجماع اصولگرایان، تصریح کرد: اگر در روزهای آینده اصولگرایان اجماع کنند، من هم تابع آن‌ها خواهم بود؛ اجماع نکردن اصولگرایان به معنی واگذار کردن انتخابات است.

  * باقری لنکرانی با بیان اینکه روز گذشته این توفیق را داشتم که خدمت ایت الله مصباح برسم گفت: ایشان خطاب به من  گفتند اتفاق جدیدی نیفتاده و ما یک نظر را در مورد اصلح داده ایم و در آن خصوص نظر تغییری نکرده است و شما وظیفه دارید کماکان این گفتمان و نظر را ترویج دهید و این تشتت و سر درگمی را اجازه ندهید به وجود آید و باید هر کسی به وظیفه خود عمل کند.

  * اسحاق جهانگیری رئیس ستاد انتخاباتی هاشمی رفسنجانی  با اشاره به انتصابش به عنوان رئیس ستاد انتخاباتی هاشمی، اظهار کرد: از امروز فعالیت های ستاد به صورت جدی آغاز می شود. وی از معرفی اعضای کامل این ستاد تا پایان امروز خبر داد.

  00 : 13

  * زاکانی، كانديداي احتمالي دور يازدهم انتخابات رياست جمهوري به منظور تشريح مواضع انتخاباتي خود صبح امروز(سه‌شنبه) به قم سفر كرد.

  *  حجت الاسلام حسین ابراهیمی عضو جامعه روحانیت مبارز، در مورد گزینه نهایی و ساز و کار جامعتین گفت:‌ جامعتین هنوز وارد مصداق نشده است اما جریانات هاشمی و حامیان دولت جایی در جامعتین نخواهند داشت. وی با تاکید بر اینکه تاکنون همه جریانات اصولگرایی مورد حمایت جامعتین بوده‌اند تصریح کرد: احتمالاً جامعتین بعد از تبلیغات نسبی و مناظرات تلویزیونی کاندیداها در خصوص نامزد نهایی تصمیم‌گیری خواهد کرد.

  * هفته آینده محمدباقر قالیباف برای دیدار با مردم استانهای گیلان، مازندران، گلستان، سمنان راهی استانهای شمالی کشور می شود.

  * مصطفي افضلي‌فرد سخنگوی کمیسیون اصل 90 به آخرين وضعيت پرونده اسفنديار رحيم‌مشايي اشاره کرد و گفت: اين پرونده کماکان در حال بررسي است. وي در ادامه با بيان اينكه اعلام نفس شکايت از اسفنديار رحيم مشايي منع قانوني ندارد، تصريح کرد: نتيجه بررسي پرونده رحيم مشايي به نهادهاي نظارتي اعلام خواهد شد و کميته پيگيري پرونده مشايي بايد نتيجه اين پيگيري‌ها را زماني اعلام کند تا اگر تاثيري در نظر شوراي نگهبان در خصوص تاييد يا رد صلاحيت مشايي دارد، اعمال شود.

  * همزمان با ثبت نام منوچهر متکی در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری جمعی از دانشجویان کشور با امضای نامه‌ای از کاندیداتوری متکی در انتخابات ریاست‌جمهوری حمایت کردند. این نامه اعلام حمایت که به صورت حضوری به امضای بیش از  20 هزار نفر از دانشجویان سراسر کشور رسیده قرار است طی روزهای آینده در مراسمی به طور رسمی به منوچهر متکی تحویل داده شود.

  * محمد‌صادقی یکی از نمایندگان حامی علی اکبر ولایتی با رد برخی اظهارنظرها مبنی بر احتمال کناره گیری ولایتی به نفع دیگر نامزدها گفت که وی به نفع هیچ نامزدی کنار نخواهد رفت.

  * زهره طبیب‌زاده نماینده مردم تهران،  اظهار داشت: در چند دوره اخیر انتخابات مجلس و ریاست جمهوری از جمله مجلس ششم و ریاست جمهوری دوره نهم آقای هاشمی رفسنجانی کاندیدا شد که در این دوره‌ها با رأی منفی مردم روبه‌رو شد. من نمی‌دانم آقای هاشمی با چه تفکر و استنادی در انتخابات ریاست جمهوری نامزد شده است.

  * بور بور قائم‌مقام جمعيت وفاداران انقلاب اسلامي گفت: با توجه به شرايط موجود، اصولگرايان بايد هم در انتخابات شوراها و هم در انتخابات رياست جمهوري به يک ليست واحد برسند.

  00 : 14

  * جبهه پايداري طی بیانیه ای اعلام کرد: جبهه پايداري انقلاب اسلامي جهت انتخاب نامزد اصلح رياست جمهوري بر اساس وظيفه ديني و انقلابي خود و با ملحوظ داشتن جميع شاخص هاي مورد تاكيد رهبر فرزانه انقلاب اسلامي و پس از تائيد و تصويب مصوبه شوراي مركزي توسط شوراي محترم فقها، به معرفي جناب آقاي دكتر باقري لنكراني اقدام نموده است و با اتمام ثبت نام نامزدهاي رياست جمهوري نيز تغييري در تصميم جبهه پايداري حاصل نشده است.

  *  روزنامه آمریکایی واشنگتن پست طی گزارشی نوشت: تلویزیون ایران به نقل از عباسعلی کدخدایی گفته است، احمدی‌نژاد با همراهی مشایی در دفتر ثبت‌نام نامزدی، قانون‌شکنی کرده است. این اتهام می‌تواند قابل تنبیه با شش ماه زندان یا 74 ضربه شلاق باشد.

  * شبکه خبری یورونیوز اروپا در تبلیغی اشکار برای طیف اصلاح طلبان مدعی شد: ایران می تواند از شکست جلوگیری کند، در صورتی که اصلاح طلبان پیروز انتخابات ریاست جمهوری شوند.

  * بیگ مرادی عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی نمایندگان ادوار گفت: حضور هاشمی در انتخابات آرایش سیاسی اصولگرایان را برهم ریخت و با حضور هاشمی انتخابات ریاست جمهوری در دو مرحله برگزار می شود و رقیب هاشمی، ولایتی خواهد بود.

  * بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت دولت اصلاحات و وزیر نیرو در دولت سازندگی گفت: حضور آقای هاشمی رفسنجانی در صحنه انتخابات اتفاق خوش یمنی است که می تواند در راستای بهبود جامعه و شرایط كنونی باشد.

  * مقتدایی عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم گفت: برخي از اعضاي جامعه مدرسين و جامعه روحانيت به نمايندگي از جامعتين با آقايان اصولگرا نشستي را برگزار کرده‌اند و تذکراتي دوستانه و نصيحت آميز به آنان داده شده است و اصولگرايان هم قول‌هايي داده‌اند که در عمل تعهد داشته باشند و به نفع افرادي که زمينه بهتري دارند، کنار بکشند.

  00 : 15

  *  کواکبیان گفت: برنامه‌هایم را به شورای نگهبان ارائه دادم. کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری درباره احتمال کناره‌گیری‌اش به نفع هاشمی، گفت: تا پایان هفته دیگر حزب مردمسالاری جلسه‌ دارد و شورای مرکزی حزب در این زمینه تصمیم‌گیری می‌کند و من تابع تصمیم‌گیری حزب هستم.

  * عضو هیئت‌رئیسه فراکسیون اصولگرایان گفت: اعضای هیئت‌رئیسه فراکسیون اصولگرایان در جلسه امروز خود عملکرد هاشمی رفسنجانی را مورد بحث قرار دادند و بر استمرار نقد عملکرد وی تأکید کردند.

  * محسن رضایی، کاندیدای احتمالی دوره یازدهم ریاست جمهوری گفت: در کشور ما همه خود را عالِم اقتصاد می‌دانند و تکبر سیاست‌مداران ما به اقتصاد باعث شده میلیاردها ریال پول وارد کشور شود، اما تخصیص منابع نادرست، منابع ملی ما را حیف کرده است.

  * علیپور نماینده مردم قائمشهر در محلس از شورای نگهبان خواست در بررسی صلاحیت کاندیداها راه‌اندازی کارناوال انتخاباتی را هم در نظر داشته باشد.

  00 : 16

  * محسن رضایی گفت: تاثیری که با حضور خود در صحنه می‌بینم، بسیار بیشتر از آقای هاشمی است پس نمی‌توانم خودم را قانع کنم که به نفع ایشان کنار روم.

  * ناصر یمین مردوخی از روزنامه‌نگاران پیشکسوت که در یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرده بود، گفت که به نفع علی‌اکبر ولایتی از کاندیداهای عضو ائتلاف 1+2 کنار می‌رود.

  * ستاد تبلیغات دفاعی کشور در بیانیه‌ای از کاندیداهای ریاست‌جمهوری خواست ضمن توجه به راهبردها و اقدامات دشمن در ایجاد شائبه دخالت نیروهای مسلح که همواره نماد وحدت و انسجام ملی بوده‌اند به صورت ابزاری استفاده نکنند.

  * رییس ستاد لنکرانی کاندیدای منتخب جبهه پایداری گفت که ممکن است جلیلی به نفع لنکرانی کنار بکشد و ما هم این احتمال را می‌دهیم.

  *  ابوالحسن فقیه رییس جمعیت هلال احمر در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که گفته شده شما در ستاد آقای مشایی مسوولیت برعهده دارید، گفت: هنوز تبلیغات آغاز نشده و من نیز سمتی ندارم و هر کمکی که بتوانم به ایشان انجام می‌دهم.

  * محمد دهقان عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ثبت نام برخی اعضای کابینه دولت بدون هماهنگی با احمدی نژاد بوده است، اظهار داشت: اخبار حاکی از این است که احمدی نژاد به برخی کسانیکه انصراف داده اند، اعلام داشته یا انصراف می دهید و یا با شما برخورد کرده و عزلتان می کنم. وی گفت: با توجه به تصور غیرواقعی احمدی نژاد از وضعیت مشائی وی همه انرژی و پتانسیل خود را صرف مشائی کرد تا بتواند ثبت نام کند و به نظر می رسد بقیه اعضای دولت ثبت نامشان با نظر احمدی نژاد نبوده است.

  * کمپین “از کجا آوردی؟” متشکل از فعالان رسانه‌ای، سیاسی و دانشجویی سراسر کشور در راستای پیگیری و تحقق سبک تبلیغات اسلامی نامزدهای انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری آغاز به کار کرد.

  * بهرامی سخنگوی انتخاباتی محمد شریعتمداری تصریح کرد: شریعتمداری پیش از این وعده داده بود که به نفع هاشمی‌رفسنجانی کناره‌گیری خواهد کرد و این کار را هم انجام خواهد داد، اما زمان آن مشخص نیست.

  * ممدوحی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: ادامه حضور هاشمی در انتخابات اهمیتی ندارد و این مردم هستند که با بصیرت و هوشیاری فرد اصلح را انتخاب می‌کنند.

  00 : 17

  * کامران دانشجو، وزیر علوم تحقیقات و فناوری گفت: دولت کاندیدایی ندارد و کاندیدای مطرح شده از طرف احمدی نژاد براساس مشورت با کابینه نبوده بلکه نظر شخصی وی است.

  * محمدحسین قدیری ابیانه سفیر سابق ایران در مکزیک از ارائه نامه‌ای به شورای نگهبان خبر داد و گفت: این گزارش مربوط به نمایش مجسمه‌های مستهجن در مکزیک از سوی مشایی به عنوان نماد تاریخ و فرهنگ ایرانی است.

  * حیدرپور نماینده شهرضا در مجلس گفت: با اینکه عدم کفایت سیاسی احمدی نژاد محرض شده است، ولی باز هم تا انتخابات صبر می کنیم تا با آرامش بیشتر و بدون ایجاد تنش انتخابات را باشکوه برگزار کنیم.

  * محمد علی انصاری دبیر ستاد مرکزی بزرگداشت ارتحال امام (ره) گفت: در مراسم امسال حرم امام خمینی(ره) و انتخابات نباید کاری کنیم که زبان دشمن علیه ما باز شود”، تصریح کرد: این مراسم باید در شأن مردم و نظام برگزار شود. من به همه دوستان توصیه می‌کنم که ترتیباتی فراهم شود تا این مراسم به آرامی برگزار شود و مردم همه گوش به فرمان بیانات مقام معظم رهبری باشند.

  * فرهاد بشیری نماینده اصولگرای مجلس با بیان اینکه امیدواریم اصولگرایان به سمت وحدت و همگرایی سوق یابند، گفت: رقابت انتخاباتی در این دوره بین هاشمی و اصولگرایان اتفاق می‌افتد.

  *  صادق زیبا کلام٬ تحلیلگر سیاسی درباره نامزدی اسفندیار رحیم مشایی گفت: به واسطه اینکه مشایی به کسی توهین نکرده، اقشاری از جامعه نظیر ایرانگردان و ایرانیان خارج از کشور و برخی آرای خاکستری و افرادی که علاقه ای به نظام ندارند به مشایی رای می دهند. اگر مشایی تایید و وارد رقابت انتخاباتی شود، به ضرر اصلاح طلبان خواهد بود چرا که رایی که مشایی می آورد در حقیقت اگر وی وارد عرصه انتخابات نمی شد به صندوق هاشمی ریخته می شد. آمدن مشایی به نفع اصولگرایان بوده و رای اصولگرایان ثابت می ماند و مشایی بخشی از آرای اصلاح طلبان را وارد سبد خود خواهد کرد.

  00 : 18

  * عارف معاون اول دولت اصلاحات گفت: در انتخابات پیش رو کسانی می‌توانند گفتمان اصلاح‌طلبی را نمایندگی کنند که در سابقه فعالیت‌هایشان نفس این گفتمان را نفی نکرده باشند.

  * حداد عادل عضو ائتلاف پیشرفت گفت: واقعیت صحنه نشان می‌دهد که همه افرادی که در سال ۸۸ پشت سر موسوی بوده‌اند، امروز در حمایت از هاشمی به میدان‌ آمده‌اند.

  * حداد عادل گفت: مجموعه حرف‌های آقای مشایی و خیلی حرف‌های دیگر و اظهارنظرهای وی و بسیاری از کارهای فرهنگی و دخالت در امور فرهنگی با این سلیقه، نامش انحراف است و لذا انحراف وجود دارد و واقعتی است و باید با بصیرت از آن فاصله بگیریم.

  * عباس عبدی فعال سیاسی اصلاح طلب می گوید، هاشمی رفسنجانی با توجه به شرایط سنی و وضعیت سیاسی و دو بار حضور ناموفق قبلی آقای هاشمی (مجلس ششم و سال ۱۳۸۴) هیچ شانسی برای پیروزی ندارد.

  * جورابلو دبیرکل جبهه پیشگامان خدمت و از حامیان متکی در خصوص کناره‌گیری منوچهر متکی اظهار داشت: پیش‌زمینه‌‌های کناره‌گیری وی به نفع کسی تاکنون فراهم نبوده و نیست چرا که نقطه مبداء آن باید قبل از ثبت‌نام‌ها شروع شده باشد اما قطعا وی به نفع آقای هاشمی کنار نخواهد کشید.

  * رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در جواب این سوال که شما در انتخابات ۸۸ شکست سنگینی خوردید پس چطور شد بار دیگر به صحنه آمدید؟، گفت: من شکست سنگین نخوردم و تنها کسی که در آن انتخابات پیروز شد، من بودم که در بعد اخلاقی، برنامه و نتیجه پیروز شدم و شما باید ببینید آنهایی که پیروز شدند کجا رفتند.

  00 : 19

  * هاشمی رفسنجانی با صدور دومین بیانیه انتخاباتی خود، بر لزوم پرهیز از تخریب رقبا و احترام به همه سلایق تاکید کرد و گفت: توهین و تهمت را حرکتی ضدانسانی، غیراسلامی و به دور از فرهنگ و تمدن ایران و مغایر با باورهای دینی و اخلاقی و اندیشه‌های اعتدال علوی می‌دانم.

  * دبیر هئیت اجرایی مرکزی انتخابات یازدهمین دوره ریاست‌جمهوری گفت: رحیمی معاون اول رئیس جمهور و خلیلیان وزیر جهاد کشاورزی از جمله 6 داوطلبی هستندکه تا عصر امروز رسماً انصراف خود را از داوطلبی انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرده‌اند.

  * محمد شریعتمداری داوطلب  انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به دیدار اخیر خود با آقای هاشمی رفسنجانی گفت: هاشمی رفسنجانی در این دیدار تاکید کرد لزومی نمی‌بینم در حال حاضر کسی انصراف دهد.

  00 : 20

  * حزب موتلفه اسلامی طی اطلاعیه‌ای عنوان کرد: حزب موتلفه اسلامی تمام تلاش خود را برای به وحدت رسیدن اصولگرایان انجام خواهد داد و گزینه نهایی اصولگرایان را تبلیغ خواهد کرد.

  * قالیباف داوطلب انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه بزرگ‌ترین ظلم به مردم آن است که به ۲۰ سال قبل برگردیم، گفت: نباید اجازه دهیم در این مقطع حساس،کشور در طراحی و دام سیاست‌پیشگان بیفتد.

  * سردار احمدرضا رادان جانشین فرمانده نیروی انتظامی اظهار داشت: برپایی هرگونه کارناوال انتخاباتی از سوی نامزدهای انتخابات در سطح معابر شهری غیرقانونی است و نیروی انتظامی از برپایی کارناوال‌های انتخاباتی غیرقانونی جلوگیری می‌کند. از نامزدهای انتخاباتی می‌خواهیم در چارچوب قانون  عمل کنند.

  00 : 21

  * قالیباف گفت: ورود آقای رفسنجانی به آن معنی است که کشور را حداقل در یک دوره چهار ساله دیگر وارد تنش‌های سخت و دو قطبی کرده و مردم مستضعف و محروم را مستضعف‌تر و محروم‌تر کنیم.

  * احمدزاده‌ کرمانی کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه ‌در این لحظات حساس کشور به آرامش نیاز دارد، گفت: امیدوارم در پایان انتخابات شاهد انتخاب رئیس جمهوری ولایی، مردمی،‌ عدالت‌طلب و قاطع باشیم.

  * سرلشکر فیروزآبادی با بیان اینکه حماسه سیاسی با انتخابات رقم می‌‌خورد، افزود: رئیس جمهوری که در خط رهبری و ولایت فقیه است حماسه سیاسی را به وجود می‌آورد.

  * روحانی داوطلب انتخاب ریاست‌جمهوری تصریح کرد: ٢٤ خرداد ماه روز بسیار مهمی است؛ اگر یک مدیر باتجربه سکان کشور را در دست بگیرد، با کسی که ریاست جمهوری برایش یک کلاس کارآموزی است، خیلی متفاوت است. ما باید بگردیم و اصلح‌ترین فرد را برگزینیم تا با ایجاد ثبات در زندگی مردم و اقتصاد بتواند کشور را به درستی اداره کند.

  00 : 22

  * حسن سبحانی داوطلب احتمالی انتخابات ریاست جمهوری گفت: ما سال‌ها به خاطر این‌که از حرف‌هایمان سوء استفاده نکنند با هم تعارف کردیم ،در حالی که واقعیت‌ها خود را به ما تحمیل می‌کند.

  * واعظ زاده رییس مرکز الگوی اسلامی – ایرانی پیشرفت گفت: تاکنون نیروهای قابلی در این دوره ثبت‌نام کرده‌اند، اما بر این عقیده هستم که بین رهبری انقلاب اسلامی و شخص رییس‌جمهور نباید زاویه‌ای وجود داشته باشد.

  * آیت الله سبحانی گفت: حضور در مسایل اجتماعی و سیاسی در جامعه واجب و عدم حضور در انتخابات خیانت به اسلام، امام(ره) و راه شهیدان است.

  * الیاس نادران رییس ستاد انتخاباتی علیرضا زاکانی، یکی از کاندیداهای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری در مورد وجود احتمال کناره‌گیری این داوطلب انتخاباتی به نفع یکی دیگر از کاندیداهای اصولگرا گفت: تاکنون چنین صحبتی مطرح نشده است.

  *  علیرضا زاکانی گفت: الگوی اقتصاد آزاد مورد استفاده در جریان برنامه‌های اول،‌دوم و سوم توسعه الگویی غربی‌ است و برگرفته از الگوی اقتصادی بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول است. وی افزود: هدف این الگو تنها خلق ثروت در کشور است و برای توزیع صحیح و ایجاد عدالت اقتصادی برنامه‌ریزی صورت نگرفته است.

  * ولایتی کاندیدای احتمالی دوره یازدهم ریاست جمهوری گفت: هر روز که به زمان انتخابات نزدیک‌تر می‌شویم، تشکیل یک دولت معتقد و معتدل اصولگرا، امیدوارکننده می‌شود.

   

  جام

  گزارش روزهای گذشته

  32 روز مانده به انتخابات

  33 روز مانده به انتخابات


 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • قصه تکراری لیمو، غصه هرساله باغداران / کشاورزان و باغداران رودانی از افت قیمت و نبود صنایع تبدیلی گلایه دارند
 • منزل۱۷نیازمند کمیز رودان ایزوگام‌ و مرمت شد/ ۲۳خانه این روستا در لیست خدمت
 • نیروی دریایی سپاه تا هر جا که بتواند برای مردم خدمت گذار خواهد بود
 • کنکور سراسری با حضور یکهزار و ۵۸۶ داوطلب از فردا در رودان آغاز می شود
 • لزوم تعویض اسناد دفترچه‌ای به سند کاداستری
 • خانواده در فرهنگ اسلامی یک کشور کوچک محسوب می شود/ حقوق بشر آمریکایی دروغی بزرگ است
 • توزیع 14هزار قرص نان در رودان
 • وزیر نیرو دستور بسیج امکانات برای تامین نیاز آبی مناطق زلزله زده را داد/ استقرار چهار تانکر برای آبرسانی سیار در سایه خوش و روستاهای مجاور
 • از فوت ۵ نفر از شهروندان تا تعطیلی تمامی ادارات دولتی/ دستور وزیر بهداشت برای رسیدگی فوری به آسیب دیدگان زلزله زدگان
 • خدمت رسانی بی وقفه سپاه در مناطق زلزله زده غرب هرمزگان/ اعلام آمادگی سپاه امام سجاد (ع) در ساخت منازل تخریبی
 • آخرین عناوین

 • لزوم تعویض اسناد دفترچه‌ای به سند کاداستری
 • توزیع 14هزار قرص نان در رودان
 • اولین محموله کمک شهرستان رودان به منطقه زلزله زده سایه خوش ارسال شد
 • خدمت رسانی بی وقفه سپاه در مناطق زلزله زده غرب هرمزگان/ اعلام آمادگی سپاه امام سجاد (ع) در ساخت منازل تخریبی
 • وزیر نیرو دستور بسیج امکانات برای تامین نیاز آبی مناطق زلزله زده را داد/ استقرار چهار تانکر برای آبرسانی سیار در سایه خوش و روستاهای مجاور
 • از فوت ۵ نفر از شهروندان تا تعطیلی تمامی ادارات دولتی/ دستور وزیر بهداشت برای رسیدگی فوری به آسیب دیدگان زلزله زدگان
 • خانواده در فرهنگ اسلامی یک کشور کوچک محسوب می شود/ حقوق بشر آمریکایی دروغی بزرگ است
 • کنکور سراسری با حضور یکهزار و ۵۸۶ داوطلب از فردا در رودان آغاز می شود
 • منزل۱۷نیازمند کمیز رودان ایزوگام‌ و مرمت شد/ ۲۳خانه این روستا در لیست خدمت
 • نیروی دریایی سپاه تا هر جا که بتواند برای مردم خدمت گذار خواهد بود
 • قصه تکراری لیمو، غصه هرساله باغداران / کشاورزان و باغداران رودانی از افت قیمت و نبود صنایع تبدیلی گلایه دارند
 • واکسیناسیون و نجات جان ۲۵۰ هزار ایرانی در سال/ ۲ سال و نیم مبارزه همزمان با «کرونا» و «تحریم دارو و واکسن»
 • نهضت بسیج سازندگی در راه آبادانی روستاهای رودان/ جهادگران بسیجی به دنبال گره‌گشایی از مشکلات مردم
 • زنگ هشدار کاهش جمعیت به صدا در آمده است/ مردم به شایعات فضای مجازی دامن نزنند
 • دانش آموزان رودانی یک مقام نخست و دو عنوان برگزیده جشنواره نوجوان خوارزمی را از آن خود کردند
 • افزایش شمار تب کریمه کنگو در هرمزگان به ۶نفر
 • وضعیت کرونایی همه شهر‌های هرمزگان به جز جاسک آبی است
 • فوتبالیست رودانی به تیم ملی دعوت شد
 • پیگیری جهت جذب اعتبارات اولویت اول مدیران شهرستان باشد
 • حضور خدام امام رضا(ع) نسیم روح بخش رضوی را در شهرستان رودان طنین انداز کرد+تصوير
 • ۱۷تن انبه قاچاق در رودان کشف شد
 • امام بزرگوار روح جمهوری اسلامی است/ اعتقاد مردم و گرایش آنها به دین و انقلاب، امروز از اول انقلاب بیشتر است
 • جهاد با هدف برطرف کردن آسیب های آموزشی در دوران کرونایی/جهاد آموزشی آموزگاران رودانی در دوران کرونایی قابل تحسین است
 • همراهی و مشارکت دو هزار و 500جوان و نوجوان در فعالیت های جهادی و فرهنگی کانون علویون رودان
 • زمین لرزه ۴٫۵ ریشتری جناح هرمزگان را لرزاند
 • نقش اثرگذار مراکز مشاوره پلیس در ارتقاء سطح آگاهی عمومی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی
 • ۳۲۰ برنامه آموزشی با محوریت فرهنگ سازی و ارتقای مشارکت عمومی اجرا شد/۳۷ گونه زیستی در هرمزگان با خطر انقراض مواجه هستند
 • ۷۴متهم در اجرای طرح ارتقاء و امنیت اجتماعی در رودان شناسایی و دستگیر شدند
 • فیلم‌ کوتاه “مادر فرشته” در رودان اکران شد/رونمایی از تصویر دیجیتال شهیده آرزو باهو
 • اعطاء بیش از هزار و ۴۰۰دستگاه لوازم خانگی به سیل‌زدگان رودان توسط بنیاد علوی
 • یادواره شهدای روستای سکل رودان برگزار شد+عکس و فيلم
 • عطر شهید گمنام در رودان پیچید+عکس
 • شهدا ارزشمندترین سرمایه های نظام و انقلاب هستند/ روحیه جهادی عامل پیش برد کارهاست
 • قتل زن ۳۸ساله در رودان/ قاتل در کمتر از ۲۴ساعت دستگیر شد
 • همخوانی سرود “سلام فرمانده” در رودان| گزارش تصویری
 • شکار غیرمجاز قوچ وحشی در رودان/ صیاد متخلف دستگیر شد
 • گزارش تصویری| بازخوانی سرود سلام فرمانده توسط دهه نودی های رودانی
 • رزمایش بزرگ جهادگران فاطمی در رودان برگزار شد/ گروه‌های جهادی در عرصه‌های مختلف پیشرو بوده اند
 • دامداران رودانی ضدعفونی آبشخورها را جدی بگیرند/ مایه کوبی بیش از ۱۴۰هزار راس دام از سال گذشته تاکنون
 • اقدامات اساسی در حوزه آب بخش رودخانه رودان صورت می گیرد/ نقش موثر شوراها و پیگیری های مستمر آنان در رفع مشکلات حوزه آب
 • کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در رودان راه اندازی می شود
 • افتخارات نوجوان رودانی در سینمای کشور/ تمام تلاشم را برای شناساندن فرهنگ و رسوم شهرم واستانم می گذارم
 • «آزادی فلسطین»، در صدر توییتر جهان قرار گرفت
 • زنده نگه داشتن روز قدس یعنی بیداری ملت ها علیه اسرائیل غاصب/ جامعه باید قدردان زحمات و تلاش های مقام معلم باشد
 • شعار انقلاب حمایت از فلسطین و محو رژیم صهیونیستی/ روز قدس، روز اسلام است
 • ۲۵سری جهیزیه به نوعروسان رودانی اهداء شد
 • ترخیص خودروها و موتورسیکلت‌هاي توقيفي تا عید فطر در رودان ادامه دارد
 • اعلام حمایت از مردم مظلوم فلسطین، اعلام بیزاری از دشمنان اسلام است
 • جام رمضان رودان| چهره چهار تیم برتر مشخص شد
 • اتحاد مسلمانان در حمایت از مردم مظلوم فلسطین کابوسی برای رژیم صهیونسیتی/ اهانت به قرآن کریم اهانت به همه ادیان و کتب الهی است
 • هشتگ #علمداران_خلیج _فارس جزو برترین های توییتر فارسی شد
 • مصیب داوری چهره برگزیده سال هنر انقلاب در هرمزگان شد+ عکس
 • مرحله سی و دوم رزمایش مواسات و همدلی در رودان/ 4هزار بسته معیشتی بین نیازمندان شهرستان رودان توزیع شد
 • مادر شهید معظم «علی سرحدی» به فرزند شهیدش پیوست
 • رودانی ها بیش از 240هزار دوز واکسن کرونا دریافت کرده اند/ واکسینه شدن فقط 21درصد از گروه سنی 5 تا 12 ساله رودان علیه کرونا
 • Untitled-1-Recovered123