رودان نيوز
 • کد خبر : 2280
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 15 مه, 2013 - 13:15
 •   

  امروز چهارشنبه/ آخرین گزارش ها از اخبار و حواشی انتخابات/ در حال بروزرسانی…

  30 روز دیگر ایرانیان همیشه پایدار، افتخاری دیگر می آفرینند. در تلاشیم تا هر روز در بسته ای ویژه آخرین اخبار و تحرکات و فعالیت های اشخاص و جریانات سیاسی را به اطلاع شما مخاطبین همیشه همراه برسانیم. 00 : 7 // * احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی در مورد تبلیغات زودهنگام برخی کاندیداها در […]

  30 روز دیگر ایرانیان همیشه پایدار، افتخاری دیگر می آفرینند. در تلاشیم تا هر روز در بسته ای ویژه آخرین اخبار و تحرکات و فعالیت های اشخاص و جریانات سیاسی را به اطلاع شما مخاطبین همیشه همراه برسانیم.

  00 : 7 //

  * احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی در مورد تبلیغات زودهنگام برخی کاندیداها در جریان ثبت نام در انتخابات گفت: این کارهایی که برخی انجام دادند و یک گروهی را با خود برای ثبت نام همراه کردند یا فراخوان دادند و گروه هایی برای استقبال برخی کاندیداها آمدند رفتارهای خوبی نبوده و اینها علائم خوبی برای شروع نیست.

  * حسن روحانی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به فرآیند پرونده هسته ای ایران در زمان حضور وی به عنوان دبیر شورای امنیت ملی گفت: ما در آن مقطع برنامه هسته ای را تعلیق کردیم تا کشور را از تحریم، جنگ و شورای امنیت نجات دهیم.

  * مصطفی پورمحمدی ورودش به عرصه انتخابات را به دلیل احساس وظیفه عنوان کرد و گفت: امروز که از عرصه انتخابات کنار رفتم احساس درونی‌ام خرسندی است.

  * احمدزاده کرمانی کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری گفت: وی گفت: بعضی از نامزدهای انتخاباتی که در دهه‌های آخر عمر خود هوس دولت‌سازی کرده‌اند بدانند که مردم نسبت به سال‌های قبل آگاه‌تر شده‌اند و به راحتی فریب یک عنوان یا شعار را نمی‌خورند.

  * محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در مورد یارانه‌ها و این‌که میزان آن را به 110 هزار تومان خواهد رساند، توضیح داد: شاید بیشتر هم بشود، البته من معتقدم ریل یارانه‌ها از اول اشتباه گذاشته شد و در جنبه مصرفی به کار خود ادامه داد، اما در مرحله دوم باید روش جدیدی را در پیش گرفت.

  * فرمانده نیروی انتظامی گفت: امیدواریم با رعایت قانون امسال خدای ناکرده مثل شرایط سال 88 که قبل از انتخابات با اردوکشی های خیابانی کار شروع شد و بعد از انتخابات هم با تهمت و افترا و به خیابان کشاندن مردم حوادث تلخی شکل گرفت، شاهد این گونه حوادث نباشیم.

  00 : 8 //

  * اسدالله بادامچیان گفته اعضای جبهه پایداری دیدگاه‌هایی متفاوت با سایر گروه‌های اصولگرایی دارند. اما برای بار چندم تاکید می‌کنم که اختلاف سلیقه به حدی نیست که خیلی جدی گرفته شود و منافع اصولگرایی را نادیده بگیرد.

  * جعفر شجونی عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز گفت: جامعتین شاخص هایی را برای ریاست جمهوری تعریف کرده است که این معیارها ثابت و مشخص است، البته یک پایه تصمیم گیری هم مقبولیت و محبوبیت مردمی است که از طریق نظر سنجی ها به دست می آید.

  * قربان زاده مدیرمسئول روزنامه تهران امروز با اشاره به سابقه فعالیت هاشمی در ریاست جمهوری گفت: هاشمی سال‌ها زحمت کشیده است و در سال‌های بعد از جنگ تحمیلی تدبیر زیادی بر روند سیاسی کشور داشته است. اما تمایل او برای بازگشت به عرصه سیاست شاید برای یک جوان 24 ساله عجیب باشد که او از زمان قبل از تولدش رئیس‌جمهور بوده و حالا بعد از 24 سال همچنان این تمایل را حفظ کرده است.

  * روزنامه کیهان نوشت: برخي نوسانات در بازار مشخص کرد که چه جرياني مديريت برهم زدن بازار و فضاي اقتصادي کشور را به صورت هماهنگ برعهده دارد و اختلالات ارزي و طلا و ساير محصولات را هدايت مي‌کند.

  * مهران براتي از اعضاي گروهک اتحاد جمهوريخواهان که نشستی در برلين با موضوع انتخابات برگزار کرده با اشاره به اين نکته که هاشمي در ذهن توده بزرگي از مردم ايران، نماد تغيير نيست افزود: «قدرتي را که هاشمي براي تغيير توازن قدرت مي‌خواهد، خاتمي در دوره دوم رياست جمهوري خود داشته آن هم در شرايط خطير بين‌المللي بعد از حمله آمريکا به عراق، اما موفق به تغيير خاصي نشد.»

  * در محافل سیاسی گفته می‌شود که با توجه به حضور برخی اصلاح‌طلبان در ستاد قالیباف، کاندیداتوری ‌هاشمی‌رفسنجانی موجب شده که این افراد از ادامه همکاری با ستاد قالیباف انصراف داده و به دنبال همکاری با ستادهای ‌هاشمی‌رفسنجانی باشند.

  * شنیده شد که حامد عنقا فیلمنامه‌نویس سینما و تلویزیون از تولید فیلم انتخاباتی علی‌اکبر ولایتی توسط گروهی از کارگردانان و تهیه‌کنندگان مطرح کشور خبر داد.

  00 : 9 //

  * گویا دفتر رئیس‌جمهور از سایر اعضای دولت برای حضور در مراسم ثبت نام مشایی در انتخابات دعوت کرده بود اما اکثر آنها این دعوت را رد کرده‌اند. گفتنی است حتی تا دقایقی قبل از حضور مشایی و احمدی‌نژاد در ستاد انتخابات کشور، پیگیری‌های فشرده‌ برای اقناع اعضای کابینه برای همراهی مشایی ادامه داشته به طوری که برخی اعضای دولت خود را از دسترس دفتر رئیس‌جمهور، خارج کرده بودند.

  * سلیمی نماینده دلیجان و محلات در مجلس، گفته: من فکر می‌کنم رئیس جمهور تلاش می‌کرد با همراهی کردن مشایی شورای نگهبان را تحت فشار قرار دهد، در حالی که شورای نگهبان با این اقدامات تحت فشار قرار نخواهد گرفت چرا که شش فقیه عالم و عادل در این شورا هستند.

  * تحلیلگر بی بی سی ضمن إذعان به پتانسیل قوی دکتر جلیلی در همآوردی با آقای هاشمی رفسنجانی، که رهآورد ساده زیستی و استحکام وی در مذاکرات هسته ای است، در انتها وعده می دهد که دست رقیب هم از “کارت های قدرتمند” خالی نیست!

  * دفتر رئیس جمهور به خبر تماس تلفنی احمدی نژاد با خاتمی و هاشمی واکنش نشان داد: «در پی اظهار نظری غیر واقع و کاملا دروغ مبنی بر “تماس تلفنی دکتر احمدی نژاد با خاتمی و هاشمی” برای تعویق انتخابات، به اطلاع می رساند که این موضوع از اساس دروغ و کذب محض می باشد.»

  *  حمیدرضا ترقی، عضو حزب موتلفه اسلامی در مصاحبه با روزنامه شرق گفت: باید دید نظرسنجی‌های جدید با حضور جلیلی چه نتیجه‌ای خواهد داد اما در مقطع کنونی او از گزینه‌های محتمل به عنوان نامزد نهایی اصولگرایان است.

  * علیرضا زاکانی گفت: در سال 71،‌ دولت هاشمی در بودجه سالانه با این استدلال که برای اصلاح اقتصادی منتظر شورش مردم هستیم، بودجه‌ای برای خرید باتوم و سپر تصویب کرد…

  * حمید رضا ترقی گفت: هاشمی مانند علی مطهری است. این افراد خود را به اصولگرایی نسبت می‌دهند اما رفتار و تفکر اصلاح‌طلبانه دارند. هاشمی هم از همین الگو تبعیت کرده است، به همین سبب هم حمایت اصلاح‌طلبان را پشت سر دارد.

  00 : 10 //

  * پايگاه اينترنتي کلمه که نظرات ميرحسين موسوي را نمايندگي مي‌کند و از پاريس مديريت مي‌شود، در گزارشي نوشت: شور و شوقي که ورود هاشمي در ميان اصلاح‌طلبان و عده‌اي از روشنفکران ايجاد کرده، در ميان مردم ديده نمي‌شود.

  * شنیده شد که پوران درخشنده، کارگردان مطرح سینما و خالق فیلم “فیلم هیس دخترها فریاد نمی‌زنند” به درخواست‌های متعددی از سوی طیف مشایی برای حضور در انتخابات شورای شهر به نمایندگی از این طیف با صراحت پاسخ منفی داده است.

  * نجف‌زاده هر گونه گفت‌وگو با او درباره اجرای مناظره‌ها را تکذیب کرد. ستاد انتخاباتی صداوسیما این روزها درحال مذاکره و بررسی چند گزینه برای اجرای مناظره‌های انتخاباتی است. گزینه‌هایی که پورحسین و نجف‌زاده در بین آنها نیستند. اما محمدرضا شهیدی‌فر و مرتضی حیدری ظاهرا از گزینه‌های جدی اجرا هستند.

  * محسن غرويان با تاكيد بر لزوم وحدت اصولگرايان گفت: وحدت در اردوگاه اصولگرايان بايد از حالت شعاري خارج شده و به‌طور واقعي محقق شود. افرادي كه فكر مي‌كنند راي كمتري دارند و امكان انتخاب آنها از سوي مردم كم است، انصراف دهند تا آراي مردم خرد نشود.

  * حسين كنعاني مقدم فعال سياسي اصولگرا معتقد است؛ انتخابات آينده دو مرحله‌اي خواهد بود و در مرحله اول همه نامزدها حضور خواهند داشت. در مرحله دوم آقاي هاشمي و يك نفر از جريان اصولگرايان رقابت خواهند كرد كه به نظر من تنها فردي كه مي‌تواند در مقابل آقاي هاشمي‌‌راي بياورد آقاي قاليباف است.

  * در پي انتشار خبري در برخي رسانه‌ها در مورد فعاليت تبليغاتي ناطق نوري به نفع هاشمي رفسنجاني ناطق نوري اعلام کرد اين خبر کذب است و قرار نيست وي براي اين کار سفر استاني داشته باشد.

  * فلاحت پیشه نماینده مجلس گفت: دولت تلاش دارد تا انتخابات را دو قطبي كرده و به سمت نوعي رقابت با هاشمي‌‌رفسنجاني از نوع رقابت تخريب سوق دهد، اين در حالي است كه اساس كار جريان اصولگرايان رقابت بدون تخريب با هاشمي‌‌رفسنجاني است

  * شهرام علمداری رییس سابق اورژانس از کاندیداهای احتمالی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از نامزدی در این انتخابات انصراف داد.

  00 : 11 //

  * قالیباف عضو ائتلاف پیشرفت گفت: با اتفاقات و وقایعی که در روز آخر ثبت‌نام افتاد، آرایش انتخاباتی دگرگون شده و باید گفت که موضوع ائتلاف،‌ صورت مساله‌ای پاک شده است.

  * سومین اعلامیه ستاد حیات طیبه (شورای هماهنگی ستادهای خودجوش مردمی جلیلی) درباره تبلیغات و شکل‌گیری ستادهای مردمی حمایت از جلیلی منتشر شد.

  * لنکرانی داوطلب انتخابات ریاست‌جمهوری و نامزد جبهه پایداری با آیت‌الله مصباح یزدی و آیت‌الله جوادی‌آملی در قم دیدار کرد.

  * آیت الله یزدی رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: بعضی مسئولان که سمت‌های بالایی دارند به بهانه انتخابات و اینکه دست و دلشان به کار نمی‌رود سست می‌شوند؛ به اینها باید گفت مگر کارتان را برای رئیس جمهور انجام می‌دادید؟

  * مشایی رئیس دبیرخانه ریاست جنبش عدم تعهد گفت: ما برای سرمایه‌گذاری و دوام آمده‌ایم؛ ما فرصت زایش انقلاب و رویش جمهوری اسلامی هستیم، چرا که آمده‌ایم بمانیم و به جلو برویم. محکم با هم می‌رویم.

  00 : 12 //

  * دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز از دعوت رسمی این تشکل دانشجویی از آیت الله هاشمی رفسنجانی کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به دانشگاه علوم پزشکی شیراز در اوایل خرداد ماه خبر داد.

  * آیت الله مکارم شیرازی گفت:نباید کاندیداها با سیاه نمایی اوضاع جامعه را برای خود نردبان کنند.

  00 : 13 //

  * رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه همراهی اصلاح‌طلبان با هاشمی بی‌شک دارای معنایی است، گفت: کاندیدا شدن هاشمی و مشایی برای اصولگرایان هشدار است تا انتخابات را جدی‌تر تلقی کرده و با اتحاد و تمرکز کاندیدای شاخص خود را اعلام کنند.

  * عضو كميسيون امنيت ملي مجلس از تنظيم نامه‌ 100 نماينده مجلس خطاب به دبير شوراي نگهبان مبني بر رد صلاحيت كانديداهاي منتسب به جريان فتنه و انحراف خبر داد.

  * وکیل اسفندیار رحیم مشایی گفت: هنوز حکم شکایت مشایی از مداحان صادر نشده و قرار است بعد از انتخابات به این پرونده رسیدگی شود.

  * لنکرانی کانديداي يازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري درباره اينکه اگر شما از سوي شوراي نگهبان رد صلاحيت شديد، چه واکنشي نشان خواهيد داد؟ گفت: از شوراي نگهبان تشکر مي‌کنم.

  00 : 14 //

  * رهبر انقلاب امروز در دیدار اقشار مختلف مردم فرمودند: با وجودی که حدود یک ماه تا انتخابات فاصله داریم این موضوع به یک مسئله مهم بین المللی تبدیل شده، و اتاقهای فکر جهانی و دشمنان ایران، حتی مقدمات آن را با دقت رصد می کنند.

  *  کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد در مجلس از رایزنی دو فراکسیون اصولگرایان و رهروان ولایت برای اجماع روی یک گزینه در انتخابات خبر داد و گفت: این دو فراکسیون در نفی هاشمی اتفاق نظر دارند.

  *  محصولی عضو جبهه پایداری با بیان اینکه توسعه به مفهوم غربی در دولت سازندگی باعث شد تا فقرا، فقیرتر شوند، گفت: این‌ مسئله در شرایطی که محصول پیشرفت، عدالت نیست، بوجود می‌آید چرا که محصول عدالت، پیشرفت است.

  *  الهام سخنگوی دولت در جمع خبرنگاران گفت: تعدد کاندیداها تا حدی مطلوب و خوب است که نشان‌دهنده سلایق مختلف در فضای کشور باشد و فرصت گزینش ایجاد می‌کند، اما درصورتی که از حد عبور کند مناسب با فرهنگ جامعه نیست.

  * 1113 تن از حقوقدانان، اساتيد دانشگاه، وكلا و فارغ التحصيلان رشته حقوق با ارسال نامه ای به شورای نگهبان خواستار اجراي وظایف شرعي و قانوني و به دوراز هرگونه مصلحت سنجي در احراز صلاحیت کاندیداهای ریاست جمهوری توسط این نهاد قانونی کشور شدند.

  00 : 15 //

  * رئيس قوه قضائيه گفت: نامزدهاي انتخاباتي بايد توانايي‌هاي خود را معرفي كنند و ديگران را تخريب نكنند و از «بگم بگم‌هايي»‌ كه به عنوان حربه‌اي براي تخريب رقبا برسر زبان‌ها افتاده و البته خلاف اخلاق، قانون و شرع است، پرهيز كنند.

  * آل هاشم، رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: پای‌بندی به اصول گفتمان امام(ره) و رهبری ملاک و معیار انتخاب اصلح در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری خواهد بود.

  * عضو هيئت رئيسه فراكسيون اصولگرايان مجلس با بيان اينكه در سال 88 فتنه‌ای در کشور واقع شد که یک طرف آن آزمون و امتحان بود، گفت: در این امتحان مردمی که دل‌های صاف و بی‌شیله و پیله داشتند نمره قبولی گرفتند، اما مردودین آزمون ۸۸ نمی‌توانند در آزمون‌های دیگر انقلاب نمره قبولی بگیرند.

  * مصلحی، وزیر اطلاعات گفت: سرويس‌هاي جاسوسي بيگانگان همواره طراحي‌ها را براي انتخابات رياست جمهوري آتي دارند و آماده هستند و بيشتر اين طراحي‌ها نيز رسانه‌اي است كه ما آمادگي کامل براي تقابل با آنها را داريم.

  *  حجت‌الاسلام علی فلاحیان وزیر اطلاعات دولت سازندگی و کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: به نفع هیچ‌کس و به هیچ وجه کنار نمی‌روم و تا انتها در صحنه خواهد ماند.

  * حداد عادل عضو ائتلاف پیشرفت با بیان اینکه هر کس اشتباه کرد باید آن را پذیرفته و اعتراف کند، گفت: معتقدم در توبه همیشه باز است ضمن آنکه بعید است صلاحیت همه اصلاح‌طلبان رد شوند.

  * سردار شریف مسئول روابط عمومی کل سپاه گفت: سپاه در صحنه افشای اهداف و شگردهای عملیات روانی و مقابله با اقداماتی که ممکن است در ایام انتخابات امنیت و آرامش جامعه و تحقق حماسه سیاسی را تهدید و یا به مخاطره بی‌اندازد با قاطعیت به وظیفه خود عمل می‌کند.

  00 : 16 //

  *  افضلی فرد سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ گفت: ممکن است گزینه نهایی دولت بعد از رد صلاحیت مشایی، هاشمی باشد و این موضوع دور از ذهن نیست، چرا که آن‌ها در هدف عدول از مبانی انقلاب مشترک هستند.

  *  ذوالنور  کارشناس مسایل سیاسی با بیان اینکه جریان فتنه و انحراف تحت پرچم هاشمی تجمیع شده‌اند، گفت: شاهد انتخاباتی دو قطبی بین اصولگرایان و هاشمی خواهیم بود.

  * علی عبدالعلی‌زاده وزیر اسبق مسکن در دولت خاتمی، به سمت قائم مقام ستاد انتخاباتی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی منصوب شد.

  * رئیس سازمان صداوسیما تاکید کرد در صورت برگزاری مناظره‌ها بین کاندیدا‌های انتخابات ریاست جمهوری، این مناظرات حتماً زنده خواهد بود و غیر زنده نیست.

  00 : 17 //

  * شایق، عضو شوراي مرکزي جمعيت ايثارگران انقلاب گفت: در شرايط فعلي ما فرقي بين رفسنجاني و مشايي نمي‌بينيم و هر چند که عنوان آنان با يکديگر متفاوت باشد اما اصلالتا در يک اردوگاه قرار دارند.

  *  شاکری عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران با بیان اینکه در این انتخابات پیوندی بین فتنه و انحراف برقرار شده است، گفت: انتخابات بین دو قطب”فتنه و انحراف” و”انقلاب” است.

  * قالیباف گفت: اگر از من سوال کنند که مهمترین چالش امروز کشور چیست، من از چالش مدیریتی نام می برم. در عین این که همه معتقدند بزرگترین مشکل ما مشکل اقتصادی است و بنده هم این موضوع را قبول دارم، اما معتقدم بزرگترین چالش ما چالش مدیریتی است.

  *  محمد صادقی رئیس ستاد‌ انتخاباتی ولایتی با بیان اینکه ولایتی به نفع هاشمی کنار نمی‌رود،‌ گفت: علی‌اکبر ولایتی از ابتدای فعالیت انتخاباتی اعلام کرده که به نفع هیچ کس کنار نخواهد رفت و در چارچوب ائتلاف پیشرفت راه خود را با قدرت ادامه می‌دهد.

  * ۱۴ هزار نفر از اساتید بسیجی دانشگاه با صدور بیانیه ای تاکید کردند: اینک که اصحاب فتنه و حلقه انحرافی در هم‌پوشانی مشترک تلاش دارند که مسیر مقاومت را به سازش تبدیل کنند، حجت بر نیروهای انقلاب در جلوگیری از تفرقه و تشتت تمام است.

  00 : 18 //

  * سخنگوی شورای نگهبان درباره خبرهای غیررسمی منتشر شده درباره احراز صلاحیت‌ها خاطرنشان کرد: این خبرها غیررسمی است و هیچ‌ یک را تأیید نمی‌کنیم، هر خبر مربوط به شورای نگهبان و نتایج بررسی صلاحیت‌ها را از طریق رسانه‌های عمومی کشور اعلام می‌کنیم و وزارت کشور نیز از طریق رسانه‌ها اعلام خواهد کرد.

  * حداد عادل عضو ائتلاف پیشرفت انگیزه اصلاح‌طلبان برای حمایت از هاشمی را قابل تامل خواند و گفت: یا اصلاح طلبان عوض شده‌اند یا آقای هاشمی عوض شده است؛ دشمنان دیروز دوستان امروز شده‌اند.

  * حمید رضا ترقی عضو شوراي مرکزي موتلفه گفت: با پشتيباني جريان انحراف از فتنه هر دو در مقابل گفتمان اصيل انقلاب قرار خواهند گرفت.

  * کواکبیان کاندیدای اصلاح طلب با بیان اینکه نگران سلامت انتخابات نیست، تصریح کرد: همه نگرانی‌ها از تخلفات انتخاباتی است که آغاز شده است. کواکبیان بد اخلاقی‌های سیاسی موجود در سایت‌ها را از جمله موارد تخلف مورد نظر خود عنوان کرد و افزود: این اقدامات تکدر خاطر فراهم می‌کند.

  * ابوترابی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری به دلیل توصیه اکید شورای نگهبان مبنی برعدم برگزاری نشست های عمومی نامزدها، دیدارها و برنامه های عمومی خود را لغو کرد.

  * رئیس دبیرخانه جنبش عدم تعهد با بیان اینکه طرح بحث رد صلاحیت‌ها اصالت ندارند، اظهار داشت:برخی مطالبی مطرح می‌کنند که سبب ایجاد فتنه و آشوب خواهد شد.

  * حسن روحانی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان این که از کاندیداتوری آیت الله هاشمی رفسنجانی خوشحال است، گفت: برای این که مشخص شود، چه کاندیدایی به نفع دیگری کنار خواهد کشید، 10 روز دیگر باید صبر کنید.

  00 : 19 //

  * دبیر حزب مؤتلفه اسلامی استان بوشهر گفت: شایسته نیست فردی با حدود 80 سال سن مسئولیت اداره کشور در مقام ریاست جمهوری را بر عهده بگیرد.

  * حسن سبحانی داوطلب انتخابات ریاست جمهوری گفت: اعضای ستاد انتخاباتی‌ام مشخص شده است که در زمان لازم اسامی آنها را اعلام می‌کنم.

  * قدیری‌ابیانه سفیر سابق ایران در مکزیک در خصوص وجه اشتراک هاشمی و احمدی‌نژاد تصریح کرد: این دو با نظام ولایی دچار زاویه شده‌اند و هر دو مایلند در راس قوه مجریه قرار گیرند. وی با بیان اینکه ما باید توجه کنیم که یک فرد 80 ساله تا 4 سال دیگر 84 ساله می‌شود قادر به پیگیری امور اجرایی و سازندگی کشور نخواهد بود، افزود: کابینه هاشمی‌رفسنجانی به خانه سالمندان تبدیل می‌شود.

  * ابوالفضل چمندی دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان، از اضافه شدن «سعید جلیلی» به لیست کاندیداهای مورد حمایت این تشکل دانشجویی خبر داد. وی تصریح کرد: بر همین اساس نامزد نهایی جامعه اسلامی دانشجویان از بین کامران باقری لنکرانی، محسن رضایی، محمدباقر قالیباف و سعید جلیلی انتخاب خواهد شد.

  * بر اساس اخبار رسیده، احمدی نژاد به دلیل عدم استقبال محمدنجار وزیر کشور از وی در هنگام ورود به وزارت کشور در روزی که مشایی را همراهی‌ کرده، به شدت نسبت به نجار اعتراض کرده و نجار نیز البته پاسخ اعتراض‌های احمدی نژاد را داده است.

  * محمدجعفر بهداد معاون سیاسی دفتر رئیس‌ جمهور تاکید کرد: احمدی‌نژاد در مسیر تحقق اهداف انتخاباتی خود تابع قانون و امر رهبر انقلاب خواهد بود.

  * مدیرعامل خبرگزاری فارس گفته: تورم در زمان ریاست ‌جمهوری رفسنجانی به ۵۰ درصد رسید و مسیر توسعه کشور یک مدل غربی و نامتوازن بود.

  00 : 20 //

  * ابوترابی کاندیدای احتمالی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه آسیب‌ها در عرصه فرهنگی ناشی از نبود نگاه مشترک بین قوای سه‌گانه است، تاکید کرد: گفتمان دستگاه‌های اجرایی در تمامی حوزه‌ها باید گفتمان نظام باشد.

  * حسن روحانی داوطلب انتخابات ریاست جمهوری در مورد برنامه اقتصادی مورد نظرش اظهار داشت: مدل اقتصادی مورد نظر من توسعه انسانی دین‌محور است و باید با یک اقتصاد آزاد و عادلانه در رقابت با سایر کشورها سربلند باشیم.

  * مهمان پرست داوطلب انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه نیروی جوانی یک کشور را به اوج می‌رساند، تصریح کرد: نسل جدید را باید به صحنه آوریم و نباید یک دایره تکراری داشته باشیم و از افراد و طرح‌ها و سخنان قدیمی استفاده کنیم.

  *  محمد علی پورمختار نماینده مردم بهار با اشاره به ضرورت اتحاد اصولگریان تاکید کرد: حفظ گفتمان اصولگرایی تنها با اتحاد اصولگریان در این مقطع میسر است و بر همین اساس، ضرورت دارد که اصولگرایان زمینه را برای معرفی یک نامزد واحد فراهم کنند.

  * محسن غرویان از اساتید حوزه می گوید کاندیداتوری هاشمی در انتخابات ریاست جمهوری، با استقبال مراجع تقلید و روحانیان و طلاب مواجه شده و شوق و شادی را به میان مردم کوچه و بازار شهر قم آورده است.

  00 : 21 //

  * احمد خورشیدی عضو ستاد احمدی نژاد در سال 84 «در این شرایط آقای احمدی نژاد ابزاری در دست ندارد که بتواند واکنشی نشان دهد و تنها سخنرانی ایشان تا زمان انتخابات نیز در مراسم سالگرد ارتحال امام خواهد بود که طبق سال های گذشته در این مراسم سخنرانی خواهند کرد که البته معلوم نیست تا آن زمان هم ایشان باشد یا نباشد.»

  * اسفندیار رحیم مشایی با اشاره به سکوت طولانی مدت خود گفت: ما دو سال است که سکوت عمیق و گسترده کرده‌ایم. ما می دانستیم و می‌دانیم برنامه چیست و در آینده پشت پرده بعضی چیزها را خواهیم گفت.

  * گمانه زنی های غیر رسمی حکایت از آن دارد که احتمال تأیید صلاحیت این افراد تا این لحظه قوت گرفته است. -اکبر هاشمی رفسنجانی -علی اکبر ولایتی -محسن رضایی -حسن روحانی -محمدرضا عارف -محمد باقر  قالیباف -غلامعلی حداد عادل -منوچهر متکی -سیدمحمدحسن ابوترابی فرد -سعید جلیلی -پرویز کاظمی -محمد شریعتمداری در این میان ، برخی گمانه زنی ها نیز حاکی از آن هستند که از این تعداد ، تنها 8 یا 9 نفر تأیید نهایی می شوند و نام های هاشمی، ولایتی،قالیباف،حدادعادل و جلیلی در صدر تایید شدگان هستند.

  00 : 22 //

  * محمد رضا تابش نماینده مردم یزد گفت: هیچ کس نمی‌تواند برای شورای نگهبان تعیین تکلیف کند و بنابر اخباری که از منابع خبری کسب کردم تاکنون هشت نفر تایید صلاحیت شده‌اند و شورای نگهبان در حال بررسی بقیه صلاحیت‌هاست.

  * مشایی رئیس دبیرخانه ریاست جنبش عدم تعهد در خصوص دکتر محمود احمدی نژاد گفت: ما تحت مدیریت یک فرزند شجاع و برادر رشید ملت ایران هستیم؛ احمدی نژاد طلای 24 عیار است.

  * رئیس جمهور به شورای نگهبان توصیه کرد که در بررسی صلاحیت‌ها طوری عمل کنند تا همه سلایق در عرصه انتخابات حضور داشته باشند.

  * اکبر اعلمی کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه “همواره منتقد عملکرد هاشمی رفسنجانی بوده‌ام”، در عین حال از نامه تعدادی از نمایندگان مجلس به شورای نگهبان و در خواست برای ردصلاحیت هاشمی انتقاد کرد.

   

  ***

  برای مشاهده آخرین اخبار لطفا” صفحه را بازآوری (refresh) نمائید.

  گزارش روز های گذشته

  31 روز مانده به انتخابات

  32 روز مانده به انتخابات

  33 روز مانده به انتخابات

  جام


 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین عناوین

 • کنکور سراسری با حضور یکهزار و ۵۸۶ داوطلب از فردا در رودان آغاز می شود
 • منزل۱۷نیازمند کمیز رودان ایزوگام‌ و مرمت شد/ ۲۳خانه این روستا در لیست خدمت
 • نیروی دریایی سپاه تا هر جا که بتواند برای مردم خدمت گذار خواهد بود
 • قصه تکراری لیمو، غصه هرساله باغداران / کشاورزان و باغداران رودانی از افت قیمت و نبود صنایع تبدیلی گلایه دارند
 • واکسیناسیون و نجات جان ۲۵۰ هزار ایرانی در سال/ ۲ سال و نیم مبارزه همزمان با «کرونا» و «تحریم دارو و واکسن»
 • نهضت بسیج سازندگی در راه آبادانی روستاهای رودان/ جهادگران بسیجی به دنبال گره‌گشایی از مشکلات مردم
 • زنگ هشدار کاهش جمعیت به صدا در آمده است/ مردم به شایعات فضای مجازی دامن نزنند
 • دانش آموزان رودانی یک مقام نخست و دو عنوان برگزیده جشنواره نوجوان خوارزمی را از آن خود کردند
 • افزایش شمار تب کریمه کنگو در هرمزگان به ۶نفر
 • وضعیت کرونایی همه شهر‌های هرمزگان به جز جاسک آبی است
 • فوتبالیست رودانی به تیم ملی دعوت شد
 • پیگیری جهت جذب اعتبارات اولویت اول مدیران شهرستان باشد
 • حضور خدام امام رضا(ع) نسیم روح بخش رضوی را در شهرستان رودان طنین انداز کرد+تصوير
 • ۱۷تن انبه قاچاق در رودان کشف شد
 • امام بزرگوار روح جمهوری اسلامی است/ اعتقاد مردم و گرایش آنها به دین و انقلاب، امروز از اول انقلاب بیشتر است
 • جهاد با هدف برطرف کردن آسیب های آموزشی در دوران کرونایی/جهاد آموزشی آموزگاران رودانی در دوران کرونایی قابل تحسین است
 • همراهی و مشارکت دو هزار و 500جوان و نوجوان در فعالیت های جهادی و فرهنگی کانون علویون رودان
 • زمین لرزه ۴٫۵ ریشتری جناح هرمزگان را لرزاند
 • نقش اثرگذار مراکز مشاوره پلیس در ارتقاء سطح آگاهی عمومی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی
 • ۳۲۰ برنامه آموزشی با محوریت فرهنگ سازی و ارتقای مشارکت عمومی اجرا شد/۳۷ گونه زیستی در هرمزگان با خطر انقراض مواجه هستند
 • ۷۴متهم در اجرای طرح ارتقاء و امنیت اجتماعی در رودان شناسایی و دستگیر شدند
 • فیلم‌ کوتاه “مادر فرشته” در رودان اکران شد/رونمایی از تصویر دیجیتال شهیده آرزو باهو
 • اعطاء بیش از هزار و ۴۰۰دستگاه لوازم خانگی به سیل‌زدگان رودان توسط بنیاد علوی
 • یادواره شهدای روستای سکل رودان برگزار شد+عکس و فيلم
 • عطر شهید گمنام در رودان پیچید+عکس
 • شهدا ارزشمندترین سرمایه های نظام و انقلاب هستند/ روحیه جهادی عامل پیش برد کارهاست
 • قتل زن ۳۸ساله در رودان/ قاتل در کمتر از ۲۴ساعت دستگیر شد
 • همخوانی سرود “سلام فرمانده” در رودان| گزارش تصویری
 • شکار غیرمجاز قوچ وحشی در رودان/ صیاد متخلف دستگیر شد
 • گزارش تصویری| بازخوانی سرود سلام فرمانده توسط دهه نودی های رودانی
 • رزمایش بزرگ جهادگران فاطمی در رودان برگزار شد/ گروه‌های جهادی در عرصه‌های مختلف پیشرو بوده اند
 • دامداران رودانی ضدعفونی آبشخورها را جدی بگیرند/ مایه کوبی بیش از ۱۴۰هزار راس دام از سال گذشته تاکنون
 • اقدامات اساسی در حوزه آب بخش رودخانه رودان صورت می گیرد/ نقش موثر شوراها و پیگیری های مستمر آنان در رفع مشکلات حوزه آب
 • کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در رودان راه اندازی می شود
 • افتخارات نوجوان رودانی در سینمای کشور/ تمام تلاشم را برای شناساندن فرهنگ و رسوم شهرم واستانم می گذارم
 • «آزادی فلسطین»، در صدر توییتر جهان قرار گرفت
 • زنده نگه داشتن روز قدس یعنی بیداری ملت ها علیه اسرائیل غاصب/ جامعه باید قدردان زحمات و تلاش های مقام معلم باشد
 • شعار انقلاب حمایت از فلسطین و محو رژیم صهیونیستی/ روز قدس، روز اسلام است
 • ۲۵سری جهیزیه به نوعروسان رودانی اهداء شد
 • ترخیص خودروها و موتورسیکلت‌هاي توقيفي تا عید فطر در رودان ادامه دارد
 • اعلام حمایت از مردم مظلوم فلسطین، اعلام بیزاری از دشمنان اسلام است
 • جام رمضان رودان| چهره چهار تیم برتر مشخص شد
 • اتحاد مسلمانان در حمایت از مردم مظلوم فلسطین کابوسی برای رژیم صهیونسیتی/ اهانت به قرآن کریم اهانت به همه ادیان و کتب الهی است
 • هشتگ #علمداران_خلیج _فارس جزو برترین های توییتر فارسی شد
 • مصیب داوری چهره برگزیده سال هنر انقلاب در هرمزگان شد+ عکس
 • مرحله سی و دوم رزمایش مواسات و همدلی در رودان/ 4هزار بسته معیشتی بین نیازمندان شهرستان رودان توزیع شد
 • مادر شهید معظم «علی سرحدی» به فرزند شهیدش پیوست
 • رودانی ها بیش از 240هزار دوز واکسن کرونا دریافت کرده اند/ واکسینه شدن فقط 21درصد از گروه سنی 5 تا 12 ساله رودان علیه کرونا
 • حساب شهرداری رودان مسدود شد/بدهی ۸۵ میلیارد ریالی دردسرساز شد
 • قرارگاه جهادی برای ارائه خدمات یکپارچه به محرومین در رودان تشکیل می شود
 • جهاد تبیین خنثی کننده نقشه های شوم رسانه ای و اقتصادی دشمن است
 • سوت جام رمضان رودان به صدا درآمد
 • تدبر در آیات قرآن، لازمه بهره گیری حداکثری از برکات ماه رمضان است
 • کشف و معدوم سازی یک تن و 200کیلوگرم گوشت و مرغ فاسد در رودان
 • استقرار بنادر در طول نوار سواحل متوازن باشد/ باید نهایت بهره را از حضور میهمانان جام جهانی قطر در جزایر قشم و کیش ببریم
 • Untitled-1-Recovered123