رودان نيوز
 • کد خبر : 2403
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 16 مه, 2013 - 13:48
 •   

  26 ارديبهشت ماه / آخرین اخبار و گزارش ها از انتخابات ریاست جمهوری/ در حال تكميل…

  29 روز دیگر جهان، شاهد افتخاری دیگر برای ایران و ایرانی خواهد بود. در تلاشیم تا هر روز در بسته ای ویژه آخرین اخبار و تحرکات و فعالیت های اشخاص و جریانات سیاسی را به اطلاع شما مخاطبین فرهیخته برسانیم. * سخنگوی شورای نگهبان تاکید کرد: ما تلاش می‌کنیم که اعلام نظر رسمی شورای نگهبان […]

  29 روز دیگر جهان، شاهد افتخاری دیگر برای ایران و ایرانی خواهد بود. در تلاشیم تا هر روز در بسته ای ویژه آخرین اخبار و تحرکات و فعالیت های اشخاص و جریانات سیاسی را به اطلاع شما مخاطبین فرهیخته برسانیم.

  * سخنگوی شورای نگهبان تاکید کرد: ما تلاش می‌کنیم که اعلام نظر رسمی شورای نگهبان در خصوص بررسی صلاحیت‌ها فراتر از ۱۰ روز نباشد و تلاش داریم که زودتر هم اعلام کنیم اما در غیر این صورت حداکثر فرصت ما پایان اردیبهشت‌ماه خواهد بود.

  * جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در دیدار با هاشمی رفسنجانی، از کاندیداتوری وی در انتخابات ریاست جمهوری حمایت کردند.

  * شریف‌زاده، روحانی طرفدار مشایی گفت: مشایی مانند شهیدان همت، باکری و آوینی از معجزات امام خمینی(ره) است.

  * احمد بخشایش اردستانی نماینده مجلس معتقد است: اگر هاشمی نمی‌آمد، مشایی هم نمی‌آمد و حماسه سیاسی هم شکل نمی‌گرفت.

  * حداد عادل عضو ائتلاف پیشرفت، انگیزه اصلاح‌طلبان برای حمایت از هاشمی را قابل تامل خواند و تصریح کرد: اینکه آقایان اطلاح‌طلب که در دوران خاتمی و مجلس ششم همواره مواضع تندی علیه آقای هاشمی می‌گرفتند امروز چگونه از وی حمایت می‌کنند برای من مهم بوده و جای سئوال دارد.

  * عضو جامعه روحانیت مبارز گفت: خروجی جامعتین هنوز مشخص نیست، بنابراین اعلام نظر قطعی خود را به بعد از تایید صلاحیت‌ها موکول می‌کنیم.

  * سعید جلیلی مذاکره‌ کننده ارشد هسته‌يي ايران تاکيد کرد که موضوع هسته‌ اي، مساله‌اي ملي و فراجناحي است و انتخابات بر آن تاثيري ندارد.

  * قنبری نماینده مجلس هشتم معتقد است: بعيد مي دانم هاشمي رد صلاحيت شود زيرا ايشان در يکي از نهادهاي مهم حکومتي جايگاه خاصي دارد. همچنين آقاي هاشمي پايگاه مردمي دارد، بنابراين فکر مي کنم مطرح کردن بحث رد صلاحيت ها با هدف تبليغات يک جريان خاص صورت مي گيرد.

  * مهدی هاشمی رفسنجانی مأموریت یافته است که کارگردان فیلم تبلیغاتی آقای اکبر هاشمی رفسنجانی را انتخاب کند و در خصوص سناریو، پلان‌ها و نکات مورد نظر دو طرف از نظر محتوایی و هنری با کارگردان منتخب رایزنی کند.

  * خاتمی در جمع اعضای هیات اجرایی ستاد ملی جوانان اصلاح طلب گفته: جناب آقای هاشمی شجاعانه به صحنه آمدند. می دانم که از نظر شخصی نمی خواستند بیایند، ولی به خاطر کشور فداکاری کردند.

  * اکبر گنجی، در وب‌سایت رادیو زمانه نوشت: انتخابات فرصتی برای تبدیل عالیجناب سرخپوش به عالیجناب سبزپوش است. او اگر نخواهد گفتار و رفتارش را سبز کند، بازی را کاملاً باخته است. در این شرایط، مخالفان نیز باید بکوشند تا «عالیجناب سرخپوش» را به موسوی / کروبی دیگری، یعنی «عالیجناب سبزپوش» تبدیل کنند.

  * روزنت نوشت: جنبش سبز نباید در هاشمی ادغام شود و باید تمایز آن روشن باشد ولی باید از تقابل و رویارویی با وی نیز اجتناب کرد. کاستن آرای او اشتباه است منتها باید معلوم شود که هاشمی نماینده جنبش سبز نیست. تمایز باعث می‌شود تبعات شکست احتمالی او متوجه جنبش سبز نگردد اما پیروزی احتمالی او امر مثبتی است.

  * سوابق ثبت شده از کاندیدای یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری در سازمان بازنشستگی کشوری در تاریخ 23 اسفند 89 گویای این است که منوچهر متکی كه آخرين سمت اش وزارت امورخارجه در دولت های نهم و دهم است، مدرکی تحت عنوان دکترا را به دست نیاورده و دیپلم علوم طبیعی دارد.

  * روح‌الله احمدزاده ‌کرمانی نامزد رياست جمهوري گفته: در این دولت برخی‌ها می‌خواستند با رمل و اسطرلاب کشور را اداره ‌کنند. حتی یک بار گفتند از آسمان خبر رسیده که فلان مسئول از نوادگان قاتلان سیدالشهدا (ع) در کربلا بوده و بعد آن مسئول را عزل کردند. اینگونه کشور را اداره می‌کنند!

  * مصطفی افضلی‌فرد درباره ورود کمیسیون اصل نود برای رسیدگی به پرونده نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری، گفت: جز پرونده مشایی، مورد دیگری از نامزدهای ریاست جمهوری در کمیسیون اصل نود مطرح نشده است.

  * بابک داد از فعالان خارج نشین اصلاح طلب در صداي آمريكا گفته: هاشمي رفسنجاني با ثبت نام براي شركت در رقابت انتخابات رياست جمهوري برنامه ما كه مي‌خواستيم اين انتخابات را تحريم كنيم تا بي‌رونق شود را به هم زد.

  * ناصر امانی مشاور قالیباف در انتخابات ریاست جمهوری گفت: امیدواریم مشایی به عنوان یکی از داوطلبان ثبت نام کرده در یازدهم دور انتخابات ریاست جمهوری قانون را تمکین کرده و آن را بپذیرد.

  * کواکبیان کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری گفت: طبق نظر‌سنجی‌های انجام شده ‌بیشترین رای را ‌بعد از خاتمی دارا هستم، ولی با این وجود ادعایی ندارم.

  * علیرضا علوی‌تبار فعال اصلاح طلب، معتقد است امتحان‌پس‌دادن جریان راست رادیکال در هشت سال گذشته، دلیل اصلی ناکامی اصولگرایان در برابر هاشمی در انتخابات ریاست جمهوری آتی خواهد بود.

  * محسن بهرامی سخنگوی ستاد انتخاباتی محمد شریعتمداری گفت: در پی ملاقات روز گذشته شریعتمداری با هاشمی، و کسب تکلیف و انجام هماهنگی‌ها قرار شد همان‌طور که آقای شریعتمداری از پیش اعلام کرده بود، به نفع آیت‌الله هاشمی از صحنه انتخابات کناره‌گیری کند.

  * حسن روحانی کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری گفت: آمریکایی‌ها کدخدای ده هستند، با کدخدا بستن راحت‌تر است و حالا که رهبر انقلاب در سخنان اول فروردین امسال راه مذاکره را باز گذاشتند دولت بعد با رعایت خطوط قرمز می‌تواند این رابطه را برقرار کند.

  * آیت الله مومن عضو شورای نگهبان گفت: شورای نگهبان ممکن است بیش از 10 نفر را تایید صلاحیت کند و در این میان مردم تصمیم‌گیرنده نهایی هستند.

  * عضو شورای مرکزی حزب مردم سالاری گفت: “کواکبیان” نامزد حزب مردم سالاری است، باید حزب درباره کناره‌گیری‌اش به نفع آیت‌الله رفسنجاني تصمیم بگیرد و کواکبیان هم تصمیم خارج از حزب نمی‌گیرد. و این موضوع سوم خرداد معلوم می شود.

  * سوزان مالونی تحلیلگر ارشد موسسه بروکینگز نوشت: چهره‌های متفاوتی برای نامزدی ثبت‌نام کرده‌اند. توجه تحلیلگران غربی به انتخابات ایران موضوع جالبی است و نشان می‌دهد که سیاست در ایران همچنان رقابتی، جذاب و غیرقابل پیش‌بینی است.

  * مهمان پرست داوطلب انتخابات ریاست جمهوری می‌گوید، اگر در نهایت نظر شورای نگهبان بر این باشد که افراد دیگری حائز شرایط هستند و بنده نیستم، با کمال میل این موضوع را خواهم پذیرفت.

  * قالیباف عضو ائتلاف پیشرفت با بیان اینکه امروز کسانی باید مدعی برنامه داشتن باشند که پشت آن کارنامه داشته باشند گفت:برنامه بدون کارنامه وعده تو خالی است.

  * یکی از اعضای سابق ستاد انتخاباتی اسفندیار رحیم‌مشایی كانديداي دولت براي انتخابات رياست جمهوري يازدهم گفت: یکی از دفاتر ستاد انتخاباتی مشایی در خیابان فلسطین تهران تشکیل شده است.

  * غلامحسین طاهری کارشناس مسائل اقتصادي گفت: طي 8 سال دولت سازندگي، کارهايي را که مي‌توانستيم در زمينه اقتصادي با حضور مردمي که پر از هيجان و شور بودند انجام بدهيم با روزمرگي سپري شد و فقط سعي شد که برويم بخريم و دروازه‌هاي کشور را باز کرديم يعني داشت شباهتي به قبل از انقلاب پيدا مي‌کرد و هر کسي هم که مي‌خواست به اين مسئله انتقاد کند، مي‌گفتند که شما ضد توسعه و سازندگي هستيد.

  * “هوشنگ امیر‌احمدی” فرزند قلی که در برخی از محافل به “هوشنگ قلی‌خان” معروف است، در مصاحبه با شبکه صدای آمریکا ارگان رسمی سازمان سیا، مدعی ثبت‌نام در انتخابات ریاست‌جمهوری شده است. این در حالی است که به هیچ عنوان نام وی در وزارت کشور ثبت نشده است.

  * فاکس نیوز در خصوص شخصیت اقتصادی هاشمی رفسنجانی نوشت: : «هاشمی رفسنجانی شخصیتی است که کار تجاری را به صورت درون خانوادگی و از سلطنت بر تجارت پسته آغاز کرد و در ادامه در کارخانه جات مونتاژ خودرو، املاک و مستقلات، شرکت هواپیمایی خصوصی آنرا رشد داد به گونه ای که در مجله  فوربز (Forbes) سال 2003 به عنوان یکی از روحانی های میلیونر ایرانی معرفی شد.»

  * فایننشیال تایمز در مورد کاندیدای مورد علاقه ی غربی ها در انتخابات ریاست جمهوری آینده نوشت:” آقای رفسنجانی که یک شخصیت مصلحت گرای تکنوکرات شناخته می شود به عنوان بهترین گزینه برای غرب مطرح است.”

  * سخنگوی شورای نگهبان از تمدید مهلت ۵ روزه بررسی صلاحیت‌ها در این شورا خبر داد و گفت که تا پایان وقت اداری روز سه‌شنبه نتایج بررسی صلاحیت‌ها به وزارت کشور اعلام خواهد شد.

  * اندیشکده آمریکایی «امریکن انترپرایز» با بررسی سابقه ریاست جمهوری رفسنجانی در ایران، بر این باور است که بر خلاف ادعاهای رسانه‌ها و مقامات غربی، رفسنجانی میانه رو، اصلاح‌طلب و مصلحت‌گرا نیست.

  * روزنامه آمریکایی “واشنگتن پست” با بررسی وضعیت کاندیداهای اصولگرا، تنها شانس پیروزی آنها را در اجماع بر سر کاندیدای واحد ارزیابی کرد.

  * واعظ زاده داوطلب انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: باید اجازه داد شورای نگهبان در آرامش روند بررسی صلاحیت‌ها را ادامه دهد.

  * ستاد دانشجویی سعید جلیلی در دانشگاه امام صادق (ع) با صدور بیانیه‌ای اعلام موجودیت کرد.

  * بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت طی نامه‌ای سرگشاده‌ خطاب به آیت الله هاشمی رفسنجانی آورده است: جناب آیت‌الله! بازی مخالفان دیروزتان یعنی اصلاح‌طلبان را خوردید.

  *  علی احمدی از داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: در بحث تابعیت ولایت‌فقیه بنده سابقه روشنی دارم. در مسائل شخصی هم از ایشان تقلید می‌کنم.

  * رئیس ستاد انتخابات علیرضا زاکانی می‌گوید که وی روز گذشته برنامه‌هایش را به شورای نگهبان ارائه کرده است.

  * آیت‌الله محمد یزدی عضو فقهای شورای نگهبان گفت: امروز حقیقتا شرایط خیلی سخت است؛ به طوری که تعداد 686 نفر ثبت نام کرده‌اند تا رییس جمهور شوند؛ البته اکثر آنان نمی‌خواهند رییس جمهور شوند، بلکه فقط آمده‌اند تا بگویند ما هم هستیم و فیلمی از آنها گرفته شود.

   این خبر در حال بروزرسانی می باشد برای مشاهده آخرین عناوین، صفحه را بازآوری (refresh) نمائید…

  ***

  جام

  گزارش روزهای گذشته : 

  30 روز مانده به انتخابات

  ۳۱ روز مانده به انتخابات

  ۳۲ روز مانده به انتخابات

  ۳۳ روز مانده به انتخابات

   

   


 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین عناوین

 • میزان ابتلا به کرونا در رودان ۳۳ درصد نسبت به هفته گذشته بیشتر شده است
 • مباهله عیدی مهجور در میان مسلمانان است
 • مادر ورزش‌های جهان در اغمای رسیدگی مسئولان/ اینجا زمین های خاکی میزبان استعدادهای نهفته است
 • ۱۷بیمار کرونایی در هرمزگان جان باختند/وضعیت بحرانی ابتلا به کرونا در هرمزگان همچنان ادامه دارد
 • پخت و توزیع ۱۲هزار پرس غذای گرم به همت بسیج دانشجویی رودان
 • راه یابی ۱۰ثربرگزیده دانش آموزان رودانی به مرحله کشوری دومین جشنواره علمی، پژوهشی پژوهشسراهای دانش آموزی
 • ۲۰ برنامه فرهنگی به‌مناسبت غدیر در رودان برگزار شد
 • ۲۵سری جهیزیه بین زوج های نیازمند رودانی بمناسبت عید غدیر توزیع شد
 • پخت ۵۰هزار پرس غذا در عید غدیر با مشارکت ستاد اجرایی در رودان
 • کمبود فضای آموزشی، تجهیزات و نیروی انسانی مهمترین معضل رودان/۳۰درصد مدارس رودان شیفت چرخشی می باشد
 • یام «غدیر» ولایت پذیری است/شخصیت بزرگ امام علی(ع) از جایگاه عظیمی در بین تمام دنیا برخودار است
 • بیش از سه هزار پرس غذای گرم بمناسبت عید غدیر پخت می شود
 • درخشش تیم ایران در مسابقات اختراعات جهان در ژنو سوئیس/ مدال نقره بر گردن مخترعان هرمزگانی‌
 • امتیاز تیم فوتسال بانوان رودان به فروش می رسد
 • توزیع بیش از هزار پرس غذای گرم در کانون نینوا بخش بیکاه رودان
 • اجرای طرح «تبرکات علوی» در رودان
 • ۶۴ خودرو متخلف کرونایی در رودان اعمال قانون شدند
 • عودت ۵۸۰ خودروی پلاک غیر بومی از مبادی ورودی شهرستان رودان
 • 125رأس دام قربانی به قربانگاه‌های کمیته امداد رودان اهدا شد
 • فعالیت بیش از سه هزار و ۵۰۰نفر در برگزاری انتخابات شهرستان رودان
 • شرکت در انتخابات پایبندی به راه حاج قاسم است
 • دانشگاه «تیلبرگ»: محسن مهرعلیزاده تحصیلات خود را در این دانشگاه به پایان نرسانده استهرع
 • افشاگری وزیر اسبق کشاورزی درباره مدرک تحصیلی مهرعلیزاده/ ماجرای حکم‌های آقای کاندیدا برای خودش!
 • انتخابات ۱۴۰۰ آزمون بدون اشتباه جوانان برای آینده است
 • حضور حداکثری مردم در انتخابات دودمان دشمنان را به خاک سیاه می نشاند/ دولت اسلامی، زمینه حرکت در جهت تحقق اهداف والای الهی است
 • مردم رودان ناظر دومین مناظره انتخاباتی۱۴۰۰
 • بیش از هزار و ۱۰۰ کیسه برنج بین نیازمندان رودانی توزیع شد
 • تکذیب ادعای مطرح شده مبنی بر بدرفتاری یک قاضی با سرباز/ فرد موجود در فیلم قاضی نیست
 • شناسایی موارد مثبت کرونا در هرمزگان باز هم رکورد زد
 • مشارکت حداکثری در انتخابات در شکل گیری آینده ی روشن کشور تاثیر بسزایی دارد
 • عامل ذوب شدن سرمایه مردم در بورس را بشناسید؟
 • فعالان فضای مجازی، نقشی کلیدی و اثرگذار در حضور حداکثری مردم پای صندوق‌های رای دارند
 • رعایت پروتکل های بهداشتی، تنها راه برون رفت از وضعیت بحرانی و قرمز رودان است
 • مروری بر وصیت نامه شهید یونس کهالی پور/ نماز را ترک نکنید و راه امام حسین(ع) راه شما باشد
 • افتتاح دفتر خدمات الکترونیک قضایی در بیکاه رودان
 • ریل گذاری مسیر توسعه با مشارکت حداکثری و انتخاب صحیح انجام خواهد گرفت/ نخبگان به بصیرت افزایی جامعه کمک کنند
 • واکسینه شدن بیش از ۳هزار نفر علیه کرونا در رودان
 • ۱۸واحد صنفی متخلف در هفته قرمز کرونایی رودان پلمپ شد
 • تبلیغات محیطی و عمومی کاندیدای انتخابات در چارچوب الزامات بهداشتی خواهد بود
 • تشدید محدودیت های کرونایی در رودان/ رودان در اوج وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد
 • از سرقت کابل و قطعی برق تا گلایه دانش آموزان از ضعیف بودن اینترنت در رودان
 • مروری بر وصیت نامه شهید عباس جلالی/ به خانه شهیدان سر بزنید
 • گاز به گلخانه های رودان می رسد
 • انتخابات از افتخارات جمهوری اسلامی است
 • توزیع چراغ های خورشیدی در مناطق پرتعارض با حیات وحش در رودان
 • ممنوعیت برداشت و فروش لیموترش در رودان
 • دایر شدن ۱۳۴شعبه اخذ رای در رودان
 • توزیع بیش از هزار و 200پرس غذای گرم به همت دانشجویان رودانی
 • مروری بر وصیت نامه شهید موسی استادی/ دلبسته دنیا نباشید و راهتان راه خدایی باشد
 • جمع آوری ۴۵۰میلیون ریال جهت درمان بیماران و تهیه و توزیع بسته های معیشتی و ماسک در خیرآباد رودان
 • ۸۰۰ سری جهیزیه جهت ترویج ازدواج آسان به همت قرارگاه تحول محلات روستا تهیه و توزیع شد
 • ساخت 20منزل مسکونی و توزیع بیش از 7هزار بسته معیشتی برای نیازمندان رودانی
 • ایجاد اشتغال یکی از مهم ترین اهداف ما در قرارگاه های تحول محلات است
 • کاهش ۴۸۰ درصدی جرم خیزی در کمیز رودان/ گشت های مردم پایه رضویون امنیت را به منطقه هدیه دادند
 • هدف از راه اندازی و تشکیل قرارگاه تحول محلات رفع محرومیت و آسیب های اجتماعی است
 • Untitled-1-Recovered123