رودان نيوز
 • کد خبر : 2403
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 16 مه, 2013 - 13:48
 •   

  26 ارديبهشت ماه / آخرین اخبار و گزارش ها از انتخابات ریاست جمهوری/ در حال تكميل…

  29 روز دیگر جهان، شاهد افتخاری دیگر برای ایران و ایرانی خواهد بود. در تلاشیم تا هر روز در بسته ای ویژه آخرین اخبار و تحرکات و فعالیت های اشخاص و جریانات سیاسی را به اطلاع شما مخاطبین فرهیخته برسانیم. * سخنگوی شورای نگهبان تاکید کرد: ما تلاش می‌کنیم که اعلام نظر رسمی شورای نگهبان […]

  29 روز دیگر جهان، شاهد افتخاری دیگر برای ایران و ایرانی خواهد بود. در تلاشیم تا هر روز در بسته ای ویژه آخرین اخبار و تحرکات و فعالیت های اشخاص و جریانات سیاسی را به اطلاع شما مخاطبین فرهیخته برسانیم.

  * سخنگوی شورای نگهبان تاکید کرد: ما تلاش می‌کنیم که اعلام نظر رسمی شورای نگهبان در خصوص بررسی صلاحیت‌ها فراتر از ۱۰ روز نباشد و تلاش داریم که زودتر هم اعلام کنیم اما در غیر این صورت حداکثر فرصت ما پایان اردیبهشت‌ماه خواهد بود.

  * جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در دیدار با هاشمی رفسنجانی، از کاندیداتوری وی در انتخابات ریاست جمهوری حمایت کردند.

  * شریف‌زاده، روحانی طرفدار مشایی گفت: مشایی مانند شهیدان همت، باکری و آوینی از معجزات امام خمینی(ره) است.

  * احمد بخشایش اردستانی نماینده مجلس معتقد است: اگر هاشمی نمی‌آمد، مشایی هم نمی‌آمد و حماسه سیاسی هم شکل نمی‌گرفت.

  * حداد عادل عضو ائتلاف پیشرفت، انگیزه اصلاح‌طلبان برای حمایت از هاشمی را قابل تامل خواند و تصریح کرد: اینکه آقایان اطلاح‌طلب که در دوران خاتمی و مجلس ششم همواره مواضع تندی علیه آقای هاشمی می‌گرفتند امروز چگونه از وی حمایت می‌کنند برای من مهم بوده و جای سئوال دارد.

  * عضو جامعه روحانیت مبارز گفت: خروجی جامعتین هنوز مشخص نیست، بنابراین اعلام نظر قطعی خود را به بعد از تایید صلاحیت‌ها موکول می‌کنیم.

  * سعید جلیلی مذاکره‌ کننده ارشد هسته‌يي ايران تاکيد کرد که موضوع هسته‌ اي، مساله‌اي ملي و فراجناحي است و انتخابات بر آن تاثيري ندارد.

  * قنبری نماینده مجلس هشتم معتقد است: بعيد مي دانم هاشمي رد صلاحيت شود زيرا ايشان در يکي از نهادهاي مهم حکومتي جايگاه خاصي دارد. همچنين آقاي هاشمي پايگاه مردمي دارد، بنابراين فکر مي کنم مطرح کردن بحث رد صلاحيت ها با هدف تبليغات يک جريان خاص صورت مي گيرد.

  * مهدی هاشمی رفسنجانی مأموریت یافته است که کارگردان فیلم تبلیغاتی آقای اکبر هاشمی رفسنجانی را انتخاب کند و در خصوص سناریو، پلان‌ها و نکات مورد نظر دو طرف از نظر محتوایی و هنری با کارگردان منتخب رایزنی کند.

  * خاتمی در جمع اعضای هیات اجرایی ستاد ملی جوانان اصلاح طلب گفته: جناب آقای هاشمی شجاعانه به صحنه آمدند. می دانم که از نظر شخصی نمی خواستند بیایند، ولی به خاطر کشور فداکاری کردند.

  * اکبر گنجی، در وب‌سایت رادیو زمانه نوشت: انتخابات فرصتی برای تبدیل عالیجناب سرخپوش به عالیجناب سبزپوش است. او اگر نخواهد گفتار و رفتارش را سبز کند، بازی را کاملاً باخته است. در این شرایط، مخالفان نیز باید بکوشند تا «عالیجناب سرخپوش» را به موسوی / کروبی دیگری، یعنی «عالیجناب سبزپوش» تبدیل کنند.

  * روزنت نوشت: جنبش سبز نباید در هاشمی ادغام شود و باید تمایز آن روشن باشد ولی باید از تقابل و رویارویی با وی نیز اجتناب کرد. کاستن آرای او اشتباه است منتها باید معلوم شود که هاشمی نماینده جنبش سبز نیست. تمایز باعث می‌شود تبعات شکست احتمالی او متوجه جنبش سبز نگردد اما پیروزی احتمالی او امر مثبتی است.

  * سوابق ثبت شده از کاندیدای یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری در سازمان بازنشستگی کشوری در تاریخ 23 اسفند 89 گویای این است که منوچهر متکی كه آخرين سمت اش وزارت امورخارجه در دولت های نهم و دهم است، مدرکی تحت عنوان دکترا را به دست نیاورده و دیپلم علوم طبیعی دارد.

  * روح‌الله احمدزاده ‌کرمانی نامزد رياست جمهوري گفته: در این دولت برخی‌ها می‌خواستند با رمل و اسطرلاب کشور را اداره ‌کنند. حتی یک بار گفتند از آسمان خبر رسیده که فلان مسئول از نوادگان قاتلان سیدالشهدا (ع) در کربلا بوده و بعد آن مسئول را عزل کردند. اینگونه کشور را اداره می‌کنند!

  * مصطفی افضلی‌فرد درباره ورود کمیسیون اصل نود برای رسیدگی به پرونده نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری، گفت: جز پرونده مشایی، مورد دیگری از نامزدهای ریاست جمهوری در کمیسیون اصل نود مطرح نشده است.

  * بابک داد از فعالان خارج نشین اصلاح طلب در صداي آمريكا گفته: هاشمي رفسنجاني با ثبت نام براي شركت در رقابت انتخابات رياست جمهوري برنامه ما كه مي‌خواستيم اين انتخابات را تحريم كنيم تا بي‌رونق شود را به هم زد.

  * ناصر امانی مشاور قالیباف در انتخابات ریاست جمهوری گفت: امیدواریم مشایی به عنوان یکی از داوطلبان ثبت نام کرده در یازدهم دور انتخابات ریاست جمهوری قانون را تمکین کرده و آن را بپذیرد.

  * کواکبیان کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری گفت: طبق نظر‌سنجی‌های انجام شده ‌بیشترین رای را ‌بعد از خاتمی دارا هستم، ولی با این وجود ادعایی ندارم.

  * علیرضا علوی‌تبار فعال اصلاح طلب، معتقد است امتحان‌پس‌دادن جریان راست رادیکال در هشت سال گذشته، دلیل اصلی ناکامی اصولگرایان در برابر هاشمی در انتخابات ریاست جمهوری آتی خواهد بود.

  * محسن بهرامی سخنگوی ستاد انتخاباتی محمد شریعتمداری گفت: در پی ملاقات روز گذشته شریعتمداری با هاشمی، و کسب تکلیف و انجام هماهنگی‌ها قرار شد همان‌طور که آقای شریعتمداری از پیش اعلام کرده بود، به نفع آیت‌الله هاشمی از صحنه انتخابات کناره‌گیری کند.

  * حسن روحانی کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری گفت: آمریکایی‌ها کدخدای ده هستند، با کدخدا بستن راحت‌تر است و حالا که رهبر انقلاب در سخنان اول فروردین امسال راه مذاکره را باز گذاشتند دولت بعد با رعایت خطوط قرمز می‌تواند این رابطه را برقرار کند.

  * آیت الله مومن عضو شورای نگهبان گفت: شورای نگهبان ممکن است بیش از 10 نفر را تایید صلاحیت کند و در این میان مردم تصمیم‌گیرنده نهایی هستند.

  * عضو شورای مرکزی حزب مردم سالاری گفت: “کواکبیان” نامزد حزب مردم سالاری است، باید حزب درباره کناره‌گیری‌اش به نفع آیت‌الله رفسنجاني تصمیم بگیرد و کواکبیان هم تصمیم خارج از حزب نمی‌گیرد. و این موضوع سوم خرداد معلوم می شود.

  * سوزان مالونی تحلیلگر ارشد موسسه بروکینگز نوشت: چهره‌های متفاوتی برای نامزدی ثبت‌نام کرده‌اند. توجه تحلیلگران غربی به انتخابات ایران موضوع جالبی است و نشان می‌دهد که سیاست در ایران همچنان رقابتی، جذاب و غیرقابل پیش‌بینی است.

  * مهمان پرست داوطلب انتخابات ریاست جمهوری می‌گوید، اگر در نهایت نظر شورای نگهبان بر این باشد که افراد دیگری حائز شرایط هستند و بنده نیستم، با کمال میل این موضوع را خواهم پذیرفت.

  * قالیباف عضو ائتلاف پیشرفت با بیان اینکه امروز کسانی باید مدعی برنامه داشتن باشند که پشت آن کارنامه داشته باشند گفت:برنامه بدون کارنامه وعده تو خالی است.

  * یکی از اعضای سابق ستاد انتخاباتی اسفندیار رحیم‌مشایی كانديداي دولت براي انتخابات رياست جمهوري يازدهم گفت: یکی از دفاتر ستاد انتخاباتی مشایی در خیابان فلسطین تهران تشکیل شده است.

  * غلامحسین طاهری کارشناس مسائل اقتصادي گفت: طي 8 سال دولت سازندگي، کارهايي را که مي‌توانستيم در زمينه اقتصادي با حضور مردمي که پر از هيجان و شور بودند انجام بدهيم با روزمرگي سپري شد و فقط سعي شد که برويم بخريم و دروازه‌هاي کشور را باز کرديم يعني داشت شباهتي به قبل از انقلاب پيدا مي‌کرد و هر کسي هم که مي‌خواست به اين مسئله انتقاد کند، مي‌گفتند که شما ضد توسعه و سازندگي هستيد.

  * “هوشنگ امیر‌احمدی” فرزند قلی که در برخی از محافل به “هوشنگ قلی‌خان” معروف است، در مصاحبه با شبکه صدای آمریکا ارگان رسمی سازمان سیا، مدعی ثبت‌نام در انتخابات ریاست‌جمهوری شده است. این در حالی است که به هیچ عنوان نام وی در وزارت کشور ثبت نشده است.

  * فاکس نیوز در خصوص شخصیت اقتصادی هاشمی رفسنجانی نوشت: : «هاشمی رفسنجانی شخصیتی است که کار تجاری را به صورت درون خانوادگی و از سلطنت بر تجارت پسته آغاز کرد و در ادامه در کارخانه جات مونتاژ خودرو، املاک و مستقلات، شرکت هواپیمایی خصوصی آنرا رشد داد به گونه ای که در مجله  فوربز (Forbes) سال 2003 به عنوان یکی از روحانی های میلیونر ایرانی معرفی شد.»

  * فایننشیال تایمز در مورد کاندیدای مورد علاقه ی غربی ها در انتخابات ریاست جمهوری آینده نوشت:” آقای رفسنجانی که یک شخصیت مصلحت گرای تکنوکرات شناخته می شود به عنوان بهترین گزینه برای غرب مطرح است.”

  * سخنگوی شورای نگهبان از تمدید مهلت ۵ روزه بررسی صلاحیت‌ها در این شورا خبر داد و گفت که تا پایان وقت اداری روز سه‌شنبه نتایج بررسی صلاحیت‌ها به وزارت کشور اعلام خواهد شد.

  * اندیشکده آمریکایی «امریکن انترپرایز» با بررسی سابقه ریاست جمهوری رفسنجانی در ایران، بر این باور است که بر خلاف ادعاهای رسانه‌ها و مقامات غربی، رفسنجانی میانه رو، اصلاح‌طلب و مصلحت‌گرا نیست.

  * روزنامه آمریکایی “واشنگتن پست” با بررسی وضعیت کاندیداهای اصولگرا، تنها شانس پیروزی آنها را در اجماع بر سر کاندیدای واحد ارزیابی کرد.

  * واعظ زاده داوطلب انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: باید اجازه داد شورای نگهبان در آرامش روند بررسی صلاحیت‌ها را ادامه دهد.

  * ستاد دانشجویی سعید جلیلی در دانشگاه امام صادق (ع) با صدور بیانیه‌ای اعلام موجودیت کرد.

  * بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت طی نامه‌ای سرگشاده‌ خطاب به آیت الله هاشمی رفسنجانی آورده است: جناب آیت‌الله! بازی مخالفان دیروزتان یعنی اصلاح‌طلبان را خوردید.

  *  علی احمدی از داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: در بحث تابعیت ولایت‌فقیه بنده سابقه روشنی دارم. در مسائل شخصی هم از ایشان تقلید می‌کنم.

  * رئیس ستاد انتخابات علیرضا زاکانی می‌گوید که وی روز گذشته برنامه‌هایش را به شورای نگهبان ارائه کرده است.

  * آیت‌الله محمد یزدی عضو فقهای شورای نگهبان گفت: امروز حقیقتا شرایط خیلی سخت است؛ به طوری که تعداد 686 نفر ثبت نام کرده‌اند تا رییس جمهور شوند؛ البته اکثر آنان نمی‌خواهند رییس جمهور شوند، بلکه فقط آمده‌اند تا بگویند ما هم هستیم و فیلمی از آنها گرفته شود.

   این خبر در حال بروزرسانی می باشد برای مشاهده آخرین عناوین، صفحه را بازآوری (refresh) نمائید…

  ***

  جام

  گزارش روزهای گذشته : 

  30 روز مانده به انتخابات

  ۳۱ روز مانده به انتخابات

  ۳۲ روز مانده به انتخابات

  ۳۳ روز مانده به انتخابات

   

   


 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین عناوین

 • صنایع بزرگ مستقر در هرمزگان حساب‌های خود را به بانک‌های استان منتقل کنند
 • سفر استاندار به رودان| از ماشنگی رودخانه تا ناصر آباد جغین زیر ذره بین مهدی دوستی + عکس
 • وقف یک واحد تجاری در شهرستان رودان
 • همت و اقتدار دولت گره‌گشای مشکلات کشور است
 • سومین کارگاه توانمندسازی شبکه امامت هرمزگان برگزار شد
 • برنامه مدیریت منابع و مصارف آب شرب استان هرمزگان به تصویب رسید
 • نرخ جدید شن و ماشه در هرمزگان تعیین شد/ هر تُن شسته ۵۸هزار تومان
 • افزایش سهمیه ۲ میلون دلاری پیله وری هرمزگان در سالجاری
 • 90سری جهیزیه بین زوج های نیازمند رودانی توزیع شد
 • پنجمین روز بدون سوگ کرونا در آذرماه
 • دستور استاندار هرمزگان برای بسیج امکانات جهت مقابله با پشه مخرب آئدس
 • ولایت‌پذیری و ولایتمداری مهمترین وصیت شهدا است
 • برکت آفرینی قرارگاه‌های طرح تحول در هرمزگان/ بسیج در تمام موضوعات انقلاب پای کار است
 • مشاهده پشه آئدس در لاستیک های دپو شده یک آپاراتی در بندرعباس/ چهار پشه بالغ صید شده حامل هیچ ویروسی نبودند
 • هراس آمریکا و رژیم صهیونیستی از قدرت و رویارویی ایران در منطقه
 • مادر شهید«غلام جعفرزاده» دعوت حق را لبیک گفت
 • بسیج نماد مدیریت جوان و جهادی
 • روحیه و تفکر بسیجی رمز پیروزی مقابله با دشمن است/ در برخورد با نجومی بگیران باید به موقع عمل شود
 • دومین تحصن کارگری در محور مواصلاتی رودان به منوجان/ بالاتر از حقوقمان چیزی نمی‌خواهیم+فیلم
 • بسیج برای کمک به کاهش آسیب‌های اجتماعی ظرفیت بسیاری دارد
 • همایش اقتدار بسیجیان در رودان + عکس
 • بسیج یعنی باور به مشارکت مردم در نظام جمهوری اسلامی
 • عزت و سروری ملت ها بدون عنصر شهادت امکان پذیرنیست/گاهی از یک خانواده رودانی ۸ نفر در جبهه بودند
 • بسیج مهندسین رودان ۶۰ تن آرد به مناطق زلزله زده فین ارسال می کنند
 • ایمان به خدا و عبور از بن بست ها دو ویژگی مهم بسیج است
 • وقتی که روحیه مطالبه گری در محلات تقویت می شود/ از حل مشکل آب روستایی تا کمک های مومنانه در کمیز رودان
 • آغاز تزریق دز سوم واکسن کرونا در رودان
 • تاکید رهبر معظم انقلاب بر معرفی ام‌سلمه و مادران اهل‌بیت (ع) به مردم
 • بسیج ماندگارترین جلوه اخلاص و ایستادگی است
 • وقتی که بسیجیان برای محرومیت زدایی به میدان می آیند/ از پیگیری مشکلات تا جلوگیری از طلاق در سکل رودان
 • بسیج سازندگی با هدف جهاد و خدمت در سنگر محرومیت زدایی
 • تبعیت از ولایت فقیه رمز ماندگاری بسیج است
 • مراسم شبی با شهدا در رودان برگزار می‌شود
 • هفتمین یادواره شهدای دهگلکن و کهنشوئیه رودان برگزار می‌شود
 • وقتی بسیج ناجی یک محله می شود/ از ایجاد اشتغال پایدار تا اقدامات موثر جهت کاهش آسیب های اجتماعی
 • وقتی تحول، پویایی و نوآوری محلات توسط خود مردم صورت می گیرد/ از اشتغالی آفرینی تا تهیه جهیزیه و برپایی جشن جهت ترویج ازدواج آسان در برنطین
 • دستگیری عامل شرارت و تیراندازی‌های منجر به جرح در رودان
 • استفاده از توانایی نخبگان برای توسعه کشور امری ضروری است/ بسیجیان مخلص و پای کار در میدان عمل هستند
 • عادی انگاری عامل شیوع کرونا خواهد بود/ وضعیت وخیم کرونا در روستای فاریاب رودان
 • آمادگی 130گروه‌ جهادی رودان برای خدمت‌رسانی به زلزله‌زدگان فین
 • ناپایداری جوی در هرمزگان/ خودداری از نصب چادر در حریم رودخانه‌های فصلی به ویژه در مناطق زلزله زده
 • توزیع بیش از ۳ هزار چادر بین مردم در مناطق زلزله زده/ دو هزار و ۷۵۰ واحد نیازمند نوسازی، بازسازی و تعمیرات هستند
 • 300تبلت سازمان ملل به دانش آموزان هرمزگانی رسید
 • ۳۳ مسجد و امامزاده در هرمزگان خسارت دید
 • برق مناطق زلزله زده هرمزگان به طور کامل وصل شد
 • صرف “ما می توانیم” در دولت سیزدهم
 • ساخت فیلم های “دوشیزه جان” و “ساحل مکران” در هرمزگان
 • ارسال ۲۳۰ تخته چادر از رودان به مناطق زلزله‌زده فین
 • مادر 22ساله رودانی، نجات بخش سه بیمار نيازمند پيوند شد
 • مبارزه با انحراف مهمترین ویژگی امام حسن عسکری (ع)بود
 • امام حسن عسکری (ع) در اخلاق و تحول آفرینی سرآمد بود
 • معیار سنجش مدیران انقلابی، میزان عمل به شاخص های انقلاب است/ بیکاری ۶۹ فرزند شهید در شان هرمزگان نیست
 • امضاء های طلایی باید حذف شود
 • ۴هزار تن محصول کلزا از مزارع هرمزگان برداشت می شود
 • سوت آغاز لیگ فوتبال رودان پس 2سال تعطیلی به‌صدا در می‌آید
 • Untitled-1-Recovered123