رودان نيوز
 • کد خبر : 2403
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 16 مه, 2013 - 13:48
 •   

  26 ارديبهشت ماه / آخرین اخبار و گزارش ها از انتخابات ریاست جمهوری/ در حال تكميل…

  29 روز دیگر جهان، شاهد افتخاری دیگر برای ایران و ایرانی خواهد بود. در تلاشیم تا هر روز در بسته ای ویژه آخرین اخبار و تحرکات و فعالیت های اشخاص و جریانات سیاسی را به اطلاع شما مخاطبین فرهیخته برسانیم. * سخنگوی شورای نگهبان تاکید کرد: ما تلاش می‌کنیم که اعلام نظر رسمی شورای نگهبان […]

  29 روز دیگر جهان، شاهد افتخاری دیگر برای ایران و ایرانی خواهد بود. در تلاشیم تا هر روز در بسته ای ویژه آخرین اخبار و تحرکات و فعالیت های اشخاص و جریانات سیاسی را به اطلاع شما مخاطبین فرهیخته برسانیم.

  * سخنگوی شورای نگهبان تاکید کرد: ما تلاش می‌کنیم که اعلام نظر رسمی شورای نگهبان در خصوص بررسی صلاحیت‌ها فراتر از ۱۰ روز نباشد و تلاش داریم که زودتر هم اعلام کنیم اما در غیر این صورت حداکثر فرصت ما پایان اردیبهشت‌ماه خواهد بود.

  * جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در دیدار با هاشمی رفسنجانی، از کاندیداتوری وی در انتخابات ریاست جمهوری حمایت کردند.

  * شریف‌زاده، روحانی طرفدار مشایی گفت: مشایی مانند شهیدان همت، باکری و آوینی از معجزات امام خمینی(ره) است.

  * احمد بخشایش اردستانی نماینده مجلس معتقد است: اگر هاشمی نمی‌آمد، مشایی هم نمی‌آمد و حماسه سیاسی هم شکل نمی‌گرفت.

  * حداد عادل عضو ائتلاف پیشرفت، انگیزه اصلاح‌طلبان برای حمایت از هاشمی را قابل تامل خواند و تصریح کرد: اینکه آقایان اطلاح‌طلب که در دوران خاتمی و مجلس ششم همواره مواضع تندی علیه آقای هاشمی می‌گرفتند امروز چگونه از وی حمایت می‌کنند برای من مهم بوده و جای سئوال دارد.

  * عضو جامعه روحانیت مبارز گفت: خروجی جامعتین هنوز مشخص نیست، بنابراین اعلام نظر قطعی خود را به بعد از تایید صلاحیت‌ها موکول می‌کنیم.

  * سعید جلیلی مذاکره‌ کننده ارشد هسته‌يي ايران تاکيد کرد که موضوع هسته‌ اي، مساله‌اي ملي و فراجناحي است و انتخابات بر آن تاثيري ندارد.

  * قنبری نماینده مجلس هشتم معتقد است: بعيد مي دانم هاشمي رد صلاحيت شود زيرا ايشان در يکي از نهادهاي مهم حکومتي جايگاه خاصي دارد. همچنين آقاي هاشمي پايگاه مردمي دارد، بنابراين فکر مي کنم مطرح کردن بحث رد صلاحيت ها با هدف تبليغات يک جريان خاص صورت مي گيرد.

  * مهدی هاشمی رفسنجانی مأموریت یافته است که کارگردان فیلم تبلیغاتی آقای اکبر هاشمی رفسنجانی را انتخاب کند و در خصوص سناریو، پلان‌ها و نکات مورد نظر دو طرف از نظر محتوایی و هنری با کارگردان منتخب رایزنی کند.

  * خاتمی در جمع اعضای هیات اجرایی ستاد ملی جوانان اصلاح طلب گفته: جناب آقای هاشمی شجاعانه به صحنه آمدند. می دانم که از نظر شخصی نمی خواستند بیایند، ولی به خاطر کشور فداکاری کردند.

  * اکبر گنجی، در وب‌سایت رادیو زمانه نوشت: انتخابات فرصتی برای تبدیل عالیجناب سرخپوش به عالیجناب سبزپوش است. او اگر نخواهد گفتار و رفتارش را سبز کند، بازی را کاملاً باخته است. در این شرایط، مخالفان نیز باید بکوشند تا «عالیجناب سرخپوش» را به موسوی / کروبی دیگری، یعنی «عالیجناب سبزپوش» تبدیل کنند.

  * روزنت نوشت: جنبش سبز نباید در هاشمی ادغام شود و باید تمایز آن روشن باشد ولی باید از تقابل و رویارویی با وی نیز اجتناب کرد. کاستن آرای او اشتباه است منتها باید معلوم شود که هاشمی نماینده جنبش سبز نیست. تمایز باعث می‌شود تبعات شکست احتمالی او متوجه جنبش سبز نگردد اما پیروزی احتمالی او امر مثبتی است.

  * سوابق ثبت شده از کاندیدای یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری در سازمان بازنشستگی کشوری در تاریخ 23 اسفند 89 گویای این است که منوچهر متکی كه آخرين سمت اش وزارت امورخارجه در دولت های نهم و دهم است، مدرکی تحت عنوان دکترا را به دست نیاورده و دیپلم علوم طبیعی دارد.

  * روح‌الله احمدزاده ‌کرمانی نامزد رياست جمهوري گفته: در این دولت برخی‌ها می‌خواستند با رمل و اسطرلاب کشور را اداره ‌کنند. حتی یک بار گفتند از آسمان خبر رسیده که فلان مسئول از نوادگان قاتلان سیدالشهدا (ع) در کربلا بوده و بعد آن مسئول را عزل کردند. اینگونه کشور را اداره می‌کنند!

  * مصطفی افضلی‌فرد درباره ورود کمیسیون اصل نود برای رسیدگی به پرونده نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری، گفت: جز پرونده مشایی، مورد دیگری از نامزدهای ریاست جمهوری در کمیسیون اصل نود مطرح نشده است.

  * بابک داد از فعالان خارج نشین اصلاح طلب در صداي آمريكا گفته: هاشمي رفسنجاني با ثبت نام براي شركت در رقابت انتخابات رياست جمهوري برنامه ما كه مي‌خواستيم اين انتخابات را تحريم كنيم تا بي‌رونق شود را به هم زد.

  * ناصر امانی مشاور قالیباف در انتخابات ریاست جمهوری گفت: امیدواریم مشایی به عنوان یکی از داوطلبان ثبت نام کرده در یازدهم دور انتخابات ریاست جمهوری قانون را تمکین کرده و آن را بپذیرد.

  * کواکبیان کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری گفت: طبق نظر‌سنجی‌های انجام شده ‌بیشترین رای را ‌بعد از خاتمی دارا هستم، ولی با این وجود ادعایی ندارم.

  * علیرضا علوی‌تبار فعال اصلاح طلب، معتقد است امتحان‌پس‌دادن جریان راست رادیکال در هشت سال گذشته، دلیل اصلی ناکامی اصولگرایان در برابر هاشمی در انتخابات ریاست جمهوری آتی خواهد بود.

  * محسن بهرامی سخنگوی ستاد انتخاباتی محمد شریعتمداری گفت: در پی ملاقات روز گذشته شریعتمداری با هاشمی، و کسب تکلیف و انجام هماهنگی‌ها قرار شد همان‌طور که آقای شریعتمداری از پیش اعلام کرده بود، به نفع آیت‌الله هاشمی از صحنه انتخابات کناره‌گیری کند.

  * حسن روحانی کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری گفت: آمریکایی‌ها کدخدای ده هستند، با کدخدا بستن راحت‌تر است و حالا که رهبر انقلاب در سخنان اول فروردین امسال راه مذاکره را باز گذاشتند دولت بعد با رعایت خطوط قرمز می‌تواند این رابطه را برقرار کند.

  * آیت الله مومن عضو شورای نگهبان گفت: شورای نگهبان ممکن است بیش از 10 نفر را تایید صلاحیت کند و در این میان مردم تصمیم‌گیرنده نهایی هستند.

  * عضو شورای مرکزی حزب مردم سالاری گفت: “کواکبیان” نامزد حزب مردم سالاری است، باید حزب درباره کناره‌گیری‌اش به نفع آیت‌الله رفسنجاني تصمیم بگیرد و کواکبیان هم تصمیم خارج از حزب نمی‌گیرد. و این موضوع سوم خرداد معلوم می شود.

  * سوزان مالونی تحلیلگر ارشد موسسه بروکینگز نوشت: چهره‌های متفاوتی برای نامزدی ثبت‌نام کرده‌اند. توجه تحلیلگران غربی به انتخابات ایران موضوع جالبی است و نشان می‌دهد که سیاست در ایران همچنان رقابتی، جذاب و غیرقابل پیش‌بینی است.

  * مهمان پرست داوطلب انتخابات ریاست جمهوری می‌گوید، اگر در نهایت نظر شورای نگهبان بر این باشد که افراد دیگری حائز شرایط هستند و بنده نیستم، با کمال میل این موضوع را خواهم پذیرفت.

  * قالیباف عضو ائتلاف پیشرفت با بیان اینکه امروز کسانی باید مدعی برنامه داشتن باشند که پشت آن کارنامه داشته باشند گفت:برنامه بدون کارنامه وعده تو خالی است.

  * یکی از اعضای سابق ستاد انتخاباتی اسفندیار رحیم‌مشایی كانديداي دولت براي انتخابات رياست جمهوري يازدهم گفت: یکی از دفاتر ستاد انتخاباتی مشایی در خیابان فلسطین تهران تشکیل شده است.

  * غلامحسین طاهری کارشناس مسائل اقتصادي گفت: طي 8 سال دولت سازندگي، کارهايي را که مي‌توانستيم در زمينه اقتصادي با حضور مردمي که پر از هيجان و شور بودند انجام بدهيم با روزمرگي سپري شد و فقط سعي شد که برويم بخريم و دروازه‌هاي کشور را باز کرديم يعني داشت شباهتي به قبل از انقلاب پيدا مي‌کرد و هر کسي هم که مي‌خواست به اين مسئله انتقاد کند، مي‌گفتند که شما ضد توسعه و سازندگي هستيد.

  * “هوشنگ امیر‌احمدی” فرزند قلی که در برخی از محافل به “هوشنگ قلی‌خان” معروف است، در مصاحبه با شبکه صدای آمریکا ارگان رسمی سازمان سیا، مدعی ثبت‌نام در انتخابات ریاست‌جمهوری شده است. این در حالی است که به هیچ عنوان نام وی در وزارت کشور ثبت نشده است.

  * فاکس نیوز در خصوص شخصیت اقتصادی هاشمی رفسنجانی نوشت: : «هاشمی رفسنجانی شخصیتی است که کار تجاری را به صورت درون خانوادگی و از سلطنت بر تجارت پسته آغاز کرد و در ادامه در کارخانه جات مونتاژ خودرو، املاک و مستقلات، شرکت هواپیمایی خصوصی آنرا رشد داد به گونه ای که در مجله  فوربز (Forbes) سال 2003 به عنوان یکی از روحانی های میلیونر ایرانی معرفی شد.»

  * فایننشیال تایمز در مورد کاندیدای مورد علاقه ی غربی ها در انتخابات ریاست جمهوری آینده نوشت:” آقای رفسنجانی که یک شخصیت مصلحت گرای تکنوکرات شناخته می شود به عنوان بهترین گزینه برای غرب مطرح است.”

  * سخنگوی شورای نگهبان از تمدید مهلت ۵ روزه بررسی صلاحیت‌ها در این شورا خبر داد و گفت که تا پایان وقت اداری روز سه‌شنبه نتایج بررسی صلاحیت‌ها به وزارت کشور اعلام خواهد شد.

  * اندیشکده آمریکایی «امریکن انترپرایز» با بررسی سابقه ریاست جمهوری رفسنجانی در ایران، بر این باور است که بر خلاف ادعاهای رسانه‌ها و مقامات غربی، رفسنجانی میانه رو، اصلاح‌طلب و مصلحت‌گرا نیست.

  * روزنامه آمریکایی “واشنگتن پست” با بررسی وضعیت کاندیداهای اصولگرا، تنها شانس پیروزی آنها را در اجماع بر سر کاندیدای واحد ارزیابی کرد.

  * واعظ زاده داوطلب انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: باید اجازه داد شورای نگهبان در آرامش روند بررسی صلاحیت‌ها را ادامه دهد.

  * ستاد دانشجویی سعید جلیلی در دانشگاه امام صادق (ع) با صدور بیانیه‌ای اعلام موجودیت کرد.

  * بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت طی نامه‌ای سرگشاده‌ خطاب به آیت الله هاشمی رفسنجانی آورده است: جناب آیت‌الله! بازی مخالفان دیروزتان یعنی اصلاح‌طلبان را خوردید.

  *  علی احمدی از داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: در بحث تابعیت ولایت‌فقیه بنده سابقه روشنی دارم. در مسائل شخصی هم از ایشان تقلید می‌کنم.

  * رئیس ستاد انتخابات علیرضا زاکانی می‌گوید که وی روز گذشته برنامه‌هایش را به شورای نگهبان ارائه کرده است.

  * آیت‌الله محمد یزدی عضو فقهای شورای نگهبان گفت: امروز حقیقتا شرایط خیلی سخت است؛ به طوری که تعداد 686 نفر ثبت نام کرده‌اند تا رییس جمهور شوند؛ البته اکثر آنان نمی‌خواهند رییس جمهور شوند، بلکه فقط آمده‌اند تا بگویند ما هم هستیم و فیلمی از آنها گرفته شود.

   این خبر در حال بروزرسانی می باشد برای مشاهده آخرین عناوین، صفحه را بازآوری (refresh) نمائید…

  ***

  جام

  گزارش روزهای گذشته : 

  30 روز مانده به انتخابات

  ۳۱ روز مانده به انتخابات

  ۳۲ روز مانده به انتخابات

  ۳۳ روز مانده به انتخابات

   

   


 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین عناوین

 • پیش بینی برداشت بیش از 90هزار تن پرتقال در رودان
 • مروری بر وصیت نامه شهید غلام ترکی زاده/از کشورمان در مقابل دشمن دفاع کنید
 • دستگیری ۲۲ نفر از بانیان مراسم عروسی در رودان/سلامت جامعه در اولویت تمامی امور قرار دارد
 • تجمع اعتراض آمیز روحانیون رودان در واکنش به ترور شهید فخری زاده+تصاویر
 • روایت سردار نقدی از انتقام خون شهید فخری‌زاده
 • سکوت خیانت‌بار سلبریتی‌ها در برابر ترور دانشمند هسته‌ای
 • شهادت شهید فخری زاده به ما می فهماند ذره ای نباید به دشمن اعتماد کرد
 • اتصال ۳۰روستای رودان به اینترنت پرسرعت/ ۳۵ روستای دیگر در اولویت اتصال به اینترنت هستند
 • خدمات هسته ای شهید فخری زاده برای کشور، برجسته است
 • ترور شهید فخری زاده، نتیجه دادن اطلاعات دانشمندان کشور به مجامع بین المللی است
 • انبار احتکار روغن خوراکی توسط اطلاعات سپاه رودان کشف شد
 • تندیس و خیابان سردار سلیمانی در جغین رونمایی شد
 • موشن گرافیک ویژه بسیج مردم
 • سالار عقیلی خواننده تیتراژ بازی رایانه ای «سفیر عشق» شد
 • روند بیماری کرونا در رودان نگران کننده و صعودی است
 • جولان دلالان بر قیمت مسکن بسیار زیاد است/ قیمت مسکن تابع عرضه و تقاضا می باشد
 • برداشت لوبیا در مزارع بخش رودخانه شهرستان رودان پایان یافت
 • بسیج، ثروت بزرگ و ذخیره‌ خداداد ملت ایران است/ دشمنان ملت همیشه می‌خواهند بسیج را نابود یا بی‌اثر کنند
 • امام جمعه بخش رودخانه رودان هفته بسیج را تبریک گفت
 • پیش بینی برداشت هزار و 800تن کدو صادراتی از مزارع رودان
 • ممانعت از ورود بیش از ۸۰۰ خودرو به رودان
 • آغاز اجرای طرح هر پایگاه بسیج یک پایگاه سلامت در رودان
 • مشارکت کانون علویون و پایگاه بسیج در ضدعفونی محلات شهر رودان
 • مروری بر وصیت‌نامه شهید «یعقوب ابراهیم نژاد»/تنـها آرزویم شهادت است
 • دستگیری توزیع کننده مشروبات الکلی دست ساز در رودان
 • اجرای چهارمین مرحله رزمایش احسان و همدلی در رودان
 • پیام تبریک و تقدیر امام جمعه شهرستان رودان به مناسبت هفته بسیج
 • رودان با بیش از ۸۰ برنامه به پیشواز هفته بسیج می‌رود
 • کشف ۶۶۰لیتر مشروبات الکلی دست ساز در رودان
 • نشان برنز المپیاد کشوری فیلم سازان به دانش آموز رودانی رسید
 • ورود پلاک‌های غیربومی به رودان ممنوع است / احضار ۲۱ متولی برگزاری جشن عروسی در رودان
 • هرمزگان هنوز در ابتدای مسیر توسعه و تخصص علمی است
 • افزایش نگران کننده طلاق در رودان / رسانه‌ها می‌توانند نقش بسزایی در حوزه طلاق داشته باشند
 • مروری به وصیت‌نامه شهید “محمداقتداری” /مگذارید سلاحم روی زمین بماند و سنگرم خالی باشد
 • مشارکت پایگاه های بسیج رودان در مقابله با تهدیدکنندگان سلامت جامعه
 • قرارگاه های تحول محلات، گره گشای مشکلات و معضلات رودان
 • مرگ ۸۶۳ هرمزگانی بر اثر ابتلا به کرونا/ سه فوتی جدید در رودان و بندرعباس
 • برخورد قضایی با ۱۰ بانی مراسم عروسی در رودان
 • جوانان، قربانی اصلی گران شدن مسکن هستند
 • وضعیت اماکن ورزشی رودان بسیار تاسف بار می باشد
 • وعده مسئولان برای احداث پل روستای بیدان رودان در حد حرف باقی مانده است
 • صدور ۲۲ مجوز سرمایه‌گذاری در قالب طرح‌های‌ آب بسته‌بندی و آشامیدنی در هرمزگان
 • کمبود متخصص بزرگترین تهدید آینده بخش کشاورزی/فارغ‌التحصیلان با ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان و تولید بذر هیبرید اشتغال می یابند
 • بیش از ۵۰ تن کالای اساسی برای تنظیم بازار در رودان توزیع شده است
 • مروری به وصیت‌نامه شهید علی امیریان جغین/به یاد علی اصغر شش ماهه باش و برای او گریه کن
 • احترام به پدر و مادر مهم‌ترین الگوی ولایت‌مداری است
 • پیش بینی برداشت ۷۹هزار تن خیار سبز در هرمزگان
 • ویدئوهای کمتردیده شده از سخنان جوبایدن
 • کتاب «روزی که شکسپیر به رودان آمد» نوشته یلدا جعفری به چاپ رسید
 • شهردار رودان بازداشت شد
 • تقویت کرسی‌های‌ آزاد‌اندیشی‌ در دانشگاه‌ها ضرورت دارد
 • دانشجویان رودانی در اردوهای جهادی مشارکت بالایی دارند
 • تغییر رئیس جمهور آمریکا تاثیری در برنامه های انقلاب ندارد/ رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی تضمین کننده سلامت جامعه
 • پروژه تولید بذرهای هیبریدی در هرمزگان توسعه می یابد/نهال انواع رقم‌های لیموترش تولید می شود
 • برپایی عروسی ها با جمعیت زیاد در روزهای اخیر بسیار نگران کننده است
 • Untitled-1-Recovered123