رودان نيوز
 • کد خبر : 2559
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 18 مه, 2013 - 17:55
 •   

  تعجب صهیونیست‌ها از موضع یک نامزد درباره اسرائیل

  عضو تیم مذاکره‌کننده ایرانی با بیان اینکه ایران سطح مذاکرات را به جایی رساند که طرف غربی دیگر در زمان مذاکره قادر به تصمیم‌گیری نبود، گفت: موضع یکی از نامزدها درباره اسرائیل در مخیله خود رژیم صهیونیستی هم نمی‌گنجید. جمشیدی عضو تیم مذاکره کننده ایرانی ظهر امروز (شنبه) با حضور در جمع دانشجویان جنبش عدالتخواهی […]

  عضو تیم مذاکره‌کننده ایرانی با بیان اینکه ایران سطح مذاکرات را به جایی رساند که طرف غربی دیگر در زمان مذاکره قادر به تصمیم‌گیری نبود، گفت: موضع یکی از نامزدها درباره اسرائیل در مخیله خود رژیم صهیونیستی هم نمی‌گنجید.

  جمشیدی عضو تیم مذاکره کننده ایرانی ظهر امروز (شنبه) با حضور در جمع دانشجویان جنبش عدالتخواهی با بیان اینکه آمریکا در دوره اوباما سه دوره پیشنهاد و تعامل دیپلماتیک با ایران داشته است، اظهار داشت: این موضوع به معنای نوعی ناامید شدن از اثرگذاری تحریم‌هاست چراکه آنها دیده‌اند تحریم‌ها اثر گذاشته اما نتیجه نداده و محاسبه راهبردی ایران نیز تغییری نکرده و آشوب‌هایی که آنها به دنبال ایجادش بودند تا کنون اتفاق نیفتاده است.

  به گزارش خبرگزاری فارس: جمشیدی ادامه داد: اگر در ماه‌های قبل و در بین مذاکرات مسکو و آلماتی ما شاهد بحران اقتصادی در کشور بودیم یا اگر راهپیمایی 22 بهمن پرشور برگزار نمی‌شد،، آمریکا حتما به سمت تعدیل موضع خود حرکت نمی‌کرد افزود: بنابراین انتخابات نیز کاملا بر روی معادلات آنها تاثیرگذار است.

  عضو تیم مذاکره کننده ایرانی با بیان اینکه آمریکا در دوره دوم اوباما به دنبال افزایش سطح تحریم‌ها بود، چرا که محاسبات راهبردی ایران پس از تحریم‌ها هیچ تغییری نکرد، یادآور شد: آنها ایران را تحریم می‌کنند تا در کشورمان آشوب داخلی ایجاد شود و خودشان نیز اعتراف کردند که به دنبال اجرا شدن مدل لیبی در ایران هستند.

  وی تاکید کرد: آمریکا انتظار داشت انقلاب‌های منطقه به سمت ایران و شرق حرکت کنند اما همانطور که رهبر انقلاب فرمودند این موج به سمت غرب و اروپا حرکت کرد.

  جمشیدی بر همین اساس گفت: آمریکا پس از مشاهده عدم ایجاد آشوب داخلی و تغییر محاسبه راهبردی در برنامه هسته‌ای ایران تصمیم گرفت تحریم‌های یکجانبه را چند جانبه کند و از این رو لازم می‌داند که یک اجماع بین‌المللی علیه ایران ایجاد شود و به همین دلیل ما شاهد اختلاف در تیم 1+5 در قبال ایران هستیم.

  عضو تیم مذاکره کننده ایرانی به موضع سیاستمداران آمریکایی درباره این موضوع که نه تحریم می‌تواند ایران را از پای درآورد و نه جنگ،‌اشاره کرد و افزود: آنها معتقدند تحریم پس از جنگ علیه ایران مؤثر است و می‌خواهند که در این باره اجماع بین‌المللی صورت گیرد تا بتوانند به جنگ خود مشروعیت دهند.

  حالا ایران باید چه کار کند؟ در دیپلماسی باید به آخرین نقطه خود برسند و در واقع آخرین ایستگاه آن نیز مذاکره ایران و آمریکاست که اگر به نتیجه نرسد، یعنی تمام ظرفیت اعمال شده بدون نتیجه بوده است؛ آیا این دپیلماسی آمریکا درست است؟

  وی بر همین اساس تاکید کرد: وقتی طرح کلان آمریکا مشخص است ورود به مذاکره با آنها خطرناک است. از این رو مقام معظم رهبری نیز گفتند مذاکره مبتنی بر فریب بی‌فایده است و ما وارد نمی‌شویم.

  عضو تیم مذاکره کننده ایرانی با اشاره به اینکه اگر ایران وارد مذاکره دوجانبه با آمریکا شود دچار خطای راهبردی شده است و آیندگان در مورد این عدم عقلانیت قضاوت خواهند کرد، تصریح کرد: ایران در چارچوب مذاکرات به دنبال منافع ملی و کاهش تحریم‌هاست لذا در مسیر دیپلماسی باید قدرت منطقه‌ای خود را لحاظ کنیم.

  وی ادامه داد: کسانی که می‌گویند ما دنبال مبارزه نیستیم در واقع به دنبال منافع کشور نیستند.

  جمشیدی به دوره‌های قبلی و 6 قطعنامه حکام آژانس که باعث حرکت پرونده ما به شورای امنیت شد، اشاره کرد و گفت: با اینکه ما در این دوره قبول کردیم غنی‌سازی را توقیف کنیم اما آنها باز هم علیه ایران قطعنامه دادند.

  عضو تیم مذاکره کننده ایرانی در عین حال خاطرنشان کرد: اما در این دوره آمریکا برای اولین بار وارد فاز کاهش تحریم‌ها علیه ایران شد در حالی که هیچ‌گاه در چارچوب مذاکرات این اتفاق نیفتاده بود.

  ** اگر الان دچار رویکرد سازش شویم تحریم‌ها روی ایران می‌ماند

  وی افزود: اگر ما با وجود اینکه آمریکا و اروپا وارد فاز کاهش تحریم‌ها شده‌اند بخواهیم از رویکرد مقاومت تغییر فاز دهیم مانند کشوری می‌شویم که 50 سال است دچار تحریم بوده و در واقع این تحریم‌ها بر روی ایران می‌ماند. از این رو امروز باید مقاومت کرد چرا که ما در عین حال از حمایت بین‌المللی و پیشرفت هسته‌ای برخورداریم.

  جمشیدی با تاکید بر اینکه اگر امروز دولت سوریه سقوط کند در واقع بازی ایران در منطقه قطع شده و دشمنان تا سر مرزهای ما پیشروی می‌کنند، گفت: با سازش منطقه‌ای نمی‌توان امتیاز گرفت.

  عضو تیم مذاکره کننده ایرانی ادامه داد: ما همانطور که رهبر معظم انقلاب از پیچ تاریخی گفتند، باید الزامات آن را درک کنیم و اگر بخواهیم سازش کرده و فرمان را رها کنیم به دره خواهیم افتاد.

  وی با بیان اینکه هر دولتی که به قدرت می‌رسد قرار نیست تعاریف جدیدی از سیاست خارجی ایران ارائه دهد و باید در چارچوب مصوبات حرکت کند،؛ یادآور شد: تعریف جدید به معنای تعریف جدید از هویت ایران است. از این رو همه باید خود را متعهد به چارچوب نظام بدانند.

  یکی از دانشجویان از جمشیدی در خصوص اظهار نظر برخی نامزدهای انتخابات در رابطه با مذاکره با آمریکا پرسید که وی پاسخ داد: حالت خوشبینانه این است که برخی می‌خواهند از این طریق رای جمع کنند و البته این هم فریب مردم است و در عین حال برای کشور تبعاتی دارد.

  وی افزود: دشمن می‌داند که پاسخ ایران در هر جنگی قاطعانه است اما متوجه شده که با افزایش تحریم‌ها نوعی تردید و سازش در داخل وجود دارد که قائل به عقب‌گرد است. از این رو تحریم‌های خود را بیشتر می‌کند و چنانچه رویکرد سازش به قدرت برسد، امتیازدهی آمریکا به ایران اتفاق نمی‌افتد.

  ** موضع یکی از نامزدها درباره اسرائیل در مخیله خود غرب و رژیم صهیونیستی هم نمی‌گنجید

  عضو تیم مذاکره کننده ایرانی با بیان اینکه برخی کاندیداها حاضرند کمتر از آنچه که غرب به ایران می دهد را بگیرند، به برخی توافقات درباره امنیت منطقه اشاره کرد و گفت: برخی افراد درباره ضمانت امنیت اسرائیل و تنش‌زدایی با آن صحبت کرده‌اند که این موضوع در مخیله خود غرب هم نمی‌گنجد و این اظهار نظر باعث شد روزنامه صهیونیستی هاآرتص بررسی کند که آیا رویکرد ایران پس از انتخابات در قبال اسرائیل تغییر خواهد کرد یا خیر.

  جمشیدی با اشاره به مطالب مطرح شده در کتاب حسن روحانی که پیرامون مذاکرات هسته‌ای است، افزود: انسان آقای روحانی را به دلیل انتشار برخی مباحث واقعا تحسین می‌کند؛ روحانی بحثی کرد درباره مذاکره یا تعلیق که نسبت به آن درک متقابل وجود نداشت و در واقع ما در آن دوره دچار نوعی ساده‌لوحی بودیم.

  عضو تیم مذاکره کننده ایرانی با تاکید بر اینکه هدف اول و آخر آمریکا در خاورمیانه ایران بوده و آنها فراتر از توقف برنامه هسته‌ای کشورمان به دنبال توقف جمهوری اسلامی هستند، گفت: آمریکا می‌خواهد با اعمال تحریم ایران را درونگرا کرده و دچار بی‌سر و سامانی در شرایط داخلی کند.

  وی افزود: برخی آقایان گفته‌اند که مذاکره کردیم تا جنگ نشود که باید از آنها پرسید آیا مذاکرات شما توانست جلوی جنگ آمریکا و عراق که آنها به دنبال ضربه به ایران بودند را بگیرند یا به دلیل تهاجم و تقابل ما با آمریکا بود که در نهایت آنها از عراق اخراج شدند.

  جمشیدی با بیان اینکه برخلاف آنچه برخی به دروغ می‌گویند آقای جلیلی اهل مذاکره جدی نیست، خانم اشتون مخالف این موضوع است و گفته بود در 27 ساعت دیدارهای دوجانبه‌ای که با جلیلی داشتند، همیشه در مورد محتوا بحث کرده‌ایم.

  عضو تیم مذاکره کننده ایرانی به پیشرفت‌های هسته‌ای کشورمان و نام بردن آمریکا از آن به عنوان یک تهدید برای منافع ملی‌شان اشاره و یادآور شد: ما پیشرفت فنی خود را ادامه داده‌ایم و امروز به اینجا رسیده‌ایم.

  وی در پاسخ به سؤال یکی از دانشجویان، بیانیه تهران را یک گام اعتماد ساز در روند مذاکرات دانست و گفت:‌ آمریکا حتی حاضر نشد همین گام را در بیانیه تهران بردارد.

  یکی از دانشجویان از وی درباره مدیریت جلیلی در مذاکرات سؤال کرد که وی پاسخ داد: در چارچوب مذاکرات، طرف ایرانی در روش مذاکره بسیار قوی و دارای منطق است چرا که در اتاق مذاکره باید از قدرت اقناع‌ سازی و ابتکار برخوردار بود.

  ** افزایش سطح مذاکرات در دوره جلیلی

  وی بر همین اساس گفت: یک بار طرف روسی مطرح کرد که منطق طرف ایرانی باعث شده طرف مقابل دچار بی‌منطقی شود و مهمترین شاهد نیز آن است که هر گاه محتوای مذاکرات را می‌بینیم یک نوع اقناع صورت می‌گیرد و نمود بارز آن نیز اظهارات اشتون است که گفت در 27 ساعت مذاکره هیچ گاه سخنرانی نبوده است.

  جمشیدی تاکید کرد: ایران سطح مذاکرات را به جایی رساند که طرف غربی دیگر در زمان مذاکره قادر به تصمیم‌گیری نبود و می‌خواست مذاکرات به پایتخت‌ها منتقل شود.


  آخرین عناوین

 • رزمایش بزرگ جهادگران فاطمی در رودان برگزار شد/ گروه‌های جهادی در عرصه‌های مختلف پیشرو بوده اند
 • دامداران رودانی ضدعفونی آبشخورها را جدی بگیرند/ مایه کوبی بیش از ۱۴۰هزار راس دام از سال گذشته تاکنون
 • اقدامات اساسی در حوزه آب بخش رودخانه رودان صورت می گیرد/ نقش موثر شوراها و پیگیری های مستمر آنان در رفع مشکلات حوزه آب
 • کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در رودان راه اندازی می شود
 • افتخارات نوجوان رودانی در سینمای کشور/ تمام تلاشم را برای شناساندن فرهنگ و رسوم شهرم واستانم می گذارم
 • «آزادی فلسطین»، در صدر توییتر جهان قرار گرفت
 • زنده نگه داشتن روز قدس یعنی بیداری ملت ها علیه اسرائیل غاصب/ جامعه باید قدردان زحمات و تلاش های مقام معلم باشد
 • شعار انقلاب حمایت از فلسطین و محو رژیم صهیونیستی/ روز قدس، روز اسلام است
 • ۲۵سری جهیزیه به نوعروسان رودانی اهداء شد
 • ترخیص خودروها و موتورسیکلت‌هاي توقيفي تا عید فطر در رودان ادامه دارد
 • اعلام حمایت از مردم مظلوم فلسطین، اعلام بیزاری از دشمنان اسلام است
 • جام رمضان رودان| چهره چهار تیم برتر مشخص شد
 • اتحاد مسلمانان در حمایت از مردم مظلوم فلسطین کابوسی برای رژیم صهیونسیتی/ اهانت به قرآن کریم اهانت به همه ادیان و کتب الهی است
 • هشتگ #علمداران_خلیج _فارس جزو برترین های توییتر فارسی شد
 • مصیب داوری چهره برگزیده سال هنر انقلاب در هرمزگان شد+ عکس
 • مرحله سی و دوم رزمایش مواسات و همدلی در رودان/ 4هزار بسته معیشتی بین نیازمندان شهرستان رودان توزیع شد
 • مادر شهید معظم «علی سرحدی» به فرزند شهیدش پیوست
 • رودانی ها بیش از 240هزار دوز واکسن کرونا دریافت کرده اند/ واکسینه شدن فقط 21درصد از گروه سنی 5 تا 12 ساله رودان علیه کرونا
 • حساب شهرداری رودان مسدود شد/بدهی ۸۵ میلیارد ریالی دردسرساز شد
 • قرارگاه جهادی برای ارائه خدمات یکپارچه به محرومین در رودان تشکیل می شود
 • جهاد تبیین خنثی کننده نقشه های شوم رسانه ای و اقتصادی دشمن است
 • سوت جام رمضان رودان به صدا درآمد
 • تدبر در آیات قرآن، لازمه بهره گیری حداکثری از برکات ماه رمضان است
 • کشف و معدوم سازی یک تن و 200کیلوگرم گوشت و مرغ فاسد در رودان
 • استقرار بنادر در طول نوار سواحل متوازن باشد/ باید نهایت بهره را از حضور میهمانان جام جهانی قطر در جزایر قشم و کیش ببریم
 • هرمسجد یک پایگاه قرآنی باشد/ ضرورت جهاد تبیین در فضای مجازی
 • ورود ۳ میلیون و ۴۳۶ هزار گردشگر به استان هرمزگان
 • ارائه خدمات امدادی به بیش از ۱۷۰۰ نفر آسیب دیده در طرح ملی امداد و نجات نوروزی
 • رفع تصرف بیش از یک هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی ملی در استان هرمزگان
 • در تخصیص اعتبارات به دنبال تجارت سیاسی نیستیم/ تامین زیرساخت‌های اصلی و انجام پروژه‌های اشتغالزا مهم‌ترین اولویت تخصیص اعتبارات و تسهیلات خواهند بود
 • متن کامل بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار جامعه قرآنی کشور/ هیچ کشوری به اندازه ایران، این تعداد قاری برجسته و خوش‌خوان و درست‌خوان ندارد
 • بودجه کنونی شهرداری پاسخگوی هزینه‌ها نیست/ ارائه خدمات مطلوب و مدیریت کارآمد شهری نیازمند پرداخت به موقع عوارض به شهرداری هاست
 • تقویت دانش بنیان منشا پیشرفت و اقتدار جامعه / رای قاطع مردم ایران به جمهوری اسلامی نشانه عزت مندی ملت است
 • ۶منزل مسکونی در سال نو به همت بسیجیان رودانی بهسازی و مقاوم سازی شد/ فرهنگ جهادی را انقلاب اسلامی به ما یاد داد
 • بیش از ۲۵۰ هزار گردشگر تا کنون به شهرستان رودان سفر کرده اند
 • جهاد و همدلی بسیجیان برای ساخت و تکمیل ۴منزل مسکونی در رودان/ توجه به تأمین مسکن و سرپناه نیازمندان از اولویت هاي قرارگاه های تحول محلات است
 • گسترش فرهنگ مطالعه باعث تقویت بنیان های علمی می شود/اعتکاف علمی ۱۵۴ دانش آموز متوسطه در رودان
 • اسکان یکهزار و ۱۶۷نفر از مسافران فرهنگی در رودان
 • راه اندازی مرکز تحقیقات لیموترش در رودان
 • برپایی ایستگاه های صلواتی به مناسبت فرارسیدن نیمه شعبان در رودان
 • روایت رزمندگان رودانی از تلخ و شیرین روزهای دفاع مقدس
 • ۵۶کلاس درس شهرستان رودان برای اسکان میهمانان نوروزی تجهیز شدند
 • برگزیدگان نخستین جشنواره تئاتر مونولوگ سیاژن هرمزگان معرفی شدند
 • یکی از بهترین راه ها برای مبارزه با ناامیدی “جهاد تبیین” است/ مسئولان به اشتغال جوانان توجه کنند
 • پنج نمایش در اولین روز جشنواره تئاتر مونولوگ سیاژن به روی صحنه رفت
 • جانبازان قهرمانان واقعی ایران اسلامی هستند
 • رئیس شورای شهر رودان با هنرمندان و اعضای نخستین جشنواره مونولوگ سیاژن دیدار کرد
 • جدول زمان‌بندی نخستین جشنواره مونولوگ سیاژن منتشر شد
 • سیاه‌نمایی دشمن با جهاد تبیین خنثی می‌شود/ می‌توانیم در جنگ شناختی دشمن پیروز شویم
 • اجراي طرح مطالعه نوروزی در رودان
 • داوران جشنواره مونولوگ سیاژن معرفی شدند
 • شمار فوتی‌های کرونا در هرمزگان به ۲ هزار و ۵۷۱ نفر رسید
 • مدافعان بی مرز
 • امام حسین(ع) یکی از پرچم داران جهاد تبیین است
 • آثار راه یافته به بخش مسابقه جشنواره سیاژن هرمزگان معرفی شدند
 • Untitled-1-Recovered123