رودان نيوز
 • کد خبر : 2559
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 18 مه, 2013 - 17:55
 •   

  تعجب صهیونیست‌ها از موضع یک نامزد درباره اسرائیل

  عضو تیم مذاکره‌کننده ایرانی با بیان اینکه ایران سطح مذاکرات را به جایی رساند که طرف غربی دیگر در زمان مذاکره قادر به تصمیم‌گیری نبود، گفت: موضع یکی از نامزدها درباره اسرائیل در مخیله خود رژیم صهیونیستی هم نمی‌گنجید. جمشیدی عضو تیم مذاکره کننده ایرانی ظهر امروز (شنبه) با حضور در جمع دانشجویان جنبش عدالتخواهی […]

  عضو تیم مذاکره‌کننده ایرانی با بیان اینکه ایران سطح مذاکرات را به جایی رساند که طرف غربی دیگر در زمان مذاکره قادر به تصمیم‌گیری نبود، گفت: موضع یکی از نامزدها درباره اسرائیل در مخیله خود رژیم صهیونیستی هم نمی‌گنجید.

  جمشیدی عضو تیم مذاکره کننده ایرانی ظهر امروز (شنبه) با حضور در جمع دانشجویان جنبش عدالتخواهی با بیان اینکه آمریکا در دوره اوباما سه دوره پیشنهاد و تعامل دیپلماتیک با ایران داشته است، اظهار داشت: این موضوع به معنای نوعی ناامید شدن از اثرگذاری تحریم‌هاست چراکه آنها دیده‌اند تحریم‌ها اثر گذاشته اما نتیجه نداده و محاسبه راهبردی ایران نیز تغییری نکرده و آشوب‌هایی که آنها به دنبال ایجادش بودند تا کنون اتفاق نیفتاده است.

  به گزارش خبرگزاری فارس: جمشیدی ادامه داد: اگر در ماه‌های قبل و در بین مذاکرات مسکو و آلماتی ما شاهد بحران اقتصادی در کشور بودیم یا اگر راهپیمایی 22 بهمن پرشور برگزار نمی‌شد،، آمریکا حتما به سمت تعدیل موضع خود حرکت نمی‌کرد افزود: بنابراین انتخابات نیز کاملا بر روی معادلات آنها تاثیرگذار است.

  عضو تیم مذاکره کننده ایرانی با بیان اینکه آمریکا در دوره دوم اوباما به دنبال افزایش سطح تحریم‌ها بود، چرا که محاسبات راهبردی ایران پس از تحریم‌ها هیچ تغییری نکرد، یادآور شد: آنها ایران را تحریم می‌کنند تا در کشورمان آشوب داخلی ایجاد شود و خودشان نیز اعتراف کردند که به دنبال اجرا شدن مدل لیبی در ایران هستند.

  وی تاکید کرد: آمریکا انتظار داشت انقلاب‌های منطقه به سمت ایران و شرق حرکت کنند اما همانطور که رهبر انقلاب فرمودند این موج به سمت غرب و اروپا حرکت کرد.

  جمشیدی بر همین اساس گفت: آمریکا پس از مشاهده عدم ایجاد آشوب داخلی و تغییر محاسبه راهبردی در برنامه هسته‌ای ایران تصمیم گرفت تحریم‌های یکجانبه را چند جانبه کند و از این رو لازم می‌داند که یک اجماع بین‌المللی علیه ایران ایجاد شود و به همین دلیل ما شاهد اختلاف در تیم 1+5 در قبال ایران هستیم.

  عضو تیم مذاکره کننده ایرانی به موضع سیاستمداران آمریکایی درباره این موضوع که نه تحریم می‌تواند ایران را از پای درآورد و نه جنگ،‌اشاره کرد و افزود: آنها معتقدند تحریم پس از جنگ علیه ایران مؤثر است و می‌خواهند که در این باره اجماع بین‌المللی صورت گیرد تا بتوانند به جنگ خود مشروعیت دهند.

  حالا ایران باید چه کار کند؟ در دیپلماسی باید به آخرین نقطه خود برسند و در واقع آخرین ایستگاه آن نیز مذاکره ایران و آمریکاست که اگر به نتیجه نرسد، یعنی تمام ظرفیت اعمال شده بدون نتیجه بوده است؛ آیا این دپیلماسی آمریکا درست است؟

  وی بر همین اساس تاکید کرد: وقتی طرح کلان آمریکا مشخص است ورود به مذاکره با آنها خطرناک است. از این رو مقام معظم رهبری نیز گفتند مذاکره مبتنی بر فریب بی‌فایده است و ما وارد نمی‌شویم.

  عضو تیم مذاکره کننده ایرانی با اشاره به اینکه اگر ایران وارد مذاکره دوجانبه با آمریکا شود دچار خطای راهبردی شده است و آیندگان در مورد این عدم عقلانیت قضاوت خواهند کرد، تصریح کرد: ایران در چارچوب مذاکرات به دنبال منافع ملی و کاهش تحریم‌هاست لذا در مسیر دیپلماسی باید قدرت منطقه‌ای خود را لحاظ کنیم.

  وی ادامه داد: کسانی که می‌گویند ما دنبال مبارزه نیستیم در واقع به دنبال منافع کشور نیستند.

  جمشیدی به دوره‌های قبلی و 6 قطعنامه حکام آژانس که باعث حرکت پرونده ما به شورای امنیت شد، اشاره کرد و گفت: با اینکه ما در این دوره قبول کردیم غنی‌سازی را توقیف کنیم اما آنها باز هم علیه ایران قطعنامه دادند.

  عضو تیم مذاکره کننده ایرانی در عین حال خاطرنشان کرد: اما در این دوره آمریکا برای اولین بار وارد فاز کاهش تحریم‌ها علیه ایران شد در حالی که هیچ‌گاه در چارچوب مذاکرات این اتفاق نیفتاده بود.

  ** اگر الان دچار رویکرد سازش شویم تحریم‌ها روی ایران می‌ماند

  وی افزود: اگر ما با وجود اینکه آمریکا و اروپا وارد فاز کاهش تحریم‌ها شده‌اند بخواهیم از رویکرد مقاومت تغییر فاز دهیم مانند کشوری می‌شویم که 50 سال است دچار تحریم بوده و در واقع این تحریم‌ها بر روی ایران می‌ماند. از این رو امروز باید مقاومت کرد چرا که ما در عین حال از حمایت بین‌المللی و پیشرفت هسته‌ای برخورداریم.

  جمشیدی با تاکید بر اینکه اگر امروز دولت سوریه سقوط کند در واقع بازی ایران در منطقه قطع شده و دشمنان تا سر مرزهای ما پیشروی می‌کنند، گفت: با سازش منطقه‌ای نمی‌توان امتیاز گرفت.

  عضو تیم مذاکره کننده ایرانی ادامه داد: ما همانطور که رهبر معظم انقلاب از پیچ تاریخی گفتند، باید الزامات آن را درک کنیم و اگر بخواهیم سازش کرده و فرمان را رها کنیم به دره خواهیم افتاد.

  وی با بیان اینکه هر دولتی که به قدرت می‌رسد قرار نیست تعاریف جدیدی از سیاست خارجی ایران ارائه دهد و باید در چارچوب مصوبات حرکت کند،؛ یادآور شد: تعریف جدید به معنای تعریف جدید از هویت ایران است. از این رو همه باید خود را متعهد به چارچوب نظام بدانند.

  یکی از دانشجویان از جمشیدی در خصوص اظهار نظر برخی نامزدهای انتخابات در رابطه با مذاکره با آمریکا پرسید که وی پاسخ داد: حالت خوشبینانه این است که برخی می‌خواهند از این طریق رای جمع کنند و البته این هم فریب مردم است و در عین حال برای کشور تبعاتی دارد.

  وی افزود: دشمن می‌داند که پاسخ ایران در هر جنگی قاطعانه است اما متوجه شده که با افزایش تحریم‌ها نوعی تردید و سازش در داخل وجود دارد که قائل به عقب‌گرد است. از این رو تحریم‌های خود را بیشتر می‌کند و چنانچه رویکرد سازش به قدرت برسد، امتیازدهی آمریکا به ایران اتفاق نمی‌افتد.

  ** موضع یکی از نامزدها درباره اسرائیل در مخیله خود غرب و رژیم صهیونیستی هم نمی‌گنجید

  عضو تیم مذاکره کننده ایرانی با بیان اینکه برخی کاندیداها حاضرند کمتر از آنچه که غرب به ایران می دهد را بگیرند، به برخی توافقات درباره امنیت منطقه اشاره کرد و گفت: برخی افراد درباره ضمانت امنیت اسرائیل و تنش‌زدایی با آن صحبت کرده‌اند که این موضوع در مخیله خود غرب هم نمی‌گنجد و این اظهار نظر باعث شد روزنامه صهیونیستی هاآرتص بررسی کند که آیا رویکرد ایران پس از انتخابات در قبال اسرائیل تغییر خواهد کرد یا خیر.

  جمشیدی با اشاره به مطالب مطرح شده در کتاب حسن روحانی که پیرامون مذاکرات هسته‌ای است، افزود: انسان آقای روحانی را به دلیل انتشار برخی مباحث واقعا تحسین می‌کند؛ روحانی بحثی کرد درباره مذاکره یا تعلیق که نسبت به آن درک متقابل وجود نداشت و در واقع ما در آن دوره دچار نوعی ساده‌لوحی بودیم.

  عضو تیم مذاکره کننده ایرانی با تاکید بر اینکه هدف اول و آخر آمریکا در خاورمیانه ایران بوده و آنها فراتر از توقف برنامه هسته‌ای کشورمان به دنبال توقف جمهوری اسلامی هستند، گفت: آمریکا می‌خواهد با اعمال تحریم ایران را درونگرا کرده و دچار بی‌سر و سامانی در شرایط داخلی کند.

  وی افزود: برخی آقایان گفته‌اند که مذاکره کردیم تا جنگ نشود که باید از آنها پرسید آیا مذاکرات شما توانست جلوی جنگ آمریکا و عراق که آنها به دنبال ضربه به ایران بودند را بگیرند یا به دلیل تهاجم و تقابل ما با آمریکا بود که در نهایت آنها از عراق اخراج شدند.

  جمشیدی با بیان اینکه برخلاف آنچه برخی به دروغ می‌گویند آقای جلیلی اهل مذاکره جدی نیست، خانم اشتون مخالف این موضوع است و گفته بود در 27 ساعت دیدارهای دوجانبه‌ای که با جلیلی داشتند، همیشه در مورد محتوا بحث کرده‌ایم.

  عضو تیم مذاکره کننده ایرانی به پیشرفت‌های هسته‌ای کشورمان و نام بردن آمریکا از آن به عنوان یک تهدید برای منافع ملی‌شان اشاره و یادآور شد: ما پیشرفت فنی خود را ادامه داده‌ایم و امروز به اینجا رسیده‌ایم.

  وی در پاسخ به سؤال یکی از دانشجویان، بیانیه تهران را یک گام اعتماد ساز در روند مذاکرات دانست و گفت:‌ آمریکا حتی حاضر نشد همین گام را در بیانیه تهران بردارد.

  یکی از دانشجویان از وی درباره مدیریت جلیلی در مذاکرات سؤال کرد که وی پاسخ داد: در چارچوب مذاکرات، طرف ایرانی در روش مذاکره بسیار قوی و دارای منطق است چرا که در اتاق مذاکره باید از قدرت اقناع‌ سازی و ابتکار برخوردار بود.

  ** افزایش سطح مذاکرات در دوره جلیلی

  وی بر همین اساس گفت: یک بار طرف روسی مطرح کرد که منطق طرف ایرانی باعث شده طرف مقابل دچار بی‌منطقی شود و مهمترین شاهد نیز آن است که هر گاه محتوای مذاکرات را می‌بینیم یک نوع اقناع صورت می‌گیرد و نمود بارز آن نیز اظهارات اشتون است که گفت در 27 ساعت مذاکره هیچ گاه سخنرانی نبوده است.

  جمشیدی تاکید کرد: ایران سطح مذاکرات را به جایی رساند که طرف غربی دیگر در زمان مذاکره قادر به تصمیم‌گیری نبود و می‌خواست مذاکرات به پایتخت‌ها منتقل شود.


 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین عناوین

 • دستگیری توزیع کننده مشروبات الکلی دست ساز در رودان
 • اجرای چهارمین مرحله رزمایش احسان و همدلی در رودان
 • پیام تبریک و تقدیر امام جمعه شهرستان رودان به مناسبت هفته بسیج
 • رودان با بیش از ۸۰ برنامه به پیشواز هفته بسیج می‌رود
 • کشف ۶۶۰لیتر مشروبات الکلی دست ساز در رودان
 • نشان برنز المپیاد کشوری فیلم سازان به دانش آموز رودانی رسید
 • ورود پلاک‌های غیربومی به رودان ممنوع است / احضار ۲۱ متولی برگزاری جشن عروسی در رودان
 • هرمزگان هنوز در ابتدای مسیر توسعه و تخصص علمی است
 • افزایش نگران کننده طلاق در رودان / رسانه‌ها می‌توانند نقش بسزایی در حوزه طلاق داشته باشند
 • مروری به وصیت‌نامه شهید “محمداقتداری” /مگذارید سلاحم روی زمین بماند و سنگرم خالی باشد
 • مشارکت پایگاه های بسیج رودان در مقابله با تهدیدکنندگان سلامت جامعه
 • قرارگاه های تحول محلات، گره گشای مشکلات و معضلات رودان
 • مرگ ۸۶۳ هرمزگانی بر اثر ابتلا به کرونا/ سه فوتی جدید در رودان و بندرعباس
 • برخورد قضایی با ۱۰ بانی مراسم عروسی در رودان
 • جوانان، قربانی اصلی گران شدن مسکن هستند
 • وضعیت اماکن ورزشی رودان بسیار تاسف بار می باشد
 • وعده مسئولان برای احداث پل روستای بیدان رودان در حد حرف باقی مانده است
 • صدور ۲۲ مجوز سرمایه‌گذاری در قالب طرح‌های‌ آب بسته‌بندی و آشامیدنی در هرمزگان
 • کمبود متخصص بزرگترین تهدید آینده بخش کشاورزی/فارغ‌التحصیلان با ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان و تولید بذر هیبرید اشتغال می یابند
 • بیش از ۵۰ تن کالای اساسی برای تنظیم بازار در رودان توزیع شده است
 • مروری به وصیت‌نامه شهید علی امیریان جغین/به یاد علی اصغر شش ماهه باش و برای او گریه کن
 • احترام به پدر و مادر مهم‌ترین الگوی ولایت‌مداری است
 • پیش بینی برداشت ۷۹هزار تن خیار سبز در هرمزگان
 • ویدئوهای کمتردیده شده از سخنان جوبایدن
 • کتاب «روزی که شکسپیر به رودان آمد» نوشته یلدا جعفری به چاپ رسید
 • شهردار رودان بازداشت شد
 • تقویت کرسی‌های‌ آزاد‌اندیشی‌ در دانشگاه‌ها ضرورت دارد
 • دانشجویان رودانی در اردوهای جهادی مشارکت بالایی دارند
 • تغییر رئیس جمهور آمریکا تاثیری در برنامه های انقلاب ندارد/ رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی تضمین کننده سلامت جامعه
 • پروژه تولید بذرهای هیبریدی در هرمزگان توسعه می یابد/نهال انواع رقم‌های لیموترش تولید می شود
 • برپایی عروسی ها با جمعیت زیاد در روزهای اخیر بسیار نگران کننده است
 • مسلمانان در برابر توهين به مقدسات سكوت نمی کنند
 • 39 سارق حرفه‌ای در رودان دستگیر شدند
 • ایستادگی ملت ایران نماد استکبارستیزی و حق‌طلبی است/جهش اقتصاد شهرستان رودان در دوران تحریم
 • افول آمریکا با بروز بحران های داخلی اش جدی تر شده است
 • مروری به زندگینامه شهید بختیار رنجبری کمیز/در خواندن نماز غفلت نکنید
 • رودانی ها بیش از یک میلیارد و ۹۲۰ میلیون تومان زکات پرداخت کردند
 • اعتراض مسلمانان در برابر توهین به پیامبر(ص) نشان دهنده زنده بودن اسلام است/ تردیدی در نابودی رژیم صهیونیستی وجود ندارد
 • دستگیری 3متهم مسلح و کشف یک قبضه سلاح جنگی در رودان
 • هیچگونه کمبود روغن در رودان نداریم
 • بیش از هزار و ۷۰۰دانش آموز رودانی در طرح های آموزش قرآن کریم شرکت کرده اند
 • ۸۰ درصد پرونده‌ها در شورای حل اختلاف جغین به صلح ختم شده است
 • فطرت پاک جوانان آمادگی پذیرش حقیقت تاریخ را دارد
 • برگزاری مراسم هفته وحدت در بقاع متبرکه رودان
 • بهترین راه مقابله با دسیسه دشمنان، وحدت بین مسلمانان است
 • بیانیه بسیج دانشجویی رودان در محکومیت اهانت به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص)
 • اقدامات رئیس جمهور فرانسه نشانه ضعف فرهنگی- تمدنی غربی هاست/ هتک حرمت به پیامبر(ص) پلانی از پروژه اسلام ستیزی است
 • شعار مرگ بر فرانسه در شورای اداری رودان طنین انداز شد
 • پیش بینی تولید ۳هزار تن کلزا از مزارع هرمزگان
 • فضای مجازی، پلی برای گسترش و تبلیغ فرهنگ نماز است
 • ۲۱ مورد از وعده‌های متولیان ورزش هرمزگان در رودان بدون عمل مانده است
 • آموزش و پرورش علاوه بر تعلیم و تربیت، رسالت تامین سلامت دانش آموزان را هم برعهده دارد
 • مروری به زندگینامه شهید «یوسف بلالی»/ نماز و صله رحم را فراموش نکنید
 • نهم ربیع الاول سرآغاز ولایت و تجلی حاکمیت مستضعفان است
 • ورود عشایر کوچ رو به مراتع رودان
 • Untitled-1-Recovered123