رودان نيوز
 • کد خبر : 2559
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 18 مه, 2013 - 17:55
 •   

  تعجب صهیونیست‌ها از موضع یک نامزد درباره اسرائیل

  عضو تیم مذاکره‌کننده ایرانی با بیان اینکه ایران سطح مذاکرات را به جایی رساند که طرف غربی دیگر در زمان مذاکره قادر به تصمیم‌گیری نبود، گفت: موضع یکی از نامزدها درباره اسرائیل در مخیله خود رژیم صهیونیستی هم نمی‌گنجید. جمشیدی عضو تیم مذاکره کننده ایرانی ظهر امروز (شنبه) با حضور در جمع دانشجویان جنبش عدالتخواهی […]

  عضو تیم مذاکره‌کننده ایرانی با بیان اینکه ایران سطح مذاکرات را به جایی رساند که طرف غربی دیگر در زمان مذاکره قادر به تصمیم‌گیری نبود، گفت: موضع یکی از نامزدها درباره اسرائیل در مخیله خود رژیم صهیونیستی هم نمی‌گنجید.

  جمشیدی عضو تیم مذاکره کننده ایرانی ظهر امروز (شنبه) با حضور در جمع دانشجویان جنبش عدالتخواهی با بیان اینکه آمریکا در دوره اوباما سه دوره پیشنهاد و تعامل دیپلماتیک با ایران داشته است، اظهار داشت: این موضوع به معنای نوعی ناامید شدن از اثرگذاری تحریم‌هاست چراکه آنها دیده‌اند تحریم‌ها اثر گذاشته اما نتیجه نداده و محاسبه راهبردی ایران نیز تغییری نکرده و آشوب‌هایی که آنها به دنبال ایجادش بودند تا کنون اتفاق نیفتاده است.

  به گزارش خبرگزاری فارس: جمشیدی ادامه داد: اگر در ماه‌های قبل و در بین مذاکرات مسکو و آلماتی ما شاهد بحران اقتصادی در کشور بودیم یا اگر راهپیمایی 22 بهمن پرشور برگزار نمی‌شد،، آمریکا حتما به سمت تعدیل موضع خود حرکت نمی‌کرد افزود: بنابراین انتخابات نیز کاملا بر روی معادلات آنها تاثیرگذار است.

  عضو تیم مذاکره کننده ایرانی با بیان اینکه آمریکا در دوره دوم اوباما به دنبال افزایش سطح تحریم‌ها بود، چرا که محاسبات راهبردی ایران پس از تحریم‌ها هیچ تغییری نکرد، یادآور شد: آنها ایران را تحریم می‌کنند تا در کشورمان آشوب داخلی ایجاد شود و خودشان نیز اعتراف کردند که به دنبال اجرا شدن مدل لیبی در ایران هستند.

  وی تاکید کرد: آمریکا انتظار داشت انقلاب‌های منطقه به سمت ایران و شرق حرکت کنند اما همانطور که رهبر انقلاب فرمودند این موج به سمت غرب و اروپا حرکت کرد.

  جمشیدی بر همین اساس گفت: آمریکا پس از مشاهده عدم ایجاد آشوب داخلی و تغییر محاسبه راهبردی در برنامه هسته‌ای ایران تصمیم گرفت تحریم‌های یکجانبه را چند جانبه کند و از این رو لازم می‌داند که یک اجماع بین‌المللی علیه ایران ایجاد شود و به همین دلیل ما شاهد اختلاف در تیم 1+5 در قبال ایران هستیم.

  عضو تیم مذاکره کننده ایرانی به موضع سیاستمداران آمریکایی درباره این موضوع که نه تحریم می‌تواند ایران را از پای درآورد و نه جنگ،‌اشاره کرد و افزود: آنها معتقدند تحریم پس از جنگ علیه ایران مؤثر است و می‌خواهند که در این باره اجماع بین‌المللی صورت گیرد تا بتوانند به جنگ خود مشروعیت دهند.

  حالا ایران باید چه کار کند؟ در دیپلماسی باید به آخرین نقطه خود برسند و در واقع آخرین ایستگاه آن نیز مذاکره ایران و آمریکاست که اگر به نتیجه نرسد، یعنی تمام ظرفیت اعمال شده بدون نتیجه بوده است؛ آیا این دپیلماسی آمریکا درست است؟

  وی بر همین اساس تاکید کرد: وقتی طرح کلان آمریکا مشخص است ورود به مذاکره با آنها خطرناک است. از این رو مقام معظم رهبری نیز گفتند مذاکره مبتنی بر فریب بی‌فایده است و ما وارد نمی‌شویم.

  عضو تیم مذاکره کننده ایرانی با اشاره به اینکه اگر ایران وارد مذاکره دوجانبه با آمریکا شود دچار خطای راهبردی شده است و آیندگان در مورد این عدم عقلانیت قضاوت خواهند کرد، تصریح کرد: ایران در چارچوب مذاکرات به دنبال منافع ملی و کاهش تحریم‌هاست لذا در مسیر دیپلماسی باید قدرت منطقه‌ای خود را لحاظ کنیم.

  وی ادامه داد: کسانی که می‌گویند ما دنبال مبارزه نیستیم در واقع به دنبال منافع کشور نیستند.

  جمشیدی به دوره‌های قبلی و 6 قطعنامه حکام آژانس که باعث حرکت پرونده ما به شورای امنیت شد، اشاره کرد و گفت: با اینکه ما در این دوره قبول کردیم غنی‌سازی را توقیف کنیم اما آنها باز هم علیه ایران قطعنامه دادند.

  عضو تیم مذاکره کننده ایرانی در عین حال خاطرنشان کرد: اما در این دوره آمریکا برای اولین بار وارد فاز کاهش تحریم‌ها علیه ایران شد در حالی که هیچ‌گاه در چارچوب مذاکرات این اتفاق نیفتاده بود.

  ** اگر الان دچار رویکرد سازش شویم تحریم‌ها روی ایران می‌ماند

  وی افزود: اگر ما با وجود اینکه آمریکا و اروپا وارد فاز کاهش تحریم‌ها شده‌اند بخواهیم از رویکرد مقاومت تغییر فاز دهیم مانند کشوری می‌شویم که 50 سال است دچار تحریم بوده و در واقع این تحریم‌ها بر روی ایران می‌ماند. از این رو امروز باید مقاومت کرد چرا که ما در عین حال از حمایت بین‌المللی و پیشرفت هسته‌ای برخورداریم.

  جمشیدی با تاکید بر اینکه اگر امروز دولت سوریه سقوط کند در واقع بازی ایران در منطقه قطع شده و دشمنان تا سر مرزهای ما پیشروی می‌کنند، گفت: با سازش منطقه‌ای نمی‌توان امتیاز گرفت.

  عضو تیم مذاکره کننده ایرانی ادامه داد: ما همانطور که رهبر معظم انقلاب از پیچ تاریخی گفتند، باید الزامات آن را درک کنیم و اگر بخواهیم سازش کرده و فرمان را رها کنیم به دره خواهیم افتاد.

  وی با بیان اینکه هر دولتی که به قدرت می‌رسد قرار نیست تعاریف جدیدی از سیاست خارجی ایران ارائه دهد و باید در چارچوب مصوبات حرکت کند،؛ یادآور شد: تعریف جدید به معنای تعریف جدید از هویت ایران است. از این رو همه باید خود را متعهد به چارچوب نظام بدانند.

  یکی از دانشجویان از جمشیدی در خصوص اظهار نظر برخی نامزدهای انتخابات در رابطه با مذاکره با آمریکا پرسید که وی پاسخ داد: حالت خوشبینانه این است که برخی می‌خواهند از این طریق رای جمع کنند و البته این هم فریب مردم است و در عین حال برای کشور تبعاتی دارد.

  وی افزود: دشمن می‌داند که پاسخ ایران در هر جنگی قاطعانه است اما متوجه شده که با افزایش تحریم‌ها نوعی تردید و سازش در داخل وجود دارد که قائل به عقب‌گرد است. از این رو تحریم‌های خود را بیشتر می‌کند و چنانچه رویکرد سازش به قدرت برسد، امتیازدهی آمریکا به ایران اتفاق نمی‌افتد.

  ** موضع یکی از نامزدها درباره اسرائیل در مخیله خود غرب و رژیم صهیونیستی هم نمی‌گنجید

  عضو تیم مذاکره کننده ایرانی با بیان اینکه برخی کاندیداها حاضرند کمتر از آنچه که غرب به ایران می دهد را بگیرند، به برخی توافقات درباره امنیت منطقه اشاره کرد و گفت: برخی افراد درباره ضمانت امنیت اسرائیل و تنش‌زدایی با آن صحبت کرده‌اند که این موضوع در مخیله خود غرب هم نمی‌گنجد و این اظهار نظر باعث شد روزنامه صهیونیستی هاآرتص بررسی کند که آیا رویکرد ایران پس از انتخابات در قبال اسرائیل تغییر خواهد کرد یا خیر.

  جمشیدی با اشاره به مطالب مطرح شده در کتاب حسن روحانی که پیرامون مذاکرات هسته‌ای است، افزود: انسان آقای روحانی را به دلیل انتشار برخی مباحث واقعا تحسین می‌کند؛ روحانی بحثی کرد درباره مذاکره یا تعلیق که نسبت به آن درک متقابل وجود نداشت و در واقع ما در آن دوره دچار نوعی ساده‌لوحی بودیم.

  عضو تیم مذاکره کننده ایرانی با تاکید بر اینکه هدف اول و آخر آمریکا در خاورمیانه ایران بوده و آنها فراتر از توقف برنامه هسته‌ای کشورمان به دنبال توقف جمهوری اسلامی هستند، گفت: آمریکا می‌خواهد با اعمال تحریم ایران را درونگرا کرده و دچار بی‌سر و سامانی در شرایط داخلی کند.

  وی افزود: برخی آقایان گفته‌اند که مذاکره کردیم تا جنگ نشود که باید از آنها پرسید آیا مذاکرات شما توانست جلوی جنگ آمریکا و عراق که آنها به دنبال ضربه به ایران بودند را بگیرند یا به دلیل تهاجم و تقابل ما با آمریکا بود که در نهایت آنها از عراق اخراج شدند.

  جمشیدی با بیان اینکه برخلاف آنچه برخی به دروغ می‌گویند آقای جلیلی اهل مذاکره جدی نیست، خانم اشتون مخالف این موضوع است و گفته بود در 27 ساعت دیدارهای دوجانبه‌ای که با جلیلی داشتند، همیشه در مورد محتوا بحث کرده‌ایم.

  عضو تیم مذاکره کننده ایرانی به پیشرفت‌های هسته‌ای کشورمان و نام بردن آمریکا از آن به عنوان یک تهدید برای منافع ملی‌شان اشاره و یادآور شد: ما پیشرفت فنی خود را ادامه داده‌ایم و امروز به اینجا رسیده‌ایم.

  وی در پاسخ به سؤال یکی از دانشجویان، بیانیه تهران را یک گام اعتماد ساز در روند مذاکرات دانست و گفت:‌ آمریکا حتی حاضر نشد همین گام را در بیانیه تهران بردارد.

  یکی از دانشجویان از وی درباره مدیریت جلیلی در مذاکرات سؤال کرد که وی پاسخ داد: در چارچوب مذاکرات، طرف ایرانی در روش مذاکره بسیار قوی و دارای منطق است چرا که در اتاق مذاکره باید از قدرت اقناع‌ سازی و ابتکار برخوردار بود.

  ** افزایش سطح مذاکرات در دوره جلیلی

  وی بر همین اساس گفت: یک بار طرف روسی مطرح کرد که منطق طرف ایرانی باعث شده طرف مقابل دچار بی‌منطقی شود و مهمترین شاهد نیز آن است که هر گاه محتوای مذاکرات را می‌بینیم یک نوع اقناع صورت می‌گیرد و نمود بارز آن نیز اظهارات اشتون است که گفت در 27 ساعت مذاکره هیچ گاه سخنرانی نبوده است.

  جمشیدی تاکید کرد: ایران سطح مذاکرات را به جایی رساند که طرف غربی دیگر در زمان مذاکره قادر به تصمیم‌گیری نبود و می‌خواست مذاکرات به پایتخت‌ها منتقل شود.


 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین عناوین

 • توسعه سرانه فضاهای ورزشی در سطح محلات رودان
 • افت آب زیرزمینی در 93 درصد از دشت‌های هرمزگان
 • اعلام برنامه هفته نخست رقابت‌های لیگ برتر فوتسال بانوان/ تیم فوتسال بانوان رودان به مصاف پویندگان فجر شیراز می رود
 • جشن میلاد پیامبر اکرم(ص) و امام صادق(ع) در رودان
 • شاخص اصلی وحدت، فلسطین است؛ دولت‌هایی که عادی‌سازی کردند خطای خود را جبران کنند/ امروز بیش از هر چیز به صبر و پایداری در مقابل مشکلات نیاز داریم
 • ریشه فساد با وحدت سران قوا خشکانده می شود/مسؤولان به وعده‌های خود در قبال ورزش رودان عمل کنند
 • تجلیل از اوقاف رودان بعنوان اداره برتر در ترویج وقف/ یکی از راه های رسیدن به جایگاه مطلوب تمدن اسلامی وقف است
 • برگزاری جشن ولادت پیامبر اکرم(ص) و امام صادق(ع) در رودان+تصاویر
 • برگزاری مراسم دعای ندبه در امامزاده شاه قطب الدین حیدر(ع) رودان
 • سفر رئیس کمیته امداد کشور به رودان
 • فیلم| واکسیناسیون مردم رودان علیه کرونا۳
 • برداشت ماهی‌های خاویاری در هرمزگان
 • کارت واکسن، شرط دریافت خدمات در هرمزگان
 • دشمنان هیچ گاه نمی توانند اتحاد مسلمانان را خدشه دار کنند
 • توزیع ۵تن برنج و ۳ تن شکر با قیمت بازرگانی در فروشگاه منصف رودان
 • نگاهی به زندگانی حضرت مهدی(عج)
 • اولویت و هدف مسئولان رفع مشکلات مردم باشد/ دشمنان به دنبال تفرقه افکنی بین جوامع اسلامی هستند
 • وقف یک قطعه زمین باغی با نیت درمان و سلامت در بیکاه رودان
 • تجلیل از موتور سیکلت سواران قانونمند در رودان+عکس
 • هوشمندی و ارتباط با مردم در عملکرد نیروی انتظامی مشهود است
 • «پدافند غیرعامل» ضرورتی که باید در جامعه تبیین شود
 • تشییع پیکر مادر شهید «محمد چراغی» در رودان
 • بیش از 81درصد مردم رودان واکسن کرونا دریافت کرده‌اند/ واکسینه شدن 77درصد جمعیت دانش آموزی رودان
 • دانش آموزان روستای خراوی بین کرمان و هرمزگان بار دیگر به مدرسه می روند
 • صبحگاه مشترک نیروهای مسلح در رودان برگزار شد+عکس
 • همدلی سران قوا مایه امید مردم است/ امروز نیروی دریایی سپاه، قدرت اول خلیج فارس است
 • کاهش 14درصدی سرقت در رودان/ کشفیات مواد مخدر در رودان 60درصد افزایش داشته است
 • مراسم عزاداری شهادت امام رضا(ع) بصورت زنده از امام زاده سید سلطان محمد(ع) رودان پخش می شود
 • دامپزشکی به عنوان خط مقدم عرصه بهداشت و سلامت جامعه نقش آفرینی می کند
 • ۱۰عنوان برنامه در هفته وقف در رودان برگزار می شود/ صدور حکم ۹پرونده خلع ید و موقوفه خواری
 • سومین سوگواره نوحه های نشسته در بخش جغین برگزار شد
 • مرکز تخصصی حوزه علمیه رودان افتتاح شد
 • همایش نواها و آواهای آیینی مذهبی در رودان برگزار شد
 • تخصیص اعتبار 80میلیارد ریال برای آسفالت روستای بادافشان رودان
 • 30سال از انتظار برای آسفالت جاده روستای بادافشان می گذرد/ سنگ نوشته های بادافشان، ظرفیت از دست رفته گردشگری در رودان
 • عامل شهادت مأمور انتظامی در بندرعباس دستگیر شد
 • پاسخ جمهوری اسلامی ایران به هر تجاوزی کوبنده است/ ترکیه و آذربایجان به دام اسرائیل و آمریکا نیفتند
 • آب به روستای «کم کرت جغین» رسید
 • جست‌وجوی خواستگاه شعار «ما می‌توانیم» در دوران دفاع مقدس
 • ۱۲۰ بسته کمک معیشتی بین نیازمندان دهستان فاریاب توزیع شد
 • افزایش ظرفیت پهنای باند تلفن همراه روستایی در میناب و رودان
 • مادر شهید «موسی نجفی زاده» دعوت حق را لبیک گفت
 • کشف ۲۷۰ کیلوگرم مواد افیونی در رودان
 • جوانان جغین رودان همچنان در انتظار چمن ورزشگاه
 • مراسم گرامیداشت شهدای بخش رودخانه رودان برگزار شد+تصویر
 • کمک یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی مردم رودان به دانش آموزان نیازمند
 • توزیع بسته های معیشتی و کمک های مومنانه در شهرستان رودان
 • دفاع مقدس راه مقاومت در برابر دشمنان را نشان داد/ نسل جدید باید بداند که نظام و انقلاب چگونه به این جایگاه رسیده است
 • سارقان قطعات خودرو در دام پلیس رودان
 • پس از یک دهه انتظار، آسفالت مسکن مهر رودان کلید خورد
 • آغاز واکسیناسیون دانش آموزان در رودان
 • وعده‌های مدیران ورزش هرمزگان همچنان بی سرانجام/ دوندگان رودانی در کوه‌های اطراف شهر تمرین می کنند
 • روحیه جهادی، مهمترین رکن تحقق عدالت در دولت است
 • حضور سه هرمزگانی در لیگ برتر وزنه برداری
 • آغاز واکسیناسیون جمعیت بالای ۱۸ سال در روستا‌های رودان
 • Untitled-1-Recovered123