رودان نيوز
 • کد خبر : 5440
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 18 جولای, 2013 - 04:07
 •   

  معرفي مجری های پشت خط قرمز تلويزيون

  به بهانه حذف فرزاد جمشيدي از برنامه‌هاي رمضان و بازگشت احتمالي جواد يحيوي روي آنتن، مروري داریم بر مهم‌ترين اتفاقاتي كه منجر به حذف شش مجري صاحب سبك از تلويزيون شد. در مناسبت‌هاي مختلف، علاوه بر بحث تصاحب كنداكتور توسط انواع و اقسام سريال كمدي و درام و …  رقابت براي اجراي برنامه‌هاي ويژه آن […]

  به بهانه حذف فرزاد جمشيدي از برنامه‌هاي رمضان و بازگشت احتمالي جواد يحيوي روي آنتن، مروري داریم بر مهم‌ترين اتفاقاتي كه منجر به حذف شش مجري صاحب سبك از تلويزيون شد.

  در مناسبت‌هاي مختلف، علاوه بر بحث تصاحب كنداكتور توسط انواع و اقسام سريال كمدي و درام و …  رقابت براي اجراي برنامه‌هاي ويژه آن مناسبت‌ها هم از آن دسته مسائلي است كه نمي‌شود ناديده‌اش گرفت. امسال با شروع ماه رمضان، علاوه بر بحث جنجالي بازگشت مجدد عليخاني به «ماه عسل»، دو بحث داغ ديگر هم در جريان بود. فرزاد جمشيدي بعد از چند سال اجراي مداوم برنامه «ماه خدا»ي سحرهاي رمضان، امسال به دليل حواشي فراواني كه برايش به وجود آمد، مجبور شد صندلي هميشگي‌اش را خالي كند و آن را در اختيار حسن سلطاني بگذارد.

  از طرف ديگر قبل از شروع رمضان، خبرهايي مبني بر بازگشت جواد يحيوي به تلويزيون و اجراي «جشن رمضان» هم شنيده مي‌شد ؛ مجري‌اي كه چهار سال پيش، در جريان اتفاق‌هاي بعد از انتخابات، ممنوع‌الاجرا شد و تا  امروز به تلويزيون بازنگشته. البته با گذشت 6 شب از ماه رمضان، هنوز خبري از اين مجري نيست و بعيد به نظر مي‌رسد بازگشت او به تلويزيون همچنان قطعي باشد! به هرحال به بهانه اين رفت و برگشت‌ مجريان شناخته شده به تلويزيون و  جنجال‌هاي اخيري كه براي اين مجريان اتفاق افتاد، پرونده‌اي تدارك ديديم درباره مجريان صاحب سبكي كه هر كدام در اين مدت، به دلايلي از تلويزيون كنار گذاشته شدند

  قرباني اتفاقات سياسي
  جواني لاغر و تركه‌اي كه خيلي صريح و راحت حرف مي‌زد و بي‌مهابا سوالاتش را از مهمانان برنامه‌اش مي‌پرسيد. حالا فرقي نمي‌كرد مهمان برنامه حاج آقا قرائتي بود يا عطا‌ءالله مهاجراني وزير وقت فرهنگ و ارشاد. اين جوان تركه‌اي و خوش صحبت كسي نبود جز جواد يحيوي. مجري متفاوتي كه علاوه بر راحت حرف زدن ، جلوي دوربين هم راحت بود، به قدري كه حتي اگر ترجيح مي‌داد كوسن روي مبل را بردارد و روي زمين بگذارد و روي آن بنشيند و برنامه‌اش را اجرا كند ، اين كار را مي‌كرد.

  8

  او با اجراي متفاوت برنامه تابستانه «طعم آفتاب» كه بعد از ظهرها از شبكه تهران پخش مي‌شد، توانست سبكي تازه در اجراي برنامه‌هاي تلويزيوني از خود به جا بگذارد و به اوج شهرت و محبوبيت برسد. خيلي‌ها معتقدند عادل فردوسي‌پور، فرزاد حسني، احسان عليخاني و… با تاسي از نوع اجراي او به مجرياني جسور و جريان‌ساز تبديل شدند.

  با اينكه مجري جريان‌سازي بود اما در ادامه نتوانست موفقيت «طعم آفتاب» را تكرار كند. او در اواخر كارش به  اجراي مسابقات زنده تلفني رسيد. گفته مي‌شود پشتيباني از يكي از نامزدهاي انتخابات رياست‌جمهوري در سال 88 و حضور مستمر در ميتينگ‌هاي اين نامزد و اجراي مراسم‌  او موجب شد تا مسئولين تلويزيون او را از حضور در برنامه‌هاي اين رسانه محروم كنند.هرچند او از يك سال و نيم قبل از آن هم كاري در تلويزيون روي آنتن نداشت.

  مدتي در كيش مشغول فعاليت تجاري بود و  اين روزها  بازيگري را دنبال مي‌كند.

  در هاله اي از ابهام
  ابتدا كارش را با برنامه‌هاي سياسي و تاريخي آغاز كرد ولي بعد به سمت اجراي برنامه‌هاي خانوادگي كشيده شد. او را نمي‌توان متعلق به برنامه خاصي دانست . برنامه صبحگاهي شبكه سه را مي‌توان آغاز شهرت او دانست. صادقي به دليل اينكه اولين مجري كاملا انرژيك و پرجنب و جوش تلويزيون بود خيلي سريع توانست در تلويزيون پر كار شود.

  9

  با اينكه هيچ گاه به صورت رسمي‌ اعلام نمي‌شود كه افراد در تلويزيون ممنوع التصوير هستند ولي زماني كه به يك مجري توانمند و محبوب برنامه‌اي داده نمي‌شود خيلي غير‌رسمي‌ اين ممنوع التصويري به وجود مي‌آيد. در اكثر موارد علت اين ممنوع‌التصويري مشخص است اما در مورد ژيلا صادقي علت اين مسئله بسيار مبهم و نامشخص است. خيلي‌ها حضور او به عنوان يك زن در تبليغ يك محصول تجاري و خارجي را علت كنار گذاشتن او از اجراي برنامه در تلويزيون مي‌دانند.

  او فعلا به كارهاي هنري و شخصي‌اش مي‌پردازد. البته قرار بود به عنوان تهيه كننده يك برنامه روانشناختي را براي شبكه سه تهيه كند ولي آن برنامه هم فعلا در هاله‌اي از ابهام است. از طرفي او در مراسم‌هاي مختلف هم به عنوان مجري حضور دارد و آخرين مراسم مهمي ‌كه اجرايش را به عهده داشت اختتاميه بيست و هشتمين دوره جشنواره فيلم فجر در سال 1389 بود كه نوع پوشش او در آن برنامه حسابي جنجال به پا كرد.

  زبان سرخ و سر سبز
  فرزاد حسني از همان ابتدا با جسارت و لهجه صريح وارد تلويزيون شد به همين دليل هم خيلي زود هواداران و مخالفان زيادي پيدا كرد. او با برنامه كوله پشتي كه ايام تابستان از شبكه سه روي آنتن مي‌رفت به شهرت رسيد.

  از قديم گفته‌اند: «زبان سرخ سر سبز دهد برباد»، همان يك برنامه كوله پشتي كه فرزاد حسني مقابل سردار رادان فرمانده نيروي انتظامي تهران بزرگ ايستاد و به شكل بي‌سابقه اي روي آنتن زنده تلويزيون برخورد ماموران انتظامي‌ با مردم را در مقابل فرمانده‌شان به چالش كشيد خيلي‌ها مطمئن بودند عاقبت خوبي در انتظار حسني نخواهد بود. او يكسري خط قرمزها را شكسته بود و اين باعث شد تلويزيون هم به دنبال دردسر براي خودش نگردد.

  10

  تا سال پيش حسني نيم بند در تلويزيون حضور داشت و سالي يك بار در ويژه برنامه‌هاي نوروزي شبكه سه به اجرا مي‌پرداخت اما از زماني كه علي ضيا رو شد، ديگر آن فرصت هم از او گرفته شد. در اين مدت حسني بيشتر به كارهاي راديويي‌اش مشغول است و بازيگري را جدي‌تر پيگيري كرده، حضور در سريال «مسير انحرافي» و بازي در فيلم‌هاي سينمايي «آمين خواهم گفت»، «در امتداد شهر» و «عمليات مهدكودك» از مهم‌ترين تجربه‌هاي بازيگري او در اين سال‌هاست

  مثلثي كه كار دستش داد
  مدت‌ها طول كشيد تا رضا رشيد‌پور از جك گفتن در آيتم‌هاي صبح بخير ايران جدا شود و به عنوان يك مجري خودش را در تلويزيون مطرح كند. او با سري برنامه‌هاي «شيشه‌اي»! به اوج شهرت رسيد. رشيد‌پور در سه‌گانه «عبور شيشه‌اي»، «شب شيشه‌اي» و «مثلث شيشه‌اي» تقريبا تمام سوپراستارهاي سينما و چهره‌هايي را كه تا به حال حتي يك بار پايشان به تلويزيون باز نشده بود به برنامه‌اش آورد و به واسطه حضور آنان مشهور شد.

  11

  در حالي كه 35 قسمت از برنامه «مثلث شيشه‌اي» گذشته بود، ناگهان پخش اين برنامه متوقف شد، همان موقع دليل اين مسئله را نماد برنامه مثلث شيشه‌اي و شبيه بودن آن به نماد فراماسونرها دانستند. البته يكسري صحبت‌هاي مهمانان برنامه روي آنتن زنده و ناتواني رشيدپور در كنترل آنها هم مزيد بر علت شد.

  رشيد‌پور بعد از جدا شدن از تلويزيون سعي كرد خودش را در ورطه بازيگري بيازمايد كه نتيجه‌اش حضور در فيلم‌هايي چون «بي پولي»، «شيش و بش»، «سوپر استار» و «در امتداد شهر» بود. حضور جنجالي‌اش در شبكه ايرانيان و حركت عجيب و غريبش در ساخت كليپ‌هاي متعدد و قرار دادن آنها روي شبكه يوتيوب از ديگر كارهاي رشيدپور در سال‌هاي اخير بوده است. او به تازگي مدير شبكه تلويزيوني پرسپوليس شده است.

  رشته‌اي كه سر دراز دارد
  آزاده نامداري با اينكه كارش را با برنامه خط مستقيم شبكه تهران شروع كرد اما تا سال 84 كه اجراي آيتم «تازه‌ها»ي «سيماي خانواده» به او سپرده شد، كسي او را به عنوان مجري نمي‌شناخت. او شيوه خاصي از اجرا را وارد تلويزيون كرد. اولين مجري بود كه چادر رنگي سرش مي‌كرد، شيطنت‌هاي خاص خودش را داشت و به خاطر خوش‌رويي و تند صحبت كردنش، خيلي مورد توجه قرار گرفت.

  12

  بعد از اجراي برنامه تحويل سال 91 به همراه احسان عليخاني، حواشي زيادي براي او به وجود آمد و نهايتا از گوشه و كنار شنيده شد كه بعد از آن برنامه، ممنوع‌الاجرا شده است. اين در حالي بود كه نامداري در همان سال برنامه «خانمي كه شما باشي» را هم اجرا كرد و اتفاقا خيلي هم پرمخاطب شد اما  اين هم نتوانست جلوي تصميم ممنوعيت از اجراي او را بگيرد.

  خلاصه سال گذشته در چندقسمت اول برنامه «پشت صحنه» عليخاني، اسمش به عنوان نويسنده آورده شد اما اين مسئله چندان طول نكشيد چون بعد از چند قسمت، اسمش را از تيتراژ هم بيرون كشيدند. او با اينكه قرار بود نوروز امسال با «خانمي كه شما باشي» به شبكه دو برگردد اما چند هفته منتهي به نوروز، اجازه اجرا به او داده نشد و نهايتا برنامه فقط با صداي او روي آنتن رفت.

  همين اواخر با فرزاد حسني ازدواج كرد و در شيراز، مسابقه‌ غذا به راه انداخت اما فعلا خبري از حضورش در برنامه جديدي به گوش نمي‌رسد.

  خود ويرانگري
  از زماني كه شبكه تهران شروع به كار كرد، به عنوان يكي از مجريان ثابت اين شبكه كارش را شروع كرد اما در سال 76 و با حضورش در «مسابقه بزرگ» در كنار سيد كاظم احمدزاده، خيلي بيش از پيش براي مخاطبان شناخته شد. حركات عجيب و غريبش جلوي دوربين، شوخي‌هاي منحصر به فردش با احمد زاده و ترانه‌هايي كه در اين مسابقه اجرا مي‌كرد همگي در كنار هم باعث شهرت و محبوبيت او شد.

  13

  سال 84، حسيني در پايان يكي از برنامه‌هاي زنده «محله بنده نواز» كه از شبكه سه پخش مي‌شد از مخاطبان خداحافظي كرد و گفت كه مدتي نياز به استراحت دارد. همان زمان شايعاتي درباره افتتاح بنگاه معاملات ملكي او در قبرس هم شنيده مي‌شد و بعدها مشخص شد كه در آنجا پناهنده شده. با اين حال اما مرتضي حسيني، برادر او در مصاحبه‌اي گفته بود كه او اجرا را به دليل افتادن به ورطه تكرار تعطيل كرده و اصلا دليل رفتنش، بيزينس نبوده! البته چند وقت قبل از اين اتفاق‌ها، شايعاتي درباره اختلاس او از برنامه «جشن رمضان» هم شنيده مي‌شد.

  او بر خلاف ساير همكارانش كه با وجود ممنوع الكاري در ايران ماندند و به وطنشان پشت نكردند ، دست به يك خود ويرانگري شديد زد و در شبكه ها ي ماهواره اي مشغول به كار شد، تا به اين ترتيب پرونده خود را براي هميشه ببندد. او تنها فردي است كه در اين سياهه، تلويزيون  و مخاطبان آن نبايد بابت از دست دادنش ناراحت باشند و خم به ابرو بياورند….. /

  bartarinha.ir


 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین عناوین

 • گرفتاری و گم شدن ۳۱کوهنورد در رودان از اساس کذب است
 • ویزیت رایگان مردم روستا‌های رودان
 • نجات ۳۱ کوهنورد گرفتار در ارتفاعات رودان
 • 110 بسته ی معیشتی بین نیازمندان رودانی توزیع شد
 • دستگیری سارقان احشام با اعتراف به ۱۲فقره سرقت در رودان
 • راه‌اندازی صنایع تبدیلی و فرآوری محصولات کشاورزی ضرورت دارد
 • رودان کانون توجه بازارهای محصولات کشاورزی کشورهای منطقه است/ پرداخت تسهیلات ارزان‌قیمت در سال ۱۴۰۰ به کشاورزان
 • رودان یکی از مناسب‌ترین مناطق کشور برای توسعه کشت گلخانه ای/طرح تولید بذر هیبریدی دانشگاه آزاد اسلامی را حمایت می کنیم
 • سرما ۱۰۲میلیارد تومان به کشاورزی های رودان خسارت وارد کرده است
 • بیش از 45هزار تن پرتقال در رودان برداشت شد
 • متحد معزآباد رودان، صدرنشین هفته دوم لیگ برتر فوتبال هرمزگان
 • رودان همچنان در وضعیت آبی/ مدارس و اصناف متخلف تعطیل می شوند
 • طرح جامع ترافیکی شهر رودان تدوین شود
 • قاچاقچیان در انتقال بیش از ۷۹۰کیلو مواد افیونی در هرمزگان ناکام ماندند
 • مروری بر وصیت نامه شهید محمد چراغی/من عاشق امام حسین (ع) هستم
 • آیین سوگواری شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) در رودان
 • چگونه کشورهایی که دارو را برما تحریم کرده اند واکسن کرونا هدیه می دهند
 • تخصیص ۵۰ هکتار زمین جدید برای تاسیس گلخانه و تولید بذر هیبریدی در رودان
 • دستگیری ۱۴متهم تحت تعقیب قضایی و انتظامی در رودان
 • نخستين وركشاپ آموزشي «مي خواهم بازيگر شوم» در رودان برگزار مي شود
 • یاد سردار دلها میان دانش آموزان روستای پشته‌ گیش بیکاه رودان
 • رقابت دوی صحرانوردی در رودان
 • سه فوتی جدید ناشی از کرونا در رودان و بندرعباس
 • راه، برق و اینترنت عمده‌ترین مشکلات دهنو رهدار می باشد/ مردم رهدار چشم انتظار یاری مسئولین رودان
 • کسب مقام دوم کشوری دانش آموز رودانی در دومین جشنواره علمی زیست فناوری
 • تخصیص اعتبار جهت احداث 400واحد مسکن روستایی در رودان/ 19هزار واحد مسکونی غیر مقاوم در رودان وجود دارد
 • پدر شهید «اصغر سالاری» آسمانی شد
 • مروری بر وصیت نامه شهید شیرو داوری/مرگ بر آمریکا فراموش نشود
 • شهید سلیمانی الگو خدمتی مدیران باشد/ضرورت استفاده از ظرفیت های فضای مجازی جهت معرفی دستاورد های انقلاب اسلامی
 • توزیع بیش از ۲هزار بسته معیشتی و یکصد دستگاه یخچال بین نیازمندان رودانی
 • روستایی که بین ۲استان بلاتکلیف است/ ترک تحصیل دانش آموزان«خراوی»
 • خسارت بیش از۶۸۰ میلیارد ریال به محصولات کشاورزی بر اثر سرما در هرمزگان
 • آمریکایی ها بعد از شهادت حاج قاسم روز خوشی ندارند/سیلی های محکم تری در راه است
 • ورود واکسن آمریکایی و انگلیسی ممنوع است/غربی‌ها باید تمامی تحریم‌ها را بردارند
 • ۱۵۰ بسته معیشتی بین نیازمندان هرمزگانی در طرح سردار سلیمانی توزیع شد
 • بزرگداشت شهید روشی همزمان با مراسم سالگرد شهادت سردار سلیمانی در رودان
 • مروری بر وصیت نامه شهید غلامشاه افساء/برای حفظ اسلام در راه خدا صبر کنید
 • توزیع 47سری جهیزیه بین زوج های نیازمند رودانی
 • علمدار اسلام‌آباد فاتح پیکارهای فوتبال «جام مرد میدان» در رودان شد
 • مراسم گرامیداشت سالگرد شهادت «سردار حاج قاسم سلیمانی» در رودان برگزار شد
 • توزیع ۶۰۰بسته‌ معیشتی و بهداشتی در رودان
 • بیش از ۲۰ هزار بسته معیشتی از محل موقوفات درهرمزگان توزیع شده است
 • شهید سلیمانی در همه امور مطیع امر رهبری بود/ ضرورت رسیدگی به وضعیت اینترنت در رودان
 • آمادگی توزیع روغن در بیش از ۴۵۰ مرکز در رودان
 • اخلاص مهمترین ویژگی اخلاقی شهید سلیمانی بود/ مکتب حاج قاسم در بین اقشار مختلف جامعه نهادینه شده است
 • شهید سلیمانی در اوج ولایت مداری و اخلاص بود
 • چاه جدید برنطین رودان وارد مدار تولید شد
 • مشت محکم مردم بر تابوت امپریالیستی آمریکا و صهیونیسم در حماسه ۹ دی
 • حماسه ۹دی سرمشقی برای گام دوم انقلاب اسلامی/ بصیرت مردم ایران رمز پیروزی در مقابل فتنه های دشمنان است
 • بیش از ۵۰ برنامه فرهنگی در نخستین سالگرد سردار شهید قاسم سلیمانی در رودان برگزار می شود
 • مروری بر وصیت نامه شهید غلام جعفرزاده/ پشتیبان ولایت فقیه باشید
 • مردمی بودن و ولایت پذیری از ویژگی های برجسته شهید سلیمانی بود
 • نخستین مرکز نوآوری بخش تعاون هرمزگان در رودان افتتاح شد
 • دو جان باخته جدید کرونا در بندرعباس و رودان/ آمار کرونا در هرمزگان کاهش قابل توجهی داشته است
 • تست رایگان کرونا در رودان به شرط تأیید پزشک انجام می شود
 • Untitled-1-Recovered123