رودان نيوز
 • کد خبر : 5440
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 18 جولای, 2013 - 04:07
 •   

  معرفي مجری های پشت خط قرمز تلويزيون

  به بهانه حذف فرزاد جمشيدي از برنامه‌هاي رمضان و بازگشت احتمالي جواد يحيوي روي آنتن، مروري داریم بر مهم‌ترين اتفاقاتي كه منجر به حذف شش مجري صاحب سبك از تلويزيون شد. در مناسبت‌هاي مختلف، علاوه بر بحث تصاحب كنداكتور توسط انواع و اقسام سريال كمدي و درام و …  رقابت براي اجراي برنامه‌هاي ويژه آن […]

  به بهانه حذف فرزاد جمشيدي از برنامه‌هاي رمضان و بازگشت احتمالي جواد يحيوي روي آنتن، مروري داریم بر مهم‌ترين اتفاقاتي كه منجر به حذف شش مجري صاحب سبك از تلويزيون شد.

  در مناسبت‌هاي مختلف، علاوه بر بحث تصاحب كنداكتور توسط انواع و اقسام سريال كمدي و درام و …  رقابت براي اجراي برنامه‌هاي ويژه آن مناسبت‌ها هم از آن دسته مسائلي است كه نمي‌شود ناديده‌اش گرفت. امسال با شروع ماه رمضان، علاوه بر بحث جنجالي بازگشت مجدد عليخاني به «ماه عسل»، دو بحث داغ ديگر هم در جريان بود. فرزاد جمشيدي بعد از چند سال اجراي مداوم برنامه «ماه خدا»ي سحرهاي رمضان، امسال به دليل حواشي فراواني كه برايش به وجود آمد، مجبور شد صندلي هميشگي‌اش را خالي كند و آن را در اختيار حسن سلطاني بگذارد.

  از طرف ديگر قبل از شروع رمضان، خبرهايي مبني بر بازگشت جواد يحيوي به تلويزيون و اجراي «جشن رمضان» هم شنيده مي‌شد ؛ مجري‌اي كه چهار سال پيش، در جريان اتفاق‌هاي بعد از انتخابات، ممنوع‌الاجرا شد و تا  امروز به تلويزيون بازنگشته. البته با گذشت 6 شب از ماه رمضان، هنوز خبري از اين مجري نيست و بعيد به نظر مي‌رسد بازگشت او به تلويزيون همچنان قطعي باشد! به هرحال به بهانه اين رفت و برگشت‌ مجريان شناخته شده به تلويزيون و  جنجال‌هاي اخيري كه براي اين مجريان اتفاق افتاد، پرونده‌اي تدارك ديديم درباره مجريان صاحب سبكي كه هر كدام در اين مدت، به دلايلي از تلويزيون كنار گذاشته شدند

  قرباني اتفاقات سياسي
  جواني لاغر و تركه‌اي كه خيلي صريح و راحت حرف مي‌زد و بي‌مهابا سوالاتش را از مهمانان برنامه‌اش مي‌پرسيد. حالا فرقي نمي‌كرد مهمان برنامه حاج آقا قرائتي بود يا عطا‌ءالله مهاجراني وزير وقت فرهنگ و ارشاد. اين جوان تركه‌اي و خوش صحبت كسي نبود جز جواد يحيوي. مجري متفاوتي كه علاوه بر راحت حرف زدن ، جلوي دوربين هم راحت بود، به قدري كه حتي اگر ترجيح مي‌داد كوسن روي مبل را بردارد و روي زمين بگذارد و روي آن بنشيند و برنامه‌اش را اجرا كند ، اين كار را مي‌كرد.

  8

  او با اجراي متفاوت برنامه تابستانه «طعم آفتاب» كه بعد از ظهرها از شبكه تهران پخش مي‌شد، توانست سبكي تازه در اجراي برنامه‌هاي تلويزيوني از خود به جا بگذارد و به اوج شهرت و محبوبيت برسد. خيلي‌ها معتقدند عادل فردوسي‌پور، فرزاد حسني، احسان عليخاني و… با تاسي از نوع اجراي او به مجرياني جسور و جريان‌ساز تبديل شدند.

  با اينكه مجري جريان‌سازي بود اما در ادامه نتوانست موفقيت «طعم آفتاب» را تكرار كند. او در اواخر كارش به  اجراي مسابقات زنده تلفني رسيد. گفته مي‌شود پشتيباني از يكي از نامزدهاي انتخابات رياست‌جمهوري در سال 88 و حضور مستمر در ميتينگ‌هاي اين نامزد و اجراي مراسم‌  او موجب شد تا مسئولين تلويزيون او را از حضور در برنامه‌هاي اين رسانه محروم كنند.هرچند او از يك سال و نيم قبل از آن هم كاري در تلويزيون روي آنتن نداشت.

  مدتي در كيش مشغول فعاليت تجاري بود و  اين روزها  بازيگري را دنبال مي‌كند.

  در هاله اي از ابهام
  ابتدا كارش را با برنامه‌هاي سياسي و تاريخي آغاز كرد ولي بعد به سمت اجراي برنامه‌هاي خانوادگي كشيده شد. او را نمي‌توان متعلق به برنامه خاصي دانست . برنامه صبحگاهي شبكه سه را مي‌توان آغاز شهرت او دانست. صادقي به دليل اينكه اولين مجري كاملا انرژيك و پرجنب و جوش تلويزيون بود خيلي سريع توانست در تلويزيون پر كار شود.

  9

  با اينكه هيچ گاه به صورت رسمي‌ اعلام نمي‌شود كه افراد در تلويزيون ممنوع التصوير هستند ولي زماني كه به يك مجري توانمند و محبوب برنامه‌اي داده نمي‌شود خيلي غير‌رسمي‌ اين ممنوع التصويري به وجود مي‌آيد. در اكثر موارد علت اين ممنوع‌التصويري مشخص است اما در مورد ژيلا صادقي علت اين مسئله بسيار مبهم و نامشخص است. خيلي‌ها حضور او به عنوان يك زن در تبليغ يك محصول تجاري و خارجي را علت كنار گذاشتن او از اجراي برنامه در تلويزيون مي‌دانند.

  او فعلا به كارهاي هنري و شخصي‌اش مي‌پردازد. البته قرار بود به عنوان تهيه كننده يك برنامه روانشناختي را براي شبكه سه تهيه كند ولي آن برنامه هم فعلا در هاله‌اي از ابهام است. از طرفي او در مراسم‌هاي مختلف هم به عنوان مجري حضور دارد و آخرين مراسم مهمي ‌كه اجرايش را به عهده داشت اختتاميه بيست و هشتمين دوره جشنواره فيلم فجر در سال 1389 بود كه نوع پوشش او در آن برنامه حسابي جنجال به پا كرد.

  زبان سرخ و سر سبز
  فرزاد حسني از همان ابتدا با جسارت و لهجه صريح وارد تلويزيون شد به همين دليل هم خيلي زود هواداران و مخالفان زيادي پيدا كرد. او با برنامه كوله پشتي كه ايام تابستان از شبكه سه روي آنتن مي‌رفت به شهرت رسيد.

  از قديم گفته‌اند: «زبان سرخ سر سبز دهد برباد»، همان يك برنامه كوله پشتي كه فرزاد حسني مقابل سردار رادان فرمانده نيروي انتظامي تهران بزرگ ايستاد و به شكل بي‌سابقه اي روي آنتن زنده تلويزيون برخورد ماموران انتظامي‌ با مردم را در مقابل فرمانده‌شان به چالش كشيد خيلي‌ها مطمئن بودند عاقبت خوبي در انتظار حسني نخواهد بود. او يكسري خط قرمزها را شكسته بود و اين باعث شد تلويزيون هم به دنبال دردسر براي خودش نگردد.

  10

  تا سال پيش حسني نيم بند در تلويزيون حضور داشت و سالي يك بار در ويژه برنامه‌هاي نوروزي شبكه سه به اجرا مي‌پرداخت اما از زماني كه علي ضيا رو شد، ديگر آن فرصت هم از او گرفته شد. در اين مدت حسني بيشتر به كارهاي راديويي‌اش مشغول است و بازيگري را جدي‌تر پيگيري كرده، حضور در سريال «مسير انحرافي» و بازي در فيلم‌هاي سينمايي «آمين خواهم گفت»، «در امتداد شهر» و «عمليات مهدكودك» از مهم‌ترين تجربه‌هاي بازيگري او در اين سال‌هاست

  مثلثي كه كار دستش داد
  مدت‌ها طول كشيد تا رضا رشيد‌پور از جك گفتن در آيتم‌هاي صبح بخير ايران جدا شود و به عنوان يك مجري خودش را در تلويزيون مطرح كند. او با سري برنامه‌هاي «شيشه‌اي»! به اوج شهرت رسيد. رشيد‌پور در سه‌گانه «عبور شيشه‌اي»، «شب شيشه‌اي» و «مثلث شيشه‌اي» تقريبا تمام سوپراستارهاي سينما و چهره‌هايي را كه تا به حال حتي يك بار پايشان به تلويزيون باز نشده بود به برنامه‌اش آورد و به واسطه حضور آنان مشهور شد.

  11

  در حالي كه 35 قسمت از برنامه «مثلث شيشه‌اي» گذشته بود، ناگهان پخش اين برنامه متوقف شد، همان موقع دليل اين مسئله را نماد برنامه مثلث شيشه‌اي و شبيه بودن آن به نماد فراماسونرها دانستند. البته يكسري صحبت‌هاي مهمانان برنامه روي آنتن زنده و ناتواني رشيدپور در كنترل آنها هم مزيد بر علت شد.

  رشيد‌پور بعد از جدا شدن از تلويزيون سعي كرد خودش را در ورطه بازيگري بيازمايد كه نتيجه‌اش حضور در فيلم‌هايي چون «بي پولي»، «شيش و بش»، «سوپر استار» و «در امتداد شهر» بود. حضور جنجالي‌اش در شبكه ايرانيان و حركت عجيب و غريبش در ساخت كليپ‌هاي متعدد و قرار دادن آنها روي شبكه يوتيوب از ديگر كارهاي رشيدپور در سال‌هاي اخير بوده است. او به تازگي مدير شبكه تلويزيوني پرسپوليس شده است.

  رشته‌اي كه سر دراز دارد
  آزاده نامداري با اينكه كارش را با برنامه خط مستقيم شبكه تهران شروع كرد اما تا سال 84 كه اجراي آيتم «تازه‌ها»ي «سيماي خانواده» به او سپرده شد، كسي او را به عنوان مجري نمي‌شناخت. او شيوه خاصي از اجرا را وارد تلويزيون كرد. اولين مجري بود كه چادر رنگي سرش مي‌كرد، شيطنت‌هاي خاص خودش را داشت و به خاطر خوش‌رويي و تند صحبت كردنش، خيلي مورد توجه قرار گرفت.

  12

  بعد از اجراي برنامه تحويل سال 91 به همراه احسان عليخاني، حواشي زيادي براي او به وجود آمد و نهايتا از گوشه و كنار شنيده شد كه بعد از آن برنامه، ممنوع‌الاجرا شده است. اين در حالي بود كه نامداري در همان سال برنامه «خانمي كه شما باشي» را هم اجرا كرد و اتفاقا خيلي هم پرمخاطب شد اما  اين هم نتوانست جلوي تصميم ممنوعيت از اجراي او را بگيرد.

  خلاصه سال گذشته در چندقسمت اول برنامه «پشت صحنه» عليخاني، اسمش به عنوان نويسنده آورده شد اما اين مسئله چندان طول نكشيد چون بعد از چند قسمت، اسمش را از تيتراژ هم بيرون كشيدند. او با اينكه قرار بود نوروز امسال با «خانمي كه شما باشي» به شبكه دو برگردد اما چند هفته منتهي به نوروز، اجازه اجرا به او داده نشد و نهايتا برنامه فقط با صداي او روي آنتن رفت.

  همين اواخر با فرزاد حسني ازدواج كرد و در شيراز، مسابقه‌ غذا به راه انداخت اما فعلا خبري از حضورش در برنامه جديدي به گوش نمي‌رسد.

  خود ويرانگري
  از زماني كه شبكه تهران شروع به كار كرد، به عنوان يكي از مجريان ثابت اين شبكه كارش را شروع كرد اما در سال 76 و با حضورش در «مسابقه بزرگ» در كنار سيد كاظم احمدزاده، خيلي بيش از پيش براي مخاطبان شناخته شد. حركات عجيب و غريبش جلوي دوربين، شوخي‌هاي منحصر به فردش با احمد زاده و ترانه‌هايي كه در اين مسابقه اجرا مي‌كرد همگي در كنار هم باعث شهرت و محبوبيت او شد.

  13

  سال 84، حسيني در پايان يكي از برنامه‌هاي زنده «محله بنده نواز» كه از شبكه سه پخش مي‌شد از مخاطبان خداحافظي كرد و گفت كه مدتي نياز به استراحت دارد. همان زمان شايعاتي درباره افتتاح بنگاه معاملات ملكي او در قبرس هم شنيده مي‌شد و بعدها مشخص شد كه در آنجا پناهنده شده. با اين حال اما مرتضي حسيني، برادر او در مصاحبه‌اي گفته بود كه او اجرا را به دليل افتادن به ورطه تكرار تعطيل كرده و اصلا دليل رفتنش، بيزينس نبوده! البته چند وقت قبل از اين اتفاق‌ها، شايعاتي درباره اختلاس او از برنامه «جشن رمضان» هم شنيده مي‌شد.

  او بر خلاف ساير همكارانش كه با وجود ممنوع الكاري در ايران ماندند و به وطنشان پشت نكردند ، دست به يك خود ويرانگري شديد زد و در شبكه ها ي ماهواره اي مشغول به كار شد، تا به اين ترتيب پرونده خود را براي هميشه ببندد. او تنها فردي است كه در اين سياهه، تلويزيون  و مخاطبان آن نبايد بابت از دست دادنش ناراحت باشند و خم به ابرو بياورند….. /

  bartarinha.ir


 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین عناوین

 • بانوان رودانی مس کرمان را با شکست بدرقه کردند
 • برداشت دانه روغنی کلزا در بخش رودخانه رودان آغاز شد
 • کرونا در محله‌های سنگی و پشته معزآباد رودان می‌تازد
 • وضعیت 6 شهرستان قرمز و 3 شهر در وضعیت نارنجی قرار گرفتند/ رودان در وضعیت نارنجی(پرخطر)
 • رئیس آموزش و پرورش رودان تغییر کرد
 • جام ستاره انقلاب رودان به تیم شهدای پشته رسید
 • مروری بر وصیت نامه روحانی شهید مسعود رهگشا/ در خط امام و رهبری و ملتی بیدار باشید
 • فرهنگ استفاده صحیح از فضای مجازی در بین دانش آموزان تبیین شود
 • معرفی ۴۹واحد صنفی متخلف به مراجع قضایی در رودان/ رودان در وضعیت زرد کرونا قرار دارد
 • کشف ۴۳۴کیلوگرم هروئین در رودان
 • نصب 3هزار و 75 علمک گاز در رودان
 • تیم فوتسال بانوان هیات رودان پویندگان فجر شیراز را شکست داد
 • عصبانیت استکبار جهانی از توافق راهبردی ایران و چین، گواه بر موفقیت آن است
 • مهندسی گفتگوها در کلاب هاوس/ قسم جلاله ظریف به چالش یک منتقد: والله کاندیدا نیستم/ آیا آذری جهرمی مجری جلسه بود؟
 • مروری بر زندگی نامه شهید حسن راستین/ همیشه باید گوش به فرمان رهبرمان باشیم
 • ثبت اولین وقف سال ۱۴۰۰ هرمزگان در شهرستان رودان
 • دستگیری یک متخلف شکار و صید در رودان
 • تبرکات مهدوی اوقاف رودان به 313 نیازمند رسید
 • مرگ نوجوان ۱۲ساله کرمانی در رودخانه برنطین رودان
 • دستگیری ۲ شکارچی و کشف دو سلاح شکاری در رودان
 • مشکلات برجامی ما از تصویب عجولانه ۲۰ دقیقه ای است
 • روایت کامل از ماجرای تعرض نگهبان سد به دو دختر بچه گنبدی/موج سواری ضدانقلاب برای ایجاد آشوب در شهرهای قومیتی
 • اجرایی شدن شعار سال با روی کار آمدن دولت جوان حزب اللهی محقق خواهد شد
 • مروری بر وصیت نامه سردار شهید علی حاجبی/ برای شهرت به جبهه نیامدم
 • رهبر انقلاب سال ۱۴۰۰ را سال «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع زدایی‌ها» نام‌گذاری کردند
 • بانوان فوتسالیست رودان نماد غیرت و تعصب
 • 500بسته معیشتی در بین نیازمندان رودانی توزیع شد
 • 2تن میوه بین خانواده های نیازمند رودان توزیع شد
 • دلیل مشکلات اقتصادی کشور، بی تدبیری و سوءمدیریت می باشد
 • خدمت به آزادگان و جانبازان جزو اهداف مهم ما محسوب می شود
 • ۵۹ داوطلب برای رسیدن به کرسی شورای شهر در رودان نام نویسی کردند
 • مروری بر وصیت نامه شهید عیسی بلوچ کارگر/برادران و خواهرانم نماز را سبک نشمارید
 • مردم شکایات خود را از عدم رعایت پروتکل های اصناف به ۱۹۰ اعلام کنند/ نیازمند همه همگانی مردم و مسئولین در مقابله با این ویروس منحوس هستیم
 • مشاهده یک مورد کرونای انگلیسی(جهش یافته) در رودان
 • برگزیدگان اولین جشنواره تئاترمونولوگ رودان معرفی شدند
 • توزیع ۸۰بسته معیشتی بین خانواده های نیازمند رودانی
 • اولین روز اجراهای جشنواره تئاتر مونولوگ رودان
 • بهره‌برداری از ۱۲طرح‌های عمرانی و اشتغال‌زا ویژه مددجویان در رودان
 • اعضای هیات نظارت بر انتخابات شوراها شهرستان رودان معرفی شدند
 • نخستین کلاس داوری والیبال در رودان برگزار شد
 • با مرتکبین جرائم انتخاباتی برخورد قانونی می شود
 • ۵۴۵ بازدید و ۱۰ مورد پلمپ در هفته نخست آغاز طرح تشدید نظارت در رودان
 • پخش زنده دعای ندبه شهرستان رودان از شبکه یک سیما
 • اولین جشنواره تئاتر مونولوگ رودان از ۲۰ تا ۲۲ اسفندماه برگزار می شود
 • امام موسی کاظم(ع) گنجینه بخشش، صبر و بردباری است
 • مروری بر وصیت نامه شهید عبدالله داوری/ شما را به صبر و خواندن نماز سفارش می‌کنم
 • آغاز مرحله دوم واکسیناسیون فلج اطفال در رودان، جاسک و بشاگرد
 • حضور و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات پیش رو مهمترین رکن و اصل انتخابات است
 • آثار راه یافته به بخش‌های مسابقه،‌ جنبی و مهمان اولین جشنواره مونولوگ رودان اعلام شد
 • راه حل مشکلات معیشتی و گرانی را در جلسات متعدد به مسئولان تذکر داده‌ایم/ هر چه ستاد مقابله با کرونا در مورد سفر عید اعلام کرد، همه عمل کنند
 • هزار اصله نهال در رودان کاشته شد
 • درخت کاری یک نعمت الهی است/ بزودی هیمنه پوچ آمریکا و حامیانش در منطقه نابود خواهد شد
 • تزریق گاز به بیش از ۱۰ محله شهر رودان
 • بزرگ‌ترین ملک آموزش‌وپرورش هرمزگان به مساحت ۱۱۹ هکتار سنددار شد
 • مروری بر وصیت نامه شهید جعفر افساء/ همانند مردم کوفه امام امت را تنها نگذارید
 • Untitled-1-Recovered123