رودان نيوز
 • کد خبر : 6929
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 25 آگوست, 2013 - 13:34
 •   

  فائزه هاشمی: جامعه زنان ما با یک سرخوردگی جدی مواجهند!

  دختر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفتگو با روزنامه شرق اظهار داشت: 35 سال از پیروزی انقلاب گذشته و اگر نتوانیم «سرخوردگی» کنونی زنان را مدیریت کنیم، در آینده با آسیب‌های اجتماعی و روانی فراوانی در زنان مواجه خواهیم شد !!! به گزارش رودان نیوز ، روزنامه شرق به بهانه اینکه “کابینه حسن روحانی […]

  دختر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفتگو با روزنامه شرق اظهار داشت: 35 سال از پیروزی انقلاب گذشته و اگر نتوانیم «سرخوردگی» کنونی زنان را مدیریت کنیم، در آینده با آسیب‌های اجتماعی و روانی فراوانی در زنان مواجه خواهیم شد !!!

  به گزارش رودان نیوز ، روزنامه شرق به بهانه اینکه “کابینه حسن روحانی رونمایی شده و نام هیچ زنی در هیات وزیران نیست”، مصاحبه ای را با فائزه هاشمی انجام داده است. وی در این گفتگو مدعی شده که زنان جامعه ما با “سرخوردگی جدی” مواجه هستند.

  وی که پیش از این با اظهارات فمینیستی در جامعه شناخته شده و همواره سعی در سیاه نمایی وضعیت زنان جامعه داشته است، انتقاداتی را نسبت به کابینه روحانی و عدم حضور زنان در این کابینه اظهار داشته است.

   بنابر این گزارش، فائزه هاشمی تصریح می کند که چندان به نتیجه انتخاباتی و پیروزی روحانی امیدوار نبوده است. وی می گوید که “در دو روز تصمیم به رای‌ندادن نگرفتم، بلکه در طول چهار سال به این نتیجه رسیدم.”
  وی همچنین در پاسخ به سوالی درباره اظهاراتش در زمینه دوچرخه سواری بانوان گفته است: «دوچرخه‌سواری» شعار مخالفان من بود. مخالفانم دو سال پیش از شرکت در انتخابات مجلس این شعار را مطرح کردند، آن هم به خاطر اینکه در مدیریت ورزشی بودم. آقای کرباسچی شهردار تهران بود، بحث دوچرخه‌سواری از سوی ایشان مطرح شد. سمیناری در پارک چیتگر برگزار شد که دوچرخه را به عنوان یک وسیله حمل‌ونقل مورد ارزیابی قرار دهند. از من هم دعوت کردند که سخنرانی کنم. در آنجا تاکید کردم، دوچرخه‌سواری برای زنان ایراد شرعی ندارد. اگر قرار است دوچرخه وسیله حمل‌ونقل باشد، نمی‌توان انتظار داشت که فقط مردان از آن، استفاده کنند. چون شهر از مردان و زنان تشکیل می‌شود و باید برای دوچرخه‏سواری زنان نیز فرهنگ‏سازی شود. دو سال بعد از آن، کاندیدای مجلس شدم.
  هاشمی در ادامه مدعی شد:  لباس‌شخصی‌ها و گروه‌های فشار بحث دوچرخه‌سواری را مطرح کردند، اینکه چون فائزه هاشمی گفته دوچرخه‌سواری زنان مشکلی ندارد، بی‌دین است و از این صحبت‌ها. آنها تاکید داشتند که دوچرخه‌سواری زنان حرام است. اینگونه خواستند که من را تخریب کنند تا رای نیاورم.
  دختر اکبر هاشمی رفسنجانی در پاسخ به سوالی درباره نقش زنان در دولت احمدی نژاد گفته است: احمدی‌نژاد با همه خلأها و قصورها در حوزه زنان در ابعاد شکلی و ماهوی، تاثیرگذار بود.  اگر حتی اقدامات او نمایشی هم بوده، یک اتفاق مثبت هم بود. همین‌که چند معاون زن و وزیر زن داشتیم، تصمیم خوبی است… اما این دوران، بیشتر شعارزده بود تا واقعی. غالب مصوبات، طرح‌ها و لوایح پیشنهادی دولت و مجلس گامی به جلو نبود. از «لایحه حمایت از خانواده» گرفته تا «کاهش ساعت کاری زنان»، «سهمیه‌بندی جنسیتی» دانشگاه‌ها، «تفکیک»ها و…
  هاشمی در بخشی از این مصاحبه درباره حضور زنان در این کابینه می گوید: بودن زن در کابینه باید یک حق طبیعی تلقی شود نه یک لطف سیاسی به زنان. در این بخش رویکرد من فمنیستی هم نیست، قرار ندادن زنان در قدرت، یک نگاه «مردسالارانه» است و باید اصلاح شود. متاسفانه وضعیتی در کشور ما باب شده که ما به انتصاب وزیر زن در کابینه هم به عنوان یک پدیده عجیب نگاه می‌کنیم. خداوند زن و مرد را با هم خلق کرده. زن و مرد در دیدگاه اسلام مکمل هم هستند و چه بهتر که در ساختار سیاسی، قدرت و اجتماع نیز این دو مکمل یکدیگر باشند اما بر اساس تجربه، نوبت به سهم زنان در قدرت که می‌رسد، انواع توجیه‌ها از سوی مردان حاضر در قدرت در بوق و کرنا می‌شود، یک روز زنان مشغول خانه‌داری‌اند و یک روز انسان‌های احساساتی، یک روز وقت کافی برای مدیریت ندارند و روز دیگر موقعیت کاری برای‌شان طاقت‌فرساست. اینها همه بهانه است، زن ایرانی انواع خدمت‏ها و مسوولیت‌ها را با هم هماهنگ کرده و در عین حال، کارنامه موثری از خود به نمایش گذاشته.
  وی در ادامه افزود: حداقل پنج نفر زن توانمند به آقای روحانی معرفی کرده‌ایم که شایستگی معاونت و وزارت دارند، از خانم مرضیه دستجردی گرفته تا معصومه ابتکار، زهرا شجاعی، الهه کولایی و سهیلا جلودارزاده. بخشی از مشکلات خانم‌ها همین است که اگر سمتی به آنها پیشنهاد شود، اغلب قبول نمی‌کنند یا شکسته نفسی می‌کنند، اما واقعیت سیاست و مشارکت سیاسی چیز دیگری است، زنان باید با تمام وجود توانایی خود را باور کرده و در سمت‏های سیاسی ایفای نقش کنند،
  فائزه هاشمی در پاسخ به سوال خبرنگار روزنامه شرق مینب بر اینکه “آیا در کابینه آقای روحانی پتانسیلی برای عملیاتی‌کردن افزایش مشارکت سیاسی و اجتماعی زنان به چشم می‏خورد یا همه‌چیز مانند دولت‌های قبل در حد شعار باقی خواهد ماند؟”،‌اظهار داشت: هنوز نمی‌توان قضاوت کرد، البته «سالی که نکوست از بهارش پیداست.» شروعش که خوب نبود. جامعه زنان ما با یک سرخوردگی جدی مواجهند و تنها راه‌حل برای جلوگیری از تبعات این «سرخوردگی» سهیم‌کردن آنها در نقش‌های کلیدی و حساس و تصمیم‌گیر جامعه است. دکتر روحانی باید تابوی انتصاب زنان در نقش‌های حساس و کلیدی را بشکند؛ ما زنان سفیر می‌خواهیم، زن دیپلمات، زنانی به‌عنوان رایزن فرهنگی؛ رییس دانشگاه، مدیر، معاون، مدیرکل و تمام آن سمت‌هایی که به وقت تقسیم غنایم با هزار توجیه از دسترس زنان دور می‌شود، 35سال از پیروزی انقلاب گذشته و اگر نتوانیم «سرخوردگی» کنونی زنان را مدیریت کنیم، در آینده با آسیب‌های اجتماعی و روانی فراوانی در زنان مواجه خواهیم شد !!!
  سابقه فائزه هاشمی در سیاه نمایی وضعیت زنان جامعه
  اظهارات امروز فائزه هاشمی مبنی بر سرخوردگی زنان جامعه ما برای کسانی که اظهارنظرهای فمینیستی او را دنبال می کنند، تعجبی ندارد. در ادامه این گزارش به دو نمونه از این اظهارات جنجالی و پاسخهای منطقی به آنها می پردازیم:
  نظر فائزه هاشمی درباره تعدد زوجات و مهریه
  فائزه هاشمی درباره مساله “تعدد زوجات” که در قرآن و با شرط عدالت ذکر شده، گفته است: “به نظر نمی‌رسد این رفتار با نظرات انسانی و یا اصول اسلامی و عدالت، سازگار باشد. آیا مردها تحمل چنین چیزی را در مورد همسران­‌‌شان دارند؟! پس چه طور می­شود انتظار داشت که زنان، بتوانند چنین چیزی را قبول کنند.”
  دختر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به بیان همین مساله نیز اکتفا نکرده و در اظهار نظر عجیب دیگری، موضوع “مهریه زنان” را زیر سوال برده است. وی در پاسخ به این سئوال که آیا شما مساله­ مهریه را قبول دارید یا نه، گفته است: “اعتقادی به این مسئله ندارم.”
  واکنش حجت الاسلام رهبر
  حجت الاسلام محمد تقی رهبر ، رئیس فراکسیون روحانیون مجلس شورای اسلامی اظهارات فائزه هاشمی را ناشی از تفکرات فمینستی ضد اسلامی خواند و تصریح کرد:‌ هر کسی ضروریات اسلام را انکار کند از اسلام خروج کرده و مرتد است.
  حجت الاسلام محمد تقی رهبر  در واکنش به این اظهارات هاشمی که در مصاحبه‌ با یک سایت “فمینیستی” نص صریح قرآن را غیر انسانی نامیده است، بیان داشت: اگر واقعا این اظهارات گفته شده باشد باعث تاسف است.
  امام جمعه موقت اصفهان با بیان اینکه انکار ضروریات اسلام یعنی خروج از اسلام و ارتداد، گفت: اوایل انقلاب هم اعضای جبهه ملی قصاص را غیر انسانی خواندند و به اسلام حمله کردند که حضرت امام حکم ارتداد آن‌ها را دادند.
  رئیس فراکسیون روحانیون مجلس شورای اسلامی اینگونه اظهارات را ناشی از تفکرات فمینستی ضد اسلامی خواند و تصریح کرد:‌ هر کسی ضروریات اسلام را انکار کند از اسلام خروج کرده و مرتد است.
  واکنش علی مطهری
  علی مطهری در پاسخ به سوالی در مورد اظهارات فائزه هاشمی گفت: سخنان وی تازگی ندارد، در حدود سال 79 که او روزنامه زن را منتشر می کرد نیز اینگونه مطالب فمینیستی و ضد نظام خانوادگی اسلام زیاد منتشر می کرد.
  مطهری افزود:  حکم تعدد زوجات که البته باید در جای خود و با شرط توانایی جسمی ، روحی و مالی مرد انجام شود یکی از افتخارات اسلام است و از حقوق زن است نه از حقوق مرد. معمولا در اجتماعات بشری تعداد زنان آماده ازدواج از تعداد مردان آماده ازدواج بیشتر است. اگر حکم تعدد زوجات را نپذیریم به این معنی است که همواره تعدادی از زنان فاقد شوهر باشند.البته اگر در جامعه ای تعداد زنان آماده ازدواج از مردان آماده ازدواج بیشتر نبود طبعا موضوع این حکم منتفی است. نفی این حکم در جوامعی که نیاز به آن دارند ظلم به برخی زنان است و به معنی تجویز فساد و فحشا است.
  نماینده مردم تهران در ادامه اظهار داشت: غربیها که این حکم را نپذیرفته اند یا دربخشی از جامعه ما که متاسفانه در اثر تبلیغات رژیم شاه و برخی غرب زده ها این حکم، قبیح تلقی میشود چه چیزی غیر از فساد و فحشا را جایگزین آن کرده اند؟ البته این حکم معمولا در مواردی با توفیق روبروست که مرد،همسر اول و همسر دوم درک درستی از فلسفه این حکم دارند و از سطح بالایی از معارف اسلامی برخوردارند و این حکم را راه حلی برای یک معضل اجتماعی می دانند که دنیا در حل آن وامانده است نه وسیله ای برای هوسرانی مرد. اگر مردی دنبال هوسرانی باشد تن به تعدد زوجات نمی دهد بلکه در سایه سبک زندگی غربی که زمینه کامجویی از زنان مختلف را فراهم کرده است معشوقه هایی برای خود فراهم می کند و زیر بار تعهدات ازدواج دوم نمی رود.
  علی مطهری گفت: مساله مهریه هم احترامی است که اسلام برای زن قائل شده و با طبیعت و نیاز روحی زن و مرد سازگار است. خوب است ایشان به کتاب نظام حقوق زن در اسلام اثر استاد شهید مطهری مراجعه نمایند.
  نظر فائزه هاشمی درباره چادر مشکی
  فائزه هاشمی در اظهار نظر جنجالی دیگر در برنامه زنده شبکه دوم سیما که گفته بود بعد از انقلاب چادر مشکی و رنگ‌های مرده ارزش شده است که این اظهار نظر نیز با واکنش برخی مسئولان مواجه شد.
  واکنش حجت الاسلام شجونی
  عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز گفت: اگر خانم فائزه هاشمی چادر مشکی را قبول ندارد آزاد است تا رنگ کفش تا روسری اش و حتی اگر عینک هم دارد،را “قرمز” انتخاب کند.
  حجت الاسلام جعفرشجونی عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز با بیان این نکته که چادر مشکی انتخاب دیرینه زنان مسلمان ایرانی و حتی غیر ایرانی است افزود: البته اگر ایشان چادر مشکی را قبول ندارد آزاد است تا رنگ کفش تا روسری اش و حتی اگر عینک هم دارد را “قرمز” انتخاب کند.
  عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز در ادامه اظهار داشت:با گفتن این سخنان نه می‌توان حجاب مردم را عوض کرد و نه کسی در داخل کشور اساسا به این حرفها گوش می دهد. رضاخان هم که به دنبال عوض کردن حجاب مردم بود با حرفهایش به زباله دان تاریخ پیوست و کسی به حرفهایش اعتنا نکرد.
  واکنش آیت الله کعبی
  آیت الله عباس کعبی عضو مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگو با شبکه ایران در واکنش به اظهارات فائزه هاشمی در برنامه زنده شبکه دوم سیما که گفته بود بعد از انقلاب چادر مشکی و رنگ‌های مرده ارزش شده است، گفت:چادر مشکی جلوه عفت و پاکدامنی زن ایرانی است و به عنوان نماد حجاب برتر و حجاب ملی تبدیل به یک ارزش به نام پاکدامنی و عفت شده است که ما به آن افتخار می‌کنیم.
  وی افزود: این که گفته می‌شود رنگ مشکی برای چادر، مقنعه و یا روسری رنگ مرده است، بستگی دارد که چه کاربردی داشته باشد، چراکه استفاده از لباسهایی که در نظر مردان دارای رنگهای جالب توجه هستند مناسب محیط خانه است.
  عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: خوشبختانه زنان ایرانی این مسئله را به خوبی درک کرده‌اند و همواره از دو نوع چادر در محیط خانه و بیرون استفاده کرده و با چادر مشکی در عرصه فعالیت های سیاسی و اجتماعی در جامعه حضور می‌یابند.
  وی با بیان این نکته که رنگ مشکی برای چادر زنان هیچ ربطی به روانشناسی رنگها ندارد تصریح کرد: چه کسی می‌گوید رنگ مشکی برای چادر کراهت دارد؟ رنگ مشکی برای چادر نه تنها کراهت ندارد بلکه یک عمل مستحبی هم محسوب می‌شود و اصلا موضوعی به این روشنی نیاز به بحث ندارد.
  کعبی در ادامه عنوان کرد: خوشحال هستیم که زنان مسلمان ایرانی، رعایت عفت و پاکدامنی در فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی را با پاسداری از بنیان خانواده عجین کرده‌اند .
  عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: حضور زنان و پیشرفت‌های آن‌ها در عرصه اجتماع، از رویش‌ها و ثمرات بزرگ انقلاب اسلامی است که مایه افتخار ماست.
  واکنش فاطمه آجرلو
  “فاطمه آجرلو”، عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی، اظهارات “فائزه هاشمی” را نبش قبر کردن برخی از شعارهای زیبا از سوی یک طیف خاص در دوران انتخابات دانست و گفت: این ‌شعارها امروز جواب نخواهد گرفت.
  “فاطمه آجرلو” نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با شبکه ایران و در واکنش به سخنان اخیر فائزه هاشمی که انتخاب چادر و رنگ مشکی از سوی بانوان ایرانی را مورد انتقاد قرار داده بود، اظهار داشت: با توجه به مقارن بودن این بحث‌ها با زمان انتخابات، چنین سخنانی، ‌شعارهای به ظاهر زیبا اما در واقع توهین به شعور مردم و فعال کردن بخش خاکستری جامعه است.
  وی، مطرح شدن طرح چنین مسائل و صحبت‌های فریبنده را برای جلب نظر یک قشر و طیف خاصی دانست تا یک‌بار دیگر این طیف‌فعال شده و به پای صندوق‌های رای بیایند.
  وی با تاکید بر اینکه این‌گونه اظهارنظرها ، ابزاری برای تبلیغات انتخاباتی است، افزود: ما ایرانیان به بعضی از داشته‌ها و ثروت‌های غنی خود افتخار می‌کنیم که یکی از این داشته‌ها چادری است که ثروت تمدن ایرانی به شمار می‌رود.
  آجرلو در ادامه افزود: چادر زنان ایرانی ضمن آنکه به عنوان یک نماد از غنای فرهنگی و تمدن باستانی برخوردار است، به ارزش‌های اسلامی گره خورده و باعث فخر زنان ایرانی شده است.
  این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: با نگاهی به تاریخ و تمدن ایرانی، دوره 250 ساله‌ای را خواهیم یافت که حکومت ایران به دست بانوان بوده و در آن دوره، نماد هر رشد و تعالی چادر زن ایرانی بوده است.
   دانا
  انتهای پیام/


 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین عناوین

 • آغاز بکار طرح جبران و تثبیت یادگیری دانش آموزان در رودان
 • خواسته اهالی فوتبال رودان به ثمر نشست/آغاز بازسازی زمین چمن طبیعی رودان
 • میزان ابتلا به کرونا در رودان ۳۳ درصد نسبت به هفته گذشته بیشتر شده است
 • مباهله عیدی مهجور در میان مسلمانان است
 • مادر ورزش‌های جهان در اغمای رسیدگی مسئولان/ اینجا زمین های خاکی میزبان استعدادهای نهفته است
 • ۱۷بیمار کرونایی در هرمزگان جان باختند/وضعیت بحرانی ابتلا به کرونا در هرمزگان همچنان ادامه دارد
 • پخت و توزیع ۱۲هزار پرس غذای گرم به همت بسیج دانشجویی رودان
 • راه یابی ۱۰ثربرگزیده دانش آموزان رودانی به مرحله کشوری دومین جشنواره علمی، پژوهشی پژوهشسراهای دانش آموزی
 • ۲۰ برنامه فرهنگی به‌مناسبت غدیر در رودان برگزار شد
 • ۲۵سری جهیزیه بین زوج های نیازمند رودانی بمناسبت عید غدیر توزیع شد
 • پخت ۵۰هزار پرس غذا در عید غدیر با مشارکت ستاد اجرایی در رودان
 • کمبود فضای آموزشی، تجهیزات و نیروی انسانی مهمترین معضل رودان/۳۰درصد مدارس رودان شیفت چرخشی می باشد
 • یام «غدیر» ولایت پذیری است/شخصیت بزرگ امام علی(ع) از جایگاه عظیمی در بین تمام دنیا برخودار است
 • بیش از سه هزار پرس غذای گرم بمناسبت عید غدیر پخت می شود
 • درخشش تیم ایران در مسابقات اختراعات جهان در ژنو سوئیس/ مدال نقره بر گردن مخترعان هرمزگانی‌
 • امتیاز تیم فوتسال بانوان رودان به فروش می رسد
 • توزیع بیش از هزار پرس غذای گرم در کانون نینوا بخش بیکاه رودان
 • اجرای طرح «تبرکات علوی» در رودان
 • ۶۴ خودرو متخلف کرونایی در رودان اعمال قانون شدند
 • عودت ۵۸۰ خودروی پلاک غیر بومی از مبادی ورودی شهرستان رودان
 • 125رأس دام قربانی به قربانگاه‌های کمیته امداد رودان اهدا شد
 • فعالیت بیش از سه هزار و ۵۰۰نفر در برگزاری انتخابات شهرستان رودان
 • شرکت در انتخابات پایبندی به راه حاج قاسم است
 • دانشگاه «تیلبرگ»: محسن مهرعلیزاده تحصیلات خود را در این دانشگاه به پایان نرسانده استهرع
 • افشاگری وزیر اسبق کشاورزی درباره مدرک تحصیلی مهرعلیزاده/ ماجرای حکم‌های آقای کاندیدا برای خودش!
 • انتخابات ۱۴۰۰ آزمون بدون اشتباه جوانان برای آینده است
 • حضور حداکثری مردم در انتخابات دودمان دشمنان را به خاک سیاه می نشاند/ دولت اسلامی، زمینه حرکت در جهت تحقق اهداف والای الهی است
 • مردم رودان ناظر دومین مناظره انتخاباتی۱۴۰۰
 • بیش از هزار و ۱۰۰ کیسه برنج بین نیازمندان رودانی توزیع شد
 • تکذیب ادعای مطرح شده مبنی بر بدرفتاری یک قاضی با سرباز/ فرد موجود در فیلم قاضی نیست
 • شناسایی موارد مثبت کرونا در هرمزگان باز هم رکورد زد
 • مشارکت حداکثری در انتخابات در شکل گیری آینده ی روشن کشور تاثیر بسزایی دارد
 • عامل ذوب شدن سرمایه مردم در بورس را بشناسید؟
 • فعالان فضای مجازی، نقشی کلیدی و اثرگذار در حضور حداکثری مردم پای صندوق‌های رای دارند
 • رعایت پروتکل های بهداشتی، تنها راه برون رفت از وضعیت بحرانی و قرمز رودان است
 • مروری بر وصیت نامه شهید یونس کهالی پور/ نماز را ترک نکنید و راه امام حسین(ع) راه شما باشد
 • افتتاح دفتر خدمات الکترونیک قضایی در بیکاه رودان
 • ریل گذاری مسیر توسعه با مشارکت حداکثری و انتخاب صحیح انجام خواهد گرفت/ نخبگان به بصیرت افزایی جامعه کمک کنند
 • واکسینه شدن بیش از ۳هزار نفر علیه کرونا در رودان
 • ۱۸واحد صنفی متخلف در هفته قرمز کرونایی رودان پلمپ شد
 • تبلیغات محیطی و عمومی کاندیدای انتخابات در چارچوب الزامات بهداشتی خواهد بود
 • تشدید محدودیت های کرونایی در رودان/ رودان در اوج وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد
 • از سرقت کابل و قطعی برق تا گلایه دانش آموزان از ضعیف بودن اینترنت در رودان
 • مروری بر وصیت نامه شهید عباس جلالی/ به خانه شهیدان سر بزنید
 • گاز به گلخانه های رودان می رسد
 • انتخابات از افتخارات جمهوری اسلامی است
 • توزیع چراغ های خورشیدی در مناطق پرتعارض با حیات وحش در رودان
 • ممنوعیت برداشت و فروش لیموترش در رودان
 • دایر شدن ۱۳۴شعبه اخذ رای در رودان
 • توزیع بیش از هزار و 200پرس غذای گرم به همت دانشجویان رودانی
 • مروری بر وصیت نامه شهید موسی استادی/ دلبسته دنیا نباشید و راهتان راه خدایی باشد
 • جمع آوری ۴۵۰میلیون ریال جهت درمان بیماران و تهیه و توزیع بسته های معیشتی و ماسک در خیرآباد رودان
 • ۸۰۰ سری جهیزیه جهت ترویج ازدواج آسان به همت قرارگاه تحول محلات روستا تهیه و توزیع شد
 • ساخت 20منزل مسکونی و توزیع بیش از 7هزار بسته معیشتی برای نیازمندان رودانی
 • ایجاد اشتغال یکی از مهم ترین اهداف ما در قرارگاه های تحول محلات است
 • Untitled-1-Recovered123