رودان نيوز
 • کد خبر : 8014
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 19 سپتامبر, 2013 - 14:47
 •   

  تمام منطقه در میدان تاثیر بازدارنده سپاه و بسیج جهان اسلام قرار دارد

  فرمانده کل سپاه گفت: هر نقطه‌ای از منطقه که اراده شود، به اذن الله در میدان تاثیر بازدارنده سپاه و بسیج جهان اسلام قرار دارد. به گزارش رودان نیوز به نقل از روابط عمومی سپاه، سردار سرلشکر محمد علی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جمع شرکت کنندگان در بیستمین مجمع سراسری فرماندهان […]

  فرمانده کل سپاه گفت: هر نقطه‌ای از منطقه که اراده شود، به اذن الله در میدان تاثیر بازدارنده سپاه و بسیج جهان اسلام قرار دارد.

  به گزارش رودان نیوز به نقل از روابط عمومی سپاه، سردار سرلشکر محمد علی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جمع شرکت کنندگان در بیستمین مجمع سراسری فرماندهان و مسئولین سپاه در تشریح توانمندی‌ها و دستاوردهای این نهاد، با اشاره به موقعیت ارزشمند انقلاب و بیداری اسلامی و نقش آفرینی های سپاه در راستای تحقق ماموریت های خطیر محوله، گفت: با الطاف خداوند امروز شاهدیم، انقلاب اسلامی قدرتمندانه قادر است از چالش های سهمگین، سرافرازانه عبور کرده و مسیر خود را به سمت قله‌های رفیع پیشرفت و عدالت و تحقق حاکمیت مستضعفان بر سرنوشت خویش در جغرافیایی فراتر از محل تولد خود تعقیب کند.

  وی افزود: این حرکت توقف ناپذیر همچنان با مقاومت‌های منفعلانه و در عین حال پیچیده، مدرن و چند بعدی، که با هدف ممانعت از موفقیت مدل مردم سالاری دینی، طراحی می شود مواجه است.

  جعفری با بیان اینکه، این موضوع ظرف سالهای اخیر به تقابل عمیق نظام سلطه با انقلاب اسلامی منجر و ترسیم کننده سیمای اصلی تحولات سیاسی و امنیتی منطقه و جهان است، تصریح کرد: روند بیداری اسلامی، نظم سیاسی و امنیتی ساخته آمریکا در جهان، به ویژه در دنیای اسلام را بر هم زده و نقشه های راه آنان برای نوسازی سیاسی، تحت عنوان خاورمیانه جدید و بزرگ را به شکست کشانده، به گونه‌ای که نتوانستند پیروزی‌های پرهزینه و ظاهری نظامی را به منفعت سیاسی و اقتصادی برای خود تبدیل کنند هر چند که از یک نگاه در بعد نظامی هم، متحمل شکست های مفتضحانه‌ای شده‌اند.

  وی تصریح کرد: امروز مسلمانان بیدار منطقه، با ایجاد میدان نبردی ناهمطراز موفق شده‌اند، راه‌های غلبه نظام سلطه به رهبری آمریکا را با وجود به کارگیری همه ظرفیت‌های مدیریتی، سیاسی، نظامی، اقتصادی و اطلاعاتی سد کنند و روند ملت سازی و دولت سازی مورد نظر دشمن را متوقف کنند.

  عضو شورایعالی امنیت ملی در ادامه با اشاره به اهمیت و حساسیت ماموریت‌های سپاه در شرایط جدید ناشی از تحولات منطقه‌ای، خاطرنشان کرد: در فضای امید بخش نوینی که تحت تاثیر پیش روندگی انقلاب اسلامی به وجود آمده است، سپاه مسئولیت و رسالت خویش را کماکان با الهام از آرمانهای بلند امام(ره) و انقلاب اسلامی و افق های روشن و راهبردهای منبعث از منویات و رهنمودهای مقام معظم رهبری و نیز درک شرایط پیچیده کنونی تعقیب می کند.

  وی در تبیین رسالت سپاه گفت: این رسالت تجلی دهنده تعهد انقلابی سپاه در دفاع غیرمحافظه‌کارانه از انقلاب و آرمانهای بزرگ امام(ره) و شهیدان است که در بعد استحکام بخشی به ساخت درونی سپاه و شاکله معنوی آن در راستای انجام رسالت خطیر پاسداری از انقلاب اسلامی تبلور یافته است.

  جعفری در ادامه با اشاره به دیدار پرشور و شوق انگیز فرماندهان و مسئولین سپاه با فرمانده معظم کل قوا و قدردانی از الطاف همیشگی ایشان به فرزندان خود در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: تجلیل مقام معظم رهبری از کارکردهای سپاه و بکار بردن تعبیر «کارنامه حقیقتا درخشان» برای شما، مدال افتخاری است که ولی فقیه زمان بر سینه پاسداران انقلاب اسلامی نشانده اند و این توفیق بزرگ مسئولیت ما را بسیار سنگین‌تر خواهد کرد.

  فرمانده کل سپاه با تبیین دستاوردها و موفقیت های سپاه در عرصه پاسداری از انقلاب اسلامی و مقابله با تهدیدات فراروی کشور گفت: سپاه با تاسی به منویات رهبری معظم انقلاب برای انجام رسالت و ماموریت های خطیر محوله بایستی از تحولات و جریان ها و پدیده های مختلف و تاثیرگذار بر خود شناخت کامل و درک عمیق داشته باشد و برای نگهبانی از انقلاب با استحکام ساخت درونی با چشمان باز و بینا عمل کند.

  جعفری با تشریح دستاوردها و موفقیت های سپاه خاطرنشان کرد: به حول و قوه الهی، امروز سپاه قدرت بازدارندگی و دفاع همه جانبه و نیز ظرفیت ها و قدرت تهاجمی مستقیم و غیر مستقیم خود را به مساحت گسترش منافع حیاتی دشمنان در معرض تحول، نوسازی و ارتقاء قرار داده است و اکنون هر نقطه‌ای از منطقه که اراده شود، به اذن الله در میدان تاثیر بازدارنده سپاه و بسیج جهان اسلام قرار دارد.

  وی تاکید کرد: امروز علاوه بر موشکها، ساختارهای مکمل راهبردی و نفوذ و توان اطلاعاتی سپاه و همچنین قدرت بازیگری و مدیریت راهبردی عناصر ذی ربط سازمانی آن در کنار هواداران انقلاب اسلامی، به شکل بی سابقه ای عمل کرده است و ما این توان را تنها در سایه لطف الهی و هدایت های رهبر معظم انقلاب و مجاهدت های فرزندان انقلابی ملت ایران در سپاه می دانیم.

  * سپاه در حال گشودن راه هایی به سوی فضاست

  فرمانده کل سپاه با بیان اینکه ما در حال دستیابی به ظرفیت پویای جنگ اطلاعاتی با همه پیچیدگی ها، پیشرفت ها و ظرافت های آن بوده و آثار این توسعه مهم را در بسیاری از رویدادها تجربه کرده ایم به دستاوردهای نیروی هوافضای سپاه پرداخت و افزود: سپاه در حال گشودن راه هایی به سوی فضاست، تا قدرت انحصاری دشمن در فضا را تحت تاثیر قرار دهد و واقعیت های موجود بیانگر این مهم است که امروز پهپادها، پدافندها، رادارها و موشکهایمان فضا را از انحصار تفوق آمیز دشمن خارج ساخته‌اند.

  جعفری در ادامه با برشماری توانمندیها و دستاوردهای نیروی دریایی سپاه گفت: ما در نبرد دریایی به یک قدرت اطمینان بخش در دفاع از منافع حیاتی خود دست یافته ایم و امروز با سازماندهی و فعال نمودن قرارگاه دریایی خاتم الانبیاء 2 (صلوات الله علیه)، برای برقراری امنیت در منطقه خلیج فارس، دامنه های این قدرت، احساس امنیت بر فضای انتقال انرژی منطقه به جهان را برای کشورهای دوست و همسایه به دنبال داشته است.

  وی در تبیین وضعیت امروز نیروی زمینی سپاه با تاکید بر جایگاه این نیرو در ارتقای توان بازدارندگی کشور اظهار داشت: در بخش توان دفاع زمینی، با رویکردی جدید قدرت زمینی خود را در دو بعد متفاوت و البته مکمل، تعریف کرده ایم، که بعد تخصصی آن، در قالب نیروی زمینی حرفه ای و تخصصی و بعد دیگر آن توان زمینی مردم پایه است، که اساس آن را یگان های استانی با گردان های بسیج محور تشکیل می دهند.

  * بسیجیان شهادت‌طلب آماده انجام ماموریت دفاع زمینی هستند

  جعفری افزود: این یگان های زمینی مردمی، امروز ارتباط کاملا عمیق و سازماندهی شده ای با بدنه بسیج برقرار کرده اند و گردان های امام حسین(علیه السلام) نیز در همه مناطق جمعیتی از طریق قرارگاه مرکزی امام حسین(علیه السلام) در مسیر ارتقای توان رزم و افزایش آمادگی های دفاعی خود قرار گرفته اند.

  وی تاکید کرد: این گردانها برای انجام ماموریت های رزمی و دفاعی در نبرد ناهمطراز، آمادگی بی نظیری را برای نظام اسلامی به ارمغان آورده اند و برای اجرای ماموریت های دفاع زمینی با سازماندهی بسیجیان داوطلب شهادت آماده هستند.

  فرمانده کل سپاه با تاکید بر جایگاه تجارب ارزشمند 8 سال دفاع مقدس در تحولات ساختاری نیروی زمینی سپاه و نقش آفرینی این نیرو در عرصه های امنیتی افزود: موفقیت های اخیر نیروی زمینی تخصصی سپاه، در برقراری امنیت پایدار مردمی در شمالغرب و جنوب شرق کشور ستودنی است و باید اذعان داشت که اصلاحات ساختاری چند ساله اخیر و چابکی امروز این نیرو در موفقیت های به دست آمده بی تاثیر نبوده است.

  جعفری در بخش دیگر از سخنان خود در بیان وضعیت امروز سازمان بسیج مستضعفین و روز آمد سازی رویکرد و کارکردهای بسیجیان متناسب با تهدیدات جدید گفت: بسیج مستضعفان همچنان در نبرد اندیشه ها، ذهنها و دلها در فضای جنگ نرم، علمدار یک نهضت فراگیر فرهنگی است و در حال حاضر از یک منظومه ی بزرگ و مبارک به نام شجره ی طیبه ی صالحین، با بیش از 300 هزار حلقه در سراسر کشور برخوردار است که برای غلبه دادن ارزشهای اسلامی و الگویی برای سبک زندگی در مقابل تهاجمات مبتذل غربی، سازماندهی شده اند.

  وی افزود: امروز در تلاشیم تا با مجاهدتی سرسختانه و الهام گرفته از تدابیر نورانی رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، در راستای حرکت بیرونی سپاه، برای حفاظت از دستاوردهای انقلاب راه های نفوذ و غلبه دشمنان را مقتدرانه سد نماییم و از سوی دیگر با گشودن راه های نوین تحولی و معنویت افزایی، زمینه های رشد و تعالی سپاه پاسداران را در حرکت درون سازمانی خود فراهم سازیم.

  جعفری در ادامه با اشاره به تمهیدات ساختاری در دو حوزه فرماندهی و نمایندگی ولی فقیه برای گسترش فضای معنوی در سراسر سپاه تصریح کرد: امروز معنویت به عنوان جوهره و سرشت اصلی پاسداری انقلاب اسلامی در سپاه بیش از گذشته در سیلان است و در واقع معنویت محور اصلی قدرت سپاه محسوب شده و در پرتو ایمان حقیقی و دوری از دنیاطلبی توانسته است آفرینشگر پیروزیهای بزرگ شود.

  وی در پایان با برشماری اقدامات سپاه در حوزه توجه به بازنشستگان اظهار داشت: برگزاری محفل انس و مودت بازنشستگان، دیدار و سرکشی از خانواده ها و پیش بینی سهمیه برای آنان در مراکز سیاحتی و زیارتی سپاه از برنامه هایی است که هم اکنون برای این عزیزان در حال اقدام است.

  جعفری توانمند سازی و کارآفرینی اعضای وابسته، از طریق اجرای آموزش های تخصصی، تشکیل تعاونی ها و پرداخت وام تعاونی و خود اشتغالی برای آنان را بخش دیگری از اقدامات سپاه در قبال پاسداران بازنشسته ذکر و تاکید کرد: سازماندهی و به کارگیری بازنشستگان جهت پشتیبانی از ماموریت های سپاه و ثبت تجربیات موفق آنها اعم از ماموریت های فرهنگی، دفاعی و اطلاعاتی در راستای ماموریت های سپاه از جمله اقداماتی است که برای استفاده از این گنجینه های ارزشمند در حال انجام است.

  انتهای پیام/


 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • قصه تکراری لیمو، غصه هرساله باغداران / کشاورزان و باغداران رودانی از افت قیمت و نبود صنایع تبدیلی گلایه دارند
 • نهضت بسیج سازندگی در راه آبادانی روستاهای رودان/ جهادگران بسیجی به دنبال گره‌گشایی از مشکلات مردم
 • منزل۱۷نیازمند کمیز رودان ایزوگام‌ و مرمت شد/ ۲۳خانه این روستا در لیست خدمت
 • کنکور سراسری با حضور یکهزار و ۵۸۶ داوطلب از فردا در رودان آغاز می شود
 • نیروی دریایی سپاه تا هر جا که بتواند برای مردم خدمت گذار خواهد بود
 • واکسیناسیون و نجات جان ۲۵۰ هزار ایرانی در سال/ ۲ سال و نیم مبارزه همزمان با «کرونا» و «تحریم دارو و واکسن»
 • خانواده در فرهنگ اسلامی یک کشور کوچک محسوب می شود/ حقوق بشر آمریکایی دروغی بزرگ است
 • وزیر نیرو دستور بسیج امکانات برای تامین نیاز آبی مناطق زلزله زده را داد/ استقرار چهار تانکر برای آبرسانی سیار در سایه خوش و روستاهای مجاور
 • خدمت رسانی بی وقفه سپاه در مناطق زلزله زده غرب هرمزگان/ اعلام آمادگی سپاه امام سجاد (ع) در ساخت منازل تخریبی
 • اولین محموله کمک شهرستان رودان به منطقه زلزله زده سایه خوش ارسال شد
 • آخرین عناوین

 • اولین محموله کمک شهرستان رودان به منطقه زلزله زده سایه خوش ارسال شد
 • خدمت رسانی بی وقفه سپاه در مناطق زلزله زده غرب هرمزگان/ اعلام آمادگی سپاه امام سجاد (ع) در ساخت منازل تخریبی
 • وزیر نیرو دستور بسیج امکانات برای تامین نیاز آبی مناطق زلزله زده را داد/ استقرار چهار تانکر برای آبرسانی سیار در سایه خوش و روستاهای مجاور
 • از فوت ۵ نفر از شهروندان تا تعطیلی تمامی ادارات دولتی/ دستور وزیر بهداشت برای رسیدگی فوری به آسیب دیدگان زلزله زدگان
 • خانواده در فرهنگ اسلامی یک کشور کوچک محسوب می شود/ حقوق بشر آمریکایی دروغی بزرگ است
 • کنکور سراسری با حضور یکهزار و ۵۸۶ داوطلب از فردا در رودان آغاز می شود
 • منزل۱۷نیازمند کمیز رودان ایزوگام‌ و مرمت شد/ ۲۳خانه این روستا در لیست خدمت
 • نیروی دریایی سپاه تا هر جا که بتواند برای مردم خدمت گذار خواهد بود
 • قصه تکراری لیمو، غصه هرساله باغداران / کشاورزان و باغداران رودانی از افت قیمت و نبود صنایع تبدیلی گلایه دارند
 • واکسیناسیون و نجات جان ۲۵۰ هزار ایرانی در سال/ ۲ سال و نیم مبارزه همزمان با «کرونا» و «تحریم دارو و واکسن»
 • نهضت بسیج سازندگی در راه آبادانی روستاهای رودان/ جهادگران بسیجی به دنبال گره‌گشایی از مشکلات مردم
 • زنگ هشدار کاهش جمعیت به صدا در آمده است/ مردم به شایعات فضای مجازی دامن نزنند
 • دانش آموزان رودانی یک مقام نخست و دو عنوان برگزیده جشنواره نوجوان خوارزمی را از آن خود کردند
 • افزایش شمار تب کریمه کنگو در هرمزگان به ۶نفر
 • وضعیت کرونایی همه شهر‌های هرمزگان به جز جاسک آبی است
 • فوتبالیست رودانی به تیم ملی دعوت شد
 • پیگیری جهت جذب اعتبارات اولویت اول مدیران شهرستان باشد
 • حضور خدام امام رضا(ع) نسیم روح بخش رضوی را در شهرستان رودان طنین انداز کرد+تصوير
 • ۱۷تن انبه قاچاق در رودان کشف شد
 • امام بزرگوار روح جمهوری اسلامی است/ اعتقاد مردم و گرایش آنها به دین و انقلاب، امروز از اول انقلاب بیشتر است
 • جهاد با هدف برطرف کردن آسیب های آموزشی در دوران کرونایی/جهاد آموزشی آموزگاران رودانی در دوران کرونایی قابل تحسین است
 • همراهی و مشارکت دو هزار و 500جوان و نوجوان در فعالیت های جهادی و فرهنگی کانون علویون رودان
 • زمین لرزه ۴٫۵ ریشتری جناح هرمزگان را لرزاند
 • نقش اثرگذار مراکز مشاوره پلیس در ارتقاء سطح آگاهی عمومی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی
 • ۳۲۰ برنامه آموزشی با محوریت فرهنگ سازی و ارتقای مشارکت عمومی اجرا شد/۳۷ گونه زیستی در هرمزگان با خطر انقراض مواجه هستند
 • ۷۴متهم در اجرای طرح ارتقاء و امنیت اجتماعی در رودان شناسایی و دستگیر شدند
 • فیلم‌ کوتاه “مادر فرشته” در رودان اکران شد/رونمایی از تصویر دیجیتال شهیده آرزو باهو
 • اعطاء بیش از هزار و ۴۰۰دستگاه لوازم خانگی به سیل‌زدگان رودان توسط بنیاد علوی
 • یادواره شهدای روستای سکل رودان برگزار شد+عکس و فيلم
 • عطر شهید گمنام در رودان پیچید+عکس
 • شهدا ارزشمندترین سرمایه های نظام و انقلاب هستند/ روحیه جهادی عامل پیش برد کارهاست
 • قتل زن ۳۸ساله در رودان/ قاتل در کمتر از ۲۴ساعت دستگیر شد
 • همخوانی سرود “سلام فرمانده” در رودان| گزارش تصویری
 • شکار غیرمجاز قوچ وحشی در رودان/ صیاد متخلف دستگیر شد
 • گزارش تصویری| بازخوانی سرود سلام فرمانده توسط دهه نودی های رودانی
 • رزمایش بزرگ جهادگران فاطمی در رودان برگزار شد/ گروه‌های جهادی در عرصه‌های مختلف پیشرو بوده اند
 • دامداران رودانی ضدعفونی آبشخورها را جدی بگیرند/ مایه کوبی بیش از ۱۴۰هزار راس دام از سال گذشته تاکنون
 • اقدامات اساسی در حوزه آب بخش رودخانه رودان صورت می گیرد/ نقش موثر شوراها و پیگیری های مستمر آنان در رفع مشکلات حوزه آب
 • کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در رودان راه اندازی می شود
 • افتخارات نوجوان رودانی در سینمای کشور/ تمام تلاشم را برای شناساندن فرهنگ و رسوم شهرم واستانم می گذارم
 • «آزادی فلسطین»، در صدر توییتر جهان قرار گرفت
 • زنده نگه داشتن روز قدس یعنی بیداری ملت ها علیه اسرائیل غاصب/ جامعه باید قدردان زحمات و تلاش های مقام معلم باشد
 • شعار انقلاب حمایت از فلسطین و محو رژیم صهیونیستی/ روز قدس، روز اسلام است
 • ۲۵سری جهیزیه به نوعروسان رودانی اهداء شد
 • ترخیص خودروها و موتورسیکلت‌هاي توقيفي تا عید فطر در رودان ادامه دارد
 • اعلام حمایت از مردم مظلوم فلسطین، اعلام بیزاری از دشمنان اسلام است
 • جام رمضان رودان| چهره چهار تیم برتر مشخص شد
 • اتحاد مسلمانان در حمایت از مردم مظلوم فلسطین کابوسی برای رژیم صهیونسیتی/ اهانت به قرآن کریم اهانت به همه ادیان و کتب الهی است
 • هشتگ #علمداران_خلیج _فارس جزو برترین های توییتر فارسی شد
 • مصیب داوری چهره برگزیده سال هنر انقلاب در هرمزگان شد+ عکس
 • مرحله سی و دوم رزمایش مواسات و همدلی در رودان/ 4هزار بسته معیشتی بین نیازمندان شهرستان رودان توزیع شد
 • مادر شهید معظم «علی سرحدی» به فرزند شهیدش پیوست
 • رودانی ها بیش از 240هزار دوز واکسن کرونا دریافت کرده اند/ واکسینه شدن فقط 21درصد از گروه سنی 5 تا 12 ساله رودان علیه کرونا
 • حساب شهرداری رودان مسدود شد/بدهی ۸۵ میلیارد ریالی دردسرساز شد
 • قرارگاه جهادی برای ارائه خدمات یکپارچه به محرومین در رودان تشکیل می شود
 • Untitled-1-Recovered123