رودان نيوز
 • کد خبر : 13495
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 18 نوامبر, 2013 - 09:23
 •   

  رقابت جادری و معلمی‌پور برای استانداری هرمزگان

  علی معلمی‌پور و جاسم جادری دو گزینه احتمالی و قطعی استانداری هرمزگان برای تصدی پست استانداری استان هرمزگان به هیئت دولت معرفی می‌شوند. به گزارش رودان نیوز، در حالی نام این دو گزینه نهایی شده که قرار است در جلسه هیئت دولت تصمیم نهایی گرفته و یک نفر از بین آن‌ها، به سمت استانداری هرمزگان انتخاب شود. […]

  علی معلمی‌پور و جاسم جادری دو گزینه احتمالی و قطعی استانداری هرمزگان برای تصدی پست استانداری استان هرمزگان به هیئت دولت معرفی می‌شوند.

  به گزارش رودان نیوز، در حالی نام این دو گزینه نهایی شده که قرار است در جلسه هیئت دولت تصمیم نهایی گرفته و یک نفر از بین آن‌ها، به سمت استانداری هرمزگان انتخاب شود.

  علی اسلامی‌پناه، محمد آشوری‌تازیانی، مسعود سلطانی‌فر، عبدالحسین مقتدایی، فریدون مشیری، سید ابوالفضل رضوی تعدادی از گزینه‌های مطرح‌شده در محافل رسمی و غیررسمی برای تصدی‌گری سمت استانداری هرمزگان بر سر زبان ها بودند.

  بنا به این گزارش، جاسم جادری گزینه مطرح استانداری هرمزگان در روز اول فروردین‌ماه 1336در کوی مشروطه سوسنگرد، در یک خانواده مذهبی و ساده به‌دنیا آمد.

  وی تحصیلات ابتدایی خویش را در مدرسه مشروطه و سپس در مدرسه ابتدائی شهید خیاطی(6 بهمن سابق) به پایان رسانید و دوران سه ساله اول را در دبیرستان فردوسی(شهید بهشتی) گذراند و بعد در آزمون دانش سرای مقدماتی به عنوان نفر اول در مرکز تربیت معلم مسجد سلیمان به تحصیل ادامه داد.

  دیپلم ادبی را نیز در دبیرستان شهید بهشتی دریافت کرد در سال 1354ابتدا در مدرسه ابتدایی آلبوعفری شمالی و سپس در روستای بردیه به عنوان معلم مشغول کار شد.

  درسال 1355به خدمت سربازی به عنوان سپاه‌دانش دوره 29 هنگ سپاهیان به خدمت اعزام و بعد از گذراندن دوره آموزشی 6ماهه، در هنگ سپاهیان انقلاب گرگان به مدت 18ماه در روستای میرابه گیلان‌غرب بعنوان معلم کلاس پنجم خدمت نمود که دو ماه آخر خدمت به دلیل اوج انقلاب و شرکت در راهپیمایی‌ها، مورد تعقیب ساواک قرار گرفت و مجبور به ترک گیلان‌غرب بدون گرفتن تسویه حساب و گرفتن کارت پایان خدمت شد.

  در سال 1357 در کمیته کمک رسانی به مردم شهر سوسنگرد در تهیه مایحتاج مردم همراه با سایر جوانان انقلابی بصورت شبانه‌روزی فعالیت می‌کردند و بعد در آزمون ورودی رشته الهیات و معارف اسلامی در دانشگاه شهید چمران اهواز قبول شد.

  در سال 1357 به دلیل اعتراضات دانشجویی و تعطیلی کلاس‌ها و غیره، امکان تحصیل در آن سالها برای جاسم جادری فراهم نشد و در سال 1358 با اشتغال به تحصیل، به عنوان معلم ابتدایی در روستای جلالیه به کار مشغول شد و همراه جوانان انقلابی شهر سوسنگرد در مرکز الثقافی(فرهنگی) سوسنگرد به فعالیت‌های فرهنگی خویش ادامه داد.

  پس از شروع جنگ تحمیلی، همراه با جوانان غیور بعد از گذراندن آموزش‌های رزمی در ستاد مردمی مرحوم شیخ عبدالهادی کرمی در اهواز و جنگل‌های اطراف اهواز(زرگان) به دفاع از این مرز و بوم همت گمارد.

  با اشغال شهرهای بستان و سوسنگرد و هویزه و مهاجرت کلیه مردم دشت آزادگان به همراه خانواده خویش در شهرک نفت سفید نجاریان هفتگل اقامت گزید.

  او ضمن فعالیت در بنیاد مهاجرین جنگ تحمیلی بعنوان مسئول واحد فرهنگی شهرک و دبیر بینش اسلامی در مدرسه راهنمایی شهرک نیز فعالیت نمود و در اول خردادماه 1361 به دعوت مسئولان جهاد سازندگی دشت آزادگان مسئولیت واحد فرهنگی جهاد را عهده‌دار و علاوه بر آن بعنوان یکی از اعضای ستاد استقبال بازگشت مردم سوسنگرد وظیفه اجرای مراسم را برعهده گرفت.

  در عین حالی‌که صبح‌ها در جهادسازندگی مشغول خدمت بود، بعداز ظهرها در کلاس‌های درس دانشگاه حضور پیدا می‌کرد و شب‌ها نیز تدریس بینش اسلامی را در دبیرستان شبانه شهید بهشتی عهده‌دار بود.

  مدت تحصیل جادری در مقطع لیسانس، به دلیل حضور در نهاد جهادسازندگی و جبهه‌های جنگ حق علیه باطل 8سال طول کشید و بعنوان دانشجوی رتبه سوم دانشکده معرفی شد.

  در سال 1363 به عنوان عضو شورای مرکزی جهادسازندگی دشت آزادگان(مسئول روابط عمومی و امور جنگ) منصوب و در اواخر سال سال 1365به عنوان مسئول روابط عمومی گردان بدر مهندسی جنگ جهادسازندگی خوزستان در جبهه‌های جنگ و بعد از 3 ماه به عنوان مسئول ستاد گردان مذکور و سپس مسئول ستاد تیپ مهندسی جنگ جهاد خوزستان منصوب شد.

  در سال 1366به دعوت رئیس ستاد مهندسی قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) به عنوان جانشین رئیس ستاد مشغول انجام وظیفه شد اما بدلیل دعوت مسئولین شهرستان از ایشان جهت تقبل مسئولیت نمایندگی مردم در مجلس مجبور به استعفا گردید و در دوره سوم مجلس شورای اسلامی از حوزه‌ی دشت آزادگان در مرحله دوم به عنوان نماینده مردم شریف دشت آزادگان انتخاب شد.

  وی در دوره سوم به عنوان مخبر کمسیون و نائب رئیس کمسیون نهادهای انقلاب انجام وظیفه نمود و در دوره چهارم مجلس نیز با اکثریت قاطع آراء برای دومین بار توسط مردم انتخاب شد و این با عضو کمسیون نیرو، مخابرات و انرژی اتمی شد.

  در دوره پنجم نیز در مرحله اول و با اکثریت آراء انتخاب و نائب رئیس کمسیون نیرو و مخابرات و عضو کمسیون تلفیق بودجه(کمسیون تخصصی  تنطیم بودجه کشور) در مجلس شورای اسلامی شد.

  وی علاوه بر آن، عضو جلسه حزب‌الله کمیته ایثارگران مجلس، کمیته ورزش و رئیس گروه دوستی ایران و اردن بود.

  بعد از پایان دوره پنجم مجلس، ابتدا به عنوان مشاور وزرای معادن و فلزات و نیرو و نیز سپس به عنوان مدیرکل مجلس و مسئولیت معاونت امور مجلس و پشتیبانی وزارت نیرو را پذیرفت.

  وی در این مدت عضو هیئت مدیره و معاون بازرگانی شرکت ملی و صنایع مس ایران و عضو هیئت مدیره شرکت آلومینیوم ایران و مشاور مدیرعامل پخش و پالایش فرآورده‌های نفتی مشاور رئیس سازمان توسعه معادن ایران و مشاور مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان بود.

  جاسم جادری دارای 6 فرزند بوده که 3 فرزند پسر و 3 فرزند دختر  و همچنین 3نوه پسری و یک نوه دختری دارد.

  جاسم جادری در انتخابات اخیر ریاست‌جمهوری مسئولیت ستادهای انتخاباتی حسن روحانی در استان خوزستان را بر عهده داشته است و گفته می‌شود عملکرد خوبی را برای تبلیغ رئیس‌جمهوری در منطقه حساس خوزستان انجام داده است.

  جادری پس از مشخص شدن آراء انتخابات ریاست جمهوری پیشنهاد مدیرعاملی منطقه آزاد اروند را نیز داشته که براساس اخبار واصله نپذیرفته است.

  علی معلمی‌پور گزینه دیگر سکانداری استان هرمزگان که این روزها نام او زیاد بر سر زبان مردم هرمزگان آمده است، یکم دیماه 1334 در میناب و در یک خانواده متدین و اصیل مینابی متولد شده است.

  وی تحصیلات ابتدایی خویش را در دبستان حافظ با موفقیت سپری نمود، سپس از آنجا که در آن زمان رشته ریاضی در دبیرستان فردوسی میناب وجود نداشت، دوران متوسطه را در دبیرستان ابن سینا بندرعباس گذراند و موفق به اخذ مدرک دیپلم ریاضی از این دبیرستان شد.

  معلمی‌پور پس از قبولی در رشته مهندسی آبیاری و زهکشی جهت ادامه تحصیل به دانشگاه جندی‌شاپور اهواز رفت و دوران دانشجویی او با اوج‌گیری مبارزات مردم ایران علیه رژیم پادشاهی متقارن گشت.

  وی به سرعت به نهضت احیای تفکر اسلامی پیوست و به همراه شهید اسماعیل دقایقی هسته اولیه انجمن اسلامی دانشکده کشاورزی اهواز را پی‌ریزی نمود.

  معلمی پور از طریق ایجاد ارتباط با روحانیت انقلابی استان هرمزگان نسبت به نشر اسلام انقلابی در استان اهتمام ورزید و در برپایی تظاهرات ضد رژیم در شهرها و روستاها مشارکت فعال داشت.

  در سال 1358 در رشته مهندسی آبیاری و آبادانی فارغ التحصیل شد و در سالهای آغازین پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی با قبول مسئولیت خطیر تشکیل و سر و سامان بخشیدن به نهاد ارزشمند انقلاب یعنی جهاد سازندگی اولین مدیریت عملی خویش را تجربه کرد.

  پس از آن به‌ دلیل تعطیلی و رکود کارهای مربوط به سد استقلال میناب، تصفیه‌خانه و شبکه آبیاری این شهرستان به پیشنهاد حجت الاسلام متین به شرکت آب و برق رفت و در امر عقد قراردادهای جدید و راه‌اندازی کارها در سه جبهه سد استقلال، شبکه آبیاری و خط لوله آبرسانی، همکاری و اهتمام جدی به عمل آورد.

  پس از افتتاح و بهره‌برداری از سد میناب در سال 1363 برای ادامه تحصیل به کشور فرانسه رفت و پس از اخذ فوق لیسانس در رشته مهندسی منابع آب، در سال 1368 موفق به اخذ درجه دکترا در رشته هیدرولوژی(آب شناسی) از دانشگاه پاریس گردید و در سال 1369 مجدداْ به ایران مراجعت کرد و در سال‌های 1371 تا 1381 بعنوان مدیرعامل آب منطقه‌ای هرمزگان انجام وظیفه کرد.

  همه، دوران مدیریت او را دورانی درخشان در توسعه آب و کشاورزی استان می‌دانند، زیرا در این زمان طرح‌های بزرگی سرانجام یافتند و طرح‌های بزرگتری پی‌ریزی کردند.

  وی در طول 10 سال مدیریت خویش سه بار موفق به اخذ رتبه‌های سوم، اول و دوم در سطح کشور و دو بار مدیر نمونه در سطح استان شد.

  معلمی پور، چهره نام آشنایی برای مردم هرمزگان و خصوصا شرق استان است.

  وی سابقه نمایندگی مجلس منطقه شرق هرمزگان، در دوره هفتم مجلس را در کارنامه دارد.

  منبع : تسنیم


 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین عناوین

 • کنکور سراسری با حضور یکهزار و ۵۸۶ داوطلب از فردا در رودان آغاز می شود
 • منزل۱۷نیازمند کمیز رودان ایزوگام‌ و مرمت شد/ ۲۳خانه این روستا در لیست خدمت
 • نیروی دریایی سپاه تا هر جا که بتواند برای مردم خدمت گذار خواهد بود
 • قصه تکراری لیمو، غصه هرساله باغداران / کشاورزان و باغداران رودانی از افت قیمت و نبود صنایع تبدیلی گلایه دارند
 • واکسیناسیون و نجات جان ۲۵۰ هزار ایرانی در سال/ ۲ سال و نیم مبارزه همزمان با «کرونا» و «تحریم دارو و واکسن»
 • نهضت بسیج سازندگی در راه آبادانی روستاهای رودان/ جهادگران بسیجی به دنبال گره‌گشایی از مشکلات مردم
 • زنگ هشدار کاهش جمعیت به صدا در آمده است/ مردم به شایعات فضای مجازی دامن نزنند
 • دانش آموزان رودانی یک مقام نخست و دو عنوان برگزیده جشنواره نوجوان خوارزمی را از آن خود کردند
 • افزایش شمار تب کریمه کنگو در هرمزگان به ۶نفر
 • وضعیت کرونایی همه شهر‌های هرمزگان به جز جاسک آبی است
 • فوتبالیست رودانی به تیم ملی دعوت شد
 • پیگیری جهت جذب اعتبارات اولویت اول مدیران شهرستان باشد
 • حضور خدام امام رضا(ع) نسیم روح بخش رضوی را در شهرستان رودان طنین انداز کرد+تصوير
 • ۱۷تن انبه قاچاق در رودان کشف شد
 • امام بزرگوار روح جمهوری اسلامی است/ اعتقاد مردم و گرایش آنها به دین و انقلاب، امروز از اول انقلاب بیشتر است
 • جهاد با هدف برطرف کردن آسیب های آموزشی در دوران کرونایی/جهاد آموزشی آموزگاران رودانی در دوران کرونایی قابل تحسین است
 • همراهی و مشارکت دو هزار و 500جوان و نوجوان در فعالیت های جهادی و فرهنگی کانون علویون رودان
 • زمین لرزه ۴٫۵ ریشتری جناح هرمزگان را لرزاند
 • نقش اثرگذار مراکز مشاوره پلیس در ارتقاء سطح آگاهی عمومی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی
 • ۳۲۰ برنامه آموزشی با محوریت فرهنگ سازی و ارتقای مشارکت عمومی اجرا شد/۳۷ گونه زیستی در هرمزگان با خطر انقراض مواجه هستند
 • ۷۴متهم در اجرای طرح ارتقاء و امنیت اجتماعی در رودان شناسایی و دستگیر شدند
 • فیلم‌ کوتاه “مادر فرشته” در رودان اکران شد/رونمایی از تصویر دیجیتال شهیده آرزو باهو
 • اعطاء بیش از هزار و ۴۰۰دستگاه لوازم خانگی به سیل‌زدگان رودان توسط بنیاد علوی
 • یادواره شهدای روستای سکل رودان برگزار شد+عکس و فيلم
 • عطر شهید گمنام در رودان پیچید+عکس
 • شهدا ارزشمندترین سرمایه های نظام و انقلاب هستند/ روحیه جهادی عامل پیش برد کارهاست
 • قتل زن ۳۸ساله در رودان/ قاتل در کمتر از ۲۴ساعت دستگیر شد
 • همخوانی سرود “سلام فرمانده” در رودان| گزارش تصویری
 • شکار غیرمجاز قوچ وحشی در رودان/ صیاد متخلف دستگیر شد
 • گزارش تصویری| بازخوانی سرود سلام فرمانده توسط دهه نودی های رودانی
 • رزمایش بزرگ جهادگران فاطمی در رودان برگزار شد/ گروه‌های جهادی در عرصه‌های مختلف پیشرو بوده اند
 • دامداران رودانی ضدعفونی آبشخورها را جدی بگیرند/ مایه کوبی بیش از ۱۴۰هزار راس دام از سال گذشته تاکنون
 • اقدامات اساسی در حوزه آب بخش رودخانه رودان صورت می گیرد/ نقش موثر شوراها و پیگیری های مستمر آنان در رفع مشکلات حوزه آب
 • کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در رودان راه اندازی می شود
 • افتخارات نوجوان رودانی در سینمای کشور/ تمام تلاشم را برای شناساندن فرهنگ و رسوم شهرم واستانم می گذارم
 • «آزادی فلسطین»، در صدر توییتر جهان قرار گرفت
 • زنده نگه داشتن روز قدس یعنی بیداری ملت ها علیه اسرائیل غاصب/ جامعه باید قدردان زحمات و تلاش های مقام معلم باشد
 • شعار انقلاب حمایت از فلسطین و محو رژیم صهیونیستی/ روز قدس، روز اسلام است
 • ۲۵سری جهیزیه به نوعروسان رودانی اهداء شد
 • ترخیص خودروها و موتورسیکلت‌هاي توقيفي تا عید فطر در رودان ادامه دارد
 • اعلام حمایت از مردم مظلوم فلسطین، اعلام بیزاری از دشمنان اسلام است
 • جام رمضان رودان| چهره چهار تیم برتر مشخص شد
 • اتحاد مسلمانان در حمایت از مردم مظلوم فلسطین کابوسی برای رژیم صهیونسیتی/ اهانت به قرآن کریم اهانت به همه ادیان و کتب الهی است
 • هشتگ #علمداران_خلیج _فارس جزو برترین های توییتر فارسی شد
 • مصیب داوری چهره برگزیده سال هنر انقلاب در هرمزگان شد+ عکس
 • مرحله سی و دوم رزمایش مواسات و همدلی در رودان/ 4هزار بسته معیشتی بین نیازمندان شهرستان رودان توزیع شد
 • مادر شهید معظم «علی سرحدی» به فرزند شهیدش پیوست
 • رودانی ها بیش از 240هزار دوز واکسن کرونا دریافت کرده اند/ واکسینه شدن فقط 21درصد از گروه سنی 5 تا 12 ساله رودان علیه کرونا
 • حساب شهرداری رودان مسدود شد/بدهی ۸۵ میلیارد ریالی دردسرساز شد
 • قرارگاه جهادی برای ارائه خدمات یکپارچه به محرومین در رودان تشکیل می شود
 • جهاد تبیین خنثی کننده نقشه های شوم رسانه ای و اقتصادی دشمن است
 • سوت جام رمضان رودان به صدا درآمد
 • تدبر در آیات قرآن، لازمه بهره گیری حداکثری از برکات ماه رمضان است
 • کشف و معدوم سازی یک تن و 200کیلوگرم گوشت و مرغ فاسد در رودان
 • استقرار بنادر در طول نوار سواحل متوازن باشد/ باید نهایت بهره را از حضور میهمانان جام جهانی قطر در جزایر قشم و کیش ببریم
 • Untitled-1-Recovered123