رودان نيوز
 • کد خبر : 18402
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 20 ژوئن, 2014 - 16:31
 •   

  کشته شدن سران داعش یکی پس از دیگری/ پرواز جنگنده‌های آمریکا در آسمان عراق

  در حالیکه بحران عراق و حمله تروریست‌های بعثی تکفیری به این کشور وارد دهمین روز خود شده است، درگیری میان نیروهای امنیتی عراق با تروریست‌ها در مناطق مختلف ادامه دارد. به گزارش مرصاد، بحران امنیتی در عراق که به گفته سران عراق از جانب عربستان سعودی حمایت مالی می‌شود، وارد دهمین روز شد. هوشیار زیباری […]

  در حالیکه بحران عراق و حمله تروریست‌های بعثی تکفیری به این کشور وارد دهمین روز خود شده است، درگیری میان نیروهای امنیتی عراق با تروریست‌ها در مناطق مختلف ادامه دارد.

  به گزارش مرصاد، بحران امنیتی در عراق که به گفته سران عراق از جانب عربستان سعودی حمایت مالی می‌شود، وارد دهمین روز شد. هوشیار زیباری وزیر خارجه عراق که چهارشنبه به عربستان سفر کرد، در حاشیه نشست وزرای خارجه سازمان همکاری اسلامی اعلام کرد که کشورش رسما از آمریکا درخواست کرده است که به مواضع گروه‌های مسلح تروریستی حملات هوایی انجام دهد.

  در حالی که آمریکا هنوز به این خواسته بغداد پاسخ نداده است، زیباری اعلام کرد که ممکن است بغداد از تهران نیز برای مقابله با گروهک‌های تروریستی کمک بخواهد.

   “آمریکا” نمی تواند بخشی از راه حل توقف خشونت تروریستها در “عراق” باشد

  به نقل از راشاتودی ؛ کریس بمبری ، تحلیلگر سیاسی در گفتگو با “راشا تودی” با اشاره به بحران ایجاد در روزهای اخیر در شهرهای عراق اظهار داشت : در واقع می توان ریشه بحران کنونی در عراق را سناریوی وحشتناکی دانست که سالها پیش ایالات متحده و هم پیمانان آن علیه این کشور اجرا نموده و در سال ۲۰۰۳  تجاوز به بغداد و اشغال این کشور را آغاز کردند.

  من تصور می کنم که تروریستهای تکفیری و سلفی این موضوع را دریافته اند که تعدادی از کشورهای منطقه که موضع گیری خاصی در قبال جنگ در سوریه اتخاذ کرده بودند رویکرد خود را تغییر داده و در طرف مقابل قرار گرفته اند . بدیهی است که ایران شیعی نمی تواند به سادگی از کنار آشوب و خونریزی در کناراماکن مقدسه خود در شهرهای عراق و نیز سقوط بغداد بگذرد . همچنین کردهای عراق نیز نمی توانند نگران تجاوز تروریستها به مناطق تحت کنترل خود نباشند.

  بنابراین با یک نگاه ساده در منطقه می توان دریافت که تعداد مخالفان حضور تروریستها در عراق و طرف هایی که با این حضور مورد خسران واقع می شوند کم نیست . دیدار اخیری که میان روسای جمهور ایران و ترکیه انجام گرفت نشان داد که موضع آنکارا نیز در قبال تروریستها و و ضعیت خاورمیانه تغییر کرده است.

  مقامات  آمریکایی برای اجرای حملات هوایی به مکان های استقرار تروریستهای تکفیری در برخی شهرهای عراق اعلام آمادگی کرده اند . همچنین ناوهای جنگی این کشور نیز که در خلیج فارس مستقر هستند بسوی عراق و به منظور اجرای عملیات های نظامی در حرکت می باشند . واشنگتن همچنین کشته شدن صدها شهروند عراقی توسط تروریستها را طی چند روز اخیر جنایت جنگی نامیده است .

  راشاتودی در ادامه به نقل از این کارشناس سیاسی نوشت : به وضوح می توان دید که آنچه اکنون در عراق رخ میدهد حدود سه سال است در سوریه در حال وقوع می باشد . تعدادی از کشورهای غربی  وعربی با تحریک و تقویت روحی و تسلیحاتی افراد افراطی تکفیری و سلفی زمینه های اعزام آنها به سوریه و جنگیدن علیه دولت بشار اسد را فراهم کرده اند . نتیجه ای روشن این است که جنگ از سوریه به عراق منشعب شده است.

  وی افزود: من به تازگی ویدئوی از یکی از تروریستهای تکفیری بعثی در عراق دیدم که چگونه یک سرباز عراقی را که اسیر کرده بود می کشد و وی را با القابی توهین آمیز نسبت به دین و مذهبش خطاب می کند . جالب اینکه لهجه و زبان این تروریست متعلق به مردم شمال آفریقاست ، این فرد نه یک عراقی است و نه سوری. بر همه جهان مشخص است که بسیاری از اتباع چچنی و دیگر ملیت ها در میان تروریستهای حاضر در عراق و سوریه هستند .

  بنابراین آنها ( تروریستهای تکفیری و بعثی ) اولا در حال اجرای یک تعرض وحشیانه هستند و ثانیا از رسانه ها و شبکه های اجتماعی برای اهداف پروژه خود بهره می گیرند.

  در ادامه این مقاله آمده است : این فتنه گری و جنگ افروزی در عراق و سوریه به سراسر منطقه کشیده خواهد شد  و دیگر کشورهای خاورمیانه نمی توانند فاقد از تبعات و خسارات ناشی از چنین خشونت هایی باشند . عربستان سعودی و قطر که از حامیان اصلی تروریستهای حاضر در سوریه و عراقبه شمار می آیند نیز نباید خود را در آرامش و امنیت دائمی و بدور از تبعات بازگشت افراد افراطی اعزام شده به این کشورها ببینند.

  راشاتودی با اشاره به ادعای مقامات آمریکایی مبنی براحتمال همکاری نظامی واشنگتن و تهران در عراق و علیه تروریستهای تکفیری بعثی تصریح کرد : با وجود اینکه اماکن مقدس شیعه در عراق برای ” جمهوری اسلامی ایران ” اهمیت فراوانی دارد اما تجربه و تاریخ این کشور نشان می دهد که مقامات آن در مورد درگیری های خارجی دقت و تمرکز فوق العاده ای را مدنظر قرار می دهند . آنها همواره ازمیادین درگیری های خارجی دور می مانند و چنین کاری را برای امنیت و منافع عمومی خود بهتر می دانند.

  دولت آمریکا اکنون در موقعیت بسیار دشواری قرار گرفته است. انتقادات گسترده ای _ چه در سطح داخلی و چه بین المللی _ علیه سیاست خارجی اوباما و شکست های پیاپی آن بخصوص درمنطقه خاورمیانه مطرح می شود . یکی از اصلی ترین این انتقادات که علیه آمریکا و هم پیمان اروپایی آن انگلیس عنوان می شود این است که مداخله نظامی و حمله آنها به عراق در سال ۲۰۰۳ اکنون در حال منعکس کردن تبعات خود در کل منطقه و جهان است . همین مداخله ریشه بسیاری از اختلافات و تنش ها در عراق بوده است.

  در انتهای این مقاله آمده است : پاسخ روشنی به ابهامات بحران کنونی در عراق این است که ایالات متحده مسئول تمامی جنایات و خشونت هایی است که اکنون در شهرهای این کشور و علیه مردم بی گناه آن انجام می شود . اکنون هم کردها ، هم شیعیان و هم اهل سنت در عراق از حضور تروریستهای تکفیری مورد خسران و آسیب قرار گرفته اند . دولت آمریکا این وضعیت را در منطقه ایجاد کرده و خود نیز در مرداب دست ساخته خود گرفتار شده است.

  تصور نمی کنم که واشنگتن با چنین شرایطی بعنوان بخشی از راه حل بحران عراق محسوب شود . راهکار بهبود این بحران تنها در داخل منطقه وجود دارد و این به همان دلیلی است که ملت های منطقه از هرگونه دخالت یا حضور نیروهای خارجی بخصوص آمریکایی و هم پیمانان اروپایی آن بیزار هستند.

   اوباما تا ساعاتی دیگر گزینه های آمریکا در مورد عراق را با رهبران کنگره بررسی می کند

   به نقل از اسکای نیوز:کاخ سفید در بیانیه ای اعلام کرد: “باراک اوباما” ریاست جمهوری آمریکا روز پنج شنبه در دیدار با رهبران کنگره گزینه های این کشور در مورد عراق را بررسی خواهد کرد.

  در همین حال لحظاتی پیش یک مقام عالی رتبه آمریکا اعلام کرد: جنگنده های آمریکایی پروازهای شناسایی خود را بر فراز آسمان عراق آغاز کردند.

  پیش از این کاخ سفید چهارشنبه اعلام کرد “باراک اوباما” هنوز موضوع حمله هوایی در عراق را برای پشتیبانی از نیروهای دولت این کشور در مقابله با شبه نظامیانی که عراق را با خطر تجزیه مواجه کرده اند، منتفی نمی داند.

   پرواز شناسایی جنگنده های آمریکایی برفراز آسمان عراق آغاز شد

   به نقل از المیادین؛یک مقام عالی رتبه آمریکا اعلام کرد: جنگنده های آمریکایی پروازهای شناسایی خود را بر فراز آسمان عراق آغاز کردند.

  پیش از این کاخ سفید چهارشنبه اعلام کرد “باراک اوباما” هنوز موضوع حمله هوایی در عراق را برای پشتیبانی از نیروهای دولت این کشور در مقابله با شبه نظامیانی که عراق را با خطر تجزیه مواجه کرده اند، منتفی نمی داند.

  جی کارنی، سخنگوی رئیس جمهور امریکا گفت: اوباما قرار است با رهبران بلند پایه کنگره از جمله منتقدان وی از حزب جمهوریخواه ملاقات و با آنها درباره راهبردش که مجموعه ای از گزینه هاست، مذاکره کند.

  وی افزود: تنها چیزی که رئیس جمهور آن را منتفی دانسته است ، بازگرداندن نظامیان امریکایی به میدان جنگ در عراق است اما همچنان سایر گزینه ها را مد نظر دارد.

  سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد آمریکا برای تقویت امنیت سفارت خود در بغداد و همچنین جابجایی دیپلماتها ، ۱۷۰ نیروی نظامی به عراق اعزام خواهد کرد. علاوه بر این در صورت نیاز، ۱۰۰ نیروی دیگر نیز برای کمک به فعالیت های پشتیبانی به عراق اعزام خواهند شد.

   حمله به مواضع تروریست‌ها در صلاح الدین/ هلاکت ۱۶ نفر

   شبکه العراقیه در خبری فوری گزارش داد: جنگنده‌های ارتش عراق با حمله به مواضع تروریست ها در استان صلاح الدین چهار خودروی آنها را منهدم کرده و ۱۶ نفر را به هلاکت رساندند.

   تلعفر به طور کامل تحت کنترل ارتش درآمده است/ چند ساعت با هلاکت تمامی تروریست‌ها فاصله داریم

  به نقل از پایگاه اینترنتی المسله، سرلشکر ابوالولید گفت : با حملاتی که نیروی هوایی با همکاری نیروهای ارتش عراق ، نیروهای عشایر و گردانهای دفاع مردمی انجام داد منطقه تلعفر پس از به هلاکت رسیدن نیروهای تروریستی که به برخی از شهرهای این منطقه نزدیک شده بودند ، به طور کامل آزاد شد.

  وی افزود : منطقه تلعفر آغازی برای آزادسازی دیگر مناطق استان نینوا خواهد بود و تنها چند ساعت با از بین بردن نیروهای این سازمان جنایتکار فاصله داریم.

   ۵۹ افسر ارتش عراق اخراج و محاکمه می‌شوند

   به نقل از پایگاه خبری «السومریة نیوز»، «نوری المالکی» نخست‌وزیر عراق چهارشنبه از تشکیل کمیته‌های حقیقت‌یاب درباره ۵۹ افسر ارتشی که از سر خدمت خود فرار کرده‌اند، خبر داد و اعلام کرد که این افراد به دادگاه‌‌های نیروهای امنیتی ارجاع داده خواهند شد زیرا پستهای خود را ترک کرده و فرار کرده‌اند.

  بر اساس این گزارش، مجازات صادره  در این دادگاه‌ها تا حد اعدام نیز می‌رسد.

  در بیانیه نخست‌وزیری عراق که فرماندهی کل نیروهای مسلح را نیز بر عهده دارد آمده است که این افراد اخراج و محاکمه می‌شوند.

  «قاسم عطا» سخنگوی نظامی مالکی در این‌باره گفت: بر اساس احکام صادره در ماده ۳/بند ۱/ أ درباره مجازات‌های نیروهای امنیت کشور که در سال ۲۰۰۸ صادر شد و بر اساس آن هر کسی که پست خود را ترک یا به یک طرف متجاوز تسلیم کند، به اعدام محکوم می‌شود.

  مالکی دو روز پیش نیز در حکمی، سلشگر «مهدی الغراوی» و معاونش سرلشکر «عبدالرحمن حنظل» و رئیس ستاد او سرهنگ «حسن عبدالرزاق» را برکنار کرد.

  وی همچنین سرتیپ ستاد «هدایت عبدلکریم» فرمانده تیپ سوم پیاده نظام را برکنار کرد و به دادگاه نظامی ارجاع داد.

  مالکی گفت که به زودی چند تن دیگر از فرماندهان نظامی را برکنار و آنان را به دادگاه نظامی معرفی و یا بازنشسته می‌کند.

   انتشار بیماری‌های جنسی میان عناصر داعش و جبهه النصره

   به نقل از پایگاه خبری «جهینه نیوز» سوریه، دکتر «باران یلماز»، یکی از پزشکان متخصص بیمارستان «مدیکال پارک» شهر «غازیان تب» ترکیه از انتشار گسترده بیماری‌های جنسی میان عناصر دو گروه تروریستی داعش و جبهه النصره خبر داد.

  دکتر یلماز در گزارشی که آن را به مدیریت بیمارستان مدیکال پارک ارائه داده بود، گفته است که ظرف ۴ روز گذشته طی معاینات پزشکی زخم‌های ناحیه تناسلی عناصر مسلحی که از جبهه‌های جنگ در شمال عراق و سوریه به این بیمارستان برای مداوا بازگشته بودند، متوجه شده که بیش از ۷۰ درصد این عناصر مبتلا به بیماری‌های جنسی ناشی از وجود روابط آمیزشی نادرست و خطرناک هستند.

  این درحالی است که به گفته این پزشک ۳۰ درصد افراد معاینه شده مبتلا به ویروس (HIV) یا همان «ایدز» بوده‌اند.

  دکتر یلماز در گزارش خود از مدیریت بیمارستان خواسته‌ است تا این افراد در قرنطیه نگهداری شده و مراقبت‌های پزشکی بیشتری از آنها صورت گیرد و از پذیرش مجروحان دیگر به این بیمارستان جلوگیری شود، چراکه بیم بروز فاجعه‌ای است که کنترل آن برای مدیریت بیمارستان بسیار سخت و حتی غیر ممکن است.

  در این راستا گزارش شده است که پرستار این بیمارستان مورد آزارهای جنسی از سوی عناصر زخمی النصره که در تحت مداوا بودند، قرار گرفتند که موجب شکایت این پرستاران از این عناصر به مدیریت بیمارستان شده و در پی آن این افرتد به بیمارستان دیگری منتقل شده‌اند.

  فعالیت یک ستاد عملیاتی موساد در «الانبار» عراق

   روزنامه اسرائیلی »یدیعوت احرونوت» از وجود یک ستاد عملیات تابع موساد در استان الانبار خبر داد که ماموریت آن حمایت اطلاعاتی از تروریست‌های داعش است.

  «روعی کیاس» سردبیر بخش جهان عرب این روزنامه، در مقاله‌ای تأکید کرد که این ستاد عملیاتی در گزارشی به وزیر دفاع رژیم صهیونیستی تأکید کرده که در پی حمله هوایی گسترده ارتش عراق، تروریست‌های داعش در تکریت و دیالی و موصل با مشکل جدی مواجه شده و از پیشروی بازمانده‌اند.

  به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی «مجلس اعلای اسلامی» عراق، کیاس در ادامه این مقاله در این‌ که اسرائیل بتواند همچنان کنترل اوضاع در عراق را به دست داشته باشد تردید کرده و گفته که فتوای مرجعیت عالی شیعه همه قواعد بازی را به هم زد و برای همه غافلگیرکننده بود.

  وی نوشت که موضع ایالات متحده نیز مایه نگرانی عربستان، قطر و ترکیه و باعث دشوارشدن حمایت آنها از تروریست‌های داعش خواهد بود.

  کناره گیری المالکی پیش شرط آمریکا برای نظامی در عراق

    روزنامه انگلیسی ایندیپندت نوشت که واشنگتن برای دخالت نظامی در عراق و مقابله با تروریست‌های داعش شرط کناره‌گیری «نوری المالکی» از قدرت را گذاشته است.

  شهر موصل دومین شهر بزرگ عراق که از هفته گذشته در کنترل گروه داعش افتاده و نیروهای ارتش عراق تلاش دارند تا کنترل این شهر و دیگر مناطقی که را که تروریست‌ها به آن وارد شده‌اند را در اختیار بگیرند.

  همزمان با این تلاش‌ها مقامات آمریکایی از آمادگی خود برای کمک نظامی به عراق تنها محدود به عملیات هوایی محدود علیه داعش آمده است.

  همچنین مقامات آمریکایی‌ چندین بارها در رسانه‌ها از آمادگی خود برای همکاری نظامی با ایران در عراق سخن گفتند که این عملیات روانی با پاسخ صریح تهران مواجه شد و روز گذشته سرلشگر فیروزآبادی با ریختن آب پاکی روی دستان واشنگتن تاکید کرد که جمهوری اسلامی با آمریکا همکاری نظامی نخواهد داشت.

  ناظران بر این باروند که کاخ سفید علاقه دارد با ورود به بحران عراق نقش خود را در این کشور تقویت کند و از سوی دیگر با درگیری کردن ایران با داعش بتواند زمینه تقابل بیش از پیش ایران با برخی از کشورهای منطقه را فراهم کند.

  آمریکا درحالی در عراق به دنبال هدف قرار دادن داعش با کمک ایران است که در سوریه با کمک متحدان منطقه‌ای خود از این گروه علیه دولت بشار اسد حمایت می کند.

  تجمع داعشی‌ها در نزدیکی پالایشگاه «بیجی» هدف قرار گرفت

   به نقل از پایگاه خبری اتحادیه میهنی کردستان، صبح امروز نیروی هوایی ارتش عراق، یک تجمع تروریست‌های داعش در نزدیکی پالایشگاه «بیجی» در استان صلاح‌الدین را هدف قرار داد و طی آن چندین تروریست کشت.

  روز گذشته نیز نیروهای امنیتی عراق حمله تروریست‌ها به این پالایشگاه را خنثی کردند و طی آن چندین سرکرده داعش از جمله «ابویمامة الدوسری» دارای تابعیت سعودی را به هلاکت رساندند.

   انتقاد «اردوغان» از دخالت نظامی آمریکا در عراق

   به نقل از شبکه «المیادین»، «رجب طیب اردوغان» نخست‌وزیر ترکیه اعلام کرد که حملات هوایی جنگنده‌های آمریکایی علیه مواضع تروریست‌ها می‌تواند به کشته شدن تعداد زیادی از شهروندان و غیرنظامیان منجر شود.

  راهکار استانداری بغداد برای افشای شایعات داعش/ کنفرانس شیوخ عشایر در بغداد برای اعلام وحدت ملی

   به نقل از خبرگزاری «واخ»، «علی محسن التمیمی» استاندار بغداد اعلام کرد که این استانداری از امروز به طور دوره‌ای کنفرانس خبری برگزار خواهد کرد تا به شایعات پاسخ دهد و شهروندان عراقی را در جریان احبار صحیح و وضعیت کشور قرار دهد.

  وی  پس از یک نشست امنیتی گفت: این نشست به منظور بررسی امکانات و آمادگی‌های امنیتی و هماهنگی با رهبران در بغداد و امکان ارائه حمایت لجستیک به نیروهای امنیتی برگزار شد و درباره برخی مسائل از جمله حمایت نیروهای امنیتی از سوی دولت محلی گفت‌وگو شد.

  التمیمی از تمام نیروهای امنیتی در بغداد خواست تا به طور یکپارچه برای مقابله با تروریست‌ها بایستند و مانع ایجاد هرگونه شکاف امنیتی از سوی داعش شوند.

  وی گفت: فردا یک کنفرانس گسترده عشائری با حضور هیئت‌هایی از شیوخ و نمایندگان عشائر اصلی عراقی در بغداد برگزار خواهد تا روحیه برادری ما تقویت شود با اعلام وحدت ملی برای مقابله با تروریسم در یک صف واحدبایسیتم.

  استاندار بغداد گفت که تمام مناطق بغداد اکنون امن است و نیروهای امنیتی در بالاترین توان ممکن برای مقابله با هرگونه حمله تروریستی قرار دارند.

   المانیتور: ایران برنده بحران عراق خواهد بود

   پایگاه خبری آمریکایی «المانیتور» در تحلیلی درباره تحولات عراق با اشاره به اینکه حوادث اخیر ایران را غافلگیر کرد تصریح می‌کند که ایران به خوبی توان احیا و بازگشت شرایط را در اختیار دارد و این احتمال وجود دارد که آنها برنده بحران عراق باشند.

  «بروس رایدل» نویسنده این مطلب با اشاره به اینکه عراق به طور ژئوپولتیک، مذهبی و تاریخی مورد توجه ایران بوده است تصریح می کند که ایران می‌تواند با اعزام مستشاران نظامی و بسیج عمومی نیروهای داوطلب در عراق علیه داعش این فرصت تاریخی را داشته باشد تا نفوذ خود در عراق را افزایش دهد.

  این تحلیلگر در ادامه با اشاره به اینکه در نگاه ایران داعش یک گروهک از اراذل و اوباش است که جرئت نزدیک شده به ایران را ندارد، می‌نویسد: القاعده تنها در سال ۱۹۹۴ در مشهد یک بمب‌گذاری انجام داد و رابطه ایران با القاعده به عنوان اصلی‌ترین گروه تندرو [سلفی-تکفیری] سنی آمیخته‌ای از دشمنی است.

  وی در ادامه سقوط صدام و رژیم بعث عراق، توسط جورج بوش رئیس جمهوری پیشین آمریکا را نوعی پیروزی ایران در منطقه دانست.

  المانیتور با بیان این ادعا که ایران به طور تاکتیکی از دخالت آمریکا در عراق و حملات هوایی [به مواضع داعش] استقبال می‌کند، تاکید می‌کند که از نظر ایران واشنگتن یک بازیگر توازن دهنده در عراق است نه یک بازیگر همیشگی در بازی عراق.

  این نویسنده در ادامه عربستان سعودی و اسرائیل را بازنده‌های تحولات عراق می داند و تاکید می‌کند که تقویت داعش برای دوستان میانه‌رو عرب اسرائیل خطرناک است.

  همچنین وی در بخش پایانی تحلیلش مهمترین تاثیر تحولات عراق را در عرصه منطقه‌ای می‌داند و تاکید می‌کند که ایران و متحدش حزب الله در این بحران بیش از پیش نشان دادند که تنها نیروی قابل اعتماد هستند که توان مقابله با القاعده را دارند.

   انفجار در شهرک صدر بغداد ۵ زخمی برجای گذاشت

   به نقل از خبرگزاری «براثا»، دو بمب به طور همزمان در شهرک «صدر» بغداد منفجر شدند که طی آن ۵ نفر زخمی شدند.

  یک مقام مسئول امنیتی اعلام کرد که دو بمب صبح امروز به طور همزمان در خیابان «الفلاح» شهرک صدر منفجر شد که ۵ زخمی برجای گذاشت.

  نیروهای امنیتی و خودروهای امدادرسان نیز خود را بلافاصله به محل رساندند.

  برمر: آمریکا باید به عراق نیروی نظامی ارسال کند/پرواز جنگنده‌های اف ۱۸ آمریکا بر فراز عراق

   «پل برمر» حاکم مدنی عراق در دوره اشغال این کشور در مصاحبه با سی ان ان، از سیاست‌های «باراک اوباما»رئیس جمهور آمریکا در عراق به شدت انتقاد کرد و گفت خروج کامل نیروهای آمریکایی از عراق در اواخر ۲۰۱۱ بدون ماندن یگان‌های ویژه برای حفظ امنیت کشور در مواقع ضروری اشتباه بزرگی بود.

  او با سوءاستفاده از بحران ایجاد شده در عراق، تأکید کرد که آمریکا باید برای رسیدگی به اوضاع عراق نیروهای ویژه به این کشور اعزام کند و ایده عدم ارسال نیروی زمینی به عراق را کنار گذارد و ضمن ارسال نیروهای ویژه، ناظران امنیتی و افسران عالی‌رتبه نیز ارسال کند.

  به گزارش «مجلس اعلای اسلامی عراق»، برمر تأکید کرد که نمی‌توان با هواپیماهای بدون سرنشین شهرها را از دست تروریست‌ها خارج کرد.

  پرواز جنگنده‌های اف- ۱۸ آمریکا بر فراز عراق

  مقامات آمریکایی پروازهای شناسایی جنگنده‌های اف ۱۸ این کشور را در آسمان کشور عراق تایید کرده‌اند.

  به گزارش کردپرس،مقامات آمریکایی در گفتگو با شبکه تلویزیونی فاکس نیوز این کشور تایید کرده‌اند هواپیماهای جنگنده اف-۱۸ که اخیرا توسط ناو هواپیمابر جورج بوش به خلیج فارس اعزام شده اند بر فراز عراق پروازهای شناسایی انجام می دهند.

  دولت اوباما پیش از این بر لزوم انجام عملیات شناسایی توسط هواپیماهای سرنشین دار و بدون سرنشین( پهپاد) در عراق تاکید کرده بود اما ماموریت اصلی جنگنده اف- ۱۸ نبرد است.

  هر چند اوباما در نامه ای خواستار همکاری نمایندگان کنگره برای انجام هر گونه عملیات علیه نیروهای داعش در عراق شده بود اما روز گذشته در دیدار با نمایندگان گفت برای انجام هر عملیاتی نیازی به تایید نمایندگان ندارد.

  به گفته یک مقام آمریکایی اوباما قصد دارد علاوه بر ۲۷۵ نیروی نظامی که مامویت آنها حفاظت از سفارت ایالات متحده در عراق عنوان شده، ۱۰۰ نیروی ویژه دیگر را نیز برای آموزش نیروهای ارتش عراق به این کشور اعزام کند.

  از سوی دیگر خبرگزاری آسوشیتدپرس اعلام کرد سازمانهای اطلاعاتی آمریکا به دنبال به دست آوردن ردپای اعضای ارشد داعش و کنترل تحرکات آنها در عراق و سوریه هستند که از روز ۱۰ ژوئن ۲۰۱۴ کنترل چند شهر عراق از جمله موصل را در دست دارند.

  به نوشته آسوشیتدپرس دستگاههای اطلاعاتی آمریکا از همکاریهای سازمانهای اطلاعاتی ترکیه، عربستان و اردن برای شناسایی داعش در عراق استفاده می کنند.

  انتهای پیام


 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین عناوین

 • سومین کارگاه توانمندسازی شبکه امامت هرمزگان برگزار شد
 • برنامه مدیریت منابع و مصارف آب شرب استان هرمزگان به تصویب رسید
 • نرخ جدید شن و ماشه در هرمزگان تعیین شد/ هر تُن شسته ۵۸هزار تومان
 • افزایش سهمیه ۲ میلون دلاری پیله وری هرمزگان در سالجاری
 • 90سری جهیزیه بین زوج های نیازمند رودانی توزیع شد
 • پنجمین روز بدون سوگ کرونا در آذرماه
 • دستور استاندار هرمزگان برای بسیج امکانات جهت مقابله با پشه مخرب آئدس
 • ولایت‌پذیری و ولایتمداری مهمترین وصیت شهدا است
 • برکت آفرینی قرارگاه‌های طرح تحول در هرمزگان/ بسیج در تمام موضوعات انقلاب پای کار است
 • مشاهده پشه آئدس در لاستیک های دپو شده یک آپاراتی در بندرعباس/ چهار پشه بالغ صید شده حامل هیچ ویروسی نبودند
 • هراس آمریکا و رژیم صهیونیستی از قدرت و رویارویی ایران در منطقه
 • مادر شهید«غلام جعفرزاده» دعوت حق را لبیک گفت
 • بسیج نماد مدیریت جوان و جهادی
 • روحیه و تفکر بسیجی رمز پیروزی مقابله با دشمن است/ در برخورد با نجومی بگیران باید به موقع عمل شود
 • دومین تحصن کارگری در محور مواصلاتی رودان به منوجان/ بالاتر از حقوقمان چیزی نمی‌خواهیم+فیلم
 • بسیج برای کمک به کاهش آسیب‌های اجتماعی ظرفیت بسیاری دارد
 • همایش اقتدار بسیجیان در رودان + عکس
 • بسیج یعنی باور به مشارکت مردم در نظام جمهوری اسلامی
 • عزت و سروری ملت ها بدون عنصر شهادت امکان پذیرنیست/گاهی از یک خانواده رودانی ۸ نفر در جبهه بودند
 • بسیج مهندسین رودان ۶۰ تن آرد به مناطق زلزله زده فین ارسال می کنند
 • ایمان به خدا و عبور از بن بست ها دو ویژگی مهم بسیج است
 • وقتی که روحیه مطالبه گری در محلات تقویت می شود/ از حل مشکل آب روستایی تا کمک های مومنانه در کمیز رودان
 • آغاز تزریق دز سوم واکسن کرونا در رودان
 • تاکید رهبر معظم انقلاب بر معرفی ام‌سلمه و مادران اهل‌بیت (ع) به مردم
 • بسیج ماندگارترین جلوه اخلاص و ایستادگی است
 • وقتی که بسیجیان برای محرومیت زدایی به میدان می آیند/ از پیگیری مشکلات تا جلوگیری از طلاق در سکل رودان
 • بسیج سازندگی با هدف جهاد و خدمت در سنگر محرومیت زدایی
 • تبعیت از ولایت فقیه رمز ماندگاری بسیج است
 • مراسم شبی با شهدا در رودان برگزار می‌شود
 • هفتمین یادواره شهدای دهگلکن و کهنشوئیه رودان برگزار می‌شود
 • وقتی بسیج ناجی یک محله می شود/ از ایجاد اشتغال پایدار تا اقدامات موثر جهت کاهش آسیب های اجتماعی
 • وقتی تحول، پویایی و نوآوری محلات توسط خود مردم صورت می گیرد/ از اشتغالی آفرینی تا تهیه جهیزیه و برپایی جشن جهت ترویج ازدواج آسان در برنطین
 • دستگیری عامل شرارت و تیراندازی‌های منجر به جرح در رودان
 • استفاده از توانایی نخبگان برای توسعه کشور امری ضروری است/ بسیجیان مخلص و پای کار در میدان عمل هستند
 • عادی انگاری عامل شیوع کرونا خواهد بود/ وضعیت وخیم کرونا در روستای فاریاب رودان
 • آمادگی 130گروه‌ جهادی رودان برای خدمت‌رسانی به زلزله‌زدگان فین
 • ناپایداری جوی در هرمزگان/ خودداری از نصب چادر در حریم رودخانه‌های فصلی به ویژه در مناطق زلزله زده
 • توزیع بیش از ۳ هزار چادر بین مردم در مناطق زلزله زده/ دو هزار و ۷۵۰ واحد نیازمند نوسازی، بازسازی و تعمیرات هستند
 • 300تبلت سازمان ملل به دانش آموزان هرمزگانی رسید
 • ۳۳ مسجد و امامزاده در هرمزگان خسارت دید
 • برق مناطق زلزله زده هرمزگان به طور کامل وصل شد
 • صرف “ما می توانیم” در دولت سیزدهم
 • ساخت فیلم های “دوشیزه جان” و “ساحل مکران” در هرمزگان
 • ارسال ۲۳۰ تخته چادر از رودان به مناطق زلزله‌زده فین
 • مادر 22ساله رودانی، نجات بخش سه بیمار نيازمند پيوند شد
 • مبارزه با انحراف مهمترین ویژگی امام حسن عسکری (ع)بود
 • امام حسن عسکری (ع) در اخلاق و تحول آفرینی سرآمد بود
 • معیار سنجش مدیران انقلابی، میزان عمل به شاخص های انقلاب است/ بیکاری ۶۹ فرزند شهید در شان هرمزگان نیست
 • امضاء های طلایی باید حذف شود
 • ۴هزار تن محصول کلزا از مزارع هرمزگان برداشت می شود
 • سوت آغاز لیگ فوتبال رودان پس 2سال تعطیلی به‌صدا در می‌آید
 • بهره برداری دبستان 6کلاسه والفجر روستای وزیری رودان
 • جوان ۲۵ ساله رودانی، فرشته نجات بیمار نیازمند پیوند شد
 • ازدواج آسان و اسلامی در جامعه و خانواده‌ها فرهنگ‌سازی شود
 • خطر شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان را جدی بگیرید
 • Untitled-1-Recovered123