رودان نيوز
 • کد خبر : 22459
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 31 آگوست, 2014 - 12:24
 •   

  دفاع زیباکلام از تحریم سنای آمریکا علیه25شخص و شرکت ایرانی

  صادق زیبا کلام در اظهارنظری عجیب با دفاع از تحریم های جدید آمریکا علیه ایران گفت: تحریم سنای آمریکا برای 25 شخص و شرکت ایرانی جدید نبود چرا که آنها تحریم ها را دور زده بودند!   به گزارش رودان نیوز به نقل از سبلانه، "همایش چالش‌های دولت اعتدال با مجلس اصول‌گرا" که قرار بود […]

  صادق زیبا کلام در اظهارنظری عجیب با دفاع از تحریم های جدید آمریکا علیه ایران گفت: تحریم سنای آمریکا برای 25 شخص و شرکت ایرانی جدید نبود چرا که آنها تحریم ها را دور زده بودند!

   

  به گزارش رودان نیوز به نقل از سبلانه، "همایش چالش‌های دولت اعتدال با مجلس اصول‌گرا" که قرار بود ساعت 17 روز شنبه 8 شهریور در اردبیل برگزار شود، ظهر همان روز لغو شد و سه ساعت پس از اعلام لغو آن توسط مسئولان و متولیان برگزاری این همایش، در دقیقه 90 و با تاخیر یک و نیم ساعته در دانشگاه سماء اردبیل برگزار شد.

   صادق زیبا کلام در این همایش با اشاره به چالش های دولت و مجلس، گفت: دموکراسی هرجور که تعریف شود یکی از بنیادهای آن این است که اکثریت حق ندارد جلوی اقلیت را بگیرد، بنابراین با ارتقا و تحول دموکراسی دو قانون احترام به حقوق اقلیت و ابراز عقیده اقلیت در رابطه با عملکرد اکثریت به عنوان یک اصل ثابت در لیبرال دموکراسی پذیرفته شد.

  وی ادامه داد: از طرف دیگر بر اساس وجه دیگر لیبرال دموکراسی است که مردم با رای دادن رضایتمندی خود را از سیاست های اعمال شده در جامعه اعلام می دارند و در نتیجه زمام امور مملکت را به کسانی می سپارند که مقبولشان باشد؛ همان تصمیمی که مردم ایران در انتخابات خرداد 92 گرفتند و  نصف واجدان شرایط رای گیری که جمعیتی 19 میلیونی بودند به آقای روحانی رای دادند و اعلام کردند که با سیاست گذشته موافق نیستند.

  صادق زیبا کلام تاکید کرد: براساس  اصل احترام به حقوق اقلیت است که  اصولگرایان با وجود کسب نکردن اکثریت آراء در انتخابات 92 ، آنها باز هم می توانند ابراز عقیده کرده و با دولت روحانی مخالفت کنند.

  به گفته این استاد اصلاح طلب دانشگاه تهران، مشکل دولت اعتدال با اصولگرایان از آن جا شروع شد که طیف تندرو اصولگرایان و بویژه طرفداران احمدی نژاد و جبهه پایداری بدون توجه به اینکه 40 درصد واجدان شرایط رای گیری به سیاست های آن ها "نه" گفته اند، می خواهند نظرشان را به رئیس جمهور دیکته کنند.

   

  استیضاح نماینده 40 درصد مردم توسط نماینده 5 درصد کجای دموکراسی دینی است؟ 

  صادق زیبا کلام گفت: آقای روحانی که با آرای 19 میلیونی برگزیده شده  می خواهد تا سیاست هایی جدید در عرصه های مختلف  به اجرا درآورد از جمله وزیر علومش که می خواست فضای باز را به دانشگاه برگرداند ؟ اما چه کسانی جلو دار مخالفت با فرجی دانا بودند؛ این افرادی که پا جلو گذاشتند و صحبت کردند چقدر رای مردمی در مجلس نهم آورده اند؟

   وی با به سخره گرفتن میزان رای نمایندگان درخواست کننده استیضاح فرجی دانا تصریح کرد:  فکر می کنید کسانی مثل نوباوه، الیاس نادران و حمید رسایی و روح الله حسینیان با چقدر رای وارد مجلس نهم شدند؛ روح الله حسینیان نماینده مردم تهران که مخالف طراز اول دولت روحانی است تنها نزدیک 300 هزار رای از 6 میلیون رای تهرانی را کسب کرده است؛و نوباوه به عنوان نفر اول از جبهه پایداری با 400 هزار رای نماینده 8 درصد مردم تهران است این در حالی است که روحانی در انتخابات 92 با رای 19 میلیونی به عنوان نماینده 40 درصد مردم ایران انتخاب شد.

  استاد دانشگاه علوم سیاسی دانشگاه تهران خاطر نشان کرد: با در نظر گرفتن مردم سالاری دینی، لیبرال دموکراسی، وزارت کشور و تیر برق ها در تایید آراء این افراد، حال چه گونه است که این عده که نماینده 5 درصد مردم تهران هستند می خواهند نظرشان را به رئیس جمهور دیکته کنند.

  وی افزود: اگر اصولگریان خود معتقد به مردم سالاری دینی هستند معنایش احترام به رای مردم است پس چرا نمی گذارند دولت برگرفته از مردم در چارچوب قوانین برنامه اش را پیش ببرد؟

   مخالفان طراز اول دولت اعتدال زورشان برسدظریف را هم استیضاح می کنند

  به گفته این اصلاح طلب مخالفان طراز اول دولت اعتدال بعد از استیضاح فرجی دانا در مرحله بعدی تلاش می کنند تا جنتی را به مجلس کشانده و بعد اگر بتوانند سر وقت ظریف بروند تا توافق ژنو که بدتر از عهد نامه ترکمان چای رخ ندهد؛ با وجود این شرایط این سوال پیش می آید که تعریف مردم سالاری دینی چیست؟ فارغ از تعریف زیبا و کلیشه ای، آیا برنامه ای که جریان فکری به نمایندگی از 40 درصد مردم قرار است اجرا کند، مردم سالاری دینی نیست؟

  زیبا کلام ادامه داد: ما به اصولگرایان تندرو که پیشگامان آنها جبهه پایداری است می گوییم فکر کنیم که برنامه های فرجی دانا بدترین کیفیت را داشت اما وی به نمایندگی از 40 درصد مردم است و شما تنها نماینده 5 درصد مردم هستید.

   

  اصولگرایان معتدل بازندگان اصلی استیضاح فرجی دانا/ سنگ اندازی برای دولت ادامه دارد

  این استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران با اشاره به استیضاح فرجی دانا، تصریح کرد: تندروهای اصولگرا با اقدامی سازماندهی شده شکست سنگینی به جبهه اصولگرایان معتدل و میانه وارد کردند و بعد از این هم  این عده به فکر اجرای نقشه های جدید و  سنگ اندازی جدید در مقابل دولت اعتدال هستند.

   وی با اشاره به دلایل استیضاح وزیر علوم مدعی شد: می گفتند وزیر علوم به خاطر بورسیه ها، آمدن دانشجویان محروم از تحصیل که فتنه گر بودند استیضاح شد، اما مشکل اصولگرایان با فرجی دانا این بود که وزیر دولت اعتدال تن به خواسته آن ها نداد چرا که اصولگرایان می خواستند فضای دانشگاه همچون هشت سال گذشته بسته و همچون قبرستان باشد و سایه کمیته انضباطی همچنان بالای سر دانشگاه حاکم باشد.

   زیبا کلام ادامه داد: انهایی که یقه چاک می کردند تا فرجی دانا را برکنار کنند از این می ترسیدند که با سیاست های فرجی دانا فضای دانشگاه برای چهار میلیون دانشجو که 90 درصدشان مخالف اصولگرایان بودند باز شود و آنگاه سیاست های باب میل آن ها پیش نرود.

   زیبا کلام ادعا کرد: تشکل ها و انجمن های دانشجویی موجود در سال 88 تا 92 وابسته به قدرت و دولت بود.

  وی مدعی شد:  فرجی دانا به دلیل نارضایتی مردم از سیاست های 8 ساله اصوالگرایان نمی توانست باب میل اصولگرایان عمل کند.

   

  فرهنگ خمره رنگرزی نیست که امروز بزنید و فردا دربیاورید/یقه 22 نهاد متولی فرهنگ را بگیرید

  این استاد اصلاح طلب دانشگاه تهران با اشاره به نوشتن نامه سرگشاده به امام جمعه موقت تهران یادآورشد: چندی پیش در تریبون نمازجمعه بوق و کرنا کردند که با آمدن دولت روحانی فرهنگی نماند؛ در نامه سرگشاده به امام جمعه موقت تهران پرسیدم چه تحول بنیادی در عرض این شش ماه در عرصه فرهنگ ایجاد شده؟؛ آن "کن فیکونی" که اصولگرایان دم از آن می زنند کجای جامعه است، و چرا هیچ وقت یقه 22 نهاد فرهنگی که بودجه چندین برابری وزارت ارشاد دارند را نمی گیرند؟

  به اعتقاد زیبا کلام، اگر مشکلی در خصوص فرهنگ وجود دارد باید نهادهای متولی فرهنگ که درآمد آن چنانی دارند پاسخگو باشند؛ تغییر فرهنگ در عرض شش ماه اتفاق نمی افتد و نیازمند زمان است؛ فرهنگ خمره رنگرزی نیست که امروز بزنید و فردا دربیاورید؛  اگر اصولگرایان دغدغه فرهنگی دارند پس چرا هیچ وقت یقه 22 نهاد فرهنگی که بودجه چندین برابری وزارت ارشاد دارند را نمی گیرند.

   

  مذاکرات دوران اصلاحات کج دار و مریز بود/دولت اعتدال به فکر اعتماد سازی است

  زیبا کلام در خصوص مذاکرات هسته ای اظهار کرد:  پس از آن که بحث هسته ای ما در دو سال آخر دوره اصلاحات لو رفت سیاست اصلاح طلبان در بحث هسته ای کج دار و مریز بود اما در کل به گونه ای نبود که همه دنیا را علیه ما کند، اما آقای احمدی نژاد با بیان اینکه ما با سرعت قدم در راه هسته ای می گذاریم در این راه هم اروپایی ها و غربی ها هر کاری خواستند بکنند؛ در حوزه هسته ای دولت اعتدال، سیاستی متفاوت با دوران احمدی نژاد دارد و این دولت به جلب اعتماد و اعتمادسازی با آمریکا و اروپا فکر می کند.

   آیا دولت حق دارد با این سیاست پیش برود؟ آدم باید منصف باشد چرا که با همان استدلالی که احمدی نژاد حق داشت در سال 84 سیاست پیشرفت هسته ای را بدون توجه به تحریم در پیش بگیرد چون خواست مردم هم همین بود،  دولت اعتدال هم حق دارد با این سیاست جلو برود چون این دولت ها نماینده مردم هستند.

  دولت اعتدال تلاش می کند تا قهر و ستیز را به سمت اعتمادسازی ببرد که راهی دشوار و پیچیده است و این مذاکرات برای دو گروهی که 35 سال نسبت به هم بی اعتماد بودند سخت است.

  بگذارید دولت با برنامه هایش پیش برود

   زیبا کلام گفت: باید از اصولگرایان پرسید اگر مردم سالاری دینی که خودتان پایه گذاری کرده اید معنایش احترام به رای مردم است پس چرا حداقل امکانات را هم از دولت دریغ می کنید و نمی گذارید در چارچوب قانون برنامه هایش را پیش ببرد.

  وی تاکید دارد: مردم تورم، گرانی را به خوبی درک می کنند بنابراین باید به نظر مردم احترام گذاشت شما اصولگرایان از جان مردم چه می خواهید؛ بگذارید دولت برگرفته از رای مردم در چارچوب قانونی برنامه هایش را عملی کند.

   

  اعتلاف نانوشته با لاریجانی را همچنان ادامه می دهیم

  زیبا کلام در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان اردبیلی مبنی بر رفتار دولت نسبت به آقای لاریجانی چگونه خواهد بود؟ وی مهره سوخته است یا ارزش سرمایه گذاری کردن را دارد، گفت: طبق توافق نانوشته ای که بین اصولگرایان معتدل و میانه با دولت اعتدال بسته شد، وزیر کشور که مهمترین پست کابینه روحانی است به این جریان داده شد تا بتوانیم با هم کار کنیم.

  وی افزود: نگه داشتن این توافق به این سادگی نیست و دولت سعی می کند بدنه اصولگرایان معتدل را باخود همراه کند تا آن 5 درصدی که سازماندهی شده کار کنند و دیگران را با خود همراه نکنند.

  کسی از اصولگرایان که سرش به تنش بیارزد در جریان استیضاح از وزیر علوم دفاع نکرد

  وی گفت: در جریان استیضاح فرجی دانا جریان معتدل و میانه اصولگرایان بدترین باخت را داشت چرا که تندوروها نشان دادند که گروهی کنار گذاشته شده نیستند و در واقع آن کسی که در استیضاح وزیر علوم رای نیاورد بدنه اصولگرایان معتدل و میانه بود بنابراین این اصولگرایان معتدل و میانه هستند که باید به فکر این باشند که با 40و 50 نفر اصولگرای تندرو چه باید کرد.

   

  سیاست تفکیک جنسیتی قالباف ماهی گرفتن از آب گل آلود بود

  زیبا کلام سیاست تفکیک جنسیتی در شهرداری تهران را سیاست قالیباف برای محبوب شدن در بین اصولگرایان می داند و معتقد است: موضوع تفکیک جنسیتی نیست؛ قالیباف خودش را به آب و آتش می زند تا اصولگرایان به او عنایت داشته باشند اما دست آخر اصولگراها به راحتی از کنارش رد می شوند و سراغ امثال سراغ ولایتی می روند.

   قالیباف از این نوع کارها زیاد کرده اما ثمره ای برایش نداشته است.سیاست تفکیک جنسیتی قالباف  گرفتن ماهی از آب گل آلود فرهنگی است که اصولگرایان برای جنتی چاقو تیز کرده اند.

  اصولگرایان در صورت شکست در مجلس دهم از تریبون رسانه حرف خواهند زد 

  زیبا کلام عنوان کرد: اگر اصولگرا ها در انتخابات مجلس هم شکست بخورند از چه راهی حرف خواهند زد، گفت: اگر سری به رسانه و سایت ها بزنید فکر می کنید که 80 درصد مردم ایران اصولگرا هستند در حالی که این طور نیست، بلکه این تعداد رسانه های اصولگرا هاست، که الی ماشاء الله است؛ اگر اصولگرا ها در انتخابات مجلس دهم شکست بخورند الی ماشاءالله تریبون دارند که حرف بزنند.

  وقتی روحانی نمی تواند سیاست هایش را جلو ببرد صحبت ار حقوق اقلیت موضوعیت ندارد

  این استاد دانشگاه تهران در خصوص توجه به حقوق قومی ترک ها هم اظهار کرد:  وقتتان را با سوالات پان ترکیستی تلف نکنید من طرفدار دموکراسی هستم؛ باید برای برقراری دموکراسی تلاش کنیم اگر دموکراسی باشد همه چیز با آن خواهد آمد.

  زیبا کلام تاکید کرد: دموکراسی وقتی برقرار می شود که بتوانیم تصمیم بگیرم در شرایطی که رئیس جمهور با 40 درصد نمایندگی مردم نمی تواند سیاست هایش را جلو ببرد در چنین شرایطی صحبت از حقوق اقلیت موضوعیت پیدا نمی کند.

   "علت دشمنی ما با آمریکا" سوال زیبا کلام از دانشجویان اردبیلی

   به اعتقاد صادق زیبا کلام دشمنی با آمریکا به نوع پاسخ ما به این سوال بستگی دارد آیا دشمنی با آمریکا در ذات انقلاب اسلامی بود سوای اینکه آمریکا چه خصومت هایی انجام داده است و یا اینکه ما با آمریکا مشلی نداشتیم این آمریکا بود که شروع به خصومت با ما کرد؛ هنور دقیقا تعریف نشده که دشمنی ما به خاطر تضادهایی بنیادی است یا نه؟ شنبه یک چیز می گویم و یکشنبه چیز دیگر !

   یکی از دانشجویان اردبیلی در ادامه پشت تریبون رفت و گفت: فکر نکنید فتنه تمام شده است چه طور می شود رای رسایی را به سخره می گیرید در حالی کروبی را با یک درصد رای شیخ شجاع اصلاحات لقب می دهید و در این بین چرا از رای 50 درصدی مجلس اصولگرا حرفی نمی زنید که زیبا کلام در برابر این سخنان هیچ نگفت. 

   

  رای 24 میلونی احمدی نژاد برایم مسجل نشده است

   زیبا کلام در پاسخ به این سوال که آیا حوادث سال 88 را فتنه می دانید یا نه گفت: از سال 88 تا الان بارها گفته ام که برای من مشخص نشد که آیا واقعا احمدی نژاد 24 میلیون رای را در سال 88 آورده بود یا نه.

  ناامیدی از خاتمی دلیل رای نیاوردن هاشمی در سال 84

  وی در پاسخ به این سوال که چرا هاشمی در سال 84 رای نیاورد، اظهار کرد: عوامل متعدد سبب شد تا هاشمی رای نیاورد اما یک دلیل مهم نامیدی افراد تحصیل کرده جامعه از دولت خاتمی بود؛ خوشبختانه با اعمال اصولگرا ها بر محبوبیت خاتمی افزوده شد .

  اوباما با پافشاری در مقابل سنا شانس دوباره برای مذاکره داد

  زیبا کلام در همایش چالش های دولت اعتدال با مجلس اصولگرا در خصوص تحریم های جدید اعمال شده علیه ملت ایران نیز گفت: تحریم 25 شخص و شرکت ایرانی تحریمی جدید نبود بلکه این تحریم سنای آمریکا برای کسانی است که تحریم ها را دور زده بودند.

   زیبا کلام در خصوص تحریم جدید 25 شخصیت و شرکت ایرانی گفت: سنای آمریکا از قبل تصمیم به این تحریم ها گرفته بود اما اوباما زیر بار نرفت تا شانسی به مذاکرات بدهد.

  انتهای پیام/

  برچسب ها :
  لینک کوتاه به مطلب : http://www.roodannews.ir/?p=22459

 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین عناوین

 • برگزاری محفل قرآنی با تلاوت«حامد علیزاده» در رودان
 • زنده گیری یک قلاده خرس سیاه در رودان
 • صنایع بزرگ مستقر در هرمزگان حساب‌های خود را به بانک‌های استان منتقل کنند
 • سفر استاندار به رودان| از ماشنگی رودخانه تا ناصر آباد جغین زیر ذره بین مهدی دوستی + عکس
 • وقف یک واحد تجاری در شهرستان رودان
 • همت و اقتدار دولت گره‌گشای مشکلات کشور است
 • سومین کارگاه توانمندسازی شبکه امامت هرمزگان برگزار شد
 • برنامه مدیریت منابع و مصارف آب شرب استان هرمزگان به تصویب رسید
 • نرخ جدید شن و ماشه در هرمزگان تعیین شد/ هر تُن شسته ۵۸هزار تومان
 • افزایش سهمیه ۲ میلون دلاری پیله وری هرمزگان در سالجاری
 • 90سری جهیزیه بین زوج های نیازمند رودانی توزیع شد
 • پنجمین روز بدون سوگ کرونا در آذرماه
 • دستور استاندار هرمزگان برای بسیج امکانات جهت مقابله با پشه مخرب آئدس
 • ولایت‌پذیری و ولایتمداری مهمترین وصیت شهدا است
 • برکت آفرینی قرارگاه‌های طرح تحول در هرمزگان/ بسیج در تمام موضوعات انقلاب پای کار است
 • مشاهده پشه آئدس در لاستیک های دپو شده یک آپاراتی در بندرعباس/ چهار پشه بالغ صید شده حامل هیچ ویروسی نبودند
 • هراس آمریکا و رژیم صهیونیستی از قدرت و رویارویی ایران در منطقه
 • مادر شهید«غلام جعفرزاده» دعوت حق را لبیک گفت
 • بسیج نماد مدیریت جوان و جهادی
 • روحیه و تفکر بسیجی رمز پیروزی مقابله با دشمن است/ در برخورد با نجومی بگیران باید به موقع عمل شود
 • دومین تحصن کارگری در محور مواصلاتی رودان به منوجان/ بالاتر از حقوقمان چیزی نمی‌خواهیم+فیلم
 • بسیج برای کمک به کاهش آسیب‌های اجتماعی ظرفیت بسیاری دارد
 • همایش اقتدار بسیجیان در رودان + عکس
 • بسیج یعنی باور به مشارکت مردم در نظام جمهوری اسلامی
 • عزت و سروری ملت ها بدون عنصر شهادت امکان پذیرنیست/گاهی از یک خانواده رودانی ۸ نفر در جبهه بودند
 • بسیج مهندسین رودان ۶۰ تن آرد به مناطق زلزله زده فین ارسال می کنند
 • ایمان به خدا و عبور از بن بست ها دو ویژگی مهم بسیج است
 • وقتی که روحیه مطالبه گری در محلات تقویت می شود/ از حل مشکل آب روستایی تا کمک های مومنانه در کمیز رودان
 • آغاز تزریق دز سوم واکسن کرونا در رودان
 • تاکید رهبر معظم انقلاب بر معرفی ام‌سلمه و مادران اهل‌بیت (ع) به مردم
 • بسیج ماندگارترین جلوه اخلاص و ایستادگی است
 • وقتی که بسیجیان برای محرومیت زدایی به میدان می آیند/ از پیگیری مشکلات تا جلوگیری از طلاق در سکل رودان
 • بسیج سازندگی با هدف جهاد و خدمت در سنگر محرومیت زدایی
 • تبعیت از ولایت فقیه رمز ماندگاری بسیج است
 • مراسم شبی با شهدا در رودان برگزار می‌شود
 • هفتمین یادواره شهدای دهگلکن و کهنشوئیه رودان برگزار می‌شود
 • وقتی بسیج ناجی یک محله می شود/ از ایجاد اشتغال پایدار تا اقدامات موثر جهت کاهش آسیب های اجتماعی
 • وقتی تحول، پویایی و نوآوری محلات توسط خود مردم صورت می گیرد/ از اشتغالی آفرینی تا تهیه جهیزیه و برپایی جشن جهت ترویج ازدواج آسان در برنطین
 • دستگیری عامل شرارت و تیراندازی‌های منجر به جرح در رودان
 • استفاده از توانایی نخبگان برای توسعه کشور امری ضروری است/ بسیجیان مخلص و پای کار در میدان عمل هستند
 • عادی انگاری عامل شیوع کرونا خواهد بود/ وضعیت وخیم کرونا در روستای فاریاب رودان
 • آمادگی 130گروه‌ جهادی رودان برای خدمت‌رسانی به زلزله‌زدگان فین
 • ناپایداری جوی در هرمزگان/ خودداری از نصب چادر در حریم رودخانه‌های فصلی به ویژه در مناطق زلزله زده
 • توزیع بیش از ۳ هزار چادر بین مردم در مناطق زلزله زده/ دو هزار و ۷۵۰ واحد نیازمند نوسازی، بازسازی و تعمیرات هستند
 • 300تبلت سازمان ملل به دانش آموزان هرمزگانی رسید
 • ۳۳ مسجد و امامزاده در هرمزگان خسارت دید
 • برق مناطق زلزله زده هرمزگان به طور کامل وصل شد
 • صرف “ما می توانیم” در دولت سیزدهم
 • ساخت فیلم های “دوشیزه جان” و “ساحل مکران” در هرمزگان
 • ارسال ۲۳۰ تخته چادر از رودان به مناطق زلزله‌زده فین
 • مادر 22ساله رودانی، نجات بخش سه بیمار نيازمند پيوند شد
 • مبارزه با انحراف مهمترین ویژگی امام حسن عسکری (ع)بود
 • امام حسن عسکری (ع) در اخلاق و تحول آفرینی سرآمد بود
 • معیار سنجش مدیران انقلابی، میزان عمل به شاخص های انقلاب است/ بیکاری ۶۹ فرزند شهید در شان هرمزگان نیست
 • امضاء های طلایی باید حذف شود
 • Untitled-1-Recovered123